به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: فیلم و سریال ایرانی
Queen of Newsfell
نام کاربری: Heavenly.Girl
نام تیم: پورتو
پیام: ۱۲,۸۵۳
عضویت از: ۵ اسفند ۱۳۹۲
از: تهران
طرفدار:
- ليونل مسي
- لیونل مسي
- پرسپوليس
- ایران
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- ناظرين انجمن
- مدیران اخبار
چرا یه سری فکر میکنن ساخت چنین فیلمایی نقده و عیب نداره؟ اخه لامصب این چه جور نقدی ه که عملا از دست حکومت کاری بر نمیاد؟ فرضا بر بیاد، یکی، دو تا نه صد تا فیلم. خب این فیلما n جای دیگه دنیا هم اکران میشه میگن بیا، اینم ایرانِ اسلامی. دِ دارین گند میزنین به اسلام لامصبا.

دبیر این مملکت بر میگرده تو چشم من میگه امار تجاوز تو ایران بیشتر از اروپاست! چی به این بگم من؟ بس که این چرندیات رفته تو مخ ملت. فقط بلدن بدبختیامونو بولد کنن. های مردم دنیا ایران اسلامیم توش تجاوز هست.
خب هست معلومه هست؛ مگه تو حکومت امام علی نبود؟ چیکار کنه حکومت الان؟ شما بری فیلم بسازی حل میشه؟!
از رضوی بعید بود ... البته تهیه کننده ست ولی خب تصور اینکه مهر تایید زده به این فیلم دردناکه.

بخدا مشکلات بزرگتری هست. این مشکل به خانواده ربط داره نه به حکومت. اینکه چطور بچه رو تربیت کنن، اینکه شب و روز ماهواره جلو بچه‌شون روشن نذارن. اینکه دختر خودش شعورش برسه نره خونه مرد غریبه علی رغم تمام مشکلاتی که سر راهش سبز شده. (رگ خواب)

Don't pay attention to people
who don't pay attention to you
۲ فروردین ۱۳۹۷
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
نقل قول
Strong forever نوشته:

چرا یه سری فکر میکنن ساخت چنین فیلمایی نقده و عیب نداره؟ اخه لامصب این چه جور نقدی ه که عملا از دست حکومت کاری بر نمیاد؟ فرضا بر بیاد، یکی، دو تا نه صد تا فیلم. خب این فیلما n جای دیگه دنیا هم اکران میشه میگن بیا، اینم ایرانِ اسلامی. دِ دارین گند میزنین به اسلام لامصبا.

دبیر این مملکت بر میگرده تو چشم من میگه امار تجاوز تو ایران بیشتر از اروپاست! چی به این بگم من؟ بس که این چرندیات رفته تو مخ ملت. فقط بلدن بدبختیامونو بولد کنن. های مردم دنیا ایران اسلامیم توش تجاوز هست.
خب هست معلومه هست؛ مگه تو حکومت امام علی نبود؟ چیکار کنه حکومت الان؟ شما بری فیلم بسازی حل میشه؟!
از رضوی بعید بود ... البته تهیه کننده ست ولی خب تصور اینکه مهر تایید زده به این فیلم دردناکه.

بخدا مشکلات بزرگتری هست. این مشکل به خانواده ربط داره نه به حکومت. اینکه چطور بچه رو تربیت کنن، اینکه شب و روز ماهواره جلو بچه‌شون روشن نذارن. اینکه دختر خودش شعورش برسه نره خونه مرد غریبه علی رغم تمام مشکلاتی که سر راهش سبز شده. (رگ خواب)

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۲ فروردین ۱۳۹۷
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
یه منطق احمقانه راه انداختن که هر مزخرفی رو بسازن و بگن اینا معضلات جامعه س و باید گفت! یادم نیست کی ولی یه زمانی گفته بود تو هر اتفاقی تو رختخوابت می افته رو برای همسایه تعریف می کنی؟!

با این منطق مزخرف هر کثافتی تو جامعه رو میارن تبلیغ و تطهیر می کنن و قبحش رو می شکنن و هر نوع رفتارهای زشت و مزخرفی رو به عنوان هنجارهایی معرفی می کنن که خود اشخاص مجرم و فاسد مقصر نیستن و شرایط محیطی و روزگار و حکومت و جامعه مقصرن...

