به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا و جام حذفی
نام کاربری: Leo.My.Life♥
پیام: ۲,۸۰۶
عضویت از: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰
از: اینترنت!:|
طرفدار:
- Lionel Messi
- رونالدینیو،پپ،کرایـــــــف
- تیراختـــــــــــور
- برزیل،اسپانیارم دوس دارم
- :|
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
بازگشت مارسلو به تمرينات رئال

اين مدافع 24 ساله هفته هاي ابتدايي اردوي پيش فصل رئال در تابستان را به دليل همراهي تيم المپيک کشورش از دست داد اما اکنون بار ديگر در تمرينات اين تيم حضور پيدا کرد.

مارسلو، مدافع چپ رئال، بعد از همراهي تيم المپيک برزيل در رقابت هاي المپيک لندن، به تمرينات تيمش بازگشت.

اين مدافع 24 ساله هفته هاي ابتدايي اردوي پيش فصل رئال در تابستان را به دليل همراهي تيم المپيک کشورش از دست داد اما اکنون بار ديگر در تمرينات اين تيم حضور پيدا کرد.

مارسلو اميدوار بود که بتواند با تيم برزيل براي اولين به مدال طلاي المپيک برسد اما او و هم تيمي هايش اين هفته با شکست 2-1 مقابل مکزيک در فينال بار ديگر ناکام ماندند.

رئالي ها بعد از بازگشت از تور پيش فصل شان در آمريکا و انجام ديدارهاي دوستانه مقابل ميلان، سلتيک، سانتوس لاگونا و ال اي گلسي ، براي سه روز تمرينات شان را تعطيل کردند اما از روز گذشته بار ديگر تمرينات شان را از سر گرفتند

مورينيو اکنون تيمش را براي اولين ديدار فصل جديد مقابل والنسيا که از اين هفته آغاز خواهد شد، آماده مي کند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
فالکائو: به اندازه مسي و رونالدو گلزني مي‌کنم

اين ملي پوش کلمبيايي در اولين فصل حضورش در لاليگا 24 گل براي اتلتيکو به ثمر رساند اما قصد دارد در فصل جديد آمار گلزني اش را بهبود ببخشد.

رادامل فالکائو، مهاجم گلزن اتلتيکو مادريد، در آستانه آغاز فصل جديد لاليگا کاملا به توانايي هايش ايمان دارد و مي خواهد در فصل جديد براي رسيدن به عنوان آقاي گلي با مسي و رونالدو رقابت کند.

اين ملي پوش کلمبيايي در اولين فصل حضورش در لاليگا 24 گل براي اتلتيکو به ثمر رساند اما قصد دارد در فصل جديد آمار گلزني اش را بهبود ببخشد.

او در گفتگو با سايت اختصاصي لاليگا گفت:" اين به خودم بستگي دارد که بتوانم عملکرد فصل گذشته ام را بهبود ببخشم؛ اين هدف اصلي من است.

آمار گلزني مسي و رونالدو براي من دور از دسترس نيست اما آنچه بيش از همه مي خواهم اين است که هواداران فصل خوبي داشته باشند.

من واقعا در انتظار آغاز فصل جديد هستم. اين فصل مي توانم بهتر با لاليگا سازگاري پيدا کنم.

ما واقعا به دنبال بهتر کردن دستاورد سال گذشته مان هستيم؛ هم به لحاظ فردي و هم تيمي. تيم در حال حاضر شرايط بهتري دارد و بازيکنان شناخت بهتري از هم پيدا کرده اند."

رقابت هاي فصل جديد لاليگا براي اتلتيکو مادريد با ديدار مقابل لوانته آغاز مي شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
جيمز و برايانت، ليونل مسي را ستودند

کبي برايانت و لبرون جيمز دو ستاره بسکتبال، مسي را بهترين فوتباليست خواندند.

تمرينات تيم ملي بسکتبال آمريکا براي المپيک در شهر بارسلون انجام مي گيرد.

