به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

_USERNAME
_PASSWORD
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: shahab2012
پیام: ۳۷۳
عضویت از: ۲۸ مرداد ۱۳۹۰
از: اراک
طرفدار:
- فابرگاس
- پپ
- استقلال
- اسپانیا
- خسرو حیدری & فرهاد مجیدی
- پپ
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
كميل نوشته:

یکی از پیامبران خدا(اسمشو یادم نیست) هم همچین درخواستی از خدا کردند و خدا بهشون فرموندند من فقط یه بخش کویچی از وجودمو به این کوه عظیم عرضه میکنم
که اون کوه متلاشی میشه و خود پیامبر هم در همون حال از هوش میره

حضرت موسی بود

۶ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
با تعصب جواب ندین لطفا

الان علم اومده یه دلیل قانع کننده آورده که این همه نظم خودشون به وجود اومده! یعنی خدا نقشی نداشته.
حالا اینو چه جوری رد کنیم؟
با توجه به این که اون فرد هنوز به خدا ایمان کامل و کافی نداره.

۶ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
الان علم اومده یه دلیل قانع کننده آورده که این همه نظم خودشون به وجود اومده! یعنی خدا نقشی نداشته.

تعصبي نيست جوابهامون كاملا منطقيه به نظرم
شما هيچ وقت نميتوني تو يه ليوان تمام اب دريا رو جا بدي

عقل ما هم همينطوريه فقط اندازه ظرفيتش ميتونه از اب دريا بهره مند بشه بيشتر از اون باعث نابودي خودش ميشه

در ضمن هنوز چنين علمي كه ميگيد نيومده هيچ علمي وجود نداره كه بتونه ثابت كنه اين همه نظم تو عالم اتفاقيه

هيچ كس نميتونه ثابت كنه چنين چيزي رو
كما اينكه حتي اگه نظمش رو هم بتونه ثابت كنه با توجه به اينكه توي علم ماده خلق شده يه عامليه هيچ وقت اين زنجيره علت و معلولي سري پيدا نميكنه يعني وقتي به سرچشمه ميرسي همون علم هم بايد بكشه تو خاكي

يه عده دانشمند از خدا بي خبر نشستن نظريه هايي درست كردن و اونا رو كردن تو گوش خلق الله
مثل نظريه داروين كه انسان تكامل يافته حيواناته
هيچ وقت اب يه ليوان نمايان گر اصل وجود اب دريا نيست و تنها نشونه اي از اب درياست

۶ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
کی گفت اینو دانشمندای از خدا بی خبر کردن تو گوش من یا خلق الله؟
لطفا حرف تو دهن من نزارین!
من منظورم این نیست که بگم همچین علمی هست یا اینکه قراره بیاد! خوب یه جوری باید جلوی این مزخرفیات ور گرفت اونم با دلیل و مدرکی که همه یا اکثر مردم قبول کنن.
این چیزی که گفتم مربوط میشه به حرف قبلم که درباره ی ایمان پرسیده بودم.
حالا میشه این جوری توضیح بدین؟

۶ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
کی گفت اینو دانشمندای از خدا بی خبر کردن تو گوش من یا خلق الله؟
لطفا حرف تو دهن من نزارین!

من منظورم شما نبودي ولي هستند افرادي كه چنين افكاري رو مطرح ميكنن
تو همين سايت قديم نديما يه پسره بود با هم تو پيام شخصي بحث ميكرديم برگشته ميگه من يه رياضي دان ميشناسم كه كتاب نوشته و با كتابش و علم رياضي خدا رو نفي كرده
ميخوام برم همه كتاباشو بخونم

چند روز پيش هم تو فيس دوغ يه ادمي چنين حرفي رو مطرح كرد و شديدا طرفدار داروينيست بود

من منظورم از خلق الله همين دسته بود

_QUOTEC
خوب یه جوری باید جلوی این مزخرفیات ور گرفت اونم با دلیل و مدرکی که همه یا اکثر مردم قبول کنن.

حرفت كاملا درسته
و دلايل منطقي و بياني و حديثي روايي زيادي هم درمورد اين مسائل هست
ولي يه عده از عمد نميخوان قبولش كنن چون با منافعشون در تضاده يا كلا مشكل شخصي دارن

_QUOTEC
حالا میشه این جوری توضیح بدین؟
یعنی خدا نقشی نداشته.

