به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱۴ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد در مورد بارسا
نام کاربری: recovery
پیام: ۲۷۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
از: b to che
طرفدار:
- موسی(mosi)
- خرس
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Greatest Ever نوشته:

نقل قول
الان اینا رو جدی گفتی یا ما رو گرفتی؟ بهترین چی؟

هرکسی که بگه بوسکتس هافبک دفاعی خوبی نیست داره شوخی میکنه. یا خودش میدونه داره شوخی میکنه یا نمیدونه ولی حرفش شوخیه.

نقل قول
بوسکتس هافبک دفاعی نیست!هافبک دفاعی باید از لحاظ فیزیک و سرعت و تکل زنی و درگیر شدن هم خوب باشه ک این اقا اینا رو نداره...
واینالدوم و کانته رو ببینید یا قدیم تر بالاک و گتوزو و ماکلله و اسین و....بوسکتس بسیار کنده و از طرفیم حال ندازه برای گرفتن توپ از حریف درگیر بشه و استفامت تنفسی لازمم برای باکس تو باکس بودن نداره..
اما از لحاظ بازیسازی سطحش عالی نیست ولی قابل قبوله.

چرا فکر میکنی هر هافبکی که فیزیک خوبی داره هافبک دفاعیه؟ واینالدوم هافبک وسط رو به جلوست.
دلیل فنی و قابل قبولی نیست چون بوسکتس با مغزش بازی میکنه و فیزیکی نیست بگیم هافبک دفاعی نیست. شبیه اینه بگیم هر دفاعی که فیزیک نداره و قد بلندی نداره هم مدافع نیست. این یه دید سنتی به فوتباله. بوسکتس نشون داد که برای هافبک دفاعی بودن لزوما نیازی نیست جنگنده و فیزیکی و عضلانی باشی.
بوسکتس بی تردید متفاوت ترین هافبک دفاعی تاریخ فوتباله. بزرگ ترین خصلت بوسکتس ارسال پاس های تک ضرب در زمان پرس سنگین و خارج کردن تیم از پرس سنگین هست. بوسکتس تو سیستمی جز تیکی تاکا زجر میکشه و پر اشتباه بازی میکنه و این رو باید مربی تشخیص بده. چون بوسکتس بازیکنی نیست که فضاهای خالی رو با رفت و برگشت های مداومش پر کنه.برای همین بوسکتس 2009 تا 2016 هوش ربا بود و بوسکتسی که از 2017 به بعد دیدیم پر اشتباه.
دیدی یه هافبک دفاعی رو وقتی پرس سنگین میکنن توپ رو لو میده یا پاس اشتباه میده؟ هفته ای چند بار این صحنه ها رو میبنیم. بوسکتس دوران پپ تو این موقعیت ها هیچوقت اشتباه نمیکرد یعنی به جرات میگم سالی 10 بار هم اشتباه نمیکرد و استاد خارج کردن تیم از وضعیت پرس بود و درصد خطا: تقریبا صفر
بوسکتس پرچمدار تیکی تاکا به همراه ژاوی و اینیستاست و لایق بیشترین احترام.
بوسکتس نماد عینی و عملی هافبک دفاعیه که کاملا با مغزش بازی میکنه.
برای همین سزار منوتی در وصفش گفته:
«اولین باری که بوسکتس را دیدم دوستم را صدا زدم و گفتم
بازیکنی دیدم که از آن دسته بازیکنانیست که نسلشان 50 سال پیش منقرض شده»

هیچ هافبک دفاعی در تاریخ فوتبال نبوده و نیست که مثل بوسکتس فضاها رو ببینه و گاهی با یک پاس یا یک حرکت ساده بدن چندین نفر رو از جریان بازی خارج کنه!
اما بوسکتس استاد دیدن فضاها به «شرط قرارگیری در تیمیست که دائما در تلاش برای خلق فضاهاست.» و بارسا دیگه چنین تیمی نیست.
در نتیجه منصفانه هست بگیم بوسکتس دیگه مثل سابق مفید نیست چون از لحاظ سبکی با بارسای فعلی همخوانی نداره اما به خاطر فوتبالی که در دوران پپ و بعد از پپ ارائه داده لایق و شایسته بیشترین تحسین هاست. و این تنها حرف من نیست. نوابع و استادان بالفطره و بی حرف و حدیث و سرمربیان بزرگ فوتبال هم چنین نظری دارن.

