به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
راندا خانم تا جمعه نیستن...
درضمن بحث تون رو ببرید به سمت حدیث امام علی درمورد غیرت اقایون و حسادت خانم ها!
مسئله اصلی و سوال اصلیش این بوده.. درمورد حدیث امام علی...
حدیث کامل رو تو یکی از کتابام دارم فردا پیداش میکنم مینویسم تو نت نبود.

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۴ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: amirpuyol
نام تیم: اینتر میلان
پیام: ۶,۰۶۸
عضویت از: ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
از: اردبیل
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
درضمن بحث تون رو ببرید به سمت حدیث امام علی درمورد غیرت اقایون و حسادت خانم ها!

ایشون پرسیده بودن چرا اینطوریه. من فکر نکنم اینجا کسی بتونه چراش رو بطور کامل توضیح بده.
من هم فقط میدونستم که این چیزا وجود دارن، چراش رو هم در حد خودم دنبالش رفتم نه بیشتر.
اصولا به نظر من ایشون باید سوالشون رو در جایی غیر از اینجا هم مطرح کنن.
کلا من نمیگم بحث نکنیم، اتفاقا بحث کنیم خیلی هم خوبه، من خودم هم اکثرا تو اینجور بحثا شرکت می کنم. ولی فکر نمی کنید اینجور بحثا یه ضررهایی هم داشته باشه. به هر حال ما اینجا هیچکدوم آدم خیلی عمیقی تو این مسائل نیستیم و ممکنه در نهایت به چیزی برسیم که شاید درست نباشه (تاکید می کنم که شاید)

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ تیر ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
خب درمورد اون حديث گفته بود چرا اينطوريه! من كليت حديث رو ميدونم ولي بهتره كامل و دقيقش رو بذارم اون موقع ميفهميد چرا اين سوالي كرده! با خودش كه حرف زدم بحث به اون حديث ربط داشت!
به هرحال...
درباره بحثاي اينجا كاملا حق باشماست چون اغلب حرفا يا كپيه يا انقدطولاي كه از اصل موضوع خارج ميشه و پاسخ دقيق و صحيح كم پيش اومده داده بشه بيشتر به حاشيه رفته مطلب...
ولي براي گرفتن جواب منطقي وكامل و مستند به انجمن علمي ژرفا بريد و سوالاتون رو بپرسيد چون مسئول جواب گوييش متخصص اين زمينه هاس !ببخشيدتبليغ نيست
فقط خواستم مرجع پاسخ
گويي معرفي كنم حتي سايت مارو هم رصد ميكنن اونا !

۱۴ تیر ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
حدیث اینه:
غیرت زن کفر است و غیرت مرد،ایمان.. نهج البلاغه..حکمت119
( والبته ادامه داره حدیثش که ربطی به بحث اینجا نداره!)

حدیثی که درمورد حسادت باشه رو پیدا نکردم و اون روز هم از راندا پرسیدم گفت همه میگن که حسادت واسه خانم هاست .. این چیزیه که همه دارن میگن..!!

خب اگه بحث سر اینه که همه دارن میگن چه ربطی به دین داره این قضیه که اینجا مطرحش کردی!! همه شاید اشتباه میگن! دلیل نمیشه ربط داشته باشه به دین!
اما درمورد غیرت که گفتی... تو اون حیث امام علی در ادامه ش فرموده که بعضی از صفات هست که زیبنده مردان است و بعضی از صفات زیبنده زنان.
حالا اینکه چرا غیرت زن کفره نمیدونم کسی دلیلشو داره و مطمئنه درسته بگه..

۱۵ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
حدیثی که درمورد حسادت باشه رو پیدا نکردم و اون روز هم از راندا پرسیدم گفت همه میگن که حسادت واسه خانم هاست .. این چیزیه که همه دارن میگن..!!
خب اگه بحث سر اینه که همه دارن میگن چه ربطی به دین داره این قضیه که اینجا مطرحش کردی!! همه شاید اشتباه میگن! دلیل نمیشه ربط داشته باشه به دین!