من نميتونم خوب توضيح بدم ولي باز تلاشمو ميكنم

اگه طرف مورد نظر يه ايمان كوچيك و ضعيف داره بايد با نشون دادن مسائل و دلايلي كه منطقي و عقلانيه راضيش كني

اون دسته افرادي كه مكتب علمي رو ميپسندن و فقط با علم راضي ميشن و چيزي فراتر از علم رو به رسميت نميشناسن

اون دسته رو به نظرم بايد با همون علمشون قانعشون كني
مثال قانون ماده و بقا و تبديل انرژي ها
همون طوري كه ميدونيد بالاخره هرچيزي زاده و معلول يه عامليه ديگه

همين جوري سلسله عامل ها رو برسي كنيد
اب معلول هيدروژن و اكسيژن هستش
اون ها خودشون از اتم ها ساخته شدن
اب خودش مايه اصلي بقاي كل اين هستيه
بارون از بخار تشكيل ميشه و بخار خودش از اب تشكيل ميشه
اين اتم هاي تشكيل دهنده اب از كجا ميان؟؟
چطوري اينهمه موجودات بدون نقص در كنار هم كار ميكنن؟؟
اگه ما تو اين هستي عاقل تريم و كامل تريم و علممون از همه چي بالاتره چطوري ما يه ماشين ميسازيم كه اجزاش با هم مچ نيستند و كلي ايراد توشه؟؟
اگه ما هنوز اينقدر علم نداريم كه يه سيستم چند عاملي به هم پيوسته درست كنيم كه بدون نقص در كنار هم كار كنن طوري كه نيازمند همديگه باشن پس كي تونسته اين سيستم بزرگ عظيم و بدون نقص رو درست كنه؟؟

واقعا يه بيان خيلي منطقيه

۶ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- فابرگاس
- پپ
- استقلال
- اسپانیا
- پپ
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
كميل نوشته:

ببخشید این نظریه ی داروین رو خود علم رد کرده. توضیحش اینه که داروین گفته میمون 23 کروموزوم داره سپس این حیوون تکامل یافته و یک جفت کروموزوم بهش اضافه شده و حالا به صورت انسان دراومده. دانشمندای جدید اومدن گفتن تکامل فقط مربوط به تعداد کروموزوم نیست. اگه این طوری بود میتونستیم بگیم انسان تکامل یافته یه جفت کروموزوم بهش اضافه شده اونوقت شده سیب زمینی (چون سیب زمینی 48 کروموزوم داره)
ببخشید نمیخواستم اینجا رو بکنم تاپیک زیست شناسی فقط میخواستم بگم نظریه ی داروین رو تنها اسلام رد نکرده بلکه خود علم هم اینو رد کرده. ولی بازم دارم تو المپیاد میخونیم که باز انسان میتونه تکامل یافته ی جانوران قبلی باشه. الان من قاطی کردم دچار دوگانگی شدم. از یه طرف تو دینی میگیم انسان با بقیه ی موجودات فرق داره و از اونا نیست از یه طرف تو زیست میگیم انسان تکامل یافته ی موجودات قبلی است

۶ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
shahab نوشته:

_QUOTEC
كميل نوشته:

ببخشید این نظریه ی داروین رو خود علم رد کرده. توضیحش اینه که داروین گفته میمون 23 کروموزوم داره سپس این حیوون تکامل یافته و یک جفت کروموزوم بهش اضافه شده و حالا به صورت انسان دراومده. دانشمندای جدید اومدن گفتن تکامل فقط مربوط به تعداد کروموزوم نیست. اگه این طوری بود میتونستیم بگیم انسان تکامل یافته یه جفت کروموزوم بهش اضافه شده اونوقت شده سیب زمینی (چون سیب زمینی 48 کروموزوم داره)

منظور الان اين نيست كه اين عقيده رد شده يا نه
من حرفم اين بود كه چنين چيزايي هست مهم نيته

_QUOTEC
ببخشید نمیخواستم اینجا رو بکنم تاپیک زیست شناسی فقط میخواستم بگم نظریه ی داروین رو تنها اسلام رد نکرده بلکه خود علم هم اینو رد کرده. ولی بازم دارم تو المپیاد میخونیم که باز انسان میتونه تکامل یافته ی جانوران قبلی باشه. الان من قاطی کردم دچار دوگانگی شدم. از یه طرف تو دینی میگیم انسان با بقیه ی موجودات فرق داره و از اونا نیست از یه طرف تو زیست میگیم انسان تکامل یافته ی موجودات قبلی است

