به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد مذهبی
مبدل الاشباح
نام کاربری: gh.mo
پیام: ۱,۵۶۰
عضویت از: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
از: tehran
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
یا اَقرَبَ مِن کُل قَریب نوشته:

بقیه هیچ نظری ندارین؟؟؟

انگار کسی نظری نداره
بهتر نیست یه موضوع جدید راه بندازین؟

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۱ تیر ۱۳۹۵
نام کاربری: Mahshid.Shr
نام تیم: میلان
پیام: ۱,۸۷۹
عضویت از: ۵ مهر ۱۳۸۹
از: جایی همین نزدیکی
طرفدار:
- ژاوی.مسی
- !
- پرسپولیس قرمزته
- اسپانیا
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
نقل قول
beautiful queen نوشته:

نقل قول
یا اَقرَبَ مِن کُل قَریب نوشته:

بقیه هیچ نظری ندارین؟؟؟

انگار کسی نظری نداره
بهتر نیست یه موضوع جدید راه بندازین؟

اگر یکم صبر کنید اتفاقات تازه ای در راهه.
کوثر جان اگر میتونی بحث جن رو که مطرح کردی جمع بندی کن بی زحمت.

پ.ن: دوستان اگر شبه دارید میتونید بپرسید ماهم در رسیدن یه پاسخش تاحد توان کمک میکنیم همگی ولی فعلا بحثی مطرح نکنید، باتشکر

عطر تو دارد این هوا...
۲۱ تیر ۱۳۹۵
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
جنا كجا زندگى مى كنن؟

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۲۱ تیر ۱۳۹۵
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

جنا كجا زندگى مى كنن؟

زیر زمین.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۱ تیر ۱۳۹۵
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

جنا كجا زندگى مى كنن؟

بنا به روایات ائمه و گزارشات مستند تاریخی، اجنه امکان اسکان در هر مکانی را دارا می باشند، به نحوی که در این باره حمزه می نویسد امام باقر (ع) بیان داشته اند: پدرم علی بن الحسین (ع( همراه مردم و برخی از دوستان به سمت مکه حرکت کردند. آنان وقتی به صحرای عسفان رسیدند، گروهی از دوستان حضرت، خیمه های خود را در مکانی برپا نمودند. وقتی آقا علی بن الحسین (ع) به آن مکان که خیمه زده بودند، رسیدند به دوستان خود فرمودند: چرا در این مکان خیمه زده اید؟ در حالیکه اینجا مکان گروهی از اجنه می باشد که از شیعیان و دوستان ما می باشند و بودن خیمه ها در این مکان باعث تنگی مکان و اذیت آنان می شود.
پس دوستان حضرت عرض کردند: ما از این جریان بی اطلاع بودیم. همین که می خواستند خیمه ها را از آن محل بردارند ناگاه صدایی شنیدند که صاحب صدا دیده نمی شد و می گفت: ای پسر رسول خدا (ص)! خیمه ها را از محل خود حرکت ندهید و بگذارید در همین مکان بمانند که ما بخاطر شما این سختی را تحمل می کنیم و ما خوشحالیم از این که شما در این مکان فرود آمده اید. پس یک وقت دیدیم طبق بزرگی پیدا شد. داخل طبق پر بود از میوه های انگور، انار، موز و میوه های رنگارنگ دیگر، پس همگی از آن میوه ها میل نمودند.»