یعنی عملا همون برنامه قبح زدایی از ضد ارزش ها و عادی جلوه دادن فساد و گناه و روابط نامشروع مطابق مدل غربی و البته تخطئه و تحقیر و نابودی ارزش ها که پلن این اصلاح طلب های منافق ملعون بوده و هست.

دعا کنید امسال سال فرج امام زمان باشه که بیاد بساط این فاحشه های فحشا زده مروج فحشا رو جمع کنه...

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲ فروردین ۱۳۹۷
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو
بهترین توصیف از این مثل فروشنده،رگ خواب و حتی لاتاری همونی بود گه گفتم،نمایشی از غیرت بر باد رفته س...میخوان نشون بدن ایرانی جماعت خیلی وقته که غیرت و حیا رو گذاشتن کنار و چه بسا از همون اول نداشتن...
مهدویان با اون فیلمای قشنگش به نظرم یه سقوط ازاد رفت با این...

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۲ فروردین ۱۳۹۷
Queen of Forumhall
نام کاربری: Daughter.of.Eve
نام تیم: مالاگا
پیام: ۶,۹۵۲
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۹۰
از: تبريز
طرفدار:
- مسي
- پویول-ژاوی-کرایف
- تراکتور سازی تبریز(تيراختور)
- آرژانتين و اسپانيا
- پپ گوارديولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران انجمن
- مترجمین اخبار
- لیگ فانتزی
نقل قول
Sayyed Montazer نوشته:

بهترین توصیف از این مثل فروشنده،رگ خواب و حتی لاتاری همونی بود گه گفتم،نمایشی از غیرت بر باد رفته س...میخوان نشون بدن ایرانی جماعت خیلی وقته که غیرت و حیا رو گذاشتن کنار و چه بسا از همون اول نداشتن...
مهدویان با اون فیلمای قشنگش به نظرم یه سقوط ازاد رفت با این...

یعنی فیلم بد بود؟ من از پست قبلیتون این برداشتو کردم که خوشتون اومده! 🤔

۲ فروردین ۱۳۹۷
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو
ببینید من یه توضیح بدم شاید بقیه دوستان هم همین برداشت رو کرده باشن فقط قبلش بگم تعدادی اسپویل توی توضیحات هست،نگید نگفتم

من گفتم نمایشی از غیرت بر باد رفته ش که هنوزم میگم...
من این فیلم رو به پیشنهاد دوستم رفتم دیدم پرسیدم چطوریه گفت در یه جمله نمایشی از غیرت صبحش بهش زنگ زدم گفتم راست کفتی نمایشی از غیرت بود ولی از نوع بر باد رفته ش...

من گفتم یه فیلم اجتماعیه که اعصابتون رو خرد میکنه و شاید اشکتون رو دربیاره...
هنوزم میگم،بنده تا صبح روز بعدش از شدت عصبانیت سر درد داشتم.بعضی ها رو هم دیدم توی سینما که گریه کردن

من گفتم ببینید متوجه میشید که چرا توی فجر سرش رو بریدن به همین خاطر پیشنهاد میکنم ببینید،اون پیشنهاد میکنمش برای این بود که متوجه بشین چرا توی فجر اونطوری شد...
هنوزم همینو میگم...

