به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

هشت گام تا موفقیت...
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک هشت گام تا موفقیت...به منظور آشنایی خودمان با اصول ومباحثی است که متاسفانه کمتر مورد توجه ما واقع شده است. ازطریق آشنایی و بحث درمورد این مباحث و انشاالله به کار بستن آنها درزندگی میتوانیم به راهی که تا به حال باید میرفتیم واردشده و انشاالله دراین راه ثابت قدم باشیم.

موضوعاتی که ما دراینجا مورد بحث قرار خواهیم داد:

گام اول: به کار بستن عقل
گام دوم: بازگشت
گام سوم: تشکر
گام چهارم: انتخاب
گام پنجم: شناخت موانع
گام ششم: پذیرش
گام هفتم: شناخت آرمان شهر، ویران شهر
گام هشتم: راه میان بر

ما هر چند روز یک بار موضوعی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پ.ن: دوستان درصورت تمایل میتوانید ما را درجریان اثر و نتیجه عملکرد خودتان درانجام این گام ها قراردهید.
باتشکر صمیمانه

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۲ آذر ۱۳۹۰
پاسخ به: هشت گام تا موفقیت...
نام کاربری: omid_sleepless
پیام: ۲,۴۴۴
عضویت از: ۶ مهر ۱۳۸۹
از: تهران
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایف
- پرسپولیس
- برزیل . اسپانیا
- مگه ایران بازیکن داره
- بازیکنش نیست مربی میخای باشه
- بازیکنش نیست مربی میخای باشه
گروه:
- کاربران عضو
خب موضوع اول به کار بستن عقل
الان راجع به این موضوع من از تجربیات شخصیم بگم
یا فواید کلیشو ما بحث میکنیم

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
omid نوشته:

خب موضوع اول به کار بستن عقل
الان راجع به این موضوع من از تجربیات شخصیم بگم
یا فواید کلیشو ما بحث میکنیم
نه شما صبر کن من متنشو بنویسم بعد وتوضیحاتشو بگم بعد شما بیایید نظر بدید یا درموردش بحث کنیم!

۲ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
دیباچه

از لحظه ای که بشر پا به این دنیا نهاده همواره خودرا با دل مشغولی ها ونگرانی هایی رو به رو می دیده وبرای یک آرامش نسبی همیشه درتلاش بوده است. ازین رو درطی زمان، بسیاری از اندیشمندان وصاحب نظران دست به ارائه انواع نظریه ها وایجاد مکاتب فکری و روانشناسی زده اند تا به انسان کمک کنند و او را در جهت نیل به سعادت و خوشبختی مدد رسانند. انسانی که در طول عمرخود بارها وبارها برسر دوراهی هایی قرار میگیرد وخود را مستاصل می بیند، میابد که در انتخاب بهترین راه برای رسیدن به یک حس رضایتمندی موفقیت وآرامش وعبور از فراز ونشیب های زندگی نیازمند یک راهنماست. اما بروز مکاتب مختلف بشری،هیچ یک نتوانسته اند درارائه یک برنامه منسجم برای رساندن انسان به آرامش و موفقیت باهم به اتفاق نظر برسند. دراین میان برای آنهایی که با پیام های نورانی وحی وبرنامه های اصیل و هماهنگ با فطرت قران کریم این جامع ترین برنامه برای سعادت همه جانبه انسان آشناهستند ،محرز است که برای پرهیز از بیراهه رفتن ورسیدن به یک نقطه کمال که مطلوب همه افرادبشر است راهی به جز تمسک به هدایت قرانی واستمداد از هادیان حقیقی آن که همانا پیامبر(صلوات الله علیه) واهل بیت پاک ایشان (علیهم السلام) هستند ،وجود ندارد. زیرا تنها خداست که به تمامی زوایای آفرینش انسان ،توانمندی ومحدودیت هایش اشراف دارد وتنها برنامه ای میتواند ضامن سعادت بشر باشد که ازجانب خدا برای او درنظر گرفته شده باشد .براین اساس در این نوشتار شما را با هشت گام از مهمترین گام های حرکت به سوی موفقیت های دنیوی واخروی که از آیات قران و روایات معصومین علیهم السلام استخراج شده است آشنا میسازیم.