کمیل 5 تا حدیث از امام صادق (ع) نوشته بود که منبعش هم از کتاب کافی بود. همشون تقریبا این مضمون رو داشتن که غیرت زن از حسادته. پس چیزی نیست که فقط مردم بگن. یعنی تو کتابای معتبر دینی هم این مسئله اومده.
نقل قول
حالا اینکه چرا غیرت زن کفره نمیدونم کسی دلیلشو داره و مطمئنه درسته بگه..

من که فکر نمی کنم اینجا کسی بگه به فلان دلیل و از دلیلش هم اطمینان کامل داشته باشه.
به نظر من به اون 5 تا حدیث یه نگاهی بندازید، شاید به دلیلش نزدیک شدید. شاید یکی از دلایلش همین باشه که غیرت زن رو از حسادت دونستن.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
امیر راستشو بخوای این احادیث با انتظاری که من از اسلام دارم همخونی نداره.
معتقدم صرف وجود یک حدیث، دلیل پذیرفتن یک حکم در مورد یک احساس یا یک عمل نیست. دو حالت داره، یا این از جمله احادیثیه که نمیشه برای تمام قرون پس از گفته شدنش بهش استناد کرد، مثل مثالی که از حدیث پیامبر در مورد پایان ماه صفر گفتم؛ یا برداشت ما اشتباهه، و یا حدیث اشتباهه، که می تونی از ترجمه غلط یا نقل غلط باشه.

از دید من اسلام اینقدر پویا هست که برای هیچ چیزی اینطور کامپیوتری و صفر و یکی قضاوت نکنه. واقعا نمیشه گفت احساسی که در وجود زن وجود داره حتما حسادته و غیرت برای زن معنایی نداره. تو این وضعیت بخصوص که در مورد غیرت صحبت میکنیم، عرف جامعه و فرهنگ مردم بشدت دخیله، جامعه امروز پذیرش چند همسری رو نداره؛ اگر قرار باشه بگیم این مورد مستثناست، باید در مورد لباس شهرت شک کنیم، که از ابتدائیات مسلمان بودنه. و اگر در لباس شهرت استثنا قائل بشیم، باید در مورد حق الناس و حق همسر به همسر هم تجدید نظر کنیم. چون با توجه به فرهنگ امروز ما، زن حق داره چنین مطالبه ای از شوهرش داشته باشه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
این نظر منه !این جور که من از این احادیث فهمیدم اگر مردی بخواهد همسر دیگه ای اختیار کنه همسراولش با غیرتی که داره نمیذاره این اتفاق بیفته!!

من الان این موضوع رو از یکی پرسیدم.
این حسادت و غیرت ربطی بهم ندارن فقط چیزایی که نقل شده از امام ها... در باره ازدواج دوم یا چندم مرد هست و برای همین امام گفتن که غیرت زن حسادته !
ربطی به هم ندارن. در مورد همسر دوم امام بیان کردن که در حقیقت حس خانمها غیرت نیست حسادته همین.

۱۵ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
RK12 نوشته:

این نظر منه !این جور که من از این احادیث فهمیدم اگر مردی بخواهد همسر دیگه ای اختیار کنه همسراولش با غیرتی که داره نمیذاره این اتفاق بیفته!!

من الان این موضوع رو از یکی پرسیدم.
این حسادت و غیرت ربطی بهم ندارن فقط چیزایی که نقل شده از امام ها... در باره ازدواج دوم یا چندم مرد هست و برای همین امام گفتن که غیرت زن حسادته !
ربطی به هم ندارن. در مورد همسر دوم امام بیان کردن که در حقیقت حس خانمها غیرت نیست حسادته همین.

اینجا لازم ذکر کنم کل بحثی که کردم مربوط به رابطه حلال بود، نه حرام. یعنی غیرتی که زن برای رابطه مشروع همسرش به خرج میده مذموم شمرده میشه نه برای رابطه نامشروع.

نقل قول
امیر راستشو بخوای این احادیث با انتظاری که من از اسلام دارم همخونی نداره.

