به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا و جام حذفی
مهمان_مهمان
لوئی فرناندس: گواردیولا روزی به بارسا برمی گردد

این مربی 41 ساله هفته گذشته اعلام کرد که در پایان فصل از بارسا جدا خواهد شد

سایت گل- لوئی فرناندز، سرمربی سابق اسپانیول، معتقد است پپ گواردیولا مطمئنا در آینده بار دیگر به بارسا برمی گردد.

این مربی 41 ساله هفته گذشته اعلام کرد که در پایان فصل از بارسا جدا خواهد شد و تیتو ویلانووا جای او را خواهد گرفت؛ با این وجود فرناندز معتقد است این مربی روزی بار دیگر به نوکمپ برمی گردد.

او در گفتگو با کوپه اسپورتس گفت:" او به بارسا برمی گردد. او برای بارسا یک تیم ساخت، یک سبک فوتبال درست کرد و تصویری فوق العاده به جا گذاشت."

فرناندز که زمانی هدایت پاری سن ژرمن را برعهده داشت، در مورد حضور بازیکنانی مانند پدرو و دنی آلوس در این باشگاه گفت:" پاری سن ژرمن نیاز به یک مدافع راست دارد.
آنها جاه طلبی های زیادی دارند؛ می خواهند بازیکنان بزرگی را به خدمت بگیرند و در لیگ قهرمانان بازی کنند."
فرناندز 51 ساله که در حال حاضر هدایت هیچ تیمی را برعهده ندارد، پیش از این هدایت تیم هایی مانند بیلبائو، اسپانیول و بتیس را برعهده داشت.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
مهمان_مهمان
پدرو: گواردیولا من را به رویایم رساند

این مهاجم ملی پوش خود را مدیون سرمربی بارسا می داند زیرا گواردیولا بود که او را از تیم دوم بارسا به تیم اول آورد

سایت گل- پدرو، مهاجم بارسا، از پپ گواردیولا به این دلیل که به او فرصت بازی در این تیم را داد، تشکر کرد.

این مهاجم ملی پوش خود را مدیون سرمربی بارسا می داند زیرا گواردیولا بود که او را از تیم دوم بارسا به تیم اول آورد و موجب شد تا او سه قهرمانی در لالیگا، دو قهرمانی در چمپیونزلیگ و قهرمانی در جام جهانی با اسپانیا را تجربه کند.

گواردیولا هفته گذشته اعلام کرد که در پایان فصل از بارسا جدا خواهد شد و این خبر تلخی برای پدرو بود.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" من تنها می خواهم از او به خاطر همه چیزهایی که به من یاد داد و به من فرصت داد تا به رویایم که بازی کردن در تیم اول بارسا بود، برسم، تشکر کنم.

من برای او بهترین ها را آرزو می کنم. این خبر تلخی برای ما بود زیرا هیچ یک انتظارش را نداشتیم اما باید به تصمیم او احترام بگذاریم."

پدرو همچنین در مورد نشستن تیتو ویلانووا رو نیمکت بارسا به جای گواردیولا گفت:" این خبر فوق العاده ای بود. همه ما از او حمایت می کنیم و بهترین ها را برای او آرزو داریم نظرات او بسیار شبیه به گواردیولا است. فکر می کنم این برای تیم خوب است."

پدرو که تعداد زیادی از بازی های این فصل بارسا را به دلیل مصدومیت از دست داد، امیدوار است بتواند درفینال کوپا دل ری برای آبی ناری ها به میدان برود.
" به دلیل مصدومیت ها، من حضور نامرتبی در رقابت ها داشتم اما اکنون برگشته ام. ما به سختی کار می کنیم تا برای فینال آماده شویم و جام را به خانه برگردانیم. من با تمام توان تلاش می کنم تا در فینال به میدان بروم."

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
مهمان_مهمان
گواردیولا: رئال شایسته قهرمانی بود

کاتالان ها در حال حاضر با 7 امتیاز اختلاف نسبت به رئال در رده دوم لالیگا قرار دارند و سرمربی بارسا معتقد است تنها خوب کار کردن برای پشت سر گذاشتن رئال کافی نیست.

سایت گل- پپ گواردیولا، سرمربی بارسا، معتقد است رئال مادرید با شایستگی عنوان قهرمانی این فصل لالیگا را به دست آورد و اعلام کرد تیمش برای پشت سر گذاشتن کهکشانی ها باید دست به کار بزرگی می زد.

کاتالان ها در حال حاضر با 7 امتیاز اختلاف نسبت به رئال در رده دوم لالیگا قرار دارند و سرمربی بارسا معتقد است تنها خوب کار کردن برای پشت سر گذاشتن رئال کافی نیست.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" رئال شایسته قهرمانی است زیرا آنها امتیازهای زیادی به دست آوردند. ما باید به این فکر کنیم که چطور می توانیم پیشرفت کنیم و آنها را پشت سر بگذاریم.

برای شکست دادن رئال، تنها خوب بودن کافی نیست، باید خیلی فوق العاده کار کرد. آنها خیلی قوی هستند."

سرمربی آبی و اناری ها سپس در مورد آمادگی داوید ویا صحبت کرد و تاکید کرد که این مهاجم باتجربه در آستانه بازگشت به میادین است.

" دوران بهبودی ویا بسیار خوب سپری می شود. او تقریبا دیگر دردی ندارد و هر روز بهتر می شود. باید امیدوار باشیم که او به یورو 2012 برسد."

