به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا
نام کاربری: tixcy
پیام: ۱,۸۴۵
عضویت از: ۸ مرداد ۱۳۸۵
از: کاتالونیا
طرفدار:
- مسی-ژاوی-تورس-پویول
- کرایوف-مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا-هلند
- خلعتبری-رضایی-باقری
- گواردیولا-ونگال-گاس هیدینگ-رایکارد
- قطبی
گروه:
- کاربران عضو
گواردیولا: تحت تاثیر رئال مادرید هستم

مربی تیم کاتالان در صحبتهایی اعلام کرده که تیم مادریدی در دیدارهای خانگی ، در سطح بسیار بالایی است.رکورد تیم مادریدی در دیدارهای خانگی اش بسیار خوب است.

سایت گل- پپ گواردیولا، مربی جوان بارسلونا در صحبتهایی شرایط تیمش در آستانه دیدار شنبه شب ال کلاسیکو را بررسی و اوضاع دو تیم را آنالیز نموده است:

* دیگر از 6-2 خبری نیست

- امسال بسیار متفاوت از سال گذشته است. رئال مادرید در تمام دیدارهای خانگی اش به برتری دست یافته و در ورزشگاه برنابئو، 50 گل به ثمر رسانده و میانگین گلزنی رئال در دیدارهای خانگی، بیش از سه گل در هر بازی است. من بازی های رئال در خانه مشاهده کرده ام و به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم.

* نقاط مثبت تیم حریف

- رئال مادرید تیمی بزرگ است و بازیکنان با کیفیت و فوق العاده ای را در اختیار دارد. آنها با انگیزه و روحیه فراوانی به میدان می آیند و از هر فرصتی نهایت بهره را می برند. باید در نظر داشته باشیم که رئال در ضدحملات دومین تیم برتر دنیاست.

* اهمیت توانایی های فردی

- کار پیگرینی به مهار بارسلونا بسته است و کار ما متوقف کردن رئال است.در این میان، نهایت تلاش برای مهار کریستیانو رونالدو، چابی، مسی و فان در فارت خواهد بود.

* کسی در برنابئو قهرمان نمی شود

- بازی ال کلاسیکو بسیار مهم است ولی تعیین کننده نیست.هنوز 7 هفته تا پایان رقابتهای لالیگا باقی است و در این دیدارها سرنوشت بازی ها مشخص خواهد شد.لالیگا در برنابئو به اتمام نمی رسد.

* مهاجم مرکزی نداریم

ما از مصدومیت ایبرا ضربه شدیدی خوردیم. او بازیکن کلیدی و مهمی برای ماست. روزجمعه تستهای پزشکی متعددی انجام شد و مشخص شد که او به اوج آمادگی نرسیده است.

* رئال در بازیهای مهم نبرده

- من به این موضوع اهمیت چندانی نمی دهم. زمانی که بازی رئال را تماشا می کنم، به این فکر می افتم که این تیم ، تیمی است که با فکر و منطق دقیقی سازماندهی شده و می تواند در تمام رقابتها تا پایان آن برای قهرمانی مبارزه کند.

* پیروزی در برنابئو ، ضربه ای به حریف است؟

- مسابقه شنبه شب، مسابقه بسیار مهمی است ولی بازیهای دیگری نیز پیش روست. زمانی که این بازی به پایان برسد، خواهیم دید که چطور بوده ایم، چطور بازی کردیم و چه تاثیری گاذتشه ایم. هر اتفاقی که بیفتد می بایست به سرعت آن را فراموش کرد. مادریدی ها می بایست مقابل آلمریا قرار بگیرند و ما مقابل دپور به میدان خواهیم رفت ولی این واضح است که تیم برنده، ضربه روانی بزرگی به حریف وارد خواهد آورد.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ فروردین ۱۳۸۹
نام کاربری: tixcy
پیام: ۱,۸۴۵
عضویت از: ۸ مرداد ۱۳۸۵
از: کاتالونیا
طرفدار:
- مسی-ژاوی-تورس-پویول
- کرایوف-مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا-هلند
- خلعتبری-رضایی-باقری
- گواردیولا-ونگال-گاس هیدینگ-رایکارد
- قطبی
گروه:
- کاربران عضو
مصاحبه با رونالدو: حداقل از مسی قدبلندترم