متن مخفی
برای نمایش محتوا اینجا کلیک کنید!پنهان کردن متن

فیلم چندتا پیام داره یه به قولی چندتا نتیجه میشه ازش گرفت یکیش اینه که عربای حاشیه خلیج فارس مخصوصا آقا زاده هاشون که حالا توی این فیلم امارات مثال شده زده بود آدمای کثیف از نوع اخلاقی که بدنبال خوش گذرونی و عیش و نوششون هستن که این همون دلیلیه که توی فجر اینطور شد چون آقایون میگفتن روابط دو کشور خراب میشه همونطوری که فیلم امپراطور جهنم رو 40 الی 50 دقیقه ش رو سانسور کردن به شدت بر علیه عربستان بود. پیام بعدیش که فقط توی سکانس آخر بود اینه که این خلیج فارس نه چیز دیگه ای اونجایی که اون یارو گفت من توی کشورهای خلیج بزرگ شدم اون مامور اطلاعاتی هم گفت اشتباه کرد اسمش خلیج فارس پیام بعدیش که به نظرم این پیام بیشتر بولد بود توی فیلم که آخرای فیلم بیشتر هم بولد میشه اینه که یه پدر حاضر دختر خودش رو بخاطر اتفاقاتی براش افتاده و به قولی از اسب افتاده به همراه یه مرد غریبه به یه کشور غریبه بفرسته برای مدل شدن تا بتونه بدهی هاش رو بده...نشون میده یه دختر حاضره بخاطر پدر و برادرش که توی زندونه حیا خودش رو بذار کنار و بره به یه کشور غریبه با یه مرد غریبه و بحساب مدل بشه هرچند که واقعا نمیدونست اون اتفاق قراره سرش بیاد و به کسی که عاشقش دروغ بگه سر این موضوع...هرچند به حساب آخر فیلم انتقام رو گرفتن ولی به نظرم تاثیری که داشت نسبت به چیزایی که گفتم خیلی کم و ناچیز بود

شاید دوستان بگن خیلی مغرضانه برداشت کردی اینا رو یا هرچیز دیگه در هر حال من به عنوان کسی که دیدم این فیلم رو این نظرمه و شاید حتی خود مهدویان قصد اینو نداشته و نظرش این نباشه و کاملا برخلاف چیزی که من گفتم نظرش باشه.هرچند از صحبت افرادی که فیلم رو دیدن تقریبا همین حرف های من برداشت میشه ولی بازم میگم نظرها متفاوته

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۲ فروردین ۱۳۹۷
Queen of Forumhall
طرفدار:
- مسي
- پویول-ژاوی-کرایف
- آرژانتين و اسپانيا
- پپ گوارديولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران انجمن
- مترجمین اخبار
- لیگ فانتزی
نقل قول
Sayyed Montazer نوشته:

ببینید من یه توضیح بدم شاید بقیه دوستان هم همین برداشت رو کرده باشن فقط قبلش بگم تعدادی اسپویل توی توضیحات هست،نگید نگفتم

آهان 🤔

۲ فروردین ۱۳۹۷
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
منم یه چیز در مورد لاتاری بگم.
اولا که فیلم رو حتما باید دید. فیلم اینجوری نیست که فکر میکنین. این که کارگردان همچین دغدغه ای داره و داد خودشو نه بر سر اجتماع که بر سر مسئولای بیخیال میزنه. و البته این که قهرمانش از دل همون قهرمانای فیلمای مهدویانه. وقتی میگه احساس گناه میکنم ولی قرارمون این نبود. به امام هشتم قرارمون این نبود. (تنها جایی از فیلم که خوب بود و خوب در اومد)
اتفاقا فیلم بر خلاف یه سری فیلم دیگه یه دغدغه ایه که مشخصا فیلمساز داره و ادا نیست. مساله مهمیه و ساخته شده برای همصدایی.
اما در مجموع فیلم فیلم خوبی نیست. جای کار زیادی داشت و از نظر من دو سه قدم عقب تر از بقیه فیلم های مهدویانه.(از لحاظ تکنیکی) یه آقا موسی داره که به قول فراستی در اومده. فرمانده ای که دیگه خسته شده از مصلحت و امنیت ملی و روابط دوستانه. و بقیه کاراکترا که مزخرفن. داستان فیلم داستان انتقامه و این انتقام رو خوب نشون میده. این انتقام وحشی رو خوب نشون میده که انگار گفتن یه چیز بساز دقیقا برعکس فروشنده فرهادی. در حالی که هر جفتش ایراده. تماشاچی نه با اون ارتباط برقرار میکنه و نه با این.
در مجموع به نظر من این ایرادایی که به فیلم میگرفتن مثل این که ایرانیا رو تروریست نشون میده و سیاه نماییه و اینا خیلی بیخود و مسخره است. ولی این که فیلم، فیلم خوبی نیست درسته. شاید هادی حجازی فر باید کاندید میشد و اون هجمه رفقای رضوی که سر فیلمو بریدن و اینا بیخود بود کاملا.
موضوع فیلم درست و خوبه. مشخصه که کارگردان دغدغه داره. همونطور که فیلم Taken رو میسازن و کسی هم همچین حرف هایی در موردش نمیزنه. اونجا هم سیاه نماییه؟ اونجا هم تروریستیه؟ اصلا. خود مهدویان گفت که بابا فکر کنین اینا زاییده تخیّل منه. نگین ایرانیا رو اینجوری میبینن و فلان و بهمان. بزارید فیلممو بسازم. که حرف درستیه کاملا. اصلا فیلمو به عنوان یه فانتزی ببینید. این حرفا چیه.
اما با وجود دغدغه مندی و موضوع درست، فیلم خوب ساخته نشده متاسفانه. وسطاش آدم میگه چرا تموم نمیشه دیگه. و حتی پایانش هم چیز خاصی نداره

