به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: هشت گام تا موفقیت...
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
RK12 نوشته:

خب من خوشحالم که این تاپیک دوباره باز شد

مرسی از کوثر جان که ...

چندتا سوال برام پیش اومد ...

این وجدانی کردن که گفتی یعنی چی ؟
چجوری باید این کارو کرد ؟
نقل قول
خب درمورد بالایی باید بگم عقل نیازی به تصور وتفکر نداره یعنی همه چی براش مشخص و روشنه. اینا یه چیزاییه که آدم باید وجدانش کنه تا درکش کنه..

نقل قول
ماجراجوئی

این جزو سپاه جهل بود ... یعنی فضولی دیگه ؟
نقل قول
بی باکی و تظاهر به منکرات

این واسم جالب بود !

نقل قول
بیایید باهم یه هفته رو این 10تا خصلت کار کنیم.

اخه من نمیدونم شما قراره دقیقا چیکار بکنین ولی اگه ادم بخواد هرکدوم از این خصلتارو واقعا تو خودش قشنگ به وجود بیاره مدت ها طول میکشه
والا

اول که معذرت میخوام این چندوقته سرم شلوغ بود دانشگاه بودم.. من میخواستم شروع کنیم تو یه هفته این موارد عقل رو بررسی کنیم اما ولی هم فرصت نشد هم الان دارم به این نتیجه میرسم راجع به عقل توضیحات بیشتری لازمه... بعد هم اینکه موارد فیوز عقلی رو کمترش میکنیم تا کم کم بحث جا بیفته.. اما اینم بگما طولانی میشه و زمانبر که دیگه دست من نیست...

خب درجواب راندا جان... وجدانی کردن .. یعنی درک کردن و فهمیدن یه موضوعی به تمام معنا وبا تمام وجود طوری که نیازی به صرف وقت و اموزش وفکر کردن نباشه.. چیزیه که درعقل وجود داره.. تو اگه عقلت روشن باشه خیلی چیزا رو درک میکنی بدون اینکه لازم باشه درموردش فکر کنی یا دیگران به تو اموزش بدن.. مثلا مفهوم مادر رو لازم نیس من بیام به تو بفهمونم تو خودت میدونی.. چیزی که برات بدیهی و واضح باشه.. اون برات وجدانی شده..
چطوری بایدشو داشتم میگفتم دیگه؟؟!!! یه سری فیوز عقل هست تو اونا رو باید درخودت درونی کنی و انجامش بدی بعد اینا دونه دونه باعث میشن چراغ عقلت هی روشن وروشن تر بشه.. بعد دیگه میبینی خیی از مسائلی که تاحالا برات سوال بوده الان یه چیز بدیهیه.. وتو به جوابش راحت رسیدی...
ما جراجویی: جزو سپاه جهله.. چون مولفه ای که توش احتیاط نیس و ضررش بیشتره... چیزی هم که برای انسان ضرر داشته باشه طبیعتا عقل اونو اکی نمیدونه..
درمورد اخرش هم باید بگم قرار بود من بیام تو یه هفته هر کدوم از این فیوزا رو با کمک شما بررسی کنم و باهم تو زندگی خودمون انجامش بدیم.. مثلا وقتی نوشته نیکی کردن خب ما بیاییم این ویژگی رو تقویت کنیم برای خودمون وهمچنین به دیگران هم یاد بدیم.. من نمیدونم تو زندگیتون چه شرایطی برای نیکی هست.. مثلا یکی با کمک به برادر خواهر کوچیکش تو تکالیفش این نیکی رو پیاده میکنه... یکی ازطریق گوش کردن حرف پدر ومادر.. یکی صدقه انداختن واسه نیازمندان.. یکی با دادن نوبت خودش تو چه میدونم صف و... به پیرزن و..یکی با دادن جای خودش تو اوتوبوس... این نیکی رو نهادینه میکنه.. می بینی خیلی شرایط هست که ما چه تو خانواده چه تو جامعه دیگران رو مورد محبت و نیکی خودمون قرار بدیم..پس تو شرایطش که قرار گرفتی انجامش بده..
بله که طول میکشه پ ن پ میخوای یه شبه ره صد ساله رو بری.. این یه پروسه زمانبره.. اما اگه نهادینه بشه حتی اگه یکیش فقط درشما به وجود بیاد حداقلش اینه که یه قدم از دیروزت فاصله گرفتی..مثلا داری رشد میکنی ها!! بعدشم قرار نیس 75تا رو دونه دونه یه سال برای هرکدوم زمان بذاریم که تو اگه یاد بگیری چطور درخودت نهادینه کنی دیگه بقیه شو هم جور میکنی.. به شرطی که همت به خرج بدی و دنبالش هم باشی.