ستاره پرتغالی باشگاه مادریدی در صحبتهایی به آنالیز شرایط دیدار حساس تیمش در سانتیاگو برنابئو پرداخته است

سایت گل-حدود 30 دوربين و بيش از 50 خبرنگار، در کمپ محل تمرين رئال حاضر هستند. کريس رونالدو، در کنفرانسي خبري شرکت مي کند واز داربي حساس اسپانيا مي گويد. کريس معتقد است:« همه ازمن و مسي صحبت مي کنند ولي بازي شنبه شب، يک دوئل تن به تن نيست.»
* ال کلاسيکو، مهمترين ديدار اين فصل براي رئال است. نه؟
** بله. مي تواند اين طور باشد، چرا که هر دو تيم، امتياز برابري داريم و تيم پيروز مي تواند امتياز بيشتري براي کسب قهرماني در لاليگا داشته باشد. ولي هنوز ديدارهاي زيادي تا پايان فصل باقي است و بايد به پيروزي در تمام اين ديدارها فکر کنيم و نه فقط ال کلاسيکو که ديدار بسيار خاصي است.
* خيلي ها اين ديدار را دوئل مسي- کريس مي دانند. به نظر تو بهترين بازيکن حال حاضر دنياي فوتبال کيست؟
** بزرگتر من هستم، دست کم از نظر قد. از نظر هيکل هم همين طور. از اين بابت مطمئنم (مي خندد). فکر مي کنم که مسي فصلي خارق العاده را سپري مي کند. او گلهاي زيادي را به ثمررسانده و نمايشهاي خيره کننده اي دارد و مطمئنم که جزو بهترين بازيکنان کنوني و تاريخ دنياي فوتبال است. من هم به خوبي کار مي کنم. اين اولين فصل حضورم در اسپانياست و بسيار هم راضي هستم. مي خواهم به همين ترتيب ادامه دهم و مطمئنم که سال آينده هم من هم يکي از بهترينها خواهم بود.
* تو چه توانايي هايي داري که مسي از آنها بي بهره است؟
** همه درمورد من و مسي صحبت مي کنند ولي قرار نيست که تنها ما دو نفر بازي کنيم. شنبه يک دوئل فردي نيست. من فقط مي خواهم به رئال کمک کنم تا جامهاي قهرماني کسب کند و قطعا مسي هم همين طور فکر مي کند. ما خيلي با هم فرق داريم. او خوب کار مي کند و من هم همينطور. اکنون بايد به همين آمادگي ادامه داد.
* آيا به مسي اجازه خواهيد داد که توپ اين ديدار را هم به براي يادگاري به خانه ببرد؟
** فکر نمي کنم. در دنياي فوتبال همه چيز ممکن است ولي اميدوارم که من اين توپ را به خانه ببرم.
* بارسا بهترين تيم دنياست؟
** پارسال بله، ولي امسال بايد ببينيم. تيمي که بيشترين جام را کسب کند، بهترين است. در پايان فصل خواهيم ديد. اگر بارسا در چمپيونز و لاليگا قهرمان شود، قطعا بهترين خواهد شد ولي بازيهاي زيادي باقي است.
* فکر مي کني بازي شنبه، بازي مرگ و زندگي است؟
** نه. بازي زيبا و ويژه و پرمسؤوليتي خواهد بود ولي مهمترين بازي عمرم نخواهد بود. اين آخرين باري نخواهد بود که مقابل بارسا قرار مي گيرم. نهايت سعي ام را به کار مي گيرم که بازي خوبي را ارائه داده، به تيم کمک کنم، گل بزنم و پاس گل بدهم. اميدوارم که بتوانيم از بارسا پيشي بگيريم.
* پس زمان مناسبي است که کريس ثابت کند که گرانقيمت ترين بازيکن دنياست. نه؟
