به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۸ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا
نام کاربری: DAIMON
پیام: ۲,۲۹۳
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۷
از: بوشهر
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
مسی در مصاحبه با گل: این یک گام خیلی مهم بود.

مثل همیشه ما ثابت کردیم از همه برتریم البته اگر خودمان بخواهیم.

خوان لیرمن خبرنگار ارشد سایت گل در پایان ال کلاسیکو مصاحبه ای با لیونل مسی ستاره گلزن بارسا انجام داده است.

لیو در باره نتیجه به دست آمده می گوید:«مثل همیشه ما ثابت کردیم از همه برتریم ، البته اگر خودمان بخواهیم.البته این چیزی است که باید آن را در زمین اثبات کرد.این یک بازی نزدیک بود و ما برای هم احترام زیادی قائل هستیم و علت برتری نهایی ما این بود که از فرصتها بهتر استفاده کردیم».

این ستاره آرژانتینی درباره سئوالی که درمورد رقابت شخصی اش با کریس رونالدو پرسیده شد، این طور جواب داد:«مهم این بود که بارسا 3 امتیاز این بازی را کسب کرد.ما برد پر اهمیتی به دست آوردیم که برای فتح لیگا بسیار مهم است.»

آیا بارسا با این برد قهرمان شد؟ مسی می گوید:«بازیهای دیگری مانده اما این یک گام خیلی مهم بود. مسیر سختی را در این راه پیش روداریم ولی شنبه شب گام بزرگ و مهمی برداشته ایم.»

او در بخش پایانی صحبتهایش با تحلیل این دیدار گفت:« نمی توان گفت که بارسا برتر از رئال بود ولی ما با کسب این سه امتیاز توانستیم به تنهایی صدر جدول را از آن خود کنیم و در دیدارهای باقی مانده از رقابتهای لالیگا، با برتری نسبت به رئال روانه میدان شویم. در حال حاضر باید رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را فراموش کرده ودر یک زمان، تنها به یک موضوع فکر کنیم. ما می توانیم بار دیگر تاریخ ساز شویم ولی در همین راستا می بایست نهایت تلاشمان را به کار بگیریم.»

با وجودی که نگاهت، با دلم یاری نمی کرد
دلم از ایثار احساس، به تو خود داری نمی کرد
۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
پیگرینی: تیم برتر پیروز شد.

مربی شیلیایی رئال معتقد است که تیمش تسلیم نخواهد شد و برای موفقیتش تلاش خواهد کرد.

سایت گل: مانوئل پیگرینی ، مربی شیلیایی رئال مادرید در صحبتهایی به این نکته اشاره کرد که در دیدار ال کلاسیکو تیمی به پیروزی رسید که این روزها تیم برتر است.

پیگرینی با رد این صحبت که تغییراتی در ترکیب اصلی تیمش اعمال کرده گفت:« تیم من همان تیمی بود که معمولا وارد زمین می شود.ما انگیزه و اشتیاق زیادی داشمی. اولین گل همیشه نقش تعیین کننده ای را دارد و این گل را بارسا به ثمر رساند.»

البته این مربی شیلیایی معتقد است که رقابتهای لالیگا به اتمام نرسیده و هنوز می توان برای قهرمانی مبارزه کرد:« هنوز 21 امتیاز باقی مانده و رئال مادرید ناامید نمی شود. ما تسلیم نمی شویم و تا آخرین دیدار تلاش می کنیم.من بازیکنانم را ناتوان ندیدم و به نظر من آنها انگیزه زیادی داشتند.تیم حریف در نیمه اول نتوانستند موقعیت گل چندانی خلق کنند و ما دو، سه موقعیت را با آرامش از دست دادیم. »

او در مورد این شکست گفت:« شکست مهمی بود. دو تیم در طول فصل امتیازات فراوانی کسب کرده بودند و بازی شنبه بازی مهمی برای تعیین صدرنشین بود.فکر نمی کنم که تیم پیروز برنده و قهرمان لالیگا و ما تیم مغلوب این رقابتها باشیم.»

