به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: هشت گام تا موفقیت...
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
اینم از تاپیک 8 گام تا موفقیت.

موفق باشید.

۱۴ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
یاس کبود نوشته:

اینم از تاپیک 8 گام تا موفقیت.

موفق باشید.
خب ممنون از آقا حسام بابت بازگشایی..
البته من نمیخواستم انقدر زود دوباره باز بشه.. ولی خب توفیق اجباریه دیگه...

خب بعد از یه وقفه طولانی دوباره شروع کنیم ایشالله که این دفعه خیلی بهتر از قبل و موفقیت آمیز تر پیش بریم... دوستانی که موضوع رو یادشون رفته یا توضیحات و اهداف رو فراموش کردن میتونن ارسالای قبل تر رو از اول یه نگاه بندازن...
با امید لطف خدا پیش میریم..
بسم الله..
درمورد عقل صحبت شد و گفتیم که عقل با مغز تفاوت داره... و تاحدودی ویژگی هاشو گفتیم اما بخش بعدی هم دوباره درباره ویژگی های عقله...

ویژگی های عقل

1.اگر به سراغ عاقل برویم معنای ادراک عقل را به خوبی درک میکند و درشناخت آن منتظر هیچ تعریفی نمی ماند. بلکه هرچه را درتوصیف آن می شنود به آنچه خودوجدانا از عقل می فهمد ارجاع می دهد تا درستی یا نا درستی آن را بسنجد. 2. فهمیدن درستی یا نادرستی اعمال توسط عقل نیازمند تصور و تفکر نیست. یعنی بدی یا خوبی اعمال خود به خود روشن و واضع است. البته توجه داشته باشیم که عاقل می تواند "بدی ظلم" را تصور کند در این صورت تصور "بدی ظلم" با خود ظلم فرق دارد.(مستقلات عقلی خودبخود روشن هستند.)

خب دوستان نظر دارید بحث رو با کمک شما شروع کنیم..

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۷ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
خب من میخوام یکم درمورد 75 فیوز یا لشگر عقل صحبت کنم. نمیدونم چقدر باهاش آشنا هستید یانه...
اما اگه یه نگاه بندازیم به کتاب اصول کافی... تو یه بخشیش که درمورد عقل صحبت کرده.. اومده برای عقل وهمچنین برای جهل 75لشگر نام برده.. که کارشون درحقیقت روشن نگه داشتن چراغ عقل یا جهل ماست... اگه ما بیاییم برای خودمون برنامه ریزی کنیم و شروع کنیم به روشن کردن دونه دونه این فیوزا درواقع داریم عقل خودمونو روشن میکنیم.. عقل مثل یه چراغه برای ما که تو راه تاریکی که داریم میریم بتونیم اولا مستقیم وبی اشتباه حرکت کنیم ثانیا تا اخر راه رو بتونیم بریم... مسلما هرچقدر این چراغا بیشتر روشن باشه تو تاریکی کار ما راحتره... چراغای جهل هم به همین صورته.. یعنی ما با یه اشتباه میتونیم یکی یا شاید چن تا از فیوزایی که بازحمت روشن کردیم رو بپرونیم....(چقدر متنم الکترونیکی شده!! به درد بچه های برق میخوره!!!) خب ولی درکل هر کدوم از این فیوزای عقل درحقیقت همون کارای خوب و صفات پسندیده و رفتارهای مورد پذیرش همه س که هیچکس درستی اونارو رد نمیکنه.. مثل نیکی... نیکی کردن از اون صفات پسندیده ایه که اولا تو جامعه و تو دین اسلام هم مورد تاکیده هم همه اونو قبول دارن فطرتا.... حالا اگه این ویژگی رو درخودمون پرورش بدیم یکی از اون 75تارو روشن کردیم.. نکته ای که هست اینه که درطول زندگی بارها شده که چراغامون خاموش روشن شده.. هدف اصلی اینه که این چراغارو روشن کنیم و سعی کنیم همیشه روشن بمونه...به عبارت دیگه اون صفت رو درخودمون درونی کنیم..

پ ن:چون نمیخوام حوصله تون از خوندن این متن سر بره... تو ارسال بعدی لیست 75تا فیوز عقل وجهل رو براتون میذارم..
فعلا صحبتی اگه دارید من منتظرم همیشه برای شنیدن حرفاتون....

