به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا و جام حذفی
نام کاربری: Carles_Puyol
پیام: ۶,۴۶۱
عضویت از: ۲۱ خرداد ۱۳۹۰
از: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲̲̲͡͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡
گروه:
- کاربران عضو
با پیراهنهای بارسا در فصل 3-2012 آشنا شوید؛مروری برلباسهای 10فصل گذشته بارسا

بارسلونا در فصل پیش رو با پیراهنهای جدیدی به میدان خواهد رفت

سایت گل- پیراهنهایی که شاگردان گواردیولا در فصل آتی رقابتهای لالیگا برتن خواهند کرد طراحی شده و طرح این پیراهنها که به فصل 3-2012 تعلق دارد برروی وب سایت های خبری قرار گرفته. در اینجا درنظر داریم تا با بازتاب تصاویر پیراهنهای جدید بارسا به مقایسه این لباسها با لباسهای فصول اخیر بارسا بپردازیم.
نظرتان را درمورد پیراهن فصل آتی بارسلونا با ما درمیان بگذارید:
کدام لباس بارسا را بیشتر می پسندید؟

این پیراهنهایی است که بارسا در فصل آینده برتن خواهد کرد. راه های روی پیراهن به صورت محو درآمده و مرز مشخصی بین دو رنگ قرمز و آبی دیده نمی شود.علامت قهرمانی بارسا در جام جهانی باشگاه ها برروی بخش بالای جلوی پیراهن نقش بسته.

فصل 7-2006 ؛لباس بارسا برتن گودیانسن

فصل 6-2005؛ لباس بارسا برتن خوان رومن ریکلمه

فصل 5-2004، پیراهن بارسا درمراسم معارفه آلبرتینی

فصل4-2003؛ مراسم معارفه رونالدینیو

۱ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
فرناندو یورنته: برای شکست دادن رئال باید دست به ریسک بزنیم

این تیم باسکی در حالی راهی سانتیاگو برنابئو خواهد شد که در 7 دیدار اخیرش شکست نخورده اما یورنته می داند که تیمش کار دشواری در پیش دارد.

سایت گل- فرناندو یورنته، مهاجم ملی پوش اتلتیک بیلبائو، اعلام کرد اگر بخواهند رئال مادرید را شکست دهند، باید دست به ریسک بزنند.
این تیم باسکی در حالی راهی سانتیاگو برنابئو خواهد شد که در 7 دیدار اخیرش شکست نخورده اما یورنته می داند که تیمش کار دشواری در پیش دارد.
او در گفتگو با نشریه آ. اس گفت:" این یکی از بهترین بازی های سال است. واقعا می خواهیم نشان بدهیم که می توانیم مقابل رئال چه کاری انجام بدهیم. ما بعد از چند نتیجه خوب پای به این دیدار می گذاریم و چند بازی است که گلی دریافت نکرده ایم.
تیم ما از هر لحظات خوب کار می کند اما می دانیم که برای نتیجه گرفتن در این دیدارها باید بیش از دیدارهای گذشته کار کنیم. ما آماده هستیم تا با آنها بجنگیم.
اگر بخواهیم در خانه رئال به پیروزی برسیم، باید دست به ریسک بزنیم و ما این کار را خواهیم کرد.آنها حریف خطرناکی هستند. تیمی بسیار سریع که بازیکنانش می توانند از کوچکترین اشتباه استفاده کنند."

۱ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
یادداشت ویژه / سیر تکامل مورینیو در ال کلاسیکو

الکلاسیکوی هشتم بود که استراتژی جدید مورینیو برابر بارسا پرده برداری شد. پرس فضا پیش از پرس توپ.

1- شکست 5 بر صفر آنهم در اولین حضور مورینیو در الکلاسیکو برایش درس بزرگی داشت. آقای خاص تصور می کرد که در رئال با وجود ستارگانی همچون اوزیل، دی ماریا ، ژاوی آلونسو و رونالدو می تواند برخلاف چلسی و یا اینتر ، در برابر بارسا بر سر مالکیت توپ بجنگد. ولی ان شکست به او یاد داد که برابر بارسا بایستی تیم خود را حول زمانی که "توپ ندارد" آرایش کند.