این مربی بزرگ ار صحبت کردن در مورد آینده اش برروی نیمکت مربی گری رئال در فصل بعد طفره رفت و گفت:« من کسی نیستم که می بایست در این رابطه صحبت کند و من نمی توانم در مورد اینکه شایسته ادامه کارم هستم یا نه حرفی بزنم. راستش را بخواهید امشب حسی ترکیبی دارم. مخلوطی از ناامیدی و ناتوانی. بارسلونا ، آن بارسای همیشگی نبود. آنها با گلی که زدند، قدرت گرفتند. فوتبال ما خیلی بیشتر از اینهاست و اگر این قدر انگیزه و تشویش نداشتیم، می توانستیم آسیب بیشتری به تیم حریف وارد آوریم.»

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا: کسی اینجانبرده بود! پیروزی پر ارزشی است.

مربی بارسلونا معتقد است که تیمش بازی بسیار جدی ای را ارائه داده ولی درخشنده ظاهر نشده است.

سایت گل: پپ گواردیولا در پایان دیدار شنبه شب ال کلاسیکو زبان به تمجید از شاگردانش گشود و در این رابطه گفت:« ما به زمین تیم صدرنشین آمده و در بازی سختی به پیروزی رسیدیم.بسیار خوشحالیم ولی باید بدانیم که هنوز 21 امتیاز دیگر برای نبرد کردن باقی است. اکنون دو بازی آتی بسیار مهم هستند. روز چهارشنبه باید ببینیم که چطور از نظر روحی بازیابی شده ایم و بعد بازی مقابل اسپانیول. بازی بسیار جدی ولی در عین حال بدون درخشش خاصی را در سانتیاگو برنابئو به نمایش گذاشتیم و باید در نظر داشته باشیم که با چه بازیکنانی بازی کردیم. این پیروزی مهمی است و باید به بازیکنانم تبریک گفت.»

او با تشریح عملکرد تیم حریف گفت:« مادرید تیمی است که تیم حریف را از پای در می آورد ولی آنها بازی دیشب را با لغزش آغاز کردند. گل ما را آرام ساخت و توانستیم بیش از پیش کنترل بازی را در دست بگیریم. در رقابتهای این فصل هیچ کسی در این ورزشگاه به پیروزی نرسیده بود و بدین ترتیب پیروزی تیم ما پرارزش تر از همیشه است.»

مربی بارسلونا با تبریک به تیم رئال مادرید گفت:« کار پیگرینی در رقابتهای لالیگا خارق العاده است ولی در تصمیمات این تیم دخالتی نمی کنم. کسب 77 امتیاز بی نظیر است. کریس بازیکن بسیار بزرگ و توانایی است و ما نهایت سعی خود را برای دورکردن کریس از جریان بازی به کار گرفتیم.»

گواردیولا در ادامه در مورد تغییر سیستم تیمش در این دیدار به این نکته اشاره کرد که از شاگردانش خواسته که شجاع باشند. او گفت:« ما با هم صحبت کردیم و قرار شد که همه بسیار شجاعانه به سمت دروازه کاسیاس حرکت کنند. این همان چیزی بود که از ابتدا می خواستیم. ما همان تیمی بودیم که در اکثر دیدارها به سه چهار گل می رسید ولی دیشب به دو گل بسنده کردیم.البته باید ببینیم که مقابل چه تیمی به بازی پرداخته ایم.رئال تیم واقعا ترسناکی است. ولی ما همان بارسای همیشگی بودیم.راز موفقیت تیم من، بازیکنانم هستند. آنها را به دویدن مجبور می کنم و اینکه همگی باید بازی کنند.بازیکنانم بسیار خوب و پرتلاش هستند.»

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا، اولین مربی با 4 پیروزی پیاپی در ال کلاسیکو

با پیروزی دیشب بارسلونا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو ، پپ گواردیولا اولین مربی تیم آبی اناری پوش لقب گرفت که توانسته در چهاردیدار پی در پی ال کلاسیکو به برتری برسد.

سایت گل: به نظر می رسد که گواردیولا همچنان به ثبت نامش در تاریخ باشگاه کاتالان ادامه می دهد. باپیروزی شنبه شب بارسلونا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، نام گواردیولا به عنوان اولین مربی بارسلونا که توانسته در 4 دیدار پی در پی ، مقابل تیم مادریدی به برتری دست یابد، در تاریخ این باشگاه ثبت شد.