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
elguaje7 نوشته:

منم بازی؟
نقل قول
فهمیدن درستی یا نادرستی اعمال توسط عقل نیازمند تصور و تفکر نیست. یعنی بدی یا خوبی اعمال خود به خود روشن و واضع است.

ببخشید که چند باره میپرسم، ولی من نمیفهمم اینو! یعنی عقل و فکر مستقل از هم هستن؟ یعنی تفکر نمیتونه به تعقل کمک کنه؟ یا مثلا «فهم و زیرکی» در اثر تفکر و تصور افزایش پیدا نمیکنه؟ چرا توصیه به تفکر میشه؟

نقل قول
خداوند عقل را از نور خود آفرید و او اولین مخلوق روحانی است و از سمت راست عرش آفریده شده است. سپس به او فرمان داد دور شو، دور شد پیش بیا پیش آمد خداوند فرمود تو را با عظمت نور خود آفریدم و بر تمام خلق خود گرامیت داشتم سپس جهل را از دریائی شور و ظلمانی آفرید و به او دستور داد دور شو دور نشد، پیش بیا نیامد، فرمود: خودپرستی و خودخواهی کردی نفرین بر تو باد سپس خداوند برای عقل هفتاد و پنج لشکر که همان صفات و فضائل اخلاقی است و در سرشت و فطرت انسانی است قرار داد و چون جهل آنچه را خداوند به عقل کرامت کرده بود، مشاهده کرد، دشمنی او را در دل گرفت و عرض کرد خداوندا عقل هم مخلوقی است چون من که او را آفریدی و کرامت بخشیدی و تقویت نمودی و من نقطه مقابل و ضد او هستم و در برابر او قوت و نیروئی ندارم. خداوند همان اندازه لشکری که به عقل داده بود، به جهل نیز عطا کرد. و فرمود اگر معصیت مرا بنمائی تو را از رحمت خود دور سازم. اینگونه بود که خداوند هفتاد و پنج لشکر به عقل مرحمت فرمود و هفتاد و پنج لشکر به جهل

چرا خدا جهل رو آفریده؟ جهل هم مثل عقل یک آفریده ی مختاره؟
نقل قول

نقل قول
بیایید باهم یه هفته رو این 10تا خصلت کار کنیم.

اخه من نمیدونم شما قراره دقیقا چیکار بکنین ولی اگه ادم بخواد هرکدوم از این خصلتارو واقعا تو خودش قشنگ به وجود بیاره مدت ها طول میکشه
والا

ده تا خیلی زیاد نیست؟ بعدشم، اینا هرکدوم یعنی چی؟ میشه از هر کدوم چند تا مثال بزنی؟

یه سوال دیگه: این لشگرهای عقل و جهل تن به تن میجنگن با هم؟ یعنی رو همدیگه اثر ندارن؟ مثلا «شک و تردید» به مبارزه با « تصدیق حق و حقیقت» یا « امیدواری به حق» نمیاد؟ یا مثلا «سستی و تنبلی» با « وفای به عهد» نمیجنگه؟ منظورم اینه که ما اگه بخوایم 10 تا خصلت اولی عقل رو روش کار کنیم، با 10 نفر از سپاه جهل طرفیم یا با 75 تاشون؟ چه جنگ سختی!