لبرون جيمز و برايانت پس از تماشاي مسي در حال تمرينات اظهار داشتند مسي بهترين فوتباليست جهان است و با همين عنوان نام او ماندگار مي شود. پس از تماشاي تمرينات اين بازيکن بايد اعتراف کرد او بهترين است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
کنفرانس خبري شجاعي در اوساسونا

ستاره ايراني باشگاه اوساسونا، امروز در مجموعه ورزشي تاخونار، پشت ميکروفن ها قرار گرفت و پاسخگوي سوالات خبرنگاران شد.

سايت گل - در اين کنفرانس خبري طولاني و مملو از احساسات، اين بازيکن ايراني نگاهي به گذشته هاانداخت و به مرور 15 ماهي که به دور از دنياي فوتبال سپري کرد، پرداخت.حالا شجاعي کاملا آن روزها را پشت سرگذاشته و قبل از هر چيز ديگري از شرايط فيزيکي اش صحبت کرد:« الان حالم خيلي خوب است. صد در صد آماده نيستم ولي خيلي بهتر شده ام. در هر جلسه تمريني و در هر بازي، با اعتمادبه نفس تمام وارد زمين مي شوم. نه احساس درد مي کنم و نه احساس ناراحتي ؛ فقط هنوز ريتمم را باز نيافته ام. به علاوه، وزن کم کرده ام و نسبت به روزهاي قبل از مصدوميت سبک تر شده ام. بعد از چنين مصدوميت طولاني اي، به زمان نياز دارم تا بتوانم به روزهاي اوجم بازگردم.»

بازيکن ايراني اوساسونا، از حمايتي که در طول تمام اين ماه ها دريافت کرده، متشکر است:« مي خواهم از سران باشگاه و هم تيمي هايم تشکر کنم. هيچ وقت به خاطر آنکه دور از خانواده يا کشورم بوده ام، احساس بدي نکردم. همه از من خيلي حمايت کردند. فقط مي توانم از همه تشکر کنم. به ويژه از هواداراني که هميشه در خيابان و در سکوهاي ورزشگاه، حمايتشان را از من ابراز کرده اند. از همه واقعا متشکرم:از پزشکان، فيزيوتراپ ها، از مسئولان رختکن و کارگران تاخونار؛ نمي دانم چطور بايد پاسخ محبتتان را بدهم. »

شجاعي در ادامه درمورد روزهاي سخت مصدوميت گفت:«روزهاي خيلي سختي را پشت سرگذاشتم و همه چيز خيلي سخت بود. تقريبا روزهايي مي رسيد که تا مرز گريه کردن پيش مي رفتم. در ابتدا واقعا ناراحت بودم ولي بعد از سفر به آلمان اعتماد به نفس گرفتم و مي خواستم تا با فکر کردن به آينده، زندگي اي عادي داشته باشم. الان حالم خوب است. به ويژه به خاطر تمام حمايت هايي که دريافت کرده ام. هيچ وقت به خداحافظي از فوتبال فکر نکرده ام ولي لحظاتي بود که بيش ازحد ناراحت بودم. به ويژه وقتي که در کلينيک سن ميگل به من گفتند که بايد دوباره پايم را جراحي کنم، در انتظار آن بودم که به من بگويند که ديگر مي توانم بازي کنم. آن لحظه ها، لحظه هاي واقعا سختي بود (شجاعي در زمان برزبان اوردن اين صحبتها به شدت احساساتي مي شود). واقعا در اين باشگاه روزهاي خيلي خوبي داشتم و فکر نمي کنم که در هيچ تيم ديگري، مي توانستم چنين احساسي را تجربه کنم. رختکن اوساسونا رختکني ويژه است.»

مسعود شجاعي اولين حضورش در ترکيب تيمش بعد از سپري کردن روزهاي مصدوميت را در روز 18 جولاي و در بازي دوستانه مقابل اوئسکا جشن گرفت. شجاعي در مورد آن بازي گفت:« مي خواستم شروعي طبيعي داشته باشم ولي حس عجيبي داشتم. بازي بدي را به نمايش گذاشتم؛ چون مي خواستم هرکاري بکنم.مربي تيمم به من روحيه مي داد. هيچ وقت مصدوميتي تا اين حد طولاني نداشتم و مي دانستم که بايد کم کم خودم را براي بازگشت به ميادين آماده کنم. بدون عجله. من علاقه و هيجان زيادي براي شروع فصل دارم. امسال نمي خواهم حتي يک بازي را هم ازدست بدهم.»