فصل گذشته بود که بارسا با نتیجه 6-2 در سانتیاگو برنابئو به برتری دست یافت و در دیدار خانگی نیز با نتیجه 0-2 از سد تیم کهکشانی عبور کرد.

در نیم فصل اول امسال نیز بارسا موفق شد تا با تک گل زلاتان از سد رئال عبور کند و پیروزی 0-2 کاتالونیایی ها در دیدار دیشب چهارمین پیروزی پی در پی آنها مقابل حریف دیرینه را رقم زد.

پپ در جریان دیدارشنبه شب به بهترین نحو ممکن تیمش را در زمین قرارداده بود و گلهای مسی و پدرو بارسا را یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک تر کرد.

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
نظرسنجی: آیا رئال هنوز شانس قهرمانی دارد؟

با پیروزی بارسا مقابل رئال در دیدار ال کلاسیکو، تیم کاتالان با سه امتیاز برتری نسبت به رئال صدرجدول را به خود اختصاص داده و تنها 7 هفته دیگر تا پایان رقابتها باقی است.

سایت گل: پس از شکست رئال مادرید مقابل بارسلونا و کسب سه امتیاز دیدار مستقیم ، در حالی که تنها 7 هفته دیگر تا پایان رقابتهای لالیگا باقی است، خیلی ها معتقدند که تیم مادریدی نمی تواند شانسی برای قهرمانی داشته باشد.

درحال حاضر و در حالی که دو تیم تاکنون 31 بازی برگزار کرده اند، بارسلونا با سه امتیازی که شنبه شب در ال کلاسیکو کسب کرد، با 80 امتیازدر صدر جدول قرار دارد و رئال مادرید 77 امتیازه است.

بارسا دیشب و در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، زهر چشم خوبی از تیم مادریدی گرفت و گام بزرگی را در جهت فتح لالیگا برداشت و مهمترین نکته این است که می بایست نهایت تلاش خود را به کار بگیرد که در طول 7 هفته باقی مانده تا پایان رقابتها نلغزد و از سوی دیگر مادریدی ها نیز در انتظار لغزش تیم کاتالان هستند تابتوانند در تنها رقابت باقی مانده به قهرمانی برسند.

صبح امروز روزنامه مارکا نیز در همین رابطه نظرسنجی ای را برروی وب سایتش قرار داده .سوال این نظرسنجی بدین ترتیب است که به نظر شما، آیا رئال شانسی برای قهرمانی در رقابتهای این فصل لالیگا دارد؟

پاسخ حدود 23.5 % از شرکت کنندگان ( حدود 3500 نفر) مثبت است و 76.5% (11.500) نفر به این سوال پاسخ منفی داده اند و معتقدند که رئال پس از این شکست نمی تواند قهرمان این فصل لالیگا لقب بگیرد.

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
کاتالونیایی ها از برد ال کلاسیکو می گویند.

بازیکنان بارسلونا در پایان دیدار شنبه شب ورزشگاه سانتیاگو برنابئو از طعم خوش پیروزی و صدرنشینی صحبت کرده اند.

سایت گل: رئال مادرید 0- بارسلونا 2؛این نتیجه پایانی دیدار شنبه شب ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بود. بازیکنان تیم کاتالان با شادی و نشاط فراوانی زمین مسابقه را ترک کرده و درصحبتهایی شرایط این بازی را آنالیز کردند در اینجا می توانید صحبتهای بازیکنان کلیدی تیم آبی اناری پوش را مطالعه کنید:

پویول: با عطش ادامه می دهیم

بارسا تیمی است که همیشه عطش فراوانی دارد.پس از کسب 6 عنوان قهرمانی گفته می شد که دیگر چنین انگیزه ای در میان ما نیست ولی می بینید که این انگیزه همچنان وجود دارد. دو گل وارد دروازه رئال کردیم و می توانستیم گلهای بیشتری بزنیم.نتیجه بازی بسیار خوب بود و انگار بیشتر از 3 امتیاز ارزش داشت هر چند که هنوز بازی های زیادی باقی است.

والدس:باقی دیدارها همگی فینال هستند

بازی دو بخش داشت. در بخش دوم، رئال تیم خطرساز بود ولی ما به خوبی توانستیم کنترل زمان بازی را در دست بگیریم. رقابتهای لالیگاباحساسیت و برابری خاصی دنبال می شود و می بایست در دیدارهای بعدیمان به نحوی روانه میدان شویم که گویی هر یک ، یک فینال هستند.