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳ فروردین ۱۳۹۷
Queen of Forumhall
طرفدار:
- مسي
- پویول-ژاوی-کرایف
- آرژانتين و اسپانيا
- پپ گوارديولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران انجمن
- مترجمین اخبار
- لیگ فانتزی
نقل قول
The King in The North نوشته:

همونطور که فیلم Taken رو میسازن و کسی هم همچین حرف هایی در موردش نمیزنه.

دقیقا موضوع فیلمو که شنیدم یاد taken افتادم

۳ فروردین ۱۳۹۷
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
نقل قول
Sayyed Montazer نوشته:

توی یکی دو روز آینده فیلم "به وقت شام" اکران عمومیش رو آغاز میشه.حتما حتما توی همین روزای اول اکران برید نگاه کنید چون سینما پر باشه حسش بیشتر منتقل میشه.آخر فیلم شاهد یکی از این دوتا صحنه خواهید بود:
یا همه پا میشن دست میزنن یا الله اکبر میگن در هر صورت شما کنترل خودتون رو حفظ کنید و با جمعیت همراهی کنید
البته بستگی به جمعیت حاضر در اونجا داره که فکر نکنم دوستانی که مخالف مدافعان حرم و اینا باشن بیان نگاه کنن پس با خیالت راحت نگاه کنید و لذت ببرید

این جا شاهد این موردی که گفتید بودیم
اره تایمی برید که سینما شلوغه چون انتقال حسش خیلی بیشتره

نقل قول
The King in The North نوشته:

به وقت شام که فوق العاده بود. بدون شک حداقل ده برابر بهتر از بهترین فیلم های ایران بهتر بود. نه از لحاظ داستان که از لحاظ تکنیک. نه از لحاظ جلوه ویژه که از لحاظ صدا و دوربین و تکنیک های کلاسیک.

از لحاظ داستانی هم به شدت فوق العاده بود. دو تا مشکل جزئی داره که نمیگم. حاتمی کیا به طور قطع کارگردان ترین فیلمساز ایرانه و دوباره تونست حاتمی کیا بشه. یه جاهاییش به قول فراستی در نیومده. ولی در مجموع خیلی خیلی قابل قبوله. یعنی دوربین اینقدر خوب مگه ممکنه از یه کارگردان غیرهالیوودی؟ دو تا شخصیت عالی غیر ایرانی داره به اسم بلال و شیخ که خیلی شخصیت های عالی این. خلاصه که من کلا برای بار دوم تو سینما گریه کردم به شدت. و منطق میگه فیلم اینجوری رو یه ایرانی نباید بسازه؛ ولی ساخته. به طرز عجیبی هم ساخته. یعنی مگه داریم واقعا؟ حیف که یه سری چیزهای جزئی خیلی خوب نبود. وگرنه چیز عجیبی میشد.

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۶ فروردین ۱۳۹۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۸۵۶ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۲۳,۹۷۵ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۶۲,۰۶۰ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۶۳۹ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۳,۳۱۱ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۳۱۸ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۵۷۸ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۴۰ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۴۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۳۵ کاربر آنلاین است. (۱۴۷ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۳۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!