به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: معرفی کتاب | هایکو
نام کاربری: San.Andres
پیام: ۷,۵۵۸
عضویت از: ۲۹ آذر ۱۳۸۹
از: بابل
طرفدار:
- آندرس اینیستا
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
لبیک یا حسین نوشته:

یه خلاصه ای از داستان و موضوع و ژانرش هم بگی بد نیست.

داستان پیرامون شخصیتی به نام "استاد ماکان" که نقاشه می گرده. این شخصیت در دوران رضا خان بر ضد استبداد کارهایی انجام داد و بعد از مدتی تبعید شد و در همون شهر فوت کرد. بعد از فوتش تابلویی به نام "چشمهایش" که اخرین کار استاد محسوب میشه به تهران برگردونده میشه و گمانه زنی ها پیرامون اینکه این چشم ها متعلق به کی هستن به وجود میاد. یکی از مریدانش برای پرده برداشتن از زندگی پر رمز و راز استاد و این چشم ها، تحقیقاتی رو شروع می کنه که...

توضیح از ویکی پدیا: این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

پ.ن: با وجود اینکه نگارش کتاب سال 1331 تموم شده، ولی تا پیش از انقلاب حق انتشار پیدا نکرده.

۱۵ آبان ۱۳۹۴
نام کاربری: Son.of.Man
پیام: ۸۶۰
عضویت از: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سجاد نوشته:

نقل قول
لبیک یا حسین نوشته:

یه خلاصه ای از داستان و موضوع و ژانرش هم بگی بد نیست.

داستان پیرامون شخصیتی به نام 'استاد ماکان' که نقاشه می گرده. این شخصیت در دوران رضا خان بر ضد استبداد کارهایی انجام داد و بعد از مدتی تبعید شد و در همون شهر فوت کرد. بعد از فوتش تابلویی به نام 'چشمهایش' که اخرین کار استاد محسوب میشه به تهران برگردونده میشه و گمانه زنی ها پیرامون اینکه این چشم ها متعلق به کی هستن به وجود میاد. یکی از مریدانش برای پرده برداشتن از زندگی پر رمز و راز استاد و این چشم ها، تحقیقاتی رو شروع می کنه که...

توضیح از ویکی پدیا: این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

پ.ن: با وجود اینکه نگارش کتاب سال 1331 تموم شده، ولی تا پیش از انقلاب حق انتشار پیدا نکرده.

ممنون از توضیح مختصر و مفیدتون
مطالعش کردم نظرمو میگم

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ آبان ۱۳۹۴
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سجاد نوشته:

نام کتاب: چشمهایش

نام نویسنده: بزرگ علوی

انتشارات: نگاه

تعداد صفحه: 270

بخشی از کتاب: هر آن منتظرش بودم. در خیابان هایی که هرگز در آن آمد و شد نداشت، در ساعاتی که صراحتا می دانستم مشغول کار است. در خانه هایی که او صاحبان آن را نمی شناخت. همیشه منتظرش بودم. و معجزه ها پهلوی خودم تصور می کردم تا به این نتیجه منتهی شود که من به دیدار او نائل می گردم.

عکس روی جلد

داستان پیرامون شخصیتی به نام 'استاد ماکان' که نقاشه می گرده. این شخصیت در دوران رضا خان بر ضد استبداد کارهایی انجام داد و بعد از مدتی تبعید شد و در همون شهر فوت کرد. بعد از فوتش تابلویی به نام 'چشمهایش' که اخرین کار استاد محسوب میشه به تهران برگردونده میشه و گمانه زنی ها پیرامون اینکه این چشم ها متعلق به کی هستن به وجود میاد. یکی از مریدانش برای پرده برداشتن از زندگی پر رمز و راز استاد و این چشم ها، تحقیقاتی رو شروع می کنه که...

پ.ن: بی نظیر، همین و بس!

پ.ن 2: البته این عکس روی جلد برای چاپ قبلیشه. من چاپ چهاردم رو خوندم و بی نقص بودنش رو تضمین می کنم.

