به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: چشم دل باز كن كه جان بينی ...
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
تلنگر

ساعتش زنگ نزد,خواب مونده بود. اون روز یه جلسه خیلی مهم داشت.با سرعت برق و باد حاضر شد و از خونه بیرون زد.اون قدر با عجله صبحانه خورده بود که احساس می کرد لقمه نون و پنیر توی گلوش گیر کرده. چند تا کوچه رو دوید تا به خیابون رسید. از دور اتوبوس رو دید که توی ایستگاه نگه داشته. چند تا پا قرض کرد که به اتوبوس برسه ! درست وقتی به ایستگاه رسید راننده بدون توجه به بال بال زدن اون گاز اتوبوس رو گرفت و رفت. به دلیل تاکسی خور نبودن اون مسیر مجبور شد که یک ربعی رو در ایستگاه صبر کنه بالاخره هر طور بود خودشو به مترو رسوند.

اما انگار اون روز روز اون نبود!!!

حدود 20 دقیقه‌ایی بود که منتظر قطار بود، دیگه داشت کلافه می‌شد. بالاخره قطار اومد و چند ایستگاه بعد پیاده شد. از این که بلافاصله بعد از بیرون اومدن از مترو، تاکسی گیرش اومده بود خیلی خوشحال شد. اما هنوز چند کیلومتری از مترو دور نشده بود که لاستیک تاکسی پنجر شد. دیگه به زمین و زمان بد و بیراه می‌گفت. راننده بیچاره هم بی‌نصیب نموند. تصمیم گرفت باقی راه و پیاده بره. بلاخره به اداره رسید اما.......

باور کردنی نبود.......

تقریبا چیزی از ساختمون باقی نمونده بود، همه چیز پودر شده بود ....

نشت گاز و اتصال برق باعث یه انفجار مهیب شده بود.

موقع جلسه همه ی کارمندها توی جلسه بودن به جز اون..

دنیا دور سرش می‌چرخید. اگر امروز ساعتش خواب نمونده بود،

اگر امروز به اولین اتوبوسی که اومد تو ایستگاه رسیده بود،

اگر امروز قطارهای مترو تاخیر نداشتن،

اگر امروز تاکسی پنچر نمی‌شد

الان اونم.....

تو همین افکار بود که چشمش به کاغذ چسبیده شده به شیشه ی مغازه ی روبروی اداره افتاد که روش با خط نستعلیق نوشته شده بود:

عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبوا شیئا و هو شیء لکم و الله یعلم انتم لا تعلمون

چه بسیار چیزهایی که دوست نمی دارید و برای شما خیر است. چه بسیار چیزهایی که دوست می‌دارید و برای شما شر است و خدا می‌داند و شما نمی‌دانید

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۹ مرداد ۱۳۹۰
پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: S&M&M
پیام: ۱,۸۹۲
عضویت از: ۶ اسفند ۱۳۸۶
از: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
گروه:
- کاربران عضو
من دو صفحه اخير رو خوندم
به نوعي به سوالي ككه ميخوام بپرسم ربط پيدا ميكرد اما خب نفهميدم آخر جوابي واسش هست يا نه!
كمكم كنيد ممنون ميشم
چند وقت پيش با يه آقايي تو يه جايي داشتيم راجع به اونايي كه تغيير دين ميدن و اينا حرف ميزديم كه اختلاف نظر پيش اومد!
يه جمله اي اون آقا قبلآ گفته بود كه : اگه كسي واقعآ تحقيق كنه و بدون جبهه گيري به اين نتيجه برسه دين ديگري از اسلام بهتره مرتد نيست و جهنمي نميشه!
همين شد مسئله!

ميخوام ببينم راجع به اين قضيه كسي چيزي ميدونه!؟
يكي ميگفت به نظرم اگه كسي با ديد كامل بررسي كنه محاله به اسلام نرسه!

اما خب من خودم با خودم فك كردم خوب درك يه سري انسان پايينه...شايد نهايت استدلال به نفر اين باشه كه فلان چيز اين دين بده و فلان چيز اين دين خوبه و من اون دين رو ميخوام!

يعني يه سوال ديگه اينه كه سطح درك همه آدم ها يكيه!؟ و اگه نيست اگه يكي سطح دركش در حد پايين باشه هم جهنمي ميشه!

و جدا از اينها..متاسفانه يكي از نزديكان ما هم داره به مسيحيت تغيير دين ميده فكر ميكنم كل استدلال هاش هم بر مبني دوست دارمه
اين درسته يا نه!؟
يعني بايد يكي دين اسلام داشته باشه!؟
كلآ يه توضيح بديد اگه ميدونيد ممنون ميشم!

