به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: صندلی داغ [ Sentimental•Girl | نازنین علی نژاد | مدیر تبلیغات ]
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Sentimental•Girl نوشته:

نقل قول
The One True King of Westros نوشته:

نقل قول
اگر خانواده رو سوا کنم از بقیه آدمای اطرافم 3 دستن
1- دوستانم (معمولا تعداد کمی تو این دسته وجود دارن)
2-آشناها ( اکثر کسایی که اطرافم هستن تو این دسته ان-هم دانشگاهی ها ،هم صحبتام یا خیلی کسایی که در ارتباطم باهاشون_ و بهتریناشون به دسته ی 1 و اونایی که به مشکل بر میخوریم به دسته ی 3 سقوط میکنن)
3-دشمنام ( یه سری کلا از اول با هم دشمنی داریم اون بحثش سواس خیلیا هم بعد یه مدت آشنایی به مشکل میخوریم میان اینجا و البته خیلی کمن کسایی که از دوستانم باشن و یه روزی دشمنم بشن!)

۴. حضرت همایونی.

اگر بگم بین افرادی که میشناسم بالاترین اعتماد به نفس رو داری اغراق نکردم

بدون تردید. و البته با دلیل!

من در صدر تمام لیست های خوب هستم؛ و لو کره الکافرون.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۹ تیر ۱۳۹۴
نام کاربری: Sentimental.Girl
پیام: ۱۲,۱۲۱
عضویت از: ۱۹ دی ۱۳۹۰
از: tehroOn
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
سپیده عزیزم

نقل قول
LeO SpD Jr نوشته:

سلام عشقول خانوم!
چطـــوریایی؟!

سلام عزیزم
خوبم شکر

نقل قول
1- تا الان تو زندگیت چند بار هدفت رو عوض کردی؟

تا هدف رو چی ببینی
بعضی چیزارو یه تایمی می خوای اما زمانش که میگذره دیگه نمی خوای ، یه سری چیزارم همیشه می خوای و نمی تونی بدستشون بیاری
اما چیزی به اسم هدف اگر داشتم تا آخرین لحظه پاش بودم و بهش هرجوری که بوده رسیدم و خواهم رسید

نقل قول
2- الان بزرگترین دغدغه ی زندگیت چیه؟

نتیجه نهایی کنکور ارشد و 1 مساله کاملا شخصی

نقل قول
3- اگه بینه چند تا شغل مهندسی و یک تخصص پزشکی میخواستی یه شغل رو انتخاب کنی کودوم انتخاب می شد؟

وقتی من سر رشته ای تو پزشکی ندارم باید برم سراغ شغلی که به رشته تحصیلیم مربوطه پس مشخصه مهندسی

نقل قول
4- چقد به متنه اهنگایی که گوش میدی فک می کنی؟

خیلی زیاد!اصلا اولین مرتبه که آهنگی رو پلی میکنم سعی میکنم بفهمم چی میگه و به اون حسی که می خوام منو میرسونه یا نه اگر معنی و متن 1 آهنگو دوست نداشته باشم هرگز گوش نمیدم

نقل قول
5- هدفون بهتره یا هندزفری؟

هدفون

نقل قول
6- چقد به بقیه اعتماد می کنی؟

قدیم خیلی زیاد ولی الان خیلی کم
کاملا بر عکس شدم و دیگه سخت میتونم به کسی اعتماد کنم

نقل قول
7- دوران کودکیت باحال تر بود یا الان؟ چرا؟

منظورتو از باحال بودن متوجه نمیشم
من دوران کودکیمو ترجیح میدم ، فکر میکنم هیچ وقت دیگه اون حس و حال بر نمیگرده

نقل قول
8- تا حالا کسی گولت زده؟ یا بهتره بگم تا حالا رو دست خوردی؟!

آره

نقل قول
9- چقد فال میگیری؟اعتقاد داری اصن؟ (فال حافظ، قهوه، پاسور،...)

اصلا نمیگیرم -اعتقاد ندارم

نقل قول
10- دوس داری از مخترع ساعت تشکر کنی یا مخترع کامپیوتر؟

از مخترع کامپیوتر خیلی بیشتر

نقل قول
11- چه آدمایی برات غیرقابل تحمل اند؟

کسایی که دروغ میگنو نمیدونن من در جریان این موضوعم و سعی دارن منو قانع کنن، تحملم کم میشه نسبت به شنیدن ادامه ی صحبتاشون

نقل قول
12- کنکور بیشتر استرس داشت یا امتحان نهایی؟

کنکور معلومه!

نقل قول
13- حالا کنکور لیسانس بیشتر استرس داشت یا کنکور ارشد؟

کنکوره کارشناسی اصلا استرسی نداشتم چون 6 ماهِ دوم اصلا نخونده بودم، ولی سره کنکور ارشد بخاطره زحمتی که کشیده بودم چرا

نقل قول
14- راهنمایی رو بیشتر دوست داشتی با دبیرستان؟

دبیرستان بهترین دوران تحصیلیم تا این لحظه بوده

نقل قول
15- چند ساعت در روز احساس می کنی مفید بودی؟

این روزا خیلی کم-تایم ورزش فقط

نقل قول
16- متفاوت بودن به چیه؟

تفاوت رو آدما نمیتونن خودشون هیچ وقت رقم بزنن چون اگر سعی کنی متفاوت باشی هیج وقت موفق نمیشی و بیشتر از تفاوت تابلو میشی تفاوت تو رفتاره

نقل قول
17- شعار زندگیت؟

مهم نیست نتیجه چی میشه،مهم اینه که در نهایت از خودت راضی باشی!

نقل قول
18- کجا رو واسه تنهایی ترجیح میدی؟

گوشه ی تنهایی اتاقم

نقل قول
19- محبوب ترین بازیکن تو تاریخ بارسا از نظر تو؟

پویول بی شک!

نقل قول
20- به نظرت حق ارمیا بود که اول بشه؟

بدم نبود صداش، اما امیر حسین بهتر بود

نقل قول
21- اگه بخوای از اینجا به یه نفر تیکه بندازی چی میگی بهش؟! ( لازم نیست مخاطبش رو بگی)

اهلِ تیکه نیستم،رک میگم به هرکی هرچی بخوام

نقل قول
22 - اگه بخوای یکی رو نصیحت کنی چی؟ ( با توجه به شخص مورد نظر، کسی که عقلش خوب کار نمی کنه . بازم لازم نیست مخاطبش رو بگی)

اهل نصیحتم نیستم آخه!تو یه مورده خاص بودی واسم عزیزم معمولا وقت عزیزمو پای نصیحت کردن دیگران نمیزارم مگر مطمئن باشم جواب میگیرم

نقل قول
23- نظرت راجب ـه من! (یه نقد کامل بکن)

اوایل که تازه باهات صحبت می کردم کاملا حس میکردم خیلی داری یه موضوعی رو ازم مخفی میکنی و پنهان کاری از خصوصیات بد اون دورانت بود ،بعد که کم کم صحبت کردیم منوجه شدم بیشتر از اینکه از رو زرنگی بخوای مخفی کاری کنی از رو سادگیت بوده
به نظرم از خصوصیات منفی بارز درونت اینه که زود اطمینان میکنی و خیلی زود وابسته میشی به اطرافیانت و خیلیم زود دل زده میشی و میزاریشون کنار ،اگر میتونستی یکم پای تصمیماتت قاطعانه وایسی و به اسونی عوضشون نکنی خیلی عالی میشدی
من خیلی سادگیت رو دوس دارم و بارها بهت گفتم هرکسی واسه من ارزش اون کارایی که واسه تو کردمو نداره(منت نمیزارم)
دهن لقی هم از خصوصیات منفیته (داشت جا میوفتاد این)

نقل قول
بریم سراغ سوالای مخصوص به موزیک!