** من نبايد چيزي را به کسي ثابت کنم. در طول اين مدت نشان داده ام که خريداري ام کار اشتباهي نبوده. اين کار را مقابل بارسا نيز انجام خواهم داد.
* حالت ايده آل در اختيار داشتن مالکيت توپ و ميدان است.نه؟
** واقعيت اين است که تيمي که مالکيت توپ را در اختيار داشته باشد، شرايط ارائه يک بازي بهتر را خواهد داشت؛ آنها فرصت بيشتري خواهند داشت و خطرات بيشتري را خلق مي کنند. ترجيح مي دهم که توپ بيشتر در اختيار ما باشد، چرا که به ما انگيزه بيشتري مي دهد. قطعا بازي برابري خواهد بود.
* چطور توپ را از بارسا خواهيد گرفت؟
** با دويدن وتحت فشار قراردادن بازيکنان بارسا و با ارائه يک عملکرد قابل قبول. اگر ندويم، مطمئنا نمي توانيم توپ را از بازيکنان بارسا بگيريم.
* بهترين ويژگي بارسا و بهترين ويژگي رئال چيست؟
** بهترين خصوصيت بارسا، کار گروهي آنها و بهترين ويژگي رئال، اشتياق زياد آنهاست.
* مدعي اصلي پيروزي در ال کلاسيکو را کدام تيم مي داني؟آيا پيروزي در اين ديدار، براي قهرماني در لاليگا سرنوشت ساز است؟
** مدعي مي بايست ادعايش را در زمين مسابقه ثابت کند. هميشه مي بايست فکر کني که تو مدعي پيروزي هستي. پيروزي در ال کلاسيکو، گام بزرگي براي قهرماني است. تيم پيروز روحيه بيشتري دارد. اگر ببريم، نمي توانيم کار را تمام شده بدانيم، چرا که هنوز بازيهاي زيادي باقي است و بايد در همه به پيروزي رسيد.
* اگر شکست بخوريد، اين به منزله آسيب و ضربه بزرگي براي رئال خواهد بود؟
** در اين صورت شايد سال بدي براي ما رقم بخورد، چرا که براي تيمي مثل رئال بسيار بد است که عنواني را کسب نکند ولي مطمئنم که به پيروزي خواهيم رسيد.
* حاضري در ال کلاسيکو ببازيد و در عوض در لاليگا قهرمان شويد؟
** بله. حاضر به انجام اين معامله هستم، اگر گارانتي کنيد. اگر بتوانيم مقابل بارسا به برتري برسيم و بعد در ديدارهاي بعد شکست بخوريم چه مي شود؟پس قهرماني در لاليگا بهتر است.نه؟
* گوتي اعلام کرده که در پايان رقابتهاي اين فصل، رئال را ترک خواهد کرد. چه نظري داري؟
** اکنون زمان مناسبي براي صحبت در اين رابطه نيست، چون بازي مهمي را پيش رو داريم که مي تواند سرنوشت قهرماني تيم را مشخص کند. در اسپانيا صحبتهاي زيادي مي شود ولي من نگران چيزي نيستم. اميدوارم که گوتي پيش ما بماند ولي خود او بهتر مي داند که چه بايد بکند.
* فصل گذشته تو در رئال نبودي ولي رئال در برنابئو با نتيجه 6 - 2 مغلوب بارسا شد. آيا در رختکن رئال فکر انتقام وجود دارد؟
** اين بازي مسابقه اي کاملا متفاوت با حضور بازيکناني متفاوت و لحظات و شرايطي متفاوت است. حس انتقام نيست. ما اشتياق زيادي داريم و مي دانيم که اين بازي ممکن است سرنوشت ساز باشد.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ فروردین ۱۳۸۹
نام کاربری: DAIMON
پیام: ۲,۲۹۳
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۷
از: بوشهر
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
کاکا؛ غایب قطعی ال کلاسیکو

