به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

آخرین مقالات اختصاصی
آخرین مقالات تحلیل آماری
آخرین مقالات آنالیز فنی
آخرین اخبار نقل و انتقالات
شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

جنبه‌های مثبت نیامدن گریزمان به بارساآنالیز فنی
فرستنده مبينا پولايی در تاريخ یکشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷ (۱۹:۱۹) (۷۶۸ بار خوانده شده) خبر‌های فرستاده شده توسط این شخص
منبع: اسپورت
مترجم: مبینا پولایی / FCBarcelona.ir


شش ماه پیش رابرت فرناندز بحث کاهش قیمت بند آزاد‌سازی گریزمان را با باشگاه مطرح کرد. ‌بندی که از اول جولای از ۲۰۰ میلیون یورو به ۱۰۰ میلیون کاهش یافته و فرصت مناسبی برای تیم‌های بزرگ ایجاد می‌کرد تا بتوانند بازیکنی با این کیفیت را ارزان‌تر خریداری کنند. داستان انتقال گریژمان به بارسا اما به فرجام نرسید. در این مقاله به جنبه‌های مثبت این اتفاقِ به ظاهر تلخ نگاه خواهیم کرد!


کانون هواداران بارسلونا در ایران

فرناندز رفت و این مسئولیت را بر عهده جوزپ ماریا بارتمئو و پپ سگوارا گذاشت. آن‌ها نیز با پدر، خواهر و وکیل خانوادگی گریزمان ملاقات کردند. این بازیکن که در تابستان سال گذشته، به علت محرومیت اتلتیکو مادرید از نقل و انتقالات، پذیرفت که در اتلتیکو بماند، می‌دانست در پایان فصل مجدداً فرصت ترک این باشگاه برایش فراهم می‌شود.

بارسلونا این بازیکن را فراخواند و او نیز پذیرفت که وارد مذاکره شود. بارسا خوشحال شد و متقاعد کردن گریزمان تنها وظیفه‌اش بود. اگر چه احتمالاً بهتر بود محتاطانه‌تر عمل می‌کرد. آن زمان در اتلتیکو درباره او می‌گفتند: «او شخصیت فوق‌العاده‌ای دارد. چیزهایی را می‌گوید که هواداران دوست دارند بشنوند اما دیگران نمی‌گویند».

شرایط وقتی گریزمان در فینال لیگ اروپا دو گل به ثمر رساند، سخت‌تر شد. در بازی بعدی اتلتیکو که در کالدرون برگزار می‌شد، هواداران این باشگاه او را هو کردند؛ همانطور که در موارد قبل، در ورزشگاه خانگی خود این کار را انجام داده بودند. طرفداران نمی‌توانستند تعلل او - برای رد کردن پیشنهاد بارسا - را ببخشند. مجموعه‌ای از هواداران بودند که بخشی از اقدامات و صحبت‌های او را نمی‌پذیرفتند؛ به ویژه که صحبت‌هایش به زبان فرانسوی بد ترجمه شده بود.


با این حال انتقاداتی که از سوی هواداران متوجه او بود، به نفع او تمام شد. هم‌تیمی‌ها و سرمربی برای ملاقات گریزمان به خانه‌اش رفتند. خودِ گریزمان اعلام کرد: «آن‌ها دمِ در به من گفتند که می‌خواهند کمی با من صحبت کنند. آن ملاقات با پیشنهاد قراردادی جدید همراه بود که دستمزدی معادل ۲۳ میلیون یورو در هر فصل را شامل می‌شد». مبلغی هنگفت برای باشگاهی که هرگز قادر به رقابت با بارسلونا و رئال مادرید در زمینه حقوق بازیکنان نبوده است

کانون هواداران بارسلونا در ایران

پیشنهاد اتلتیکو

این حرکات باعث تغییر دیدگاه گریزمان شد. این مرد فرانسوی اما تصمیم گرفت پیش از پذیرش تمدید قرارداد، کارهایی انجام دهد. او با بارسلونا تماس گرفت، به آنها درباره پیشنهاد اتلتیکو گفت و خواستاد دستمزی ۲۵ میلیون یورویی شد. اما بارتمئو با هر مبلغ مازادی مخالفت کرد.

او نمی‌توانست وضعیت اقتصادی باشگاه را برای خرید گریزمان در مخاطره قرار دهد. اینکه شما ۱۰۰ میلیون برای بازیکنی پرداخت کنید و پیشنهاد دستمزدی ۲۵ میلیونی به او بدهید با اینکه ۱۰۰ میلیون بدهید و بازیکن خودش دستمزدش را بالا ببرد فرق می‌کند.

بارتمئو موافقت نکرد چرا که در این صورت گریزمان برای باشگاه مشکل ساز می‌شد؛ ۱۰۰میلیون یورو به عنوان بند آزادسازی و پرداخت ۵۰ میلیون (با احتساب مالیات) به عنوان دستمزد طی پنج فصل چیزی معادل ۳۵۰ میلیون یورو در می‌آمد.