گواردیولا در پایان صحبت هایش گفت:" همه به دنبال قهرمانی هستند اما باید بلد باشید که چگونه پیروز شوید و چگونه ببازید. من ازشیوه برخوردمان با پیروزی و شکست ها احساس غرور می کنم."

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
مهمان_مهمان
دل بوسکه: تا آخرین رو منتظر ویا می مانم

ویا در دیدار بارسا مقابل السد در رقابت های جام باشگاه های جهان دچار مصدومیت شد اما دل بوسکه تاکید کرد که به این بازیکن فرصت کافی برای اثبات آمادگی اش خواهد داد

سایت گل- ویسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، اعلام کرد تا هر زمانی که ممکن باشد در انتظار داوید ویا، مهاجم مصدوم بارسا، خواهد ماند و امیدوار است که بتواند از این بازیکن باتجربه در رقابت های یورو 2012 استفاده کند.

دل بوسکه قصد داشت فهرست نهایی اش برای رقابت های یورو 2012 را روز 23 می اعلام کند اما برگزاری دیدار فینال کوپا دل ری بین بارسا و بیلبائو در روز 25 می، او را مجبور کرد تا انتخاب فهرست نهایی اش را 4 روز به تاخیر بیندازد.

ویا در دیدار بارسا مقابل السد در رقابت های جام باشگاه های جهان دچار مصدومیت شد وتاکنون نتوانسته برای تیمش به میدان برود اما دل بوسکه تاکید کرد که به این بازیکن فرصت کافی برای اثبات آمادگی اش خواهد داد.

سرمربی لافوریا روخا به خبرنگاران گفت:" ویا در یورو؟ من دیروز با پپ صحبت کردم. ما تا آخرین لحظه در انتظار او خواهیم ماند. او بهترین گلزن ماست."
اسپانیا در مرحله گروهی یورو 2012 با تیم های ایتالیا، ایرلند و کرواسی هم گروه است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
مهمان_مهمان
سوبی ساره تا: پیدا کردن جانشین برای گواریولا بسیار دشوار بود

تیتو ویلانووا، کمک گواردیولا، جانشین او روی نیمکت بارسا خواهد شد و سوبی ساره تا از هم اکنون به فکر برنامه ریزی برای فصل آینده است

سایت گل- آندونی سوبی ساره تا، مدیر ورزشی بارسا، اعلام کرد که پیدا کردن جانشین برای پپ گواردیولا برای باشگاه کاتالانی کار ساده ای نبود.

گواردیولا که در سال 2008 جانشین فرانک رایکارد روی نیمکت بارسا شد، در چهار فصل حضور در نوکمپ 13 جام مختلف به دست آورد اما قصد دارد در پایان فصل جاری این باشگاه را ترک کند.

تیتو ویلانووا، کمک گواردیولا، جانشین او روی نیمکت بارسا خواهد شد و سوبی ساره تا از هم اکنون به فکر برنامه ریزی برای فصل آینده است.

سوبی ساره تا به بارسا تی وی گفت:" پیدا کردن جانشین برای پپ آسان نبود. این کار پروسه ای طولانی و پیچیده بود.

از 25 می ما برنامه ریزی برای فصل آینده را آغاز کردیم. ما باید مراقب سپری زدن زمان باشیم و باشگاه و تیم در اولویت های قرار داشته باشد.

در طول فصل، هیئت مدیره بارسا جلسات متعددی برای برنامه ریزی و دیدن پیشرفت بازیکنان زیر نظر پپ و تیتو دارد."

مدیر ورزشی بارسا همچنین لیونل مسی را مورد ستایش قرار داد و گفت:" او تنها به خاطر گل هایی که برای تیم به ثمر رسانده، برای ما مهم نیست بلکه به خاطر شخصیتی که به تیم می دهد، برای ما اهمیت دارد."

بارسا روز 25 می در فینال کوپا دل ری مقابل بیلبائو قرار خواهند گرفت.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
نام کاربری: nahid_mit
پیام: ۲۲۹
عضویت از: ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
از: tehran
طرفدار:
- messi
- maradona
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا: ازحرفهایم پشیمان نیستم؛بقیه خیلی دل نازک هستند

مربی بارسا، آینده اش را دور از بارسلونا نمی بیند

سایت گل- پپ گواردیولا مربی جوان بارسلوناروز جمعه در سالن کنفرانس خبری شرکت کرد و قبل از بازی تیمش مقابل اسپانیول با خبرنگاران به صحبت پرداخت و اعلام کرد که نمی داند که آیا روزی در آینده به بارسلونا بازخواهد گشت یا خیر؛ هرچند که این احتمال را رد نکرد.

گواردیولا درمورد صحبتهای اخیرش گفت:« احساس پشیمانی نمی کنم. شاید اشتباه کرده باشم؛ همه اشتباه می کنند ولی از برزبان آوردن این صحبتها پشیمان نیستم.شاید بقیه خیلی پوستشان نازک باشند.» این درحالی است که گواردیولا اخیرا در صحبتهایی جنجالی انتقادات متعددی را برزبان آورده بود

پپ درپاسخ به سوالی درمورد احتمال بازگشت او به کادر مدیریتی یا نیمکت مربیگری بارسا گفت:«در بازه زمانی کوتاه مدت، مربیگری نخواهم کرد و نمی دانم که به بارسا بازخواهم گشت یا نه. من هنوز نرفته ام و هیچ وقت مشخص نیست که در آینده چه خواهد شد. من فوتبالم رااز توپ جمع توپ جمع کنی شروع کردم و هنوز سه بازی دیگر پیش روی من است.»