ستاره برزیلی باشگاه مادریدی قطعا شانس حضور در دیدار امشب را نخواهد داشت.

سایت گل: کاکا ستاره برزیلی باشگاه رئال مادرید غایب بزرگ تیم مادریدی در دیدار امشب ال کلاسیکو خواهد بود.چرا که مشکل فتق او هنوز برطرف نشده است و هنوز با این بیماری دست و پنجه نرم می کند.

این در حالی است که مانوئل پیگرینی، مربی شیلیایی رئال می تواند از سرخیو راموس و ژابی آلونسو پس از پشت سر گذاشتن دوره محرومیتشان بهره بگیرد. کاکا اصلی ترین مصدوم رئال در دیدارامشب است و بدین ترتیب او همراه با رویستون درنته و په په شانس حضور در این دیدار را از دست خواهند داد. مانوئل پیگرینی، به دلیل ادامه یافتن شرایط نامساعد کاکا نام او را در لیست بازیکنان فراخوانده شده برای این دیدارقرار نداد، چرا که او با دردی که در طول هفته داشت، نتوانست تمریناتش را به طور کامل انجام دهد.

ژابی آلونسو که در جریان جلسه تمرینی سه شنبه کهکشانی ها از ناحیه قوزک مصدوم شده بود، کاملا آماده است و در دیدار امشب به میدان خواهد رفت.

لیست بازیکنان فراخوانده شده برای دیدار امشب ال کلاسیکو بدین ترتیب است: کاسیاس، دودک، آربلوا، سرخیو راموس، رائول آلبیول، گارای، متسلدر، مارسلو، گاگو، ژابی آلونسو، محمدو دیارا، لاسانا دیارا، گوتی، گرانرو، فان در فارت، کریس ، رائول، ایگواین و بنزما

با وجودی که نگاهت، با دلم یاری نمی کرد
دلم از ایثار احساس، به تو خود داری نمی کرد
۲۱ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
یادداشت ویژه- ال کلاسیکوبرای بارسلونا، قهرمانی برای رئال مادرید

تفاوتی که بازی امشب با بقیه بازیهای لالیگا دارد این است که بارسا نمی خواهد به رئال کمک کند و خودش یکی از شانس های قهرمانی است و رئال به راحتی نمی تواند از سد این تیم بگذرد.

سایت گل: باز هم ال کلاسیکو و دیدار جذاب دو تیم در ورزشگاه برنابئو که تیم میهمان حریف ناقابلی است به نام بارسلونا! تیمی که آخرین بازی اش مقابل آرسنال یک بازی رویایی بود و با مالکیت 71 درصدی توپ آماری قابل تقدیر از خود به جای گذاشت. در زمین آرسنال و مقابل تیمی که کارش فوتبال زیبا و مالکیت توپ و بازی روی زمین است تیمی اگر حتی 50 درصد مالکیت توپ را از آن خود کند باید به افتخارش کف زد و بارسلونا دست به کاری بزرگ در خانه آرسنال زد.

واما امشب. بارسلونا تیمی است که همه بازیکنانش برگشته اند. ابراهیموویچ احتمالا به بازی می رسد، ژاوی، اینیستا و بارسلونا با یک تیم کامل مقابل مادرید ظاهر خواهد شد. اما اگر قرار بر شرط بندی باشد خیلی ها روی رئال مادرید شرط خواهند بست چون در بازیهای داخلی آن تیمی که درخشیده رئال مادرید است اما باید به این نکته فکر کرد که آیا یکه تازیهای رئال در لالیگا واقعی است و کم رمقی بارسا غیر واقعی؟ تیمی که در ورزشگاه امیراد مقابل آرسنال 71 درصد مالکیت توپ دارد چرا در بازیهای داخلی باید مقابل تیم های پایین جدولی این طور به مشکل برخورد کند. تفاوت در کجاست؟

مساله این است که اختلافی میان کاتالانها و اسپانیایی ها وجود دارد و وقتی همچین اختلافی وجود دارد یعنی همه علیه بارسلونا و این کار این تیم را مشکل می کند. نتیجه اش می شود اینکه تیم ها مقابل رئال مادرید حمله می کنند ودفاعشان را باز می گذارند تا این تیم چهارتا چهارتا گل بزند و مقابل بارسلونا با یک بازی کاملا بسته و با حداکثر انگیزه حاضر می شوند و این می شود یک تقابل سیاسی و قومیتی.