پیروزی در کوپا دل ری فصل گذشته، معلول آن شکست بود. و البته شرایط مسابقه و زمین مستایا ولی به هر حال نبوغ مورینیو بود که با قرار دادن په په برابر خط دفاع در چیدمان اولیه و استفاده از خصوصیات دفاعی و البته روحیه تهاجمی او برای تحت فشار قرار دادن هافبک های خلاق بارسا ، جام را به موزه برنابئو برد. همانروزها بود که رئال مورینیو نشان داد، کم کم یاد می گیرد که کهکشانی باشد ولی بدون توپ ، که بجنگد برای خراب کردن توپ بارسا، برای تخریب توان تهاجمی بارسا.

2- الکلاسیکوی هشتم بود که استراتژی جدید مورینیو برابر بارسا پرده برداری شد. پرس فضا پیش از پرس توپ. هافبک های رئال به بهترین شکل ممکن، ژاوی، بوسکتس و فابرگاس را پرس فضا می کردند تا دفاع های بارسا در تدارک حملات، گزینه نزدیکی برای ارسال پاس نداشته باشند و مشکلات بارسا هم از همین جا آغاز شد. بارسا 3 بر یک برد ولی نیمه اول ، نیمه رئال بود. آلوز بعنوان اصلی ترین بازیساز بارسا در یک سوم میانی ، سایه رونالدو بالای سر خود میدید ، ژاوی و فابرگاس اسیر 3 هافبک رئال شده بودند و مسی مجبور شده بود تا زمین خودی عقب نشینی کند تا بتواند صاحب توپ شود. تدارک حملات بارسا دچار مشکل شده بود و مدافعین بارسا مجبور شدند در 45 دقیقه ابتدایی مسابقه، 15 پاس بلند به نیمه زمین رئال ارسال کنند و این یعنی DIRECT PLAY، یعنی بازی مستقیم ، نحوه ای از تدارک حملات که در بارسا کمتر دیده می شود. بنزما، دی ماریا و اوزیل، مامور بودند که حلقه محاصره را تنگتر کنند زمانیکه مدافعین بارسا به دنبال هافبکی آزاد و رها از پرس فضای رئالی ها می گشتند. پرس توپ بعد از پرس فضا شروع می شد و توپ از هافبک های بارسا دور می شد.

3- گواردیولا در شروع نیمه دوم، سیستم را 1-1-4-4 تغیر داد، بوسکتس به قلب دفاع رفت، پویول به دفاع چپ و الوز به هافبک راست. حالا بارسا می توانست از حرکات طولی آلوز در سمت راست استفاده کند و با وجود چهار هافبک در یک سوم میانی ( آلوز، ژاوی ،فابرگاس و اینیستا) و وجود یک مدافع میانی ذاتا هافبک (با مهارت ارسال پاس بالا) یعنی بوسکتس، تدارک حملات تدریجی داشته باشد. بعد از انتقال توپ به یک سوم میانی و خط هافبک، سیستم بارسا انتقال طولی پیدا می کرد.آلوز و اینیستا به جلو حرکت می کردند و تبدیل به گوش های تهاجمی می شدند ، بوسکتس مانند یک لیبرو به یک خط جلوتر منتقل می شد و به یک هافبک دفاعی تبدیل می شد و سه مدافع به مرکز شیفت می شدند و خط دفاع 3نفره ایجاد می کردند. سیستم بارسا از 1-1-4-4 به 3-4-3 با 4 هافبک لوزی شکل تبدیل می شد. "کوچینگ حین مسابقه" گواردیولا ، بارسا را پیروز الکلاسیکوی هشتم کرد.

4- آخرین الکلاسیکو با بلوغ مورینیو در مقابله با بارسا همراه بود. رئال به سیستم 3-3-4 چیدمان شد و په په در پست هافبک دفاعی قرار گرفت. استفاده از 3 فوروارد نشانه شجاعت مورینیو بود و شروع پرس توپ از نیمه زمین خودی نشانه هوشمندی . بازهم پرس فضا به بهترین شکل ممکن اجرا می شد ولی اینبار مهاجمین رئال در اکثر دقایق نیمه اول، پرس توپ را از نیمه زمین خودی شروع می کردند تا اجازه دهند خط دفاع بارسا به جلو حرکت کند و منطقه هدف برای اجرای ضد حملات ایجاد شود. نکته مهم شجاعت مورینیو در پذیرفتن این موضوع بود که باید توپ را به بارسا بدهد و برای تملک مجدد در یک سوم میانی و استفاده از ضد حملات برنامه ریزی کند، آنهم در استادیوم برنابئو و برابر چشمان 80 هزار رئالی.

