به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: نقل و انتقالات احتمالی ...
نام کاربری: R.A.Lionel
پیام: ۷,۲۴۷
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۹
از: مشهد
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
نقل قول
من هیچوقت یادم نمیاد تو دوران لاپورتا بارسا سسک رو خواسته باشه و قیمتش تا 60 میلیون یورو رفته باشه. اگر هم رفته تو همین دوران راسل بوده.

من يادم اخراي دوران لاپورتا زمزمه هاش بود ولي خبر قطعي نبود كه 60 ميليون واسش پول بدن

۱ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: amirpuyol
نام تیم: اینتر میلان
پیام: ۶,۰۶۸
عضویت از: ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
از: اردبیل
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
Devil may cry نوشته:

نقل قول
من هیچوقت یادم نمیاد تو دوران لاپورتا بارسا سسک رو خواسته باشه و قیمتش تا 60 میلیون یورو رفته باشه. اگر هم رفته تو همین دوران راسل بوده.

من يادم اخراي دوران لاپورتا زمزمه هاش بود ولي خبر قطعي نبود كه 60 ميليون واسش پول بدن

من که یادم نمیاد لاپورتا همچین پیشنهادی به سسک داده باشه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: hamedmessi
پیام: ۵,۷۳۴
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۸
از: ورزشگاه بزرگ Nou Camp
طرفدار:
- همه بازیکن های بارسلونا
- همه اسطوره های تاریخ بارسلونا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول

این پیشنهاد رسمی نبود ، رقم های متعددی گفته میشد هم توی دوران لاپورتا هم راسل . مهم این بود که باشگاه بیگدار به اب نزد و با عجله برای خریدش اقدام نکرد در حالی که میتونست همون اول با ارسنال کنار بیاد ولی کلا سیاست های باشگاه اینطوری نیست و البته هزینه سنگینی داشت .

نقل قول
اگه بدهی دارید، باید قبل از هر چیزی بدهیتون رو بدید. نه اینکه پولتون رو خرج بازیکن جدید کنید. (اگر هم خرج بازیکن جدید می کنید باید 1 بازیکن به درد بخور بخرید نه 3 تا بازیکن متوسط)

مگه بارسلونا کم تیمیه که بخواد اینجوری به مسائل نگاه کنه ؟! خب امیر جون مگه وقتی تیم بزرگی مثل بارسلونا که توی چند سال اخیر جزو باشگاه های پردرامد اروپا بوده میتونه با این شیوه برنامه ریزی کنه!؟ خب معلومه خرید هم داره ولی این خرید ها با نگاه عمیق به وضعیت و اقتضاعات باشگاه صورت میگیره . ما باید جوری خرید کنیم که نه سیخ بسوزه نه کباب ! نه فضای خالی توی نیمکت و زمین باشه نه ول خرجی بشه ، اگر بخوایم اینجوری که تو میگی نگاه کنیم دو راه جلوی خودمون بزاریم و محدود به ماجرا نگاه کنیم نتیجش این میشه که باید برای خرید یک بازیکن خوب و گران قیمت بگیریم بعد از خرید ، پولی برای ترمیم نقاط ضعف تیم نداشته باشیم !!! خب اینجوری که نمیشه ، اول باید دید کجا نیاز به ترمیم داره بعد با توجه به بودجه تیم خرید انجام بشه .

بعدش من خرید 3 تا بازیکن متوسط رو ترجیه میدم به خرج های الکی و خرید بازیکنی که توی پستش دو تا بازیکن خوب داریم و میشه با یک خرید دیگه اون سمت رو قوی تر کرد و هزینه ها برای فضا های دیگه تیم تقسیم بشه .
یک بار همینکارو کردیم زلاتان رو خریدیم انصافا بدجوری ضرر کردیم اگر همون پول خرج نقاط ضعف تیم شده بود (نه خرج چشم به هم چشمی و خرید نابه جا) همون سال میتونستیم تیم رو برای چند فصل از نظر داشتن چند بازیکن خوب توی خط دفاع بسازیم .

نقل قول
واقعیت اینه که عملکرد راسل به مراتب پایین تر از لاپورتا بوده. برتری لاپورتا به راسل همونقدر آشکاره که برتری مسی به کریس رونالدو. حالا شما دوست نداری قبول نکن حامدجان ولی قبول نکردن تو واقعیت رو تغییر نمیده.

اتفاقا من برتری رو هیچ کدامشون نمیزارم ، لاپورتا و راسل هر دو یک هدف دارن با شیوه و نوع تفکر مختلف . جدا از کل کل هاشون ، دیدشون به باشگاه خیلی عمقیه و نکته سنجی که دارن توی مدیرای قبلی کمتر دیده شده ، نمیخوام این بحثو بیشتر باز کنم ولی هرچقدر لاپورتا خوب بوده و از نظر افتخار و جایگاه باشگاه توی سطح جهانی خوب عمل کرده ، راسل هم تونست با یک مدریت اقتصادی توی همین وضعیت اقتصادی اروپا کماکان تیم رو خدارو شکر توی سطح خوب هم از نظر فنی نگه داره هم نقل و انتقالات و جایگاه اقتصادی باشگاه رو به خوبی حفظ کنه وگرنه بدهی های مالی ممکن بود برامون دردسر ساز بشن .

۱ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
مگه بارسلونا کم تیمیه که بخواد اینجوری به مسائل نگاه کنه ؟! خب امیر جون مگه وقتی تیم بزرگی مثل بارسلونا که توی چند سال اخیر جزو باشگاه های پردرامد اروپا بوده میتونه با این شیوه برنامه ریزی کنه!؟ خب معلومه خرید هم داره ولی این خرید ها با نگاه عمیق به وضعیت و اقتضاعات باشگاه صورت میگیره . ما باید جوری خرید کنیم که نه سیخ بسوزه نه کباب ! نه فضای خالی توی نیمکت و زمین باشه نه ول خرجی بشه ، اگر بخوایم اینجوری که تو میگی نگاه کنیم دو راه جلوی خودمون بزاریم و محدود به ماجرا نگاه کنیم نتیجش این میشه که باید برای خرید یک بازیکن خوب و گران قیمت بگیریم بعد از خرید ، پولی برای ترمیم نقاط ضعف تیم نداشته باشیم !!! خب اینجوری که نمیشه ، اول باید دید کجا نیاز به ترمیم داره بعد با توجه به بودجه تیم خرید انجام بشه .