۱۸ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول

الان يكم پيچيده شد
من اينو خوب نفهميدم اگه ميشه يه توضيحي چيزي درموردش بهم بدين

نقل قول
البته توجه داشته باشیم که عاقل می تواند "بدی ظلم" را تصور کند در این صورت تصور "بدی ظلم" با خود ظلم فرق دارد.

نقل قول

خوب توي بخش فيوزها و اينا كلا فهميدم و تا حدود زيادي حرفتون رو قبول دارم
ولي خوب اين فيوز ها و لامپ ها كم مصرف و پر مصرف نداره؟(منظورم افراط و تفريط توي اين 75 لشكره)
مثلا يه نفر به كار نيك علاقه داره ولي از حد خودش عبور ميكنه و سر همين دارو ندار زندگي خودشو خرج ميكنه و به خودش و خانوادش ضرر ميزنه
خوب به نظرتون اين فيوز يا لامپ كار نيكش روشنه؟ خاموشه؟ يا اينكه پر مصرفه؟

۱۸ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
کمیل نوشته:

نقل قول

الان يكم پيچيده شد
من اينو خوب نفهميدم اگه ميشه يه توضيحي چيزي درموردش بهم بدين

نقل قول
البته توجه داشته باشیم که عاقل می تواند "بدی ظلم" را تصور کند در این صورت تصور "بدی ظلم" با خود ظلم فرق دارد.

نقل قول

خوب توي بخش فيوزها و اينا كلا فهميدم و تا حدود زيادي حرفتون رو قبول دارم
ولي خوب اين فيوز ها و لامپ ها كم مصرف و پر مصرف نداره؟(منظورم افراط و تفريط توي اين 75 لشكره)
مثلا يه نفر به كار نيك علاقه داره ولي از حد خودش عبور ميكنه و سر همين دارو ندار زندگي خودشو خرج ميكنه و به خودش و خانوادش ضرر ميزنه
خوب به نظرتون اين فيوز يا لامپ كار نيكش روشنه؟ خاموشه؟ يا اينكه پر مصرفه؟

ببین کلا بحث سر اینه که عقل به تصور نیازی نداره و عاقل برای درک یه مساله لازم نیس روش فکر کنه چون قبلا توسط عقلش اونو درک کرده و براش کاملا واضحه اما درمورد اون یه جمله:
بدی ظلم وقتی برات وجدانی و روشن میشه که بهت ظلم شده و تو همون موقع مظلوم واقع شدی

تصور ظلم میشه یاد آوری خاطره اون ظلم.

خب درمورد بالایی باید بگم عقل نیازی به تصور وتفکر نداره یعنی همه چی براش مشخص و روشنه. اینا یه چیزاییه که آدم باید وجدانش کنه تا درکش کنه.. ووجدان کردن هم با پرهیز کردن جنود یا لشگر جهل وتمرین کردن اون لشکرای عقل اتفاق میفته.حالا بیشتر درموردش باید حرف بزنیم.
درمورد اون فیوزا خدمتت عرض کنم که نه دیگه کم مصرف چیه؟؟ گفتیم بحث برقی شد ولی نه تا این حد!
ببین تو الان افراط وتفریط رو یه کار درست میدونی یا غلط؟؟ واضحه که عقلت به افراط وتفریط اوکی نمیده!! هرچیزی که به انسان ضرر برسونه جزو جنود جهله.. یعنی هرچیزی که عقلت الارم بده که اشتباهه!! همین کار نیک تاجایی میشه عقلانی که هم خودت هم دیگران از اون جریان سودی ببینن (سودی که عقل اوکی بده بهشا نه خود انسان) دیگه تو این قضیه کار نیک دیده نمیشه بلکه همون افراط و تفریطه دیده میشه!! حالا من لیست شو اگه بتونم از تو وسایل مرتبم!! پیدا کنم بهتر قضیه رو متوجه میشید... ولی تا همینجا بگم که نیکی وزیر عقله... حالا به این موضوع مهم هم توجه کنیم که نیکی درحق والدین چقدر بهمون کمک میکنه...