بخش پاياني صحبتهاي مسعود شجاعي، به همدردي او با قربانيان زلزله ويرانگر در منطقه شمال غربي ايران که روز 11 آگوست رخ داد، اختصاص يافت:« من براي مردم واقعا ناراحتم. چون اين زلزله در سه روستاي خيلي کوچک رخ داده و بيش از 300 قرباني گرفته. مي خواهم از راه دور کاري انجام بدهم ولي نمي توانم. فقط مي توانم بگويم که از شدت ناراحتي اي که در درونم حس مي کنم، حرف بزنم. اميدوارم که شرايط تدريجا خوب شود و دولت به اين مردم کمک کند.»

۲۷ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Carles_Puyol
پیام: ۶,۴۶۱
عضویت از: ۲۱ خرداد ۱۳۹۰
از: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲̲̲͡͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡
گروه:
- کاربران عضو
رئیس کمپانی مدیا پرو: دیدارهای این فصل بارسا موقع ناهار برگزار می شود

خوامه رورس اعلام کرد که برگزاری دیدارهای بارسا در این زمان، به دلیل استفاده از بازارهای آسیایی و خاورمیانه است

سایت گل- خوامه رورس، رئیس کمپانی مدی پرو، اعلام کرد برخلاف فصل گذشته، دیدارهای این فصل بارسا هنگام ظهر برگزار می شود.

این کمپانی تلویزیونی که به همراه اتحادیه فوتبال اسپانیا می تواند در زمینه زمان برگزاری دیدارهای لالیگا تصمیم گیری کند، اعلام کرد که برگزاری دیدارهای بارسا در این زمان، به دلیل استفاده از بازارهای آسیایی و خاورمیانه است.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" بازی های بارسا ساعت 12 برگزار می شود. این توافق برای همه هواداران خوب است زیرا آنها مطمئن هستند که در این زمان می توانند بازی های بارسا را تماشا کنند.

بارسا در مقابل همه تیم ها ساعت 12 بازی خواهد کرد. سال گذشته به دلیل تقویم رقابت های اروپایی این مسئله امکان پذیر نبود."

یکی از مسائلی که اخیرا جنجال ساز شد، عدم توزیع یکسان حق پخش تلویزیونی بین باشگاه های اسپانیایی بود اما رورس این ادعا را که این توافق باعث به هم خوردن توازن لالیگا می شود، رد کرد.

" اگر بارسا و رئال قهرمان لالیگا شوند، این به دلیل حق پخش نیست. حق پخش تنها 25 درصد از بودجه آنها را شامل می شود."

۲۹ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
سرمربی سوسیه داد: هرکاری بتوانیم انجام می دهیم تا از بارسا امتیاز بگیریم

سوسیه داد فصل گذشته در نوکمپ 2-1 مغلوب بارسا شد و مونتانیه می داند که یک دیدار دشوار دیگر در انتظار تیمش است.

سایت گل- فیلیپه مونتانیه، سرمربی رئال سوسیه داد، بی صبرانه در انتظار اولین دیدار این فصل تیمش در لالیگا مقابل بارساست و امیدوار است بتواند تیم کاتالانی را در خانه متوقف کند.

سوسیه داد فصل گذشته در نوکمپ 2-1 مغلوب بارسا شد و مونتانیه می داند که یک دیدار دشوار دیگر در انتظار تیمش است.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" فکر می کنم به دلیل بازیکنانی که در اختیار دارند و همچنین تیم فوق العاده ای که هستند، بارسا تیم برتر میدان باشد و بیشتر توپ را در اختیار داشته باشد.

با این وجود، این تنها یک دیدار است و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. ما هر کاری بتوانیم انجام می دهیم تا نتیجه خوبی بگیریم. می خواهیم نمایش خوبی ارائه بدهیم و امیدواریم از فرصت های مان به خوبی استفاده کنیم.

