به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد مذهبی
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
کمی تامل کنیم...

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ﴿۵﴾
پس [بدان كه] با دشوارى آسانى است (۵)

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ﴿۶﴾
آرى با دشوارى آسانى است (۶)

فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ ﴿۷﴾
پس چون فراغت ‏يافتى به طاعت دركوش (۷)

وَإِلَى رَبِّكَ فَارْغَبْ ﴿۸﴾
و با اشتياق به سوى پروردگارت روى آور (۸)

(سوره مبارکه الشرح)

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۶ شهریور ۱۳۹۲
نام کاربری: mahsa.barca
پیام: ۳,۰۹۹
عضویت از: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲
از: esf
طرفدار:
- david villa .messi
- گوارديولا
گروه:
- کاربران عضو
بچه ها اگه ميشه لطف كنين و نشانه هاي ظهور رو بذارين

فقط اگه ميشه از يه منبع معتبر باشه

مررسي (:

به شکل نمایش کنارم مردمن
۱۶ شهریور ۱۳۹۲
نام کاربری: *mohammad.z*
پیام: ۵,۲۳۶
عضویت از: ۲۹ مهر ۱۳۹۱
از: بابلسر _كاله
طرفدار:
- مسي
- كرايف
- استقلال کبییر
- تيم ملي بارسلونا
- جانواريو
- پپ گواردیولا
- قلعه نوعي
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
بچه ها اگه ميشه لطف كنين و نشانه هاي ظهور رو بذارين

فقط اگه ميشه از يه منبع معتبر باشه

مررسي (:

امام علی (ع) می فرماید: من المحتوم الذی لابد منه ان یکون قبل القائم.

« خروج السفیانی – و خسف بالبیداء و قتل النفس زکیه و المنادی من السماء و خروج الیمانی»

کتاب ارشاد- شیخ مفید

طبق این روایت علائم قطعی و نشانه های حتمی ظهور پنج دسته اند که ما هر یک از آنها را به اختصار بیان می نماییم:

۱-خروج و شورش سفیانی:

قطعی ترین نشانه در روایات شیعه شورش و خروج سفیانی است اما در کتب حدیث اهل سنت از سفیانی اسمی نیست و در عوض در کتب اهل تسنن از شخصی به نام دجال سخن رفته و تعداد احادیث مربوط به او بسیار بیشتر از روایات شیعه در مورد سفیانی است البته از دجال در بعضی از از روایات شیعه هم نام برده شده است که بعدا به توصیف آن خواهیم پرداخت(انشاالله). اما در مورد سفیانی از امام صادق(ع) رسیده است که:

«و من یحتوم خروج سفیانی من رجب» از علائم حتمی ظهور٬ شورش سفیانی در ماه رجب است.

کتاب الغیبه

در روایت دیگری حضرت فرموده اند که: سفیانی طبق روایتی از امیر المومنین(ع) فردی است با نام عثمان از نوادگان ابوسفیان و بسیار خبیث و قسی القلب و مدت ۸ یا۹ ماه غارت و کشور گشایی می کند.

سپس حضرت مهدی(عج) او را از بین می برد و در بعضی روایات آمده که حضرت عیسی (ع) در بیت المقدس سفیانی را می کشد. اما قبل از نابودی شخص سفیانی لشکر خونخوار او در سرزمین بیداء به زمین فرو می روند.

(خسف بیداء) که خسف بیداء نیز این خود از علائم حتمی ظهور است و ما قبل از شرح این واقعه مختصری در وصف دجال می گوییم:

دجال:

دجال صیغه مبالغه از کلمه دجل به معنای پنهان کننده حق و آشکار کننده باطل و گفته شده که نام اصلی دجال ٬ صاید بن صید است و والدینش هر دو یهودی اند و ۳ سال قبل از خروجش قحطی می شود. در روایات اهل تسنن خصوصیاتی برای دجال گفته شده از جمله اینکه فردی کافر کیش و دارای عمر طولانی٬کوتاه قد٬ چاق و زشت رو است. که تمام عالم جز مکه و مدینه را تصرف می کند و هنگام خروجش حضرت بقیة الله بر سفیانی فائق آمده است.