پ ن: دوستان بحث جالبیه ها از دستش ندید!!(تبلیغات)
ولی درکل رو بحث عقل که گام اوله خیلی تاکید دارم چون بیس کاره.... اونو راه بندازیم و وجدانش کنیم بقیه گام ها خودش جلو میاد... برای همین بهتره تمرین هم بکنیم .. لیست رو که نوشتم بیاییم یه هفته یه هفته روشون تمرکز کنیم.. اگه کسی جدی این بحث رو دنبال میکنه بهترین روش همینه.. بعدشم اگه دوست داشت اون یه هفته کارای عقلانی رو که کرده بیاد اینجا بگه.. یه جورایی فید بک بده.. ابن کار هم تشویق برای دیگرانه هم آموزش به اونا وهم یه جورایی ترویج کارای درسته... که آخرش به این میرسیم می بینیم چن تا جوون خوب دارند مهیا میشن واسه هدفایی که تو عصر ظهور درموردش حرف زدیم..

۲۰ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
این ارسال یکم طولانی شد شرمنده اما واقعا لازمه حتما بخونید برای بحثمون.. من سعی میکنم بخش بخش ارسال رو تو ارسالای بعدیم توضیح بدم الان نمیخوام طولانی ترش کنم.:

شناخت فضائل و رذائل اخلاقی در حدیث جنود عقل و جهل:

در اصول کافی سماعه روایت می کند که با عده ای از دوستان امام ششم که در محضرشان حضور داشتیم درباره عقل و جهل صحبت به میان آمد آن حضرت فرمود لشکریان عقل و جهل و فضائل و رذائل اخلاقی را بشناسید تا آگاه شوید چه صفاتی فضائل اخلاقی و چه صفاتی رذائل اخلاقی است، تا صفات رذائل را که همان لشکر جهل است، از خود دور ساخته و صفات فضائل اخلاقی را که همان لشکر عقل است، در خود ایجاد نمائید و هدایت شوید. سماعه عرض کرد: یابن رسول الله فدایت شوم غیر از آنچه از شما استفاده کرده ایم چیزی نمی دانیم شما بیان فرمائید لشکر عقل و لشکر جهل کدامند. آن حضرت فرمود: خداوند عقل را از نور خود آفرید و او اولین مخلوق روحانی است و از سمت راست عرش آفریده شده است. سپس به او فرمان داد دور شو، دور شد پیش بیا پیش آمد خداوند فرمود تو را با عظمت نور خود آفریدم و بر تمام خلق خود گرامیت داشتم سپس جهل را از دریائی شور و ظلمانی آفرید و به او دستور داد دور شو دور نشد، پیش بیا نیامد، فرمود: خودپرستی و خودخواهی کردی نفرین بر تو باد سپس خداوند برای عقل هفتاد و پنج لشکر که همان صفات و فضائل اخلاقی است و در سرشت و فطرت انسانی است قرار داد و چون جهل آنچه را خداوند به عقل کرامت کرده بود، مشاهده کرد، دشمنی او را در دل گرفت و عرض کرد خداوندا عقل هم مخلوقی است چون من که او را آفریدی و کرامت بخشیدی و تقویت نمودی و من نقطه مقابل و ضد او هستم و در برابر او قوت و نیروئی ندارم. خداوند همان اندازه لشکری که به عقل داده بود، به جهل نیز عطا کرد. و فرمود اگر معصیت مرا بنمائی تو را از رحمت خود دور سازم. اینگونه بود که خداوند هفتاد و پنج لشکر به عقل مرحمت فرمود و هفتاد و پنج لشکر به جهل و فهرست هرکدام از لشکر عقل و جهل را بیان فرمود:
جدول هفتاد و پنج لشکر عقل و هفتاد و پنج لشکر جهل که پیشوای ششم امام صادق (ع) بیان فرموده، به قرار زیر است:

لشکریان عقل یا فضائل اخلاقی انسان
1- نیکوکاری و خیرخواهی وزیر عقل
2- ایمان به خدا و آرامش روح
3- تصدیق حق و حقیقت
4- امیدواری به حق
5- عدل و داد
6- رضا و خوشبینی
7- شکر و سپاسگزاری
8- آرزوی ترقی و تکامل
9- توکل به خدا
10- محبت و رحمت
11- علم و دانش
12- رأفت و شفقت
13- فهم و زیرکی
14- عفت و پارسائی
15- زهد و دل شستن از دنیا
16- خوشخوئی و مدارا کردن
17- بیم و ترس از خدا
18- تواضع و فروتنی
19- سکینه و آرامش
20- حلم و حوصله
21- خاموشی و کم گوئی
22- پذیرش حق و عدالت
23- یقین
24- صبر و شکیبائی
25- عفو گذشت
26- غنا و چشم نداشتن به مال مردم
27- فطانت و متوجه امورات بودن
28- حافظه قوی و یادآوری
29- عاطفه و مهربانی
30- قناعت و اندازه نگه داشتن
31- مواسات و کمک رسانی به دیگران
32- وفای به عهد
33- فرمانبرداری و اطاعت الهی
34- خضوع و خشوع به درگاه الهی
35- سلامت نفس
36- محبت و مودت به یکدیگر
37- راستی و راستگویی
38- حق گوئی و حق خواهی
39- امانتداری و درستی
40- اخلاص در عمل
41- شهامت و شجاعت
42- دوستی و محبت به دیگران
43- زیرکی و خوش فهمی
44- مدارات و سازش
45- حفظ آبروی دیگران
46- نماز و نیایش به درگاه الهی
47- روزه و کم خوری
48- جهاد و کوشش در راه خدا
49- حج و اجابت دعوت خدا
50- راز و حرف دیگران نگهداشتن
51- حفظ حقوق پدر و مادر
52- با حقیقت بودن
53- به خوبی دعوت کردن
54- حفظ و نگهداری خود از عمل زشت
55- تقیه و نگهداری عقیده از دشمن
56- انصاف و جوانمردی
57- خوش زبانی و خوش روئی
58- نظافت و پاکیزگی
59- حیاء و شرم
60- میانه روی و اقتصاد
61- سهولت و آسانی کار
62- برکت و توسعه در نعمت
63- عافیت و سلامتی
64- اتقان و محکمی کار
65- حکمت و صلاح اندیشی
66- سکینه و وقار
67- سعادت و خوشبختی
68- توبه و پشیمانی
69- استغفار و طلب آمرزش
70- احتیاط و محافظه کاری
71- دعا و درخواست از خدا
72- خرمی و مسرت خاطر
73- خوشدلی و شادی
74- الفت و درستی
75- سخاوت و بخشش

لشکریان جهل یا رذائل اخلاقی انسان

1- شرارت و بدخواهی وزیر جهل
2- کفر و پریشانی
3- انکار حق و حقیقت
4- ناامیدی به حق
5- ظلم و ستم
6- نارضایتی و بدبینی
7- کفران نعمت
8- یأس و نومیدی به ترقی و تکامل
9- حرص و آز به دنیا
10- بی مهری و نامهربانی
11- جهل و نادانی
12- شقاوت و قساوت
13- کودکی و حماقت
14- بی حیائی و بی بندوباری
15- حب دنیا و دنیاپرستی
16- بدخوئی و بدرفتاری
17- بی اعتنائی به فرمان خدا
18- تکبر و خودخواهی
19- اضطراب و تشویش
20- بی حوصلگی و برافروختگی
21- پرگوئی و پرحرفی
22- سرکشی از حق و عدالت
23- شک و تردید
24- جزع و بی تابی
25- انتقام جوئی و بازخواست
26- فقر و چشم داشت به مال مردم
27- کودنی و بی توجهی به امورات
28- فراموشی و نسیان
29- بی علاقگی و نامهربانی
30- حرص و بی حساب خرج کردن
31- منع کمک به دیگران
32- پیمان شکنی
33- نافرمانی و معصیت پروردگار
34- گردنکشی و بی اعتنایی به پروردگار
35- ماجراجوئی
36- بغض و بدخواهی به یکدیگر
37- کژی و دروغگوئی
38- باطل گوئی و بیهوده طلبی
39- خیانت و نادرستی
40- ریاکاری در عمل
41- سستی و تنبلی
42- دشمنی و خصومت به دیگران
43- کندذهنی و نفهمی
44- ناسازگاری و آشوبگری
45- غیبت کردن و آبروریزی
46- بی نمازی و کناره گیری از خدا
47- افطار و شکم پرستی
48- فرار و گریز از جهاد در راه خدا
49- نرفتن به حج و بی اعتنایی به خدا
50- سخن چینی و خبرسازی
51- گرامی نداشتن والدین و حق نشناسی به پدر و مادر
52- ریاکاری
53- به زشتی و بدی دعوت کردن
54- بی باکی و تظاهر به منکرات
55- اشاعه اسرار و بی پروائی
56- بی انصافی و ناجوانمردی
57- بدزبانی و درشتخوئی
58- کثافت و آلودگی
59- بی حیائی و دریدگی
60- تجاوز از حد و بی بندوباری در مصرف
61- سختی و صعوبت کار
62- بی برکتی و کمبودی در نعمت
63- بلا و گرفتاری
64- ظاهرسازی و سست کاری
65- بی حکمتی و بی فکری
66- ناآرامی و شتابزدگی
67- شقاوت و بدبختی
68- اصرار به گناه و بی اعتنائی
69- غرور و تبرئه از گناه
70- بی احتیاطی و سبک مغزی
71- تکبر و بی اعتنائی به خدا
72- بی نشاطی و دلمرده بودن
73- حزن و اندوه و آزردگی
74- تفرقه و نفاق و دشمنی
75- بخل و لئامت
این هفتاد و پنج لشکر از فضائل و خصلتهای عقل است نتیجه روشنی و نورانیت است و 75 لشکر از رذائل جهل است که نتیجه ی تاریکی و تیرگی دل است و اگر در انسان عقل روشن شد و عملکرد انسانی کامل و دارای فضائل و کمالات و دارای عمل صالح می گردد و به کمال واقعی خود می رسد و سعادت دو دنیا نصیبش خواهد گردید. و اگر جنود جهل بر انسان غلبه کرد، سراسر زندگی او حیوانی و شیطانی و پر از شر و شور برای خود و دیگران است (خسر الدنیا و الآخره) و این جنود عقل جمع نمی شود مگر در انبیاء و اوصیاء و مؤمنین که خداوند امتحان و آزمایش کرده باشد و قلب آن را به ایمان واقعی و اما دیگران ممکن است بعضی از جنود عقل را داشته باشند و بعضی از جنود جهل را و به هر اندازه که جنود عقل برتری بر جنود جهل داشته باشد به همان اندازه فضائل و کمالات و امتیازات بیشتری در انسان پیدا می شود.