پیکه:حس کردم از آنها برترم

این پیروزی نتیجه تلاش تمام تیم بود. بیشتر از پیروزی تیم، از گام بزرگی که در راه قهرمانی برداشتیم خوشحالم؛ هر چند که هنوز 7 بازی دیگر باقی مانده ولی ما با 3 امتیاز برتری و تفاضل گل برتر، پیش هستیم ما در بازی نشان دادیم که در شرایط بسیار خوبی هستیم و البته با رئالی مواجه بودیم که تلاشش را کرد ولی نتوانست. شخصا احساس کردم که از آنها سرتریم.باید بگویم که لیونل هم یک گام از کریس رونالدو جلوتر است.

پدرو: بازی را کنترل کردیم

فکر می کنم که بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم و با گلی که مسی زد، بازی را تحت کنترل خودمان در آوردیم. سه امتیاز بسیار مهم برای ما بود که ما را به صدر جدول باز گرداند و اکنون باید به مبارزه ادامه دهیم که هیچ امتیازی از دست ندهیم.از اینکه در اولین ال کلاسیکوی زندگی ام به میدان رفتم و پیروز شدیم بسیار خوشحالم.

دانی آلوس:پیروزی در برنابئو لذتبخش است

پیروزی در دیدار شنبه شب بسیار مهم بود و ضربه روانی بزرگی را به تیم حریف وارد نمود. مربی تیم از ما می خواست فشار زیادی به تیم حریف وارد آوریم و تیم ما تغییرات اندکی داشت ولی من مثل همیشه آماده به خدمت به تیم هستم.همه ما بسیار خوشحالیم. بازی در زمین رئال بود که بسیار سخت بود و پیروزی در اینجا بسیار دلچسب است که آن را به منزله هدیه ای به هواداران تیم تقدیم می کنیم.

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
يادداشت ويژه: پیروزی در سانتیاگوبرنابئو با درخشش مسی و ژاوی یا نبوغ گوارديولا

باید این پیروزی را به پای گواردیولای جوان نوشت. مربی جوانی که با شهامت ستاره های نا آماده تیم خود را روی نیمکت نشاند تا پدروی جوان و میلیتو کمتر به بازی گرفته شد برابر چشمان زلاتان ، اینیستا و آنری نیمکت نشین بدرخشند.

سايت گل: تصور شکست بارسا با مسی تقریبا محال است. حتی در شبی که رئال آماده با ستارگان اش در استادیوم خانگی به تیم نصف و نیمه بارسا فشار وحشتناکی وارد می کند .

15 دقیقه ابتدایی مسابقه با پرس وحشتناک بازیکنان رئال در تمام نقاط زکیم سپری شد. مدافعین میانی بارسا که بازیسازان زبده ای هستند ، زیر پرس توپ بازیکنان رئال در نیمه زمین خود به پاس های بلند روی آورده بودند. دقایق ابتدایی مسابقه نشان داد که کادر فنی رئال در ایجاد انگیزش درونی موفق عمل کرده است. هیچ کدام از تکل های خشن بازیکنان رئال با عذر خواهی همراه نبود و انگار در ذهن شان وظیفه داشتند که به هری قیمتی موفق شوند. بارسا با 3-3-4 همیشگی در زمین مستقر شده بود ولی تفاوت بزرگی با شکل چیدمان همیشگی خود داشت.

مسی در راس مثلث تهاجمی ، پدرو در چپ و آلوز در راست. حضور آلوز در آن منطقه از زمین عجیب بود : شاید اجرای پرس توپ در نیمه زمنی حریف و یا فشار روی مدافع چپ متزلزل رئال برای عقب کشاندن هافبک چپ سرعتی و تهاجمی این تیم ( مارسلو) . حضور آلوز در سمت راست بر اساس هر هدفی بود ، موفق بود. مارسلو نتوانست در نیمه اول حملات خطرناک و موثری روی دروازه بارسا ایجاد کند و از فوروارد سمت چپ تیم خود ( رونلدو) فاصله گرفته بود.