۱۰ مرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
من حرفاتونو خوندم
نقل قول
اگه كسي واقعآ تحقيق كنه و بدون جبهه گيري به اين نتيجه برسه دين ديگري از اسلام بهتره مرتد نيست و جهنمي نميشه!
عقل سلیم اینو نمیپذیره!!!
مهم اینه که چطوری تحقیق کرده از چه منابعی استفاده کرده!! اگه همه منابع مسیحیت رو بذاریم کنار هم هیچیش باهم جور در نمیاد !! هر کدوم یه چیزی گفتن!! مثال میزنم تو خط اول هر کدوم از انجیلارو نگاه کنیم به شدت تناقض رو میبینیم!!! تو هر کدومش درمورد نسل حضرت عیسی اختلاف هست!! یه بخشی از انجیل هست که میگه (کارهای خوبی که شما انجام میدید سنگ فرشهایی است که شما را به جهنم میرساند!!)
منابع معتبر درحال حاضر ایناست... واسه همه دینا و فرقه ها همینطوریه!!! اما اگه کسی واقعا تونست منابع اصلی اسلام وبه خصوص شیعه رو نگاه کنه میبینه که همه چیش با عقل جور در میاد!!! واسه هر حرفی که زده شده اول دلیل عقلی هست دوم دلیل علمی و سوم دلیل دینی!! دین اسلام برپایه عقله!! تمام تاکید روی عقل انسانه!!! میگه اگر چیزی رو عقل سلیم قبول کرد مطمئن باشید که دین هم قبول کرده!! به نظرم کسایی که جذب دینای دیگه میشن باعقلشون دنبال این دینا نمیرن فقط با یه سری جملات قشنگ که بیایید به سمت خدا... خدا مهربونه!!! میرن و انگار نمیبینن که بالای 100 برار شو تو دین اسلام گفتن!!! و بخشی ش هم بر میگرده به فرهنگ غربی که داره رواج پیدا میکنه!!
نقل قول
سطح درك همه آدم ها يكيه!؟ و اگه نيست اگه يكي سطح دركش در حد پايين باشه هم جهنمي ميشه!
به نظر منم سطح درکا متفاوته!!! اما این دلیل نمیشه بگیم چون یکی سطحش پایینه نره دنبالش و جهنمی میشه!! خیلی راهها وجود داره که سطح شعور ودرک آدما رو بالا میبره مطالعه!! آدما خودشون باید بخوان! درضمن خدا به اندازه فهم هر کسی از جواب میخواد!!
نقل قول
كل استدلال هاش هم بر مبني دوست دارمه
خب اینم مشکلی که اول باعثش خانواده ها هستند که تربیت دینی رو به نسل بعدی انتقال ندادن! مشکل بزرگ خانواده های ایرانی اینه که بلد نیستن تربیت دینی بکنن!!! شاید یه سری تعالیم دینی رو به بچه ها آموزش بدن اما اصلا نمیدونن تربیت دینی چیه که بخوان اونو رو بچه هاشون اعمال کنن وبعد هم برمیگرده به سیستم آموزشی مدارس تا دانشگاهای ما!! وقتی دوروسی مثل معارف فقط واسه آوردن نمره و کمک به معدل بچه ها جزو کتب درسی ماشده هیچ انتظاری نباید داشته باشیم!!! وقتی انقد راحت جوونای مملکت رو با هزار ترفند میکشین سمت خودشون و با ظاهر سازی و زرورق های خوشگل جذب میکنن و ماها دین به این پر محتوایی مونو بد بسته بندی میکنیم جلو جوونا میذاریم خب اونیی که زیباتره رو برمیدارن دیگه!!! وقتی صدا وسیمای ما از کل دین اینو یادگرفته که همش با گریه باشه و عزا !! یه جوون نمیتونه تحمل کنه!! وقتی چهره مومن رو واسه جوونا این طوری ترسیم کردیم که داره گریه میکنه!!! (دقیقا برعکس چهره رسول الله که همیشه لبخند داشته!!) چه انتظاری خواهیم داشت!! البته همش به ما بر نمیگرده ها!! نمونه ش هم میتونم به پرچم کشور عربستان اشاره کنم که مثلا نماد اسلامه! چیه روش!!؟؟ شمشیر!!! جنگ...!!!
نقل قول
يعني بايد يكي دين اسلام داشته باشه!؟
من نفهمیدم منظورتونو!!!؟؟ ولی درکل اگر کسی از منابع کاملا مستند و معتبر استفاده کنه محاله چیزی غیر اسلام انتخاب کنه!!! مشکل اینجاست که ما نمیریم دنبالش و بقیه از جهل ما سو استفاده میکنن!!

