به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست ...
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
آقا من یه سوال دارم.
قبلش بگم که من همیشه عاشق و نوکر امام حسین بودم و هستم و خواهم بود مثل همه(به خاطر این گفتم که خیالای دیگه ای به ذهنتون راه پیدا نکنه.)
این سوال واقعا ذهن منو مشغول کرده.
آیا امام حسین برای این رفت کربلا که ما به خاطرش عزاداری کنیم؟
حدیث های زیادی شنیدم از این که باید عزاداری کرد.
ولی چیزی نشنیدم که چرا باید عزاداری کرد؟
به خاطر خودمون؟
اصلا چرا باید قیام امام حسینو نشانه ی غم بدونیم؟
واقعا نمیدونم چرا باید به خاطر امام حسین گریه کرد؟
به جای عزاداری هایی که همه ی ما میدونیم بعضی جاهاش چه الفاظ رکیک و زشتی زده میشه و چه کارهایی کرده میشه بهتر نیس که به این که چرا امام حسین قیام کرد فکر کنیم؟

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۹ آذر ۱۳۸۹
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
White Lion نوشته:

آقا من یه سوال دارم.
قبلش بگم که من همیشه عاشق و نوکر امام حسین بودم و هستم و خواهم بود مثل همه(به خاطر این گفتم که خیالای دیگه ای به ذهنتون راه پیدا نکنه.)
این سوال واقعا ذهن منو مشغول کرده.
آیا امام حسین برای این رفت کربلا که ما به خاطرش عزاداری کنیم؟
به خاطر خودمون؟
اصلا چرا باید قیام امام حسینو نشانه ی غم بدونیم؟
به جای عزاداری هایی که همه ی ما میدونیم بعضی جاهاش چه الفاظ رکیک و زشتی زده میشه و چه کارهایی کرده میشه بهتر نیس که به این که چرا امام حسین قیام کرد فکر کنیم؟

کیاوش حرفتو یه جورایی قبول دارم ولی نه به این صورت
منم مخالف خیلی از کارای که تو هئت ها انجام میشه هستم
مثلا علامت
که چی فلان هیئت علامتش 23 هست و یکی دیگه 21 و هیئت فلانی n تعدا طبل و دوقول داره یا ائن یکی y تا!!!
یا ریا کاری های که توشون هست
یا اینکه پشت دسته دخترایی با هزاران قلم ارایش راه میافتن و ماشالله پسرا به جای عزاداری چشم میچرونن
و میتونم هزار تا مشکل دیگه رو نام ببرم
ولی مخالف کنسل کردن هیئت ها هستم
با اینکه ما اینهمه تبلیغ از بچه گی دیدیم ولی خیلی از مردممون چیزی از امام حسین نفهمیدن
فقط تو ذهنشون هست که محرم ماه شهادت امامه
وقتی تو این ماه میان هئت حداقل از شنیدن روضه ها و عزاداری ها میفهمن که امام حسین چطوری شهید شد برای چی؟
شاید بازم درک نکن ولی وظیفه ماست که دریغ نکینم
یه سوال
بجز این هیئت های محرم جوانهای ما سمت امام حسین میرن؟؟
کتابی دربارش میخونن؟تو اینترنت سرچ میکنن؟به خدا نه
خیلی تعدادشون کمه
باز این هیئت ها یه حیای کوچیکی رو ایجاد میکنه
راجب سوالت هم باید بگم که عزاداری برای امام حسین از طرف امامان تاکید شده هستش
حتی خود پیامبر زمانی که امام حسین(ع) خرد سال بود برای روز عاشورا و کربلا گریه کرد
پس نمیشه گفت عزاداری اشتباهه
ما احادیث زیادی درباره عزاداری برای امام حسین داریم
امام حسین نیازی به عزاداری ما نداره
تازه این گریه کردن ها بسیاریش از ته دله
حالا بعضی جاها هم ریا به چشم میخوره
اگه واقعا واقعه رو درک کنیم نمیتونیم جلوی اشک هامونو بگیریم
ولی به نظرم کسایی که عزاداری میکنن ولی نماز نمیخونن ول معطل هستن
چون امام برای برپا نگه داشتن نماز و دین قیام کرد پ
اونوقت ما بیام حسین حسین کنیم ولی وقت نماز هزار تا بهونه بیاریمو نماز نخونیم؟

۱۹ آذر ۱۳۸۹
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
نقل قول
راجب سوالت هم باید بگم که عزاداری برای امام حسین از طرف امامان تاکید شده هستش حتی خود پیامبر زمانی که امام حسین(ع) خرد سال بود برای روز عاشورا و کربلا گریه کرد

اینو منم میدونم
نیگا کن
نقل قول
حدیث های زیادی شنیدم از این که باید عزاداری کرد. ولی چیزی نشنیدم که چرا باید عزاداری کرد؟

من خودم همیشه تو محرما گریه میکنم.هیئت هم میرم(امشب نتونستم برم)ولی واقعا دلیلشو نمیدونم که چرا بادی عزاداری کرد؟
چرا نباید فکر کرد؟

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۹ آذر ۱۳۸۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
عزاداری هدف نیست، اما چند هدف مهم رو به دنبال داره.