خب دوستان این متن رو اول قرار دادم تا اگر احیانا توضیحات قبلی ناقص بود یه جورایی تکمیلش کنم. پس هدف مون از ایجاد این تاپیک رو فکر میکنم دیگه کاملا متوجه شده باشید.
نکته ای که میمونه اینه در ادامه متنی رو دراختیارتون قرار میدم راجع به اینکه عقل اصلا چی هست؟؟ چه جایگاهی داره؟؟ چه کاری میکنه و.. از طریق فهمیدن این موضوع میتونیم فیوز ها(چراغای )عقلمون رو که به واسطه گناه.... اشتباهات... غفلت .. روزمرگی خاموش شدن روشن کنیم..
تا همین جا رو میگم چون اگه بخوام کلا توضیح بدم هم حوصله تون سر میره هم انقدر این مطلب نیاز به زمان داره و انقدرمفصله که نمیشه تو یه صفحه همشو جا داد.
پس دوست عزیز من !
اگه دوست داری..
اگه مشتاقی....
اگه ادامه مطلب رو میخوای...
به ما ملحق شو...

۲ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
منتظريم.....

۵ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
يا حسين غريب نوشته:

منتظريم.....
وای شرمنده کلی کار روسرم ریخته بود نرسیدم درست حسابی بیام سایت دراولین فرصت ادامه میدم..

۶ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ادامه بحث بعداز چند روز تاخیر... بابت تاخیر واقعا معذرت میخوام...

کاربست عقل

شخصی ادعای بزرگی کرده می گوید من از طرف خالق همه انسانها آمده ام. وپیام هایی ازطرف ایشان برای شما آورده ام. به نظر شما سخن اورا قبول کنیم یا وی را رد کنیم؟؟ رد کردن یا قبول کردن این شخص زمانی منطقی خواهد بود که اول سخنش را بشنویم و با عقل خدادادی آن را بسنجیم درصورت تصدیق آن را قبول کنیم درواقع میخواهیم اعمال خود را به قران عرضه کنیم اگر اعمالمان مطابق قران بود آن را ادامه دهیم واگر نه برگردیم.
قبل از اینکه بریم سر پیام ها که با عقل بسنجیم بهتره اول درباره ایین نعمت الهی بزرگ صحبت کنیم. از جمله نعمت های بزرگی که خدا به ما داده عقل خدادی است.

عقل چیست؟؟

دانشمندان لغت شناس درباره عقل چنین گفته اند:

القاموس العصری : عقل رابه معنی رَبَط دانسته است پس عقل نیز همچون ربط به مفهوم بستن است. زمانی که کسی شتری را می بندد عرب می گوید عقل البعیر

اقرب الوارد:عقال را وسیله بستن معرفی میکند.

معجم مقاییس الللغه: عقل مانع از گفتا وکردارنا پسنداست.

لسان العرب:العقل: الحجرونهی ،ضدالحمق... حجر یعنی حرمت.. محدودیت.به همین خاطر آن را که ممنوع التصرف است اصطلاحا مهجورمانده. نهی نیز ازنَهَی به معنی بازداشتن مشتق شده است.علاوه بر این حمق یا حماقت درمعنای مقابل عقل است.
امام صادق (علیه السلام) دربحث خلقت حضرت آدم فرمودند: سپس در آدم نور را جاری ساخت..پس به واسطه این نور بینا شد وعاقل وفهیم گشت.
پیامبر(صلی الله علیه) :عقل نوری است درقلب که به وسیله آن میان حق وباطل فرق نهاده میشود.

منبع:القاموس العصری ترجمه فارسی ص450
اقرب الموارد ص812
محجم مقاییس اللغه ج 4 ص

الان میخواییم درباره عقل صحبت کنیم و متوجه بشیم کلا عقل چیه!!! و جایگاهش دربدن کجاست و جنسش چیه و کارش چیه!!!
خوب من نمیخوام همه اینا رو یه دفعه بگم پس هر کدوم از شما بیاد درمورد عقل هرچی میدونه بگه تا بحث شکل بگیره....

۱۱ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو
خب دوستان خسته نباشید ...

امام جعفر صادق (ع) فرمود :
خداوند عقل را از نور خویش افرید . ( عقل اولین مخلوق روحانی است و از سمت راست عرش افریده شده است . ) سپس به او فرمان داد پشت کن . پشت کرد .
فرمان داد پیش بیا . پیش آمد .
خداوند فرمود : تو را با عظمت افریدم و بر جمیع مخلوقات شرافت بخشیدم .
تورا به کسی می دهم که دوستش دارم و همانا توجه امر و نهی من به توست و کیفر و پاداشم به حساب توست .

