به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بال سرخ عاشورا ...
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو
27 ذی ال‏حجه سال 60 هجری قمری
9 مهر سال 59 هجری شمسی
1 اکتبر سال 680 میلادی
3 روز تا محرم الحرام

امام حسین (ع) در این روز وارد ذوحسم شدند و دستور دادند که خیمه ‏ها را در این مکان برپا کردند. و ذوحسم نام کوهى است که نخجیرگاه نعمان ابن منذر پادشاه حیر بوده و نابغه ذبیانى درباره این کوه ابیاتى را سروده است. حر ابن‏ یزید با هزار سوار هنگام ظهر از راه فرا رسید و برابر امام (ع) با لشکریانش قرار گرفت. امام رو به اصحاب خود کرده و فرمود: این گروه را سیراب کنید و اسب‏هاى آنان را نیز آب بدهید. یاران امام (ع) فرمان بردند و لشکریان دشمن حتى اسب‏هاى آنان را نیز سیراب کردند.عتبه بن ابی ‏العیزار گوید امام حسین (ع) در ذوحسم ایستاد و پس از حمد و ثناى الهى و درود بر پیامبر (ص) فرمود:"آنچه را که روى داد و پیش آمده است میبینید و دنیا دگرگون شد آنچه نیکو بود از آن روى گردانده و از آن نمانده است مگر ته ‏مانده‏اى همانند آن آب که در ته ظرفى بماند و آن را دور ریزند و زندگى پست و ناچیز است مثل چراگاه ناگوار، مگر نمیبینید که به حق عمل نمیشود و از باطل پرهیز نمیکنند. مومن باید حق ‏طلب و مایل به لقاى پروردگار باشد، مرگ را من جز شهادت نمی یابم و زندگانى با ستمگران را غیر از ننگ و خفت نمیدانم."
حر ابن یزید ریاحى پیوسته همراه امام حسین (ع) رکاب میزد و هنگامى‏ که مجال می ‏یافت به امام عرض میکرد:
"از براى خدا حرمت جان خویش را پاس بدار که من بر این باورم که اگر ستیز شود، کشته گردى."
امام (ع) فرمود: "مرا از مرگ میترسانى؟ آیا اگر مرا بکشید، دیگر مرگ گریبان شما را نمیگیرد؟ من همان را می‏گویم که آن مرد از قبیله اوس با پسر عم خود گفت هنگامی ‏که مى‏ خواست رسول خدا (ص) را یارى کند.
سامضى و ما بالموت عار على الفتى‏ اذا مانوى حقاً و جاهد مسلما و واسى الرجال الصالحین بنفسه‏ و فارق مثبوراً و خالف مجرماً فان عشت لم اندم و ان مت لم الم‏ کفى بک ذلا أن تعیش و تزعما"
"من میروم و مرگ براى جوانمرد ننگ نیست اگر براى خدا باشد و مخلصانه بکوشد و با مردان نیکوکار به جان مواسات نماید، چون بمیرد مردم بر مرگ او اندوه خورند ونابکاران از سر عناد برخیزند. پس اگر زنده ماندم پشیمان نیستم و اگر بمیرم ملامت نشوم، ذلت تو را بس که زنده باشى، خوار گردى و ناکام بمانى."
چون حر این اشعار را از امام شنید کناره گرفت و با همراهان خود با فاصله کمى از امام، مسیر دیگرى را انتخاب کرد.

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۷ شهریور ۱۳۹۸
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
28 ذی ال‏حجه سال 60 هجری قمری
10 مهر سال 59 هجری شمسی
2 اکتبر سال 680 میلادی
2 روز تا محرم الحرام