۲- خسف بیداء:

بیداء نام سرزمینی است در دو منزلی مدینه و خسف٬ به معنای بلعیدن و نابود کردن است و طبق روایات متعددی تمام لشکر سفیانی پس از جنایتهای بی شمار هنگام عبور از این سرزمین به دل زمین فرو رفته و نابود می شوند و فقط سه نفر از این لشکر زنده می ماند(امام باقر(ع))

کتاب الغیبه

در جای دیگر امام باقر می فرماید: و ینرل جیش السفیانی البیداء فینادی مناد من السماء یا ابیدالقوم٬ فیخسف بهم. «سپاه سفیانی در سرزمین بیداء فرود می آیند٬ پس منادی آسمانی بانگ می دهد ای سرزمین بیداء این جمعیت را نابود ساز٬ آنگه همگی در کام زمین فرو می روند.»

ارشاد مفید

۳- صیحه ی آسمانی:

از مجموع روایات در باب نداهای آسمانی بر می آید که این ندا ها دو نوعند:

۱) یک دسته جزء نشانه های غیر حتمی اند مثل ندای آسمانی در ماه رجب

۲) یک دسته جزء نشانه های حتمی ظهورند مثل دو صیحه ی آسمانی که در یک روز از ماه رمضان واقع می شوند.

امام باقر(ع) می فرماید: .…لابد من هاتین الصوتین قبل خروج القائم صوت من السماء و هو صوت جبرئیل و صوت من الارض و هو صوت ابلیس اللعین.

کتاب الغیبه – شیخ طوسی

حتما قبل از ظهور قائم(عج) این دو صوت شنیده می شودیکی از آسمان که صدای جبرئیل است و دیگری از زمین صدای شیطان لعین است.

امام صادق در دنباله ی آیه ی: واستمع یوم ینادی المنادی من مکان قریب یوم یسمعون الصیحة القائم من السماء و ذلک یوم الخروج.

سوره ق

(آنگاه که منادی از مکانی نزدیک ندا می دهد گوش فرا دار…) می فرمایند:

ینادی المنادی باسم القائم و اسم ابیه علیهماالسلام و الصیحة فی هذه الایه صیحة القائم من السماء و دلک یوم الخروج.

تفسیر قمی

«منادی با نام حضرت قائم و نام پدرش ندا سر می دهد و صیحه در این آیه همان بانگ آسمانی و صیحه زمان قیام حضرت است و آن روز روز خزوج قائم است.»

در روایتی پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: مفاد و مضمون این آیه چنین است:

ایها الناس قطع عنکم مدة الجبارین و ولی الامر خیرامة محمد فالحقوا بمکة.

کتاب الاختصاص – شیخ مفید

هان ای مردم مهلت ستمگران به پایان رسیده و بهترین امت محمد(ص) به پیشوایی برگزیده شد٬ خود را در مکه به او برسانید.

امام باقر می فرمایند:«منادی آسمانی در ابتدای روز بانگ می زند ای مردم! آگاه باشید حق با علی(ع) و شیعیان اوست وشیطان لعنة الله درآخر روز صدا می زند حق با سفیانی و پیروان اوست.»

ارشاد- شیخ مفید

۴- قتل نفس زکیه:

اغلب روایات در باب کشته شدن نفس زکیه متعلق به کتب بزرگ شیعه است ولی در کتب اهل سنت روایتی بر رد آنها نبوده استو بعضا روایاتی موافقی هم وجود دارد در مورد نفس زکیه سه نظریه وجود دارد که عبارتند از:

۱- نفس زکیه از نظر لغت به معنای انسان کامل و تذهیب نفس کرده است و محدثین آن را لقب جوانی از بنی هاشم از فرزندان امام حسین (ع) می دانندکه جزو لشکریان امام زمان بوده و حضرت او را به عنوان پیک برای رساندن پیام خود به مردم مکه به آنجا می فرستند و او پس از ابلاغ پیام حضرت در مکه مورد هجوم مردم قرار می گیرد و مظلومانه در بیت الحرام در بین رکن و مقام در ماه حرام به شهادت می رسدو طبق روایت پانزده روز پس از این واقعقیام حضرت واقع می شود.

۲- بعضی دیگر از محدثین نفس زکیه را از اولاد امام حسن(ع) می داند و می گویند وی پشت دروازه ی کوفه(نه مکه) به همراه هفتاد نفر از صالحین به شهادت می رسد.

۳- گروه سوم گفته اند که او کسی نیست جز ابو عبدالله محمد بن عبدالله بن الحسن ابن الحسن بن علی بن ابی طالب که در زمان منصور دوانیقیخلیفه عباسی سر به شورش برداشت و کشته شد.

این گروه وی را از مدعیان مهدویت دانسته و از نظر اخلاقی انسان چندان پاک و کاملی نمی دانند.