یک عاشقانه فوق العاده

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۲ آبان ۱۳۹۴
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو

نام رمان : چشم برزخی (جلد ۱) – والهالا (جلد ۲) – برخاست (جلد ۳)
نویسنده : کمند_B
تعداد صفحات : ۱۴۷ و ۱۵۶ و ۱۳۴
خلاصه داستان :
الما دختر شیطونی هست که با دوستاش سال اخر دبیرستان رو میگذرونه اون چند ساله که یه موضوعی بدجور ذهنشو درگیر کرده وچند ساله داره با برادر دوقلوش ارسام رو این موضوع کار میکنه ولی اشتباهی که این دو نفر دارن مرتکب میشن اینه که این کار رو بدون پیشینه قبلی واطلاعات ناکافی انجام میدن که در اخر باعث میشه یه قسمتی رو که برای انسان ها بستس باز کنند اونم به طرز بدی و…

قسمتی از متن رمان :
گاهی باید دور خودت یک دیوار تنهایی
بکشی …
نه اینکه ببینی چه کسی ان را خراب میکنم
بلکه باید دیگران را از خودت دور کنی

نظریه ی تناسخ و تولد دوباره، از ویژگیهای بسیار مهم دین هندوئی بشمار آمده و در حقیقت، وجه مشخصه ی دین هندوئی از سایر ادیان محسوب میشود. به عقیده ی آنان روح درکالبد این جسم خاکی محبوس بوده و عظمت و جاودانگی روح انسان، تحت الشعاع وابستگی و تعلق خاطر او به امور مادی و لذات نفسانی قرار دارد.
اسارت روح در کالبد جسم خاکی، ناشی از اعمال اوست. انسان سازنده ی سرنوشت خویش است و هر چه بکارد همان را برداشت خواهد کرد. اگر اعمالش از روی عدم تعلق خاطر و صرفاً بر اساس انسانیت باشد، سرنوشتی آزاد از رنج و از هر نوع اسارت و در واقع وصول به موکشا یا رستگاری در انتظار او خواهد بود. اما اگر اعمالش از روی خود خواهی و لذات نفسانی و جاذبه های دنیوی باشد، او با اسارت در زنجیر بی پایان تولد و تولدی دوباره، نتایج آنها را خواهد دید.
با تکونای ماشین سرم رو از روی کتاب بلند کردم
صدف:باز تو این کتابارو گرفتی دستت؟
_چیکار من دارید شما
سرم رو دوباره برگردوندم رو کتاب که هلمااز وسط صندلی امد بین ما
هلما:هی داریم میرسیم…فکر کنید این اخرین اردوی مدرسه ای هست…سال دیگه دانشگاه وحال وهول
_هه

+رمان خیلی قشنگیه .اولاش شاید زیاد جالب نباشه ولی خیلی قشنگه به نظرم:)

دانلود رمان چشم برزخی

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ آبان ۱۳۹۴
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
نام كتاب : دختر شينا
موضوع : خاطرات قدم خير محمدى كنعان همسر شهيد ستار ابراهيمي هژير
خاطره نگار : بهناز ضرابي زاده
انتشارات سوره مهر
تعداد صفحه : 263
بخشي از كتاب : سر ظهر بود و داشتم از پله هاي بلند و زيادي كه از ايوان شروع مي شد و به حياط ختم مي شد پايين مى آمدم كه يك دفعه پسر جوانى روبرويم ظاهر شد -جاخوردم- زبانم بند آمد- براي چند لحظه كوتاه نگاهمان به هم گره خورد - پسر سرش را پايين انداخت و سلام داد - آن قدر هول شده بودم كه نتوانستم جواب سلامش را بدهم - بدون سلام و خداحافظي دويدم توي حياط و از آن جا هم يك نفس به خانه خودمان رفتم - زن برادرم، خديجه داشت از آب چاه مي كشيد - من را كه ديد دلو آب از دستش رها شد و به ته چاه افتاد - ترسيده بود - گفت :" قدم چي شده ؟چرا رنگت پريده؟ "

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۵ آذر ۱۳۹۴
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
"تو در قاهره خواهی مُرد" ، این رمان تاریخی مستند رو که با جزئیات بسیار ریز و منحصر به فرد، وقایع تاریخی رو از زمان و مکان گرفته تا جزئیات لباس ها و اشیا درباره ی شخصیت دوگانه و متزلزل "محمد رضا پهلوی" روایت می کنه رو از دست ندید.