امام حسین (ع) در این روز وارد البیضه سپس به عذیب الهجانات رسیدند.البیضه نام دشت وسیعى بین واقصه و عذیب الهجانات است که متعلق به بنى یربوع ابن حنظله بوده و در همین محل بوده است که امام حسین (ع) سومین خطبه خود را براى سربازان حر ابن‏ یزید ریاحى قرائت نمود.علت تسمیه این محل به عذیب این بوده است که در آن آب گوارا وجود داشته است و متعلق به بنى تمیم بوده و بین قادسیه و مغیثه قرار دارد و در دوران حکومت ساسانى محل تجمع لشکریان ایرانى بوده است. در این منزل چهار سوار به نام‏هاى نافع‏ ابن هلال، مجمع‏ ابن عبدالله، عمرو ابن خالد و طرماح در حالى‏ که اسب نافع‏ ابن هلال که کامل نام داشت را یدک کرده بودند از راه رسیدند و راهنماى آنها طرماح بن عدى بود،هنگامى‏ که بر امام حسین (ع) وارد شدند حر رو بدان‏ ها کرد و گفت: این چندتن از مردم کوفه‏ اند، من آنها را بازداشت کرده و یا به کوفه برمى گردانم. امام (ع) فرمود: من اجازه چنین کارى را به تو نمى‏ دهم. و همان‏طورى ‏که خود را از گزند تو حفظ مى‏ کنم از آنان نیز محافظت خواهم کرد زیرا اینها یاران منند همانند اصحابى که با من از مدینه آمدند، پس اگر بر آن ‏پیمان که با من بستى، استوارى، آنها را رها کن و گرنه با تو مى ‏جنگم، حر از بازداشت آنها صرف نظر کرد. طرماح به امام (ع) عرض کرد: با شما یاران اندکى را مى ‏بینم و همین لشکریان حر در مبارزه بر شما غالب آیند و من یک روز پیش از آمدن از کوفه، مردم انبوهى را در بیرون شهر دیدم پرسیدم که اینان کیانند؟ گفتند: لشکرى است که سرگرم سان هستند که آماده جنگ با حسین (ع) گردند و من تاکنون چنین لشگر عظیمى را ندیده بودم تو را به خدا سوگند تا توانى به آنان نزدیک مشو و اگر خواهى که در مأمنى فرود آیى که سنگر تو باشد تا تدبیر کار خویش کنى و تو را چاره کار معلوم گردد، با من بیا تا تو را در کوه اجا فرود آورم، بخدا سوگند که این کوه سنگر ما بوده و هست و ما را از پادشاهان حمیر و نعمان بن منذر حفظ کرد و به خدا سوگند هیچگاه تسلیم نشدیم و این خوارى را به خود نخریدیم قاصدى نزد قبیله طى در کوه اجا و سلمى بفرست ده روز نگذرد که قبیله طى سواره و پیاده نزد تو آیند و تا هر زمان خواهى نزد ما باش و اگر خداى ناکرده اتفاقى رخ دهد من با تو پیمان مى‏ بندم که ده هزار مرد طایى پیش روى تو شمشیر زنند و تا زنده ‏اند نگذارند دست هیچکس به تو رسد. امام (ع) فرمود: خداوند تو را و قبیله ‏ات را جزاى خیر دهد و این گروه (یعنى اصحاب حر) پیمانى بسته ‏ایم که نمی ‏توانم از آن بازگردم و معلوم نیست عاقبت کار ما و آنها به کجا مى‏ انجامد. اگر قصد یارى دارى شتاب کن، خدا تو را ببخشاید. طرماح مى‏گوید: دانستم به یارى مردان محتاج است پس به نزد قوم خویش رفته و وصیت کردم و سعى کردم در بازگشت شتاب کنم و از راه بنى ‏ثعل روانه گردیدم تا به عذیب الهجانات رسیدم و سماعه بن بدر را ملاقات کردم و همو بود که خبر کشته ‏شدن امام حسین (ع) را به من داد سپس بازگشتم.

۷ شهریور ۱۳۹۸
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
29 ذی ال‏حجه سال 60 هجری قمری
11 مهر سال 59 هجری شمسی
3 اکتبر سال 680 میلادی
1 روز تا محرم الحرام

امام حسین (ع) همراه کاروانش امروز به القطقطانیه رسیدند.قطقطانیه از واژه قطقط گرفته شده است که در زبان عرب به قطره باران اطلاق مى‏ گردد و این منزلگاه در نزدیکى کوفه واقع شده و قبلًا زندان نعمان بن منذر در آن قرار داشته است.در امالى شیخ صدوق آمده است که امام حسین (ع) در این مکان با عبیدالله ابن حر جیفى ملاقات کرد ولى به قول مشهور این ملاقات در قصر بنى مقاتل صورت گرفته است.