اولیش اینه که با عزاداری عمق فاجعه نسل به نسل زنده نگه داشته میشه. امام رضا (علیه السلام) زمانی که مجبور شد به مرو بره، به بازماندگاش گفت بعد از رفتن من عزاداری و ناله و شیون کنید، تا همه از مصیبتی که بر ما روا داشته شده مطلع بشن.

دومیش ابراز عشق و اراده س. عزاداری بعد احساسیه دینیه، که توش تعقل و فهم حرف اول رو می زنه، اما نقش احساس هم در جای خودش بسیار با اهمیت و پر رنگه. دین ما، مذهب ما، با عشق مولا علی شکل گرفته. پیامبر (صلی الله) بارها و بارها، محبت مولا علی و خاندانش رو شرط سعادت بیان فرموده، و این محبت رو از اطاعت و پیروی و فهم و تعقل جدا کرده. عزاداری ابراز این سرسپردگی و تعلق خاطره.

مورد دیگه من فکر می کنم، شما پدر و مادرتون رو خیلی دوست دارید. شاید خیلی کارهاشون رو قبول نداشته باشید، شاید تفکراتشون، شیوه زندگیشون... شاید حتی کلا قبولشون نداشته باشید! اما اگر خدای نکرده زمانی از دستشون بدید، آیا عقلتون رو حاکم به احساستون می کنید؟ حتی اونجا که عقل میگه این فرد رو قبول نداشتم، اما دل خون گریه می کنه!

ما امروز بعد از 14 قرن، داغی رو دلمون هست که از هر داغی بزرگتره، داغی که هرگز سبک نمیشه. ما گریه می کنیم نه به غریبی آقا، که به غریبی خودمون. نه به مظلومی آقا، که به بی آبرویی خودمون. ما گریه می کنیم چون بشری هستیم که مهر ننگ کشتن اشراف مخلوقات خدا رو به پیشونی داره، گریه می کنیم چون از خودمون خجالت می کشیم که اینطور زندگی می کنیم، و برترین آفریدگان اونطور زندگی کردند.

اگر چیزی جز حقیقت ناب بود، اگر این گریه جز عشق حقیقی بود، این داغ هر سال انگار تازه تر از قبل نمی شد...

خوشا به اون روزی که آقا بیاد، تا روز انتقام هم فرا برسه...

گرچه نباید از یاد ببریم که نباید توی وسیله گیر کنیم و از هدف جا بمونیم! امام صادق (علیه السلام) فرمودن: دوست داشتن جز به اطلاعت کردن نیست! پس دوستدار واقعیه اون کسیه که عملش باعث خشنودی اونها بشه.

متاسفانه تو مملکت ما، محرم برای خیلی ها دکون بخشش گناهانه، که یکسال گناه بکنی، هر سال محرم مغازه باز میشه، یه چند تا قطره اشک بریزی و یه کم مغفرت بخری، بعد بری تا سال بعد!

این نگاه ابزاری واقعا توهین آمیزه. ما از گرسنگی ماه رمضون باید بهره ببریم، از گریه ماه محرم باید ثمره بدست بیاریم. اگر میگن نمازی که رفتار تو رو اصلاح نکنه، یعنی پذیرفته نشده، من فکر می کنم اگر ما بعد از ماه رمضون، بعد از ماه محرم، هیچ تغییری نکنم، پس باید به خودمون شک کنیم که اونچه بهش تظاهر می کردیم رو واقعا درک کردیم!

چطور میشه کسی سینه چاک کنه برای آقا، اما حتی نماز نخونه؟ شکی نیست که آقا انقدر کریم و بخشنده س، که کمترین کاری رو می پذیره و اجر میده، ولی اینه که میشه دینداری بی بصیرت، عزاداری بی فکر، عمل بی تعقل. امیدوارم جزو این دسته نباشیم...