علاوه بر این جالب است بدانید حتی بعضی از اجنه در خانه های ما زندگی می کنند و همسایه ما هستند، بطوری که سال های سال در کنار ما بوده اند ولیکن از دیدن آن ها عاجزیم، به فرموده خداوند تبارک و تعالی: «انَه یُراکُم هو وَ قَبیله من حیث لاتَرُونَهُم»: او و قبیله اش شما را از آنجا که آن ها را نمی بینید، می بینند». (سوره اعراف: آیه 27)
شیخ بدرالدین از علمای اهل تسنن در کتاب «آکام المرجان فی احکام الجان» بیان داشته است که: ابا خلیفه عبدی می گفت: فرزندِ کوچکی داشتم که از دنیا رفت و من بخاطر ناراحتی از این مصیبت، خواب از چشمانم رفته بود، مدام در خانه تنها بودم و از غصه فکرم در آرامش نبود و فقط به کودک از دست رفته ام می اندیشیدم. روزی ناگاه صدایی از گوشه منزل به گوشم رسید که گفت: سلام علیکم یا ابا خلیفه!
گفتم: و علیکم السلام و رحمة الله، در حالی که از شنیدن آن صدا ترسیده بودم که این چه کسی بود که به من سلام کرد و من او را نمی بینم!
پس همان صاحب صدا شروع به قرائت اواخر سوره آل عمران نمود، تا اینکه رسید به آیه «وَ ما عِندَالله خَیر للأَبرار»؛ بعد از این آیات، مرا صدا زد. گفتم: لبیک، گفت: آیا تو در نزد خداوند گرامی تری یا پیغمبر اسلام حضرت محمد (ص) که فرزندش ابراهیم از دنیا رفت، در حالی که می فرمود: «چشمم گریه می کند و قلبم اندوهگین است، اما چیزی نمی گویم که خداوند را به غضب آورد».
سپس صاحب صدا مرا نصیحت فراوان کرد و مرا بخاطر مرگ فرزندم تسلّی داد. گفتم: خدا تو را رحمت کند، چه کسی هستی؟ گفت: من همسایه تو می باشم که در کنار تو زندگی می کنم.

همچنین در روایت دیگری آمده است که پیامبر اکرم (ص) محل زندگی بعضی از اجنه را که با هم اختلاف داشتند، جدا و معین کرد. عبدالله بن محمد در کتاب خود به نام «العظمه» در جزء دوازدهم این کتاب که به نام باب جن نامگذاری نموده، می گوید: بلال بن حارث نقل می کرد که در یکی از سفرهای پیامبر اکرم (ص) همراه ایشان بودیم، پس در این سفر مشاهده کردیم که پیامبر (ص) با افرادی صحبت می کند و صدای آن افراد را می شنیدیم، اما متوجه نمی شدیم که چه می گویند و کلمات و لغاتشان را نمی فهمیدیم.
سپس پیامبر (ص) فرمودند: جنیان مشرک و مسلمان با هم بخاطر مکان زندگیشان اختلاف داشتند و از من تقاضا کردند که رفع دعوا کنم، من نیز حکم کردم که جنیان مسلمان در کوه ها و روستاها اسکان نمایند و مشرکان اجنه در جایی زندگی کنند که میان دریا و کوه باشد. همچنین کثیر بن عبدالله می گوید: هیچ یک از انسان ها را ندیدم که به مناطق اسکان اجنه مشرک برود مگر اینکه حتماً به او آزاری رساندند، و بنا به روایات، اکثر جنیان بدذات در محل های آلوده مانند مرداب ها، حمام های آلوده و... تجمع می نمایند و به همین علت روایت شده است، هنگامی که قصد ورود به چنین مکان هایی را می نمایید، ذکر «بسم الله الرحمن الرحیم» را بر زبان خود جاری نمایید تا اجنه از آن مکان ها دور گردند.

پی نوشت ها
_1محمدباقر مجلسی. بحارالانوار، ج60: ص 89
2_شیخ بدرالدین شبلی. آکام المرجان فی احکام الجان: صص 25، 80
3_حسین دیلمی. اسرار و فواید بسم الله الرحمن الرحیم: ص 37
_4جعفر حمزه. دنیای ناشناخته جن: صص 60- 63

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۱ تیر ۱۳۹۵
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

جنا كجا زندگى مى كنن؟

من همیشه با خودم میگم وقتی شیطون جزو اجنه است و میتونه تو گوش ما زمزمه کنه و ما رو وسوسه کنه، پس همیشه باهامونه. درنتیجه اجنه میتونن کنار ما باشن.
فکر کنم ما فقط با توکل به خدا میتونیم از شرشون دور باشیم.