2- بارسا توانست از زیر فشار 15 دقیقه ابتدایی مسابقه خارج شود و بازیسازی موثری در نیمه زمین خود انجام دهد. نقطه عطف مسابقه از دقایقی بود که مدافعین میانی بارسا توانستند توپ را سالم در اختیار هافبک های این تیم بخصوص ژاوی بگذارند و از این جا به بعد پلان دوم نقشه بارسا اجرا می شد. مسی بعنوان طعمه در مرکز خط دفاع رئال قرار گرفته بود. طعمی ای که با نام بزرگ و تکنیک منحصر به فردش می تواند هر ماهی ای را به به دام قلاب بکشاند. وقتی هافبک های بارسا صاحب توپ می شدند، مسی از خط دفاع رئال جدا می شد و با سرعت به فضاء پشت و بین هافبک های میانی رئال حرکت می کرد تا صاحب توپ شود. با این حرکت او در اکثر اوقات یک مدافع رئال او را تعقیب می کرد و این یعنی برهم خوردن ساختار دفاعی رئال. یکبار دیگر به گل اول نگاه کنید.
طعمه توانست ساختار دفاعی رئال را برهم بریزد و با یک حرکت سریع در پشت خط دفاع برهم ریخته این تیم صاحب توپ شود. البته نباید پاس هنرمندانه ژاوی و حرکت هوشمندانه آۀوز و پدرو را در اشتباه انداختن خط آفساید رئال نا دیده گرفت.

3- پلگرینی می دانست با توجه به فشار جسمانی ناشی از پرسینگ توپ در نیمه زمین حریف در نیمه اول، 15 دقیقه انتهی نیمه دوم را از دست خواهد داد به همین دلیل سعی کرد با دستور تهاجم همه جانبه در 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم کار را به تساوی بکشاند.

بارسا در ابتدای نیمه دوم سعی داشت با تملک بالای توپ ، مانع سوار شدن رئال بر جریان بازی شود به همین دلیل مسی به مرکز میدان نزدیک تر شده بود . از سوی دیگر با توجه به اخطار آلوز ، فشار رئال از سمت راست خود بر دفاع چپ متزلزل بارسا ( ماکسول) ، گواردیولا تصمیم گرفت آلوز را به جای خود برگرداند و با 2 خط جلو کشیدن ماکسول ، پویول را در پست دفاع کناری چپ قرار دهد. بارسا با زوج ماکسول و پویول توانست سمت راست فعال رئال را خنثی کند.
گل دوم بارسا بازهم با پاس استثنایی ژاوی رقم خورد. پاس گل اول در فضاء ارسال شده بود ولی پاس گل دوم در پای بازیکن ارسال شد. ژاوی با 2 پاس گل متفاوت بهترین بازیکن میدان بود.

4- حضور گوتی در میدان کفه ترازو را به نفع این تیم سنگین کرد ولی بارسا بعد از گل دوم به اعتماد به نفسی رسیده بود که حتی والدس پر اشتباه بدون لغزش معدود موقعیت های رونالدو و رئال را دفع می کرد.
پیروزی بارسا در سانتیاگو برنابئو بدون حضور زلاتان و اینیستا بسیار ارزشمند بود. مسی و پدرو وظائف خود را به بهترین شکل انجام دادند و ژاوی فرمانده لشگر کاتالونها ، درخشید . والدس ، پویول ، میلیتو و بوسکتس هم بدون اشتباه بودند ولی باید این پیروزی را به پای گواردیولای جوان نوشت. مربی جوانی که با شهامت ستاره های نا آماده تیم خود را روی نیمکت نشاند تا پدروی جوان و میلیتو کمتر به بازی گرفته شد برابر چشمان زلاتان ، اینیستا و آنری نیمکت نشین بدرخشند. گوارديولا را به دلیل شجاعت اش و نبوغ اش در تغییر موثر تاکتیکی در ال کلاسیکو بعنوان ستاره بارسا و عامل اصلی پیروزی سرنوشت ساز انتخاب می کنیم.

شايد زمان آن فرا رسیده که پپ جوان قدم به دنیای جدیدی بگذارد ، شاید منچستر و فوتبال جزیره گزینه مناسبی باشد البته به شرط قهرمانی وباره در جام قهرمانان اروپا و لالیگا در فصل جاری.

