به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد مذهبی
نام کاربری: frederic*chopin
پیام: ۱,۶۹۹
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۷
از: تهران
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

اسم انجمن بحث آزاد مذهبیه یعنی میشه درش مباحث الهیاتی رو مورد مداقه قرار داد و به بوته نقد گذاشت که این به معنی استفاده از منابع و یا متدولوژی الزاما درون مذهبی نیست. وقتی مبحثی به شکل انتولوژیک نقد میشه باید تمام پیش فرض های درون-موضوعی که باعث سابجکتیو شدگی استنتاج ها میشن رو نادیده گرفت و به شکل زیربنایی جلو رفت.
این از این موضوع. در خصوص صفات الهی هم که فرمودید باید اول تکلیف صفت رو مشخص کنیم. از دید من صفت چیزیه که عقل اون رو به مثابه مقوم ذات جوهر درک میکنه. جوهر هم چیزیه که تصورش به تصور شیء دیگه ای که از اون ساخته شده باشه متوقف نباشه. در نتیجه میشه گفت که خدا یعنی جوهر که متقوم از صفات نامتناهیه که هریک از اونها مبین ذات سرمدی و نامتناهیه. ممکن نیست تو عالم دو یا چند جوهر وجود داشته باشن که دارای صفت واحد باشن و در ضمن ممکن نیست هیچکدام از صفات جوهر به درستی تصور بشن که مستلزم تجزیه جوهر به اجزا میشن. این مقدمات رو از این باب گفتم که تعریفی که من از خدا و صفاتش دارم با اون چیزی که تو ذهن شماست زمین تا آسمون فرق داره و در مستنتجات بعدی هم قطعا آبمون توی یه جوب نمیره.

و اینکه این مبانی فلسفی به ظاهر سنگین ولی در معنا راحت رو گفتی که هم جواب پرطمطراق داده باشی و هم اصلا جوابی داده باشی...از نظر من بسیاری از مباحث نیازمند ابحاث میان علمی و استفاده از اشتراکات اونهاست...بحث تک بعدی خیلی از مواقع منتج نیست...اگر بواقع دنبال بحث علمی باشیم و اضافه کردن و قول شما share اطلاعات...دیگ نیازی به ابزار غیر اخلاقی نیست...

۱۹ دی ۱۳۹۷
نام کاربری: VeriaLEO
پیام: ۳۳۴
عضویت از: ۲۷ دی ۱۳۹۶
از: Glasgow, United Kingdom
طرفدار:
- لیونل مسی
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی کریمی
- کارلوس کیروش
- عبدالله ویسی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
علی ولی الله نوشته:

دوستان اینجا رو با کلاس فلسفه ابن بطوطه اشتباه گرفتن...

نه مطالب در حدی نیست که فلسفه بهش اطلاق بشه. فعلا از سطح کتاب دینی مدرسه بالاتر نرفتیم! کاری که این دوستمون میکنه اینه که فقط با لغات پرطمطراق و اصطلاحات کلامی سعی داره پاسخ دوار خودش رو منطقی جلوه بده. در حالی که تا حالا هیچی نگفته! جز پیچاندن مطلب و آوردنش به نقطه اول.
زمانی میتونیم بگیم که با فلسفه نقادی طرفیم که وقتی مقدماتی باعث طرح اشکال در نتایجی میشن، در نتایج به طور کلی شک کنیم و سعی کنیم بدون توجه به اون نتایجِ سابقا مقبول، رفع اشکال کرده و دوباره اونها رو به اثبات برسونیم.
وقتی مثلا پدیده ای در عالم از منظر خرد نقاد در تضاد با حکمت یا عدل الهی در میاد، روش فلسفی نقادانه بدین صورته که بدون توجه به اینکه سابقا خدا حکیم یا عادل در نظر گرفته شده، از مساله رفع اشکال کنه یا بگه نمی دانم و انصراف بده. کاری که این دوستمون و بسیاری از متکلمین میکنن اینه که فقط با بازی با عبارات و اصطلاحات همون حکیم یا عادل بودن خدا رو در حلق مخاطب فرو میکنن و به گمان خودشون استدلال فلسفی کردن.