دیدار آسانی نخواهد بود. این اولین دیدار بارسا با ویلانوواست و آنها به دنبال کسب یک نتیجه خوب هستند."

۲۹ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
توافق بارسلونا و آرسنال بر سر الکس سانگ

.او که بعنوان بازیکنی نوجوان از باشگاه باستیا به آرسنال ملحق شد در 204 بازی برای تیم لندنی به میدان رفت و 10 گل نیز به ثمر رساند

سایت گل - توافق بر سر اینده ستاره کامرونی توپچی ها با سران کاتالان حاصل شده و انتظار می رود هافبک کامرونی دوشنبه در تست های پزشکی بارسا حاضر شود.
دو باشگاه بارسلونا و ارسنال توافق بر سر الکس سانگ را با قیمت 15 میلیون پوند(19 میلیون یورو) تایید کردند. ستاره کامرونی جزو اهداف بلند مدت باشگاه کاتالانی بود که سرانجام روز دوشنبه در تست های پزشکی بارسا شرکت کرده و قراردادی 5 ساله با مبلغ 80 میلیون یورو برای جدایی زود هنگام را امضا می کند.
سانگ که جزو بازیکنان کلیدی فصل قبل توپچی ها بود انتظار می رود دومین فروش مهم این باشگاه در این هفته باشد.پیش از این باشگاه لندنی مهاجم مطرح خود رابین فان پرسی را به منچستر یونایتد واگذار کرده بود.

وبسایت رسمی باشگاه بارسلونا تایید کرد:"اف سی بارسلونا موفق به اخذ موافقت باشگاه آرسنال اف سی بر سر به خدمت گیری الکس سونگ هافبک این باشگاه شده است.قیمت این انتقال 19 میلیون یورو خواهد بود.هافبک ملی پوش کامرونی قرادادی 5 ساله با مبلغ جدایی 80 میلیون یورویی امضا خواهد کرد.او روز دوشنبه در تست های پزشکی شرکت کرده و سپس به ترکیب تیم در زمین تمرینی خوان گمپر ملحق خواهد شد."
هافبک کامرونی هفت فصل را در تیم آرسنال سپری کرد.او که بعنوان بازیکنی نوجوان از باشگاه باستیا به آرسنال ملحق شد در 204 بازی برای تیم لندنی به میدان رفت و 10 گل نیز به ثمر رساند.اما در فصل آخر حضور خود در آرسنال 14 پاس گل به ثبت رساند.
آرسنال همچنین اولین بازی خود در لیگ برتر را با تساوی نا امید کننده خانگی 0-0 مقابل ساندرلند به اتمام رساند تا ونگر برای بازسازی ترکیب تیم خود به منظور رسیدن به عنوانی در این فصل مجددا تحت فشار باشد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
گزارش روز: پنج دلیل برای قهرمانی رئال مادرید در لالیگا؛ از رفتن پپ تا شکسته شدن سد روانی

مردان ژوزه مورینیو 100 امتیاز گرفتند و فاتح لیگ قهرمانان پارسال شدند. اما آنها امسال به چه دلایلی می‌توانند از قهرمانی خود دفاع کنند؟

سایت گل – رئال مادرید سلطه بارسلونا بر لالیگا را فصل پیش به پایان رساند. آنها این کار را با فوتبالی زیبا و گل‌های فراوان انجام دادند: 100 امتیاز گرفتند و 121 گل زدند. مردان ژوزه مورینیو رویای خود را به واقعیت تبدیل کردند و حتی در نوکمپ هم پیروز شدند.

اکنون پپ گواردیولا رفته و مادرید فرصت آن را دارد که چرخه پیروزی خود را آغاز کند. مورینیو قراردادی بلندمدت در پایان فصل گذشته بست و برنامه دارد که رئال را به سطح حتی بالاتری برساند.

لیگ قهرمانان دیگر چالش مورینیو است، اما مربی پرتغالی حواسش به لیگ داخلی هم هست. تیم او همانی است که بود؛ مشتاق و گرسنه مانند همیشه، و علاقمند به این هک نشان دهد موفقیت فصل پیش زودگذر نبوده بلکه آغاز موضوعی است خاص.