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
گزارش ویژه: بازتاب برد بارسا در مطبوعات اسپانیایی

بارسا شنبه شب در ورزشگاه برنابئو با نتیجه 0-2 میزبانش رئال راشکست داد و توانست پس از هفته ها به صدر جدول بازگردد. در اینجا می توانید بازتاب موفقیت شاگردان گواردیولا در دیدار ال کلاسیکو در روزنامه های اسپانیایی را مطالعه نمائید.

سایت گل: "ضربه شصت قهرمان" این تیتری بود که روزنامه اسپورت کاتالونیا برای مطلب اصلی اش در نظر گرفت، این تیتر برروی جلد اصلی این روزنامه که عکس بزرگی از مسی برروی آن قرار داشت. در زیر تیتر این مطلب می خوانیم: «بارسلونا با سه امتیاز برتری در صدر قرار گرفت. بارسا در برنابئو نمایش خیره کننده ای را با گلهای مسی و پدرو به اجرا گذاشت.»

روزنامه آ.اس، بارسا را قهرمان می داند

به رغم آنکه هنوز 7 هفته دیگر تا پایان رقابتهای لالیگا باقی است و بارسا تنها با سه امتیاز برتری نسبت به رئال در صدر جدول رقابتها تکیه زده است، هیچ روزنامه ای شک و شبهه ای در مورد قهرمان رقابتهای این فصل لالیگا ندارد. روزنامه آ.اس در صفحه اولش نوشت:« تیم بهتر پیروز شد. هنوز 21 امتیاز باقی است ولی به نظر می رسد که سرنوشت قهرمان رقم خورده است.»

در متن این مقاله می خوانیم:« بارسا در نیمه دوم فوق العاده بود. هر چند که مسی در نیمه اول توانست با همکاری چابی گل زیبایی را به ثمر برساند. در نیمه دوم هم پدروی کوچک سرنوشت بازی را رقم زد. پیکه برنده دوئل تماشایی اش با کریس بود و کاسیاس و والدس هم بسیار خوش درخشیدند.به نظرمی رسد بارسا، بارسای فصل قبل نیست. به همین دلیل که آنها به پیروزی 2-0 رضایت دادند.»

مارکا ، پیگرینی را نشانه رفت

روزنامه مارکا، تیترش را خطاب به مربی رئال مادرید زده است:« قصه به پایان رسید. به نظر می رسد که قصه طولانی پیگرینی به اتمام رسید.» و به این نکته اشاره شده که مربی شیلیایی رئال، با تصمیمات سورئالیستی اش، آخرین شانسهایش را نیز از دست داد.

در این مطلب می خوانیم:« مانوئل پیگرینی یک گام دیگر به دربهای خروجی باشگاه مادریدی نزدیک تر شد. او در ماموریت اصلی اش ناکام ماند؛ چرا که نتوانسته استیل خاصی را در رختکن تیمش اعلام کند و پیروزی در ال کلاسیکو را به رختکن این تیم بازگرداند. در دیدار شنبه شب، گویی بارسلونا میزبان و سرور برنابئو بود. آنها با ارائه بازی ترکیبی و تماشایی خود به برتری رسیدند و واکنش رئال مادرید در حد و اندازه های شرایط نبود.»

در ادامه این مطلب و در صفحه های داخلی این روزنامه به این نکته اشاره شده که :« رئال یک خط میانی مستحکم نداشت و گرچه بارسا نمایش جذاب و خیره کننده ای نداشت ولی به وضوح تیم برتر میدان بود.»

دریکی دیگر از مطالب مرتبط روزنامه مارکا می خوانیم:« مسی برتر از سی آر 9»

تیتر سایر روزنامه های اسپانیایی چه بود؟

سایر روزنامه های اسپانیایی نیز از تیترهای مشابهی برای تحسین درخشش بارسا در سانتیاگو برنابئو استفاده کردند.

تیتر یک روزنامه ال پریودیکو:" متوقف ناشدنی. بارسا یک بار دیگر رئال را در خانه اش خلع سلاح کرد"

لا وانگواردیولا: " ضرب شصت لیدر"

آ.ب. س:" بارسا در برنابئو بر صدر نشست."