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۱ تیر ۱۳۹۵
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
ممنون از پاسختون

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۲۱ تیر ۱۳۹۵
مبدل الاشباح
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

ممنون از پاسختون

خواهش میکنم
خیلی ساله که دیگه اجنه برام ترسناک نیستن
ولی همیشه اینکه اجنه میتونن خودشون رو شبیه بعضی حیوونا مثل گربه دربیارن جالب بوده

گداخته از جفای همه
گریخته در وفای علی
۲۱ تیر ۱۳۹۵
نام کاربری: Son.of.Man
پیام: ۸۶۰
عضویت از: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
مصاحبه پیرامون جن (خبرگزاری شبستان با حجت الاسلام حسین عرب)

صحبت کردن در خصوص موجودی به نام جن و اطلاع یافتن از چیتسی این موجودات، چگونگی زندگی، نحوه ارتباط و ... از جمله سوالاتی است که همیشه ذهن بشر در خصوص آن کنجکاو بوده است؛ در این خصوص طی سلسله مباحثی با حجت الاسلام حسین عرب، مدیر دفتر بین الملل موسسه بهداشت معنوی و پژوهشگر مسائل متافیزیک به گفتگو نشسته ایم که از نظرتان می گذرد:

اجنه چگونه موجوداتی هستند و آیا جن مومن یا کافر هم داریم؟

از نظر لغوی جن به موجودی اطلاق می شود که مخفی و پنهان است. طبق آموزه های دین این موجود دارای قوه اختیار می باشد، بنابراین ایمان و کفر، و عذاب و پاداش برای آنها نیز معنا دارد. همچنین براساس آیات قرآن این موجودات دارای حشرو نشر و مرگ و زندگی می باشند. و از فحوای روایات وسایر متون دینی اینچنین بر می آید که جنیان دارای گونه های متنوعی هستند که برخی از این گونه های توالد و تولید مثل دارند.

ایا اجنه نیز همچون انسان ها پیامبری دارند که دستورات الهی را بر آنها نازل کنند؟

خیر اجنه پیامبر اولوالعزم ندارند و در واقع پیامبران ما؛ پیامبران آنان نیز هستند که در برخی موارد به اذن خدا اجنه در اختیار پیامبران، (مانند سلیمان نبی)، امامان و انبیاء بوده اند و به آنها خدمت رسانی در جهت اهداف دین کرده اند. بنابراین اجنه گاه برای دریافت پاسخ سوالات شرعی خود به پیامبران، امامان و بزرگان دین مراجعه کرده و می کنند چرا که آنها نیز قوانین و قواعد دینی و فقهی مانند ما البته با تفاوت هایی دارند.

محل زندگی اجنه کجاست و آیا امکان ارتباط با آنها وجود دارد؟

قبل از پاسخ به این سوال لازم است یادآور شوم که پرداختن بیش از حد به برخی از زوایای عالم جنیان جزء علم لاینفع بوده و سودی به حال ما ندارد؛ و آیات و روایات موجود در این موضوع، آن مقدار اطلاعات لازم که احتمالا در کمال انسان نقش دارند را بیان نموده اند. بنابراین بنده در پاسخ به این سوال به گزارشات موجود که از فحوای متون دینی در این زمینه آمده است اکتفا می کنم. اما در رابطه با محل زندگی اجنه بایستی بگوئیم: به صورت کلی جنیان در همین عالم مُلکی که ما نیز در آن زندگی میکنیم، زندگی میکنند. بنابراین محل زندگی اجنه تنها در کره زمین نیست و آنها ممکن است در هر جایی از عالم هستی باتوجه به معیار های مختلف موجود باشند. منتهی در بعضی روایات -شاید با توجه به گونه های مختلف جن- به برخی محل ها به صورت خاص اشاره شده است. مکان هایی همچون: میان زمین و آسمان، زیر زمین، بیابان ها و ....

آیا می توان با اجنه ارتباط برقرار کرد؟

بله می توان با اجنه ارتباط برقرار کرد اما برآیند کلی دین ما، تلاش برای برقراری این ارتباط را حرام می داند. اگر انسان که اشرف مخلوقات است و طبق رتبه بندی که برای عوالم یاد شده، مقام اش از جنیان بالاتر است بخواهد با آنها ارتباط بگیرد در مجموع ضرر کرده و تنزل وجودی پیدا می کند. لذا تلاش برای برقراری ارتباط از جانب ما با آنها کاری بیهوده، حرام و سقوط است.

