به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: فیلم و سریال
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سوگوار پدر نوشته:

نقل قول
امــیــد نوشته:

شمارش معکوس واسه فصل سوم Game Of Thrones
از 31 مارس قراره بیاد

الان قسمت 00 ش اومده.

الان فقط چند روزه دارم در مورد این داستان مطالعه می کنم. واقعا داستان بی نظیریه. 7 تا کتاب با 89 هزار شخصیت! یه دنیای کامل رو تصویر کرده نویسنده داستان: George R. R. Martins

یه چیزی تو مایه های ارباب حلقه هاس. حتما باید کتابهاش رو بخونم.

شاید دلیل اصلی اینکه ارباب حلقه ها هیچوقت گیرایی و کشش got رو نداشت برام، اصرارش بر حفظ فضای تین ایجری و محدود کردن داستان واسه بچه دبیرستانیا بود !
حقا که بازی تاج و تخت فصل دیگری است، فکر نمی کنم بشه فانتزی تر از جورج فکر کرد ، واقعا یه ذهن چقدر می تونه خلاق باشه تا بتونه این همه داستان و داستانک و شخصیت خلق کنه و تو یه مسیر مشخص هدایت؟
این قبول که جلوه های ویژه اش با ارباب حلقه ها قابل مقایسه نیست، اما اگه میزان رو دنیای خلق شده در دو اثر قرار بدیم با توجه به داستان های پیچیده تر و قصه گو تر و انباشتگی شخصیت( نه شخصیت های هرز،گنگ و مبهم، بلکه بر عکس،تعریف شده و در خدمت پیشبرد و اعتلای داستان)، از هزار ارباب حلقه ها برتر و والاتره .

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۶ فروردین ۱۳۹۲
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
قطعا GOT برتر از ارباب حلقه ها نیست. با اینکه انقدر عاشقش شدم که کم کم دارم تمام نقشه شهرها رو از بر میشم ولی بازم ارباب حلقه ها خیلی عظمت و شکوه بیشتری داره. ارباب حلقه ها یه جوری شاهنامه زبان انگلیسی ه. ولی خب اصلا فکر نمی کردم دنیای یخ و آتش هم انقدر گسترده و فوق العاده باشه. مطمئن باشید خودم روزی داستانی در این ابعاد خواهم نوشت، و اون زمان می تونید برای بچه هاتون تعریف کنید که تو سایتی عضو بودید که من مدیرش بودم.

اینکه ارباب حلقه ها تینیجریه دیگه از اون نظرات خاصی بود که در دنیا فقط این دل انگیز ممکنه ابراز کنه.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۷ فروردین ۱۳۹۲
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سوگوار پدر نوشته:

قطعا GOT برتر از ارباب حلقه ها نیست.

اتفاقا با پشتوانه ادبی قدرتمندی که ازش بهره منده قطعا بالاتر از ارباب حلقه هاست، این قبول که ده سال پیش ارباب حلقه ها یک اتفاق مهم بود در سینما و هر چی نباشه جلوه های ویژه در قاب سینمایی ارباب حلقه ها وجوه بیشتری داره از جلوه های بصری GOT در قاب تلویزیون، اما فانتزی داستان در GOT خیلی قدرتمند تر از ارباب حلقه هاست، مطمئنم خود تو هم به زودی به این قضیه معترف خواهی شد .
تکنیک « کلیف هنگر » در « نغمه یخ و آتش » خیلی استادانه تر و قصه گوتر از ارباب حلقه هاست.
نقل قول
مطمئن باشید خودم روزی داستانی در این ابعاد خواهم نوشت، و اون زمان می تونید برای بچه هاتون تعریف کنید که تو سایتی عضو بودید که من مدیرش بودم.

پایلوتش رو بفرست برام ؛ خدا رو چه دیدی شاید افتخار ساختش به دست من نصیبت شد .

۷ فروردین ۱۳۹۲
نام کاربری: Kiavash13
نام تیم: آرسنال
پیام: ۹,۹۶۵
عضویت از: ۹ آذر ۱۳۸۸
از: Kermanshah
طرفدار:
- Andres Iniesta
- Rivaldo
- Esteghlal
- Netherlands
- Mojtaba jabbari
- Frank De Boer
- Majid Namjoomotlagh
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
افتخارات
حالا که اینطوریه با تشکرش هم من باشم قال قضیه رو بکنیم

The King in the north

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۷ فروردین ۱۳۹۲
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
89 هزار شخصیت رو جدی گفتی؟

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۷ فروردین ۱۳۹۲
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
من در مورد سینما صحبت نکردم و گرنه حتما از صحنه های چندشناک GOT یاد می کردم.

