به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بال سبز مهدویت ...
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو
شما یک نفرید
اما وقتی نیستید
همه تنهائند ...

دلم گرفته ...
این چندمین ماه رمضونیه که داره میگذره ... بدون هیچ تفاوتی ...
از خودم دلم گرفته ...
نمیدونم چیکار باید بکنم ...
دلم برای جمکران تنگ شده ...
نمیخوام اینجا باشم ... نمیخوام
ولله که شهر بی تو مرا حبس میشود
آوارگی کوه و بیابانم آرزوست ...

داشتم به یه چیز دیگه فک میکردم ...
اون 313 نفری که هزار ساله منتظرشونیم چجور آدمایی هستن ؟
کسی هست که بشناسشون ؟
خب حتما تو هر شهری حداقل یه دونه از اون 313 نفر هست . نیست ؟
از کره ی ماه که نیومدن مثل ما دارن زندگی میکنن دیگه ...
واقعا اونا چجور آدمایی هستن ؟
کسی میدونه ؟
یه چیز دیگه ...
فقط 313 نفر نیستن که ... اینا فقط اصلیا هستن ...
بقیه سربازا چجورین ؟
یعنی ماهم میتونیم جزو اونا بشیم ؟

.. Listen to what people don't say
۱ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
RK12 نوشته:

داشتم به یه چیز دیگه فک میکردم ...
اون 313 نفری که هزار ساله منتظرشونیم چجور آدمایی هستن ؟
کسی هست که بشناسشون ؟
خب حتما تو هر شهری حداقل یه دونه از اون 313 نفر هست . نیست ؟
از کره ی ماه که نیومدن مثل ما دارن زندگی میکنن دیگه ...
واقعا اونا چجور آدمایی هستن ؟
کسی میدونه ؟
یه چیز دیگه ...
فقط 313 نفر نیستن که ... اینا فقط اصلیا هستن ...
بقیه سربازا چجورین ؟
یعنی ماهم میتونیم جزو اونا بشیم ؟

اون 313 نفر بخشی شون از یاران پیامبرن.. مثل ابوذر سلمان.. عموی پیامبر حمزه و مالک اشتر و....
بخشی شون از یاران ائمه هستن تو زمان های بعدی... و بخشی شون هم به انتخاب خود امام زمان از زمان های مختلف تا لحظه ظهور هستن ... که همه شون از خواص هستن و درواقع سرداران سپاه امام زمان میشن ... و در زمان حکومت امام زمان فرمانده و حاکمان عادل شهر ها و کشور های مختلف خواهند بود.
بقیه ادم ها هر کدوم به اندازه ظرفیت شون و توانایی و همچنیم به اندازه معرفت و خوبی شون به امام کمک خواهند کرد عده ای سرباز .. عده ای تو بخش های دیگه کمک میکنن... که البته خیلی سخته پیدا کردن راه و موندن تو راه...!

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۲ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Apple_158
پیام: ۵۵۰
عضویت از: ۹ آبان ۱۳۹۰
از: تهران
طرفدار:
- مسی
-
- پپ
گروه:
- كاربران بلاک شده
چقدر انتظار برای دیدنت سخت است

چقدر برای نقــــــــاش کشیــدنت سخت است

چگونه جــــــمال تو را نگارینه کنــــد او

که بهر کسی بجز خدای آفریدنت سخت است

بـــــرای دیدن تو چه زجــرها کشیده ام

که صــــــــــــادقانه بگویم ندیدنت سخت است

هـــــــــزارها هزار امتـــحان کردم و دیدم

ز بــــــازار خوبــــــــــان خریـــــدنت سخت است

خمار آلـــــوده ی جامم نمودی و اکنـــون

به میکده در شان ساقی ندیدنت سخت است

چگونه از گنـــــــاه به درگاهت اعتراف کنم

که از سر بی مهری چهره در هم کشیدنت سخت است...

آتش زده بر دریا ... لب تر نکند سقا...
۱۰ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
کسی که پاسخ گوی سوالاته!..

تا حال شده مسأله یا مشکلی داشته باشی و از حلش عاجز بشی؟

خیلی از رسانه ها شنیدیم که کارشناسان ادعا می کنند که قرن بیست و یکم، قرن پیشرفت های چشم گیر در عرصه های مختلف علمیه، مثلاً پیشرفت های فوق العاده در فناوریهای نانو ،سلول های بنیادی یا موفقیت های در زمینه ی هواو فضا و پرتاب ماهواره ها به فضا یا رصد کهکشانهای با میلیون ها سال نوری!