مرد مومن معلوم هست چی داری میگی؟
اول میگی بارسا بدهی داره، بعد میگی مگه بارسا کم تیمیه.
عزیز من، بدهی که سرش نمیشه بارسا تیم بزرگیه یا کوچیک، اگه بدهی داریم باید بدهیمون رو بدیم.
بعدشم من کی گفتم نقاط ضعف رو برطرف نکنیم؟ چرا کجکی متوجه میشی؟ داری حرف من رو برعکس متوجه میشی.
من میگم اگه 1 بازیکن بخریم که به دردمون بخوره و نقاط ضعفمون رو پوشش بده بهتر از اینه که 3 تا بازیکن بخریم که توانایی نداشته باشن نقاط ضعفمون رو پوشش بدن.
نقل قول
بعدش من خرید 3 تا بازیکن متوسط رو ترجیه میدم به خرج های الکی و خرید بازیکنی که توی پستش دو تا بازیکن خوب داریم و میشه با یک خرید دیگه اون سمت رو قوی تر کرد و هزینه ها برای فضا های دیگه تیم تقسیم بشه .

خرج الکی کجا بود؟ نمیخواستم این واژه رو به کار ببرم ولی مجبورم.
پست دفاع چپ رو نگاه کن، مگه نمیبینی سوراخمون چقدر گشاده؟
پست دفاع وسط رو نگاه کن، نمیبینی ماسکرانو جواب نمیده؟

پ.ن1:
ببین داداش، انگار تو حرفای منو نمیخونی، انگار چیزایی رو که خودت تو ذهنت داری رو میخونی و بهشون جواب میدی
من میگم ما اگه بدهی داریم در درجه اول باید بدهیمون رو بدیم.
اما اگه پولی برای خرید کنار گذاشتیم، دقت کن که نمیگم خرج اضافه، میگم همون بودجه ای که برای خرید کنار گذاشتیم، همون 35 میلیون یورو، میفهمی اینو یا بازم میگی خرج بیشتر از بودجه؟
اگه پولی برای خرید کنار گذاشتیم بهتره کلش رو بدیم و یا بیل رو بخریم یا هاملز رو.
بارسا فقط 2 تا نقطه ضعف داره، یکیش دفاع چپ و یکیش دفاع وسط . اگه از بین بیل و هاملز یکی رو بخریم، مطمئن هستیم که یکی از 2 تا نقطه ضعفمون حل میشه، ولی اگه بریم و 3 تا بازیکن متوسط بخریم، چون توانایی فنیشون پایینه هیچکدوم از نقاط ضعفمون پوشش داده نمیشه.

پ.ن2:
راجع به لاپورتا و راسل هم دیگه نمیخوام هیچ حرفی بزنم چون مقایسه این 2 تا فقط توهین به لاپورتاست.

پ.ن3: شرط میبندم بازم میای میگی خرج اضافه و پول الکی و اینا. بازم من مجبور میشم بیام بگم همون بودجه خودمون رو میگم همون 35 میلیون یورو
تازه من خرج اضافه به اون میگم که پولی رو برای بازیکنی خرج کنید که توانایی فنیش پایینه و کمکی به تیمتون نمیکنه. در این صورت پولتون هدر رفته و خرجتون اضافه و الکی بوده.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
مرد مومن معلوم هست چی داری میگی؟ اول میگی بارسا بدهی داره، بعد میگی مگه بارسا کم تیمیه. عزیز من، بدهی که سرش نمیشه بارسا تیم بزرگیه یا کوچیک، اگه بدهی داریم باید بدهیمون رو بدیم.

اول بگم این بدهی توی فصل اخیر کمتر شده . مخصوصا با وجود اسپانسر های مالی باشگاه .
بعدش تو چرا ماجرا رو اکشن میکنی؟! یعنی چی یا بدهی یا خرید؟!

مگه تو نگفتی "از 2 حالت خارج نیست: یا بدهی دارید یا ندارید
اگر بدهی ندارید که هیچ.
اگه بدهی دارید، باید قبل از هر چیزی بدهیتون رو بدید. نه اینکه پولتون رو خرج بازیکن جدید کنید. (اگر هم خرج بازیکن جدید می کنید باید 1 بازیکن به درد بخور بخرید نه 3 تا بازیکن متوسط)"
اینجوری که اگر باشه الان همه تیمای اروپا باید بازار نقل و انتقالات رو کنسل کنن بشینن بدهی ها رو بدن که همین لیورپول هم همین شرایط رو داره یا حتی چلسی ولی پیشنهاد ها و قرارداداشون سر جاشه ، این حرفی که میزنی خیلی سطحیه عزیز منظور من از اینکه میگم مگه بارسلونا کم تیمیه یعنی همین که اینجوری و با این دیدگاه به این موضوع نگاه نمیکنه . بعدش هم این ماجرای بدهی از دوران لاپورتا بود که شامل قرض هاش از بانک ها و یک سری مسائل شخصی داخلی بود ، پس لاپورتا هم می امد میگفت یا بدهی رو بدیم یا خرید نکنیم یا اگر میکنیم یک خرید خوب و گران قیمت بکنیم و بس؟!!! خب معلومه اونم این موضوع رو میدونست و مدیریتش کرد ؛ با خرید های مناسب و خرید در حد و اندازه های توان مالی تیم .

نقل قول
بعدشم من کی گفتم نقاط ضعف رو برطرف نکنیم؟ چرا کجکی متوجه میشی؟ داری حرف من رو برعکس متوجه میشی. من میگم اگه 1 بازیکن بخریم که به دردمون بخوره و نقاط ضعفمون رو پوشش بده بهتر از اینه که 3 تا بازیکن بخریم که توانایی نداشته باشن نقاط ضعفمون رو پوشش بدن.

تو نگفتی ولی این چیزی که گفتی به همین مسئله کشیده میشه ! مثلا ما با وجود ابیدال و ادریانو که خودشون برای اون سمت و برای تیم موثر هستند ، بیایم بیل 50 تایی رو هم بخریم ، با دستمزد بالاش ، اونوقت دیگه مجبور میشیم برای پست اصلی که بیشتر براش به دو تا خرید خوب نیاز داریم ، یک بازیکن متوسط بخریم یا اصلا نخریم و باز هم با ترکیب ماسکرانو و پیکه و یا ماسکرانو پویول ادامه بدیم منم نمیگم 3 تا بازیکن متوسط بخریم ، منظورم اینکه اگر قراره ول خرجی بشه 3 تا بزیکن متوسط رو ترجیه میدم به یک بازیکنی که باید با قیمت بالا بخریمش و توی پستی بزاریمش که دو تا بازیکن خوب داریم براش.