۵-خروج و قیام یمانی:

امام صادق(ع) نسب یمانی را چنین معرفی می کند:

خروج رجل من ولد عمی زید بالیمن

کتاب بشارة الاسلام

از نشانه های ظهور یکی از اولاد عمویم زید است در یمن.

در حدیث دیگری آمده:

پادشاهی در صنعاء یمن به نام حسن یا حسین خروج می کند.

و در روایتی از پیامبر اکرم(ص) آمده است که خروج سفیانی و خراسانی و یمانی در یک روز واحد است.

و امام باقر(ع) فرموده اند که سفیانی (عثمان بن عنبس یا عثمان بن عتبه) از شام و یمانی از یمن(از آبادی به نام کرعه) و سید خراسانی (شعیب بن صالح) از ری قیام میکنند.

“و لیس فی الرایات اهی من رایه الیمانی هی رایه هدی لانه یدعو الی صاحبکم “

در بین این سه یمانی هدایت کننده تر از دیگران است و شما را به سوی صاحبتان دعوت و هدایت می کند.

…آنگها که او قیام کرد به سوی او شتاب کن که پرچم هدایت برافراشته استو بر هیچ مسلمانی سرپیچی از او روا نیست و هرکه نافرمانی او کند اهل آتش است.

کتاب الغیبه – طوسی

و در بعضی از روایات دارد که سید خراسانی نیز با لشکرش به یمانی پیوسته و با سفیانی جنگیده و او را شکست می دهند.

قیام وخروج سید خراسانی

در برخی از روایات از خروج سید خراسانی به عنوان علائم ظهور نام برده شده (اما ظاهرا در هیچ حدیثی به صراحت جزو علائم حتمی شمرده نشده است.) برخی محدثین سید خراسانی را با سید حسنی یکی دانسته اند. و بعضی نفس زکیه را همان سید حسنی دانسته اند. به هر شکل تعداد زیادی احادیث همزمان با قیام یمانی و شورش سفیانی از سید خراسانی هم نام برده اند. طبق احادیث سید خراسانی جوانی گندمگون و چهارشانه اهل تمیم است به نام شعیب بن صالح که با چهار هزار نفر از ری قیام می کند. لباسهی ایشان سفید و پرچم هایشان سیاه است و وارد سرزمین ایلیا (قدس) می شود و پرچمدار حضرت مهدی (عج) خواهد بود.

رفتی کلاس اول این جمله را عوض کن
"آن مرد تا نیاید،باران نخواهد آمد "
۱۶ شهریور ۱۳۹۲
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
تذکر ناظر : دوستان بحث های مربوط به ظهور رو ببرید تو تاپیک خودش .

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۷ شهریور ۱۳۹۲
طرفدار:
- مسي
- كرايف
- استقلال کبییر
- تيم ملي بارسلونا
- جانواريو
- پپ گواردیولا
- قلعه نوعي
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
به نظر من همیشه در فرهنگ یک ملت نقاط ضعفی وجود دارن. به عنوان مثال شخصاً فکر میکنم نحوه ی تعامل در خانواده های غربی و ارتباط های اعضای خانواده باهم اصلا جور خوبی نیست. و الگوبرداری ازش هم درست نیست.
در مقابل فرهنگ شرقی هم نقاط ضعف خودش رو داره..
حالا بعضی رفتار ها هستن که همه اتفاق داریم که خوبن یا اینکه بدن ؛ اما رفتارهای دیگه ای هم هستن که از نظر مکاتب /مذاهب / افراد مختلف ممکنه درست یا غلط بیان.
بنابراین تعریف یه فرهنگ "خوب" خیلی بستگی به دیدگاه های شخصی داره.