به به بریم

نقل قول
- گفتی زد بازی و یاس و عرفان رو دوست داری، تو این موضوع کاملا تفاهم داریم! با کودوم یکی از آهنگاشون طرفدارشون شدی؟!

زد بازی که خیلی سال ه گوش میدم، من 13 سالم بود اولین سری آهنگاشون اومد بیرون آهنگ پارتیشون بود یا خلیج فارس اما خب الان اون آهنگارو نمیپسندم ولی اون زمان افتضای سنم بود به هر حال

یاس رو هم اصلا یادم نمیاد با کدوم آهنگش طرفدارش شدم ولی از اول خوندنش نبود اگر اشتباه نکنم سره آهنگ "سیدی رو بشکن"

عرفان هم از خیلی قدیم ولی واقعا یادم نمیاد کدوم موزیکش

نقل قول
- از حصین ابلیس آهنگ گوش نمیدی؟!

گوش میدادم قدیم همون 14-13 سالگی

نقل قول
نظرت در مورد صادق؟! لیتو چی؟!

خوبه - بدک نیست اما زیاد حال نمیکنم

نقل قول
- کودوم یکی از رپر های خانوم رو دوس داری؟!

سوگند زمانی که با پایدار بود خوب بود

نقل قول
بعد از این که زد بازی از هم پاشید، ناراحت شدی توام؟! بیشتر آهنگ های مهراد و سهراب و سامان رو دنبال می کنی یا جی جی و سیجل و لیتو؟!

ناراحت که نه چون اصلا اون زمانکه زد بازی شروع کرد به فعالیتش تو رپ سیجل و جی جی نبودن چه برسه لیتو!من بدم نمیومد با هم بودن اما جدایشونم بد نشد زیاد

نقل قول
- مهراد یا جی جی؟! (صد در صد مهراد

اصلا سوال داره!معلومه مهراد با اون صدای فوق العادش

نقل قول
- از آهنگ های زد بازی که همشون بودن کودوم رو دوس داری؟! از آلبوم بزرگ چی؟!

ویلسون که 8 سال نبود آخرین آهنگی که با هم خوندن تابستون کوتاه ه بودکه فوق العاده بود -البته الان با اون سبک رپ حال نمیکنم
زمین صافِ هم اون زمان جز خوباشون بود از دیدِ من

از بزرگ : خوده تِرَکِ بزرگ و تند نرو

نقل قول
یکی اگه بگه زد بازی خوب نیست می زنی تو دهنش یا به سلیقه اونم احترام می ذاری؟!

احترام میزارم به سلیقش

نقل قول
از وانتونز آهنگ گوش می دی؟! اگه گوش میدی به نظرت سپهر بهتره یا کوروش؟!

گوش ندادم

نقل قول
به نظرت این دیس ها و دیس بک ها که رپر ها می خونن یکم بچه بازی نیست؟!

نفرت دارم از این حرکت

نقل قول
فعلا همینا دیگه!
باز اگه شد میام.

ممنون که اومدی سپیده جان

منتظرتم عزیزم

روزی که نماند دگری بر سر کویت

دانی که ز اغیار وفادار ترم من
۹ تیر ۱۳۹۴
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
ریحانه جان

نقل قول
ریحانه نوشته:

سلام عزيزم

سلام ریحانه جان

نقل قول
نظرت راجع ب كواچ چيه؟

نظرم مثبتِ -چون من سر رشته زیادی تو والیبال ندارم نمیتونم قاطعانه بگم

نقل قول
ديروز چرا باختيم؟

چون لهستان قهرمان جهانِ و تجربشون از ما بیشتره مسلما"

نقل قول
كدوم يك از واليباليستامونو بيشتر دوس دارى بادليل

معروف - اول بخاطره اینکه ترک هستش دوم بخاطره بازی فوق العادش در آخر هم اینکه چهره دلنشینی داره(صادقانه)

نقل قول
چرا انقد پرسپوليسى دو آتيشه هسى؟

واقعا نمیدونم کِی و چه روزی پرسپولیسی شدم اما من خیلی سال قبل از اینکه بارسایی بشم پرسپولیسی بودم تک تکِ بازیاشو پیگیری می کردم
جالبه بدونی من خیلی پرسپولیسی ترم تا بارسایی

نقل قول
اگه بگن تو مدير عامل پرسپوليسى اولين كارى كه ميكنى چيه؟

میگردم 1مدیر عامل کار بلد پیدا میکنم که اصل کارش این باشه تیمو میسپرم بهش خودم استعفا میدم چون من تخصص تو این مورد ندارم

نقل قول
اين اسپينينگ ك گفتى حال ميده؟ آخه همش ى جا ثابته

من قبل از اسپینینگ ایروبیک،بدنسازی روهم طولانی مدت و حرفه ای کار کردم اما هیچ وقت انرژی که این ورزش بهم میده رو نتونستم از هیچکدوم بگیرم

نقل قول
دوچرخه سوارىم ميكنى؟

آره،تو پیشت دوچرخه سواری چیتگر

نقل قول
نازنين سايت با نازنين بيرون از سايت تفاوت داره؟مثلاچى

خیلی نه مخصوصا این 2 سال اخیر کلا رفتارای ثابت و یکنواختی رو داشتم چه تو دنیای مجازی چه حقیقی

نقل قول
ب شانس اعتقاد دارى؟اگه آره تا الان خيلى تو زندگيت تاثير گذاشته؟

آره تقریبا - آره

نقل قول
و زندگيت از چى خيلى ميترسى؟

قدیم از اینکه بمیرم و به یه سری از خواسته هام نرسم می ترسیدم اما الان از خودم خیلی میترسم از این آدمی که روز به روز دارم میشم گاهی می ترسم دلیلشم اینه که هیچ وقت اینطور نبودم

نقل قول
تيم تبليغات در چ وضعه؟

اعضا فعالیتشونو میکنن،یه سری میرن یه سری جدید میاریم یه سری رو خودمون پرت میکنیم بیرون اما اوضاع تبلیغ گرفتنمون افتضاحه و خروجی مثبت اصلا از تیم نداریم

نقل قول
ى جمله بگو ب كسى ك خيلى دوسش دارى.

....