مسلما چيزي كه قران گفته برتري و ارجعيت داره بر انسان
من يه مستند درمورد قران ميزارم به همين بحث هم خيلي مربوط ميشه
اين خودش ميتونه سند معتبري باشه كه قران خيلي بالاتر از عقل اين دانشمندان مدعي هستش

مستند كتاب الهي
كل مستند رو از لينك بالا ميتونيد دانلود كنيد و حتما پيشنهاد ميكنم اينكارو بكنيد
ولي بخشي از مستند كه مربوط به بحثمون ميشه قسمت هاي زيره

دانلود قسمت ششم

دانلود قسمت هفتم

دانلود قسمت هشتم

كار بسيار عالي از گروه wake up project

۶ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- فابرگاس
- پپ
- استقلال
- اسپانیا
- پپ
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
كميل نوشته:

مسلما چيزي كه قران گفته برتري و ارجعيت داره بر انسان
من يه مستند درمورد قران ميزارم به همين بحث هم خيلي مربوط ميشه
اين خودش ميتونه سند معتبري باشه كه قران خيلي بالاتر از عقل اين دانشمندان مدعي هستش

مستند كتاب الهي
كل مستند رو از لينك بالا ميتونيد دانلود كنيد و حتما پيشنهاد ميكنم اينكارو بكنيد

خیلی ممنون

۶ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
میدونم چی رو دوست دارید بدونید ولی مریم خانم عقل ما واقعا از درک خیلی چیزا عاجزه بعضی چیزا رو نمیشه فهمید حتی ائمه هم خیلی تاکیید کردن که سمتشون نریم چون نمیتونیم بهش پاسخ درستی بدیم ممکنه بدتر لطمه بخوریم به نظرم بهتره برای بعضی از سوالات ذهنیمون همون جواب عقل ما عاجز از درکه بدیم

ببخشید آقا کمیل
ولی این سوال اصلا از اون دسته از سوالاتی نیست که عقل ما از درکش عاجز باشه ، چرایی خلقت انسان یه موضوع غیر قابل فهمه که شما این جوری جواب میدین؟!! من واقعا وقتی جوابتون رو خوندم خشکم زد!!!
باورم نمیشه که به یه همچین سوالی ، اینچنین جوابی داده می شه ، مسلما شما هم بر طبق آیات و روایات دلایل خلق انسان رو میدونی و اطلاعاتی داری خوب پس همونا رو بگو دوست عزیز
و اما جواب خودم به این سوال:
شما جهانی رو تصور کن بدون داشتن موجود مختار مثل انسان ، خدا هست و بقیه فرشتگان که خدا رو ستایش می کنن اما بدون اختیار ، آفریده شدند که خدارا تسبیح بگن و عبادت کنن، هیچ امتحانی در کار نیست،هیچ دو راهی در کار نیست
حالا این وسط یه موجود به نام آدم خلق میشه که قدرت انتخاب داره ، کاری رو که بخواد انجام میده
وقتی میخواد بوجود بیاد بقیه میگن یه موجود سفاک آفریدن داره؟
جواب سوال دوستمون تو جمله بعدی هست که خود خدا جواب داده:
"من چیزی را می دانم که شما نمیدانید" این چیز بعدا برای فرشتگان معلوم شد، یک کلام: " عاشق خدا شدن بدون اجبار، فدای معشوق شدن بدون اختیار"
ما بوجودآمدیم که عارف به خدا، سپس عاشق او و بعد از آن عبد او شویم.
دقت کنید که تمام سه مرحله فوق عین تکامل و رشد برای ماست
ما برای این هدف والا آفریده شدیم.
قبول دارم حرفام یکم شعاری شد و خیلی ها شاید بگن که اینا فقط حرفه ولی طبق تمام آیات و روایات ما هدف خلقت ما همینه ، میدونین این حرفهای به ظاهر شعاری کجا عین عین عمل میشه؟کی؟
ظهر عاشورا، گودی قتلگاه
نمی خوام روضه بخونم ولی تو رو بخدا نگاه کنین ببینین اگه آدم واسه این لحظه آفریده شده باشه ارزشش رو داره یا نه( فقط خواهشا بخونین):
تمام نزدیکان و بستگان شهید شدن ،پسرت،برادرت، برادر زادت، بهترین سربازان طول تاریخ، میدونی چند لحظه دیگه به ناموست حمله میکنن و حرمت غارت میشه، تمام بدنت پر زخم، تشنگی به غایت رسیده، لحظه آخر روی زمین افتادی، توقع دارین یه آدم تو این لحظه چی بگه؟!
فقط تو این شرایط دم از عاشقی میزنه ، میگه خدا ، من به اونچه که تو میگی و راضی هستی راضیم، من که معشوق و معبودی غیر از تو ندارم.
اون چیزی که خدا گفت من میدونم و شما نمی دونید این بود

