به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد مذهبی
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
کلنا عباسک یا زیـنـب نوشته:

سلام علیکم
بنده عازم مشهدم.
دوستان اگه به کسی بدی کردم لطفا حلال بفرمایید.

با احترام
التماس دعای فرج

+ماه رمضان مبارک.

التماس دعا.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۸ خرداد ۱۳۹۵
نام کاربری: noorozahra
پیام: ۱۱۶
عضویت از: ۹ خرداد ۱۳۹۵
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
روح خدا در کالبد زمان نوشته:

دوستان به این سوال بر پایه استناد به آیات و روایات - و نه نظر شخصی - جواب بدید:

آیا انسان می تونه در خلق شدن یا نشدن انسان دیگری تصمیم گیرنده باشه؟

پی نوشت: مصداقش اینکه کسی تصمیم بگیره بچه دار بشه یا نه و یا با کی بچه دار بشه و این در تعیین نسلی از آدمها باشه که قراره به دنبالش خلق بشن تاثیرگذار باشه!

من پاسخی که دوستان به این سوال دادن رو مطالعه نکردم ولی خواستم پاسخی داده باشم به این سوال
ببیند روایات تو این زمینه خیلی کلی تر گفتن که اگر بخوایم درباره یک مصداق خاص ب نام تاثیر ما بر بچه دار شدن روایت پیدا کنیم بخاطر همین مجبور می شیم از جیب خودمون استدلال اضافه کنیم که میشه فلسفه
و این بحث هم یه بحث جبر و اختیاره که هنوز واضح حل نشده
این یعنی ادم تو بچه دار شدنت تاثیر داره که این موید اختیاره
از اونطرفم روایات زیاده که گفتن همه مخلوقات خدا ازقبل تو لوح محفوظ سرنوشتشون ثبته یا فلانی قبل از خلق شدن معلومه اصل و نسب و فرزندانش یا بعدا از نسل فلانی اینقدر شیعه قراره باشه که موید از قبل معلوم بودنه
از لحاظ فلسفی و غیر روایی هم ببینیم جبر درست تره
یعنی تو انتخابی نمیتونی داشته باشی
خوب ممکنه این سوال به ذهن برسه که روایات می گن دعا قضا رو برمی گردونه حتی اگر محکم شده باشه ولی این به ذهن می رسه که خب یعنی خدا نمیدونسته ک بعدا تو روایت میخونی و حکمشو تغییر میدی؟
بحث اصلا همینجاست ک میگن خدا مقدراتی داره و خودش میدونه و این دعاها باعث میشه خدا برا ما معلوم و مشخص کنه اون سرنوشت های تعیین شده رو
یعنی ما انتظار یه نتیجه ای رو داریم و خدا نتیجه دیگش رو برا ما حاصل میکنه ولی این دلیل نمیشه که خدا از قبل خبر نداشته یا معلوم نبوده
ببیند شواهد روانشناسی و فلسفی نشون میده حتی تو اختیاری ترین تصمیماتت هزارتا عامل غیر خودت تاثیر دارن
اینو یکم بهش فکر کنید میتونید بفهمید.مثلا میتونستید الان مسیحی باشید میتونستید الان پزشک باشید چرا الان ب این فکر میکنی؟؟؟ ممکن بود خانواده شما اگر مسیحی بودن شمام الان مسیحی بودید.میبینید از خانواده و محیط و خیلی چیزای دگ دست ب دست هم دادن ک شما الان اینجایید
ولی ازونطرف ثابت نشده که همه چی همینطوره یعنی جبر مطلق هم ثابت نشده
فقط معلومه بسیاری از مسائل شخصی هم دست خودمون نیست
ولی خب دین و روایات هم جبرو تایید نمیکنن!
بلکه میگن جفتش هست ولی کیفیتش رو من نمیدونم
یعنی ی اختیار محدودی داری اینکه کجاست و چجوری با جبر مقابله میکنه این هنوز حل نشده
معلومه که سرنوشتت با دعا تغییر نمیکنه اگ اینجوری باشه علم خدا میره زیر سوال
ینی قرار بوده و خدا فک میکرده تو ی سرنوشتی داری بعد تو دعا کردی و تغییرش دادی؟؟
بحث اینجاست ک برا من و شمای نوعی ممکنه تاثیر داشته باشه ولی خدا میدونسته ک ما چیکار میکنیم و چیکار خواهیم کرد و سرنوشتمون از قبل معلومه
این یعنی ماها توهم اختیار داریم فقط
خب میگم اینا بحث فلسفیه
فلسفه قرار نیست با روایات سازگار باشن
اثبات جبر هم از طریق فلسفه هست
الان این گزاره فلسفیه
روایات خیلی واضح نگفتن جزییاتشو
توحید صدوق باب جبر و تفویض رو بخونید همه روایات این باره اون تواینها هست
روایات میگن دعا کنید خب دعا کنید
ببنید می شه یه جمع بندی کرد بزرگان تو این زمینه دو دسته بودن یه عده شون فیلسوف مسلک بودن مثل ملاصدرا ومطهری یه عدشون مثل مجلسی و خویی و علامه حلی روایات مسلک بودن نظراتشون باهم فرق داشت دیگه
دسته اول قایل به ترجیح فلسفه بودن دسته دوم قایل به ترجیح روایات و کلا باهم سر ستیز داشتن نظر صریحی ندادن ولی در کل گروه اول میگه نمیتونی گروه دوم میگه میتونی با استفاده از ایات و روایات و این مسائل ک وارد شده و هر ایه ای ک درباره ازدواج هست رو می شه تفسیری در این رابطه داشت مثل این ایه سوره بقره نِسَاؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتُوا حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُوا لِأَنْفُسِکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّکُمْ مُلَاقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ و در زمینه روایاتش می تونید مراجعه کنید به فروع کافی جلد پنج اخرش درباره فرزند روایت داره
ولی اگ منطورتون تاثیربربچه هس خب این تاثیر واضحه دگ
اما اگر سوالتون کیفیتشه مثلا چطور ادمی بشه یا چطور تاثیر بزاریم تو حلیه المتقین روایت هست ذیلش