چنین سبکی دیگه بدرد نمیخوره حتی اگر زمانی بوده باشه و جواب داده باشه بازیکنانی مثل پیرلو و بوسکتس که هافبک دفاعی این سبکی بودن...فوتبال این سالها بمرات حتی از پنج سال پیشم فیزیکی تر شده و بشدت تغییر کرده...این سالها هم دوندگی و هم قدرت فیزیکی خیلی بولد تر شده...فقط کافیه نگاهی به تیمای قوی الان فوتبال مثل لیورپول و بایرن بکنید...بایرن با امادگی فیزیکی بالا اینهمه نتایج خوب گرفته و صد البته هماهنگی تیمی بالا..در صورتی ک اگر خوب نگاه کنید اگر بایرن یا لیور ازلحاظ مهره پایینتر از خیلی تیمای مطرح باشن واقعا بالاتر هم نیستن...یاد اوری میکنم تنها تیمی ک اخیرا خوب بازی کرد جلو بایرن سویا و هوفنهایم بودن ک اونام یه همچین سبکی داشتن...
خلاصه که مدتهاست اون دوره که یه مشت فانتزی باز بریزیم تو بازی و با خوشگل بازی مسابقه رو ببریم تموم شده و بشدن چنین سبکی توی فوتبال امروز اسیب پذیره...حتی پنج شیش سال پیشم با الان مقایسه نگنید...

۱ آبان ۱۳۹۹
نام کاربری: recovery
پیام: ۲۷۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
از: b to che
طرفدار:
- موسی(mosi)
- خرس
گروه:
- کاربران عضو
وسط این حرفا,یادی کنیم از هاینکس ک از نظرم یکی از کامل ترین سبکهای فوتبال رو ارائه میداد...
بازیکناش انگار شیش تا ریه اسب بهشون وصل بود😐از معدود المانیا که دوستش دارم...لنتی چقد خوب بود...

۱ آبان ۱۳۹۹
نام کاربری: katalan.leo
نام تیم: دورتموند
پیام: ۲,۰۳۹
عضویت از: ۱۴ خرداد ۱۳۹۶
از: tehran
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- ریوالدو و رونالدینهو
- پرسپولیس
- ارژانتین
- امید عالیشاه
- دیگو سیمئونه
- رضا مهاجری
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
- لیگ فانتزی
من فقط یه چیزیو میدونم
خیلی حس بدی بهم دست میده مسی رو اینطوری میبینم
به نظرم یه چیزی میدونست که میخواست بره

۱ آبان ۱۳۹۹
نام کاربری: Greatest.Ever
پیام: ۱,۱۳۹
عضویت از: ۲۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- یوهان کرویف - پپ - ژاوی و مسی.
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
چنین سبکی دیگه بدرد نمیخوره حتی اگر زمانی بوده باشه و جواب داده باشه بازیکنانی مثل پیرلو و بوسکتس که هافبک دفاعی این سبکی بودن...فوتبال این سالها بمرات حتی از پنج سال پیشم فیزیکی تر شده و بشدت تغییر کرده...این سالها هم دوندگی و هم قدرت فیزیکی خیلی بولد تر شده...فقط کافیه نگاهی به تیمای قوی الان فوتبال مثل لیورپول و بایرن بکنید...بایرن با امادگی فیزیکی بالا اینهمه نتایج خوب گرفته و صد البته هماهنگی تیمی بالا..در صورتی ک اگر خوب نگاه کنید اگر بایرن یا لیور ازلحاظ مهره پایینتر از خیلی تیمای مطرح باشن واقعا بالاتر هم نیستن...یاد اوری میکنم تنها تیمی ک اخیرا خوب بازی کرد جلو بایرن سویا و هوفنهایم بودن ک اونام یه همچین سبکی داشتن...
خلاصه که مدتهاست اون دوره که یه مشت فانتزی باز بریزیم تو بازی و با خوشگل بازی مسابقه رو ببریم تموم شده و بشدن چنین سبکی توی فوتبال امروز اسیب پذیره...حتی پنج شیش سال پیشم با الان مقایسه نگنید...