لا راسون: " ضربه دیگری از بارسا. بارسا بار دیگر رئال را خلع سلاح کرد"

ال پوبلیکو: " لا ماسیا، مادرید را متوقف کرد. چابی حکمرانی کرد"

ال پائیس: "فوتبال بارسا ، جای بحث نمی گذارد. بارسا پایان ناپذیر است"

ال موندو: " فوتبال، رئال را خلع سلاح کرد"

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
یادداشت ویژه: ژاوی مغز و چشم و قلب بارساست.

این را فراموش نکنید که بارسلونا در این دو سال در کمتر مسابقه‌ای تا این حد زیر فشار قرار گرفته بود. با توجه به اینکه بارسا بهترین تیم دنیاست و رقابت با بازیکنان آن دشوار به نظر می‌رسد، همین مسأله یک نکته مثبت برای رئالی‌هاست.

سایت گل: با پایان ال کلاسیکو که با برتری بارسلونا به پایان رسید، فصل تازه‌ای در رقابت این دو تیم آغاز شده است.رئال در حال حاضر فصل را کاملا از دست رفته می‌بینید و دل به معجزه‌ای دارد که شاید در رقابت بارسا با تیم‌های مقابل در هفته‌های پایانی رخ بدهد. البته این یک آرزوی بزرگ است که شاید در این فصل عملی نشود. در این مطلب به ذکر نکاتی که از ال کلاسیکو باقیمانده است خواهیم پرداخت:
×پرچم – پیراهن: هر دو گلزن بارسا بعد از فتح دروازه رئال، پیراهن خود را به هواداران تیم مقابل نشان دادند. این پیراهن سمبل کاتالونیاست و تقدسی دارد که در رقابت‌های اینچنین دو چندان می‌شود. اشاره پدرو به هواداران کم تعداد بارسا در برنابئو در ادامه همین فلسفه بود. بارسا سال‌هاست که با رأی مردم و برای آنها اداره می‌شود. این فلسفه بزرگی است که با حضور یک بارسلونی متعصب به عنوان مدیر و یک مربی جوان و اصیل در روزهای تکرارناپذیر و طلایی خود به سر می‌برد.
× تیم ستاره‌ساز، تیم مصرف‌کننده: با خروج زلاتان از ترکیب بارسلونا این تیم بیش از گذشته رنگ و بوی کاتالان داشت. پدرو، چابی، پویول، مسی و ... همه مهره‌هایی هستند که خود بارسلونا به فوتبال دنیا معرفی کرده است. این در حالی است که رئال بزرگترین مصرف‌کننده ستارگان فوتبال در جهان است. جالب اینکه آنها با وجود اتخاذ این رویکرد هنوزتحت تأثیر بارسا و فلسفه قهرمان‌ساز آن هستند. در بازی دیشب، رئال در غیاب کاکا، استفاده چندانی از رونالدو، بنزما، آلونسو، آلبیول و سایرین نبرد و اتفاقاً‌ بهترین بازیکن این تیم گوتی بود. این رئالی متعصب اما وقتی به بازی آمد که بازی از دست رفته بود. نکته این است که بنزما و رونالدو در سطحی که از آنها انتظار می‌‌رفت نمایش نداده‌اند و این پاشنه آشیل سیاست پرس محسوب می‌شود.
× غیبت کاکا:‌ رئال در غیاب کاکا ستاره برزیلی، فندر فارت، بازیکن هلندی، بازیگردان رئال بود و به نظر بزرگترین مشکل رئال در این مسابقه از همین‌جا بیرون زد. کاکا که البته زیر تیغ انتقادات است همواره با خود دینامیسمی را به خط حمله رئال می‌دهد که کمتر تیمی می‌تواند مقابل آن مقاومت کند. در عین حال فن درفارت به به هیچ وجه ظرفیت حضور در این بازی را نداشت.
× چابی بزرگترین‌ است: گرچه مسی چهره اول رسانه‌ای بارسلوناست. اما پشت همه موفقیت‌های آبی اناری یک مغز محض قرار دارد. چابی در بازی دیشب 4 پاس گل داد که رکورد قابل ملاحظه‌ای است نقش او در بارسا ترکیبی از مغز و قلب و چشم است.
× کاپیتان‌ها: وقتی از بهترین‌ها نام ببریم باید از پویول هم بنویسیم. او در نیمه دوم با حضور در دفاع چپ هم حتی یک اشتباه انجام نداد. کاپیتان بارسا با آن هیکل نخراشیده در تیم گوآردیولا کوچکترین شباهتی به آن مدافع کند گذشته ندارد. پویول بازیکنی است که می‌شود به او تکیه کرد. این در حالی است که ایکر کاسیاس فاقد آن جادوی همیشگی بود و روی گل دوم هم تقصیر داشت
. × رئال باخت اما ... : این را فراموش نکنید که بارسلونا در این دو سال در کمتر مسابقه‌ای تا این حد زیر فشار قرار گرفته بود. با توجه به اینکه بارسا بهترین تیم دنیاست و رقابت با بازیکنان آن دشوار به نظر می‌رسد، همین مسأله یک نکته مثبت برای رئالی‌هاست که شاید اگر یکبار دیگر با آبی اناری‌ها مواجه شوند بتوانند از پس این تیم بربیایند. اصولا هجوم به بارسا با توجه به قدرت شدید پرسینگ و حفظ توپ استثنایی این تیم کمتر رخ می‌دهد اما رئال در دو سوم بازی، کنترل توپ را در دست داشت.
× سرنوشت پیگیرنی: آقای مهندس، مغموم‌ترین فرد دیشب بود. کسی که برخلاف نظر رسانه‌های مادریدی او شخصیت و برش لازم برای هدایت رئال را دارد. پیگیرنی در هر دو بازی رفت و برگشت نمایش خوبی مقابل بارسا داشت اما در حال حاضر بارسای گورادیولا تقریبا شکست ناپذیر است و این از شانس بد سرمربی رئال است. حتی اگر همه جام‌های این فصل از دست برود، احتمالا تغییرات تازه دوباره موجی از ناامنی را با خود به سانتیاگوبرنابئو خواهد آورد و ایستادن پای این مربی، در تشکیل رئالی که سرانجام خود را پیدا خواهد کرد، کمک بزرگی خواهد بود. البته پیگیرنی در ال کلاسیکو یکی، دو اشتباه داشت که مهمترین آنها نیمکت‌نشینی گوتی و تعویض بی‌موقع مارسلو بود که یکی از مهمترین عناصر هجومی رئال به نظر می‌رسید. البته وقتی که یک مربی می‌بازد تحلیل درباره او آسان است؟
× و آقای گواردیولا: بهترین مربی فعلی جهان بدون تردید. اما به خاطر داشته باشیم فوتبال عرصه‌ای است که باید خود را هفته به هفته در آن ثابت کنیم. بنابراین برای کسب عنوان بهترین سال نبرد پپ و مورینیو و احتمالا ونگال باقی مانده است.