بازهم رونالدو مامور مهار آلوز بود با این تفاوت که اینبار در یک سوم میانی زمین این ماموریت را بر عهده داشت و این یعنی نزدیک تر شدن به خط دفاع رئال (پوشش بیشتر) و دادن فضا به آلوز و خط دفاع بارسا برای جلو کشیدن و این یعنی ایجاد فضا پشت خط دفاع بارسا برای اجرای ضد حملات. گل رئال هم به همین شکل به ثمر رسید و رونالدو در نیمه اول 5 مرتبه در این فضا صاحب توپ و موقعیت شد.

استفاده از آلتین تاپ در سمت راست خط دفاع رئال، تدبیر مناسبی برای مقابله با اینستا بود. مارکا، اینیستا را بعنوان بهترین بازیکن دیدار معرفی کرد ولی اینیستا برخلاف دیدار قبل که توانسته بود در 19 تقابل یک در مقابل یک برابر کونترائو، 13 مرتبه موفق عمل کند در این دیدار از 16 تقابل برابر آلتین تاپ تنها 5 مرتبه موفق بود.

مثلث میانه زمین رئال در نیمه اول توانست فضا را برای هافبک های بارسا کوچک کند و به همین دلیل ژاوی به عقب تر حرکت می کرد تا از زیر فشار آنها خارج شود و بتواند بازیسازی را انجام دهد. بارسا صاحب توپ بود ولی نمی توانست به باکس جریمه رئال نزدیک شود و از سوی دیگر اینیستا توسط آلتین تاپ مهار شده بود تا بارسا با مشکل مواجه شود.

5- بارسا پیروز الکلاسیکوی نهم "مورینیو و بارسا " بود. 5مرتبه کرنر بارسا به یک شکل زده شد تا سرانجام پویول با این تاکتیک ایستگاهی دروازه رئال را باز کند و خوشحالی بعد از گل گواردیولا ارزش این گل را نشان داد.

رئال برابر هوادارانش توپ را به بارسا داد و بدنبال ضد حملات و استفاده موثر در زمان انتقال "از دفاع به حمله " بود و به همین دلیل مورینیو ترسو نامیده شد ولی بدون شک این روش بهترین راه مقابله با بارسا بود. نشانه این که بارسا از راهی به گل رسید که در هر فصل شاید به اندازه انگشتان یک دست هم آنگونه گلزنی نکرده باشد.( ضربات ایستگاهی غیر مستقیم)

آمار و البته نتیجه دیدار بیانگر موفقیت بارسا بود ولی نباید فراموش کرد که عامل اصلی این موفقیت، برتری روانی بازیکنان بارسا بود که بعد از پیروزی های متوالی در برنابئو ، به سطح بالایی از اعتماد به نفس رسیده اند و در سوی مقابل بازیکنان رئال با "ترمزهای روانی" در این دیدار وارد می شوند.

درست است که مالکیت توپ بازیکنان بارسا در این دیدار بیش از ال کلاسیکوی هشتم و یا ششم بوده است ولی موقعیت های گلزنی بارسا کمتر از تمام ال کلاسیکوهای گذشته ( بغیر از کوپا دل ری فصل قبل) بوده است. مسی آمار موفقیت پایین تری نسبت به دیدارهای گذشته داشت و تنها 2 ضربه به سمت دروازه رئال داشت در حالیکه در ال کلاسیکوهای قبلی به طور متوسط 3.8 ضربه در هر دیدار داشت. مورینیو به درستی تصمیم گرفت که از دروازه بارسا دور شود ولی شانس های کمتری برای گلزنی به بارسا بدهد. به همین دلیل آمار موفقیت ضربات بارسا پایین تر از گذشته بود و البته آمار حملات رئال به دروازه بارسا هم کاهش پیدا کرده بود.

رئال مورینیو شانس بیشتری از بارسا برای کسب لالیگا دارد (زیرا بارسا در حال گذار از سیستم 3-3-4 به 3-4-3 است و در تورنمنت بلند مدت، گاهی متزلزل عمل می کند) ولی کوپا دل ری را از دست خواهد داد و احتمالا در دیدار رو در رو در جام قهرمانان اروپا هم از بارسا شکست خواهد خورد . مورینیو برای مقابله با حذف احتمالی از جام قهرمانان اروپا توسط بارسا، می بایست بر مسائل روانی تاکید کند و با "بازدارنده های ذهنی" بازیکنان رئال مقابله کند، رئالی که در دیدار رفت کوپا دل ری دیدیم ، شانس متوقف کردن بارسا در بعد تاکتیکی را دارد ولی تاکتیک همه فوتبال نیست و مطمئنا مورینیو این را بهتر از هر شخص دیگری می داند.