اینکه بوسکتس الان دیگه جواب نمیده به خاطر اینکه بازیکن های اطرافش اونایی که باید باشن نیستن. وگرنه تو تیم پپ و دل بوسکه و لوچو از مهمترین بازیکن های تیم بود. ضمنا عرض من این بود به خاطر دوران با شکوهی که بوسکتس تو بارسا داشته درست نیست به خاطر افت الانش بهش توهین کنیم.
بوسکتس قطعا یکی از مهم ترین بازیکن های بارسای پپ و اسپانیای دل بوسکه بود و برای تیمی که از دقیقه ۱ تا ۹۰ دائما دنبال خلق فضاست مناسبترین بازیکن ممکن هست و الان بارسا چنین تیمی نیست ولی آیا درسته به خاطر اینکه مربی بهش بها میده به بوسکتس توهین کنیم؟
هنوزم البته برای بازی های کم فشار لالیگایی جواب میده. ولی برای بازی های پرفشار لیگ قهرمانان نه.

نقل قول
قبل اینکه بخوام آشغال‌ترین هافبک دفاعی کل تاریخ فوتباله، یادم میاد این بی‌مصرف بی‌خاصیت اصلا هافبک دفاعی نیست! یه شل و ول احمق وسط زمینه که کل توانش دادن ۲ تا پاس دو متری و جا موندن و گند زدن به تیم موقع دفاعه. هرچی بدبختی دفاع بارسا داره به خاطر مدافعا نیست، به خاطر این بی‌لیاقت بی‌مصرفه که هیچ وقت وظایف یه هافبک دفاعی رو عرضه نداشته انجام بده.

لعنت به پپ که چنین آشغالی رو به جواهری مثل یایا توره ترجیح داد...

یعنی شما دیگه از اون ور بوم افتادین که بوسکتس دوران پپ هم رد می کنید! برای سبک پپ بوسکتس با فاصله زیاد از هر هافبک دفاعی بهتر و بیشتر جواب میداد. بوسکتس الان خوب نیست. هم افت کرده هم تو این سبک جواب نمیده! چندین و چند عامل دست به دست هم داده تا بوسکتس به چنین حال و روزی افتاده. ولی بوسکتس دوران پپ کم نقص ترین بازیکن بارسا بود. اهمیتش از اهمیت ژاوی و اینیستا کمتر نبود. اصلا خود دل بوسکه مغز خر نخورده بود که گفت اگر قرار باشه جای یک بازیکن اسپانیا باشم انتخابم بوسکتسه.
فقط هم دل بوسکه نبود! تمام مربی هاش بلااستثنا بیشترین اعتقاد رو بهش داشتن! چرا؟ چون از اهمیت این نابغه آگاه بودن!
الان خود من منتقد حضور بوسکتس تو ترکیب اصلی هستم. ولی دلیل نمیشه تمام زحمات و دستاورد های بوسکتس رو رد کنم. فقط بوسکتس ۲۰۱۱ از کل تاریخ یایا توره مفید تر بوده. فقط بوسکتس همون سال!

۱ آبان ۱۳۹۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
من واقعا نمی‌تونم بیش از این در مورد بوسکتس صحبت کنم، حس می‌کنم دارم به خودم توهین می‌کنم.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱ آبان ۱۳۹۹
نام کاربری: Hossein.hadi.Moghadam
پیام: ۵۱۲
عضویت از: ۱۰ تیر ۱۳۹۹
از: Rasht
طرفدار:
- Pep
- Messi
- سپیدرود
- آرژانتین
- علی کریمی
- کلوپ و مارچلو بیلسا
- حجازی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
mamadiiiiii نوشته:

نقل قول
Greatest Ever نوشته:

نقل قول
الان اینا رو جدی گفتی یا ما رو گرفتی؟ بهترین چی؟

هرکسی که بگه بوسکتس هافبک دفاعی خوبی نیست داره شوخی میکنه. یا خودش میدونه داره شوخی میکنه یا نمیدونه ولی حرفش شوخیه.