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۰ آذر ۱۳۸۹
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
آیا امام حسین برای این رفت کربلا که ما به خاطرش عزاداری کنیم

نه عزیز من هدف اصلی قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود. این عزاداری ک ما میکنیم به خاطر مصیبتیه که به امام وارد شده نه به خاطر قیامش.
نقل قول
به خاطر خودمون؟

کیا جون وقتی دایی نکرده یکی از عزیز ترین افراد خونوادتو از دست بدی عزاداری میکنی یا نه؟؟؟
مگه تو، تو زیارت عاشورا نمیگی "بابی انت و امی" دیگه از پدر و مادر که عزیز تر وجود نداره حالا وقتی تو به امام حسین(ع) میگی پدر و مادرم به فدات یعنی عزیز تر از پدر و مادرتو از دست دادی. حالا برای این مصیبت عظیم نباید عزاداری کرد.
نقل قول
اصلا چرا باید قیام امام حسینو نشانه ی غم بدونیم

خب این یه برداشت کاملا اشتباهه که ما قیام امام حسین(ع) رو نشونه غم بدونیم. قیام امام حسین(ع) نشونه بارز امر به معروف و نهی از منکربود و هست اینی که نشونه غمه مصیبت های وارد به امامه.
این 2 تا قضیه خیلی با هم فرق دارن.
نقل قول

قبلا هم گفتم ما برای مصبت هایی که به عزیز ترین خانواده رو زمین وارد شده گریه میکنیم. البته من که میگم گریه ما بیشتر به حال خودمونه. من که اینطوریم تو رو نمیدونم. وقتی میخوام برا امام گریه کنم خجالت میکشم. آخه من کجا گریه به امام کجا. ما باید به حال خودمون گریه کنیم.
نقل قول

کیاوش جون کی گفته نباید فکر کرد.
اصلا فلسفه این عزاداری ها فکر کردن به اینه که امام حسین(ع) چرا قیام کرد.
کمیل به دسته هایی که راه میتن تو خیابون اشاره کرد.
من کلا با این دسته هایی که نصف شب راه میفتن تو کوچه و خیابون و مزاحم مردم میشن مخالفم.
عزاداری یعنی بری تو حسینیه یا مسجد یه زیارت عاشورا بخونی، یه سخنرانی مشتی گوش بدی نه از اینایی که میان از رو رساله مسائل شرعی میگن، مثلا یه بار پیش نماز مسجد خودمون اومده بود شکیات نماز رو میگفت، اخه یکی نیست بگه بنده خدا اون کسی که نماز میخونه شکیاتش رو هم بلده بیا یه چیزی بگو که اون کسی که نماز نمیخونه هم نماز خون بشه بعد خودش میره دنبال شکیات نماز.
بعد از سخنرانی هم که روضه و سینه زنی.
آخرشم چایی و شام
این چیزی که تو مطرح کردی(تفکر) باید توسط سخنران به مردم القا بشه نه توسط مداح تو روضه. البته نمیگم مداح هم فقط باید از مصائب امام بگه. مداح هم میتونه تو روضی یا حتی تو سینه زنی و با شعر یا یه عبارت قشنگ فلسفه عاشورا رو زنده کنه.

۲۰ آذر ۱۳۸۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
لا افارق عمی... نوشته:

یه سخنرانی مشتی گوش بدی نه از اینایی که میان از رو رساله مسائل شرعی میگن، مثلا یه بار پیش نماز مسجد خودمون اومده بود شکیات نماز رو میگفت، اخه یکی نیست بگه بنده خدا اون کسی که نماز میخونه شکیاتش رو هم بلده

اشتباه می کنی. اتفاقا مشکل دینداری ما تو همین نکاته. من بات شرط می بندم بیش از نصف اونا که نمازشون رو به جماعت می خونن، نصف دستورات رساله رو بلد نیستن! این چیزا باید روی منبرها گفته بشه، باید مردم به دستورات دینشون آگاه بشن، نه اینکه که همش بشه سینه زنی و اشعاری که نصفشون واقعا مشکل داره!

یه مثال ساده برات می زنم. قیام متصل به رکوع! برو تو یه مسجد، بپرس از نمازگزارا، ببین چند نفر بلدن! سر نماز وایسا، ببین چند نفر رعایت می کنن. چند نفر می دونن که رعایت نکردن همین نکته کوچیک موجب ابطال نماز میشه!

اون پیش نماز باید بالای منبر اینا رو بگه، که طرف یه عمر نماز باطل و غلط نخونه. نه اینکه هی - العیاذ بالله - امام و اهل بیتش رو فجیع تر قطعه قطعه کنن که اشک مردم رو در آرن.

