به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

یورو 2016
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
...

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
دوری هشت ماهه مدافع تیم ملی ایتالیا از میادین
نام کاربری: Sentimental.Girl
پیام: ۱۲,۱۲۱
عضویت از: ۱۹ دی ۱۳۹۰
از: tehroOn
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

لورنتزو دی سیلوستری مدافع راست تیم ملی ایتالیا که در جریان دیدار مقابل کرواسی مصدوم شد، به مدت هشت ماه از میادین فوتبال دور خواهد بود.

لورنتزو دی سیلوستری مدافع تیم سمپدوریا که در جریان دیدار مقابل کرواسی توسط متئو کواچیچ دچار مصدومیت شد، نمی تواند به مدت هشت ماه تیمش را همراهی نماید.

آزمایشات بر روی پای دی سیلوستری نشان می دهد که وی از هر دو ناحیه رباط صلیبی و مینیسک دچار مصدومیت شده است و بین شش الی هشت ماه از میادین فوتبال دور خواهد بود.

دی سیلوستری امروز تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.

روزی که نماند دگری بر سر کویت

دانی که ز اغیار وفادار ترم من
۲۴ خرداد ۱۳۹۴
لواندوفسکی: لهستان با ماه های قبل خیلی فرق کرده است
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

مهاجم تیم بایرن مونیخ به آینده تیم کشورش امیدوار است.

به کزارش Goal، پس از پیروزی 4-0 لهستان در بازی دیشب با هت تریک رابرت لواندوفسکی برابر گرجستان، این مهاجم لهستانی به خبرنگاران گفت:

"در گذشته امکانش کم بود که ما بتوانیم یک بازی این شکلی را ببریم. ما در این بازی نشان دادیم با این که در نیمه اول موقعیت های زیادی را گل نکردیم، در نیمه دوم می توانیم 4 گل به ثمر برسانیم. لهستان با ماه های قبل خیلی فرق کرده است. در کل مشخص شد که هم ما و هم لهستانی ها باید صبور تر باشیم و امشب معلوم شد که چیزهای جدیدی یاد گرفته ایم."

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
بیل: این مهم ترین بازی زندگی ما بود
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

گرت بیل موفق شد در پنجاهمین بازی ملی اش در مقابل تیم ملی بلژیک گلی حساس برای تیم ملی کشورش به ثمر برساند.

پیروزی یک بر صفر ولز مقابل بلژیک به آن ها این شانس را داد تا با سه امتیاز اختلاف نسبت به رقیب در صدر جدول گروه قرار بگیرند. اگر شرایط به همین منوال پیش برود، آن ها می توانند برای اولین بار از سال 1958 راهی یک تورنومنت معتبر شوند. بیل که سابقه قهرمانی و گلزنی در فینال لیگ قهرمانان را دارد، از دیدار مقابل بلژیک به عنوان چیزی ورای آن صحبت می کند.

به گزارش دیلی میل گرت بیل در این خصوص گفت: "قطعا این مهم ترین گل (من) بود. احساساتی شدم چون تمام خانواده و دوستانم در استادیوم بودند تا با من پنجاهمین بازی ملی را جشن بگیرند. این برای بیشتر ما مهم ترین بازی زندگیمان بود و کاری که باید انجام می دادیم را انجام دادیم."

وی در خصوص پایان بازی و شور و حرارت بالای هموطنانش گفت: "نمی توانستم راه بروم. رسیدن به یک تورنومنت معتبر دربالاترین جایگاه لیست من جا دارد و در راه آن هستیم. پس به تلاش ادامه می دهم چون فصل بخصوصی در پیش است. ما بهترین هواداران را داریم و آن احتمالا بهترین جوی بود که تاکنون تجربه کرده ام."

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
واکنش بازیکنان آلمان پس از برد مقابل جبل الطارق
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

تیم ملی آلمان موفق شد در یک بازی کاملا برتر جبل الطارق را شکست دهد.

به نقل از کیکر، تیم ملی آلمان در حالی که در نیمه اول فقط یک بار دروازه میزبانش را باز کرد با شروع نیمه دوم طوفانی ظاهر شد و بازیکنان این تیم 6 گل دیگر هم به ثمر رساندند. در این بازی آندره شورله موفق شد هت تریک کند.