۱ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
سیدو کیتا: گواردیولا زیاد با من حرف نمی زند

این ملی پوش اهل مالی در حال حاضر در اردوی تیم ملی کشورش حضور دارد تا در جام ملت های آفریقا شرکت کند

سایت گل- سیدو کیتا، هافبک بارسا، تایید کرد که با پپ گواردیولا زیاد صحبت نمی کند اما به مربی تیمش احترام می گذارد.
این ملی پوش اهل مالی در حال حاضر در اردوی تیم ملی کشورش حضور دارد تا در جام ملت های آفریقا شرکت کند اما در رقابت های این فصل فرصت چندانی برای درخشش در ترکیب آبی و اناری ها پیدا نکرد.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" فکر می کنم همه چیز از فینال چمپیونزلیگ 2009 آغاز شد. همه می خواستند بازی کنند اما سرمربی از من خواست که در سمت چپ بازی کنم، پستی که هیچ وقت در آن بازی نکردم.
او گفت همه چیز خوب پیش می رود. من آدم خودخواهی نیستم ضمن اینکه کسی نمی تواند بازی در فینال چمپیونزلیگ را رد کند. فکر می کنم به همین دلیل باید به او احترام بگذارم."

او همچنین در مورد رابطه اش با پپ گواردیولا گفت:" من و پپ در مورد چیز خاصی صحبت نمی کنیم. من آدمی نیستم که زیاد صحبت کند، حتی با مربیان.
مربیان همیشه از بازیکنان شان تعریف می کنند اما نه از من. گواردیولا در مورد من چیزی نمی گوید. اگر خوب بازی نکنید، نیمکت نشین می شوید. فقط همین."
کیتا همچنین در مورد احتمال جدایی اش از بارسا گفت:" بستگی دارد. من در لورینت، لانس، سویا و بارسا بازی کردم. هیچ وقت نمی دانید در آینده چه رخ خواهد داد.
این چهارمین فصلی است که در بارسا بازی می کنم. من کارم را خوب انجام دادم، هرچند در همه بازی ها از ابتدا به میدان نمی روم.
فکر می کنم هر فصل 7-6 گل می زنم و چهار پاس گل می دهم که برای یک هافبک دفاعی چندان بد نیست؛ به ویژه در تیمی که بازیکنان بزرگی دارد."

۱ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
مورینیو: په په گفت عمدی در کارش نبوده و من هم باور کردم

این مدافع پرتغالی در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مقابل بارسا، تعمدا روی دست مسی لگد کرد و به همین دلیل با انتقادات زیادی مواجه شد.

سایت گل- ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، از په په، مدافع تیمش، در مقابل انتقادهای چند روز اخیر دفاع کرد.
این مدافع پرتغالی در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مقابل بارسا، تعمدا روی دست مسی لگد کرد و به همین دلیل با انتقادات زیادی مواجه شد.
او بعدا اعلام کرد اصلا دراین حرکت عمدی نداشته و مورینیو نیز به حمایت از او پرداخت.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" اگر په په می گفت این کار را تعمدا انجام داده، واقعا ناراحت می شدم. اما او به من گفت عمدی در کاری نبوده و من حرفش را باور کردم. اگر کسی فکر می کند او دروغگوست، بگوید. اجازه بدهید این قضیه بیش از این کش پیدا نکند."
آقای خاص سپس به اظهارات نژادپرستانه بوسکتس علیه مارسلو در دیدار فصل گذشته رئال- بارسا اشاره کرد و گفت:" من ندیدم کسی در مورد صحبت های نژادپرستانه بازیکن حریف صحبت کند و بگوید او این کار را انجام نداد. همه حتی یوفا هم این مسئله را تایید کرد. اما اکنون که په په می گوید عمدی در کارش نداشته، کسی باور نمی کند."