این یک اصل است که تیم هایی که شانس قهرمانی ندارند دوست دارند که در انتخاب قهرمان نقش داشته باشند. تفاوتی که بازی امشب با بقیه بازیهای لالیگا دارد این است که بارسا نمی خواهد به رئال کمک کند و خودش یکی از شانس های قهرمانی است و رئال به راحتی نمی تواند از سد این تیم بگذرد. هر دوتیم انگیزه های ورزشی و سیاسی و قومی دارند و به همین دلیل این بازی یک شهرآورد غیر متعارف است.
رئال می گوید تکلیف قهرمانی در این بازی مشخص نمی شود چون در بازیهای بعدی لالیگا برای این تیم شانس و کمک وجود دارد اما بارسا می داند که بقیه بازیها هم برای آنها یک ال کلاسیکوی دیگر است. به نظر من در این بازی یا بارسلونا پیروز می شود و یا بازی با نتیجه تساوی به پایان می رسد اما این تیم رئال مادرید است که شانس قهرمانی اش بیشتر است.

اگرچه خودم اندکی بیشتر دوست دارم که بارسلونا قهرمان شود به خاطر ثبات بیشتر و تداوم کاری این تیم. رئال بیشتر یک تیم ویترینی است که البته بازهم نحوه بازی این تیم قابل تقدیر و دوست داشتنی است.

۲۱ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
بلیط ال کلاسیکو می خواهید؟ 1000 یورو لطفا!

در حالی که بلیطهای دیدار ال کلاسیکو به پایان رسیده، بازار سیاه برای فروش این بلیط آغاز شده است.

سایت گل: فروشندگان بلیط در خیابان کنچا اسپینا و در مقابل درهای سی و چهار و سی و هشت ورزشگاه برنابئو قرار گرفته اند. وقتی از کنار آنها رد می شوید، داد می زنند:« بلیط بازی رئال- بارسارا می خواهید؟»

این سوالی است که از هرکسی که از اطراف استادیوم عبور می کند پرسیده می شود و اگر از قیمت بلیط سوال کنید، با رقم عجیبی مواجه می شوید:« برخی از این بلیطهای 500 یورو و برخی دیگر 600 یورو هستند.با توجه به جایگاه صندلی ممکن است 800 تا 1000 یورو نیز باشند.»

حتی تعدادی از بلیطهای جایگاه ویژه نیز فروش می روند.ولی صحبت از قیمت که می شود، فروشنده، این گونه پاسخ می دهد:« قیمت این بلیطها را به تو نمی گویم. اگر در ابتدا از بلیطهای معمولی خریداری کنی، در مورد قیمت بلیطهای جایگاه ویژه با تو صحبت می کنم. این برای این است که بدانم که واقعا مشتری هستی یانه .»

۲۱ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
ال کلاسیکو از نگاهی دیگر: نایک رودرروی آدیداس

پارادوکس هایی در این مقایسه دیده می شود؛ ستاره های تیم مادریدی همراه با مسی در تیم آدیداس و بازیکنان بارسا و کریس در تیم نایک هستند.

سایت گل: نگریستن به دوئل ال کلاسیکو از دیدگاه تبلیغاتی نیز جالب توجه است. بهترین بازیکنان دنیا امشب در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مقابل هم قرار می گیرند و در زمین چمن ورزشگاه شهر مادریدی، مبلغان و نمادهای کمپانی های آدیداس و نایک که دو کمپانی بزرگ ورزشی هستند به میدان خواهند رفت.

بدین ترتیب ال کلاسیکوی دیگری را نیز شاهد خواهیم بود.

اکثر بازیکنان تیم آدیداس،بازیکنان تیم مادریدی هستند؛ برترین تیم قرن بیستم که سالانه کمپانی آلمانی آدیداس می بایست مبلغی حدود 40 میلیون یورو را به این باشگاه پرداخت کند. از سوی دیگر نایک، بارسلونا را به عنوان باشگاه سمبلیک خود برگزیده. این شرکت آمریکایی قراردادی سالانه 30 میلیون یورویی را با باشگاه کاتالان دارد، رقم مشابهی که به باشگاه یونایتد نیز پرداخت می شود تا پیراهنهای کمپانی نایک را برتن کنند.