اما گاهی با مشکلاتی برخورد می کنیم که با این همه پیشرفت، دانش بشری از حل آنها عاجز است. اگه سری به بیمارستان ها بزنیم بیمارانی رو می بینیم که از بیماریهای رنج می برندکه با تجربه ترین پزشکان هم در درمان آنها ناتوان هستند!

همه ی اینها به خاطر جهل انسان به علل اتفاقات و امراض می باشد جهل از امراض روحی است که انسان را به غفلت و حیرت و نهایتـاً به بیراهه می کشاند شفای این درد علم است که بدست امام علیه السلام می باشد .

می بینیم که امام زمان ارواحنا فداه در زیارت آل یاسین خود را «علم مصبوب» یعنی علم سرازیر شده خدا معرفی می کنند زیرا امام ظرفی برای علم جاری خداوند می باشد، علمی که آن به آن به حضرت عنایت می شود.

امام رضا علیه السلام در ادامه حدیث در معرفی امام می فرمایند:

«الامام المخصوص بالعلم یعنی امام کسی است که علم به او اختصاص دارد» و تنها منبع علم می باشند.

تنهاامیرالمومنین علیه السلام بود که همیشه می‌فرمود: «ایها الناس سلونی قبل ان تفقدونی از من بپرسید پیش از آنکه مرا نیابید» از هر چه بپرسید من جواب می‌گویم، این تنها از فردی به نام امام محقق می‌باشد، چرا که دانشمندان تنها در یک یا چند رشته متخصص هستند، اما امام در تمام شاخه‌های علم متخصص است. چرا که او حجت خداست و جهل در او راه ندارد جهل در هر مرتبه‌ای که باشد نقص است و با مقام عصمت امامان علیهم السلام منافات دارد.

اگه بدنبال علم هستی، بهتره بدونی که باید به منبع علم رجوع کنی و هنگام درس گرفتن از استاد و مطالعه و تحقیق، افراد را واسطه‌هایی بدانی که به برکت امام از وساطت آنها بهرمند می‌شوی، در هر پیشرفت علمی، خودت رو مدیون توجهات و عنایات امام عصر علیه السلام بدان و از او یاری بخواه.

هرگاه نتونستی مشگلت رو حل کنی در هر زمان بدون وقت قبلی و بی‌واسطه، می‌تونی او رو بخونی و صدایش کنی کافی است یک صاحب الزمان بگویی!

منبع نبض زمین..

۱۹ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
پناه بی پناهان

وقتی دلت میگیرد می‌‌خواهی با کسی حرف بزنی!..
خودت را خالی کنی اما کسی را پیدا نمی‌کنی، می‌خواهی فریاد بزنی، می‌خواهی از ته دل گریه کنی، چرا که کسی نیست که به حرف‌هایت گوش کند.

آن وقت دلت می‌خواهد از همه بپرسی آیا کسی پیدا می‌شود که به حرف‌های من گوش کند؟
کسی که برای من پناه باشد، دم‌دست باشد، دوستم داشته باشد، مورد اطمینان باشد، غصه‌ام را بخورد. اما افسوس که در جواب این تمنا همه به تو می‌گویند گشتیم نبود!........
اما !...
من به تو می‌گویم اگه تو زندگی ترس هست، پناه هم هست فقط برای در امان ماندن از سختی‌ها باید به محلی امن پناه برد. دوست من، امام رضا علیه‌السلام پناه امنی را به من و شما معرفی کردند.

امام رضا علیه‌السلام می‌فرمایند: «الامام مفزع العباد فی‌الداهیۀ النَاد امام پناه بندگان بی‌پناهی است که در سختیها و مصیبت‌های مرگبار راه به‌جایی ندارند»
امام علیه‌السلام پناه مردم است او نه‌تنها پناه مؤمنان و شیعیان است، بلکه پناه همه بندگان خداست. گستره‌ی این مهر تا بدانجاست که حتی بر سر مخالفین نیز سایه افکنده است. در جریان شفا گرفتن پسر سنی که از اهالی زاهدان بود، میبینیم وقتی مادر سعید به امام زمان علیه‌السلام پناه برد، چگونه امام او را پناه داد و سعید را که از بیماری سرطان رنج میبرد نجات داد.