مربی جوان بارسلونا در مورد خداحافظی اش با بارسا و مراسمی که برای او تدارک دیده شده ودرجریان بازی امشب بارسا- اسپانیول برگزار می شود، گفت:« من خداحافظی ها را دوست ندارم ولی درک می کنم که شخصیتی عمومی هستم و برگزاری چنین مراسمی طبیعی است. امیدوارم که مردم هم آن را به صورت طبیعی برگزار کنند. از سران باشگاه به خاطر این برنامه ریزی ها تشکر می کنم.»

پپ درمورد داربی امشب کاتالونیا گفت:«این بازیها همیشه حساس و فشرده هستند. برای اسپانیول، این بازی بازی سال است و همیشه می خواهند تا به پیروزی برسند.»

پپ دوران مربی گری اش را آنالیز کرد و با فروتنی خاص همیشگی اش گفت:« من تمیز و سالم وارد دنیای فوتبال شدم و با همان حس، اینچا را ترک می کنم و از این بابت احساس غرور می کنم. ما هیچ وقت نخواستیم که به باند یا گروهی بپیوندیم. همیشه سعی کردم تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشم. همیشه فقط برروی توپ تمرکز کرده ام و سعی کردم که هیچ کسی هیچ وقت نتواند توپ را از ما بگیرد. هواداران با تماشای بازیهای تیم احساس خوشبختی می کردند و این چیزی است که باید نسبت به آن احساس غرور کنیم.»

پپ درمورد قهرمانی رئال در لالیگا گفت:« زمانی که یک تیمی امتیازات لازمه و گلهای کافی را کسب می کند، شایستگی رسیدن به اینجا را داشته است. من درتمام زندگی ام فکر می کنم که برای شکست دادن حریفی مثل رئال باید خیلی بهتر از یک شرایط خوب، تلاش کنی. خب.ما کارمان را خوب انجام دادیم ولی این برای پیشی گرفتن از رئالی ها کافی نبود.»

صحبتهای پایانی پپ درمورد رابطه او با بازیکنان تیمش به ویژه لیونل مسی بود. او دوباره به تمجید از مسی پرداخت و گفت:« مردم همیشه نظراتشان را ابراز می کنند ولی رابطه من با بازیکنانم کاملا طبیعی است. رابطه ام با مسی هم مثل همیشه است. ما همیشه سعی می کنیم تا رفتاری حرفه ای داشته باشیم و همین کار راانجام می دهیم. این افتخار بزرگی است که تمام این بازیکنان، زیر نظر من کار می کنند. لئو کارهای خیلی بزرگی را انجام داده که همه این کارها هم خوب بوده.»

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
نام کاربری: nahid_mit
پیام: ۲۲۹
عضویت از: ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
از: tehran
طرفدار:
- messi
- maradona
گروه:
- کاربران عضو
گزارش ویژه: 71 گل رائول در لیگ قهرمانان، هت‌تریک پنج‌دقیقه‌ای ویا، 1281 گل زده پله: رکوردهایی که مسی هنوز به آنها نرسیده!

لیونل مسی در هفته‌های اخیر رکوردهای دیگری را جابجا کرده، اما هنوز رکوردهای بسیاری مانده که او به آنها نرسیده است.

سایت گل – لیونل مسی باز هم رکورد شکست و این بار از رکورد 67 گل زده در یک فصل اروپایی گرد مولر گذشت. این باعث شد بیش از پیش از او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ یاد شود.

البته هنوز بحث فراوانی در این باره وجود دارد، اما تردیدی وجود ندارد که او با فاصله زیادی بهترین بازیکن نسل خود است. شکستن رکوردها برای او تفریح پاره‌وقت این فصل بوده.

او سومین فردی است که سه بار توپ طلا را فتح کرده. آمار او اکنون با رکورد 14 گل در یک فصل جام باشگاه‌های اروپا و لیگ قهرمانان برابری می‌کند؛ او اولین فردی است که در یک بازی در لیگ قهرمانان (قالب جدید) پنج گل زده؛ او جوان‌ترین بازیکنی است که به رکورد 150 گل در لالیگا رسیده؛ او از رکورد 40 گل در یک فصل که متعلق به کریستیانو رونالدو است عبور کرده؛ او بهترین گل‌زن تاریخ بارسلونا در دیدارهای رسمی است؛ و البته 68 گل در دیدارهای رسمی یک فصل (که احتمالا بیشتر هم خواهد شد) او را از گرد مولر هم عبور داده. تمامی این رکوردها در چهار ماه و چند روز ابتدایی سال 2012 شکسته شده‌اند.

با این حال هنوز اهداف بزرگ بسیاری وجود دارد که او هنوز به آنها نرسیده و به همین دلیل بسیاری می‌گویند مسی 24 ساله باید به این رکوردها برسد تا بتوان او را بهترین فوتبالیست تاریخ دانست.