نقل قول
فعلا همينا بازم ميام

ممنونم که سر میزنی
منتظرتم

۹ تیر ۱۳۹۴
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
مبینا جان

نقل قول
THE END نوشته:

سلام عزیزم
خوبی؟

سلام خانومی
ممنون

نقل قول
1- تا چه حد برای دوستای واقعی و مجازیت ارزش قائلی و کلا برات مهمن؟

دوستای من واقعی و مجازی ندارن از هم جدا شده نیستن برام
اگر کسی دوستِ من باشه واسم عزیزه و با ارزش
همونطورکه تو پاسخای قبلی گفته بودم من دوستای محدودی دارم اما اگر کسی رو دوست خودم بدونم واقعا براش کم نمیزارم و سعی میکنم هیچ وقت ناراحتش نکنم
من واسه دوستام هیچ غروری ندارم و از صمیم قلب دوستشون دارم

نقل قول
2- چند بار به یه نفر میتونی اعتماد کنی؟

من زمانی که اعتمادم نسبت به یکی از دست بره به این آسونی بر نمیگرده!من فقط سعی میکنم فرصت دوباره بدم به کسی که اشتباه کرده و کمکش کنم و این معنیش این نیست که من به اون آدم دوباره اعتماد کردم!زمان بهم ثابت خواهد کرد که اون آدم لیاقت این فرصت رو داشته یا نه و اگه اینطور باشه قطعا اعتمادمو جلب میکنه و اگر غیر این باشه قطعا پشیمون نمیشم از اینکه بهش دوباره اعتماد نکردم

نقل قول
3- چند بار می تونی یه نفرو ببخشی؟

بارها و بارها
میبخشم اما هرگز فراموش نمیکنم!

نقل قول
- تا حالا شده تودعوا و بگو مگو ها اخرش خودتو مقصر بدونی و بگی باعثش من بودم؟

آره - ضعفی ندارم از این بابت که بپذیرم اشتباهمو

نقل قول
5- از کدوم بخش سایت بیشتر خوشت میاد؟

بحث آزاد بارسا - دلتنگ - سرگرمی ( قدیمش نه الان )

نقل قول
6- مهم ترین هدف زندگیت؟

هدفِ خاصی ندارم فعلا پیگیره نتیجه نهاییِ ارشدمم فقط،شاید اگر پارسال یا 2 سال پیش این سوالو میپرسیدی واست 10 خط از اهدافم می نوشتم ...

نقل قول
7- چرا باید زندگی کنیم؟ (جواب قانع کننده میخوام )

عزیزم مرگ و زندگی دست خداست
اگر زنده ای و نفس میکشی این از الطاف خدا بوده بهتره بجای اینکه زیره سوال ببری دلیل زندگی کردنت رو بری سراغ اینکه چرا این سوال پیش اومده برات
هر وقت به سنی رسیدی که زندگی رو درک کردی و عمق زندگی رو حس کردی و با تمام وجودت واسه خوشبخت بودن تلاش کردی و اون زمان بازم این سوال واست پیش اومد اونوقت میتونی از دیگران بخوای قانعت کنن
خدا انسانهارو آفرید تو صحنه ی زندگی تا بیازمایدشون اگر به آخرت و قیامت ایمان داری بهتره به خاطره ایمانت هم که شده از لحظه لحظه زندگیت بهره ببری و استفاده کنی تا به اون هدف نهایی و زندگی اخروی که سرانجام زندگی دنیویته برسی و تو این مسیر از زندگیت سعی کن لذت ببری ،چون اگر فقط فکر کنی لحظه ای که به هدفت میرسی شیرین ترین لحظستو بقیه لحظات زندگی عذاب و مشکلاتِ زندگی واست میشه جهنم !اگر بتونی بری تو عمق زندگیو زیبایهاشو ببینی قطعا تو مسیر رسیدن به هدف نهاییت هم زندگی شیرینی-با وجود همه پستی بلندی ها -خواهی داشت
همه این توضیحاتی که دادم واسه این بود که بفهمی واسه چی زندگی میکنی و قطعا فراموش نکردی که خدا به همه چیز داناست وَ واسه آفرینش و زندگی کردنت هدفی داشته

نقل قول
8- ادم مزخرف و بی مصرف و کلا بیهوده دور و برت هست ؟ اگه اره چن نفر؟

مگه داریم آدمی که همه ی این ویژگی های منفی رو داشته باشه؟اونم چند نفر؟
نه نیست هرکی دور و برم باشه قطعا 1 حسنی داره واسه من
البته بازم بستگی داره منظورت از دورو بر چی باشه

خوشحالم کردی
سوالات جالب بود واسم
بازم بیا عزیزم

۹ تیر ۱۳۹۴
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
مهسای عزیزم

نقل قول
میم نوشته:

سلام.چه خبر؟

سلام عزیزم
خبرارو که تو اولین نفر داری مهسا جان

نقل قول
- انتقاد پذیر هستی؟

آره هستم

نقل قول
- بزرگترین ترس زندگیت؟

گفتم قبلا اما بازم میگم
قدیم از این میترسیدم بمیرم و به یه سری خواسته هام نرسیده باشم اما الان دیگه چنین ترسی ندارم
الان بیشتر از خودم میترسم از چیزی که شدم و تغییراتی که دست خودم نیست ،بزرگترین ترسم از آیندست

نقل قول
- بزرگترین دل خوشی زندگیت؟

خانوادم

نقل قول
- کی اواتارت رو عوض میکنی؟

اگر تو بخوای عوضش می کنم اما این تغییر ظاهری چیزی رو عوض نمیکنه

نقل قول
- چی باعث میشه هیچ وقت حاضر نشی احساستُ عوض کنی؟ حتی وقتی می دونی ارزشی نداره ؟ می دونی که چی میگم؟همون.

تو منو خوب میشناسی!بهتر از هر کسی تو این سایت و دنیای مجازی از من خبر داری میدونی که من خیلی چیزارو که یه روز واسم دلخوشی میاورد رو گزاشتم کنار خیلی چیزارو تغییر دادم و عوضشون کردم اما این احساس چیزی نیست که بتونم!باور کن اگر میتونستم هیچ وقت انقدر خودمو آزار نمیدادم.

نقل قول
- چقدر از زندگیت راضی هستی؟

از یه سری تغییرات تو خودم راضیم ،خوشحالم که دیگه اون آدم سابق نیستم اما نمره قبولی به خودم نمیدم !تا همین دیروزم تو پاسخ به دوستان از خودم رضایت نسبی داشتم اما دیروز اینجا یه دوستی که نمیشناسم اومد یه ارسالی زدو ناظر پاکش کرد اون جملات باعث شد حسم عوضشه
ازش می خوام اگر اینارو داره میخونه بیادو بدون معرفی خودش تو پیام خصوصی با من مشکلشو حل کنه،سعی میکنم اگر اشتباهی از من سر زده باشه تو گذشته و این دوستو آزار داده باشم قانعش کنم
روزی که حس کنم دیگران از من راضین منم اون روز از خودم راضیم

نقل قول
- بیشتر به آینده فکر میکنی یا سعی میکنی تو گذشته و حال باشی؟

در حال حاضر بجز ادامه تحصیل تو مقطع ارشد هیچ آینده ی دیگه ای تو ذهنم ندارم و نمیتونم متصور بشم
تو حال زندگی یکنواخت ، ثابت و تکراری رو میگذرونم
وقتی میرم تو گذشته احساس بهتری دارم

نقل قول
- وقتی با کسی صحبت میکنی و وسط حرفاش متوجه میشی داره دروغ میگه ، چه رفتاری نشون میدی؟