من فکر می کنم نباید انتظار داشته باشی که اسلام با انتظار تو همخونی داشته باشه. در واقع تو باید با اسلام همخونی داشته باشی.
این احادیث یکی دو تا نیست. تعدادشون خیلی زیاده. تو کتاب های مختلف و خیلی معتبر هست مثل نهج البلاغه و کافی و کتاب های دیگه دیگه.
نقل قول
معتقدم صرف وجود یک حدیث، دلیل پذیرفتن یک حکم در مورد یک احساس یا یک عمل نیست.

مطمئن باش کاملا درست هستن. هم تکثرشون زیاده هم اعتبار منابعشون خیلی زیاده.
نقل قول
دو حالت داره، یا این از جمله احادیثیه که نمیشه برای تمام قرون پس از گفته شدنش بهش استناد کرد، مثل مثالی که از حدیث پیامبر در مورد پایان ماه صفر گفتم؛ یا برداشت ما اشتباهه، و یا حدیث اشتباهه، که می تونی از ترجمه غلط یا نقل غلط باشه.

اتفاقا نه محدودیت زمانی داره و نه برداشت ما اشتباهه.
اینها مربوط میشه به صفات مختص مردان و زنان که تا ابدیت ثابته.
جای تعجبه که آدمی با اطلاعات تو تا حالا ازش خبری نداشته. مثل خیلی چیزهای دیگه که تو زنان و مردان متفاوته، این جنبه از غیرت هم فقط مخصوص مردان هست.
نقل قول
از دید من اسلام اینقدر پویا هست که برای هیچ چیزی اینطور کامپیوتری و صفر و یکی قضاوت نکنه.

اسلام در مورد بعضی چیزا هم صفر و یک در نظر گرفته. مثلا بصورت کاملا صفر و یک گفته ولایت جامعه باید بدست یه مرد باشه.
تو الان برو نگاه کن ببین طبق قانون اساسی شخص رهبر مملکت میتونه یه زن باشه؟ نه. اونم طبق دین اسلام. مثلا این یه مورد صفر و یک بود.
بعضی صفات برای مردان و بعضی برای زنان و خیلی ها هم مشترکه. اصلا چیز عجیبی نیست.
نقل قول
واقعا نمیشه گفت احساسی که در وجود زن وجود داره حتما حسادته و غیرت برای زن معنایی نداره

از نظر تو نمیشه گفت. تو هیچوقت یه زن نبودی. من هم نبودم. ولی پیشوایان دینی میتونن بگن. با توجه به تعداد زیاد این احادیث و اعتبار زیاد منابعشون مثل نهج البلاغه و کافی، تا جایی که من میدونم کسی تا حالا این موضوع رو رد نکرده. میتونی بری تحقیق کنی.
نقل قول
تو این وضعیت بخصوص که در مورد غیرت صحبت میکنیم، عرف جامعه و فرهنگ مردم بشدت دخیله

بعضی چیزا اصلا به عرف ربطی ندارن. داره میگه خدا غیرت رو در وجود زن قرار نداد. حالا کدوم عرف میتونه این ویژگی رو بهشون بده؟
نقل قول
جامعه امروز پذیرش چند همسری رو نداره

فرض کن مردی فقط 1 همسر داشته باشه، حالا زنش صاحب غیرت میشه؟ نه. چرا؟ چون این یکی از ویژگی های فطری هست. یعنی وقتی مردش میخواد یه رابطه حلال دیگه داشته باشه، غیرتی که زنش تو این موقع داره، حسادته و ناشی از کفر. (یعنی مذموم شمرده شده). با پذیرفتن یا نپذیرفتن جامعه، این یه حسن نمیشه و همیشه ناشی از کفر و حسادته. برای مثال، فکر کن بگیم جامعه امروز پذیرش کنار گذاشتن حجاب رو داره، حالا کنار گذاشتن حجاب میشه یه حسن.
اما در مورد چند همسری، آره می دونم جامعه امروز پذیرش چند همسری رو بصورت حلال نداره ولی پذیرش 10-20 همسری رو بصورت حرام بدجوری داره. این چیزیه که دنیا داره با سرعت به طرفش پیش میره. کشور ما هم همینطور.
نقل قول
اگر قرار باشه بگیم این مورد مستثناست، باید در مورد لباس شهرت شک کنیم، که از ابتدائیات مسلمان بودنه. و اگر در لباس شهرت استثنا قائل بشیم، باید در مورد حق الناس و حق همسر به همسر هم تجدید نظر کنیم. چون با توجه به فرهنگ امروز ما، زن حق داره چنین مطالبه ای از شوهرش داشته باشه.