بعدش ما الان برای پوشش نقطه ضعفمون به یک بازیکن نیاز نداریم ، حد اقل به 3 تا بازیکن در حد متوسط و خوب نیاز داریم ، یک وینگر چپ ، دوتا مدافع وسط ، ترجیحا هوملس و خاوی مارتینز . اما دیگه وجود بیل این وسط میشه افراط کردن توی خرید چون توی اون پست بازیکن های خوبی داریم .

نقل قول
من میگم ما اگه بدهی داریم در درجه اول باید بدهیمون رو بدیم.

منم میگم دادن بدهی جدا ، هزینه برای خرید بازیکن هم جدا الانم همینه .

چند بار گفتم نباید این دوتا موضوع رو باهم قاطی کرد ، فقط باید روی خرید ها مدیریت مالی باشه .

نقل قول
اما اگه پولی برای خرید کنار گذاشتیم، دقت کن که نمیگم خرج اضافه، میگم همون بودجه ای که برای خرید کنار گذاشتیم، همون 35 میلیون یورو، میفهمی اینو یا بازم میگی خرج بیشتر از بودجه؟ اگه پولی برای خرید کنار گذاشتیم بهتره کلش رو بدیم و یا بیل رو بخریم یا هاملز رو.

موافقم باهات . اما کلیت بحث من سر ول خرجی و خرید بازیکنایی هست با قیمت بالا که تیم به اونها احتیاجی نداره ، همین 35 میلیون رو به نظرت میشه باهاش بیل رو اورد؟! بیل رو زیر 50 تا نمیدن ، باشگاه هم اصلا اهل سر خم کردن نیست اگر بخواد البته میده ها ولی تا جایی که جا داشته باشه هزینه سنگین برای خرید بازیکن نمیکنه . همین 35 میلیون میتونه دو جا رو ترمیم کنه . مگر اینکه باشگاه بخواد هزینه سنگینی بابت بیل بده یا اونها بیل رو زیر قیمت بدن یا مثلا بازیکنی رو هم به عنوان بخشی از قرارداد بگیرین .

پس هی نگو 35 میلیون یورو ، من حاظرم تا جایی که تیم ضرر نکنه خرید هم داشته باشیم ولی به جاهایی رسیده گی بشه که واقعا به بازیکن خوب احتیاج داره .

۲ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
اینجوری که اگر باشه الان همه تیمای اروپا باید بازار نقل و انتقالات رو کنسل کنن بشینن بدهی ها رو بدن که همین لیورپول هم همین شرایط رو داره یا حتی چلسی ولی پیشنهاد ها و قرارداداشون سر جاشه ، این حرفی که میزنی خیلی سطحیه عزیز

خیلی هم عمقیه عزیز
آره داداش، هر تیمی بدهی داره باید بدهیش رو بده حتی اگر اسمش بارسلونا یا چلسی یا هر تیم دیگه ای باشه. قانون فیر پلی مالی یکی از اهدافش همینه که تیما خرجشون بیشتر از دخلشون نباشه.
نقل قول
بعدش هم این ماجرای بدهی از دوران لاپورتا بود که شامل قرض هاش از بانک ها و یک سری مسائل شخصی داخلی بود ، پس لاپورتا هم می امد میگفت یا بدهی رو بدیم یا خرید نکنیم یا اگر میکنیم یک خرید خوب و گران قیمت بکنیم و بس؟!!! خب معلومه اونم این موضوع رو میدونست و مدیریتش کرد ؛ با خرید های مناسب و خرید در حد و اندازه های توان مالی تیم .

الان اینو جوک گفتی؟ کجا بدهی های ما از دوران لاپورتا بود؟ لاپورتا تیمی رو تحویل گرفت که تو بدترین شرایط به لحاظ بدهی بود و میخواست اعلام ورشکستگی کنه. همین که بارسا الان ورشکست نشده از صدقه سر لاپورتاست.
نقل قول
تو نگفتی ولی این چیزی که گفتی به همین مسئله کشیده میشه !

اگه شما نکشونی کشیده نمیشه!
نقل قول
مثلا ما با وجود ابیدال و ادریانو که خودشون برای اون سمت و برای تیم موثر هستند ، بیایم بیل 50 تایی رو هم بخریم ، با دستمزد بالاش

1- آبیدال دیگه برنمیگرده. اینو بفهم.
2- من نگفتن حتما بیل. من گفتم بیل یا هاملز.
نقل قول
اونوقت دیگه مجبور میشیم برای پست اصلی که بیشتر براش به دو تا خرید خوب نیاز داریم ، یک بازیکن متوسط بخریم یا اصلا نخریم و باز هم با ترکیب ماسکرانو و پیکه و یا ماسکرانو پویول ادامه بدیم

جوابش مربوط میشه به همونجایی که گفتم بیل یا هاملز
نقل قول
نم نمیگم 3 تا بازیکن متوسط بخریم ، منظورم اینکه اگر قراره ول خرجی بشه 3 تا بزیکن متوسط رو ترجیه میدم به یک بازیکنی که باید با قیمت بالا بخریمش و توی پستی بزاریمش که دو تا بازیکن خوب داریم براش.

ول خرجی به چی میگی؟ به خرید بازیکن تو پستی که نیاز داریم؟
من میگم از 2 تا نقطه ضعفمون حداقل باید یکیش رو پوشش بدیم با توجه به بودجمون.
اتفاقا ول خرجی یعنی اینکه 3 تا بازیکن متوسط بخریم. چون هم پولمون رو خرج می کنیم هم نقاط ضعفمون پوشش داده نمیشه
نقل قول
بعدش ما الان برای پوشش نقطه ضعفمون به یک بازیکن نیاز نداریم ، حد اقل به 3 تا بازیکن در حد متوسط و خوب نیاز داریم ، یک وینگر چپ ، دوتا مدافع وسط ، ترجیحا هوملس و خاوی مارتینز . اما دیگه وجود بیل این وسط میشه افراط کردن توی خرید چون توی اون پست بازیکن های خوبی داریم .

چه خبره؟ وینگر چپ میخوایم چیکار؟ 2 تا مدافع وسط میخوایم چیکار؟
ما الان فقط به 2 تا بازیکن نیاز داریم. 1 دفاع وسط و 1 دفاع چپ. برا همین میگم یا بیل رو بخریم یا هاملز رو. اینطوری حداقل یکی از این 2 نقطه رو پوشش میدیم، ولی اگه 2 تا بازیکن متوسط بخریم هیچکدومشون پوشش داده نمیشه.
نقل قول
منم میگم دادن بدهی جدا ، هزینه برای خرید بازیکن هم جدا الانم همینه .
چند بار گفتم نباید این دوتا موضوع رو باهم قاطی کرد ، فقط باید روی خرید ها مدیریت مالی باشه .