هیچ باشگاهی دوست ندارد در مورد مسائل مالش‌اش صحبت کند و بارسلونا نیز از این امر مستثنی نیست. این که در آینده درآمد آن‌ها با نرخ خوبی افزایش خواهد یافت، حتمی است و همانطور که بارتمئو قول داده است، تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰ میلیون یورو نیز خواهد رسید اما - با خرید گریزمان - مشکل در رختکن تیم بوجود می‌آمد.

بازیکنان اغلب توسط مطبوعات برای افزایش - مبلغ - قرارداد خود تحریک می‌شوند. این مشکل در مورد بوسکتس پیش آمد که اخیراً قراردادی امضا کرده اما اکنون خواستار قراردادی دیگر با دستمزد بالاتر است. این خبر توسط منابع نزدیک به باشگاه تایید شده است.

پیشنهاد بارسا برای گریزمان، قراردادی مقیاس‌بندی شده بود؛ به این شکل که در دو فصل ابتدایی حضورش دستمزدی کمتر و برای ۳ فصل بعدی بیشتر دریافت کند. مانند روشی که در قرارداد پیشین اومتیتی اجرا شد.

در این صورت مشکلات اقتصادی باشگاه برای تمدید قراردادها افزایش می‌یافت؛ مسی، سوارز، اومتیتی و پیکه تنها بخشی از بازیکنانی هستند که قراردادهایشان اخیراً تمدید شده است. و البته در نظر گرفتن مبالغی که برای آوردن دمبله و کوتینیو صرف شد، و همچنین نتایجی که از دست دادن نیمار در پی داشت.

بالاترین دستمزدها

با توجه به محدودیت‌های تعیین شده توسط باشگاه، مبلغی که صرف دستمزد بازیکنان می‌شود باید حدود 70 درصد بودجه باشگاه باشد، اما در حال حاضر بیش از 80 درصد است. واقعیت این است که این یک نگرانی بزرگ به شمار می‌رود.

کانون هواداران بارسلونا در ایران

آشکار است که در خلال مذاکرات اشتباهات زیادی انجام شد. شما نباید یک قرارداد را تمام شده بدانید قبل از آنکه واقعا به توافق رسیده باشد، و در سوی دیگر، پای بازیکنانی مثل پیکه و اومتیتی را هم به میان بکشید و در رختکن تیم تنش ایجاد کنید.

نیازها

مسی در مصاحبه‌ای که قبل از آغاز جام جهانی با اسپورت داشت، گفت: «من نمی‌دانم که خرید او جزء اولویت‌های ماست یا نه اما به شخصه او را خیلی دوست دارم». این احساس او را بارتمئو و سایر هم‌تیمی‌هایش نیز داشتند، اما باشگاه می‌دانست که خرید یک هافبک میانی ضروری‌تر از یک مهاجم است.

بارسلونا گریزمان را رها کرد زیرا نمی‌دانست چطور باید خواسته‌های مالیِ او را پاسخ دهد. در پس زمینه این ماجرا، این بحث وجود دارد که چرا بازیکنان بارسا تبدیل به بازیگران این نمایش شدند، انگار که باشگاه قدرتی کمتر از بازیکنانش دارد. اگر بچه‌های آکادمی در حال رفتنند چرا که باشگاه‌های دیگر می‌توانند به آنها و خانواده‌هایشان پول بیشتری پرداخت کنند، چرا گریژمان باید پیشنهادی را رد می‌کرد که بارسا هرگز نمی‌تواند همانندش را به او بدهد؟

کانون هواداران بارسلونا در ایران

شبهات دیگر

و حالا سوالات دیگری به ذهن خطور می‌کنند: «الان باشگاه چه کار می‌خواهد بکند؟ آیا آنها به سراغ خرج‌های بزرگ خواهند رفت، درست مثل سال گذشته و پس از خروج نیمار و به خدمت گرفتن کوتینیو و دمبله؟ و آیا آنها به این دیوانگی که فوتبال در حال حاضر دچارش شده پایان می‌دهند و مثل بایرن از پرداخت رقمهای نجومی که سایر باشگاه‌ها وعده می‌دهند، خودداری خواهند کرد؟ و اینکه چطور آنها می‌خواهند تیم را بدون وارد کردن باشگاه به وضعیت مالی وخیم‌تر از این تقویت کنند؟»