۱ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا: در مورد حرف های مورینیو چیزی برای گفتن ندارم

آقای خاص در مقابل انتقادهایی که از په په شده بود، به بوسکتس حمله کرده بود

سایت گل- پپ گواردیولا، سرمربی بارسا، اعلام کرد در مورد اظهارات مورینیو در مورد بوسکتس چیزی برای گرفتن ندارد.
آقای خاص که از انتقاداتی که از په په به خاطر لگد کردن دست مسی شده, ناراحت بود، اعلام کرد رسانه ها نسبت به توهین نژادپرستانه بوسکتس به مارسلو در دیدار فصل گذشته دو تیم در چمپیونزلیگ بسیار راحت تر برخورد کردند.
اما گواردیولا که فردا تیمش در لالیگا مقابل مالاگا قرار خواهد گرفت، حاضر نشد وارد جنگ لفظی با سرمربی کهکشانی ها شود.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" در مورد صحبت های مورینیو چیزی برای گفتن ندارم. من به اینجا نیامده ام که جواب حرف های او را بدهم زیرا ما فردا با مالاگا بازی داریم و در حال حاضر تنها به این دیدار فکر می کنم."
او همچنین در مورد حرکت په په که در دیدار ال کلاسیکو دست مسی را لگد کرد، گفت:" تنها په په می داند که آن حرکت تعمدی بود یا نه. اگر او گفته عمدی نبوده، دیگر به خود مربوط است."
سرمربی کاتالان ها سپس در مورد دیدار مقابل مالاگا گفت:" آنها تیمی هستند که بازیکنان باتجربه ای دارند و همچنین بازیکنان باکیفیتی مانند ایسکو و کاسورلا. تیم های پیگرینی همیشه خوب بازی می کنند.
گواردیولا در پایان به ستایش از پویول پرداخت و گفت:" پویول برای ما بسیار مهم است. او بعد از مصدومیتی که سال گذشته برایش رخ داد، قوی تر هم شده است. او مراقب است تا بتواند تا 40 سالگی بازی کند."

۱ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نتایج لالیگا: برد اسپانیول و اتلتیکو مادرید

سایت گل – در بازی‌های امشب لالیگا نتایج زیر به دست آمد:

اسپانیول 3 – گرانادا صفر

گل‌ها: بائنا (26)، وردو (45، پنالتی) و فونته (80)

راسینگ سانتاندر 1 – ختافه 2

گل‌ها: استوانی (14) برای راسینگ، گاویلان (26) و میکو (83) برای ختافه

رئال سوسیه‌داد صفر – اتلتیکو مادرید 4

گل‌ها: فالکائو (4 – پنالتی، 83 و 90)، آدریان (47)

۲ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
بنزما: می توانیم روی ضربات آزاد به بارسا ضربه بزنیم

این مهاجم فرانسوی مطمئن است با یک برنامه درست می توانند کاتالان ها را شکست دهند

سایت گل- کریم بنزما، مهاجم رئال مادرید، از هم تیمی هایش خواست که در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مقابل بارسا، روی ضربات آزاد به بازیکنان حریف ضربه بزنند.
در دیدار رفت که در سانتیاگو برنابئو برگزار شد، بارسا 2-1 به پیروزی رسید تا رئالی ها در هر دو دیدارشان مقابل رقیب قدیمی در این فصل شکست خورده باشند اما بنزما مطمئن است با یک برنامه درست می توانند کاتالان ها را شکست دهند.
او در گفتگو با آ. اس گفت:" ما باید روی گلزنی روی ضربات آزاد موثرتر کار کنیم زیرا فکر می کنم این یکی از بخش های بازی بارساست که در آن شکننده هستند. آنها در جنگ های هوایی قوی نیستند و ما باید از این فرصت ها استفاده کنیم."
این مهاجم فرانسوی همچنین در مورد مشکلاتی که او و ایگواین در دیدار رفت داشتند، گفت:" البته دشوار است که به عنوان یک مهاجم دفاع کنید و از موقعیت های بسیار کمی که داشتیم استفاده کنیم.
ایگواین هم باید دفاع می کرد و ما چندان توپ را در اختیار نداشتیم. همیشه بازی هایی مثل این وجود دارد و ما باید آن را بپذیریم زیرا همیشه تیم مهمتر است."
بنزما در رقابت های این فصل از آمادگی بالایی برخوردار بود و در 31 دیداری که این فصل برای رئال انجام داد، 17 بار گلزنی کرد.