این پنج دلیل است که چرا رئال مادرید در فصل 13-2012 می‌تواند فاتح لالیگا شود:

تیم رئال مادرید فصل جدید را در فرمی حیرت‌انگیز آغاز می‌کند. بازیکنانی مانند آنخل دی‌ماریا، مسعود اوزیل و کریستیانو رونالدو سریع‌تر و باطراوت‌تر از دیگران هستند. به علاوه، فابیو کوئنترائو توانسته اعتماد به نفسش را که در اکثر دیدارهای فصل قبل نداشت به دست بیاورد و آماده نبرد با مارسلو بر سر حضور در ترکیب اصلی است.

بارسلونا به‌شدت متکی است به نبوغ لیونل مسی و استمرار چابی و آندرس اینیستا؛ اما رئال مادرید تشکیل شده از یک رهبر – رونالدو – و لژیونی از فوتبالیست‌ها که آماده‌اند پا به بالاترین سطح بگذارند. مجموع این بازیکنان فوق‌العاده مساوی است با مجموعه‌ای عملا بی‌نقص.

هنگامی که ژوزه مورینیو به اسپانیا رفت، به نظر می‌رسید آشفتگی به او هم رسیده. اما با گذر زمان و کسب دو قهرمانی (جام حذفی 11-2010 و لالیگای فصل پیش)، آرامش و ثبات به باشگاهی رسید که سال‌ها با مشکل ابهام و بلاتکلیفی، و حتی پریشانی روبرو بود.

مربی پرتغالی که قراردادش را تا سال 2016 تمدید کرده، تیمی جوان، جاه‌طلب و متعهد در اختیار دارد. تیم همچنین توانسته ضعفش در لیگ قهرمانان را به تاریخ بسپرد. آنها شش سال پیاپی بود از مرحله یک‌هشتم نهایی جلوتر نمی‌رفتند.

اروپا اکنون به رئال مادرید احترام می‌گذارد. این را می‌توان در زمین دید. پروژه آنها به انسجام رسیده و فلورنتینو پرس کنترل کامل تیم را به مربی تیم سپرده. فوتبال از مورینیو سپاسگزار است و رئال مادرید آماده تاختن به پیش است.

بارسلونا شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسید. هربار کاتالان‌ها به رئال مادرید می‌رسیدند برتر بودند. اما فوتبال همیشه دوره‌ای است و این بار لبخند روی لبان افرادی نشست که سال‌ها ناراحت بودند. فتح جام حذفی در اولین فصل مورینیو به باشگاه این باور را داد که شکست بارسلونا امکان‌پذیر است. کنترل کاتالان‌ها بر بازی در هر ال‌کلاسیکو کاهش می‌یافت، تا جایی که مادرید به نوکمپ رفت و مردان پپ گواردیولا را شکست داد؛ آن هم در شرایطی که به نظر می‌رسید ممکن است قهرمانی از دستان رئال بلغزد. کریستیانو رونالدو در حالی ورزشگاه را ترک کرد که تماشاگران ساکت بودند. آن سد روانی دیگر شکسته شده.

امروز اوضاع کاملا متفاوت به نظر می‌رسد. مردان مورینیو به بخت خود باور دارند و دیگر از بارسلونا نمی‌ترسند. این روی اعتماد به نفس بارسلونا هم تاثیر می‌گذارد. آنها دیگر برتری فصل‌های گذشته را ندارند.

121 گل در فصل 12-2011 رئال مادرید در لالیگا نشان می‌دهد که ما تیمی نابودگر را به نظاره نشسته‌ایم. مورینیو را در زمان ورود به اسپانیا مربی دفاعی نام نهاده بودند اما این مربی پرتغالی تیمی ساخته که می‌تواند بهترین رقیبان را هم در یک‌سوم نهایی‌شان درهم بشکند.

خط حمله مادرید تماشایی است، به‌ویژه اگر روی سه‌گانه اصلی‌شان تمرکز کنیم: رونالدو، گونسالو ایگواین و کریم بنزما. این سه 89 بار در لیگ فصل گذشته گل‌زنی کردند. یعنی بهتر از تمامی تیم‌های لالیگا. اگر آنها در همین سطح بمانند توقف‌ناپذیرند.