نکته ی جالب توجه کتاب روایت داستان از نگاه دوم شخص مفرده، پر از فلش بک و فلش فوروارد از ذهن پریشان و مشوش محمد رضا شاه از اسفند 1343 تا اول فروردین 1345 .
دیشب یه کله تا 4 صبح کتاب 252 صفحه ای رو خوندم و تمومش کردم.انصافا مشخصه که برای کتاب تحقیقات و مطالعات گسترده و عظیمی صورت گرفته.
نویسنده ی کتاب رو هم احتمالا همه ی بچه های سایت می شناسن، "حمید رضا صدر".

"در این صبحگاه بهاری این جا هستی. در اولین روز هفته. در بیست و دوم فروردین 1344 حوالی ساعت نه صبح ... حراست از کاخ با ترکیب دو گروه انجام می شود.گروهی از گارد جاویدان در اطراف عمارت مستقر می شوند و پشت سرشان در فاصله ای تعیین شده، سزبازان وظیفه.تصور می کنی همه چیز تحت کنترلت است. در ید قدرتت. زیر نظرت ... ولی نه امروز. نه این جا. وقتی برابر در بزرگ کاخ توقف کردی و پیاده شدی، چشمان تیز بینی داشتند نگاهت می کردند. دنبالت می کردند. نشانه ات می رفتند. چشمان سربازی که نمی شناسی اش. که اسمش را نشنیده ای. چشمان رضا شمس آبادی که او را تا چند دقیقه ی دیگر خواهی شناخت.تا ساعتی بعد اسمش را بارها خواهی شنید. رضا شمس آبادی بیست و چهار ساله، متولد قصبه ی نوش آباد در حاشیه ی کویر کاشان، فرزند سوم خانواده اش ....رضا شمس آبادی که انتظارت را کشیده. منتظرت بوده. در کمینت نشسته. برای صید کردنت. برای کشتنت. کشتن تو. شاهنشاه ایران. فرمانروای ایران زمین. با گلوله. گلوله ...."

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۱۷ آذر ۱۳۹۴
طرفدار:
- آندرس اینیستا
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
الـحـسـیـن سرُّ انتِصــاراتنــا نوشته:

"تو در قاهره خواهی مُرد" ، این رمان تاریخی مستند رو که با جزئیات بسیار ریز و منحصر به فرد، وقایع تاریخی رو از زمان و مکان گرفته تا جزئیات لباس ها و اشیا درباره ی شخصیت دوگانه و متزلزل "محمد رضا پهلوی" روایت می کنه رو از دست ندید.

چه معرفی جذابی! اون بخش از کتاب که گذاشتی فوق العاده بود. نوع روایت هم خیلی جذاب به نظر میاد.

مجاب شدم به to read list ـم اضافه ش کنم.

۱۸ آذر ۱۳۹۴
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
ایبوک نداره؟

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۸ آذر ۱۳۹۴
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سجاد نوشته:

نقل قول
الـحـسـیـن سرُّ انتِصــاراتنــا نوشته:

'تو در قاهره خواهی مُرد' ، این رمان تاریخی مستند رو که با جزئیات بسیار ریز و منحصر به فرد، وقایع تاریخی رو از زمان و مکان گرفته تا جزئیات لباس ها و اشیا درباره ی شخصیت دوگانه و متزلزل 'محمد رضا پهلوی' روایت می کنه رو از دست ندید.

چه معرفی جذابی! اون بخش از کتاب که گذاشتی فوق العاده بود. نوع روایت هم خیلی جذاب به نظر میاد.

مجاب شدم به to read list ـم اضافه ش کنم.

پیشنهاد های ما همیشه عالی هستن !

نقل قول
لبیک یا حسین نوشته:

ایبوک نداره؟

چک نکردم ، فقط 16000 چوق !