این موضوع اصلا به موضوع غیرت زن ربطی نداره. موضوع لباس چیزی هست که ساخته دست بشر هست و احکامش با توجه به شرایط مختلف تعیین میشه. موضوع غیرت زن چیزی هست که خدا موقع خلقت تو وجودش نذاشته تا تا آخر هم همون چیزیه که خدا خلق کرده.
ببین حسین جان، حتی بعضی صفات هستن که برای زن یه حسن و برای مرد حرامه و برعکسش هم هست. اینم یکی از اوناس. دیگه نمی دونم کجاش چیز عجیب غریبیه.

پ.ن: اگه دقت کنی سوال ایشون هم این بود که چرا اینطوره، نه اینکه اینطور هست یا نه. من اینا رو تو جواب ارسال تو گفتم که از بیخ و بن گفتی همچین چیزی نیست.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
این بحث حسادت و غیرت شاید به مواردی که اونو به وجود اورده بستگی داشته باشه. باید معلوم بشه که چه زمان غیرت برای مرد و زن ایجاد میشه. من اگر تو خیابون ببینم کسی داره یه دختری رو اذیت میکنه واقعا عصبانی میشم. اینو از روی غیرت و تعصب خودم میدونم چون دوست ندارم که کسی دخترا رو اذیت کنه. در صورتی که توی حرفای شما اینو میخونم که غیرت زن از روی حسادته.

در مورد زن ها این حرف رو تا حدودی قبول دارم که به خاطر حسادت نمیخوان همسرشون با فرد دیگه ای ازدواج بکنه. اما بازم فکر میکنم که لازمه بحث غیرت و حساد درباره ی مرد و زن موردی بررسی بشه.

۱۵ تیر ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- آقای پویول
- پرسپولیس
- برزیل & آرژانتین
- فرگوسن & رایکارد & پپ
- علی دایی
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
نقل قول
من اگر تو خیابون ببینم کسی داره یه دختری رو اذیت میکنه واقعا عصبانی میشم. اینو از روی غیرت و تعصب خودم میدونم چون دوست ندارم که کسی دخترا رو اذیت کنه. در صورتی که توی حرفای شما اینو میخونم که غیرت زن از روی حسادته.

اگه بحث رو کامل دنبال کرده باشید، میبینید که داشتیم غیرت زنان رو روی رابطه حلال همسرشون بحث می کردیم و نه روی چیزای دیگه.
نقل قول
در مورد زن ها این حرف رو تا حدودی قبول دارم که به خاطر حسادت نمیخوان همسرشون با فرد دیگه ای ازدواج بکنه. اما بازم فکر میکنم که لازمه بحث غیرت و حساد درباره ی مرد و زن موردی بررسی بشه.

غیرت برای مرد یه ویژگی خوب و مهم هست. بارها توی دین هم تاکید شده که باید باشه. اگه نباشه خیلی مشکلات بوجود میاد.
فقط برای زنان بوده که جنبه خاصی از غیرت ناشی از حسادت یا کفر معرفی شده.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۵ تیر ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۴,۳۳۲ بازدید
۱۸ ساعت قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۸۴۳ بازدید
۲ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۳۷۹ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۵,۵۳۷ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۱۶۰ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۵۰۰ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۸,۵۲۷ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۹۸۳ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۳۷۲ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۸۶ کاربر آنلاین است. (۱۴۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۸۶

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!