اگر طاقت نظر مخالف رو نداری کامنت نذار چون اینجا هر کسی میتونه نظر بده ...مخالف و موافق....توی تمام مباحث من فقط سمت موضوع حرکت کردم بدون هیچ توهین یا تمسخری....شما از اولین پیام توهین و تمسخر رو موید حرفات قرار دادی..اتفاقا این کاره که مال دوران ابتداییه...اگر نمیپذیری فقط مخالفت کن در کمال احترام..هیچ کدوم موظف به تقنیع طرف مقابل نیستیم...نظرمون رو میدیم و تمام...نه توهین میکنم و نه اجازه توهین میدم...اگر حرفای خودت رو قبول داشتی نیازی به توهین نمیدیدی ...مطلبی که حاوی مفاهیم باشه و استوار به دلیل محکم نیازی به جنجال و توهین و بازی رسانه ای و...نداره...توهین میکنی چون نیازمندشی...چون طاقت پذیرش نظر مخالف رو نداری...فیلمی که فیلمنامه خوب داشته باشه صحنه های مستهجنش کمتره...

کجای حرفای من توهینه؟ چون جوابی نداری کم آوردی و شلوغش کردی.
جالبه اول خودتو کوبیدی تو کامنت مردم بعد میای میگی حق نداری باهام مخالفت کنی.

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- لیونل مسی
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی کریمی
- کارلوس کیروش
- عبدالله ویسی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

اسم انجمن بحث آزاد مذهبیه یعنی میشه درش مباحث الهیاتی رو مورد مداقه قرار داد و به بوته نقد گذاشت که این به معنی استفاده از منابع و یا متدولوژی الزاما درون مذهبی نیست. وقتی مبحثی به شکل انتولوژیک نقد میشه باید تمام پیش فرض های درون-موضوعی که باعث سابجکتیو شدگی استنتاج ها میشن رو نادیده گرفت و به شکل زیربنایی جلو رفت.
این از این موضوع. در خصوص صفات الهی هم که فرمودید باید اول تکلیف صفت رو مشخص کنیم. از دید من صفت چیزیه که عقل اون رو به مثابه مقوم ذات جوهر درک میکنه. جوهر هم چیزیه که تصورش به تصور شیء دیگه ای که از اون ساخته شده باشه متوقف نباشه. در نتیجه میشه گفت که خدا یعنی جوهر که متقوم از صفات نامتناهیه که هریک از اونها مبین ذات سرمدی و نامتناهیه. ممکن نیست تو عالم دو یا چند جوهر وجود داشته باشن که دارای صفت واحد باشن و در ضمن ممکن نیست هیچکدام از صفات جوهر به درستی تصور بشن که مستلزم تجزیه جوهر به اجزا میشن. این مقدمات رو از این باب گفتم که تعریفی که من از خدا و صفاتش دارم با اون چیزی که تو ذهن شماست زمین تا آسمون فرق داره و در مستنتجات بعدی هم قطعا آبمون توی یه جوب نمیره.

و اینکه این مبانی فلسفی به ظاهر سنگین ولی در معنا راحت رو گفتی که هم جواب پرطمطراق داده باشی و هم اصلا جوابی داده باشی...از نظر من بسیاری از مباحث نیازمند ابحاث میان علمی و استفاده از اشتراکات اونهاست...بحث تک بعدی خیلی از مواقع منتج نیست...اگر بواقع دنبال بحث علمی باشیم و اضافه کردن و قول شما share اطلاعات...دیگ نیازی به ابزار غیر اخلاقی نیست...

اون بحث کاملا جدیه و به پانتئیسم مربوط میشه. منتها بخاطر برخی ملاحظات قادر نبودم بسطش بدم. اسپینوزا رو که میشناسی؟ گفتم یه چشمه بیام که خودت تا آخر ماجرا رو بگیری و گرنه اون چهار خط که به نظر شما ساده س خیلس خیلی هم ساختار شکن بوده بگذریم....

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
علی ولی الله نوشته:

دوستان اینجا رو با کلاس فلسفه ابن بطوطه اشتباه گرفتن...