دقیقا سوالی که پرسیدی رو در جواب به یکی از دوستان که پرسیده بود تحمل چی واست سخته داده بودم
تحمل گوش دادن به ادامه ی صحبتاش واسم سخته ،ولی به روی خودم نمیارم

نقل قول
- به نظرت مهم ترین اتفاقات تاریخ زندگی انسان ها چی بوده؟

از کی سوال تاریخی میپرسی؟
خیلی موارد بوده من اون چیزایی که به ذهنم میرسه رو میگم
البته اطلاعات زیادی تو این زمینه ندارم

قرون وسطی-اسلام - جنگ جهانی اول و دوم -انقلاب ایران -جنگ تحمیلی ایران و عراق -عصر اکتشافات و پیشرفت های چشمگیر علمی

این مواردی بود که به ذهنم رسید که به نظرم مهمترین رویداد تاریخ بعثت پیامبر اکرم (ص) و آغاز کامل ترین دین آسمانی هستش

نقل قول
- کدوم بیت شعر یا جمله ای هست که هر وقت بخونی انگیزه بگیری؟

بستگی داره منظورت از انگیزه چه انگیزه ای باشه
من از این جمله انگیزه میگرفتم موقع درس خوندن : انسان های بزرگ اراده میکنند و انسان های کوچک آرزو!

نقل قول
چه زمانی احساس مفید بودن بهت دست میده؟

وقتی کاری رو اونطور که باید به سرانجام برسونم

نقل قول
پر حاشیه ترین سال زندگیت؟

90،91

نقل قول
- هیجانی ترین کاری که کردی؟

کارای هیجانی جز تفریحاتم محسوب میشه
مثل اولین باری که رفته بودم اسکی وقتی سوار سیِج شدم خواستم نشون بدم منم مثلا حرفه ایم اون آهنی که به عنوان حفاظ میومد جلو رو نیاوردم پایینآخه دیدم اونا که حرفه این اینکارو میکنن
خلاصه اینکه از هیجان کار داشت به سکته میرسید تو اون مسیر و ارتفاع

نقل قول
- تحمل چه چیزی رو کلا نداری؟

1.تحمل آدمایی رو که بدون فکر و لحظه ای تصمیم میگرن/ کسایی که احساس خدایی میکنن استغفر الله و واسه خودشون حکم میدن بعد اجرا میکنن، در عرض چند دقیقه آدمارو تا خود جهنم میبرن
آدمای عجولی که معمولا هم بعد تصمیماتشون پشیمون میشن
2. تحمل تهمت رو اصلا ندارم،چون آدمیم که اشتباهاتمو میپذیرم و صادقانه بهشون اعتراف میکنم ولی اگر کسی نخواد قبول کنه و بخواد چیزی که نبوده رو به من نسبت بده واقعا عصبی میشم
3.تحمل بی محلی و بی تفاوتی دوستانم و بی دلیل اصلا ندارم ،همیشه تاکید میکنم اگر مشکلی با من دارید باهام درمیون بزارید و بی محلی نکنید
خیلی چیزا هست که الان به ذهنم نمیرسه

نقل قول
- به نظرت مرگ ترسناکه یا باشکوه؟ خود پدیده ی مرگ .

باشکوه

نقل قول
فکر میکنی تصورات دیگران ازت ، چقدر شبیه چیزیه که واقعا هستی؟

دیگران واسم 3 دسته ان (به جز خانواده ) که تصوراتشونم قطعا به اون دسته بندی مرتبط ه
1- دوستانم : افراد محدودی که دوست خودم میدونمشون تصوراتشون نسبت به من 90% شبیه به همون چیزی که من در حقیقت هستم
2-آشناهام : کسایین که تو اطرافنم میتونن یه روزی دوستم باشن یا نه حتی دشمنم!شایدم همیشه تو همین سطح رابطم باهاشون باقی بمونه
قطعا تصورات این افراد وابسته به چیزی که از من تو عموم میبینن چون اونقدر به من نزدیک نیستن که بتونن شخصا از درونم با خبر باشن
دشمنام: کسایی که از اول باهم مشکل داریم قطعا تصوراتشون از من چیزی که نمیدونن،شایدم خصومتی بینمون پیش اومده باشه ولی مطمئنا" این افراد چیزی از واقعیت من نمیدونن بخاطره همینم طرز تفکرشون نسبت به من خیلی متفاوتِ با اون چیزی که هستم

نقل قول
فکر میکنی من چه تصوری ازت دارم و چه فکری در موردت میکنم؟

تو جز نزدیک ترین افراد به منی،فکر میکنم تصورت نسبت به من خیلی نزدیک به اون چیزیِ که هستم
افکارت نسبت به منی که دوستِ توئم قطعا مثبت باید باشه

نقل قول
- فکر میکنی چقدر منُ میشناسی؟

سوال سختیه!میشناسمت ولی نه اونقدری که تو رو من شناخت داری
گاهی یه چیزای جدیدی تو رفتارت کشف میکنم که باور نمی کنم خودت باشی

نقل قول
احساس تنهاییتُ چطوری خفه می کنی؟

معمولا تنهام دیگه نمیشه آرومش کرد باید عادت کرد
گاهی با موزیک و نت سعی میکنم خودمو سرگرم کنم تا کمتر حسش کنم

نقل قول
ظاهر آدم ها چقدر مهمه برات؟از روی ظاهر آدم ها قضاوت میکنی؟

از چه نظر؟!اهمیت دادن به ظاهر یه چیز غریزیِ، همه ِی آدما زیبایی رو دوست دارن نمیشه انکار کرد اما این چیزیِ که کم کم عادی میشه و معمولا واسه من اهمیت چندانی نداشته -اصلا رو ظاهر کسی قضاوتش نکردم هرگز!

نقل قول
- چرا ریاضی رو دوست داری؟

چون منو به خودش جذب میکنه،وقتی پای حل مساله میشینم نمیفهمم زمان چطوری گذشت
اینی که گفتم خیلی با خوندنش واسه امتحان متفاوتِ!اصلا اون استرس امتحان از علاقه ی آدم کم میکنه

نقل قول
- نظرت در مورد آلن تورینگ؟! این ، روی مجسمه یادبودش . چقدر با Victim of prejudice موافقی؟!

به عنوان یه ریاضی دان بزرگ ، پدر علم کامپیوتر ،فیزیکدان و فیلسوف قبولش دارم،اصلا مگه میشه آدم به این بزرگی رو نادیده گرفت؟!-قربانی قضاوت! فکر میکنم برمیگرده به اون موضوعات شخصی که آلن داشت و بخاطره همین هم اون رو مایه شرمساری دونستن و بعد از گذشت سالها و مرگش پشیمون شدن از رفتاری که با نابغه ی سرزمینشون داشتن!
موافقم با این جمله!

نقل قول
- آدم متعصبی هستی؟

متعصب نه، معتقد!

نقل قول
فکر میکنی سن واقعیت چند ساله؟

در موقعیتای مختلف رفتارای مختلفی دارم
تو جمع دوستانم سنم 17-18 سال ه
نقل قول
فعلا.