پارادوکس جالبی که در این میان وجود دارد این است که لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا پیش از رقابتهای جام جهانی 2006 آلمان، قرار داد خود با نایک را فسخ کرد و اکنون با آدیداس قرارداد دارد و از سوی دیگر کریستیانو رونالدو، گران قیمت ترین بازیکن دنیا با دریافت سالانه 6 میلیون یورو از نایک، مدل این کمپانی آمریکایی است و این در حالی است که درآمد کریس از این راه، دو برابر مبلغی است که مسی از آدیداس دریافت می کند.

امشب در زمین چمن ورزشگاه برنابئو، اکثر ستاره های تیم کاتالان، بازیکنان نایک هستند و تنها 4 بازیکن آبی اناری پوش نماینده آدیداس در زمین مسابقه هستند: مسی، چابی، میلیتو و مکسول. و در گروه نایک، لیست طولانی تری را می بینیم: والدس، آلوس،پویول، پیکه، آبیدال، اینیستا، یایا توره، بوسکتس، پدرو، بویان و زلاتان

ولی در رختکن رئال، شرایط متعادل تر است. کاکا، بنزما، ایگواین، ژابی آلونسو، آربلوا، رائول، گرانرو، دودک و دیارا نه بازیکنی هستند که با آدیداس قرارداد دارند ولی سرخیو راموس، آلبیول،گارای، مارسلو، گاگو، لاس، متسلدر، درنته، فان در فارت و کریس نمایندگان مادریدی نایک در زمین مسابقه می باشند.

تعداد اندکی از بازیکنان نیز با کمپانی های دیگر قرارداد دارند: کاسیاس و آنری (ریبوک)، گوتی، کیه تا و پینتو (پوما) و په په (اومبرو).

و اکنون این سوال مطرح است که اگر امشب دوئل نایک – آدیداس بود، کدام یک برنده می شد؟

تیم نایک: والدس، راموس، آلبیول، پیکه، پویول، آلوس، بوسکتس، اینیستا، مارسلو، کریس، زلاتان

تیم آدیداس: دودک، آربلوا، میلیتو، مکسول، کاکا، چابی، ژابی آلونسو، رائول، مسی، ایگواین و بنزما

۲۱ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
لاپورتا: پیروز ال کلاسیکو، در مسیر قهرمانی لالیگا

رئیس باشگاه کاتالان در صحبتهایی اعلام کرده که برنده دیدار امشب ال کلاسیکو،گام بزرگی در مسیر قهرمانی برداشته است.

سایت گل: خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا ساعاتی پیش از دیدار حساس ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، به آنالیز دیدار ال کلاسیکو پرداخته و در این رابطه گفت:« شرایط هر دو تیم کاملا برابر است و با توجه به امتیازات کسب شده، اگر در هر لیگ دیگری بودیم، می توانستیم قهرمان لیگ باشیم. بازی بسیار مهم و مملو از احساساتی برای هواداران تیممان خواهد بود.»

او ادامه داد:« تمام دیدارهای ال کلاسیکو توجه هواداران تیم را به شدت جلب می کند.چه از نظر حضور مسی و کریس رونالدو و چه از نظر تیمها. هر دو تیم امتیازات برابری دارند.»

رئیس باشگاه کاتالان ابراز امیدواری کرد دیدار بدون حاشیه ای باشد و گفت:« امیدوارم که بازی بدون حاشیه ای باشد و گلهای زیادی داشته باشد. دیداری به یاد ماندنی خواهد بود.به نظر من تیم پیروز این میدان، گام بزرگی در مسیر قهرمانی برخواهد داشت. ما نشان داده ایم که غلبه بر ما کار بسیار سختی است وتیمی که دردیدار امشب به برتری برسد، شانس زیادی برای قهرمانی در پایان رقابتهای این فصل خواهد داشت.»

این آخرین باری است که خوان لاپورتا در سمت ریاست باشگاه کاتالان در دیدار ال کلاسیکو حاضر خواهد بود. او در این رابطه گفت:« می خواهم از حضورم در مادرید لذت ببرم.»