فرهنگ ها انواع مختلف دارن خوب و بد
همه ی فرهنگ های خوب قابل احترام هستند و حق بی احترامی نداریم و فرهنگ ما یکی از بهترین فرهنگ هاست چون هم فرهنگ غنی ایرانی رو تو خودش داره هم فرهنگ ناب اسلامی رو در بر میگیره که البته تو جامعه ما اجرا نمیشه ولی به قول معروف روی کاغذ ما یکی از بهترین فرهنگ های دنیا رو داریم ولی با این همه غنا نتونستیم یه الگو کامل درست کنیم که مردم کشور های دیگه بیان از ما الگو بگیرن البته نه اینکه اصلا نتونستیم،، تو زمینه ی صادر کردن شجاعت و خود باوری تا حدودی موفق بودیم ولی اونطور که باید و شاید نبودیم
چیزی که این وسط دیده میشه تبلیغ یه فرهنگ جدیده که ظاهری خوب داره اما باطن پلید
این پلیدیه باطن اونقدر حرفه ای با ظاهره خوش خط و خالش خلط شده که واقعا از هم جدا نشدنی هستن در صورت پذیرفتن ظاهره جالب اون ناخودآگاه درگیره باطنش هم میشیم این شِبهه فرهنگ اونقدر از طریق رسانه های جهان تبلیغ شد که تقریبا 70% کاره دجال رو انجام داد و تقریبا تمام خوبی ها رو از مد انداخت و ضد ارزش ها رو کرد مد و افتخار
باور کنید،، باور کنید اینها اتفاقی نیس باور کنید کسانی که این بلاها رو دارن سره جهان میارن فقط دارن از سادگی افراد استفاده میکنن
اون هایی که تو رسانه ها میگن به دین اعتقاد نداشته باشین چون باعث محدودیت میشه خودشون میلیارد میلیارد برای ظهور دجال و سیطره ی شیطان بر جهان دارن هزینه میکنن به همون خدایه احد و واحد قسم
این هایی که بنده گفتم بد بینی نیست بلکه واقعیت های تلخ و سیاهیه ولی اینقدر تلخه باور کردنش سخت شده
خودتون رو ازین جمله و چیزایی که به این جمله وصل میشه بکشین بیرون
*نظم نوین جهانی*
طرح خطرناک شیطان پرستا و فراماسون هاست که مثل لقبشون (موش کثیف) زیر زمینی تهیه و عرضه شده پس انتظار نداشته باشین چیزی که مخفی بودن یکی از رکن هاشه خطرش رو آشکار به ما نشون بده
مواظب خودتون باشین چون70،60 سال این دنیا ارزشش رو نداره که ما بخواییم دست از همه ی ارزش هامون دست بکشیم و مطابق میل درونیه خودمون که خوراکش از طرف دشمنامون تامیین میشه عمل کنیم و ابدیت رو بی خیال بشیم
اونوقت اگه خدا ازمون در مورد کارامون سوال کنه ما چیزی نداریم بگیمااا...
ز دستِ دیده و دل هر دو فریاد / که هر چه دیده بیند دل کند یاد

۱۸ شهریور ۱۳۹۲
نام کاربری: HESSAM.FCB
پیام: ۴,۲۶۰
عضویت از: ۲ اسفند ۱۳۹۰
از: Esfahan
طرفدار:
- همه بازیکنان بارسلونا
- مارادونا
- فولاد خوزستان
- اسپانیا
- رضا قوچان نژاد
- پپ گواردیولا & تیتو ویلانووا & آرسن ونگر
- فرکی & علی دایی
گروه:
- كاربران بلاک شده
چقدر دلم هوای پنجره فولاد و صحن های آقا امام رضا(ع) رو کرده
چقدر دلم هوای نشستن تو مسجد گوهرشاد و نگاه به گنبد آقا رو کرده
از همه بیشتر چقدر دلم هوای حرم آقا رو کرده
ولی...