چه دوست داشته باشی چه نداشته باشی این دو تا موضوع با هم قاطی هست.
هم پول داری هم بدهی، بدهیت رو نمیدی میری بازیکن میخری. بدهیت داده میشه؟ اصلا منطقیه؟ هیچ اتفاقی نمی افته جز اینکه بهره بیاد روش و بدهیت بیشتر بشه.
در واقع وقتی پولی داری و باهاش بدهیت رو نمیدی و میری خرید میکنی داری گور خودت رو میکنی.
نقل قول
موافقم باهات . اما کلیت بحث من سر ول خرجی و خرید بازیکنایی هست با قیمت بالا که تیم به اونها احتیاجی نداره ، همین 35 میلیون رو به نظرت میشه باهاش بیل رو اورد؟! بیل رو زیر 50 تا نمیدن ، باشگاه هم اصلا اهل سر خم کردن نیست اگر بخواد البته میده ها ولی تا جایی که جا داشته باشه هزینه سنگین برای خرید بازیکن نمیکنه .

بیل رو هم نشه آورد، هاملز رو میشه آورد.
نقل قول
همین 35 میلیون میتونه دو جا رو ترمیم کنه

اصلا موافق نیستم.
ما فقط 2 تا نقطه ضعف داریم. دفاع چپ و دفاع وسط.
با 35 میلیون فقط میشه تو یکی از این پستها بازیکن خوب خرید. در واقع با 35 میلیون فقط میتونیم یکی از این پستها رو پوشش بدیم.
اگه بریم و 2 تا بازیکن متوسط با قیمت 15 میلیون بخریم، درسته با همون پول 2 تا بازیکن خریدیم ولی چون کیفیت لازم رو ندارن در واقع هیچکدوم پوشش داده نمیشه.
نقل قول
پس هی نگو 35 میلیون یورو ، من حاظرم تا جایی که تیم ضرر نکنه خرید هم داشته باشیم ولی به جاهایی رسیده گی بشه که واقعا به بازیکن خوب احتیاج داره .

پس بگم 50 میلیون در حالیکه بودجمون 35 تاست؟
معنی "احتیاج" رو هم فهمیدیم. دفاع چپ رو ول کرده میگه وینگر چپ بیاریم

پ.ن: دیدی شرطو بردم
عزیز من تو معنی پول الکی خرج کردن رو نمیدونی. پول الکی به دو تا حالت میگن:
1- بیشتر از بودجه ت خرج کنی.
2- بازیکنی بخری که نتونه مشکلت رو حل کنه.
خریدن بازیکن متوسط یعنی همون پول الکی خرج کردن.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
امیر لحنت نوسان داره ، کلا استفاده از بعضی واژه ها توی یک جمله ممکنه باعث واکنش تند طرف بشه ، من که اینطور نیستم ، کلا گفتم که حواست بیشتر به جمله بندیت باشه ، اگر قراره یک بحث خوب بشه بهتره منطق توش وجود داشته باشه نه تیکه و...

نقل قول
خیلی هم عمقیه عزیز آره داداش، هر تیمی بدهی داره باید بدهیش رو بده حتی اگر اسمش بارسلونا یا چلسی یا هر تیم دیگه ای باشه. قانون فیر پلی مالی یکی از اهدافش همینه که تیما خرجشون بیشتر از دخلشون نباشه.

درسته ولی فیرپلی مالی چه ربطی به بدهی داره؟!
این بحثش جداست که بیشتر هم راست کار تیم های پر خرج اروپا رو میگیره ، امثال چلسی و رئال . بارسلونا با توجه به میزان سود های مالیش خرید میکنه ، هزینه های حق پخش تلویزیونی و هزینه های مثل دریافت پول از اسپانسر ها و کلوپ ها برای جاهای ضروری تری خرج میشن (که عموما از مشکلات داخلی باشگاه هستن)

نقل قول
الان اینو جوک گفتی؟ کجا بدهی های ما از دوران لاپورتا بود؟ لاپورتا تیمی رو تحویل گرفت که تو بدترین شرایط به لحاظ بدهی بود و میخواست اعلام ورشکستگی کنه. تو دوران لاپورتا بدهی ها اگه کمتر نشده بیشتر هم نشده. همین که بارسا الان ورشکست نشده از صدقه سر لاپورتاست.

ببین لاپورتا اومد و مدیریت کرد این هزینه ها رو اما دلیل بر این نیست که هزینه هایی رو دست باشگاه نزاشته باشه ؛ ببین مثلا همین یونیسف ما سالانه مبالغی رو خرج این نهاد میکردیم اما در قبالش چیزی دریافت نمیکردیم (البته من با این حرکت مشکلی ندارم) اما اگر بحث سر مصرف پول باشه باید این ها رو هم ببینیم . خاویر فائوس دو فصل پیش گفته بود باشگاه توی فصل 2009/10 ضرری معادل 1/77 میلیون یورو کرد ، بدهی های تیم هم افزایش پیدا کرد.
بعد از این ضرر باشگاه 552 میلیون یورو بدهی داشت.

ببین این هزینه هایی بود که دست تیم رو برای خرید های سنگین تنگ میکنه ؛ وگرنه ما هم میتونستیم مثل رئال خرید کنیم ، البته که الان اونها هم نمیتونن اونقدرا خرج کنن

نقل قول
1- آبیدال دیگه برنمیگرده. اینو بفهم. 2- من نگفتن حتما بیل. من گفتم بیل یا هاملز.

ابیدال برمیگرده عزیزم ، توی اخرین خبر هایی هم که اسپورت زده بود نشوته بود احتمالا برمیگرده . اگر هم برنگرده اون سمت با خرید یک بازیکن خوب در سطح البا ترمیم میشه . قیمت مناسبی هم داره و بازیکن خوبی هم هست هم از نظر فنی هم از نظر اشناییش با تیم.
بیشتر پست دفاع وسط دو تا بازیکن خوب میخواد . با هوملس موافقم .