شماهم بازی... مگه خاله بازیه دختر..!!؟؟ جدی باش!
یعنی زینب کلا ناامیدم کردی..ای خداااا... من چند صفحه س دارم اینو میگم؟؟ ببین درس استادو گوش نمیدی همینه دیگه.. !!
تفکر و تعقل دوتا جریان متفاوتن... تعقل برای عقله.. تفکر برای مغزه.. گفتم مغز همون عقل نیس...کلی براتون از تفاوتای عقل ومغز رو گفتم و الان انتظار نداشته باش که دوباره بیام بگم.. خرجش اینه که چند صفحه عقبتر بری و بخونی..
وقتی عقلت روشن میشه دیگه لازم نیس واسه خیلی مسائل که قبلا وقت زیادی میذاشتی وقت بذاری... من وقتی دارم از تعقل حرف میزنم معنیش این نیس که تفکر بده!!! اونم یه جریان سودمند برای انسانه که همین عقل اونو قبول داره... ولی با عقل تفاوت داره..این تفاوت معنیش این نیس که یکی خوبه یکی بده...تاکید میشه رو تفکر برای اینکه اون مغزی رو که خدا بهت داده باید ازش استفاده کنی..چون بازم اینجا عقلت داره فرمان میده که خالق تو وقتی برات یه نعمتی قرار داده یکی از بخش های شکرگزاری درمورد اون نعمت اینه که ازش به نحو احسن استفاده کنی. ببین یه تفاوت دیگه درمورد عقل و فکر اینه که عقل انسان وقتی روشن شد میگه بمب اتمی رو که ازطریق فکر وفرایند مغزیت ساختی نباید استفاده کنی... عقلت به تو اجازه نمیده.. اما تو رو فکرت مییتونی پا بذاری و از فکرت برای ضرر رسوندن استفاده کنی اما از عقلت نه.. اونی که ازش استفاده میکنی.. میشه جهل!!
تو میتونی درباره عقل فکر کنی اما کار عقلانی انجام نمیدی...یعنی این عقل تو نیس این فکر توئه... کار عقلانی فقط از تاطریق وجدانی کردن و انجام 75تا فیوز عقل و نهی از75تا فیوز جهل اتفاق میفته..
ببین عقل حجت درون توئه.. چیزیه که خدا برات قرارش داده به طور کامل و تو قرار نیس اونو زیاد و کمش کنی..فقط گاهی اوقات نادیده ش میگیری و روشو میپوشونی...ولی ازبین نرفته..
ببین تفکر یه بچه با یه ادم بزرگ خیلی فرق داره.... اما هر دوشون میتونن کار عقلانی بکنن هر دوشون میدونن دروغ چیز بدیه چون عقل جفتشون نسبت به دروغ پالس منفی میده..
«فهم و زیرکی» چرا دراثر تفکر افزایش پیدا میکنه ولی میتونه دوتا خروجی داشته باشه1. مثلا این فهم وزیرکی واسه یکی بشه فهمیدن ترفند در رفتن از دست پلیس و جریمه و..(روش فکر کرده دیگه.. به حساب خودش ادم زیرکی ه)2. فهم و زیرکی درمورد درس مثلا یه نکته رو که قبلا نمیفهمیده روش فکر کرده الان به دستش اورده.. (نکته مثبت) اما تو جریان عقلی ما اصلا نکته منفی نداریم.. یعنی طرف زیرکه و فهمیه چون یه سری مسائل و مشکلات شو یا مال دیگرانو با استفاده از عقلش حل میکنه... نمیشینه فکر کنه دوساعت برای اون موضوع.. انقدر مساله براش بدیهیه که راحت عنوانش میکنه..
خدا جهل رو افرید چون اگه نبود عقل معنا نداشت و عاقلا مشخص نمیشدن.. دقیقا همینه که میگن بدی و خوبی باید باشه تاهردوشون مشخص باشن.. دیده بشن ..مردم تفاوتاشونو ببینن و خودشون با استفاده از قدرت انتخابشون انتخاب کنن..و جریانات دیگه..
اول درمورد اون جنگ تن به تن.. دختر مگه کشتی میگیرن؟ ببین اینا هر کدوم خوبی و بدی هستن.. دوتا نیرویی که هرکدوم دارن سعی میکنن ما رو به طرف خودشون بکشن.. اره از این زاویه بخواییم نگا کنیم اره در کشمکش هستن... چون عقل میخواد جهل رو بزنه زمین... و مطمئن باش روزی میرسه که عقل این کارو بکنه.. همش هم به انسان ربط داره که بخواد و انتخاب کنه..
ببین فیوزا رو استاد ما اینطوری برامون گفت.. فرض کنید تو یه کلاسی هستید که چن تا مهتابی و برق واسه اتصالات و.. داره.. ایناهم خطی بهم وصلن.. یعنی بستگی داره کدوم فیوز رو بپرونیم که مثلا یه دونه از چراغا خاموش بشه.. گاهی اوقات یه فیوز تنها رو که جریانش خیلی رو اون یکی ها نیس رو می پرونی زیاد اتفاق خاصی نمیفته... اما گاهی اوقات میری فیوز اصلی رو می پرونی اونوقت یهو می بینی برق کل ساختمون پرید!!همش بستگی داره به نوعش ولی درکل همه اینا بهم ربط دارن و خاموشی یکی باعث خاموشی بقیه به ترتیب میشه و بالعکس روشنی یکی باعث روشن شدن بقیه میشه.. یه دفعه یه حرکت توپ میکنی یهو میبینی بالاسرت نور میزنه اونجا عقلت روشن شده شوخی کردما!!جدی نگیرید!!
بابا برقی نمیشید... ولی توصیه هامو جدی بگیرید..
ونکته اصلیش اینجاس که دقیقا شما تا شروع میکنی به اراده برای عقلانی شدن.. لشگر جهل صف ارایی میکنن.. اما به هرمیزان از اراده شما اونا قدرتشون کمتر میشه...
و نکته اخر که سرتون رو درد نیارم..
خب ده تا رو کم میکنیم.. بیایید اصن شما انتخاب کنید و بگید رو کدوما تمرکز کنیم و درموردش حرف بزنیم یه اگاهی نسبی که همه مون پیدا کردیم بیاییم انجاامش بدیم.. تو بحث عمل کردن شما هم باید بیایید بهم ایده بدید .. این نباشه که من فقط اینجا بحرفما..(خسته میشما.. گناه دارم)
خب بحث طولانی میشه شماهم نمیخونید تو ارسال بعدی توضیح میدم چه کنیم..

۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
طبق معمول: منتظر حرفای شما هم هستم..

خوب 75 لشكر حق و باطل خيلي سبك و قابل فهم بود

ولي هركي بتونه اين 75 تا رو داشته باشه و اون 75 تا رو شكست بده فكر كنم معصوم باشه

نقل قول
بیایید باهم یه هفته رو این 10تا خصلت کار کنیم... اگه کمه یا زیاده بهم بگید تا اندازه ش کنم...

خوب اين ده تا كه حرف زدن درموردشون كار اسونيه من پيشنهاد ميدم شما بيشتر روي اين مانور بديم چطوري بتونيم اينا رو اجرا كنيم
وگرنه از نظر عقلي هممون قبولش داريم ولي نميتونيم اجراش كنيم مثلا:
نقل قول
نیکوکاری و خیرخواهی وزیر عقل

الان دلها طوري سياه شده كه اين يكي اصلا ميشه گفت خيلي كمرنگه بين مردم
چطوري اون غبار رو از دلامون پاك كنيم؟

۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
خوب 75 لشكر حق و باطل خيلي سبك و قابل فهم بود
اره عمل بهش مهم تره..
نقل قول
ولي هركي بتونه اين 75 تا رو داشته باشه و اون 75 تا رو شكست بده فكر كنم معصوم باشه
دقیقا... هرکی بتونه!!! البته معصوم بودن فاکتور های خاص خودشو داره.. ولی معصوم از گناه اره.. که البته هر اندازه هر کی بتونه به ملاک ها نزدیک بشه.. خدا هم همون اندازه ازش بازخواست خواهد کرد و همون اندازه بلکه بیشتر بهش پاداش میده..
نقل قول
خوب اين ده تا كه حرف زدن درموردشون كار اسونيه من پيشنهاد ميدم شما بيشتر روي اين مانور بديم چطوري بتونيم اينا رو اجرا كنيم
اره پیشنهاد خوبیه.. مانور بدیم دیگه؟!!
خب منظور منم از حرف زدن این بود که هرکی بیاد درمورد اجرای این ویژگی ها تو زندگیش یه چیزی بگه..
نقل قول
نیکوکاری و خیرخواهی وزیر عقل

نقل قول
الان دلها طوري سياه شده كه اين يكي اصلا ميشه گفت خيلي كمرنگه بين مردم
خب اره حقیقت داره.. اما اگه اصل رو بذاریم رو مردم نمیشه کاری کرد.. خودمون باید شروع کنیم و با کارامون اول اطرافیان و بعد کم کم مردم دیگه رو هم نسبت به این موضوع اگاه کنیم.. با حرف زدن نه با عمل کردن.. نمونه های فداکاری خیلی زیاده.. از هلبخند ساده تا کمک و احترام به پدرو مادرمون تحت هرشرایطی.. محبت کردن به خانواده مون.. تشکر کردن از شون.. دعا کردن.. این بحث دعا کردن خودش خیلی وسیعه.. والبته تاثیر گذاری فوق العاده ای داره.. هروقت از درست شدن یکی نا امید شدی منظور رفتارش.. براش دعا کن.. ببین نتیجه ش چی میشه؟؟ نه از روی حرص که خدایا به راه راست هدایتش کن ها!! بعدنماز دستتو ببر بالا برای هرکسی که رفتار اشتباهی داره دعا کن.. برای پدرومادرت دعای سلامتی و خیرخواهی کن.. برای همسایه ت.. اسم ببر.. برای دوستات.. برای هرکسی که فکر میکنی... و مهم تر برای امام زمانت دعا کن.. این نیکوکاری درحق خالص ترین بنده خدا باعث میشه اونم برای تو دعای ویژه کنه..
شماهم مثال بزنید.. خیلی مصداق داره که میشه عملیش کرد تو زندگی.. مثل صدقه دادن.. همیشه و هرروز یه بخش از پولتونو برای صدقه کنار بذارید به نیت سلامتی امام زمان و کمک به بچه های هموطن تون.. تو جاده شما که ماشین داری به هموطنات کمک کن.. یه بخشی از مسیر رو ببرشون.. روزای بارونی مسافرارو سوار کن.. ما که با حمل ونقل عمومی میریم گاهی وقتا خوبه جامونو به بزرگتر از خودمون بدیم و این الزاما نباید پیرزن وپیر مرد باشه.. شاید یکی واقعا نیاز داره که بشینه.. و اونوقت دعای خیر حتی تو دلش میدونید چقدر کارمونو راه میندازه؟ برای انتشار کار خوب همیشه از خودمون شروع کنیم..

۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نكات جالبيه ولي به نظر من ماها اول بايد براي خودمون دل بسوزونيم و به خودمون نيكوكاري كنيم
يعني اول دست خودمون رو بگيريم تا بعد بتونيم دست بقيه رو بگيريم وقتي خودمون مشكلات زيادي داريم قطعا دست گرفتن از بقيه و مهربوني سخت ميشه

من نظرم اينه بايد بتونيم هميشه يه شوري تو زندگيمون ايجاد كنيم
يعني يه جور هيجاني كه مارو به اين سمت سوق بده
هركسي يه جور شخصيتي داره با توجه به كاراكتر هاي شخصيتش ميتونه راهايي نيكوكاري و محبت و فداكاري رو هموار كنه
يكي پولداره و خدا بهش داده چنين توانايي داره دست يتيمان و بي سرپرستا رو بگيره يكي هم پولدار نيست ولي ميتونه توي خيابون كه راه ميره وقتي ميبينه يه ماشين خراب شده كمك كنه ماشين رو هول بده تا روشن بشه
يكي هم به قول شما ميتونه با لبخند و دعا به بقيه كمك كنه
ولي مشكل ما اينه كه فكر ميكنيم اينا كمك نيست حتما بايد مثلا طرف توي حالت مرگ باشه و ما زورو بازي دربياريم و نجاتش بديم
بيشتر طرز تفكرات در اين مورد غلطه

۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
آره دیگه... حالا اگه دیدگاها غلطه این دلیل نمیشه دست رو دست بذاریم..چطور وقتی میخواد یه گناه اپیدمی شه ملت سریع دریافت میکنن اینم همونه.. !! فقط کاملا برعکسشه!! دیدگاهمونو خودمونم تغییر بدیم.. مثلا انقدر نسبت به اقوام کشورمون گارد نگیریم و برچسب نزنیم و هر اس ام اسی درمورد اونا رو منتشر نکنیم تا همه رو به عنوان انسان بپذیریم و این باعث میشه نسبت به همه حس خوبی داشته باشیم درنتیجه بی غل وغش محبتمون رو ابراز میکنیم!

۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
شماها که نمیایید حرف بزنید خودم با خودم بحث میکنم گاهی این وسطا آقا کمیل هم میاد!!
دارم از کسایی که مطالب اینجا رو دنبال میکنن میپرسم.. جدا چقدر این چند وقته به عقل توجه کردید؟ چقدر سعی کردید عقلانی رفتار کنید.. عقلانی تصمیم بگیرید؟؟ ببینم تو غرق شدن تو روزمرگی جایی واسه عقل گذاشتید؟؟
یه چیزی رو بگم همینجا ... اول از همه تون عذر میخوام اگه همیشه با این لحن اینجا مینویسم .. حرفام اکثرا به خودمه...شمایی که میایی اینجا میخونی از من دلگیر نشو ... من احساس میکنم بسه مهربون بودن و شل گرفتن هامون تو مسائل مهم زندگی... شما قطعا خیلی بهتر از من هستید ورفتاراتون درست تره.. من برای خودم و امثال خودم که انقدر درگیر شدیم تو زندگی که مجالی برای اصلاح کارامون نذاشتیم حرف میزنم... لازمه گاهی مورد عتاب قرار بگیریم... گاهی وجدانمون رو زیادی تکون بدیم...یه متنی واسه یه سایتی مینوشتم اونجا ازین خبرا نیس که هرچی نوشتی سریع بره روسایت.. خیلی باید دقت کنی و قبلش 10نفر میخونن و ویرایش میخوره به متنت... کلی فکر کرده بودم و نوشته بودم.. فرستادم واسه ویرایش... چیزی که ویراستار گفته بود بهم جالب بود.. میگفت تو چرا خطاب میکنی و هی نصیحت میکنی.. بابا جوون مردم از نصیحت خوشش نمیاد.. (البته اینجوری نگفته بودا) ولی مفهومش همین بود.. یکم فکر کردم دیدم راست میگه..اما راستش رو بخوایید اعتقادم براینه که خوب نیس انقدر نی نی به لا لای جوونا بذاریم.. منم خودم جوونم میفهمم .. اما همیشه خودمونو پشت همین حرفا قایم کردیم و با واقعیت این طوری برخورد میکنیم... یکم باخودمون رو راست باشیم..اینا رو گفتم بگم از همه کسایی که میان اینجا رو حرفای منو میخونن و حرصشون میگیره که چرا من اینطوری باهاشوون حرف میزنم عذر خواهی کرده باشم و بگم مجبورم.. شرمنده..