باستین شواین اشتایگر: "ما موقعیت های زیادی خلق کردیم اما در نیمه اول به خوبی از آن ها استفاده نکردیم. نیمه اول عالی نبودیم. پنالتی که من از دستت دادم خوب نبود و نباید این اتفاق می افتاد. خوشحالم که در بازی های آتی توماس مولر به عنوان پنالتی زن اول برخواهد گشت. این اتفاقات در فوتبال همیشه رخ می دهند."

آندره شورله: "باید به این نکته توجه داشته باشید که جبل الطارق بسیار خوب تلاش می کردند و کار را برای ما سخت کرده بودند. نیمه دوم را بسیار محکم شروع کردیم."

سامی خدیرا: "جبل الطارق خیلی زود حملات خود را شروع کرد و این برخلاف بازی قبلی ما مقابل آن ها بود. قبل از پایان نیمه بازی می توانست 5-0 باشد. در شروع نیمه موفق به گلزنی شدیم و به نتیجه ای که سزاوار آن بودیم دست یافتیم."

ایلیکای گوندوعان: "شرح اینکه نتوانستیم زود به گل دست یابیم سخت است. در نیمه دوم واکنش خوبی به این موضوع داشتیم و به خوبی بازی را اداره کردیم."

پاتریک هرمان: "بازی مقابل امریکا برای من ویژه بود. بازی کردن مجدد در تیم ملی غیر قابل وصف بود."

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
لوو: در بازی های آینده صعود خود را مسجل می کنیم
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

تیم ملی آلمان موفق شد در یک بازی کاملا برتر جبل الطارق را شکست دهد.

به نقل از کیکر، تیم ملی آلمان دیشب از مرحله مقدماتی یورو 2016 میهمان جبل الطارق بود و در پایان با نتیجه 7-0 این تیم را شکست داد و به رده دوم گروه D صعود کرد.

یواخیم لوو درباره بازی تیمش گفت: "از نیمه اول رضایت کامل نداریم، خصوصا به لحاظ استفاده از موقعیت های گل. در نیمه دوم بسیار متمرکزتر بودیم و کار را برای حریف دشوار کردیم. در شروع نیمه دوم جبل الطارق چیزی برای از دست دادن نداشت اما ما باید سه یا چهار گل به ثمر می رساندیم که موفق به این کار شدیم. ما باید در پاییز امتیازات لازم برای رسیدن به مرحله نهایی رقابت ها را کسب کنیم.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
اسلوونی 2-3 انگلستان؛ پیروزی سه شیرها در روز هنرنمایی ویلشر و رکورد شکنی کاپیتان
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

شاگردان روی هاجسون موفق شدند در یک دیدار نفس گیر، اسلوونی را شکست دهند و به روند پیروزی های متوالی خود ادامه دهند.

تیم های ملی اسلوونی و انگلستان، درحالی از ساعت 20:30 به مصاف یکدیگر رفتند که در دیگر دیدار این گروه، استونی و سن مارینو به مصاف یکدیگر رفته بودند و در بازی دیگری نیز، لیتوانی و سوییس تا ساعاتی دیگر به مصاف هم خواهند رفت. وضعیت دو تیم اما پیش از این بازی، بسیار متفاوت بود. اسلوونی که هم امتیاز با سوییس، در جایگاه سوم جدول قرار داشت، به دنبال این بود که با شکست دادن انگلستان، گامی بلند برای صعود بردارد. در طرف مقابل نیز انگلستان که در تمام پنج دیدار اخیر خود موفق به پیروزی شده بود، برای کسب یک پیروزی دیگر به اسلوونی رفته بود.

در هر صورت، در نیمه اول این دیدار، دو تیم بازی را پایاپای و برابر آغاز کردند. در یکی از فرصت های تیم ملی انگلستان، ضربه رحیم استرلینگ با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه اسلوونی به بیرون رفت. در طرف مقابل نیز شوت برانکو ایلیچ توسط جو هارت مهار شد. اما این میلیوژ نوواکوویچ بود که بالاخره قفل دروازه انگلستان را شکست و موفق شد با یک فرار زیبا، اولین گل اسلوونی و بازی را به ثمر برساند ('37). این گل تا پایان نیمه اول پا برجا بود و باعث شد تا اسلوونی، برنده به رختکن برود.

