به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بال سرخ عاشورا ...
نام کاربری: Ice.Girl
پیام: ۴,۳۰۴
عضویت از: ۸ شهریور ۱۳۸۹
از: mashhad
طرفدار:
- همه به خصوص فابرگاس
- رونالدينيو
- پرسپوليس
- آلمان و اسپانيا
- فقط علی کریمی
- پپ گواریولا و یورگن کلوپ
- قطبی-ابراهیم زاده
گروه:
- کاربران عضو
کوثر جان به سوال دارم...حضرت علی اکبر چند سالشون بود که شهید شدن؟من همیشه تو ذهنم بود 16 17 سالشون بود بعد یکی گفت ایشون از امام سجاد بزرگتر بودن تعجب کردم..کدومش درسته!؟

۲۶ آبان ۱۳۹۳
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
*SepideH* نوشته:

کوثر جان به سوال دارم...حضرت علی اکبر چند سالشون بود که شهید شدن؟من همیشه تو ذهنم بود 16 17 سالشون بود بعد یکی گفت ایشون از امام سجاد بزرگتر بودن تعجب کردم..کدومش درسته!؟

درمورد سنش ایشون نقل درستی نشده یعنی حداقل من نشنیدم. ولی چیزی که میگن 27 ساله بودن.
از امام سجاد بزرگتر بودن. امام حسین سه تا پسر داشتن که اسم امام علی براشون گذاشتن. علی اکبر علی اوسط علی اصغر. علی اوسط همون امام سجاد هستن.
یکی از دلایلی که به طرز وحشیانه ای (اربا اربا) حضرت علی اکبر رو به شهادت رسوندن همین بود که میدونستن نسل امامت از امام حسین به بعد خواهد بود و فکر میکردن حضرت علی اکبر امام بعدیه .... (شباهت شون به پیام بر خلقا و منطقا هم رو تصورشون تاثیر گذاشته بود) .
قدیم 16-17ساله ها هم برای خودشون مردی بودن فکر نکنی اینا میگن 16-17ساله یعنی یه چیزی تو مایه های جوونای گوگولی الان!
خود امام سجاد با این که کوچیکتر از حضرت علی اکبر بودن تو کربلا امام باقر رو داشتن که فکر میکنم اون موقع 5 ساله بودن . :)

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۲۶ آبان ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو
اینم واسه توضیح بیشتر :)

در این زمینه اختلاف آراء شدیدی میان محققان و مورخان و انساب شناسان وجود دارد که نتیجه گیری را سخت کرده است اما با بررسی دقیق موضوع و اقوال وارد شده به این نتیجه می رسیم که حضرت علی اکبر از امام سجاد علیهما السلام بزرگتر بوده است.

توضیح بیشتر:

علی اکبر بین سالهای 33 تا 35 هـ ق از مادری بزرگوار به نام لیلی دختر ابن‏مرة بن مسعود ثقفی در شهر مدینه چشم به جهان گشود. دانشمندان و مورخان سن شریف او را مختلف نقل کرده‏اند که ما آنها را به سه دسته تقسیم می‏کنیم.
اول. ابن‏شهر آشوب در مناقب و طبرسی در اعلام الوری و شیخ مفید در ارشاد، هیجده یا نوزده ساله نوشته‏اند.
دوم. ابن‏نمای حلی در مثیر الاحزان، بیست و سه ساله آورده است.
سوم. ابن‏ادریس حلی در خاتمه‏ی کتاب حج سرائر (ص 655) می‏نویسد: علی اکبر درامارت عثمان به دنیا آمده است.
بنابراین عمر شریف آن حضرت بین بیست و پنج و بیست و هفت سال بوده است و مرحوم محدث قمی در نفس المهموم(نفس المهموم، ص 192)و مقرم در رساله‏ی علی‏اکبر و ذبیح الله محلاتی در فرسان الهیجاء و عماد اصفهانی در زندگانی علی اکبر این قول را به دلایل ذیل بر سایر اقوال ترجیح داده‏اند.
دلیل اول: اتفاق مورخان و نسب شناسان
مقرم می‏نویسد: علی اکبر در روز عاشورا نزدیک بیست و هفت سال داشته و مورخان و نسبت شناسان بزرگتر بودن او را از امام سجاد علیه‏السلام که در آن روز بیست و سه ساله بوده تأکید می‏کنند و بر آن اتفاق دارند(علی اکبر، ص 12)
محمد بن ادریس می‏نویسد: درباره‏ی سن و بزرگتر بودن علی اکبر از امام سجاد باید به خبرگان و نسب شناسان رجوع نمود مانند زبیر بن بکار، ابوالفرج اصفهانی، بلاذری، مزنی، صاحب کتاب لباب اخبار الخلفاء، عمری، صاحب کتاب زواجر و مواعظ، ابن‏قتیبه، در کتاب معارف، محمد بن جریر طبری، ابن‏ابی‏الازهر، ابوحنیفه‏ی دینوری و ابوعلی بن همام.
ابن‏ادریس می‏افزاید: همه‏ی این نویسندگان و دانشمندان و نسب شناسان بزرگ بر بزرگتر بودن علی اکبر از امام سجاد علیه‏السلام اتفاق نظر دارند و آنان در اظهار نظر دراین باره از دیگران آگاه‏ترند(سرائر، ج 1، مزار حج، ص 656-655)
دلیل دوم: تولد او در عصر عثمان
محمد بن ادریس حلی می‏نویسد: این علی بن الحسین (همان که مادرش لیلی) است در امارت عثمان به دنیا آمده است (همان)
محدث قمی نیز این نظر را تأیید می‏کند(نفس المهموم، ص 192)
مقرم در رساله‏ی خود می‏نویسد: علی اکبر در یازدهم ماه شعبان سال 33 هجری دو سال قبل از کشته شدن عثمان به دنیا آمد(علی اکبر، ص 12)
محلاتی، در فرسان الهیجاء از هدیة الزائر علامه‏ی نوری نقل می‏کند که علی اکبر بیست و پنج سال داشت.
دلیل سوم:
حضرت علی اکبر از جد بزرگوارش حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‏السلام روایت نقل می‏کند.( محدث قمی، نفس المهموم، ص 192)
توضیح اینکه اگر حضرت علی اکبر دو سال قبل از کشته شدن عثمان به دنیا آمده باشد، تقریبا هفت سال از زندگی پربارش در زمان حیات جدش امیرالمؤمنین بوده و با این حساب، نقل روایت می‏تواند صحیح و دال بر بیست و هفت سالگیش در کربلا باشد.
در مقابل این نظرات شیخ مفید امام سجاد (ع) را بزرگ تر از حضرت علی اکبر می داند .( ارشاد،ج 2،ص 137،شيخ مفيد، ترجمه رسولي محلاتي، تهران، انتشارات علميه اسلاميه) نویسنده «البدع» و نویسنده «شرح الاخبار» نیز چنین نظری دارند.

نتیجه گیری:

همان طور که در بحث پیش بیان شد حضرت علی اکبر در سال 33 تا 35 ه ق، به دنیا آمده و از آنجایی که حضرت امام سجاد علیه‏السلام درسال 38 ه ق، به دنیا آمده است و بر این نظر اکثر بزرگان است و از مقایسه‏ی تاریخ تولد آن دو بزرگوار حقیقت روشن می‏شود که حضرت علی بن الحسین الاکبر از برادر بزرگوارش حضرت امام زین العابدین بزرگتر بوده است. او در کربلا بین بیست و پنج و بیست و هفت سال داشته در حالی که سن حضرت سجاد علیه‏السلام را بین نوزده تا بیست و سه سال نوشته‏اند.
مقرم ضمن اینکه سن امام سجاد علیه‏السلام را در هنگام واقعه‏ی عاشورا بیست و سه سال می‏داند، می‏نویسد که مورخان ونسب شناسان بر بزرگتر بودن حضرت علی اکبر از امام سجاد علیه‏السلام اتفاق نظر دارند(مقرم ،علی اکبر، ص 12)
یعقوبی در تاریخ خود می‏نویسد: یکی از فرزندان امام حسین علیه‏السلام علی اکبر است که در طف (کربلا) شهید شد و مادرش لیلی دختر ابی‏مرة بن مسعود ثقفی است.( تاریخ یعقوبی، ج 2 ص 247-246)
ابوالفرج اصفهانی می‏نویسد:
ثم دعی یزید لعنه الله بعلی بن الحسین[علیه‏السلام ]فقال له مااسمک قال علی قال اللعین او لم یقتل الله علیا قال قد کان لی اخ اکبر منی یسمی علیا فقلتموه... (مقاتل الطالبین، ص 80)
یزید لعنة الله علیه علی بن الحسین امام زین العابدین[علیه‏السلام ]را طلبید، هنگامی که آمد، از او پرسید، اسمت چیست؟ امام سجاد فرمود: علی. یزید لعنة الله علیه گفت: آیا خداوند علی را در کربلا نکشت؟ امام فرمود: من برادر بزرگتری داشتم که نام او نیز علی بود و شما او را در کربلا شهید کردید...
این عبارت نص صریحی است بر اینکه علی بن الحسین شهید از امام سجاد علیه‏السلام بزرگتر بوده است و طبق نقل مشهور و صحیح، امام سجاد علی بن الحسین الاوسط است و علی بن الحسین الاصغر کودک شیرخواره امام حسین بوده است.