نقل قول
بوسکتس هافبک دفاعی نیست!هافبک دفاعی باید از لحاظ فیزیک و سرعت و تکل زنی و درگیر شدن هم خوب باشه ک این اقا اینا رو نداره...
واینالدوم و کانته رو ببینید یا قدیم تر بالاک و گتوزو و ماکلله و اسین و....بوسکتس بسیار کنده و از طرفیم حال ندازه برای گرفتن توپ از حریف درگیر بشه و استفامت تنفسی لازمم برای باکس تو باکس بودن نداره..
اما از لحاظ بازیسازی سطحش عالی نیست ولی قابل قبوله.

چرا فکر میکنی هر هافبکی که فیزیک خوبی داره هافبک دفاعیه؟ واینالدوم هافبک وسط رو به جلوست.
دلیل فنی و قابل قبولی نیست چون بوسکتس با مغزش بازی میکنه و فیزیکی نیست بگیم هافبک دفاعی نیست. شبیه اینه بگیم هر دفاعی که فیزیک نداره و قد بلندی نداره هم مدافع نیست. این یه دید سنتی به فوتباله. بوسکتس نشون داد که برای هافبک دفاعی بودن لزوما نیازی نیست جنگنده و فیزیکی و عضلانی باشی.
بوسکتس بی تردید متفاوت ترین هافبک دفاعی تاریخ فوتباله. بزرگ ترین خصلت بوسکتس ارسال پاس های تک ضرب در زمان پرس سنگین و خارج کردن تیم از پرس سنگین هست. بوسکتس تو سیستمی جز تیکی تاکا زجر میکشه و پر اشتباه بازی میکنه و این رو باید مربی تشخیص بده. چون بوسکتس بازیکنی نیست که فضاهای خالی رو با رفت و برگشت های مداومش پر کنه.برای همین بوسکتس 2009 تا 2016 هوش ربا بود و بوسکتسی که از 2017 به بعد دیدیم پر اشتباه.
دیدی یه هافبک دفاعی رو وقتی پرس سنگین میکنن توپ رو لو میده یا پاس اشتباه میده؟ هفته ای چند بار این صحنه ها رو میبنیم. بوسکتس دوران پپ تو این موقعیت ها هیچوقت اشتباه نمیکرد یعنی به جرات میگم سالی 10 بار هم اشتباه نمیکرد و استاد خارج کردن تیم از وضعیت پرس بود و درصد خطا: تقریبا صفر
بوسکتس پرچمدار تیکی تاکا به همراه ژاوی و اینیستاست و لایق بیشترین احترام.
بوسکتس نماد عینی و عملی هافبک دفاعیه که کاملا با مغزش بازی میکنه.
برای همین سزار منوتی در وصفش گفته:
«اولین باری که بوسکتس را دیدم دوستم را صدا زدم و گفتم
بازیکنی دیدم که از آن دسته بازیکنانیست که نسلشان 50 سال پیش منقرض شده»

هیچ هافبک دفاعی در تاریخ فوتبال نبوده و نیست که مثل بوسکتس فضاها رو ببینه و گاهی با یک پاس یا یک حرکت ساده بدن چندین نفر رو از جریان بازی خارج کنه!
اما بوسکتس استاد دیدن فضاها به «شرط قرارگیری در تیمیست که دائما در تلاش برای خلق فضاهاست.» و بارسا دیگه چنین تیمی نیست.
در نتیجه منصفانه هست بگیم بوسکتس دیگه مثل سابق مفید نیست چون از لحاظ سبکی با بارسای فعلی همخوانی نداره اما به خاطر فوتبالی که در دوران پپ و بعد از پپ ارائه داده لایق و شایسته بیشترین تحسین هاست. و این تنها حرف من نیست. نوابع و استادان بالفطره و بی حرف و حدیث و سرمربیان بزرگ فوتبال هم چنین نظری دارن.

موافقم باید تیم باشیم تا موفق بشیم. ستاره داشتن و پول بیخودی خرج کردن نتیجه نمیده همین سیتی و پاریسن ژرمن نمونه بارز برای همه ماست باید تیمی یک دل داشت نه اینکه در تیم ما چون اسطورمون دوست داشته رفیق شفیقش نیمار رو برگردونه به تیم الان با امسال گریزمن مشکل داره اصلاً نمیبینه این بشرو، بارها دیدم بازیکنان ما این بیچاره رو نمیبینن. اینکه گریزمن هم نقاط ضعف بزرگی داره قبول ولی باید به همتیمی های جدید بها داد تا جا بیفتن وگرنه به بیراهه میرن. ولی من این مشکلات رو از مدیریت باشگاه و مدیر فنی و مربیان دیدم و میبینم نه از بازیکنان. امیدوارم با اومدن لاپورتا اوضاع تیم بهتر بشه