البته من هنوز جزئیات کتابها رو نخوندم ولی نگاه کلی که بدست آوردم اینه که میشه مجموعه یخ و آتش رو با دوران سوم سرزمین میانه همتراز دونست، دوران اول و دوم و سیلماریلیون که هیچ.

۸۹ هزار شخصیتم جایی خوندم، خودم هنوز دارم سعی می کنم اسامی تارگرین ها رو درست تلفظ و حفظ کنم.

دل انگیز نظرت رو در مورد Rhaegar تارگرین بگو. البته با شناختی که ازت دارم احتمالا طرفدار لنیسترهای منفوری.

۷ فروردین ۱۳۹۲
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سوگوار پدر نوشته:

دل انگیز نظرت رو در مورد Rhaegar تارگرین بگو. البته با شناختی که ازت دارم احتمالا طرفدار لنیسترهای منفوری.

پیشگوییها خیلی گول زننده است . فک کنم تمام داستان ریگار سر آخر به جان ختم بشه ؛ تمام بدبختی هایی که Rhaegar موجبشون شده و وستروس رو به نابودی کشونده ، اون پیشگویی The Prince that was Promised هست که میخواست به زور واسه اژدها سه تا سوار پیدا کنه!
ولی همونطور که توی طول داستان میبینیم جان بیشتر از هر چیزی خودشو یک دایرولف میدونه و بیشترین ارتباط رو هم بین استارک ها اون، با گرگش داره.
من فکر نمیکنم به این زودیا چرخشی رو ببینیم از همچین شخصیتی که به شدت استارکی شکل گرفته،حتی اگه بچه ی ریگار و لیانا باشه .
در ضمن اون پرینس رو میگن همون Azor Ahai هست و باید Lightbringer رو با خودش حمل کنه ( همونطور که میدونیم و مائستر ایمون هم اشاره میکنه اونی که دست استنیس هست یک حقه ست چون فقط نور داره و گرما نداره ) و اون آدم باز هم فکر نمیکنم جان باشه چون الان جان یک والرین استیل داره که دسته ش هم با دایرولف مزین شده، LongClaw رو عرض میکنم و منطقی به نظر نمیرسه که بخواد شمشیرش رو عوض کنه. این حرفها رو زدم که بگم واقعا ممکن هم هست جان اسنو یه غیر تارگرین باشه.
اینکه لیانا با علاقه با ریگار بوده یا به زور و تجاوز از ریگار بچه دار شده باز یه بحث دیگه ست. چون ریگار انقدر عقده ی این پیشگویی رو داشته که نمیفهمیده داره چیکار میکنه.
کلا منم با این ریگار خیلی مشکل دارم به نظرم زیادی کاراش مغشوشه .

۷ فروردین ۱۳۹۲
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
مگه ریگار و لیانا بچه داشتن؟ بعدم جان اسنو چطوری تارگرین در میاد؟ یعنی ند الکی گفته که بچه خودشه؟

این قضیه پیش گویی رو هم توضیح بده من نمی دونم.