این سیاهه رکوردهایی است که مسی هنوز فتح نکرده:
بارسلونا و لالیگا
رکورد در دست کیست؟ آمار مسی

بیشترین بازی با پیراهن بارسلونا: چابی 626 – 326

بهترین گل‌زن بارسا در لالیگا: سسار رودریگس 192 – 165

بهترین گل‌زن تاریخ بارسا (با احتساب دیدارهای دوستانه): پائولینو آلکانتارا 369 – 259

بیشترین گل زده در یک بازی برای بارسا: خوان گامپر 9 – 5

بیشترین قهرمانی لالیگا با بارسا: چابی، پپ گواردیولا، خوسپ سامیتیر 6 – 5

بیشترین بازی در لالیگا: آندونی سوبی‌سارتا 622 – 212

بیشترین قهرمانی لالیگا: فرانسیسکو جنتو 12 – 5

بیشترین گل در لالیگا: تلمو سارا 252 – 165

بیشترین گل زده در یک بازی لالیگا: لاسلو کوبالا، باتا 7 – 4

سریع‌ترین هت‌تریک در لالیگا (به دقیقه): داوید ویا 5 – 12

مسی اخیرا سه رکورد را از آن خود کرده: رکورد 59 گل زده کلمنته گراسیا (از جمله در دیدارهای دوستانه) در یک فصل؛ او 70 گل زده (با احتساب دیدارهای دوستانه) در یک فصل دارد. او دو رکورد کریستیانو رونالدو در فصل گذشته را هم پشت سر گذاشت: شش هت‌تریک در یک فصل (رکورد مسی هفت هت‌تریک است) و 40 گل در یک فصل لالیگا (مسی به 46 گل رسیده).

این بازیکن آرژانتینی بهترین گل‌زن بارسلونا در لالیگا خواهد شد، چرا که تنها 28 گل تا پشت سر گذاشتن رکورد 192 گل سسار رودریگس فاصله دارد، و اگر روند فعلی گل‌زنی را ادامه دهد، در یک فصل و نیم می‌تواند پائولینو آلکانتارا را پشت سر بگذارد و بهترین گل‌زن تاریخ بارسلونا با احتساب دیدارهای غیررسمی شود.
بارسلونا و لیگ قهرمانان / اروپا

بیشترین فتح لیگ قهرمانان با بارسا: آندرس اینیستا، کارلس پویول، چابی، ویکتور والدس 3 – 3

بیشترین بازی در لیگ قهرمانان: رائول 144 – 68

بیشترین قهرمانی جام باشگاه‌ها/لیگ قهرمانان: فرانسیسکو جنتو 6 – 3

بهترین گل‌زن لیگ قهرمانان: رائول 71 – 51

بهترین گل‌زن رقابت‌های اروپایی: رائول 73 – 52

بیشترین آقای گلی در لیگ قهرمانان: گرد مولر 4 – 3

بیشترین گل در یک فصل جام باشگاه‌ها: ژوزه آلتافینی 14 – 14

بیشترین حضور در فینال با گل زده در جام باشگاه‌ها / لیگ قهرمانان: آلفردو دی‌استفانو – 5 2

بیشترین گل در فینال جام باشگاه‌ها / لیگ قهرمانان: آلفردو دی‌استفانو، فرانس پوشکاش 7 – 2

بیشترین هت‌تریک در لیگ قهرمانان: فیلیپو اینتزاگی، ماریو گومز، مایکل اوون3 – 3

هر رکوردی در این بخش باید در فصل‌های بعدی شکسته شود. اما اگر ماریو گومز در فینال امسال مقابل چلسی هت‌تریک نکند، مسی می‌تواند به رکورد چهار بار آقای گلی لیگ قهرمانان گرد مولر برسد.

او اخیرا به رکورد 12 گل در یک دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان که متعلق به رود فان‌نیستلروی بود رسید و اکنون با 14 گل با رکورد ژوزه آلتافینی برابری می‌کند که البته در دوران جام باشگاه‌های اروپا ثبت شده بود.

مسی قصد دارد به رکورد بیشترین گل زده در لیگ قهرمانان برسد که در اختیار رائول افسانه‌ای است. رائول 71 گل زده و مسی 20 گل کمتر دارد که با نرخ گل‌زنی فعلی او احتمالا این رکورد در دو فصل آینده شکسته می‌شود، به ویژه آن که مهاجم کهنه‌کار شالکه در تابستان از اروپا می‌رود.
آرژانتین و دیدارهای ملی

بیشترین بازی با پیراهن آرژانتین: خاویر زانتی 145 – 67

بهترین گل‌زن تیم ملی آرژانتین: گابریل باتیستوتا 56 – 22

بیشترین بازی در جام جهانی: لوتار ماتئوس 25 – 8

بهترین گل‌زن تاریخ جام جهانی: رونالدو 15 – 1

بیشترین قهرمانی در جام جهانی: پله 3 – 0

بیشترین گل در یک دوره جام جهانی: ژوست فونتن 13 – 1

بیشترین حضور در دوره‌های جام جهانی: آنتونیو کارباخال، لوتار ماتئوس 5 – 2

بهترین گل‌زن تاریخ کوپا آمه‌ریکا: نوربرتو مندس، زیزینیو 17 – 2

بیشترین فتح توپ طلا: یوهان کرویف، میشل پلاتینی، مارکو فان‌باستن 3 – 3

ناکامی در سطح ملی همیشه پاشنه آشیل مسی بوده، و این یکی از دلایل اصلی منتقدان سرسخت او، از جمله پله است که باعث شده آنها او را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ نشناسند. او روی کاغذ بعید است بتواند به دستاوردهای بزرگی در سطح ملی، مانند عنوان بهترین گل‌زن تاریخ جام جهانی که متعلق به رونالدو است، یا بیشترین گل زده در یک دوره جام جهانی که متعلق به ژوست فونتن است برسد.