پی نوشت ها:

1- کافی ج 1 صفحه 23.
منبع: مقاله ی فضائل و رذائل اخلاقی در حدیث جنود عقل و جهل

۲۰ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
خداوند عقل را از نور خود آفرید و او اولین مخلوق روحانی است و از سمت راست عرش آفریده شده است. سپس به او فرمان داد دور شو، دور شد پیش بیا پیش آمد خداوند فرمود تو را با عظمت نور خود آفریدم و بر تمام خلق خود گرامیت داشتم سپس جهل را از دریائی شور و ظلمانی آفرید و به او دستور داد دور شو دور نشد، پیش بیا نیامد، فرمود: خودپرستی و خودخواهی کردی نفرین بر تو باد سپس خداوند برای عقل هفتاد و پنج لشکر که همان صفات و فضائل اخلاقی است و در سرشت و فطرت انسانی است قرار داد و چون جهل آنچه را خداوند به عقل کرامت کرده بود، مشاهده کرد، دشمنی او را در دل گرفت و عرض کرد خداوندا عقل هم مخلوقی است چون من که او را آفریدی و کرامت بخشیدی و تقویت نمودی و من نقطه مقابل و ضد او هستم و در برابر او قوت و نیروئی ندارم. خداوند همان اندازه لشکری که به عقل داده بود، به جهل نیز عطا کرد. و فرمود اگر معصیت مرا بنمائی تو را از رحمت خود دور سازم. اینگونه بود که خداوند هفتاد و پنج لشکر به عقل مرحمت فرمود و هفتاد و پنج لشکر به جهل