اون روزی که مشهد رفتنم کنسل شد خیلی غصه م گرفت... شب قبلش هم موقع نماز داشتم باخدا حرف میزدم و چادرمو روسرم کشیده بودم.. داداشم اومد تو اتاق برگشت گفت چیه شماها همیشه تو خلسه اید؟؟ خیلی ناراحت شدم اون لحظه از حرفش.. گفتم شما به دنیا برسد منم به اخرتم!! همون موقع هم داشتم با امام زمان حرف میزدم که معرفت میخوام و... درحالی که عقلمو لگد مال کرده بودم!!! دو روز بعد صبح طبق معمول همیشه با فکر های همیشه م بیدارشدم...گفتم نرم سرکامپیوتر برم ظرفارو بشورم!! همیشه اتفاقای خوب زندگیم سر شسن ظرفا پیش میاد نمیدونم چرا؟؟ ولی انگار یه ندایی از درونم (وجدانم)بهم گفت :کوثر بسه دیگه از خسته شدن ازین دنیا... بسه ازین عزلت نشینی و مسخره بازی.. تاکی میخوای خودتو با این حرفا اذیت کنی و چهره اسلامو اینطوری به دیگرون نشون بدی.. هی اه و ناله.. همش غر... همش دنبال مچ گیری ازاین و اون همش دنبال تلافی کارایی که خواهرت میکنه درحقت.. بابا بسه... بخدا امام راضی نیست از این کارات... راضی نیس از اینکه تو دنبال خدمت باشی و لی این جهنم رو برای خودت درست کرده باشی...داشت عقلم الارم میداد که میخواد روشن بشه...برخلاف معمول گذاشتم حرفشو بزنه... خودشو که خالی کرد گفتم اره حق باتوئه.. من حق پذیر نیستم باید جهت زندگی مو عوض کنم... باید اراده کنم که خودمو از این وضع نجات بدم.. حالا دیدگاهم نسبت به زندگی ودنیا عوض شده.... دارم رفتارهامو هم عوض میکنم... کم کم دارم زندگی رو به دست میگیرم..
دیگه هرکی هرچی گفت دنبال شر نمیگردم... حرفای نیش دار دیگران برام ارزشی نداره که بابتش غصه بخورم... دوست دارم به جای اینکه هرکی بهم میرسه بگه چه خبر تند تند بدبختی هامو براش ردیف کنم.. قضایا رو از یه جهت دیگه نگاه کنم... اینا همش بستگی داره به انتخاب خودمون. والبته پایبندی به انتخاب خودمون.
شماهم اگه تجربه ای دارید... فکر کنم 10دیقه زمان ببره نوشتنش... مارو بی نصیب نذارید.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
من فکر میکنم بهتره یکم سرعت به خرج بدم... تا شماهم حوصله تون سر نره و البته وقت تون گرفته نشه.
امروز انشالله گام اول رو کامل جمع میکنم. فکر میکنم درمورد عقل کافیه صحبت کردن هرچند حرفهای ناگفته ازش فراوونه.
از گام های بعدی زیاد وارد جزئیات نمیشم.

وظایف عقل...