۸ شهریور ۱۳۹۸
Hand of Social Islands
نام کاربری: Raphael
پیام: ۸۷۲
عضویت از: ۳۰ مهر ۱۳۹۷
از: گیلان
طرفدار:
- لیونل مسی
- کارلس پویول
- استقلال
- آرژانتین
- علیرضا جهانبخش
- لوئیز انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
- ویراستاران اخبار
نقل قول
سَیّد شایان نوشته:

29 ذی ال‏حجه سال 60 هجری قمری
11 مهر سال 59 هجری شمسی
3 اکتبر سال 680 میلادی
1 روز تا محرم الحرام

امام حسین (ع) همراه کاروانش امروز به القطقطانیه رسیدند.قطقطانیه از واژه قطقط گرفته شده است که در زبان عرب به قطره باران اطلاق مى‏ گردد و این منزلگاه در نزدیکى کوفه واقع شده و قبلًا زندان نعمان بن منذر در آن قرار داشته است.در امالى شیخ صدوق آمده است که امام حسین (ع) در این مکان با عبیدالله ابن حر جیفى ملاقات کرد ولى به قول مشهور این ملاقات در قصر بنى مقاتل صورت گرفته است.

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست...

The Strongest Hearts Have The Most Scars
۹ شهریور ۱۳۹۸
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
1 محرم سال 61 هجری قمری
12 مهر سال 59 هجری شمسی
4 اکتبر سال 680 میلادی

در این روز امام به قصر بنی مقاتل رسیدند.این منزل منسوب به مقاتل بن حسان بن ثعلبه و در نزدیکى کئفه و جنوب اخیضر قرار دارد و عیسى بن على عباسى عموى منصور عباسى آن را ویران و دوباره بازسازى نمود. این محل امروزه جزو شهرستان عین تمر از توابع استان کربلا مى‏باشد و فاصله آن تا کربلا ۷۰ کیلومتر است و در قرن سوم میلادى از شهرهاى بارو دار بوده که توسط شاپور پسر اردشیر ساسانى ساخته شده بود. عمرو بن مشرقى گفت: با پسر عمویم بر امام حسین علیه‏السلام وارد شدم و آن حضرت در (قصر بنى مقاتل) بود و بر او سلام کردیم، امام پرسید: آیا به یارى من مى‏ آیى؟! من گفتم: مردى هستم که عائله زیادى دارم و مال بسیارى از مردم نزد من است و نمى‏ دانم کار به کجا مى‏ انجامد و خوش ندارم امانت مردم از بین برود؛ و پسر عمویم نیز همانند من پاسخ داد.امام علیه ‏السلام فرمود: پس از این‏جا بروید که هرکس فریاد ما را بشنود و یا ما را ببیند و لبیک نگوید و به فریاد برنخیزد، بر خداوند است که او را ببینى در آتش اندازد. عقبه بن عثمان مى‏گوید: در اواخر شب، امام حسین (ع) دستور داد از (قصر بنى مقاتل) آب برداشته و کوچ کنیم، چون حرکت کردیم و ساعتى رکاب زدیم امام علیه ‏السلام همانگونه که سوار بود مختصرى به خواب رفت، سپس بیدار شد در حالى‏که مى فرمود: (انا لله و انا الیه راجعون و الحمدالله رب العالمین) و دو یا سه مرتبه به این جمله را تکرار کرد. على‏ بن الحسین علیه‏السلام روى به پدر نمود و گفت: اى پدر! جانم به فداى تو باد و خدا را حمد کردى و آیه استرجاع خواندى، علت چیست؟ امام (ع) فرمود: پسرم! در اثناى راه مختصرى بخواب رفتم شخصى را دیدم که سوار بر اسب بود و گفت: این قوم سیر مى‏کنند و اجل هم بسوى آنان در حرکت است، دانستم که خبر مرگ ماست که به ما داده شده است. امام علیه السلام فرمود: سوگند بآن کسى که بازگشت بندگان بسوى اوست ما برحقیم. على ‏بن الحسین علیه‏ السلام گفت: پس ما را باکى از مرگ نیست که بمیریم و بر حق باشیم. امام علیه ‏السلام فرمود: خداوند تو را جزاى خیر دهد آنگونه که پدرى را به فرزندش جزاى خیر دهد. چون سپیده صبح دمید، امام پیاده شد و نماز صبح گزارد و با شتاب سوار شد و با یاران خود حرکت کردند؛ حر مى‏ خواست آن حضرت را به‏ سمت کوفه حرکت دهد ولى امام به‏ شدت امتناع مى ‏کرد تا چاشتگاه که به نینوا رسیدند، ناگاه سوارى از دور پدیدار شد که مسلح بود و از کوفه مى‏ آمد، همه ایستادند و او را تماشا مى‏ کردند. همین که رسید به حر و همراهانش سلام کرد بى‏ آنکه به امام حسین (ع) و اصحابش سلام کند، و بعد مکتوبى را به ‏دست حر داد که از عبیدالله بن زیاد بود و به این مضمون: چون نامه من به تو رسید و فرستاده من نزد تو آید، حسین (ع) را نگاه دار و کار را بر او تنگ گیر، و او را فرود میاور مگر در بیابان بى‏ سنگر و بدون آب! ومن به قاصد گفته‏ ام از تو جدا نگردد تا خبر انجام دادن فرمان مرا بیاورد، والسلام. حر خدمت امام آمد و نامه را براى آن حضرت قرائت کرد، امام به او فرمود: بگذار در (نینوا) و یا (غاضریات) و یا (شفیه) فرود آییم. حر گفت: ممکن نیست زیرا عبیدالله این آورنده نامه را بر من جاسوس گمارده است! زهیر گفت: بخدا سوگند چنان مى‏بینم که پس از این کار سخت‏تر گردد، اى پسر رسول خدا! قتال با این گروه در این ساعت براى ما آسانتر است از جنگ با آنها که بعد از این مى ‏آیند، بجان خودم قسم که بعد از ایشان کسانى آیند که ما طاقت مبارزه، با آنها را نداریم. امام علیه ‏السلام فرمود: من جنگ با این جماعت را آغاز نمى‏ کنم. پس از آن حضرت به حر التفات کرد و فرمود: کمى جلوتر برویم! پس مقدارى از مسافت را امام علیه‏ السلام با حر و همراهانش پیمودند تا به زمین (کربلا) رسیدند.