۱۲ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
خوب در راستای این بحث به دوستان پیشنهاد میکنم مستند The Divine Book رو ببینن.
کار پروژه بیداری(Wake Up Project) هست.
هونی که ظهور (The Arrivals) رو ساخته.

۱۲ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: messi-6810
پیام: ۱,۵۶۶
عضویت از: ۲۵ بهمن ۱۳۸۹
از: کرمانشاه
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایف
- اسپانیا-ارژانتین
- کریمی
- پپ گواردیولا
- -
گروه:
- کاربران عضو
- تیم گالری
- مترجمین اخبار
اگه کسی تو راستای منطق تحقیق کنه مطمئنن بازم به اسلام میرسه

تا ابد بهت ایمان دارم
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۲ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: S&M&M
پیام: ۱,۸۹۲
عضویت از: ۶ اسفند ۱۳۸۶
از: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
گروه:
- کاربران عضو
خب كوثر خانم اين محاله رو من نميدونم چرا واسم اصلآ بديهي نيست!
يكي ممكنه استدلالش در اين حد مسخره باشه..ماست مملكت اسلامي ترشه من اسلام رو دوست ندارم!
همين!
اين دوست ندارمه جواب ميده يا نه!

اون جملم هم اينه: بايد هركسي كه دينش اسلامه تو شناسنامه مسلمون بمونه!؟

يجا ميخوندم اين قضيه جهنم ترك اسلام در جواب كار مسيحياني بوده كه ميومدن به ظاهر مسلمون ميشدن بعد دوباره ميخواستن مسيحي شن! و بيشتر قصد مسخره كردن اسلام رو داشتن!

نقل قول
به نظرم کسایی که جذب دینای دیگه میشن باعقلشون دنبال این دینا نمیرن فقط با یه سری جملات قشنگ که بیایید به سمت خدا... خدا مهربونه!!! میرن و انگار نمیبینن که بالای 100 برار شو تو دین اسلام گفتن!!! و بخشی ش هم بر میگرده به فرهنگ غربی که داره رواج پیدا میکنه!!

قبول دارم!
اون عزيزي كه داره مسيحي ميشه اون فيلم س*نگ*سار ثريا رو ديده بود! هي توي جمع ميگفت احكام اسلام فلانه و ايننا...
من كه رفتم دنبالش فهميدم كه خيلي فرق داره با اون چيزي كه توي اون فيلمه!
(سنگسار براي دفعه 4امه ارتكاب به گناهه و كسي كه فكر ميكنه گناهي نكرده ميتونه وايسه 2 سنگ آروم پرتاب كنه! بيشتر براي ريختن آبروئه تا كشتن شخص!اونجوري كه اونجا نشون ميدن!)
نمونه هاي سنگسار هايي كه حضت علي انجام داده رو خوندم فهميدم چقدر فرق داره با اون فيلم!!
كه اونجوري كه من فهميدم از زمان عمر اين حكم مياد ميشه حكم اول!!!

حالا از بحثم دور نشم!
اما خب همون عزيز ممكنه بگه من دوست ندارم اين احكامو! حكم اين چيه؟
اين شده واسم سوال!

پ.ن: حسام دايال آپم! پر سرعت گرفتم به سرعت دانلودش ميكنم!

۱۲ مرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
من اسلام رو دوست ندارم!