1-عقل به عنوان پیامبر درون وظیفه اش تشخیص کار خوب از بد است.اگر از یک کودک سه ساله تا یک پیرمرد 70ساله سوال کنید که آیا دروغ گفتن،دزدی کردن، فحش دادن و... کار خوبی است یانه؟؟ بدون فکر کردن سریع جواب خواهند داد که آنها اعمال زشتی هستند. اما برای چرایی زشتی این اعمال به راحتی نمی توانیم جواب دهیم .عقل نوری است که انسان را هدایت میکند.مانند یک نورافکن درتاریکی راه رانشان میدهد.
2- خداوند به وسیله عقل پرستش میشود.عقل باید باشد که از منعم تشکر کرد.و بوسیله آن انسان می تواند وارد بهشت شود.( اینارو قبلا مفصل توضیح دادم... نیازی به توضیح بیشتر نیست ..اما اگه سوالی بود درحد توانم درخدمتم)

اگر عقل به کار گرفته نشود یا کفران شود...

عقل مانند جعبه فیوزی ست که باهر خطای یکی ازفیوزهای آن ازمدار خارج شده..وقدرت تشخیص درآن زمینه را از دست میدهد.اگر کسی یک نفر را بکشدبرای بار اول عذاب وجدان میگیرد.واز این عمل خود بسیار ناراحت شود.اما برای دفعات بعدی ممکن است آدم کشی یک امر عادی تلقی شود.خطاهابر روی عقل حجاب میکشند وقوه تشخیص را کمتر میکنند.مانند یک مهتابی که اگریکپارچه روی آن کشیده شود،روشنایی آن کمتر میشود. بطور مثال بیشترین معلول درکشور سوئد وجود دارد زیرا از خواهرو برادر ها به دنیا می آیند.در دانمارک 60درصد متولدین پدرو مادر ندارند. زیرا قبح . زشتی این اعمال ریخته است.

پ ن :لسان العرب ج 11 ص458
بحارالانوار ج 11 ص 102 باب 1-فصل آدمو حوا وعلل تسمیتهم
ارشاد القلوب ج 1 ص 198 الباب الثالث و الخمسون فی العقل

از گام های بعدی بیشتر به ایات قران پرداخته شده . نویسنده متن معتقده که کسی که قران میخونه اول باید به ایاتش گوش کنه و پیام ِ آورنده اون رو بشنوه بعدش باعقل خدادادی اونو بسنجه و حقانیتش رو گواهی بده.
ایشون معتقده که مصونیت پیام خدا در اصالت شه. بنابراین باید قران رو به زبان عربی درک کنیم چرا که از این طریق پیام ها ی اصلیش رو متوجه خواهیم شد. اما حالا که زبان ما فارسیه هم خود ایات و هم خود ترجمه رو قرار داده که ظرافت های پیام ایات رو هم منتقل کرده باشه و مسئله دیگه اینه که اصل ایات معنویت هایی رو منتقل میکنه که شاید از دید من و شما به دور باشه.گام های بعدی برداشتی مستقیم از ایات قرآنه که هدف از آوردنش اینه که خواننده پیام هارو دریافت کنه و درصورت تصدیق زندگی شو برهمین اساس بسازه.
به امید اینکه صاحب قران و معلم قران امام زمان علیه السلام همه ی مارو در دریافت حقایق کمک کنه. اللهم عجل الولیک الفرج....

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
گام دوم
بازگشت..

این نوشتار را با بیان دعوت پیامبر اسلام صلی الله علیه و اله درسوره مبارکه هود آغاز میکنیم...

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الَر كِتَابٌ أُحْكِمَتْ آيَاتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِن لَّدُنْ حَكِيمٍ خَبِيرٍ ﴿۱﴾

الف لام راء كتابى است كه آيات آن استحكام يافته سپس از جانب حكيمى آگاه به روشنى بيان شده است (۱)

أَلاَّ تَعْبُدُواْ إِلاَّ اللّهَ إِنَّنِي لَكُم مِّنْهُ نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ ﴿۲﴾

كه جز خدا را نپرستيد به راستى من از جانب او براى شما هشداردهنده و بشارتگرم (۲)

وَأَنِ اسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ يُمَتِّعْكُم مَّتَاعًا حَسَنًا إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى وَيُؤْتِ كُلَّ ذِي فَضْلٍ فَضْلَهُ وَإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنِّيَ أَخَافُ عَلَيْكُمْ عَذَابَ يَوْمٍ كَبِيرٍ ﴿۳﴾