نقل قول
چه خبره؟ وینگر چپ میخوایم چیکار؟ 2 تا مدافع وسط میخوایم چیکار؟

اتفاقا بعد از رفتن انری و اتو"و هنوز نتونستیم خط حمله بزرگ اون سال رو بسازیم ، یک مدت پدرو تونست خوب بدرخشه اما اونم بعد از مصدومیتش افت کرد و سایه تیو و الکسیس هم روش سنگینی میکنه ، الان بار خط حمله بیشترش روی دوش مسیه ، اگر قرار باشه توی پست حمله ذهر دار تر باشیم باید یک خط حمله هماهنگ رو بسازیم . وینگر چپ میتونه خلا نبود یک بازیکن سرعتی و تکنیکی تخصصی توی اون پست رو پر کنه ، خودم نیمار رو برای اون پست مناسب میدونم (با اینکه میدونم زیادی گندش کردن) ولی تواناییاش رو نمیشه ازش چشم پوشی کرد ، اگر با قیمت مناسبی بیاد اون سمت بهتر میشه و بار حمله از دوش مسی برداشته میشه .

برای خط دفاع دو تا مدافع خوب میخوایم ، یکی جواب نمیده چون اون موقع بازم اگر کسی مصدوم بشه جایگزین خوب نداریم براش ، بعدش باید اینقدری بازیکن داشته باشیم که بتونیم سیستم چرخشی پیاده کنیم ؛ اینجوری بازیکنا خسته نمیشن و مصدومیت احتمالش کم میشه ، میتونیم توی بازی های حساس از تمام توانمون استفاده ببریم.

نقل قول
اصلا موافق نیستم. ما فقط 2 تا نقطه ضعف داریم. دفاع چپ و دفاع وسط. با 35 میلیون فقط میشه تو یکی از این پستها بازیکن خوب خرید. در واقع با 35 میلیون فقط میتونیم یکی از این پستها رو پوشش بدیم. اگه بریم و 2 تا بازیکن متوسط با قیمت 15 میلیون بخریم، درسته با همون پول 2 تا بازیکن خریدیم ولی چون کیفیت لازم رو ندارن در واقع هیچکدوم پوشش داده نمیشه.

حالا کی گفت حتما با 35 میلیون ؟! ببین اگر با همین مبلغ بتونیم دو تا بازیکن خوب رو راضی کنیم که بیان که هیچی ، اما اگر نشد باید هزینه بالاتری بکنیم یا یک بازیکن رو به عنوان بخشی از قرارداد بدیم تا بتونیم بازیکنای مورد نظر رو بیاریم . بعدش هم بازم میگم ، البا نهایی شده تقریبا دیگه به مدافع چپ احتیاجی نیست ، الان دو تا دفاع وسط میخوایم و ترجیحا یک وینگر چپ.

۲ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
در مورد کل بحثتون باید یه سری نکاتو بگم که بعضیاش نظر شخصیمه و بعضیاشم رسمی.
1-درسته که ما بدهی داریم.ولی خب با قوی نکردن تیممون مطمئنا این بدهی بیشتر میشه.چرا؟ چون اگه ما قهرمانی به دست نیاریم مطمئنا پول های زیادی چه بابت اسپانسرینگ و چه بابت قهرمانی رو از دست میدیم.پس یه چیز طبیعیه که باشگاه بدهی داشته باشه و خرید کنه.چون اگه خرید نکنین مطمئنا عقب میمونیم.
2-بدهی باشگاه وختی که لاپورتا باشگاه رو تحویل داد سالا مارتین ،گفت که ما 11 میلیون یورو سود کردیم.
و خب باشگاه بیشترین درآمد رو تو باشگاه های دنیا داشت.و البته بدهی فوق العاده ای هم داشت که اکثرش به خاطر حقوق بازیکنا بوده که چون یه بندی تو قراردادشون بوده که با قهرمان شدن یه پولی بگیرن چون شیش تا جام گرفتیم 18 درصد به قرارداد ها اضافه شد و بدهی زیادی ایجاد کرد.
در حقیقت ما سال 2003 که در آستانه ورشکستگی پیش رفته بودیم 215 میلیون یورو بدهی داشتیم و آخر سال 2010 شده بود 429میلیون یورو.خب این خیلی بد بود ما میتونستیم به راحتی کمترین خرج رو داشته باشیم.
اما نکته ی مهم این بود که ما 445 میلیون یورو در آمد داشتیم که تو تمام باشگاه های ورزشی اول بودیم.ولی به خاطر بدهی زیاد نتونستیم زیاد ازش استفاده کنیم.
اما وختی که راسل اومد خاویر فاراس اومد گفت که در آمد ما 455میلیون نبوده بلکه 408 میلیون بوده . مخارج باشگاه هم 477بوده و نه 429 میلیون.خب این طور شد که ما 77 میلیون یورو بدهکار شدیم. و راسل پولی نداشت که سر ماه به بازیکناش پرداخت کنه و یه وام 150 میلیونی گرفت که موقتا مشکل حل شه.فروش چیگرینسکی هم کمک کرد به ما.
میخوام بگم که راسل وختی تیمو تحویل گرفت 77 میلیون یورو بدهی داشت و الان ما فقط 8 میلیون یورو بدهی داریم و واقعا خیلی عالیه.هرچند رو پیرن باشگامون اسپانسر اومد ولی دیگه اومده دیگه.در مورد اون 88 میلیون یورو هم ریز اختلاف ها هستش که من اشاره نمیکنم.بعضی جا ها رو خاویر فاراس درست گفته و بعضی جا ها رو سالا مارتین.
میخوام بگم که راسل کم کاری نکرده به نظرم.هرچند اول این که اومد من آواتارم رو عوض کردم.و نوشتم که گاسپارت از راسل بهتره.ولی الان دیگه اینطور نیست و به نظرم هم لاپورتا و هم راسل عالی بودن تو کارشون

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
امیر لحنت نوسان داره ، کلا استفاده از بعضی واژه ها توی یک جمله ممکنه باعث واکنش تند طرف بشه ، من که اینطور نیستم ، کلا گفتم که حواست بیشتر به جمله بندیت باشه ، اگر قراره یک بحث خوب بشه بهتره منطق توش وجود داشته باشه نه تیکه و...