۸ فروردین ۱۳۹۲
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
يه پيش بيني تو کتاب هست به عنوان پرنس وعده داده شده، که شاهزاده اي برخواهد خواست و از سنگ اژدها را بيدار خواهد کرد .
ميستر ايمون يک جا مي گه که تصور مي کرده اون پرنس ريگاره و اين که خود ريگار هم همين تصور رو در مورد خودش داشته، بعدها که بزرگ تر مي شه ريگار به اين نتيجه مي رسه که پرنس موعود فرزندشه و نه خودش .
حالا سوال اين جاست چرا ريگار به اين نتيجه رسيده که نمي تونه اون پرنس موعود باشه. شايد دليلش اينه که ريگار ساليان سال مخفيانه تلاش مي کرده براي بيدار کردن اژدها و ناکام مي مونده ، و همه ي کساني که در کتاب در مورد ريگار صحبت مي کنن به غم خاصي که تو چشماش بوده اشاره دارن.
مشخصه که اين قضيه پرنس موعود تبديل به يک عقده ي فکري شده بوده واسه ي ريگار .
يک مساله ديگه هم هست، باريستان مي گه که سايه ي سياهي از سامرهال روي ريگار افتاده؛ اين که ريگار علاقه ي زيادي داشته به اون قلعه بره و تو خرابه هاي اون بخوابه و سامرهال قلعه ايه که تو دوره ي ايگان پنجم تارگرين سوخته و توي اون سوختن سر دانکن بلند بهترين دوست و پرنس دانکن کوتاه پسر اول ايگان مردن، واکنش ديوانه وار ديگه ایه از تارگرين ها براي زنده کردن اژدهاها.
زماني که ديگه ريگار از خودش نااميد شده بود و معتقد بوده که فرزندش به جاي اون مي تونه پرنس موعود باشه، اون وقت مدکينگ در يک اقدام احمقانه ي ديگه اليا رو زن ريگار مي کنه ؛ زني ضعيف و مريض ،خب مشخصه که از همچين زني فرزند سالم و قويي به دنيا نخواهد اومد.
به نظر مي رسه اينجا ديگه اوج نااميدي ريگار بوده؛ حتي بعيد نيست ريگار سر اين قضيه از پدرش هم کينه به دل گرفته باشه .
خود مدکينگ هم احساس خطر مي کرده؛ اون احساس مي کرده که ريگار مي خواد اون رو از سر راه کنار بزنه.
حضورش تو تورنومنت هارن هال هم به همين دليل بوده، کنترل ريگار از نزديک!
اون فکر مي کرده ريگار تو تورنومنت مي خواسته با لردهاي بزرگ مملکت آشنا شه تا طرح يک توطئه رو بچينه براي همين براي اولين بار از زمان حکومتش در داسکنديل از قلعه ي سرخ خارج مي شه و به هارن هال مي ره تا ريگار رو از نزديک کنترل کنه ؛ در انتهاي تورنومنت ريگار ليانا خواهر ند رو ميدزده و به قلعه ي جوي مي بره .
دليل اين کار چي مي تونه باشه؟ فقط عشق ؟ يا اين که ريگار فقط مي خواسته اون پسري رو که اليا نمي تونسته براش به دنيا بياره ليانا به دنيا بياره؟
قضيه ي ديگه مرگ لياناست، ادارد ليانا رو در حالي پيدا مي کنه که ليانا در بستر مرگ افتاده و داره مي ميره؛ «به من قول بده ند» اين آخرين جمله خواهر ند قبل از مرگشه، حالا معلوم نيست اين چه قولي بوده اما به نظر مي رسه ازش خواسته باشه تا هويت فرزندش رو کاملا مخفي نگه داره!
حالا علت مرگ ليانا چيه؟ و اینکه چطور کسی در اون دوران طولانی بارداری متوجه باردار بودن لیانا نشده،بازم یه سوال دیگه است!
اگه در نظر بگيريم که جان پسر ليانا و ريگاره مي شه دليل مرگ ليانا رو به دنيا آوردن نوزاد دونست، اما اين يه کم دور از ذهنه!
ليانا دختر قوي اي بوده؛ تو کوچيکي تو شمشير بازي بنجن رو مي برده .
هاروين و روس بولتون اسب سواريش رو تحسين مي کنن، شايد اگه يه زن ديگه بود امکان داشته سر زاييدن بچه اش بميره ولي نه ليانا!
پس يعني اين که بچه خيلي بچه ي خاصيه و مي تونه پرنس موعود باشه .
اين قضيه يکي از نقاط عطف تاريخ وستروسه که باعث شورش رابرت و سرنگوني تارگرين ها مي شه. البته اين حدس بيشتر از اينجا قوت مي گيره که ند چطور می تونسته تو اون شرايط جنگي ، 9 ماه صبر کنه تا بچه اش تو شکم همسر نامشروعش رشد کنه و به دنيا بياد و بعد با خودش بيارتش پيش همسر مشروعش!
و ند کسی هست که روی قولش می مونه ؛ حتی اگه این قول باعث ضربه به شرافتش بشه و به خاطر همین قولی که به خواهرش داده بوده بعد از اینکه بچه خواهرش بزرگ میشه اون رو به ديوار ميفرسته تا در اصل جونش رو حفظ کنه و حتي يه عمر دلخوري کتلين رو به جون مي خره و به زنش چيزي نمي گه!
نداشتن موهاي نقره اي و چشماي رنگي جان (مشخصه تارگرین ها)رو هم ميشه ربط داد به رگ استارکی مادرش .

الحاقی: به دنیای حدس ها و گمان ها خوش آمدید .

۸ فروردین ۱۳۹۲
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
دل انگیز این رو خودت نوشتی یا از سایت های فیلم کپی کردی؟

آخه این همه متن با رعایت علائم نگارشی نمیتونه در جواب یک سوال کوتاه باشه.

تازه یک بیننده مفت و مجانی از این زاویه به فیلم نگاه نمی کنه.

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۸ فروردین ۱۳۹۲

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۳,۴۹۶ بازدید
۱۶ ساعت قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۸۲۷ بازدید
۲ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۳۷۲ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۵,۲۶۵ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۱۳۶ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۴۴۸ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۸,۴۳۲ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۹۷۷ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۳۶۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۲۸ کاربر آنلاین است. (۱۲۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۲۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!