نه مطالب در حدی نیست که فلسفه بهش اطلاق بشه. فعلا از سطح کتاب دینی مدرسه بالاتر نرفتیم! کاری که این دوستمون میکنه اینه که فقط با لغات پرطمطراق و اصطلاحات کلامی سعی داره پاسخ دوار خودش رو منطقی جلوه بده. در حالی که تا حالا هیچی نگفته! جز پیچاندن مطلب و آوردنش به نقطه اول.
زمانی میتونیم بگیم که با فلسفه نقادی طرفیم که وقتی مقدماتی باعث طرح اشکال در نتایجی میشن، در نتایج به طور کلی شک کنیم و سعی کنیم بدون توجه به اون نتایجِ سابقا مقبول، رفع اشکال کرده و دوباره اونها رو به اثبات برسونیم.
وقتی مثلا پدیده ای در عالم از منظر خرد نقاد در تضاد با حکمت یا عدل الهی در میاد، روش فلسفی نقادانه بدین صورته که بدون توجه به اینکه سابقا خدا حکیم یا عادل در نظر گرفته شده، از مساله رفع اشکال کنه یا بگه نمی دانم و انصراف بده. کاری که این دوستمون و بسیاری از متکلمین میکنن اینه که فقط با بازی با عبارات و اصطلاحات همون حکیم یا عادل بودن خدا رو در حلق مخاطب فرو میکنن و به گمان خودشون استدلال فلسفی کردن.

پسر خوب هم ادب رو رعایت کن هم نظر شخصیت رو در مورد دیگران توو دلت نگه دار...اگر کلماتی ک میگم رو نمیفهمی میتونی بپرسی...اگر جواب و تکلم محترمانه رو بلد نیستی سکوت رو یاد بگیر...از پیام آخر هم مشخص بود رفتی سرچ کردی هر چی کلمه که فکر کردی سخته جمع کردی...من مقصر نیستم ک تو متوجه نیسی....اساس مبانی دینی رو میگم نمیخوای یاد بگیری یا قبول کنی اجباری به اقناع نیس ...پسر گل من شاگردام هم سن شمان...نه تیکه بنداز و نه بی احترامی کن...همونطور که باهات بحث میشه بحث کن...

نه بی ادبی کردم نه بی احترامی‌ فقط به طنر خواستم بهت بفهمونم که تعمدا قلمبه حرف زدن چه ظاهر خنده داری داره!
ضمنا من بعد از اون جریان تجسستون دیگه کاری باهاتون نداشتم. خودتون اینجا پریدید وسط و کامنتم رو ریپلای کردید.
کسی اینجا از شما نخواست اصول دین آموزش بدین. بحث شرور و ایراداتی که در طول تاریخ فلسفه گرفته شده یه بحث مفصله که همیشه متکلما خواستن با چهارتا حرف قلمبه سر و تهشو بهم بیارن و ولی مشکل عمیقتر از این حرفاس‌. و استدلالی این چنین ضعیفی تو کت من و امثال من نمیره‌.

تجسسی وجود نداشت کاری غیر قانونی بود منم به شما کاری نداشتم به مسئول سایت یادآوری کردم کاری که از اول خیلی ها انجام دادن ...به عنوان عضو سایت انتقاد کردم مستقیم هم نگفتم که بگید به شما ربطی نداره و ناراحتی ایجاد بشه...اینجا اگر هزار تا نظر بزاری هم مشکلی نیست ولی اضافه کردن و گرفتن نشان کنار اسم که واقعا نمیدونم چه اهمیتی داره شاید برای بقیه هم که خود رو ملزم به قانون میدونن حرکت صحیحی حداقل در بخش نظرات نباشه....همین... اون هم توهینی نبود و شما شروع کردی به توهین...در حالی که مسئول سایت هم تاسف خوردن...الانم ک به متکلمین توهین میکنی...بحث کلام و فلسفه نیست...اون خواهرمون که سوال کرد بحث فلسفی نداشت ...بحث دینی و اعتقادی بود که به زعم شما میشه کلام....

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- لیونل مسی
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی کریمی
- کارلوس کیروش
- عبدالله ویسی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

بازم میگم هیچ توهین یا ابزار غیر اخلاقی استفاده نکردم. داشتم با یکی از دوستان در مورد مبحث شرور و زیر شاخه رنج حرف میزدم و شما پریدی وسط و خواستی اصول دین و کلام درس بدی و من گفتم این دست پاسخ ها هیچ بار فلسفی نداره و اون چیزی نیست که یک ذهن پرسشگر دنبالشه. حالا این شد توهین؟

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- لیونل مسی
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی کریمی
- کارلوس کیروش
- عبدالله ویسی
گروه:
- کاربران عضو
اصلا هم غیر قانونی نبود. اگه میتونی ثابت کن!
ضمنا شما بهتره یاد بگیرید هرجا میرید در جا نرید روی منبر و انتظار داشته باشید همه دست به سینه گوش کنن و دم نزن.