حامدجان بعضی جمله هات واقعا غیر منطقیه. مثلا همین که گفتی لحنت نوسان داره. فکر کنم لحن تو نوسان داشته باشه که گاهی میگی بدهی، گاهی میگی باید خرج کنیم.
ضمن اینکه تیکه رو نگرفتم کجا رو میگی.
نقل قول
درسته ولی فیرپلی مالی چه ربطی به بدهی داره؟!
این بحثش جداست که بیشتر هم راست کار تیم های پر خرج اروپا رو میگیره ، امثال چلسی و رئال . بارسلونا با توجه به میزان سود های مالیش خرید میکنه ، هزینه های حق پخش تلویزیونی و هزینه های مثل دریافت پول از اسپانسر ها و کلوپ ها برای جاهای ضروری تری خرج میشن (که عموما از مشکلات داخلی باشگاه هستن)

اتفاقا فیر پلی مالی کامل به بدهی ربط داره. ربطش اینه که بدهی جدیدی ایجاد نشه.
ضمن اینکه تکلیف خودت رو مشخص کن. بالاخره بارسلونا سود دهی داره یا بدهی؟
نقل قول
ببین لاپورتا اومد و مدیریت کرد این هزینه ها رو اما دلیل بر این نیست که هزینه هایی رو دست باشگاه نزاشته باشه ؛ ببین مثلا همین یونیسف ما سالانه مبالغی رو خرج این نهاد میکردیم اما در قبالش چیزی دریافت نمیکردیم (البته من با این حرکت مشکلی ندارم) اما اگر بحث سر مصرف پول باشه باید این ها رو هم ببینیم . خاویر فائوس دو فصل پیش گفته بود باشگاه توی فصل 2009/10 ضرری معادل 1/77 میلیون یورو کرد ، بدهی های تیم هم افزایش پیدا کرد. بعد از این ضرر باشگاه 552 میلیون یورو بدهی داشت.

مشکل تو اینه که 1 فصل خاص رو در نظر گرفتی و من کل 8 سال رو دارم میگم.
بارسلونا تو 50 سال گذشته، بدترین حال رو روزش زمانی بود که لاپورتا تیم رو تحویل گرفت. تو کل 8 سال کاری که لاپورتا انجام داد اسمش معجزه بود. تیمی که در حال نابودی بود رو به قدرت اول اروپا تبدیل کرد.
مطمئنا اگه بدهی داشته باشیم مربوط به زمان لاپورتا نیست. مربوط به قبلش یا بعدشه. لاپورتا هرچقدر خرج کرده رو دست باشگاه گذاشته باشه، چندین برابر اون رو از خرج هایی که بقیه رو دست باشگاه گذاشته بودن پرداخت کرده وگرنه اگه خودش هم یه بدهی به بدهی های قبلی اضافه میکرد ممکن نبود یه باشگاه ورشکسته اینطوری سر و سامون بگیره بلکه باید ورشکستگیش قطعی میشد.
نقل قول
ابیدال برمیگرده عزیزم ، توی اخرین خبر هایی هم که اسپورت زده بود نشوته بود احتمالا برمیگرده .

آبیدال برگرده هم نباید بذارن بازی کنه چون ممکنه بچه هاش بی پدر بشن.
نقل قول
گر هم برنگرده اون سمت با خرید یک بازیکن خوب در سطح البا ترمیم میشه . قیمت مناسبی هم داره و بازیکن خوبی هم هست هم از نظر فنی هم از نظر اشناییش با تیم.

دیدی حرفت نوسان داره.
تا پست قبل می گفتی تو دفاع چپ 2 تا بازیکن عالی داریم، الان میگی اگه آبیدال برنگرده (که بر نمیگرده) با خرید آلبا اونجا ترمیم میشه.
من معتقدم با خرید آلبا اونجا تا حدودی ترمیم میشه و کاملا ترمیم نمیشه. چون آلبا یه بازیکن تمام عیار نیست. تیم هایی مثل رئال، چلسی، منچستر و ... اگه به آلبا فشار بیارن بازم ما ضربه پذیر خواهیم بود اما با وجود بیل نه.
نقل قول
اتفاقا بعد از رفتن انری و اتو"و هنوز نتونستیم خط حمله بزرگ اون سال رو بسازیم ، یک مدت پدرو تونست خوب بدرخشه اما اونم بعد از مصدومیتش افت کرد و سایه تیو و الکسیس هم روش سنگینی میکنه ، الان بار خط حمله بیشترش روی دوش مسیه ، اگر قرار باشه توی پست حمله ذهر دار تر باشیم باید یک خط حمله هماهنگ رو بسازیم . وینگر چپ میتونه خلا نبود یک بازیکن سرعتی و تکنیکی تخصصی توی اون پست رو پر کنه ، خودم نیمار رو برای اون پست مناسب میدونم (با اینکه میدونم زیادی گندش کردن) ولی تواناییاش رو نمیشه ازش چشم پوشی کرد ، اگر با قیمت مناسبی بیاد اون سمت بهتر میشه و بار حمله از دوش مسی برداشته میشه .

نگاه کن ببین برای کجا میگی خرج کنیم.
عزیز من آخه همین خرج رو برای بیل کنیم که بیشتر به نفعمونه.
ببین کلا تو دنیا پستی که کمتر از همه توش ستاره هست پست دفاع چپه. برای همین هم کل تیم های دنیا تو دفاع چپ آسیب پذیر هستن. برای همین هم بازیکنایی مثل روبرتو کارلوس ارزش زیادی دارن. مثلا رئال که کارلوس رو خریده بود برای 10 سال دفاع چپش شده بود صخره. هیچکس نمیتونست به رئال ضربه بزنه. بیل هم همینطوره. تنها ستاره موجود در دفاع چپ تو کل دنیاست. خرجش یک بار برای همیشه ست. اگه الان بخریمش حداقل برای 10 سال کسی نمیتونه از دفاع چپ به ما ضربه بزنه. برای 10 سال (با توجه به سنش) بهترین بازیکن دنیا تو اون پست رو داریم. ولی آلبا اینطور نیست. آلبا بازیکن بدی نیست ولی باز هم آسیب پذیره.
نیمار رو کمتر از 50 تا نمیدن. مطمئن باش ما اگه بتونیم با کل بودجه خودمون (نه بیشتر) بیل رو بیاریم خیلی بیشتر به نفعمونه تا اینکه یه وینگر چپ بیاریم. ضمن اینکه اگه لازم باشه بیل تو وینگر چپ هم عالیه.
نقل قول
برای خط دفاع دو تا مدافع خوب میخوایم ، یکی جواب نمیده چون اون موقع بازم اگر کسی مصدوم بشه جایگزین خوب نداریم براش

خودت میگی بدهی داریم. آقا بدهی داریم. یعنی نمیتونیم هرچقدر که خواستیم خرج کنیم.
میدونم تو دفاع 2 نفر رو نیاز داریم (1 دفاع چپ و 1 دفاع وسط) ولی چون بودجمون کمه فقط 2 تا راه داریم. اولش اینکه 1 بازیکن خوب بگیریم و دومش هم اینکه 2 تا بازیکن متوسط بگیریم.
من همین رو دارم میگم که خریدن 1 بازیکن خوب بیشتر به نفعمونه. چرا؟ چون حداقل مطمئنیم که یکی از دو تا پست رو پوشش دادیم.
ولی اگه 2 تا بازیکن متوسط بخریم در واقع هیچکدوم از 2 تا پست رو پوشش ندادیم چون بازیکنای متوسط کیفیتشون پایینه. راحت دریبل میخورن، سوتی میدن، تو کورس کم میارن. یعنی اگه بخریمشون و بذاریمشون تو بازی چون نمیتونن خوب بازی کنن، بازم راحت گل میخوریم.
نقل قول
حالا کی گفت حتما با 35 میلیون ؟!