روز سی ام ماه ژوئن انتخابات ریاست باشگاه بارسا برگزار می شود و فرد جدیدی به این سمت برگزیده خواهد شد.

۲۱ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
استقبال 500 نفره از بارسا در شهر مادرید

هواپیمایی که حامل بازیکنان بارسلونابود، حدود ساعت 12.30 دقیقه به وقت اروپای مرکزی در فرودگاه باراخاس شهر مادرید به زمین نشست.

سایت گل: حدود 500 نفر از هواداران بارسلونا ظهر امروز در فرودگاه باراخاس شهر مادرید حاضر شدند و پس از فرود هواپیمای حامل بازیکنان بارسلونا، از آنها استقبال کردند.

این بازیکنان در میان کف و سوت هواداران وارد شهر مادرید شدند تا خود را برای مصاف حساسشان مقابل رئال مادرید آماده کنند.

هواپیمای حامل بازیکنان تیم کاتالان حدود ساعت 12.30 ظهر به وقت اروپای مرکزی در فرودگاه باراخاس شهر مادرید به زمین نشست و این در حالی بود که تعدادی از هواداران تیم کاتالان از ساعات ابتدایی صبح در این فرودگاه حاضر بودند ودر انتظار عکس یادگاری یا امضا گرفتن از بازیکنان تیم قهرمان فصل قبل به سر می بردند.

علاوه بر بازیکنان بارسلونا، خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسا نیز مورد استقبال شدید هواداران این تیم قرار گرفت و به هواداران امضا می داد.

البته پس از آن اسکورت نیروهای پلیس کار بازیکنان بارسا برای سوار شدن به اتوبوس را راحت تر کرد و این بازیکنان با اتوبوس به هتل محل اقامتشان منتقل شدند تا ساعاتی پیش از این دیدار به استراحت بپردازند. البته درگیری هایی نیز میان بادی گاردهای لاپورتا و هواداران بارسا به وجود آمد.

۲۱ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
رئال صفر - بارسا 2؛ فتح مجدد برنابئو با مسی و پدرو

تیم کاتالان موفق شد تا با دو گل مسی و پدرو از سد رئال مادرید عبور کرده و صدر جدول را از آن خود کند.

سایت گل: پس از هفته ها صدرنشینی رئال مادرید در جدول رقابتهای لالیگا، بالاخره شاگردان گواردیولا توانستند کهکشانی ها را از آن بالا به زیر بکشند و بارسلونا تیم پیروز دیدار ال کلاسیکو در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو لقب گرفت.

در حالی که دقایقی پیش از پایان این دیدار، مربی تیم کاتالان از اعمال تغییراتی در ترکیب تیمش خبر می داد، بازی با سوت مخوتو گونسالس از سر گرفته شد.

هر چند که در دقایق ابتدایی بازی، موقعیت های چندانی خلق نشد ولی این کاتالونیایی ها بودند که نسبتا کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند.

لیونل مسی در دقیقه 32 توانست گل برتری تیم میهمان را به ثمر برساند و در نهایت نیمه اول این دیدار، با برتری 1-0 تیم میهمان به پایان رسید. 45 دقیقه ابتدایی این دیدار، با تنبلی بازیکنان دو تیم همراه بود و چندان جذاب و تماشایی نمی نمود.

هر چند که بارسلونا نسبتا با راحتی بیشتری در زمین مسابقه حرکت می کرد و در حرکتی انفرادی و در پی پاسکاری مسی- چابی، در نهایت توپ به ستاره آرژانتینی رسید تا در دقیقه 32 گل برتری تیم کاتالان از راه برسد و بارسا نیمه اول را با برتری به رختکن رود.

تنها 10 دقیقه پس از آغاز نیمه دوم این بازی بود که پدرو توانست دومین گل تیم میهمان را به ثمر برساند و البته درجریان نیمه دوم نیز تیم میزبان نتوانست فرصت گلزنی چندانی را خلق کند.

از حدود دقیقه 86 بازی بود که هواداران تیم مادریدی شروع به ترک ورزشگاه سانتیاگو برنابئو نمودند، چرا که دیگر شکست تیمشان در این دیدار را حتمی می دانستند.