یه دنیا معذرت میخوام خیلی پر حرفی کردم ولی احساس کردم خوبه که بگم ، ببخشید که انقدر بد گفتم در حد خودم بود

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۶ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
_QUOTEC
ولی این سوال اصلا از اون دسته از سوالاتی نیست که عقل ما از درکش عاجز باشه ، چرایی خلقت انسان یه موضوع غیر قابل فهمه که شما این جوری جواب میدین؟!! من واقعا وقتی جوابتون رو خوندم خشکم زد!!!

شايد شما برداشت كاملي نسبت به منظور من نداريد و يا شايدم من كامل توضيح ندادم

ولي من اينو پذيرفتم كه بعضي چيزا در معيار منطق و علم دنيوي انسان نميگنجه

درمورد جوابتون هم من باهاتون موافقم و فكر ميكنن حرفتنون كاملا درسته ولي كسايي كه دنبال هدف از خلقت هستند ميخوان اين هدف رو تو غالب منطق و علم دنيويي ببرن كه با اين چيزا كاري نداره
علم امروز علم اومانيستيه
انسان محوره و انسان چيزي رو ميپذيره كه با اميالش بيشتر مطابقت داره
(منظورم الان تو بحث سوال مريم خانم و شخص مريم خانم نيستا دارم درمورد كليت اين جريان حرف ميزم)

ولي چون مثالتون خيلي قشنگه منم با يه مثال ديگه تكميلش ميكنم

وقتي حضرت علي اكبر ميره ميدون بعد از يه مقدار جنگيدن برميگرده و با تني زخمي و لبي تشنه به طرز سوزناكي به امام حسين ميگه تشنمه
ادم هاي ظاهر بين فكر ميكنن مراد از تشنگي اينجا تشنگي جسميه ولي اين خيلي توهينه كه ما اينجوري فكر كنيم يعني استغفرالله حضرت علي اكبر نميدونه كه نبايد بياد جيگر پدرشو با بيان تشنگيش اتيش بزنه؟؟

بعد كه ميخواد برگرده به ميدان اهل خيام ميان جلوشو ميگيرن اخه ايشون خيلي شبيه به پيامبر بوده از نظر ظاهري
اونجا امام حسين به اونا ميگه ولش كنيد اون الان وجودش تشنس بزاريد بره
اينجا به نظرم مراد از تشنگي اون عشق رسيدن به معشوق حقيق يعني خداست كه وجود اون حضرت رو فرا گرفته و از درون اتيشش ميزد و تحمل اون عشق در كالبد جسمي دنيايي ما واقعا سخته كه باعث ميشه بياد به امام حسين بگه تشنمه

۷ بهمن ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۴۸۶,۵۲۹ بازدید
_DAYS قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۲,۱۲۷ بازدید
_DAYS قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۴۶,۱۹۵ بازدید
_DAYS قبل
Galaxy Alpha
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۵۶,۲۷۹ بازدید
_DAYS قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۱۸۷ بازدید
_DAYS قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۱۳ بازدید
_DAYS قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۷,۷۵۷ بازدید
_DAYS قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۰,۴۶۲ بازدید
_MONTH قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۱,۴۷۳ بازدید
_MONTH قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۲۴,۴۷۳ بازدید
_MONTH قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۷,۲۷۱ بازدید
_MONTHS قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
_ONLINEPHRASE (_ONLINEPHRASEX)

_MEMBERS: ۰
_GUESTS: ۲۷۱

_MORE
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!