پشت و پناه عالمیان زینب پناه ندارد ..... زینب پناه ندارد... پناه ندارد .... پناه ندارد... ندارد
۲۰ خرداد ۱۳۹۵
نام کاربری: HAMID.A19
پیام: ۱,۳۳۲
عضویت از: ۱۵ آذر ۱۳۹۲
طرفدار:
- Xavi-Messi-Busquets-Iniesta
- ronaldinho-puyol-pep-Johan cruyff
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
استاد رائفی پور داستان جالبی می گفتن که تو تاکسی نشسته بودن و راننده تاکسی از دزدی هایی که تو مملکت اتفاق می افتاده حرف میزده و می گفته همه دزدن و اینا. موقع پرداخت کرایه که میشه راننده میگه که 400 تومن پول کرایه تاکسیه(از اونجایی که اون مسیرو استاد همیشه طی می کردن می دونستن قیمت تاکسی 300 تومنه)ایشون هم میگن قیمت تاکسی 300 تومنه و من آدمی نیستم که باج بدم. - نه خیر 400 تومن -کی گفته؟ - من گفتم -یادتونه گفتین همه دزدن شما هم دزدین. دزد +البته کار داشته به برخورد فیزیکی هم کشیده میشده. وقتی 300 تومنو بکنی 400 تومن معادی 30% کرایه می کشی روش. یعنی این طرف اگه پس فردا وزیر بشه یک چاه نفت رو خالی می کنه میگم وقتی که زمانی ما داریم می نالیم خودمونم نگاه کنیم. هر چند حرفای استاد در رابطه با برخورد رهبری با مفاسد بود ولی کم بی ربط هم نبود به ماجرا

اگه بحث واقعا "آزاد" هست بذا منم بگم نظرمو

این ادمی که بهش میگی استاد خودش از همه کثیف تر دروغ گو تر تهمت زن تر و اشغال تره . ادمی که به به زور می خواد به کسایی کهدوسشون نداره یه چیزی بچسبونه واقعا نوبره این ادم

جم کن بابا این بساط مسخره رو

درضمن
من ابلیس من ابلیس روی حلقه بنویس ...

۲۷ خرداد ۱۳۹۵
نام کاربری: nd-mbg
پیام: ۳۱
عضویت از: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
از: #tehran
طرفدار:
- مسی،بارتا،نیمار
- کارلس پویول،لوییز انریکه
- پرس پولیس
- فقط ایران
- محسن بنگر،پیام صادقیان،علی کریمی
- پپه،آرسن ونگر
- دایی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
HA19 نوشته:

نقل قول
استاد رائفی پور داستان جالبی می گفتن که تو تاکسی نشسته بودن و راننده تاکسی از دزدی هایی که تو مملکت اتفاق می افتاده حرف میزده و می گفته همه دزدن و اینا. موقع پرداخت کرایه که میشه راننده میگه که 400 تومن پول کرایه تاکسیه(از اونجایی که اون مسیرو استاد همیشه طی می کردن می دونستن قیمت تاکسی 300 تومنه)ایشون هم میگن قیمت تاکسی 300 تومنه و من آدمی نیستم که باج بدم. - نه خیر 400 تومن -کی گفته؟ - من گفتم -یادتونه گفتین همه دزدن شما هم دزدین. دزد +البته کار داشته به برخورد فیزیکی هم کشیده میشده. وقتی 300 تومنو بکنی 400 تومن معادی 30% کرایه می کشی روش. یعنی این طرف اگه پس فردا وزیر بشه یک چاه نفت رو خالی می کنه میگم وقتی که زمانی ما داریم می نالیم خودمونم نگاه کنیم. هر چند حرفای استاد در رابطه با برخورد رهبری با مفاسد بود ولی کم بی ربط هم نبود به ماجرا

اگه بحث واقعا "آزاد" هست بذا منم بگم نظرمو

این ادمی که بهش میگی استاد خودش از همه کثیف تر دروغ گو تر تهمت زن تر و اشغال تره . ادمی که به به زور می خواد به کسایی کهدوسشون نداره یه چیزی بچسبونه واقعا نوبره این ادم

جم کن بابا این بساط مسخره رو

درضمن
من ابلیس من ابلیس روی حلقه بنویس ...