اما در مجموع افرادی که با اجنه ارتباط می گیرند را می توان به دو گروه کلی تقسیم نمود: اول افرادی که آگاهانه و با انتخاب خود با اجنه ارتباط برقرار می کنند، دوم افرادی که به صورت اتفاقی با جن و یا جنیانی ارتباط برقرار کرده اند. گروه اول خود شامل دو دسته از انسان ها می شود: یکی افراد بسیار مومن که اجنه برای رفع مشکلات و حتی مسائل دینی خود به آن ها مراجعه می کنند (مانند اهل بیت علیهم السلام و برخی عارفان بزرگ) و دیگری افراد پستی که به دنبال ارتباط، احضار و یا تسخیر جنیان هستند. اما گروه دوم شامل افراد مختلفی است که به صورت اتفاقی ممکن است ارتباط برقرار کرده باشند. حالا ممکن است در این ارتباط جنیان مومنی به کمک آن فرد آمده باشند و یا شیاطینی برای آزار و اذیت آن فرد با وی ارتباط گرفته اند. البته در اینجا بایستی این نکته را یادآور شوم که در 90 درصد مواردی که افراد گمان می کنند جن دیده اند و یا جنی آنان را اذیت میکند، در واقع هیچ موجودی در کار نیست و این مساله تنها ناشی از توهمات آن فرد است.

آیا اجنه قادر به آسیب رساندن به انسان ها هستند؟

ببینید اصل اولی در خلقت عالم انسان ها و جنیان آن است که شیاطین و جنیان هیچ نفوذی در زندگی یک انسان بالغ ندارند، مگر آن که روزنه های نفوذ آنان در زندگی خود را باز نماید. طبق روایات روزنه هایی وجود دارد که اگر انسان آنها را به روی اجنه بگشاید امکان ورود آنها به زندگی آدمیان و گاه آسیب رساندن وجود دارد اما این موارد قطعی نیست و تنها امکان وقوع آن وجود دارد. در یک اشاره کوتاه می توان چند روزنه اصلی زیر را به عنوان ریشه سایر روزنه ها معرفی کرد. مسائلی همچون انجام برخی از گناهان کبیره و به طور کلی هرآنچه که ما را از ساحت بندگی خداوند دور کند، عواملی که باعث افزایش قوه واهمه در انسان گردد که شامل مسائلی همچون ترس، ضعف جسمانی، مصرف مواد روانگردان و مشروبات الکلی و ... می شود. پذیرش و تسلیم بودن در برابر شیاطین که برخی مصداق های آن شامل: ورود در برخی فرقه های انحرافی همچون عرفان حلقه، انجام برخی تمرینات خاص مدیتیشن و ریلکسیشن و حتی پیگیری مسائل ارتباط با اجنه از سر کنجکاوی می شود. البته بعضی روزنه های دیگر همچون نام مادر، تاریخ تولد به قمری به همراه عکس و ... نیز هست که اگر این اطلاعات در دست برخی افراد نااهل و شیطان صفت قرار گیرد می توانند با نیروهای شیطانی به فرد آسیب برسانند.

به طور کلی اسلام هیچ توصیه ای به تلاش برای برقراری ارتباط با اجنه ندارد و این کار را حرام دانسته و انسان می تواند سبک زندگی در پیش گیرد که این از آسیب ها و مباحث در امان بماند. در این خصوص می توان به دو کتاب ارزشمند "مفاتیح الحیات" و "حلیة المتقین" مراجعه کرد و آدابی را که در این خصوص وارد شده، در زندگی به کار بست.

منبع: نجات از جن

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۲ تیر ۱۳۹۵
نام کاربری: Son.of.Man
پیام: ۸۶۰
عضویت از: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
طرفدار:
- لئو
گروه:
- کاربران عضو
آپلود عکس

منبع: جایگاه جن، شیطان و جادوگر در عالم
اثر اصغر طاهر زاده

تنها دلیلمن
منتظرت خواهم ماند...
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳۰ تیر ۱۳۹۵

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۸۷۹ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۲۵,۷۴۹ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۶۲,۹۲۱ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۶۶۵ بازدید
۲۶ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۳,۴۲۲ بازدید
۲۶ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۳۵۰ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۶۹۵ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۵۵ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۵۱ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۲۵ کاربر آنلاین است. (۱۳۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۲۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!