آری! امام زمان پناه بی‌پناهان است و هیچ وقت ما رو تنها نمی‌گذاره، همیشه در کنارمون هست، او همیشه نگران ما بوده و ما رو چشم مهربانش زیر نظر داشته، از ناراحتی ما غصه‌دار میشه و از خوشحالی ما خوشحال، او کسی است که هیچ وقت به تو نمی‌گوید وقت ندارم، به خوبی و بدیت کار نداره و هر وقت به طرفش بری تحویلت می‌گیره، در دوستی‌اش صادق است اگه تو هم قدرشناس نباشی باز به تو محبت می‌کند، او از احوال ما خبر دارد، او در دور دست‌ها نیست و هر وقت خواستی می‌توانی به او پناه ببری و کمک بخواهی و بگوای:

«ابا صالح المهدی ادرکنی»

۱۹ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
درمورد علم و علوم امام زمان و دوره بعد از ظهور ميشه يكي توضيحاتي بده

من يه حديث شنيدم كه ميگه علم 70 بابه
1 باب در اختيار مردم و 69 تا در اختيار ائمه معصومين ماست و همچنين در اون يك باب هم داناترين معصومين هستند

خوب اگه ما با يك باب اينقدر توانايي هاي خارق العاده داريم كنار اون 69 قرار بگيره خيلي خيلي عجيب ميشه
مثل فيلمهاي تخيلي ميشه ميگن به حضرت موسي فقط چهار باب از علوم داده شده بود كه اينقدر مقتدر بود و كسي كه تخت بلقيس رو آورد هم فقط يك باب داشت(البته شايد من اشتباه فهميدم و منظور يكي از اسماء الله رو داشته)
يه جا ديگه درمورد حضرت علي پيامبر نقل كرده كه من شهر علم هستم و علي دروازه اوست،علم 10 باب دارد و يكيش در اختيار مردم و بقيه در دست علي است و همانا علي در اون يك علم هم از همه شما عالم ترست

اگه اين موضوع علم اينقدر در اختيار ائمه هدي بوده چرا ازش استفاده خاصي نكردن؟

۲۰ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول

مثلا چه استفاده ای؟

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۰ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
مصطفی نوشته:

نقل قول

مثلا چه استفاده ای؟

خوب خيلي استفاده ها ميتونه از اين اسما الله و علوم جاويد بشه براي خيلي كاراي خوب

براي تحكيم ولايت و براي رسيدن به حق خودشون و ارمانهاي اسلام

۲۰ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
إنا لله وإنا إليه راجعون نوشته:

نقل قول
مصطفی نوشته:

نقل قول

مثلا چه استفاده ای؟

خوب خيلي استفاده ها ميتونه از اين اسما الله و علوم جاويد بشه براي خيلي كاراي خوب

براي تحكيم ولايت و براي رسيدن به حق خودشون و ارمانهاي اسلام

شرمنده نیوفتاد
الان دقیقا بگو منظورت چه استفاده ای هست؟ مثلا برای تحکیم ولایت چی کار میکردن از طریق این علوم؟ مثلا برای ولایت حضرت علی(ع) یادداشتی یا نامه ای بصورت مکتوب میزاشتن یا کار دیگه ای میکردن؟
آخه اون چیزی که پرسیدم و میدونم اینه که حق استفاده از این علوم غیبی و لدنی رو در زندگی روزمره نداشتن و کارها باید بر طبق روال عادی پیش میرفته ، مثلا جنگهایی که خود پیامبر در صدر اسلام انجام داده و سختی هایی که کشیده همه طبق نظر خداوند بوده وگرنه میشده از طرق غیبی و روال غیر عادی خیلی راحت این مسائل جمع بشه و پیامبر هم انقدر به زحمت نیفته
در مورد حضرت حجت(ع) هم میگن داستان همینه و تا اون حکومت جهانی تشکیل بشه سختیهای بسیاری بر ایشون و یارانشون تحمیل میشه و خیلی کارو زحمت داره
البته امدادهای غیبی هست ولی روند کار هیچ وقت از حالت عادی خارج نمیشه که اینم میتونه برای این باشه که هدف اصلی این بحثها و تمام این اتفاقات و جنگها امتحان مردم هست و در صورت خارج شدن روند کار از حالت عادی این امتحان به نحوی یا کنار میره یا کمرنگ میشه
سر جریان ولایت حضرت امیر(ع) هم داستان دقیقا همینه که متاسفانه کردم اکثرا رد شدند.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۰ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
من يه حديث شنيدم كه ميگه علم 70 بابه 1 باب در اختيار مردم و 69 تا در اختيار ائمه معصومين ماست و همچنين در اون يك باب هم داناترين معصومين هستند

نقل قول
ميگن به حضرت موسي فقط چهار باب از علوم داده شده بود كه اينقدر مقتدر بود و كسي كه تخت بلقيس رو آورد هم فقط يك باب داشت(البته شايد من اشتباه فهميدم و منظور يكي از اسماء الله رو داشته)