با آغاز نیمه دوم اما، انگلستان که به دنبال پیروزی بود، با ارائه یک بازی تهاجمی، آرام آرام به دروازه اسلوونی نزدیک شد و پس از، از دست رفتن چند موقعیت خوب توسط رونی، یک ضربه بسیار زیبا از جک ویلشر کافی بود تا بازی به تساوی کشانده شود ('57). دقایقی از این گل زیبا نگذشته بود که ویلشر موفق شد برای بار دوم دروازه اسلوونی را با یک ضربه زیبای دیگر باز کند ('73). این گل اما تنها 11 دقیقه دوام داشت و روی غفلت مدافعان انگلستان، پچنیک موفق شد با یک ضربه سر، کار را به تساوی بکشاند ('84). تساوی ای که تنها دو دقیقه پایدار بود و یک فرار از کاپیتان رونی باعث شد تا گل سوم انگلستان به ثمر برسد تا سه شیرها به روند صد در صد پیروزی خود در رقابت های انتخابی یورو 2016 ادامه دهند.

بدین ترتیب، انگلستان هم اکنون با 18 امتیاز، مقتدرانه در صدر جدول ایستاده است. اسلوونی نیز هم امتیاز با سوییس و با یک بازی بیشتر، در جایگاه سوم قرار دارد. گفتنی است که بازی های بعدی این گروه، در تاریخ 5 سپتامبر، حدود دو ماه دیگر برگزار خواهد شد.

شرح گل ها
نواکوویچ (اسلوونی 1-0 انگلستان)('37):
مهاجم تیم ملی اسلوونی موفق شد با یک فرار خوب، با استفاده از پاس الیچیچ، دروازه انگلستان را باز کند.

جک ویلشر (اسلوونی 1-1 انگلستان)('57): جک ویلشر با یک ضربه فوق العاده زیبا، بازی را به تساوی کشاند.

جک ویلشر (اسلوونی 1-2 انگلستان)('73): ویشلر باز هم با هنرنمایی خود، مانند گل اول یک گل زیبا را به ثمر رساند تا انگلستان پیش بیفتد

پچنیک (اسلوونی 2-2 انگلستان)('84): بازیکن تعویضی اسلوونی، پچنیک موفق شد روی ارسال یوکیچ، دروازه انگلستان را باز کند و کار را به تساوی بکشاند.

وین رونی (اسلوونی 2-3 انگلستان)('86): رونی موفق شد روی یک فرار خوب و اشتباه یوکیچ، دروازه اسلوونی را باز کند تا بار دیگر انگلستان پیش بیفتد. این گل باعث شد رونی 48 گله شود و رکورد گری لینه کر را بشکند

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
رونی: عملکرد تیمی فوق العاده ای داشتیم
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

کاپیتان تیم ملی انگلستان، وین رونی از روحیه جنگدنگی یارانش پس از شکست دادن 3-2 اسلوونی در رقابت های انتخابی یورو 2016 فرانسه، تقدیر کرد.

به گزارش ITV، وین رونی، کاپیتان تیم ملی انگلستان از وجودن احساس جنگندگی در هم تیمی هایش، خرسند است؛ امروز تیم ملی انگلستان، در شرایطی که در ابتدا با نتیجه 1-0 از اسلوونی عقب افتاده بود، موفق شد در نهایت با نتیجه 3-2 این تیم را شکست دهد و رکورد صد در صد پیروزی خود در انتخابی یورو را حفظ کند. کاپیتان وین رونی نیز در این باره گفت:

من فکر می کنم ما امروز بدشانس بودیم. همین موضوع باعث شد تا در ابتدا عقب بیفتیم و گل اول را دریافت کنیم. اما ما در نیمه دوم، به خوبی خودمان را پیدا کردیم و توانستیم یک بازی روان را ارائه کنیم. روی گل دومی که دریافت کردیم، خودمان مقصر بودیم. بسیار سهل انگارانه عمل کردیم و به آن ها فضا دادیم تا بتوانند گل بزنند. در مجموع اما، فکر می کنم عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتیم و شایسته پیروزی بودیم.
ما پس از جام جهانی، پیرو یک برنامه بلند مدت هستیم. افتخار می کنیم که توانسته ایم به اهداف خود برسیم، حالا زمان حفظ کردن شرایط و پیشرفت است. ما باید هرچه سریع تر، با ادامه روند پیروزی، از صعود خود مطمئن شویم.
امروز، وین رونی موفق شد با گل‌زنی، یک گام دیگر به سر بابی چارلتون نزدیک تر شود و به دومین گل‌زن برتر تاریخ تیم ملی انگلستان بدل شود؛ وی در این باره افزود:

قطعاً خوشحال کننده است که توانستم گل برتری را به ثمر برسانم. اما این گل، حاصل یک عملکرد تیمی و کار خوب بازیکنان بود و من تنها ضربه نهایی را زدم.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
دل بوسکه: بعد از یورو 2016 بازنشسته خواهم شد
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

ویسنته دل بوسکه 100مین بازی خود را نیز روی نیمکت لاروخا تجربه کرد و به همین مناسبت گفتگویی با AS داشت و اعلام کرد که بعد از یورو 2016 بازنشسته خواهد شد.