۹ شهریور ۱۳۹۸
Hand of Social Islands
نام کاربری: Raphael
پیام: ۸۷۲
عضویت از: ۳۰ مهر ۱۳۹۷
از: گیلان
طرفدار:
- لیونل مسی
- کارلس پویول
- استقلال
- آرژانتین
- علیرضا جهانبخش
- لوئیز انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
- ویراستاران اخبار

دانلود آهنگ

The Strongest Hearts Have The Most Scars
۹ شهریور ۱۳۹۸
نام کاربری: katalan.leo
نام تیم: دورتموند
پیام: ۲,۰۳۹
عضویت از: ۱۴ خرداد ۱۳۹۶
از: tehran
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- ریوالدو و رونالدینهو
- پرسپولیس
- ارژانتین
- امید عالیشاه
- دیگو سیمئونه
- رضا مهاجری
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
- لیگ فانتزی
کوچیک که بودم وقتی نمیدونستم شمر کی بود میشه فک میکردم هرچقد بد باشم دیگه شمر نمیشم
تصور ذهنیم یه آدم زامبی قرمز پوش بود ازش
بزرگتر که شدم مطالعه که کردم دیدم شمر نه اهل شرب خمر بوده . نمازشو روزش همیشه به جا بوده چندین بار پای پیاده رفته حج
خلاصه که کلیه فروع دینو رعایت میکرده
ازون بالاتر جانباز صفین بوده از فرماندهان مولا
ولی چی میشه که همچین فردی میدو توی کربلا میشه شمر میشه از شقی ترین اشقیا
ازون بالاتر وقتی ارباب توی گودال بهش میگه شمر همین حالا منصرف شو و من شفاعتت رو میکنم اما امتناع میکنه
دقت داشته باشید حتی اگر شمر باز هم پشیمون میشد فرقی به حال ابا عبدالله نمیکرد توی اون لحظه به احتمال زیاد بازهم به شهادت میرسیدند ولی شمر کارت طلایی اربابو هم پس زد