پپ گواردیولا در انتهای فصل گذشته از کشتی بارسلونا بیرون پرید. او دوران فوق‌العاده موفقی را در بارسلونا سپری کرد. او جایش را به تیتو ویلانووا داده، اما مربی جدید هرچند همان انگاره‌های دوست و هم‌تیمی سابقش را دارد با این حال شاید آماده نبرد طولانی و شدید با مورینیو نباشد؛ هم از نظر فوتبالی و هم از نظر روانی.

مربی جدید بارسلونا هنوز فردی شناخته‌نشده است. و این مقابل رقیبی که به‌شدت در اوج است و روحیه‌اش در آسمان‌هاست بی‌نهایت خطرناک است. ویلانووا گواردیولا نیست و هرگز هم نخواهد بود. در هنگامی که نوکمپ به گذشته افتخارآمیز اخیرش می‌بالد و به زمان حال با دیده تردید می‌نگرد، رقیبشان در سانتیاگو برنابئو اعتمادش به مورینیو را پیش از فصلی تصویب کرد که می‌تواند برای رئال مادرید تاریخی باشد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
گزارش روز: پنج دلیل برای قهرمانی بارسلونا در لالیگا؛ از مسی تا تیتو

کاتالان‌ها با هدایت پپ گواردیولا در 19 جام به 14 قهرمانی رسیدند، اما نتوانستند چهارمین قهرمانی پیاپی خود در لالیگا را کسب کنند. آیا آنها در این فصل به قهرمانی لالیگا می‌رسند؟

سایت گل – فصل جدید لالیگا از یکشنبه آغاز می‌شود و بارسلونا آماده به نظر می‌رسد. باشگاه کاتالان در تمامی پنج دیدار پیش‌فصل خود پیروز شده – هرچند بردهای مقابل منچستریونایتد و پاری سن ژرمن در ضربات پنالتی بود – و به نظر می‌رسد بازیکنان به‌خوبی توانسته‌اند با تیتو ویلانووا کار کنند.

اعتماد به نفس بارسا از نو برگشته و آنها می‌خواهند پس از آن که لالیگا را در فصل 12-2011 به رئال مادرید واگذار کردند دوباره به قهرمانی برسند. کاتالان‌ها فصل پیش اشتباهات بسیار زیادی داشتند و بهایش را هم پرداختند. این بار آنها امیدوارند که اوضاع متفاوت باشد.

این‌جا به پنج دلیل قهرمانی بارسلونا در فصل پیش رو می‌پردازیم.

بازیکنان مشتاق‌اند نشان دهند می‌توانند دوران درخشان چهار سال گذشته خود را تکرار کنند، هرچند که پپ گواردیولا در اوایل تابستان رفته باشد.

بارسلونا با مربی سابقش از 19 قهرمانی ممکن به 14 عنوان رسید و تیتو ویلانووا، مربی جدید هم در تمامی این افتخارات همراه تیم بود و به نظر می‌رسد کار دوست و استادش را تکرار می‌کند.

ویلانووا برای این چالش حاضر است و می‌گوید نمی‌خواهد با گواردیولا رقابت کند. او البته به‌خوبی می‌داند که مرتبا با پپ مقایسه خواهد شد. همه در باشگاه می‌خواهند او موفق شود و امیدوارند او تیم را به شکلی روان از دوران گذار عبور دهد.

پروژه بارسا همانی است که بود. بازیکنان همان‌ها هستند و ویلانووا دانش لازم را دارد. تیتو ثابت خواهد کرد که پس از پپ زندگی ادامه دارد.

بارسلونا با بودجه 40 میلیون یورویی که برای خرید کنار گذاشته بود تنها یک بازیکن تا حالا خریده. یوردی آلبا. الکس سونگ، هافبک آرسنال هم در روزهای آینده به بارسلونا می‌رود تا چند پست را تقویت کند، و این احتمالا پایانی خواهد بود بر انتقالات این فصل بارسلونا.