اما رسیدن به رکورد گابریل باتیستوتا که بهترین گل‌زن ملی تاریخ آرژانتین است محتمل است، هرچند احتمال آن پایین باشد. او 35 گل دیگر نیاز دارد تا به این دستاورد برسد و چون حدود یک دهه از فوتبال ملی او مانده این احتمال وجود دارد. مسی در زمینه افتخارات فردی هم می‌تواند هشت ماه بعد توپ طلایی دیگر را از آن خود کند و از این جهت تاریخ‌ساز شود. با توجه به آنچه در سال 2012 روی داده این اتفاق بعید نیست.

اما دستاورد بسیار مهمی وجود دارد که رکورد رکوردها است. اگر مسی بتواند به این رکورد برسد احتمالا بحث درباره این که او بهترین بازیکن تاریخ است یا نه به پایان خواهد رسید: رکورد 1281 گل زده پله در سطح باشگاهی و ملی.

او تنها 270 گل رسمی برای بارسلونا و آرژانتین زده و بیش از 1000 گل نیاز دارد تا به این دستاورد برسد. بارسا احتمالا مجبور خواهد شد برای این رکورد گل‌های او در دیدارهای رده‌های پایین‌تر سنی را هم بررسی کند، و او شاید لازم باشد گل‌هایی که در دیدارهای داخل حیاط خانه به نوه‌هایش می‌زند را هم به شمار بیاورد!

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
نام کاربری: PARSOA
پیام: ۱,۱۱۲
عضویت از: ۴ فروردین ۱۳۹۱
از: نصف جهان
طرفدار:
- کینگ لئو.....
- ....
- سپاهان
- اسپانیا
- گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
گزارش ویژه: 71 گل رائول در لیگ قهرمانان، هت‌تریک پنج‌دقیقه‌ای ویا، 1281 گل زده پله: رکوردهایی که مسی هنوز به آنها نرسیده!

لیونل مسی در هفته‌های اخیر رکوردهای دیگری را جابجا کرده، اما هنوز رکوردهای بسیاری مانده که او به آنها نرسیده است.

سایت گل – لیونل مسی باز هم رکورد شکست و این بار از رکورد 67 گل زده در یک فصل اروپایی گرد مولر گذشت. این باعث شد بیش از پیش از او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ یاد شود.

البته هنوز بحث فراوانی در این باره وجود دارد، اما تردیدی وجود ندارد که او با فاصله زیادی بهترین بازیکن نسل خود است. شکستن رکوردها برای او تفریح پاره‌وقت این فصل بوده.

او سومین فردی است که سه بار توپ طلا را فتح کرده. آمار او اکنون با رکورد 14 گل در یک فصل جام باشگاه‌های اروپا و لیگ قهرمانان برابری می‌کند؛ او اولین فردی است که در یک بازی در لیگ قهرمانان (قالب جدید) پنج گل زده؛ او جوان‌ترین بازیکنی است که به رکورد 150 گل در لالیگا رسیده؛ او از رکورد 40 گل در یک فصل که متعلق به کریستیانو رونالدو است عبور کرده؛ او بهترین گل‌زن تاریخ بارسلونا در دیدارهای رسمی است؛ و البته 68 گل در دیدارهای رسمی یک فصل (که احتمالا بیشتر هم خواهد شد) او را از گرد مولر هم عبور داده. تمامی این رکوردها در چهار ماه و چند روز ابتدایی سال 2012 شکسته شده‌اند.

با این حال هنوز اهداف بزرگ بسیاری وجود دارد که او هنوز به آنها نرسیده و به همین دلیل بسیاری می‌گویند مسی 24 ساله باید به این رکوردها برسد تا بتوان او را بهترین فوتبالیست تاریخ دانست.

این سیاهه رکوردهایی است که مسی هنوز فتح نکرده:

بارسلونا و لالیگا

بیشترین بازی با پیراهن بارسلونا: چابی 626-326

بهترین گل‌زن بارسا در لالیگا: سسار رودریگس 192-165

بهترین گل‌زن تاریخ بارسا (با احتساب دیدارهای دوستانه): پائولینو آلکانتارا 369-259

بیشترین گل زده در یک بازی برای بارسا: خوان گامپر 9-5

بیشترین قهرمانی لالیگا با بارسا: چابی، پپ گواردیولا، خوسپ سامیتیر 6-5

بیشترین بازی در لالیگا: آندونی سوبی‌سارتا 622-212

بیشترین قهرمانی لالیگا: فرانسیسکو جنتو – 12-5

بیشترین گل در لالیگا: تلمو سارا – 252-165

بیشترین گل زده در یک بازی لالیگا: لاسلو کوبالا، باتا 7-4

سریع‌ترین هت‌تریک در لالیگا (به دقیقه): داوید ویا 5-12

مسی اخیرا سه رکورد را از آن خود کرده: رکورد 59 گل زده کلمنته گراسیا (از جمله در دیدارهای دوستانه) در یک فصل؛ او 70 گل زده (با احتساب دیدارهای دوستانه) در یک فصل دارد. او دو رکورد کریستیانو رونالدو در فصل گذشته را هم پشت سر گذاشت: شش هت‌تریک در یک فصل (رکورد مسی هفت هت‌تریک است) و 40 گل در یک فصل لالیگا (مسی به 46 گل رسیده).