ممنون که اومدی
واقعا سوالات فوق العاده و خاص بود،مثل خودت
بازم سر بزن دوست خوبم

۱۰ تیر ۱۳۹۴
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
انیس عزیزم

نقل قول
anis نوشته:

سلام آبجی جونم
خوبی؟

سلام عزیز دلم
خوبم فداتشم

نقل قول
نازنین بریم سراغ سوالا که امیدوارم سوالای خوبی باشن

بریم عزیزم

نقل قول
1-بهترین خاطره ای که از سایت داری چیه؟

بهترینشو نمیدونم اما از جمله خاطرات خوبم تو سایت مربوط به 6 ماه اول عضویتم بود زمانی که اصلا تو تالار نیومده بودم ولی همون بخش اخبار واسم تازگی داشت و هر روز با علاقه خاصی سر میزدم بهش
از خاطرات خوب دیگم آشناییم با تو بود توی سایت و اون کنفرانسای عالی که میزاشتیم خارج از سایت و میخندیدیم

روزای خوبی بود ...حیف که تموم شد

نقل قول
2-بهترین خاطره ی زندگیت؟

بهترین خاطراتم مربوط به دوران دبیرستانم و شیطنتام تو مدرسه بود
واقعا خوش میگذشت ، یادش بخیر

نقل قول
3-اگه بهت بگن میتونی سه آرزو بکنی تا برآورده شن چه آرزو هایی میکنی؟

1- ظهور امام زمان (عج)
2-سلامتی خانوادم
3-یک مساله شخصی که خودتم میدونیش

نقل قول
4-جمله ای هست که شنیده باشی یا خونده باشی که تاثیر زیادی روت گذاشته باشه؟چیه؟

خودت باش،کسی هم اگر خوشش نیامد ،نیامد...
اینجا کارخانه ی مجسمه سازی نیست!

نقل قول
5-اگه بتونی برای یه ماه برگردی به گذشته (قبل 20 سالگی) چند سالگیت رو انتخاب میکنی و چرا؟

15 و 18
15 سالگی اول دبیرستان بودم یه دوست فوق العاده صمیمی داشتم که دوران خوبی رو با هم گذروندیم.دوست دارم 15 سالگی دوباره برام تکرارشه

اما اگر به 18 سالگی برگردم یه سری اشتباهات رو تکرار نمی کنم و حتما 6 ماه دوم سال هم واسه کنکور میخونم تا نتیجه ی مورد نظرمو بگیرم

نقل قول
6-دختر بچه بیشتر دوست داری یا پسر بچه؟ چرا؟

اصلا دختر عسلِ دلیل خاصی ندارم به دلم دختر بیشتر میشینه

نقل قول
7-نظرت راجع به من؟ انتقاد پیشنهاد؟

تو واقعا از هر نظر خوبی
هم صحبت خوبی هستی ،مهربون و دلسوزی
خیلی هم فکر خوبی تو تبلیغات واسم هستی و هر بار باهات صحبت میکنم با علاقه و فکر بهم پیشنهاداتتو میگی
اینکه به کاری که میکنی علاقع داری خیلی دوست دارم
اما خب نقدی که من بهت دارم اینه که خیلی وابسته به خانوادت تصمیم گیری میکنی نه که بد باشه ها!اصلا" اما یکم به نظرم مستقل تر تصمیم گیری کنی بهتره
از بقیه نظرات عالی هستی عزیزم

نقل قول
سوالام ته کشید انشالله با سوالای جدید بازم خدمت میرسم

خوشحال شدم که اومدی عزیز دلم
منتظرتم حتما

۱۰ تیر ۱۳۹۴
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
سلامي دوباره
حال شما خوبه؟

تا حالا چيز بارزشي گم كردي ك خيلي حسرتشو بخوري؟چي؟
وقتت مثه طلا برات ارزشمنده؟
از اون دسته آدمايي هسي ك بايد حتما تجربه كنن يا اگه يكي بت بگه غلطه اين راه سمتش نميري؟
ب نظرت ي دوست خوب چ ويژگي هايي داره؟
دوس داشتي كلا بدنيا نميومدي؟
وقتي ديگران ازت تعريف ميكنن چ حسي بت دس ميده؟ دوس داري اصن ازت تعريف كنن؟
بيشتر احساسي عمل ميكني يا عقلاني و منطقي؟
نظرت راجع ب عشق؟
حسود هسي؟
نظرت راجع ب اينكه ميگن ظاهر خيلي مهم نيس دل آدم مهمه چيه؟
اخبار دنيارو زياد دنبال ميكني؟
اهل بازي كامپيوتري هسي؟اگه آره چي؟
ديگه چيزي ب ذهنم نميرسه ببخشيد كم بود
فعلا

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۱۱ تیر ۱۳۹۴
نام کاربری: R.A.Lionel
پیام: ۷,۲۴۷
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۹
از: مشهد
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
سلام. امیدوارم از پاسخ دادن به این سوالات لذت ببرید

1. به نظرت چی میشه که دل آدم میگیره ؟ واسه خودت چی ممکنه باعث دلگیری بشه ؟
2. معنی " کانون گرم خانواده " رو درک کردی ؟ کِی و چجوری ؟
3. به نظرت ماه تولد میتونه تو نگرش و شخصیت فرد مؤثر باشه ؟
4. شب رو بیشتر دوست داری یا روز ؟ دلیل این انتخابت چیه ؟ آرامش یا ... ؟!
5. چقدر دنبال چراهای زندگیت رفتی ؟ آیا بعد هر اتفاقی که واسه ـت افتاد گفتی چرا ؟ یا اینکه گذاشتی پای تقدیرت ؟
6. اگه مسلمون نبودی، حاضر بودی که دینت رو عوض کنی و مسلمون بشی ؟ چرا ؟ ( شعار گونه نباشه جوابت، لطفاً )
7. اگه میتونستی یه شغل تو این دنیا به انتخاب خودت داشته باشی، اون چی بود ؟ و دلیلِ این انتخاب ؟
8. دیکتاتوری چیه ؟ آیا میشه دیکتاتوری پنهان رو اجرا کرد ؟ یعنی به یه اسم دیگه ..
9. نظرت راجع به جبر و اختیار چیه ؟ به نظرت ما اختیار کامل داریم ؟ اگه اینطوره پس چرا خدا میدونه که ما قراره چه کاری انجام بدیم ؟ آیا این جبر نیست ؟ خیلی دوست دارم قانعم کنی با جواب کاملت.
10. به نظر تو هدف خدا از آفرینش ما چی بوده ؟
11. تا حالا شده در مورد اسلام شُبهه واسه ـت ایجاد شه ؟
12. تا حالا شده با کسی برخورد کنی که وجود خدا رو کتمان کنه ؟ چجوری قانعش میکنی ؟
13. به نظرت این بَده که ما واسه جهنم و بهشت اعمالمون رو انجام میدیم ؟ از اصل دور نمیشیم ؟
14. خدا رو چجوری حس کردی ؟ رابطه ـت با خدا چجوری ـه ؟ به نظرت خدا از 10 - تا همین لحظه - بهت چند میده ؟ ( اینو میتونی جواب ندی )
15. شده بعضی وقتا بخوای نباشی ؟ این حس چه وقتایی بهت دست میده ؟ ( مختار در پاسخ یا عدم پاسخ )
16. بین پدر و مادرت کدومشون رو بیشتر دوست داری ؟ کدومشون رو بیشتر قبول داری ؟ شده حتی واسه یه آن به بودنشون افتخار نکنی ؟
17. بین آهنگ های داخلی کدومشون رو بیشتر دوست داری ؟ باهاش خاطره داری یا اینکه فقط از خود آهنگ خوشت میاد ؟ میدونی نوستالژیِ آهنگ چیه ؟
18. شده بخوای گریه کنی اما نتونی ؟ گریه رو چجوری میبینی ؟ مثل یک ضعف یا یک موهبت ؟ مرد برای هضم دلتنگیاش گریه نمیکنه قدم میزنه ؟
19. تا حالا تنهایی رو درک کردی ؟ تا حالا از تنهایی حس خوب گرفتی ؟ حست رو در صورت امکان، وصف کن.
20. تا حالا بین دل و عقلت موندی ؟ کدومشون پیروز بودن ؟ شده دلت بخواد ولی تو بدونی که نباید بخواد ؟ نظر کلیت رو بگو.