یادتونه میگفتم عقل با مغز متفاوته؟؟ یکی از تفاوتای اصلیش همینجاست... جنس عقل از نوره.. اول ما خلق الله نوری... یا بعضی جاها همینو به صورت عقلی هم اوردن.. این نشون میده که عقل ونور که تو این جمله اورده شده یکی هستند. نکته ای که الان لازمه بگم اینه که عقل کامل فقط پیامبر و ائمه هستن که به دلیل بری بودن از اشتباه و گناه انسان کامل و دارای عقل کامل هستند. وچون اونا فقط دارای این ویژگی به طور کامل هستند پس فقط اونا میدونن چطور میشه بهش رسید . بازم اینجا وقتی میگه با عظمت نور خود آفریدم ذهنتون نره به اینکه عقل حتما بخشی از وجود خداست!!! نه خدا بری از همه اینهاست.. اینجا بازم مساله مالکیت رو ما داریم.. نوری و عقلی اینا همه ی مالکیته... مال خداست...عقلی که مال خداست...چون خدا آفریننده و خالقشه.
دیگه از عقل چی براتون بگم؟؟؟
.
.
.
موضوع دیگه اینه که عقل وسیله پرستش خداست... خدا قرارش داده تا ما با توجه به این حجت درونی خودمون برسیم به اینکه خدایی وجود داره... این موضوع فطرتا و موقع خلقت ما در ما قرار داده شده بوده ولی وقتی انسانها گرفتار زمین ودنیا میشن یادشون میره و با گناهای مکرر این فطرت پوشونده میشه و گرد وغبار میشنه روش تا از نظر پنهان میشه اما ازبین نرفته و هست برای حل این موضوع خدا انبیا وائمه رو قرار میده(حجت بیرونی) تا تذکر بدن تا یاداواری کنن آنچه را که ما فراموش کردیم... زنگارهایی روکه حجت درون مون رو پوشش داده ازبین ببرن تا حق خودشو نمایان کنه..کار اصلی ائمه و پیامبران طبق گفته خود قران در جای جای این کتاب تذکر دادنه.. تذکر همون یاداوریه نه اموزش!! یعنی انسان قبلا نسبت به وجود خدا ،آخرت و... علم داشته اما فراموش کرده حالا این وسط خیلی چیزا هستن که آموزش داده شدن مثل نحوه نماز خوندن!

پ ن: خیلی مبحث رو عقل زیاده.. منم به همش اشراف ندارم تا اینجا چیزایی که میدونستم و حافظه م یاری کرده...بازم میرم مطالعه میکنم تو جزوه هام نکته ای بود میگم اما میخوام بیشتر برسیم اینکه چطوری اینا رو کاربردی کنیم تو زندگی خودمون. چون واقعا هدف من این نیس که یه دایره المعارف درست کنم یا یه سری مباحث رو بیام بگم و بعد خدافظ شما.. !!

طبق معمول: منتظر حرفای شما هم هستم..

۲۲ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
لشکریان عقل یا فضائل اخلاقی انسان

1- نیکوکاری و خیرخواهی وزیر عقل
2- ایمان به خدا و آرامش روح
3- تصدیق حق و حقیقت
4- امیدواری به حق
5- عدل و داد
6- رضا و خوشبینی
7- شکر و سپاسگزاری
8- آرزوی ترقی و تکامل
9- توکل به خدا
10- محبت و رحمت

بیایید باهم یه هفته رو این 10تا خصلت کار کنیم... اگه کمه یا زیاده بهم بگید تا اندازه ش کنم...
دارم عقل رو کاربردی میکنما تو زندگی ..اونایی که دنبال موفقیتن.... اونایی که از روزمره گی خسته ن.. اونایی که دعای تحویل سالشون حول حالنا بود... اونایی که اراده کردن... اونایی که میخوان رو دنیا تاثیر بذارن.. اونایی که میخوان فرداشون از امروز و امروزشون از دیروز بهتر باشه.... قدم اول از گام اول موفقیت رو به کمک هم با اعتماد به خدا و ایمان به راهش برداریم....
درموردشون تو این هفته صحبت میکنیم انشالله.. هرکی دوست داشت فید بک هم بده...

۲۵ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو

خب من خوشحالم که این تاپیک دوباره باز شد

مرسی از کوثر جان که ...

چندتا سوال برام پیش اومد ...

این وجدانی کردن که گفتی یعنی چی ؟
چجوری باید این کارو کرد ؟
نقل قول
خب درمورد بالایی باید بگم عقل نیازی به تصور وتفکر نداره یعنی همه چی براش مشخص و روشنه. اینا یه چیزاییه که آدم باید وجدانش کنه تا درکش کنه..

نقل قول
ماجراجوئی

این جزو سپاه جهل بود ... یعنی فضولی دیگه ؟
نقل قول
بی باکی و تظاهر به منکرات

این واسم جالب بود !

نقل قول
بیایید باهم یه هفته رو این 10تا خصلت کار کنیم.