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
اینیستا: هنوز هفت بازی دیگر باقی مانده است.

هافبک اسپانیایی گفت هم تیمی هایش می دانند که هنوز قهرمانی را به دست نیاورده اند.

سایت گل: آندرس اینیستا، هافبک ملی پوش بارسلونا، پس از پیروزی 2-0 تیمش مقابل بارسلونا به هم تیمی هایش هشدار داد و تاکید کرد که هنوز تا پایان رقابت های این فصل هفت بازی جذاب و نفس گیر باقی مانده است.
گل های مسی و پدرو پیروزی بارسلونا را در بازی دیشب رقم زد و حتی در صورتی که دو تیم هم امتیاز شوند، نتایج بهتر بارسا در دیدارهای رو در رو موجب برتری آنها خواهد شد. علی رغم موقعیت خو بارسلونا، اینیستا اعتقاد دارد که آبی و اناری ها تا زمانی که جام قهرمانی را بالای سر نبردند نباید تمرکزشان را از دست بدهند.
او پس از بازی دیشب گفت:" بازیکنان می دانند که چه کاری باید انجام دهند. ما می دانیم که در بازی بزرگی به پیروزی رسیدیم اما هنوز هفت بازی دیگر تا انتهای رقابت ها باقی مانده و نباید دست از تلاش برداریم."

۲۲ فروردین ۱۳۸۹

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۸۵۱ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۲۳,۸۶۳ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۶۱,۷۴۳ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۶۲۷ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۳,۳۰۴ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۳۱۴ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۵۶۶ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۳۳ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۴۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۶۱ کاربر آنلاین است. (۱۶۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۶۱

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!