این بازیکن آرژانتینی بهترین گل‌زن بارسلونا در لالیگا خواهد شد، چرا که تنها 28 گل تا پشت سر گذاشتن رکورد 192 گل سسار رودریگس فاصله دارد، و اگر روند فعلی گل‌زنی را ادامه دهد، در یک فصل و نیم می‌تواند پائولینو آلکانتارا را پشت سر بگذارد و بهترین گل‌زن تاریخ بارسلونا با احتساب دیدارهای غیررسمی شود.

بارسلونا و لیگ قهرمانان / اروپا

بیشترین فتح لیگ قهرمانان با بارسا: آندرس اینیستا، کارلس پویول، چابی، ویکتور والدس 3-3

بیشترین بازی در لیگ قهرمانان: رائول 144-68

بیشترین قهرمانی جام باشگاه‌ها/لیگ قهرمانان: فرانسیسکو جنتو 6-3

بهترین گل‌زن لیگ قهرمانان: رائول 71-51

بهترین گل‌زن رقابت‌های اروپایی: رائول 73-52

بیشترین آقای گلی در لیگ قهرمانان: گرد مولر 4-3

بیشترین گل در یک فصل جام باشگاه‌ها: ژوزه آلتافینی 14-14

بیشترین حضور در فینال با گل زده در جام باشگاه‌ها / لیگ قهرمانان: آلفردو دی‌استفانو 5-2

بیشترین گل در فینال جام باشگاه‌ها / لیگ قهرمانان: آلفردو دی‌استفانو، فرانس پوشکاش 7-2

بیشترین هت‌تریک در لیگ قهرمانان: فیلیپو اینتزاگی، ماریو گومز، مایکل اوون 3-3

هر رکوردی در این بخش باید در فصل‌های بعدی شکسته شود. اما اگر ماریو گومز در فینال امسال مقابل چلسی هت‌تریک نکند، مسی می‌تواند به رکورد چهار بار آقای گلی لیگ قهرمانان گرد مولر برسد.

او اخیرا به رکورد 12 گل در یک دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان که متعلق به رود فان‌نیستلروی بود رسید و اکنون با 14 گل با رکورد ژوزه آلتافینی برابری می‌کند که البته در دوران جام باشگاه‌های اروپا ثبت شده بود.

مسی قصد دارد به رکورد بیشترین گل زده در لیگ قهرمانان برسد که در اختیار رائول افسانه‌ای است. رائول 71 گل زده و مسی 20 گل کمتر دارد که با نرخ گل‌زنی فعلی او احتمالا این رکورد در دو فصل آینده شکسته می‌شود، به ویژه آن که مهاجم کهنه‌کار شالکه در تابستان از اروپا می‌رود.

آرژانتین و دیدارهای ملی

بیشترین بازی با پیراهن آرژانتین: خاویر زانتی 145-67

بهترین گل‌زن تیم ملی آرژانتین: گابریل باتیستوتا 56-22

بیشترین بازی در جام جهانی: لوتار ماتئوس 25-8

بهترین گل‌زن تاریخ جام جهانی: رونالدو 15-1

بیشترین قهرمانی در جام جهانی: پله 3-0

بیشترین گل در یک دوره جام جهانی: ژوست فونتن 13-1

بیشترین حضور در دوره‌های جام جهانی: آنتونیو کارباخال، لوتار ماتئوس 5-2

بهترین گل‌زن تاریخ کوپا آمه‌ریکا: نوربرتو مندس، زیزینیو 17-2

بیشترین فتح توپ طلا: یوهان کرویف، میشل پلاتینی، مارکو فان‌باستن 3-3

ناکامی در سطح ملی همیشه پاشنه آشیل مسی بوده، و این یکی از دلایل اصلی منتقدان سرسخت او، از جمله پله است که باعث شده آنها او را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ نشناسند. او روی کاغذ بعید است بتواند به دستاوردهای بزرگی در سطح ملی، مانند عنوان بهترین گل‌زن تاریخ جام جهانی که متعلق به رونالدو است، یا بیشترین گل زده در یک دوره جام جهانی که متعلق به ژوست فونتن است برسد.

اما رسیدن به رکورد گابریل باتیستوتا که بهترین گل‌زن ملی تاریخ آرژانتین است محتمل است، هرچند احتمال آن پایین باشد. او 35 گل دیگر نیاز دارد تا به این دستاورد برسد و چون حدود یک دهه از فوتبال ملی او مانده این احتمال وجود دارد. مسی در زمینه افتخارات فردی هم می‌تواند هشت ماه بعد توپ طلایی دیگر را از آن خود کند و از این جهت تاریخ‌ساز شود. با توجه به آنچه در سال 2012 روی داده این اتفاق بعید نیست.

اما دستاورد بسیار مهمی وجود دارد که رکورد رکوردها است. اگر مسی بتواند به این رکورد برسد احتمالا بحث درباره این که او بهترین بازیکن تاریخ است یا نه به پایان خواهد رسید: رکورد 1281 گل زده پله در سطح باشگاهی و ملی.