به راستی خدا بر مردم دو حجت دارد . حجت اشکار و حجت پنهان .
حجت اشکار رسولان و پیامبران و امامانند و حجت پنهان عقل است .
حجت خدا بر بندگانش پیامبر است و حجت میان هریک از بندگان و خدا خرد و عقل است . تا کسی نتواند بهانه تراشی کند که ما کسی را نداشتیم اگاهمان سازد و نیرویی درما نبود که چراغ روشنایی بخش راهمان باشد .

امام صادق علیه السلام فرمود : پایه شخصیت انسان عقل است .
عقل سرچشمه هوش و فهم و حفظ و دانش است .
عقل انسان را کامل میکند و رهنما و اگاه کننده و کلید کار اوست و چون عقلش به نور الهی تایید شده باشد دانشمند و حافظ و یاد اور و باهوش و فهمیده باشد .
از این رو بداند چگونه و چرا و کجا !
خیر خواه و بدخواه خود را بشناسد و چون انرا شناخت روش زندگی و پیوست و جدائی خود را بشناسد و در یگانگی خدا و اعتراف به فرمانش مخلص گردد .
و چون چنین کند از دست رفته را جبران کند و به چنگ اورد و بر اینده مسلط گردد و بداند در چه وضعی است .
برای چه در اینجاست . از کجا به اینجا امده و به کجا می رود .
این هاهمه از تاییدات عقل است .

هرکس مردانگی ندارد دین ندارد و کسی که عقل ندارد مردانگی ندارد .

منبع : اصول کافی . جلد 1 . کتاب عقل و جهد

.. Listen to what people don't say
۱۳ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
بچه ها یه نکته!!!
به راندا هم گفتم اینو ... ولی باز برای اینکه دیگران هم درجریان باشن میگم...
من نمیخوام بحثای اینجا هم مثل تاپیکای دیگه عرفانی فقط شامل حال یه سری متن باشه که ما از یه جایی آوردیم و نوشتیم!!! من وقتی یه سوالی کردم دوست دارم هرچی میدونید ... خودتون فهمیدید بیایید بگید حالا اگه جایی راجع به اون بحث چیزی خوندید خوبه که بیایید و اونم بنویسید اما آخرش نظرخودتونم بگید و حرفتون رو هم بزنید من میخوام اینجا با بیان خودتون با حرف خودتون پیش بره!! منبع ورفرنس هم بیارید خوبه خیلی هم خوبه اما درکنار چیزی که عنوان میکنید درک و فهمتون از اون قضیه رو هم بگید... قصد من از ایجاد این تاپیک این نبود که یه دایره المعارف درست کنم.. چون اگه فقط یه سری مطلب گفته بشه آخرش به اینجا میرسه که همه میان یه سری مطالب رو کپی میکنن و دیگه بقیه پیگیری نمیکنن !! ولی بچه ها برای خوندن عقاید ونظرات دوستان شون.. بیشتر علاقه نشون میدن... حالا من سوالمو که پرسیدم یه نفر فقط اومد جواب داد... اونم تازه نظرو بیان خودش رو نگفت... راندا جان ازین به بعد بیان خودتم زیر ارسالات داشته باش ..بچه ها اگه سوالی که کردم درباره عقل نامفهومه بگید تا من درستش کنم!!

۱۳ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
من اینا رو از عقل فهمیدم:

عقل و قلب دو مجرای اصلی درون بدن انسان هستن که یه لحظه ی کوچیک هم از رفتار دیگری غافل نمیشن!
و این که فکر کنم عقل وظیفه ی تحلیل مسائل عینی رو داره و قلب مسائل عرفانی رو تحلیل میکنه و بعد عقل و قلب باهم به نتیجه میرسن که اگر هردو در بدن فرد سالم باشه نتیجه ی یکسانی دارن.

«عقل که نباشد جان در عذاب است.» من میخوام اگه بشه این رو تحلیل کنید. یه جوری خوب و باحال دیگه

این بود انشای من

۱۳ آذر ۱۳۹۰
۱ ۲ ۳ ۴ ... ۷ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۱
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۴
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۸۹,۳۱۲ بازدید
۲ روز قبل
Greatest Ever
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۶ پاسخ
۸,۳۲۶,۸۳۸ بازدید
۷ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۵,۷۷۴ بازدید
۷ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۰۵۱ بازدید
۱۴ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۵,۹۵۹ بازدید
۱۴ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۳۹۶ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۷,۲۵۷ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۲۸۳ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۹۰ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۵۲۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۸۸ کاربر آنلاین است. (۶۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۸۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!