۱۱ تیر ۱۳۹۴
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
ریحانه جان

نقل قول
ریحانه نوشته:

سلامي دوباره
حال شما خوبه؟

سلام عزیزم
ممنون

نقل قول
تا حالا چيز بارزشي گم كردي ك خيلي حسرتشو بخوري؟چي؟

آره-کوچیک که بودم عروسکمو گم کردم ،عروسکی که واقعا دوسش داشتم

نقل قول
وقتت مثه طلا برات ارزشمنده؟

آره، ولی این روزا که نه دانشجوئم نه شاغل خب مسلما کاره زیادی واسه انجام دادن ندارم

نقل قول
از اون دسته آدمايي هسي ك بايد حتما تجربه كنن يا اگه يكي بت بگه غلطه اين راه سمتش نميري؟

معمولا خودم تا تجربه نکنم باور نمیکنم که فُلان کار اشتباهه
اما شده که از تجربیات دیگرانم استفاده کنم ولی کمتر

نقل قول
ب نظرت ي دوست خوب چ ويژگي هايي داره؟

نیازی نیست ویژگی های خیلی خاصی داشته باشه همین که بفهمتت و تو سخت ترین لحظات کنارت باشه کافیه

نقل قول
دوس داشتي كلا بدنيا نميومدي؟

گاهی بهش فکر می کنم اما خیلی زود از این افکار پشیمون میشم قطعا خدا واسه آفرینش من هدفی داشته و من باید تا جایی که در توانمه تلاش برای رسیدن به اون هدف رو انجام بدم

نقل قول
وقتي ديگران ازت تعريف ميكنن چ حسي بت دس ميده؟ دوس داري اصن ازت تعريف كنن؟

احساس خوبی بهم دست میده - اگر حقیقت باشه چرا که نه!

نقل قول
بيشتر احساسي عمل ميكني يا عقلاني و منطقي؟

تو چه موردی بستگی داره باشه!
جز 1 مورد خاص و خانوادم فکر میکنم آدم منطقی هستم

نقل قول
نظرت راجع ب عشق؟

اسمش فقط قشنگِ، باور کن!

نقل قول
حسود هسي؟

آره آدم حسودیم -به نظرم حسادت یه اندازه ایش واسه پیشرفت لازمه

نقل قول
نظرت راجع ب اينكه ميگن ظاهر خيلي مهم نيس دل آدم مهمه چيه؟

قدیم اصلا ورد زبونم بود این اصطلاح
الان اصلا موافق نیستم،چون واسه رسیدن به این نقطه و جایی که الان هستم خیلی تلاش کردم
مطمئنا " از کوزه همان برون تراود که در اوست "

نقل قول
اخبار دنيارو زياد دنبال ميكني؟

آره -هم زیاد اخبار میبینیم تو خونه هم تو نت پیگیر هستم

نقل قول
اهل بازي كامپيوتري هسي؟اگه آره چي؟

آره - کلش بازی میکنم

نقل قول
ديگه چيزي ب ذهنم نميرسه ببخشيد كم بود

خواهش می کنم خیلیم خوب بود عزیزم

نقل قول
فعلا

سر بزن بازم

۱۲ تیر ۱۳۹۴
طرفدار:
- lionel messi
- puyol
- perspolis
- espania
- ali karimi
- josep goardiola
- ebrahim zade
گروه:
- کاربران عضو
آقای رستگار

نقل قول
نحن الصامدون نوشته:

سلام. امیدوارم از پاسخ دادن به این سوالات لذت ببرید

سلام
بله ان شالله

نقل قول
1. به نظرت چی میشه که دل آدم میگیره ؟ واسه خودت چی ممکنه باعث دلگیری بشه ؟

زمانی که آدما تنها میشن بیشتر دلشون میگیره بعضی اوقاتم وقتی آدم دلش واسه خودش میسوزه - من معمولا زمانی که تنهام و خاطراتو مرور میکنم دلم میگیره حتی اگر خاطرات شیرینی باشه

نقل قول
2. معنی " کانون گرم خانواده " رو درک کردی ؟ کِی و چجوری ؟

شاید بطور کامل نتونم درکش کنم چون همیشه پیششون بودم اما زمانی که دورم ازشون حتی چند ساعت ، لحظه ای که میام خونوادم رو میبینم تازه میفهمم چه نعمتی هستن ، هیچ چیز و هیچ کس خانواده ی آدم نمیشه

نقل قول
3. به نظرت ماه تولد میتونه تو نگرش و شخصیت فرد مؤثر باشه ؟

نمیتونه موثر باشه اما وقتی دقیق شدم رو رفتار چند نفر از نزدیکانم که همه متولدین 1 ماه بودن شباهتای رفتاری زیادی دیدم ولی از نظر کلیتی نمیشه گفت

نقل قول
4. شب رو بیشتر دوست داری یا روز ؟ دلیل این انتخابت چیه ؟ آرامش یا ... ؟!

شب!هیچ وقت آرامشی که تو شب داشتم تو روز نداشتم،شب میتونم تو آرامش و تنهایی فکر کنم موزیک گوش بدم
شب رو خیلی دوست دارم

نقل قول
5. چقدر دنبال چراهای زندگیت رفتی ؟ آیا بعد هر اتفاقی که واسه ـت افتاد گفتی چرا ؟ یا اینکه گذاشتی پای تقدیرت ؟

بستگی داره منظورتون از چرا ها کدوم چرا باشه!خب خیلی از چراهای زندگی واسم بعد از یه زمان کوتاهی حل شده وَ خیلی خوشحال شدم که اصلا پیگیره اون موضوع نشدم ولی بوده اتفاقاتی هم که بعد از گذشت مدت طولانی واسم پیش اومده از خودم بپرسم چرا؟!مثلا همیشه از خودم می پرسم چرا 6 ماه دوم سال رو واسه کنکور کارشناسی نخوندم!آخه این چه کاری بود که من کردم!جوری که واسم پشیمونی آورده ولی من پای تقدیرم گزاشتم سعی کردم که جبران کنم ، با خودم اینطوری کنار اومدم که تو مقطع بعدی جبران می کنم، خلاصه بگم من اگر بعد از یه اتفاقی برام چرایی پیش اومده باشه همیشه سعی کردم تکرارش نکنم یا جبرانش کنم ولی نمیشه از تاثیراتی که این چراها رو زندگی آدم میزاره گذشت!من مطمئنم اگر این چرا برای من پیش نمیومد من هیچ وقت این چیزی که الان هستم وَ سعی دارم به بهترش هم برسم نمی رسیدم و شاید همونجا متوقف میشدم