او تنها 270 گل رسمی برای بارسلونا و آرژانتین زده و بیش از 1000 گل نیاز دارد تا به این دستاورد برسد. بارسا احتمالا مجبور خواهد شد برای این رکورد گل‌های او در دیدارهای رده‌های پایین‌تر سنی را هم بررسی کند، و او شاید لازم باشد گل‌هایی که در دیدارهای داخل حیاط خانه به نوه‌هایش می‌زند را هم به شمار بیاورد!

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
طرفدار:
- کینگ لئو.....
- ....
- سپاهان
- اسپانیا
- گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
کرویف: پپ تصمیم درستی گرفت

مربی سابق بارسلونا، از جدایی پپ می گوید

سایت گل- یوهان کرویف،اسطوره هلندی باشگاه بارسلونا بعد از انتشار خبری مبنی برتصمیم پپ گواردیولا برای ترک بارسلونا در پایان فصل در گفتگو با «رادیو کوپه» شرکت کرده است. متن این گفتگو را دراینجا مطالعه کنید

این روزها مشاور باشگاه چیواس گوادالاخارا هستید

اوضاع را مدیریت می کنم و هرروز با آنهاصحبت می کنم،سبک کاری ای که مکزیکی ها به دنبالش هستند. سالی دو بار به مکزیک می روم وهربار 2 تا3 هفته آنجا می مانم

فکرمی کنید که گواردیولا درتصمیم گیری برای جدایی از بارسا اشتباه کرد؟

نه.به نظر من او تصمیم درستی گرفت.چون این کار، کاری است که انرژی زیادی تلف می کند.پپ عملکرد فوق العاده خوبی دربارسلونا داشت و باید قدرت کافی برای ادامه این مسیر را درخود می دید.به ویژه دردوران سختی که پیش روست؛ چون تغییراتی انجام شده است.بیرون گذاشتن یک نفر و کسب تمام جامهای ممکن، انرژی زیادی تلف می کند.

یعنی گواردیولا به خاطر خستگی رفت و یا به این خاطر که باید تصمیماتی را می گرفت که ازنظر انسانی نمی توانست؟

هیچ وقت برای یک موضوع،یک دلیل وجود ندارد وهمیشه چندین دلیل مطرح است.

شما دلیل پپ را می دانید؟

نه؛ البته رفتار او را می بینیدو می بینید که چقدراین دوره برایش گران تمام شده

مورینیو در صحبتهایی اعلام کرده که آنچه برای او خسته کننده است، ماه ژوئن است که در آن دیدار تیمش بازی ندارد

هر کسی آن طوری که دوست دارد زندگی می کند؛پپ هم چنین تصمیمی گرفته؛چون بعد از فصلی طولانی الان به استراحت نیاز دارد وبه نظر من شایستگی اش راهم دارد

فکرمی کنید که اگر لاپورتا رئیس بارسا بود هم،پپ تصمیم به جدایی می گرفت؟

کسی نمی داند ولی وقتی کار را با یک گروه از افراد شروع می کنی، آنها باید پشت تو بایستند.الان پپ تنهاتراز قبل است.شاید دلیل همین باشد.تغییرات زیادی درباشگاه انجام شده و این تاثیرزیادی می گذارد.

نظرتان درمورد انتخاب تیتوویلانووا چیست؟

باید دید؛او پایه و اساس مهمی دربارسلونا دارد ولی وقتی زمان هدایت تیم برسد،بایدببینیم که چه خواهدکرد.

شما درموردانتخاب والورده، به عنوان جانشین احتمالی پپ می گفتید

دریونان او تلاش زیادی کردتا فوتبال خوبی راارائه دهد و به موفقیت هم رسید که این موفقیت می توان به خاطر دیدگاهش به فوتبال باشد.ولی ازآنجاکه کسی از من سوالی نپرسید،من هم چیزی نگفتم

چه نمره ای به عملکرداین فصل بارسا می دهید؟

بایدنمره بالایی داد.همه دنیا می خواهند به قهرمانی برسندولی اگر ببینی که همه مقابل تو می ایستند، بایدبدانی که فصل موفقیت آمیزی داشته ای. رئال درسالهای اخیر شانس بدی داشته که مجبور بوده تابااین بارسلونا رقابت کند ولی نباید ناامید بود

فکر می کنید که رئال درسطحی مشابه بابارساست؟

سایت گل- رئالی ها همیشه درسطح خیلی بالایی بوده اند. آنها خیلی خوب بازی می کنند ولی ازمحبوبیت کمتری نسبت به بارسابرخوردارند ولی این به خاطر ضعف کیفیت فوتبالی شان نیست.آنها از هرنظر تعادل خوبی دارند و فکر می کنم که هردوی این تیمها فصل خیلی خوبی راپشت سرمی گذارند

خیلی ها ازپایان دوره طلایی بارسلونا می گویند

پایان یک دوره، هیچ ربطی به گواردیولا ندارد و به مسائل خیلی زیادی بستگی دارد و نه فقط به یک مربی

به نظرتان تیتوویلانووا شخصیت واقتدارکافی برای اعمال تغییرات درتیم را دارد؟ ازچه نظرهایی باید بارسا راتقویت کرد؟

این بستگی به ذهنیت او دارد.الان دیگر لاپورتا،بگیرستاین وگواردیولا نیستند و دیدگاه هامتفاوت است ونظرهای جدیدی وجود دارد.بازیکنان بارسا،این فصل به خوبی ازهویت تیمشان دفاع کردند.آنها خریدهای خوبی هم داشتند.هرسال باید به دنبال یک مهره جدیدبود. آبیدال مریض است. ویا بازگشته وکیفیت خوبی هم دارد. تیتو باید اوضاع را سازماندهی کند.