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۱۸ آذر ۱۳۹۴
طرفدار:
- آندرس اینیستا
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
هیچ وقتِ خدا یک چیز واقعی را، حالا هر چه که می خواهد باشد؛ پشت یک ظاهر دروغین پنهان نکرده ام. یعنی یاد نگرفته ام عکس چیزی باشم که هستم. یا به چیزی تظاهر کنم که خوب بهشان دقیق شوی، تصنعی بودنشان پیداست. پس بی هیچ تکلفی، بهتان می گویم و برایم اهمیتی ندارد که تا چه حد ممکن است ازش برداشت نادرستی داشته باشید. اعتراف می کنم که حالم دارد از بیشتر چیزها بهم می خورد، وقبل از همه، از خودم.

از اینکه شش هفت سالِ آزگار است نتوانسته ام یک دست کت و شلوار تازه بخرم که وقتی می پوشمش، آنقدر بهم شخصیت بدهد که فکر کنم باید یک کاری بکنم؛ وگرنه قدر و قیمت کت و شلوار به این قشنگی را ندانسته ام.

و هیچ سالی توی این همه سال نبوده است که همیشه دو جفت کفش داشته باشم که حداقل یک جفت شان، واکس خورده و تمیز باشد. که وقتی پاهایم می کنم، حس کنم باید قدم بزرگی بردارم وگرنه حق مطلب را درباره کفش به این قشنگی ادا نکرده ام. و هیچ پیراهنی نداشته ام که وقتی دکمه هایش را یکی یکی روبروی آینه می بندم، با خودم فکر کنم لعنتی از آن پیراهن هایی ست که وقتی تنت می کنی، بهت تکلیف می کند که زود باش، بجنب، یک کاری بکن.

و همیشه خدا هم از این جوراب های «سه جفت هزار تومن» پایم کرده ام که پای آدم بدجوری تویشان احساس سبکی و جلفی می کند و اعتماد به نفس را از آدم می گیرد. طوری که هر بار بهشان نگاه می کنی، به خودت می گویی: نه. با این پاپوش ها همان بهتر که سرت توی لاک خودت باشد.

و ریشم را همه این مدت با این تیغ های «سه بسته پنج تایی هزار تومنِ» کره ای اصلاح کرده ام. و هر وقت که کشیده ام ـشان روی پوست صورتم، و بعد که نگاهی توی آینه بهش انداخته ام، به خودم گفته ام: یادش بخیر، ژیلت چه اعتماد به نفسی بهت می داد.

کافه را باز کرده ام، برای اینکه با درآمدش بتوانم یکی دو دست کت و شلوار تازه بخرم که تویش احساس هویت کنم. دو جفت کفش تخت چرم بخرم که وقتی می پوشم ـشان، فکر کنم: حالا هر چی، اما باید یک قدمی بردارم. پیراهنی بخرم که وقتی دکمه هایش را می بندم، فکر کنم: یک چیز دیگر هم جور شد برای اینکه تکانی به خودم و دور و برم بدهم.

و از این جوراب ها بپوشم که اصلا گران نیست، اما پای آدم تویش احساس سبکی نمی کند و می تواند قدم های بلندی بردارد. ریشم را هم دوبار بتوانم با مَچ تِری اصلاح کنم و البته بتوانم مهریه پری سیما را هم جفت و جور کنم که برود پی کار و زندگی اش و دست از تحقیر کردنم بردارد.

این همه حرف زدم، برای اینکه بهتان بگویم: لباس های اینقدر مهم اند توی بودن، و توی «چگونه بودن»ـمان. و اگر می بینید کسی کار بزرگی نمی کند، برای این است که یا لباسی ندارد که بهش تکلیف کند، یا اساساً، آدم کوچکی ست.

کافه پیانو - فرهاد جعفری

۱۹ آذر ۱۳۹۴

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۰ پاسخ
۸,۴۰۰,۴۰۰ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۴۵۴ بازدید
۶ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۸۸۶ بازدید
۱۰ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۶۲,۴۶۰ بازدید
۱۰ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۸,۱۶۷ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۷,۴۱۷ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۴۱,۶۴۶ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۲۷۳ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۲,۰۰۷ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۶۷۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۷۵ کاربر آنلاین است. (۸۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۷۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!