و اينكه از پروردگارتان آمرزش بخواهيد سپس به درگاه او توبه كنيد [تا اينكه] شما را با بهره‏مندى نيكويى تا زمانى معين بهره‏مند سازد و به هر شايسته نعمتى از كرم خود عطا كند و اگر رويگردان شويد من از عذاب روزى بزرگ بر شما بيمناكم (۳)

بشارتم این است :
چنانچه پیام توبه واستغفار مرا پذیرا باشید وپیوسته در زندگی خوشتن آن را انجام دهید ،خداوند متعال تاروز پایان ، زندگی نیکویی را برایتان تامین خواهد فرمود. از طرف دیگر هر آنکس که صاحب برتری باشد پروردگار برتری اورا تحقق خواهد بخشید.
اندازم این است:
اگر توصیه مرا نپذیرید و از اعمال ناشایست گذشته خود اظهار ندامت نکنید ،بیم آن دارم که عذاب روز بزرگ شمارا فرا گیرد.
چه شیرین سخنانی را که خداوند بزرگ به پیامبرش وحی فرموده است.
1.تنها دربرابر خداوند عالم بایستی سرتعظیم فرو اورد. خدایی که فطرت ما هرگز نمی تواند انکارش کند.
2. زشتی اعمال نامناسب را به سادگی درمی یابیم . اگر به این کارهای زشت دست زدیم لازم است بلافاصله استغفار نماییم .
3. پذیرش پیام استغفار وتوبه وبه کارگیری آن مقدمه دریافت انواع نعمت های خداوندی است.
4. عدم پذیرش دستور استغفار و توبه ، عذاب آخرت را در پیش خواهد داشت.
ذکر های زیر مارا کمک کار خواهد بود:
سبحان الله والحمدالله ولا اله الا الله والله اکبر
منزه است پروردگار و حمد وستایش مخصوص خداست و پروردگاری جز خدای یگانه نیست و خداوند از هر توصیفی برتر است.
استغفرالله ربی واتوب الیه
از خدا درخواست غفران و بخشش نسبت به گذشته خود دارم و عهد می بندم که گذشته نامناسب را تکرار ننمایم.

پ ن:

همون طور که خودتون هم میدونید کسب رضایت خدا تنها راه حل خوشبختی ماست.. این رضایت خدا رو باید همونطوری بدست بیاریم که خود خدا ازمون خداسته و انتظار داره... چون اون پروردگارماست و تنها کسیه که میدونه خوشبختی ما درچه چیزی ست... یکی از راه های کسب رضایت خدا عمل به دستوراتشه... یعنی دوری کردن و انجام ندادن گناه ...
خب انسان به واسطه اختیارش گاهی اوقات که ابهتره بگم اکثر اوقات راه هایی رو انتخاب میکنه که اشتباهه و گناهه .. از اون جایی که خدا خداست و الرحم الراحمین برای این جور مواقع هم راهی رو گذاشته تا آدمایی که پشیمون شدن بر گردن.... چگونگی و راه برگشت هم قائدتا توسط خدا به ما گفته میشه... توبه کردن و معذرت خواستن از خدا و سعی کردن اینکه دیگه اشتباه و گناه قبلی مونو انجام ندیم باعث میشه فیوز های عقلمون نپره و به بعضی از فیوز های دیگه مون کمک میکنه... کلا میخوام بگم به روشن شدن چراغ عقلمون کمک میکنه ...

۲۷ تیر ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
این شب ها بهترین فرصته برای بازگشت..
برای اینکه نشون بدیم به خودمون کی بودیم...وچقدر فاصله داریم تا اون چیزی که بودیم..
بیایید برگردیم ......
با رجوع کردن به امام زمان...با توجه کردن به ایشون... مطمئنا دعای حضرت پشت وپناهمون میشه تا راهو پیدا کنیم و غبار روی فطرت مون رو پاک کنیم...
با عذر خواهی از خدا تو این شب ها و دعا کردن برای خودمون و دوستامون.... چراغای عقلمون یکی یکی روشن میشه..

۱۹ مرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۶
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۹
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۱,۱۸۷ بازدید
۲ روز قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۱۰,۰۷۹ بازدید
۳ روز قبل
Galaxy Alpha
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۵۰,۲۰۷ بازدید
۱۱ روز قبل
Salehm
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۵۰,۹۸۷ بازدید
۱۳ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۷۳ بازدید
۱۳ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۱۱۵ بازدید
۱۴ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۵,۲۱۸ بازدید
۱۵ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۹,۵۱۶ بازدید
۲۱ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۰,۴۷۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۲۰,۹۷۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۸۲۴ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۵۳۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۶۷ کاربر آنلاین است. (۹۷ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۶۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!