۲۴ شهریور ۱۳۹۲
طرفدار:
- مسي
- كرايف
- استقلال کبییر
- تيم ملي بارسلونا
- جانواريو
- پپ گواردیولا
- قلعه نوعي
گروه:
- كاربران بلاک شده
دوستان عزیز میخواستم در مورد نقش زن و مرد تو جامعه از حضوره محترمتون نظر خواهی کنم
ازونجایی که خانمها همیشه مقدم تر هستن اول از نقش زن شروع میکنیم
من یه انتقاد میکنم نسبت به خودم و خیلی از همنوع هایه خودم، چون تقریبا هیچ وقت نتونستیم قدره زحمات خانمها رو بدونیم کسایی که واقعا خالصانه برا خونواده زحمت میکشن ولی اونطور که باید و شاید ازشون قدر دانی نمیشه
چی میشه یه مرد تو خونه تموم احساس و محبتی که نسبت خانمه خونه داره رو به زبون بیاره؟؟
اگه ما کانون و نقطه ی اصلی خونواده و جامعه(زن) رو حمایت نکنیم و بهش انگیزه ندیم واقعا چه بلایی سره خونواده ها میاد چه بلایی سره جامعه میاد؟؟؟
چرا بیشتره ماها معتقدیم که مرد نباید احساسات خودش رو بروز بده و اگه این کارو بکنه از شخصیتش کم میشه؟
چرا من و امثال من فکر میکنیم که کاره ما مهم تره؟؟؟
این درحالیه که نقش زن از ابتدایه تاریخ تا به حال اگه نگیم مهم تر و سنگین تر بوده حداقلش مساوی بوده ولی واقعا همیشه بهش ظلم شده
یه کتابی میخوندم که جایگاه خانم ها رو تو قوم های مختلف تو زمان های مختلف توضیح میداد
باور کنید وقتی داشتم کتاب رو میخوندم فقط گریه نکردم
اصلا رفتار هایی که تو اون کتاب نوشته بود منو تا چند روز بهم ریخت و خیلی تاسف خوردم به حال اون افکار هایه پوسیده ایه که به زن تک بعدی نیگاه میکردن و میکنن
این ظلم شدن ها یه ذهنیته بدی تو خانمها ایجاد کرده که فکر میکردن نقششون از مرد ها کم رنگ تره و سعی کردن نقشه خودشون رو تا حدودی رها کنن و به سمت نقش مرد ها برن که که این تضاد عاقبت خوبی برایه جهان و بخصوص کشوره ما نداشت
من مردها سوال میکنم
اگه ما مرد ها به زن ها بیشتر محبت کنیم و اون طور که در شان اون هاست بهشون توجه کنیم خیلی از مشکلات جامعه ی ما حل نمیشه؟؟؟
پ.ن: باور کنید اینو بدون اغراق میگم: آقایون سایت شان خانمها خیلی بیشتر از اون چیزیه که ما حتی فکرشم میکنیم ، خانم های سایت قدره شان و منزلت خودتون رو بدونید

۵ مهر ۱۳۹۲
گروه:
- کاربران عضو
اگر از اول جلو منكر گرفته نشود و مردم ساكت بمانند، پى در پى خطراتى را به دنبال خواهد داشت. به مراحل زیر توجه فرمائید .

گام اول - دیدن گناه و بى تفاوتى و نهى از منكر نكردن؛

گام دوم - عادى شدن گناه‏

گام سوم - رضایت به انجام گناه ؛

گام چهارم - كمك به انجام گناه؛

گام پنجم - ارتكاب گناه؛

گام ششم - اصرار در انجام گناه، معتاد شدن به آن و حتى لذت بردن از آن؛

گام هفتم - دعوت دیگران به انجام گناه؛

گام هشتم - سرمایه‏گذارى براى انجام و تبلیغ گناه؛

گام نهم - موضع گیرى در برابر كسانى كه اهل خلاف نیستند و طرد و تبعید آنان؛

گام دهم - سنگدل شدن و قساوت قلب پیدا كردن (نعوذ بالله).

آرى! اگر قرآن مى‏فرماید : «از گامهاى شیطان پیروى نكنید!»

به خاطر آن است كه او انسان را گام به گام به فساد مى‏كشاند.

نهج البلاغه، نفوذ تدریجى و گام به گام شیطان را اینگونه توصیف مى‏فرماید :

- «فَباضَ» ؛ اول شیطان در روح آنان تخمگذارى مى‏كند.
- «وَ فَرَّخَ فى صُدُورهم» ؛ بعد جوجه ها از تخم سر باز مى‏كنند.
- «و دَبَّ» ؛ بعد جوجه هاى شیطانى در روح انسان چهار دست و پا به حركت در مى‏آیند.
- «و دَرَجَ فى حُجُورهم» ؛ سپس در دامن انسانها به راه مى‏افتند.
- «فَنَظَر بِاَعیُنِهم» ؛ سپس شیطان به چشم آنان مى‏نگرد و به جاى عین الله، عین الشیطان مى‏شوند.
- «و نَطَقَ بِاَلْسِنَتِهم» ؛ شیطان حرف خود را به زبان آنان مى‏زند.
- «فَرَكِبَ بهم الزَّلَل» ؛ شیطان به واسطه همین افراد، سبب لغزش دیگران را فراهم مى‏كند.

آثار شوم هر گناه وسیله‏اى براى گناه دیگر مى‏شود.

اگر انسان مراقب در حركات و رفتار خود و دیگران نباشد و به خود و دیگران نهیب نزد، گاهى یك رویه یا گناه سرچشمه انواع خلاف هاى دیگر مى‏شود.

175) وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطان (بقره/168 و 208)
176) وَ مَنْ یَتَّبِع خُطُواتِ الشَّیْطانِ فَاِنَّهُ یَأمُرُ بِالْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَر (نور/21)

۱۲ مهر ۱۳۹۲
گروه:
- کاربران عضو

یاحبیب الباکین

سکوت

سکوت عین سکوت است، بی همانند است
که پیشوند ندارد، بدون پسوند است
زبان رسمی اهل طریقت است سکوت
سکوت حرف کمی نیست، عین سوگند است
زمین یخ زده را گرم می کند آرام
سکوت، معجزه ی آفتاب تابنده است
سکوت پاسخ دندان شکن تری دارد
سکوت مغلطه ها را جواب کوبنده است
سکوت ناله و نفرین، سکوت دشنام است
سکوت پند و نصیحت، سکوت لبخند است
سکوت کرد علی سالهای پی در پی
همان علی که در قلعه را ز جا کنده است
همان علی که به توصیف او قلم در دست
مردّدم بنویسم خداست یا بنده ست
علی به واقعه جنگید با زبان سکوت
که ذوالفقار علی در نیام برّنده است
علی به واقعه کار مهم تری دارد
که آیه آیه کتاب خدا پراکنده است
از آن سکوت چه باید نوشت؟ حیرانم!
از آن سکوت که لحظه به لحظه اش پند است
از آن سکوت که در عصر خود نمی گنجد
از آن سکوت که ماضی و حال و آینده است
از آن سکوت که نامش عقب نشینی نیست
از آن سکوت که هنگام جنگ ترفند است
از آن سکوت که دستان حیله را بسته
و دور گردن فتنه طناب افکنده است

سکوت کرد علی تا عرب خیال کند
ابو هریره به فن بیان هنرمند است
صحابه ای که فقط یک سوال شرعی داشت
پیاز عکه به ذی الحجه دانه ای چند است؟!

علی خلیفه شود پیرمرد بیغوله
یکی است در نظرش با حسن که فرزند است
ملاک او به رگ و ریشه نیست، از این رو؛
محمد بن ابوبکر آبرومند است
علی خلیفه شود شیوه ی حکومت او
برای عده ای از قوم ناخوشایند است
ستانده می شود آن رفته های بیت المال
ازین درخت اگر میوه ای کسی کنده است
اگر به پای کنیزانشان شده خلخال
اگر به گردن دوشیزگان گلوبند است
علی خلیفه شد آخر اگر چه دیر ولی
چقدر بر تنش این پیرهن برازنده است
کنون لباس خلافت چنان زنی باشد
که توبه کار شده، از گذشته شرمنده است
برادرم! به تریج قبات برنخورد
که ناگزیر زبان قصیده برّنده است
اگرچه روی زبان زبیر تبریک است
اگرچه بر لب امثال طلحه لبخند است
اگرچه دور و بر او صحابه جمع شدند
ولیکن از دلشان باخبر خداوند است

....

البته این شعر هنوز نقطه پایان ندارد

منبع وبلاگ شاعر(پرسه درخیال ،حمیدرضا برقعه ای)

۱۹ مهر ۱۳۹۲
طرفدار:
- مسي
- كرايف
- استقلال کبییر
- تيم ملي بارسلونا
- جانواريو
- پپ گواردیولا
- قلعه نوعي
گروه:
- كاربران بلاک شده
این شعر منو یاده یه چیزی انداخت
یه بزرگی میگفت ما این همه عمر حرف زدیم غذا خوردیم به حرف این و اون گوش دادیم ، هر جایی که خواستیم رفتیم این همه سال خوابیدیم ولی چیزی نصیبمون نشد
شاید تو کم حرف زدن کم غذا خوردن کم گوش کردن به سخنان هرز کم رفتن و کم خوابیدن یه چیزی باشه...
میخوام این نتیجه رو بگیرم که تو سکوت کردن خیلی چیز هاست که من و امثال من ازون بی خبریم

۱۹ مهر ۱۳۹۲

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۳۸,۵۱۴ بازدید
۷ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۹۶۱ بازدید
۷ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۷۰۱,۰۴۹ بازدید
۹ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۸,۷۵۴ بازدید
۹ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۶۵ بازدید
۹ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۸ بازدید
۱۰ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۴,۴۸۷ بازدید
۱۱ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۸۱۲ بازدید
۱۸ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۰,۱۴۷ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۴,۰۱۵ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۷۱۱ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۳۰۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۶۷ کاربر آنلاین است. (۱۰۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۶۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!