خودتون یکی دو هفته قبل گفتین 35 تا بودجه داریم.
من میگم هرچقدر که بودجه داریم. به اندازه بودجون.
کل بودجمون رو بدیم و 1 بازیکن خوب بگیریم نه 2 تا بازیکن متوسط.
نقل قول
ببین اگر با همین مبلغ بتونیم دو تا بازیکن خوب رو راضی کنیم که بیان که هیچی

صحبت سر همینه که چون بدهی داریم بودجمون کمه. با این بودجه نمیشه 2 تا بازیکن خوب خرید. فقط میشه 1 بازیکن خوب خرید یا 2 تا بازیکن متوسط.
نقل قول
اما اگر نشد باید هزینه بالاتری بکنیم

جل الخالق تا ارسال قبل برا بیل میگفت بدهی، الان میگه اگه نشد باید خرج بالاتری کنیم.
وقتی داری بیشتر از بودجه ت خرج میکنی دیگه فرق نداره اون پول رو برا بیل بدی یا همون پول رو برا بازیکن دیگه ای. بازم به همون اندازه بیشتر از بودجه ت خرج کردی.
این گزینه رو کلا بی خیال شو که چیزی جز بدهی بیشتر نداره.
نقل قول
یا یک بازیکن رو به عنوان بخشی از قرارداد بدیم تا بتونیم بازیکنای مورد نظر رو بیاریم

خب همین کار رو میتونیم بکنیم و بیل و هاملز رو بیاریم.
مطمئن باش اگه این 2 تا بازیکن رو بتونیم بخریم، دیگه تو دفاع مشکلی نداریم.
نقل قول
بازم میگم ، البا نهایی شده تقریبا دیگه به مدافع چپ احتیاجی نیست

هر وقت با پیراهن باشگاه معرفی شد نهایی میشه.
ضمن اینکه تو انگار هیچ اعتقادی به کیفیت نداری. همین که بریم 1 بازیکن رو برای یه پست بخریم یعنی اون پست رو پوشش دادیم؟
آلبا رو خریدیم ولی بازم از اونجا ضربه میخوریم. اگه بیل رو میخریدیم خیلی بیشتر نسبت به اون پست اطمینان خاطر داشتیم چون کیفیت بازی بیل به مراتب بهتر از آلباست.
البته آلبا بهتر از هیچی ه. اگه راسل آلبا رو هم نتونه بخره یعنی خیلی بی عرضه ست.
نقل قول
الان دو تا دفاع وسط میخوایم و ترجیحا یک وینگر چپ.

از نظر من فقط به 1 دفاع وسط نیاز داریم و به وینگر چپ هم نیازی نیست.

پ.ن: بازم تاکید میکنم کل حرف من اینه که به دلیل بدهی بودجه زیادی نداریم. همین بودجه رو اگه صرف 1 مدافع خیلی خوب مثل بیل یا هاملز کنیم بهتر از اینه که صرف 2 تا مدافع متوسط کنیم. چون بازیکن متوسط، بازیکن متوسطه و کمکی به بارسا نمیکنه.

----------------------------------------------------------------------
نقل قول
1-درسته که ما بدهی داریم.ولی خب با قوی نکردن تیممون مطمئنا این بدهی بیشتر میشه.چرا؟ چون اگه ما قهرمانی به دست نیاریم مطمئنا پول های زیادی چه بابت اسپانسرینگ و چه بابت قهرمانی رو از دست میدیم.پس یه چیز طبیعیه که باشگاه بدهی داشته باشه و خرید کنه.چون اگه خرید نکنین مطمئنا عقب میمونیم.

برا همین میگم 1 بازیکن خوب بهتر از 2 تا بازیکن متوسطه.
بازیکن متوسط اگر هم بیاد نمیتونه به ما کمک کنه که جام بگیریم ولی بازیکن خوب چرا.
نقل قول
در حقیقت ما سال 2003 که در آستانه ورشکستگی پیش رفته بودیم 215 میلیون یورو بدهی داشتیم و آخر سال 2010 شده بود 429میلیون یورو.خب این خیلی بد بود ما میتونستیم به راحتی کمترین خرج رو داشته باشیم.

اون بدهی نبود که 429 تا بود. بلکه خرج باشگاه بود.
بدهی میشه خرج - درآمد.
نکته اینجاست که درآمد لاپورتا بشتر از خرجش بود.
بدهی مربوط به زمان ورشکستگیه نه زمان لاپورتا.
نقل قول
اما وختی که راسل اومد خاویر فاراس اومد گفت که در آمد ما 455میلیون نبوده بلکه 408 میلیون بوده . مخارج باشگاه هم 477بوده و نه 429 میلیون.خب این طور شد که ما 77 میلیون یورو بدهکار شدیم. و راسل پولی نداشت که سر ماه به بازیکناش پرداخت کنه و یه وام 150 میلیونی گرفت که موقتا مشکل حل شه.فروش چیگرینسکی هم کمک کرد به ما.
میخوام بگم که راسل وختی تیمو تحویل گرفت 77 میلیون یورو بدهی داشت و الان ما فقط 8 میلیون یورو بدهی داریم و واقعا خیلی عالیه.هرچند رو پیرن باشگامون اسپانسر اومد ولی دیگه اومده دیگه.در مورد اون 88 میلیون یورو هم ریز اختلاف ها هستش که من اشاره نمیکنم.بعضی جا ها رو خاویر فاراس درست گفته و بعضی جا ها رو سالا مارتین.
میخوام بگم که راسل کم کاری نکرده به نظرم.هرچند اول این که اومد من آواتارم رو عوض کردم.و نوشتم که گاسپارت از راسل بهتره.ولی الان دیگه اینطور نیست و به نظرم هم لاپورتا و هم راسل عالی بودن تو کارشون