طرفداران بارسا دوست داشتند ببینند مهاجمان جدیدی به باشگاه می‌آیند، به‌ویژه که لیونل مسی فصل گذشته در این پست تک و تنها بود، اما با بازگشت داوید ویا از مصدومیت، برگشتن پدرو به فرم خوبش پس از فصل پرفرازونشیب 12-2011 و تمایل الکسیس سانچس به اثربخشی حتی بیشتر در دومین فصل حضور در بارسا، کاتالان‌ها گزینه‌های خوبی در حمله دارند. بی‌تردید تعداد مصدومیت‌های آنها در این فصل هم به پای فصل گذشته نخواهد رسید.

اشتباهات فصل گذشته باعث شد دو قهرمانی مهم از دست برود. بارسا چهار عنوان در فصل 12-2011 کسب کرد اما لالیگا و لیگ قهرمانان را از دست داد.

اما کاتالان‌ها در تابستان شلوغ‌شان آن ناامیدی‌ها را دور ریختند و اکنون می‌خواهند دو عنوان برجسته را در این فصل به دست بیاورند.

مسی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان یک پنالتی را مقابل چلسی از دست داد و بی‌صبرانه می‌خواهد بارسلونا را به نقطه اوج فوتبال اروپا برساند وآن اشتباه را جبران کند. این یعنی زنگ خطر برای دیگران.

برای بارسلونا بی‌تردید حکایتی ناتمام از فصل قبل مانده؛ از زمانی که ژوزه مورینیو و تیتو ویلانووا دعوای زشتی با هم کردند.

مورینیو در رفتاری مشهور انگشت در چشم ویلانووا کرد و همین به‌تازگی، یک سال پس از آن ماجرا معذرت‌خواهی کرده. بارسایی‌ها ناراحتند که این مربی پرتغالی در این مدت پوزش نخواست و کاتالان‌ها بیشتر از آن از این ناراحت شدند که مربی مادرید از جریمه فدراسیون فوتبال اسپانیا گریخت.

بارسایی‌ها شاید هنوز برافروخته باشند، اما بر این باورند که هیچ انتقامی بهتر از بازگرداندن لالیگا از ویترین بزرگ‌ترین رقیبشان نیست.

بارسلونا به‌شدت به لاماسیا افتخار می‌کند. آنها امروز می‌توانند تیمی به میدان بفرستند که کاملا از بازیکنان پرورش‌یافته خود باشگاه تشکیل شده. تیتو بازیکنان بسیاری در اختیار دارد و می‌تواند استعدادهای فراوانی از از لاماسیا به خدمت بگیرد، از جمله بهترین آنها: لیونل مسی.

بارسا فصل پیش با بحران مصدومیت روبرو بود و این فصلی عجیب برای باشگاه کاتالان بود. اما آنها می‌خواهند نشان دهند تیمشان قدرتمندترین در لالیگا است و آنها با داشتن مسی، ستاره مسابقات را در اختیار دارند.

بارسا در سال‌های گذشته اشتباهات متعددی در انتقالات داشت و پول خود را روی بازیکنانی هدر داد که در نوکمپ نتوانستند جا بیفتند. اما اکنون آنها تیمی متوازن دارند، و اگر مصدومیت‌های فراوان سال گذشته پیش نیاید، آنها می‌توانند بزرگ‌ترین قهرمانی‌ها را از آن خود کنند.

۲۹ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نتایج لالیگا: برد مالاگا و سویا

سایت گل – در دیدارهای امشب لالیگا نتایج زیر به دست آمده:

سلتا ویگو صفر – مالاگا 1

گل: فابریس (84)

سویا 2 – ختافه 1

گل‌ها: فاتزیو (34) و نگردو (39، پنالتی) برای سویا، الکسیس (51) برای ختافه

۲۹ مرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۳۰,۹۵۱ بازدید
۵ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۷۷۵ بازدید
۵ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۹۲,۱۶۳ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۷,۲۹۵ بازدید
۷ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۱۶ بازدید
۷ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۵ بازدید
۸ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۹۷۴ بازدید
۹ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۵۰۱ بازدید
۱۵ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۹۵۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۹۸۲ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۶۱۷ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۱۶۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۵۳ کاربر آنلاین است. (۹۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۵۳

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!