بارسلونا گریزمان را می‌خواست اما به قیمتی معقول. نه اینکه فصلی ۲۵ میلیون یورو به او بدهد و در رختکن با این مشکل مواجه شود که چرا دستمزد سایر بازیکنان افزایش نمی‌یابد. در نتیجه به نظر می‌رسد نیامدن گریژمان به بارسا، یک اتفاق مثبت است! باید منتظر ماند و دید که این ماجرا، چه تبعاتی را برای بارسا و بازه نقل و انتقالات پیش رویش در پی خواهد داشت.
ارزش: ۰.۰۰ (۰ رای) | ارزش‌گذاری این خبر
نظرات کاربران
Barcelona-1899
پاسخ به: جنبه‌های مثبت نیامدن گریزمان به بارسا
والورده همه فکر و ذکرش خراب کردن استعدادهای جوان امثال دمبله و دنیس و بیرون انداختن یری مینا بدبخت هست ولی کاری به وضعیت خروج لرد گومز نداره چون به بازیکنان بنجل علاقه داره و نمی‌خواد گومز رو از دست بده اان هم گزینه های مد نظرش هررا دی ماریا و خوان ماتا و گوندوغان و یک مشت بازیکن پیر و بنجل هست
بارتومئو و والورده 2 نفری بارسا رو نابود میکنن و در پایان ریاست بارتومئو ، از بارسا ویرانه ای میمونه که در باطلاقی بدتر از باطلاق میلان غرق گرفتار شده


پنج‌شنبه، ۷ تیر ۱۳۹۷ (۱۳:۳۸)
 
Lucho.The.Great
پاسخ به: جنبه‌های مثبت نیامدن گریزمان به بارسا
والا این بارتمئو یه کاری کرده که نه از خرید کردن میشه خوشحال شد نه از خرید نکردن.


دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷ (۱۵:۰۵)
 
you.are.barcelona
پاسخ به: جنبه‌های مثبت نیامدن گریزمان به بارسا
نقل قول
iman_khatar نوشته:

خرید اریکسن تنها گزینست بقیش الکیه اگه نشد بازیکن درحد بنجل های توب بازار توی خود مجموعه باشگاه هست

190 تا واقعا ارزش اریکسن نیست.بعدش هم باشگاه همچین پولی نداره.درضمن فرپلی مالی هم به فنا میره.تاتنهام هم بازیکن بده نیستو


دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷ (۱۵:۰۴)
 
iman_khatar
پاسخ به: جنبه‌های مثبت نیامدن گریزمان به بارسا
خرید اریکسن تنها گزینست بقیش الکیه اگه نشد بازیکن درحد بنجل های توب بازار توی خود مجموعه باشگاه هست


یکشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷ (۲۲:۱۶)
 
you.are.barcelona
پاسخ به: جنبه‌های مثبت نیامدن گریزمان به بارسا
باحال بود


یکشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷ (۲۱:۱۴)
 
بی‌شک دیدگاه هرکس نشانه تفکر اوست. ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم!
نوع نمایش نظرات:       
حاضرین در سایت
۶۱ کاربر آنلاین است. (۸ کاربر در حال مشاهده اخبار بارسا)

عضو: ۰
مهمان: ۶۱

ادامه...
برترین گلزنان لالیگا
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
آخرین بازی
سه‌شنبه، 19 آذر 1398
اینتر
1
2
بارسلونا
گلزنان:
پرز، فاتی
هفته ۱۶ فصل 2019/20
۱بارسلونا x ۳۴
۲رئال مادرید x ۳۴
۳سویا ۳۱
۴رئال سوسیداد ۲۷
۵ختافه ۲۷
۶اتلتیک بیلبائو ۲۶
۷اتلتیکو مادرید ۲۶
۸والنسیا ۲۶
۹خرانادا ۲۴
۱۰اوساسونا ۲۳
x : یک بازی کمتر
بازی بعدی
شنبه، 23 آذر 1398
سوسیداد
VS
بارسلونا
ورزشگاه آنوئتا
ساعت 18:30 (به وقت ایران)
برترین پاسور‌های لالیگا
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
لیگ اسپانیا
هفته ۱۷
رئال سوسیداد 
 بارسلونا

شنبه، ۲۳ آذر
ساعت ۱۸:۳۰
بازی بعدی
لیگ اسپانیا
هفته ۱۰
بارسلونا 
 رئال مادرید

چهارشنبه، ۲۷ آذر
ساعت ۲۲:۳۰
۲۹
لیگ اسپانیا
هفته ۱۸
بارسلونا 
 آلاوز

شنبه، ۳۰ آذر
ساعت ۱۸:۳۰
۳۰
لیگ اسپانیا
هفته ۱۹
اسپانیول 
 بارسلونا

شنبه، ۱۴ دی
ساعت ۲۳:۳۰
۳۱
سوپر کاپ اسپانیا
دور نیمه نهایی
بارسلونا 
 اتلتیکو مادرید

پنج‌شنبه، ۱۹ دی
ساعت ۲۲:۳۰
۳۲
فعالترین کاربران نظرات اخبار در 7 روز اخیر
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!