تو کل حرفات یه اختلاف بزرگ با هم داریم. من حرف مارتین رو قبول دارم. پس بدهی 77 میلیونی اون موقع و 8 میلیونی الان رو باهات موافق نیستم.
تازه اگه درست هم باشه بازم نشون میده لاپورتا معجزه کرده و از ویرانی گاسپارت یه آبادی ساخته.
ولی بازم تاکید می کنم که من بر خلاف تو به حرف مارتین اعتقاد دارم. در نتیجه با خیلی از حرفات موافق نیستم.
درآمد راسل از اسپانسر هم اصلا نباید به پای مدیریتش نوشته بشه. مطمئنا این گزینه به ذهن لاپورتا و حتی گاسپارت هم میرسده ولی به دلایلی که همه ما میدونیم این کار رو نمیکردن.
نکنه فکر کردید این ایده برای اولین بار به ذهن راسل رسیده؟
تاکید میکنم، اگه حرف فاراس درست باشه (که من قبول ندارم) راسل این بدهی رو از ذهن خلاقش نداده. این کار رو مدیرای قبلی هم میتونستن بکنن.
ضمن اینکه حقوقی که لاپورتا به بازیکنا میداد رو مجبور بود بده. مثلا اگه به اینیستا و مسی همچین حقوقی رو نمیداد، لاشخور هایی مثل آبراموویچ و موراتی دندون تیز کرده بودن.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
نقل قول
Amir نوشته:

تو کل حرفات یه اختلاف بزرگ با هم داریم. من حرف مارتین رو قبول دارم. پس بدهی 77 میلیونی اون موقع و 8 میلیونی الان رو باهات موافق نیستم.
تازه اگه درست هم باشه بازم نشون میده لاپورتا معجزه کرده و از ویرانی گاسپارت یه آبادی ساخته.
ولی بازم تاکید می کنم که من بر خلاف تو به حرف مارتین اعتقاد دارم. در نتیجه با خیلی از حرفات موافق نیستم.
درآمد راسل از اسپانسر هم اصلا نباید به پای مدیریتش نوشته بشه. مطمئنا این گزینه به ذهن لاپورتا و حتی گاسپارت هم میرسده ولی به دلایلی که همه ما میدونیم این کار رو نمیکردن.
نکنه فکر کردید این ایده برای اولین بار به ذهن راسل رسیده؟
تاکید میکنم، اگه حرف فاراس درست باشه (که من قبول ندارم) راسل این بدهی رو از ذهن خلاقش نداده. این کار رو مدیرای قبلی هم میتونستن بکنن.
ضمن اینکه حقوقی که لاپورتا به بازیکنا میداد رو مجبور بود بده. مثلا اگه به اینیستا و مسی همچین حقوقی رو نمیداد، لاشخور هایی مثل آبراموویچ و موراتی دندون تیز کرده بودن.

من فقط نمیدونم رو چه حسابی حرف سالا مارتین رو قبول داری؟
این دو تا به هیچ وجه اشتباه حساب نکردن.
فقط نوع حساب کردنشون با هم فرق میکرده.دلایل اختلاف هم اینا بوده:

1- فروش زمین سنت خوان دسپی : این زمین ها به مبلغ 21/5 میلیون فروخته شده اند ولی تاکنون فقط یک میلیون از این مبلغ وصول گردیده است و حسابرس جدید مبلغ 20/5 میلیون باقیمانده را به عنوان درامد محسوب نکرده است
2- قرارداد Mediapro TV : در یک قرارداد 4 ساله با یک رسانه به ارزش 16 میلیون گنجانده شده است که تا سال 2013 ادامه دارد(یعنی هر سال 4 میلیون ) و باشگاه فعلا 4 میلیون بابت حق پخش دریافت کرده است . حسابرس جدید فقط 4 میلیون را بعنوان درامد به حساب آورده است .
3- دعوای حقوقی رسانه ای : یک دعوای حقوقی با یک رسانه وجود دارد که بارسا در صورت برنده شدن در این پرونده باز هم 13 میلیون دیگر از این رسانه خواهد گرفت . حسابرس جدید فقط 50 درصد این مبلغ را بعنوان درآمد منظور کرده است .
4- ارزش قسط آخر قرارداد آنری که 8/2 میلیون است : چون آنری سال آخر قراردادش را در بارسا به پایان نبره است پس 8/2 میلیون مربوط به او دیگر پرداخت نخواهد شد و حسابرس جدید این راهم لحاظ نکرده است .
5- پرونده بائنا : این هم یک دعوای حقوقی با باشگاه اسپانیول است که در صورت پیروزی بارسا در این پرونده 3/9 میلیون به باشگاه بارسلونا تعلق خواهد گرفت و حسابرس جدید این مورد را هم جزء درآمدها حساب نکرده است .
6- زمین های ویا دیکانس : زمینهایی هستند که مشاورارزیابی ( کارشناسی که قیمت یک ملک را مشخص میکند ) که لاپورتا استخدام کرده بود ارزش آنها را 17 میلیون برآورد کرده است در حالیکه یک ارزیاب گواهینامه دار و تایید شده ای که راسل بکار گرفته ارزش آنها را 5/7 میلیون برآورد کرده است و حسابرس جدید یک مبلغ بینابین این دو تخمین را به حساب آورده است
7- قررداد Sogecable : این هم یک دعوای حقوقی با sogecable بخاطر پخش تلویزیونی می باشد که باز هم میتواند 25 میلیون را نصیب باشگاه کند . این مورد هم توسط حسابرس جدید بعنوان درآمد در نظر گرفته نشده است چون که بارسا اولین جلسه مربوط به این دعوا را باخته است .

اینو اون سال یه سایتی ترجمه کرده بود.
تو اکثر دعواهای حقوقی باشگاه هنوز چیزی به حسابش واریز نشده بوده و طبیعیه که مدیر اقتصادی باشگاه اونا رو حساب نکنه.و البته بارسا به جز یک مورد تو بقیه ی دادگاه ها باخت(به خاطر این میگم که چون خیلی واسم مهم بود تمام اون دادگاه ها رو چک کردم.)و به نظرم تنها اشتباه خاویر فاراس در مورد حقوق آنری بود.تازه اونم به این دلیل که اون موقع هنوز آنری از باشگاه نرفته بود(البته به طور رسمی)
نمیدونم حالا همینجوری الکی حرف سالا مارتین رو قبول داری؟

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲ تیر ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۹۲,۶۱۰ بازدید
۲ روز قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۰۷۵ بازدید
۳ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۵۴۲ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۹,۵۹۴ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۶۴۵ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۶,۲۶۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۹,۵۰۳ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۱۰۷ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۹۷ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۴۶۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۱۳ کاربر آنلاین است. (۱۲۷ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۱۳

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!