نقل قول
6. اگه مسلمون نبودی، حاضر بودی که دینت رو عوض کنی و مسلمون بشی ؟ چرا ؟ ( شعار گونه نباشه جوابت، لطفاً )

بله حتما!
همونطور که الان هم صرفا" چون مسلمون به دنیا اومدم مسلمون نیستم،شاید مسلمون واقعی نباشم شاید خیلی خطا و اشتباه داشته باشم ولی لاقل میدونم چرا مسلمونم!میدونم که این اجبار نبوده، روزا و شبایی بوده که من انقدر دنبال چرایی اینکه چرا اسلام رفتم که الان میدونم چرا اسلام!قطعا با شناختی که از خودم دارم اگر مسلمان هم نبودم پرس و جو ها و تحقیقات آخر یه جا به من ثابت می کرد که اسلام کامل ترین دین آسمانی هستش و منو به خودش جذب می کرد

نقل قول
7. اگه میتونستی یه شغل تو این دنیا به انتخاب خودت داشته باشی، اون چی بود ؟ و دلیلِ این انتخاب ؟

استاد دانشگاه،چیزی که دور از دسترس هم نیست برام - به خاطره علاقه زیاد به تدریس از کودکی تا امروز

نقل قول
8. دیکتاتوری چیه ؟ آیا میشه دیکتاتوری پنهان رو اجرا کرد ؟ یعنی به یه اسم دیگه ..

دیکتاتوری یعنی قدرت مطلق برای حاکم جامعه بدون دخالت هیچ فرد یا گروهی به نمایندگی از مردم جامعه در واقع نبودن هیچ قاعده و قانون خاصی که فرد راس امور رو محدود کنه!البته این نوع دیکتاتوری ،دیکتاتوری فردی هستش!اگر قدرت تحت سلطه گروه خاصی باشه دیکتاتوری حذبی یا گروهی هستش اگر هم تحت نظر مردم باشه دیکتاتوری اکثریت هستش- که البته امروزه جامعه ی غربی اسم این نوع رو گذاشته دموکراسی!اما آیا واقعا این دموکراسی هستش؟!حکومتی که بر پایه نظر اکثریت مردم هستش- اغلب تحت تاثیر تبلیغات و نمایش های انتخاباتی دروغین _-میتونه دموکراسی باشه؟! یا حکومتی که رضای خدا اول از هر چیزی براش ملاکه؟!
من خودم هنوز در جایگاهی قرار ندارم که بتونم بطور کمال و تمام پاسخ این سوال هایی که واسه خودم به وجود اومده رو بدونم ولی نظره شخصیم اینه که در اصل این نوع نظام های حکومتی که چندین حزب و گروه سیاسی که خوب بتونن جامعه رو موقع انتخابات سمت خودشون بکشن و بعد با نمایش های انتخاباتی و تبلیغاتی اغلب دروغ رای مردم رو تغییر بدن - در حالی که اگر این تبلیغات خوش آب و رنگ و وعده وعید ها نباشه رای این مردم متفاوت خواهد بود - رای مردم ارزشی نداره و به نوعی دارن آرا رو میخرن این اسمش دموکراسی نیست!یا با وعده و فریب های جذاب سیاسی جامعه رو سمت خودشون میکشن نوعی دیکتاتوری پنهان حاکم ه اراده ی مردم در واقع نقشی تو حکومت نداره!

نقل قول
. نظرت راجع به جبر و اختیار چیه ؟ به نظرت ما اختیار کامل داریم ؟ اگه اینطوره پس چرا خدا میدونه که ما قراره چه کاری انجام بدیم ؟ آیا این جبر نیست ؟ خیلی دوست دارم قانعم کنی با جواب کاملت.

دیدگاه ما شیعیان جبر و اختبار مطلق رو رد می کنه
از دیدگاه قرآن انسان موجودی مختار هستش چون اگر غیر این بود نزول کتب آسمانی ، پیامبران بیهوده بودش!

آیاتی از قرآن که دلالت بر اختیار انسان داره :

إِنَّا خَلَقْنَا الإِنسَانَ مِن نُّطْفَةٍ أَمْشَاجٍ نَّبْتَلِيهِ فَجَعَلْنَاهُ سَمِيعًا بَصِيرًا؛(2)و (3)«ما انسان را از نطفة آميخته‌اي آفريديم و او را مي‌آزماييم. (بدين جهت) او را شنوا و بينا قرار داديم».

از نظره من این آزمودن که تو آیات بهش اشاره شده به این معنی هستش که انسان اختیار این رو داره که خلاف خواسته ی خدا و رضایتش رو انجام بده وَ خدا آزمایشش میکنه!اگر اختیار نبود قطعا انسان اون کاری رو که رضای خداست رو انجام میداد ، هیچ وقت بحث آزموده شدن به میان نبود مثالش هم فرشتگان هستن که فقط میل به عبادت دارن و اصلا خداوند بهشون قدرت اختیار نداده که بخوان خلاف عبادت کردن رو حتی تجربه کنن

جبر رو خدا تو آیات بهش اشاره کرده تا یادآوری کنه و تذکر بده به انسان هایی که فکر میکنن هر کاری رو میتونن انجام بدن چه خدا بخواد چه نخواد!جبر تذکری برای مردمی هستش که غفلت کردن!جبر با توجه به مطالعات و اطلاعت من هیچ مغایرتی با قدرت اختیار انسان نداره!کاری که ما می خوایم انجام بدیم وابسته به اراده و اختیار ماست اما همین اراده و اختیار ما و در نهایت انجام اون کار متعلق به اراده ی الهی هستش،در واقع اراده ی الهی در طول اراده ی انسان قرار داره

پس در نهایت به این میرسیم که ما دارای اختیار هستیم ولی نه اختیار مطلق!جبر به ما یادآور میشه که اراده ی الهی بالاتر از اراده و اختیار ماست و اگر اراده ی الهی نباشه اراده و اختیار ما معنی پیدا نمیکنه

نقل قول
10. به نظر تو هدف خدا از آفرینش ما چی بوده ؟

همانطور که تو قرآن اشاره شده انسان اشرف مخلوقات هستش و قطعا خدا از آفرینشش هدفی داشته!
این هدف هم به هر حال واضحه که رسیدن به کمال و سعادت هستش، همه ی ما تو آفرینش یکسانیم ، به قدرت انتخاب و اختیار خودمون هستش که راه سعادت رو پیش بگیریم یا شقاوت و در نهایت به کمال و سعادت برسیم یا نه
البته اینم در نظر بگیرید خالقت ذات خداست اگر هدف آفرینشش از انسان رو بخوایم بدونیم صفت "خالق" دیگه معنا نداره!خالق از صفات کمالی خداست اگر این صفت رو قبول نداشته باشیم یعنی در کمال بودن خدا رو قبول نداریم!اگر در کمال بودن خدا رو قبول نداشته باشیم قطعا خدا بودنش رو هم وقبول نداریم!