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

اون بحث کاملا جدیه و به پانتئیسم مربوط میشه. منتها بخاطر برخی ملاحظات قادر نبودم بسطش بدم. اسپینوزا رو که میشناسی؟ گفتم یه چشمه بیام که خودت تا آخر ماجرا رو بگیری و گرنه اون چهار خط که به نظر شما ساده س خیلس خیلی هم ساختار شکن بوده بگذریم....

هم فلسفه غرب رو میشناسم هم فلسفه ی اسلامی...من به چشمه یا دریای شما کاری ندارم...حرف اینه که وقتی توی فضای عمومی کامنت گذاشته میشه بمعنای پذیرش تمامی آپشن های موجوده..اعم از پاسخ ها و مخالفت ها..اگر در حرف کسی توهین بود شما میتونی اعتراض کنی یا توهین متقابل...ولی وقتی بحث علمی وجود داره اگر سختت بود میتونی بگی کلمات رو عوض کنم چون فکر میکردم مشکلی نداری...ک این هم توهین نبود..حرف اینه که به کسی انگ نزن ..بدون توهین و تمسخر...من مباحث علمی از این دست برام همینطوریه و کلماتم هم به همینصورت...قضاوت نکن..وگرنه کوچه بازاری توهین کردن چیزیه که بچه ها یاد میگیرن و بزرگترا یادشون میدن که ترک کنن...

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

قصد من بحث برای انتقال مباحثی بود ک فکر کردم برای دو طرف مفیده...وگرنه جدل و مشاجره فقط ارزش آدم رو کم میکنه...گفتم اگر نمیپذیری مختاری نه اجباری هست نه فشاری و نه توهینی...ودرباره سوالت جدا از اینکه توی خیلی از کامنت هاسعید جان این رو تذکر دادن از سالهای اول سایت تا الان ولی برای اثبات هم که گفتی کافیه اولین کاری رو که هر عضوی موظف به انجام اونه رو انجام بدی...مطالعه قوانین سایت...

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- لیونل مسی
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی کریمی
- کارلوس کیروش
- عبدالله ویسی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
frederic*chopin نوشته:

نقل قول
VeriaLEO نوشته:

قصد من بحث برای انتقال مباحثی بود ک فکر کردم برای دو طرف مفیده...وگرنه جدل و مشاجره فقط ارزش آدم رو کم میکنه...گفتم اگر نمیپذیری مختاری نه اجباری هست نه فشاری و نه توهینی...ودرباره سوالت جدا از اینکه توی خیلی از کامنت هاسعید جان این رو تذکر دادن از سالهای اول سایت تا الان ولی برای اثبات هم که گفتی کافیه اولین کاری رو که هر عضوی موظف به انجام اونه رو انجام بدی...مطالعه قوانین سایت...

خیالت راحت خوندم. هیچ منافاتی با فعالیتم نداشته.

۱۹ دی ۱۳۹۷
طرفدار:
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
- xavi
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
VeriaLEO نوشته:

ضمنا شما بهتره یاد بگیرید هرجا میرید در جا نرید روی منبر و انتظار داشته باشید همه دست به سینه گوش کنن و دم نزن.

نه دست به سینه باش نه توهین کن...اتفاقا اگر مخالفت کنی میشه شروع بحث علمی...روی منبر و اینها هم از همون اصطلاحات کوچه و بازاره...که ایران وخارج هم نداره...

۱۹ دی ۱۳۹۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۶۸۳ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۷,۸۲۴ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۵۴,۲۲۲ بازدید
۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۴,۷۷۷ بازدید
۲۴ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۲,۶۸۹ بازدید
۲۴ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۱۹۱ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۴,۲۴۴ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۶۸۶ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۳۶ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۹۹۱ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۰۵ کاربر آنلاین است. (۱۳۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۰۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!