۲ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
پزشک باشگاه بارسلونا: جای کفش های په په هنوز روی دست مسی مانده

مدافع پرتغالی رئال در دیدار چهارشنبه شب تیمش مقابل بارسا در حالی که بازی در جریان نبود، دست مسی را لگد کرد

سایت گل- ریکارد پرونا، پزشک باشگاه بارسلونا، اعلام کرد هنوز جای استوک کفش های په په روی دست مسی دیده می شود.
مدافع پرتغالی رئال در دیدار چهارشنبه شب تیمش مقابل بارسا در حالی که بازی در جریان نبود، دست مسی را لگد کرد و پزشک باشگاه بارسا اعلام کرد هنوز آثار این اتفاق روی دست مسی دیده می شود.
پرونا به خبرنگاران گفت:" هنوز می توانید جای استوک کفش په په را روی دست چپ مسی ببینید."
پرونا همچنین اعلام کرد که آندرئو فونتاس، مدافع جوان کاتالان ها، به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانو نمی تواند تا پایان فصل برای تیمش به میدان برود.
این مدافع 22 ساله در دیدار تیمش مقابل اوساسونا در کوپا دل ری از ناحیه لیگامنت زانوی راست دچار آسیب دیدگی شد.
فونتاس تحت عمل جراحی قرار گرفت و اکنون باید برای 6 ماه از میادین دور باشد.

۲ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: fcb123
پیام: ۵۱
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۹۰
از: paveh
طرفدار:
- ژاوی
- رونالدو
- اسقلال
- برزیل
- مجیدی
- مورینیو
- مظلومی
گروه:
- كاربران بلاک شده
رئال مادرید 4 اتلتیک بیبلائو 1 فاصله با بارسلونا کماکام حفظ میشود
.
رئال مادرید توانست برتری قاطعی بر اتلتیک بیلبائو داشته باشد و فاصله را در صدر جدول به 5 امتیاز افزایش دهد. آنها هرچند از حریف عقب افتادند اما توانستند بیلبائو 10 نفره را شکست دهند و با خیالی آسوده به ال‌کلاسیکو این هفته بیندیشند.

بارسلونا چهار بر یک در خانه مالاگا پیروز شده بود و مادرید به دنبال پیروزی بود تا دوباره فاصله را 5 امتیاز کند. ژوزه مورینیو چند تغییر در ترکیب تیمش نسبت به بازی با بارسلونا داده بود و استبان گرانرو را پس از مدت‌ها در ترکیب ثابت به میدان فرستاده بود؛ رافائل واران هم در مرکز دفاع به جای په‌په به کار گرفته شده بود.

باسکی‌ها که اخیرا عالی کار کرده‌اند بازی را خوب شروع کردند و روی سانتر خاوی مارتینس و ضربه فرناندو یورنته دروازه ایکر کاسیاس را در دقیقه 13 گشودند. سپس روی دفع ناقص کاسیاس اسکار ده‌مارکوس صاحب توپ شد اما از فاصله‌ای نزدیک توپ را به بیرون زد.

مادرید در دقیقه 25 به گل تساوی رسید. چند پاس عالی بین مارسلو و رونالدو رد و بدل شد و بازیکن برزیلی با حرکتی انفجاری به محوطه جریمه رفت و با شوتی کات‌دار از فاصله 10 متری دروازه گورکا ایرایسوس را گشود.

در ادامه بیلبائو حملاتی داشت و یک بار هم یورنته موقعیتی تک‌به‌تک را از دست داد.

در نیمه دوم بود که رئال قدرت خود را نشان داد. روی همکاری عالی کاکا و رونالدو، آندر ایتوراسپه روی کاکا خطا کرد و پنالتی حاصل را رونالدو در دقیقه 46 به گل تبدیل کرد. او این ضربه را به زیبایی به گوشه بالای دروازه زد.

رئال در دقیقه 67 گل سوم را هم زد. مسعود اوزیل در محوطه جریمه با خطای ده‌مارکوس سرنگون شد و این مهاجم به دلیل آن که نفر آخر بود کارت قرمز گرفت و رونالدو باز هم پشت ضربه پنالتی ایستاد و گل زد.

مادرید دست به حمله زد و خوسه کایخون جوان و تازه‌وارد در فاصله چهار دقیقه مانده به پایان بازی آنها را به گل چهارم رساند. پاس عمقی ایگواین به این بازیکن سابق اسپانیول رسید و او توپ را وارد گوشه دورتر دروازه کرد.

اکنون رئال با 5 امتیاز اختلاف در صدر جدول است و امید بیلبائو برای رسیدن به لیگ قهرمانان فصل بعد ضربه‌ای جدی خورده.

منبع

۳ بهمن ۱۳۹۰

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۷۵۱ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۸,۹۵۶ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۵۵,۸۷۸ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۲۶۷ بازدید
۲۴ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۲,۹۶۷ بازدید
۲۴ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۲۳۷ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۲۴۶ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۰۵ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۱۰ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۵۸ کاربر آنلاین است. (۹۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۵۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!