خب اینجا دوتا سوال میه مطرح کرد!! یک) چرا اسلام رو دوست نداری؟؟ دو) چیه اسلام رو دوست نداری؟؟
تازه میتونیم بپرسیم که تو اصلا از اسلام چی میدونی که میگی دوسش ندارم!!؟؟ اینطوری میشه فهمید که درکش از اسلام چی بوده؟؟
نقل قول
خب كوثر خانم اين محاله رو من نميدونم چرا واسم اصلآ بديهي نيست!
من نمیدونم کدوم محال رو میگید؟!!
اگه منظورت اینه!
نقل قول
عقل سلیم اینو نمیپذیره!!!
باید بگم عقل زمانی میتونه درست کار کنه که فیوزاش روشن باشه!! این مطلب رو من چند بار گفتم. ولی در کل خود اون فرد داره میگه هر دینی غیر از اسلام!! به نظرتون این جبهه گیری نیس!! چرا ما تحقیق تو یه دین رو ول کنیم وبریم چند تا دین رو نگاه کنیم !! خب حساب دودوتا ست دیگه!! یه دین رو نگاه کن اما درست !! اگه به درد نخورد برو ده تا دین رو نگاه کن! اما بازم درست!!
نقل قول
اين دوست ندارمه جواب ميده يا نه!
خدایی این جمله با عقل جور در میاد؟؟!! دوست ندارم!!
نقل قول
(سنگسار براي دفعه 4امه ارتكاب به گناهه و كسي كه فكر ميكنه گناهي نكرده ميتونه وايسه 2 سنگ آروم پرتاب كنه! بيشتر براي ريختن آبروئه تا كشتن شخص!اونجوري كه اونجا نشون ميدن!)
من فیلم رو ندیدم ولی قطعا واسه هرچیزی جوابی داره اسلام!! اگه سنگسار میکنه واین ازنظر اونا بده!! باید بپرسیم که خب اعدام کردن و زندان انداختن و.. هم اعمال وقیحین چرا انجام میشه؟؟ چرا داداگاه این کارو انجام میده؟؟ خب به خاطر اینکه قبلش یه جرمی اتفاق افتاده!! پس تو قضیه سنگسار هم قبلش یه چیزی اتفاق افتاده!!
نقل قول
اما خب همون عزيز ممكنه بگه من دوست ندارم اين احكامو! حكم اين چيه؟
حکمش اینه!! لا اکراه فی الدین!! انجام نده ولی اگه یه روزی سرت به سنگ خورد و فهمیدی انجامش بده!! این شوخیش! ولی جدیش اینه خیلی چیزا رو آدما دوست ندارن اما باید انجام بدن چون حدود وقوانین میگه!! خیلی هاهستن پشت چراغ موندن رو دوست ندارن اما دلیل نمیشه تخطی کنن چون اول به خودشون ضربه میزنن وبعد به دیگران!! انسان ها تو جامعه هستن زندگی میکنن!! خیلی چیزا باب میلشون نیس اما باید انجام بدن تا جامعه بهم نریزه .. قوانین خداهم همینطور!! خدایی که ما رو آفریده از لحظه تولد تا لحظه مرگ نعمتایی رو برامون قرار داه که بعضی هاشونم حتی نمیدونیم .. حالا همون خدای قادر ومالک ما ازمون یه چیزی خواسته ! میشه انجام ندیم ؟؟ کسی رو که دوسش داریم اگه ازمون یه چیزی بخواد میگیم نه؟؟ هزار ویه بهونه واسه خدا آوردیم شده یه بار بگیم خدایا تو خودت برمن آگاهی حتما به من بیشتر ازخودم لطف داری باشه بدون چون وچرا انجامش میدم!!! دکتر فرهنگ یه حرف قشنگ میزنه: اگه ما حالمون بد شه وبریم پیش دکتر بگه این دواهارو بخور! میگیم نه دوست ندارم!! نه چرا؟؟ میگیم؟؟ نه میدونی چرا چون به حکیم بودن ودانشش اعتقاد داریم اگه چیزی به نظرمون بد باشه هم قبول میکنیم چون آدم روبه رومون رو دانا میدونیم!! شده درباره خداهم همین عقیده رو داشته باشیم؟؟

آقا حسام من چند قسمتشو دانلود کردم و دیدم میشه یه توضیح بدید که سازنده اش مسلمونه؟؟ مذهبش چیه؟؟

۱۲ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
آقا حسام من چند قسمتشو دانلود کردم و دیدم میشه یه توضیح بدید که سازنده اش مسلمونه؟؟ مذهبش چیه؟؟

سازندش یکی از سازنده های ظهوره.
مسلمونه مذهبش هم دقیقا نمیدونم چیه.
احتمال میدم سنی باشه ولی توی ظهور خودشون میگن که ما از هیچ مذهبی طرفداری نمیکنیم و کاملا بی طرف حرف میزنیم و فقط حق رو میگیم.

۱۳ مرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
میهمان خدا نوشته:

نقل قول

سازندش یکی از سازنده های ظهوره.
مسلمونه مذهبش هم دقیقا نمیدونم چیه.
احتمال میدم سنی باشه ولی توی ظهور خودشون میگن که ما از هیچ مذهبی طرفداری نمیکنیم و کاملا بی طرف حرف میزنیم و فقط حق رو میگیم.
خب اسمش رو نمیدونید؟؟

۱۳ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
کوثر نوشته:

خب اسمش رو نمیدونید؟؟

همون طور که تو خود سریال هم مینویسه:

یعنی سازندش NOREAGA هست.

۱۳ مرداد ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۸۱۹ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۲۰,۸۸۷ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۶۰,۸۸۵ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۵۷۶ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۳,۲۲۳ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۲۷۷ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۴۵۷ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۲۰ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۳۲ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۶۴ کاربر آنلاین است. (۱۱۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۶۴

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!