میشه منبع اینها رو هم بنویسید... که مطمئن تر درموردش بحث کنیم؟

نقل قول

ببینید زمانی که خودپیامبر حضور داشتن پیامبر اینطور مردم رو از علمشون بهره مند میکردن:
این سخن از امام علیه که درمورد شخصیت اپیامبر صحبت میکنن و ایشون رو اینطور معرفی میکنن:

وَ مِنْهَا طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ قَدْ أَحْکَمَ مَرَاهِمَهُ وَ أَحْمَى مَوَاسِمَهُ یَضَعُ ذَلِکَ حَیْثُ الْحَاجَةُ إِلَیْهِ مِنْ قُلُوبٍ عُمْیٍ وَ آذَانٍ صُمٍّ وَ أَلْسِنَةٍ بُکْمٍ مُتَتَبِّعٌ بِدَوَائِهِ مَوَاضِعَ الْغَفْلَةِ وَ مَوَاطِنَ الْحَیْرَةِ ..."؛[1] او (پیامبر) پزشکى است که با طبّ خویش پیوسته در گردش است، داروها و مرهم‏هاى خود را به خوبى آماده ساخته و ابزار داغ کردن را (براى سوزاندن‏ زخم ها) تفتیده و گداخته کرده است، تا بر هر جا که نیاز داشته باشد بگذارد؛ بر دل هاى کور، بر گوش هاى کر، بر زبان هاى گنگ، او با داروهاى خویش بیماران غفلت زده و سرگشته را رسیدگى و درمان مى‏کند، همان هایى که از فروغ حکمت بهره نگرفته و اندیشه خود را به انوار دانش هایى که اعماق جان را روشنى بخشد، تابان و فروزان نکرده‏اند،... .[2]

2منبع: ر.ک: ابن میثم بحرانی، ‏شرح ‏نهج ‏البلاغه، مترجمان، محمدی مقدم، قربانعلی، نوایی یحیی زاده، علی اصغر، ج 3، ص 74- 75، بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی؛ ابن ابی الحدید، شرح ‏نهج ‏البلاغة، ج 7، ص 184، کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، قم، چاپ اول، 1337.
پیامبر طبیبی بودن که خودشون میرفتن سراغ مردم و مردم رو با حقایق اشنا میکردن...
اما بعد پیامبر به دلیل رفتارهایی که با پیامبر شد و قدرنشناسی های مردم دیگه دیگه قرار نبود ائمه برن سراغ مردم بلکه این مردم بودن که باید میمومدن سراغ امام... همون طوری که حدیثی داریم که میفرماید مثل الامام کمثل الکعبه... مثل امام مثل کعبه س .. این مردم هستن که باید دور کعبه جمع شن و کعبه قرار نیست دور مردم بچرخه..
هرکسی که میرفت سراغ امام ...ائمه با توجه به شخصیت شون که بخشنده و رحیم بودن پاسخ گوی مردم بودن... همون طوری که همیشه یاران امام میرفتن سراغشون و بارها وبارها شنیدیم داستانهایی از پاسخ گویی ائمه به اصحاب و مردم عادی... یا همون مناظره علمی ای که امام رضا با یهودی ها و مسیحی و... انجام دادن...
تو بحث ولایت وحکومت هم همین طوره.. قرار نبود ائمه برن سراغ حکومت تا زمانی که مردم خودشون نخواستن و خوندید و شنیدید که چطور حکومت رو از امام گرفتن و چطور دوباره مردم ریختن روسر امام علی!
تو بحث امام زمان هم همینطوره تازمانی که مردم نخوان و نرن سراغ امام زمان که بیاد و حکومت که حقشه رو برعهده بگیره همین اشه و همین کاسه!
تو دوران قبلی ائمه کدوم مردم رفتن سراغشون تا حکومت رو برعهده بگیرن؟ مردم رفتن سراغ کعبه شون؟؟ یا منتظر شدن تا کعبه بیاد؟ نه تنها که نرفتن ازشون درخواست کنن که یکی پس از دیگری اون هارو به شهادت رسوندن!
علم الهی که دست ائمه و پیامبر هست چیزی نیس که در فهم انسان های عادی باشه.. علم اصلی ای که پیامبر میگه بریدبه دنبالش ولو به سین ویژگی هایی داره که این علم های الان ندارن... من الان متاسفانه همه ویژگی هارو یادم نیست ولی یکی از اون ها خشیت و فروتنی هست که متاسفانه وجود نداره!

۲۰ مرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۳,۴۲۰ بازدید
۱۵ ساعت قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۸۲۴ بازدید
۲ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۳۷۰ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۵,۲۱۸ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۱۳۲ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۴۳۶ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۸,۴۲۴ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۹۷۶ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۳۶۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۶۳ کاربر آنلاین است. (۱۱۷ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۶۳

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!