۱ آبان ۱۳۹۹
Queen of Forumhall
نام کاربری: Daughter.of.Eve
نام تیم: مالاگا
پیام: ۶,۹۵۲
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۹۰
از: تبريز
طرفدار:
- مسي
- پویول-ژاوی-کرایف
- تراکتور سازی تبریز(تيراختور)
- آرژانتين و اسپانيا
- پپ گوارديولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران انجمن
- مترجمین اخبار
- لیگ فانتزی
نقل قول
حسین هادی مقدم نوشته:
موافقم باید تیم باشیم تا موفق بشیم. ستاره داشتن و پول بیخودی خرج کردن نتیجه نمیده همین سیتی و پاریسن ژرمن نمونه بارز برای همه ماست باید تیمی یک دل داشت نه اینکه در تیم ما چون اسطورمون دوست داشته رفیق شفیقش نیمار رو برگردونه به تیم الان با امسال گریزمن مشکل داره اصلاً نمیبینه این بشرو، بارها دیدم بازیکنان ما این بیچاره رو نمیبینن. اینکه گریزمن هم نقاط ضعف بزرگی داره قبول ولی باید به همتیمی های جدید بها داد تا جا بیفتن وگرنه به بیراهه میرن. ولی من این مشکلات رو از مدیریت باشگاه و مدیر فنی و مربیان دیدم و میبینم نه از بازیکنان. امیدوارم با اومدن لاپورتا اوضاع تیم بهتر بشه

شایعات مزخرفی که رسانه‌ها درمورد مسی ساختن رو تکرار نکنید

۲ آبان ۱۳۹۹
طرفدار:
- Pep
- Messi
- سپیدرود
- آرژانتین
- علی کریمی
- کلوپ و مارچلو بیلسا
- حجازی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Anis نوشته:

نقل قول
حسین هادی مقدم نوشته:

شایعات مزخرفی که رسانه‌ها درمورد مسی ساختن رو تکرار نکنید
شایعات نیست دوست عزیز، میتونید برید مصاحبه کامل پیکه رو که امروز انجام داده رو بخونید تا ببینید تیم ما کجایه کاره و ما کجا

۲ آبان ۱۳۹۹
طرفدار:
- Pep
- Messi
- سپیدرود
- آرژانتین
- علی کریمی
- کلوپ و مارچلو بیلسا
- حجازی
گروه:
- کاربران عضو
دوستان پیشنهاد میکنم بازی های لیدز یونایتد رو دنبال کنید تا متوجه فرق مربی با دانش و فوتبال فهم با یه عده به ظاهر فوتبالی بشید. چقدر خوب میشد که بیلسا رو در بارسلونا میدیدیم

۳ آبان ۱۳۹۹
نام کاربری: gholam14
پیام: ۷۴۶
عضویت از: ۱۲ مرداد ۱۳۸۵
از: SHIRAZ
طرفدار:
- مسی
- ژاوی-پپ گواردیولا
- پرسپولیس
- اسپانیا-برزیل
- جلال حسینی
- پپ گواردیولا
- برانکوایوانکوویچ
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
یا لثارات الحسن نوشته:

من واقعا نمی‌تونم بیش از این در مورد بوسکتس صحبت کنم، حس می‌کنم دارم به خودم توهین می‌کنم.

بوسکتس یک روزی یکی ازبهترینهای بارسابودولی خوب آنروزهاگذشته وبایدبدنبال جانشین برای وی بودهمانطورکه یکروزهمه کاره تیم ملی بودولی الآن لوچوبندرت ازاواستفاده میکند

دوستدارحیوانات عاشق سگها
۳ آبان ۱۳۹۹

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۷,۹۸۴ بازدید
۲ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۹۷۵ بازدید
۱۶ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۹۷۱ بازدید
۱۷ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۹,۵۰۸ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۵۴۵ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۹۴۲ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۲۲۳ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۱۱ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۷۲ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۸۲ کاربر آنلاین است. (۱۹۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۸۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!