بعضی عزاداریا واقعا جسارت به ساحت امامه، من واقعا کفرم در میاد!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۰ آذر ۱۳۸۹
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
آقا سعید من دقت کردم
تو نمازخونه مدرسه ما که همه رعایت کردن
و همه هم می دونن ارکان نماز چیه
به نظر من باید توی این دو ماه محرم و صفر بیشتر بحث رو حول ظهور صاحب الزمان (عج) بزارن
مثلا من نمی دونستم که زرتشتیا هم یه منجی دارند
و عقیده دارند هر 3000 سال ظهور می کنه
و این منجی در اسلام (شیعه و سنی) مسیحیت و یهودیت هم وجود داره(با اسم های مختلف)
400سال از اون3000سال مونده
من از هر کدوم از روحانیا می پرسم میگه پیرامون این مسائل بحث نکنید(امتحانش مجانیه)
یعنی واقعا کسی نباید در این باره تحقیق کنه؟

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۲۰ آذر ۱۳۸۹
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
White Lion نوشته:

[quote]
من خودم همیشه تو محرما گریه میکنم.هیئت هم میرم(امشب نتونستم برم)ولی واقعا دلیلشو نمیدونم که چرا بادی عزاداری کرد؟
چرا نباید فکر کرد؟

می گن وقتی امام حسین رو زمین افتادو بهدحالت اغما فرو رفت
حضرت سکینه اومد بالای سرش
زیر لب فرمود:
بر شیعینام بگوئی هنگامی که آب نوشیدند من را یاد کنند
و هنگامی که از کنار شهیدی گذشتند بر یاد من و او گریه کنند

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۲۰ آذر ۱۳۸۹
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
آقا سعید این نکاتی که شما میگی درسته ولی هر چیزی جایی داره.
اینایی که شما میگی مال 1 ساعت سخنرانی هیئت نیست. اینا رو باید امام جماعت محترم بین 2 تا نماز بگه که متاسفانه خیلیا نمیگن. نه بیان 1 ساعت بشینن برا مردم از رو رساله حکم شرعی بخونن.

۲۰ آذر ۱۳۸۹
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
حمایت از حق در عاشورا

در زمـیـنـه یـارى حـق و دفـاع از مظلوم و حمایت از اهل بیت پیامبر(علیهم السلام)، كه وظیفه همه مسلمانان است، سـیـدالشـهـدا (علیه السلام) مـردم را بـه ایـن فـریضه فرامى‌خواند، حتّى در این باره از عبیدالله بن حرّ جـعـفـى هـم كـه از كـوفـه و جـریانات آن خود را كنار كشیده بود، نمى‌گذشت. در خطبه‌اى كه حضرت، خطاب به حرّ در دیدارى كه در خیمه آن حضرت داشت فرمود، چنین مى‌خوانیم :

«اى حـرّ! مـى‌دانـى كـه خـداونـد نـسـبت به گناهان گذشته‌ات تو را مؤاخذه خواهد كرد. بیا و با توبه، خطاهاى گذشته را بشوى، من تو را به نصرتِ ما خاندان پیامبر فرا مى‌خوانم. اگر حق ما را دادند كه مى‌پذیریم، اگر ندادند و با ما به ستم رفتار كردند، تو از یاران من براى طلب حق خواهى بود.»(1)

سـیـدالشـهـدا(علیه السلام)، مـرگ در راه حـق و احـیـاى آن را زندگى مى‌شمرد و در این راه باكى از شهادت نداشت . این سخن اوست كه:

«ما اَهْوَنَ الْمَوْتُ عَلى سَبیلِ نیلِ الْعِزّ وَ اِحْیاءِ الْحَقِّ»(2) ؛ چه آسان است مرگ در راه رسیدن به عزت و زنده كردن حق .

مـرگ بـراى حـق، در راه حـق و شـهـادت در ایـن راه، عـزّت است و انسان را شجاعت و بى باكى مى‌بـخـشـد. آنگونه كه علىّ اكبر، پس از خوابى كه امام حسین (علیه السلام) در راه كربلا دید، از او پرسید: مـگـر مـا بر حق نیستیم؟ فرمود: چرا. گفت: پس ما از مرگ در راه حق، باكى نداریم "یا اَبَتِ اِذاً لانُبالى نَمُوتُ مُحِقّینَ."(3)

پی‌نوشت‌ها:

1- موسوعة كلمات الامام الحسین، ص 366 .

2- اعیان الشیعه، ج 1، ص 581 .

3- وقعة الطّف، ص 177 .

برگرفته از پیام‌های عاشورا، جواد محدث

۲۰ آذر ۱۳۸۹
< ۱ ... ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ... ۷۲ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۲۹,۱۶۸ بازدید
۴ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۷۵۱ بازدید
۵ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۹۰,۶۸۰ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۷,۰۳۴ بازدید
۶ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۱۰ بازدید
۶ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۵ بازدید
۷ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۸۲۷ بازدید
۸ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۴۲۴ بازدید
۱۵ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۹۰۹ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۴۹۳ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۵۹۹ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۱۳۴ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۶۸ کاربر آنلاین است. (۱۶۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۶۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!