این قضیه ریورس آهنگ کامران هومن بود درسته؟

رفیق چیه؟
تو خواهرمی
۱ تیر ۱۳۹۵
نام کاربری: a.fcb
پیام: ۵۷۵
عضویت از: ۱ آذر ۱۳۹۴
طرفدار:
- مسی،اینیستا،ماسکرانو
- -
- تیم ملی
- آرژانتین
- مهدی طارمی
- لوییز انریکه
- کیروش
گروه:
- کاربران عضو
من فقط اونجایی از رایفی متنفر شدم که گفت اهنگ هتل کالیفرنیا رو ریورس کردن برای اولین بار و کلمات نمیدونم چی چی از توش استخراج کردن و اینا...

بعضی وقتا
یه نگاه آشنا از بین هزارتا نگاه
میتونه تک تک سلول های بدنت رو بلرزونه...
۱ تیر ۱۳۹۵
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
بابا پيامايي ك تو ريورس ميذارن چيزي نيس ك رائفي پور از خودش دربياره هست ديگه

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۱ تیر ۱۳۹۵
طرفدار:
- مسی،اینیستا،ماسکرانو
- -
- تیم ملی
- آرژانتین
- مهدی طارمی
- لوییز انریکه
- کیروش
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

اهنگ هتل کالیفرنیا ی چیزیه ک من باهاش زندگی میکنم نمیشه کنار گذاشتش...بعد من نمیتونم ی دانشمندی چیزی استخدام کنم ببینم چی ریورسش پیام بدی داره چی هیچ معنی نداره....چون اکثر اهنگای خوب مشکل ریورس رو دارن

بعضی وقتا
۱ تیر ۱۳۹۵
Queen of Gallerion
طرفدار:
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
نقل قول
wilson نوشته:

نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

اهنگ هتل کالیفرنیا ی چیزیه ک من باهاش زندگی میکنم نمیشه کنار گذاشتش...بعد من نمیتونم ی دانشمندی چیزی استخدام کنم ببینم چی ریورسش پیام بدی داره چی هیچ معنی نداره....چون اکثر اهنگای خوب مشکل ریورس رو دارن

نه اتفاقا آهنگاى محدودي هستن ك پياماي شيطانى ميذارن تو ريورسشون. حالا هتل كاليفرنيا ريورسش چي بود؟ بعضياش توهميه ينى واقعا بايد توهم بزنى بگى اين تو ريورسش فلان چيزو ميگه ولي بعضياشونم كاملا مشخصه

۱ تیر ۱۳۹۵
طرفدار:
- مسی،اینیستا،ماسکرانو
- -
- تیم ملی
- آرژانتین
- مهدی طارمی
- لوییز انریکه
- کیروش
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

نقل قول
wilson نوشته:

نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

نه اتفاقا آهنگاى محدودي هستن ك پياماي شيطانى ميذارن تو ريورسشون. حالا هتل كاليفرنيا ريورسش چي بود؟ بعضياش توهميه ينى واقعا بايد توهم بزنى بگى اين تو ريورسش فلان چيزو ميگه ولي بعضياشونم كاملا مشخصه

من نمیدونم ریورسش چی میشه رایفی میگفت دربارش اما میگفت این آهنگ اصلا معنی نداره شعرش... در حالی ک من فقط با شعرش حال میکنم اصلا این بحث ریورس رو چ جوری متوجه میشین ک کدوم اهنگ مشکل داره یانه؟من فقط اهنگ شر اعظم شاهیین نجفی رو فهمیدم..

بعضی وقتا
۱ تیر ۱۳۹۵
Queen of Gallerion
طرفدار:
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
نقل قول
wilson نوشته:

نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

نقل قول
wilson نوشته:

نقل قول
ريـפـانـہ نوشته:

من نمیدونم ریورسش چی میشه رایفی میگفت دربارش اما میگفت این آهنگ اصلا معنی نداره شعرش... در حالی ک من فقط با شعرش حال میکنم اصلا این بحث ریورس رو چ جوری متوجه میشین ک کدوم اهنگ مشکل داره یانه؟من فقط اهنگ شر اعظم شاهیین نجفی رو فهمیدم..

آهان
با نرم افزار مخصوصش ريورسشو گوش مى كنن. حالا ب چ آهنگى مشكوك ميشن نميدونم شايد براساس پيشينه خواننده يا گفته هاش و همين طور آهنگسازش يا اينكه تو اصل آهنگ خيلي داره چرت ميگه ريورسشو گوش ميدن شايد اونجورى يچيزي بگه

۱ تیر ۱۳۹۵

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۱,۱۲۳ بازدید
۵ ساعت قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۷۶۵ بازدید
۲ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۳۰۳ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۳,۷۵۶ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۰۰۶ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۰۵۱ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۸,۰۵۸ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۹۵۲ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۷ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۳۲۹ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۸۵ کاربر آنلاین است. (۱۶۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۸۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!