بدین ترتیب و در پایان این دیدار حساس و تماشایی ، بارسلونا موفق شد تا با کسب سه امتیاز دیدار حساس ال کلاسیکو، پس از هفته ها جدایی از صدر جدول لالیگا، دوباره با 80 امتیاز جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. رئال با 77 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و والنسیا با یک بازی کمتری و 56 امتیاز در رده سوم است.

قابل ذکر است که در 79 رویارویی دو تیم در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، تیم مادریدی به 50 برد دست یافت بود و 14 تساوی و 15 برد برای تیم کاتالان نیز ثبت شده است که حاکی از برتری مطلق تیم مادریدی در دیدارهای خانگی اش داشت ولی این بار نتیجه دیگری رقم خورد و روند آماری پیروزی 100% مادریدی ها در دیدارهای خانگی شان در رقابتهای این فصل شکسته شد.

ترکیب دو تیم:

بارسلونا: والدس- ماکسول (62، اینیستا)- میلیتو ( 80، مارکس)- پیکه- پویول- کیه تا- بوسکتس- چابی- پدرو- مسی – دانی آلوس

رئال مادرید: کاسیاس – سرخیو راموس- آلبیول- گارای- آربلوا- ژابی آلونسو- گاگو- مارسلو (57،گوتی)- فان در فارت (67،رائول)- کریس رونالدو – ایگواین (80،بنزما)

۲۲ فروردین ۱۳۸۹
طرفدار:
- ژاوی هرناندز
- یوهان کرایف
- شاهین بوشهر
- اسپانیا
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
امتیازات بازیکنان ال کلاسیکو: ژاوی، پویول و پدرو ستاره بودند.

رافا فن درفارت و زوج دفاعی رئال شب بسیار بدی را پشت سر گذاشتند و رونالدو با تمام تلاش موفق به گلزنی نشد.

سایت گل: دیدار حساس ال کلاسیکو لحظاتی پیش به اتمام رسید. در شرایطی که کمتر کسی تصور می کرد پدرو در این دیدار به میدان برود، او شگفتی داربی اسپانیا بود هر چند که نمی توان از روز فوق العاده ژاوی، پویول و والدس هم گذشت.

امتیاز بازیکنان ال کلاسیکو به شرح زیر است. امتیاز از 10 محاسبه شده:
بارسلونا:
والدس 8 ، پویول 8.5، پیکه 7، میلیتو5.5 ، مارکز 5 ،ماکسول6 ، اینیستا6، بوسکتس6.5 ، ژاوی9.5، کیتا 7، پدرو 9، دنی آلوس 8، مسی 8.5
در بارسا ژاوی با دو پاس گل یکبار دیگر کیفیت بالای خود را به رخ کشید. پویول در دفاع چپ حثی یک اشتیاه نکرد و پدرو با گلزنی شگفتی ساز شد. مسی هم که مثل همیشه بود... مهار ناپذیر.

رئال مادرید:
کاسیاس: 5، آلبیول 4، سرخیو راموس 6 ، مارسلو 6، گوتی ،7ژابی آلونسو 6 ، گاگو4، رونالدو 6.5، هیگوین4.5 (بن زما3 گارای 5 ، آربلوا 4،‌ فان در فارت3،رائول 5
این یکی از پر اشتباه تربن بازیهای رئال در این فصل اود. آنها توپ را در کنترل داشتند اما موفق به گلزنی نشدند. شاید غیبت کاکا از دلایل اصلی این باخت اود چرا که فن در فارت جانشین او روز فاجعه ای را پشت سر گذاشت.

۲۲ فروردین ۱۳۸۹

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۲۶,۰۵۳ بازدید
۳ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۶۴۰ بازدید
۴ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۸۸,۲۴۵ بازدید
۵ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۶,۴۸۲ بازدید
۵ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۰۰ بازدید
۵ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۳ بازدید
۶ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۳,۵۲۳ بازدید
۷ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۳۴۰ بازدید
۱۴ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۸۴۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۲,۱۶۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۵۵۹ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۰۷۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۷۸ کاربر آنلاین است. (۱۰۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۷۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!