اخه من نمیدونم شما قراره دقیقا چیکار بکنین ولی اگه ادم بخواد هرکدوم از این خصلتارو واقعا تو خودش قشنگ به وجود بیاره مدت ها طول میکشه
والا

یه چیز دیگه ...
نقل قول
اینجا قرار نیس کسی رو بخورن!!!

راست میگه ها ...

.. Listen to what people don't say
۲۵ فروردین ۱۳۹۱
نام کاربری: elguaje7
پیام: ۲,۳۴۸
عضویت از: ۱ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- داوید ویا، ژاوی، پویول
- یوهان کرایف، رونالدینیو
- استقلال
- اسپانیا، آرژانتین، ایتالیا
- پپ گواردیولا
- امیر قلعه نویی
گروه:
- کاربران عضو
منم بازی؟
نقل قول
فهمیدن درستی یا نادرستی اعمال توسط عقل نیازمند تصور و تفکر نیست. یعنی بدی یا خوبی اعمال خود به خود روشن و واضع است.

ببخشید که چند باره میپرسم، ولی من نمیفهمم اینو! یعنی عقل و فکر مستقل از هم هستن؟ یعنی تفکر نمیتونه به تعقل کمک کنه؟ یا مثلا «فهم و زیرکی» در اثر تفکر و تصور افزایش پیدا نمیکنه؟ چرا توصیه به تفکر میشه؟

نقل قول
خداوند عقل را از نور خود آفرید و او اولین مخلوق روحانی است و از سمت راست عرش آفریده شده است. سپس به او فرمان داد دور شو، دور شد پیش بیا پیش آمد خداوند فرمود تو را با عظمت نور خود آفریدم و بر تمام خلق خود گرامیت داشتم سپس جهل را از دریائی شور و ظلمانی آفرید و به او دستور داد دور شو دور نشد، پیش بیا نیامد، فرمود: خودپرستی و خودخواهی کردی نفرین بر تو باد سپس خداوند برای عقل هفتاد و پنج لشکر که همان صفات و فضائل اخلاقی است و در سرشت و فطرت انسانی است قرار داد و چون جهل آنچه را خداوند به عقل کرامت کرده بود، مشاهده کرد، دشمنی او را در دل گرفت و عرض کرد خداوندا عقل هم مخلوقی است چون من که او را آفریدی و کرامت بخشیدی و تقویت نمودی و من نقطه مقابل و ضد او هستم و در برابر او قوت و نیروئی ندارم. خداوند همان اندازه لشکری که به عقل داده بود، به جهل نیز عطا کرد. و فرمود اگر معصیت مرا بنمائی تو را از رحمت خود دور سازم. اینگونه بود که خداوند هفتاد و پنج لشکر به عقل مرحمت فرمود و هفتاد و پنج لشکر به جهل

چرا خدا جهل رو آفریده؟ جهل هم مثل عقل یک آفریده ی مختاره؟
نقل قول

نقل قول
بیایید باهم یه هفته رو این 10تا خصلت کار کنیم.

اخه من نمیدونم شما قراره دقیقا چیکار بکنین ولی اگه ادم بخواد هرکدوم از این خصلتارو واقعا تو خودش قشنگ به وجود بیاره مدت ها طول میکشه
والا

ده تا خیلی زیاد نیست؟ بعدشم، اینا هرکدوم یعنی چی؟ میشه از هر کدوم چند تا مثال بزنی؟

یه سوال دیگه: این لشگرهای عقل و جهل تن به تن میجنگن با هم؟ یعنی رو همدیگه اثر ندارن؟ مثلا «شک و تردید» به مبارزه با « تصدیق حق و حقیقت» یا « امیدواری به حق» نمیاد؟ یا مثلا «سستی و تنبلی» با « وفای به عهد» نمیجنگه؟ منظورم اینه که ما اگه بخوایم 10 تا خصلت اولی عقل رو روش کار کنیم، با 10 نفر از سپاه جهل طرفیم یا با 75 تاشون؟ چه جنگ سختی!

۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۵۹۷ بازدید
۱ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۰۹۴ بازدید
۵ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۳۸,۱۶۴ بازدید
۵ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۷۷,۵۳۰ بازدید
۵ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۶,۷۴۲ بازدید
۲۷ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۴,۳۴۲ بازدید
۲۷ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۷,۲۹۹ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۸۹۰ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۲۱۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۸۴ کاربر آنلاین است. (۹۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۸۴

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!