- تبریک به خاطر 100مین بازی، مربی...

ممنون. این راهی طولانی بود اما ارزشش را داشت.

- تا چه مدت ادامه خواهید داد؟

من بعد از یورو 2016 بازنشسته خواهم شد. من از قبل تصمیم گرفته ام. در این زندگی نمی توانید از چیزی مطمئن باشید اما فکر نمی کنم چیزی برنامه های مرا تغییر دهد.

- آیا بعد از بازنشستگی به عنوان مربی آیا با فدراسیون فوتبال اسپانیا همکاری خواهید داشت؟

نه، من به خانه ام خواهم رفت تا از خود مراقبت کنم و از لحظاتم در کنار خانواده لذت ببرم. آنها لایق این هستند و من برای انجام این کار چندان پیر نیستم.

- اما چطور فدارسیون را از دانش خود محروم خواهید کرد؟

فدراسیون خانه من است و آنها می دانند که هر زمان که بخواهند می توانند نظرات و توصیه های مرا بپرسند اما این از بیرون خواهد بود. این باید از بیرون باشد و به عنوان مداخله در کار مربی جدید محسوب نشود. من هر زمان که نیاز باشد نظرات خاضعانه خود در مورد مسائل فوتبال اسپانیا را بیان خواهم کرد. نه بیشتر از این.

- برای یک لحظه تصور کنید که در حال رانندگی در یک جاه بیابانی و خالی هستید. در اتومبیل خود از کدام موسیقی استفاده می کنید - خولیو ایگلسیاس یا کوین رولدان؟

در ماشین من از آهنگ های سرات یا خولیو ایگلسیاس بیشتر از کوین رولدان استفاده می کنم.

- ببینید چه اتفاقاتی برای پیکه افتاده است (سوت ها و هو شدن ها هنگام بازی برای تیم ملی اسپانیا)...

من گفتم، و تکرار می کنم، این داستانی بی اهمیت است. اما در این کشوری که ما زندگی می کنیم به چنین مسائلی بیشتر از یک بازی حیاتی برای به دست آوردن حق دفاع از عنوان قهرمانی در جام ملت ها اهمیت داده می شود.

- آیا این بدترین لحظات جرارد پیکه در تیم ملی اسپانیاست؟

نه، این بدترین لحظات تیم ملی هم نیست. این یک حکایت و یک داستان بود. پیکه بازیکن تیم ملی ماست، از خانواده ماست و ما او را تنها نخواهیم گذاشت. تعهد من دفاع از تیم ملی و تک تک بازیکنان آن است. در طول سال ها اتفاقات بدتری هم رخ داده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
نتایج بازی های گروه G رقابت های مقدماتی یورو 2016؛ پیروزی سوئد و شکست روسیه
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو

از گروه G رقابت های مقدماتی یورو 2016، امشب سه بازی دیگر برگزار شد تا تیم ها ششمین بازی خود را نیز انجام دهند و در پایان تیم های اتریش و سوئد با غلبه بر حریفان به صدر نشینی ادامه دادند.

با توجه نتایج به دست آمده، اتریش 16 امتیازی شد، سوئد 12، روسیه 8 امتیازی باقی ماند و تیم های مونتنگرو، لیختنشتاین و مولداوی به ترتیب با 5 و 2 امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند. زلاتان ایبراهیموویچ نیز امشب دو گل برای تیمش به ثمر رساند.

سوئد 1-3 مونتنگرو

روسیه 1-0 اتریش

لیختنشتاین 1-1 مولداوی

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
۱ ۲ ۳ ۴ ... ۳۷ >

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۲۴,۴۸۵ بازدید
۳ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۶۰۷ بازدید
۳ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۸۵,۶۷۰ بازدید
۵ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۶,۲۴۶ بازدید
۵ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۴,۹۹۸ بازدید
۵ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۳ بازدید
۶ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۴۰۷ بازدید
۷ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۲۹۴ بازدید
۱۴ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۷۸۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۰۵۲ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۵۴۸ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۰۴۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۸۶ کاربر آنلاین است. (۱۲۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۸۶

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!