شمر شمر شد به این دلیل که مسیرشو غلط انتخاب کرد توی مسیر درست بود ولی از یک جایی به بعد از مسیر درست منحرف شد
حالا نداشتن اعتقاد نداشتن ایمان قلبی دنیا طلبی نمیدونم دلیلشو
فقط فهمیدم با چندتا کار و تصمیم ریز ولی مهم میشه از شهادت در راه حسین تبدیل بشی شقی ترین اشقیا
انصافا بعد از فهمیدن سرگذشت شمر منم به خودم لرزیدم فهمیدم منم فاصله چندانی با شمر شدن ندارم
ایشالا خدا شمر درون همه مارو به خواب ابدی بفرسته و حر درون همه ما رو بیدار کنه اونم برای همیشه

۱۸ شهریور ۱۳۹۸
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
12 محرم سال 61 هجری قمری
23 مهر سال 59 هجری شمسی
15 اکتبر سال 680 میلادی

در این روز کاروان اسرای کربلا به کوفه رسیدند و حدود 12 روز در آنجا ساکن بودند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
13 محرم سال 61 هجری قمری
24 مهر سال 59 هجری شمسی
16 اکتبر سال 680 میلادی

در این روز اسرای کربلا وارد مجلس ابن زیاد لعنت الله علیه شدند و سپس به زندان کوفه منتقل شدند و نامه حامل خبر شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش به مدینه و شام ارسال شد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۸
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۹
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
forca barca نوشته:

کوچیک که بودم وقتی نمیدونستم شمر کی بود میشه فک میکردم هرچقد بد باشم دیگه شمر نمیشم
تصور ذهنیم یه آدم زامبی قرمز پوش بود ازش
بزرگتر که شدم مطالعه که کردم دیدم شمر نه اهل شرب خمر بوده . نمازشو روزش همیشه به جا بوده چندین بار پای پیاده رفته حج
خلاصه که کلیه فروع دینو رعایت میکرده
ازون بالاتر جانباز صفین بوده از فرماندهان مولا
ولی چی میشه که همچین فردی میدو توی کربلا میشه شمر میشه از شقی ترین اشقیا
ازون بالاتر وقتی ارباب توی گودال بهش میگه شمر همین حالا منصرف شو و من شفاعتت رو میکنم اما امتناع میکنه
دقت داشته باشید حتی اگر شمر باز هم پشیمون میشد فرقی به حال ابا عبدالله نمیکرد توی اون لحظه به احتمال زیاد بازهم به شهادت میرسیدند ولی شمر کارت طلایی اربابو هم پس زد

شمر شمر شد به این دلیل که مسیرشو غلط انتخاب کرد توی مسیر درست بود ولی از یک جایی به بعد از مسیر درست منحرف شد
حالا نداشتن اعتقاد نداشتن ایمان قلبی دنیا طلبی نمیدونم دلیلشو
فقط فهمیدم با چندتا کار و تصمیم ریز ولی مهم میشه از شهادت در راه حسین تبدیل بشی شقی ترین اشقیا
انصافا بعد از فهمیدن سرگذشت شمر منم به خودم لرزیدم فهمیدم منم فاصله چندانی با شمر شدن ندارم
ایشالا خدا شمر درون همه مارو به خواب ابدی بفرسته و حر درون همه ما رو بیدار کنه اونم برای همیشه

دقیقا درسته...

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۰
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۳
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۸۴,۸۲۰ بازدید
۲۲ ساعت قبل
Greatest Ever
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۶ پاسخ
۸,۳۲۳,۵۹۸ بازدید
۵ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۵,۵۷۸ بازدید
۵ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۲,۸۶۲ بازدید
۱۲ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۴,۳۲۳ بازدید
۱۲ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۳۱۰ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۶,۶۵۹ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۱۸۸ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۸۳ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۳۸۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۷۷ کاربر آنلاین است. (۵۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۷۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!