اگرشما دربارسا بودید،یک مهاجم نوک برای تیمتان می خریدید؟

بستگی به سبک بازی تیم دارد.آنها از نظرگلزنی مشکلی ندارندوبیش از100 گل به ثمررسانده اند.پدرو فصل خوبی را سپری کرده وباید اورا درنظر داشت. اگر فصل خوبی داشتی، این گویای آن نیست که فصل بعدهم به همین خوبی خواهدبود.این تقریباغیرممکن است.

مسی راترجیح می دهید یا رونالدو را؟

مسی را.چون عاشق توپ است؛ سراسر تکنیک است و چهره بچه گانه ای دارد که خیلی هارا مجذوب می کند. آنها کاملا متفاوتند

نظرتان درمورد دلخوری وتهدید به جدایی دانی آلوس چیست؟

باید دید که اوضاع چطور می شود.در رختکن یک تیم، 50،40 بازیکن هستند و نکات زیادی هستند که تاثیرگذارند:رفتار بازیکنان و عملکرد آنها .یک مربی بیشترین اهمیت را درتیم دارد ونه یک بازیکن.گاهی وقتها یک بازیکن تراز اول به درد تیم نمی خورد.این سخت ترین شرایطی است که برای یک تیم پیش می آید

روزی می رسد که گواردیولایا لاپورتا به بارسا بازگردند؟

گواردیولا بازخواهد گشت. نمی دانم به عنوان مربی خواهد آمد یا نه.بارسا با لاپورتابه موفقیتهای بزرگی رسید. پایه و بنای تمام موفقیتهای امروز دردوره او گذاشته شد .

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
طرفدار:
- کینگ لئو.....
- ....
- سپاهان
- اسپانیا
- گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
طرح های ابتدایی پیراهن رئال در فصل 3-2012:آبی جانشین طلایی شد

لباس دوم رئال در فصل بعد، مشکی خواهد بود و سه نوار همیشگی آدیداس، روی آستین های پیراهن به چشم می خورد و تبلیغ «بی وین» با رنگ زرد روی سینه پیراهن نقش خواهد بست

سایت گل- مسئولان باشگاه رئال مادرید و سران آدیداس در حال طراحی پیراهن تیم مادریدی برای فصل آتی هستند. در حالی که هنوز طرح لباس های فصل بعد رئال نهایی نشده ، کمپانی آلمانی آدیداس، طرح های ابتدایی اش را برای لباس های فصل بعد رئال منتشر کرده است. انتظار می رود که بعد از توافقات نهایی، شرکت آدیداس حداکثر تا سی روز دیگر در مراسمی رسمی لباس های فصل بعد تیم مادریدی را معرفی کند. احتمال می رود که دلیل تاخیر در ارائه طرح های نهایی، اتمام رقابت های این فصل باشد.
این طرح ها برای لباسهای اول و دوم رئال هستند. هر چند که هنوز این طراحی قطعی نشده ، اما تغییر اصلی ای که در آن دیده می شود، حذف رنگ طلایی در حاشیه های پیراهن و شورت و استفاده از رنگ آبی پررنگ و تلفیق آن با رنگ آبی آسمانی است.
در لباس اصلی طراحی شده برای فصل آتی، رنگ آبی، جانشین رنگ طلایی خواهد شد. یعنی نوارهای حاشیه آستین ها و یقه و نوارهای روی شانه این پیراهن در فصل بعدی به جای رنگ طلایی، با تلفیقی از رنگ آبی پررنگ و ابی آسمانی طراحی شده است. لبه آستین ها با رنگ ابی پررنگ و سپس حاشیه کوچکی به رنگ آبی کمرنگ خواهد بود و یقه پیراهن اصلی رئال هم با چنین تلفیقی ارائه خواهد شد.
لباس دوم رئال در فصل بعد، مشکی خواهد بود و سه نوار همیشگی آدیداس، روی آستین های پیراهن به چشم می خورد و تبلیغ «بی وین» با رنگ زرد روی سینه پیراهن نقش خواهد بست. مدل یقه پیراهن دوم، متفاوت از یقه پیراهن اصلی است. این پیراهن، شباهت زیادی به لباسهایی که ایکر کاسیاس درطول این فصل برتن می کرد، دارد.
هنوز طراحی لباس سوم رئال بار فصل پیش رو نهایی نشده و انتظار می رود که به جای رنگ قرمز، این لباس ها به رنگ سبز باشد.
این طور به نظر می رسد که قرار است که پیراهن مخصوص تمرین قبل از بازی تیم هم تغییر کند.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۴۳۵ بازدید
۱۱ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۱,۷۸۴ بازدید
۱۱ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۴۴,۸۲۰ بازدید
۱۱ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۴,۰۲۱ بازدید
۲۲ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۰,۴۹۳ بازدید
۲۲ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۹۴۱ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۲,۰۱۲ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۵۸۹ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۲۶ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۸۸۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۶۵ کاربر آنلاین است. (۹۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۶۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!