نقل قول
11. تا حالا شده در مورد اسلام شُبهه واسه ـت ایجاد شه ؟

بله

نقل قول
12. تا حالا شده با کسی برخورد کنی که وجود خدا رو کتمان کنه ؟ چجوری قانعش میکنی ؟

خیر!کسی که اسلام رو زیر سوال ببره چرا ولی با کسی که خدارم قبول نداشته باشه برخوردی نداشتم

نقل قول
13. به نظرت این بَده که ما واسه جهنم و بهشت اعمالمون رو انجام میدیم ؟ از اصل دور نمیشیم ؟

قطعا تا یه زمانی این اعمال رو برای رسیدن به بهشت و جهنم انجام میدیم ولی به نظره من اگر تمام این اعمال رو بطور کامل و دقیق با خلوص نیت انجام بدیم کم کم به جایی می رسیم که دیگه برای رهایی از جهنم و رسیدن به بهشت و این چیزا انجامشون نمیدیم ، درونمون کم کم بوی خدایی میگیره ، با انجام این اعمال خودمون رو نزدیک تر بهش میبینیم ، اینبار نه تنها برای بهشت و جهنم بلکه برای دل خودمون و اون احساس درونی و نزدیکی به خدا انجامشون میدیم.البته من نوعی که پر از خطا ، اشتباه و گناه هستش شاید همیشه تو همین جا بمونم که برای ترس این اعمال رو انجام بدم ولی خیلیا هستن که به نقطه و جایی میرسن که واقعا عشق الهی اونارو به سمت این اعمال میبره نه فقط ترس

نقل قول
14. خدا رو چجوری حس کردی ؟ رابطه ـت با خدا چجوری ـه ؟ به نظرت خدا از 10 - تا همین لحظه - بهت چند میده ؟ ( اینو میتونی جواب ندی )

متاسفانه همیشه وقتی امثال من کارشون گیره یا دلشون گرفته یاد خدا میوفتن ،ازش گله میکنن یا خواسته هاشونو میگن
رابطم با خدا در همین حده بی معرفتی های خودم به خداست که تو این شرایط یادش میوفتم اما با وجود همه ی اینها هیچ وقت بهم پشت نکرده ،تو سخت ترین لحظه های تنهایی فقط خدا بوده که باعث قوت قلب من بوده
نمیدونم شاید 1 یا 2 ...

نقل قول
15. شده بعضی وقتا بخوای نباشی ؟ این حس چه وقتایی بهت دست میده ؟ ( مختار در پاسخ یا عدم پاسخ )

آره پیش اومده برام-وقتی نا سپاسی در حقم میشه البته اگر یقین داشته باشم که مشکل از من نبوده. زمانی که تنهاییِ بیش از حد آزارم میده تو دلم گاهی میگم کاش نبودم

نقل قول
16. بین پدر و مادرت کدومشون رو بیشتر دوست داری ؟ کدومشون رو بیشتر قبول داری ؟ شده حتی واسه یه آن به بودنشون افتخار نکنی ؟

هر دوشون رو دوست دارم اصلا نمیتونم انتخاب کنم-پدرم رو خیلی قبول دارم با اینکه بعضی تفکراتش آزارم میده اما میدونم در نهایت یه روز میفهمم که همون تفکراتش هم عین واقعیت بوده و درست بوده - نه نشده هرگز

نقل قول
17. بین آهنگ های داخلی کدومشون رو بیشتر دوست داری ؟ باهاش خاطره داری یا اینکه فقط از خود آهنگ خوشت میاد ؟ میدونی نوستالژیِ آهنگ چیه ؟

چرا رفتی- همایون شجریان
منو بارون - رضا صادقی و بابک جهانبخش
احساس آرامش - خواجه امیری
خدا با ماست/بغض - ابی (داخلی نیست اما نمیتونستم نام نبرم)
این چند تا که نام بردم رو خیلی دوست دارم هم خود آهنگ رو دوست دارم هم از بعضی هاش خاطره دارم
آره نوستالژی آهنگ رو دوست ندارم وقتی یه آهنگی بی هوا پلی میشه یا بین یه سری از آهنگا میاد که ازش خاطره دارم -حتی خاطره ی خوب - واقعا دلم میگیره اصلا نمیتونم گوش کنم اون لحظه!ولی شده گاهی آهنگایی که اینطور باهاشون خاطره دارم رو خودم بخوام تو یه شرایط روحی خاصی گوش بدمو لذت ببرم ازشون

نقل قول
18. شده بخوای گریه کنی اما نتونی ؟ گریه رو چجوری میبینی ؟ مثل یک ضعف یا یک موهبت ؟ مرد برای هضم دلتنگیاش گریه نمیکنه قدم میزنه ؟

آره - اگه تو جمع باشه ضعفِ ولی تو تنهایی نه - من مرد نیستم بدونم!اما چون هیچ وقت گریه های پدرم رو ندیدم اینکه نوشتید تو ذهنم بیشتر جا افتاده

نقل قول
19. تا حالا تنهایی رو درک کردی ؟ تا حالا از تنهایی حس خوب گرفتی ؟ حست رو در صورت امکان، وصف کن.

خیلی وقتِ تنهام - اوایل مثل یه شعار بود تنهایی خوبِ یا تنهایی آرامش میده به آدم ولی کم کم وقتی میبینی نه واقعا تنهایی وقتی حس میکنی دیگه شعار نیست واقعا تنهایی یواش یواش میفهمی تنهایی چیه!تنها اتفاق خوبی که میتونی واسه یه آدم تنها بیوفته اینه که بهش عادت کنه همین!خیلی آدما تنهایی رو خودشون انتخاب میکنن مثلا مشغله زیاد دارن دوست دارن چند روزی دور از اطرافیان و دوستاشون باشن میگن یکم تنها باشیم تا آرومشیم و ریلکس کنیم و این چیزا ولی واسه آدمی که تنهایی رو برای آرامش نخواسته و انتخابش نبوده اصلا چیز جالبی نیست
این اصلا حس خوبی نداره که نتونی ازش رهاشی حتی اگر بخوای

نقل قول
20. تا حالا بین دل و عقلت موندی ؟ کدومشون پیروز بودن ؟ شده دلت بخواد ولی تو بدونی که نباید بخواد ؟ نظر کلیت رو بگو.

بله-دلم متاسفانه -آره شده عقلم بهم گفته این راه غلطه این انتخاب اشتباهه ولی دلم لحظه ی آخر کار دستم داده
خیلی موارد بوده که راحت تونستم منطقی بهشون نگاه کنم یا ازشون بگذرم ،در اکثر موارد زندگیم اینطور بوده ولی بعضی چیزا هست که از اختیار آدم خارجِ هرچقدرم تلاش کنی نمیتونی مقابلشون منطق داشته باشی

ممنون
بسیار سوالات خوبی بودن، البته من رو هم خیلی به فکر فرو بردن
به هر حال خوشحال میشم بازم سر بزنید

۱۳ تیر ۱۳۹۴

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۸۵۹ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۲۴,۰۷۲ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۶۲,۱۶۸ بازدید
۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۵,۶۴۱ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۳,۳۳۱ بازدید
۲۵ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۳۲۳ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۵,۶۱۶ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۷۴۵ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۴۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۰۴۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۸۶ کاربر آنلاین است. (۱۱۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۸۶

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!