عمری که یکی از نسب شناسان بزرگ است در کتاب المجدی می‏نویسد: کسانی که بصیرت و شناخت کافی نسبت به فرزندان امام حسین علیه‏السلام و تاریخ زندگی آنان ندارند، گمان می‏کنند که علی بن الحسین الاصغر یعنی امام سجاد علیه‏السلام در کربلا کشته شده است (محمد به ادریس، سرائر، مزار حج، ص 655)
تستری می‏نویسد: امام سجاد علیه‏السلام در روز عاشورا تقریبا مردی بیست و دو ساله بود و علی اکبر از او بزرگتر بوده است، پس هیجده ساله بودن علی اکبر معقول نیست(قاموس الرجال، ج 6، ص 461)
در نتیجه حضرت علی اکبر علیه السلام از امام سجاد علیه السلام بزرگتر بوده است.

۲۶ آبان ۱۳۹۳
نام کاربری: Ali.Rezaei
پیام: ۳,۸۴۱
عضویت از: ۱۳ آذر ۱۳۸۹
از: Behshahr
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایوف
- یه زمانی جوون بودیم، جوونی کردیم : پرسپولیس!!
- spain
- داداشم که تو زمین های خاکی بازی می کنه!!!
- pep
- افشین امپراتور
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
مستان سلامت می‌کنند...

جان را غلامت می‌کنند
مستی ز جامت می‌کنند، مستان سلامت می‌کنند...

سلام بر تو ای ابا عبداللّه و بر روانهائی که به آستان تو فرود آمدند...
سلام خدا از جانب من بر تو باد....
تا ابد!
تا من زنده ام
و تا زمانی که شب و روز پا برجاست...
و این زیارت را برایم آخرین زیارت قرار مده...

سلام ارباب....

مستان سلامت می کنند
۲۷ آبان ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو
کربلای ما که جور نشد... ایشالا زیارت بقیه قبول باشه...
اسمت دربیاد اما نتونی بری دیگه اخر شانسه!

۲۷ آبان ۱۳۹۳
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایوف
- spain
- pep
- افشین امپراتور
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
مصباح الهدی نوشته:

کربلای ما که جور نشد... ایشالا زیارت بقیه قبول باشه...
اسمت دربیاد اما نتونی بری دیگه اخر شانسه!

تجربه شو دارم..... :(

مستان سلامت می کنند
۲۷ آبان ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو
من نمیدونم وقتی اسفند ماه میخوام برم واسه چی باید امروز پول رو واریز کنم ؟! من 8میلیون از کجا بیارم یه روزه، ببرم بدم بهشون؟! دیروزفهمیدم اسمم دراومده امروز باید پول بدم! چه قانون مسخره ایه اینا گذاشتن! فکر هیچی رو نمیکنن!

۲۷ آبان ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو

من از این درد بنا نیست شکایت بکنم

ترسم این است به دوری تو عادت بکنم

مدتی میشود از کرب بلا محرومم

چه قدر چیزی نگویم و رعایت بکنم

پسر فاطمه انگار که قهری با من

رو مگردان تو زمانی که سلامت بکنم

زودتر کاری بکن که اربعین نزدیک است

قصدم این نیست به کار تو دخالت بکنم

نه حرم رفته ام و نه سفری در راه است

بین زوار تو احساس خجالت بکنم

حرف حرف تو ولی راضی نشو آقاجان

به رفیقم که حرم رفته حسادت بکنم...

۲۸ آبان ۱۳۹۳
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایوف
- spain
- pep
- افشین امپراتور
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات

حسرت کرببلایت می کشد آخر گدا را...
تا به کی آخر بسوزد در طلب تو نگارا...
کن نظری بر دل مجنون و خرابم خدا را...

ای محجبین...
نیزه نشین...
ادرک یا سیدی این مبتلا را...

مستان سلامت می کنند
۲۸ آبان ۱۳۹۳
Queen of Newsfell
نام کاربری: Heavenly.Girl
نام تیم: پورتو
پیام: ۱۲,۸۵۳
عضویت از: ۵ اسفند ۱۳۹۲
از: تهران
طرفدار:
- ليونل مسي
- لیونل مسي
- پرسپوليس
- ایران
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- ناظرين انجمن
- مدیران اخبار
به جای جای دلم جای پای تو است حسین
خوشم که حنجره ام نینوای تو است حسین
هزار چشمه ی اشکم اگر دهند به چشم
خدا گواهست که وقف عزای تو است حسین

Don't pay attention to people
who don't pay attention to you
۲۸ آبان ۱۳۹۳

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۵۲۲ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۳,۹۴۰ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۵۰,۱۳۹ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۴,۱۲۷ بازدید
۲۳ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۰,۸۴۸ بازدید
۲۳ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۹۹۶ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۳,۱۸۴ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۶۱۶ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۲۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۹۳۸ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۷ کاربر آنلاین است. (۱۰۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!