به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد در مورد بارسا
Lord of Newsfell
نام کاربری: Hidden_Glance
پیام: ۱,۸۴۷
عضویت از: ۷ خرداد ۱۳۹۴
از: قزوین
طرفدار:
- MESSI/De Jong/Ter Stegen
- XAVI/PUYOL
- PERSPOLIS
- ARGENTINA
- PEP/ENRIQUE/KLOPP
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
infinite iniesta نوشته:

یه نکته خیلی جالب در مورد ویلیان...ببینید ما میگیم ترکیب بدک نیست حالا گیریم ویلیان رو هم بخرن به هرحال ذخیره خوب و با تجربه هستش...
ولی هدف اصلی خرید ویلیان اینه که دمبله بچسبه به نیمکت! چون به وضوح این والورده خوش ندارتش و فقط بازیهای معمولی لیگ فیکسش میکنه! و این والورده نه تواناییش رو داره و نه کاریزماش رو که از پتانسیل دمبله استفاده کنه و به اوج برسونتش.!
مطمئن باشین هیچ دلیل دیگه ای نداره برای یه بازیکن مثل ویلیان سه بار پیشنهاد بدن و برسونن تا 53 میلیون پوند! در حد همون دغدغه ها و مغز کوچیک والورده است ویلیان و کاملن آرمانی و ایده آله براش!

اگه این فصل هم دمبله رو نیمکت نشین کنه، خودم میرم سر از تن این مردک جدا میکنم!

خیلی وقته تو مجلس شما نمی رقصم
آخه منم دیگه از سَرای بُریده می ترسم...
۳۱ تیر ۱۳۹۷
نام کاربری: Dos.Santos
پیام: ۱,۸۳۵
عضویت از: ۱۸ مهر ۱۳۸۸
از: مرز انزوا
طرفدار:
- آقایِ پویول
- حضرتِ رونالدینهو
- پرسپولیس
- آرژانتین & مکزیک
- مهدی مهدوی کیا
- فرانک ریکارد
گروه:
- کاربران عضو
دیشب همراه خواهر زاده ی 5 سالم فیلم مکانی آرام رو نگاه میکردم ... البته میخواستم یه جوری از سر خودم بازش کنم و به نوعی بترسونمش که به نظر میومد اون از من خیره تره ...
یکی از کم دیالوگ ترین فیلم هایی بود که دیدم و بیشتر از اینکه ترسناک باشه یه درام عاشقانه بود ... من که کلی گریه کردم ...
وسطای فیلم که خواهر زادم خوابید صداشو بستم ناخداگاه یاد دورانی افتادم که منو خواهرم مجبورم بودیم تو حال بخوابیم چون خونه ی ما یه اتاق بیشتر نداشت و اونم در تصرف پدرم بود ...
برای همین من مجبور بودم برای تماشای بازیهای بارسا و گاها تماشای مفاخر سینمای جهان که هر هفته پنج شنبه شب ها در قالب برنامه ی سینما یک روی آنتن میرفت در طول هفته کلی باج به مادر و خواهرم بدم ...
یادمه آخرین باری که با مادرم بحث جدی شد هم سر دیدن ادامه ی فیلم افسانه ی پیانیست اقیانوس ها بود فیلمی که اون دوره ناتمام ماند و اگه اشتباه نکنم سال 85 بود که میخواستم با کارت اینترنت آفتاب از تورنت در حالی که پتورو دور کیس کشیده بودم تا صدای قیژو ویژش مامانمو بیدار نکنه و کلی هم خوراکی برای عروسک خواهرم خریده بودم که مبادا منو لو بده ... آنچه که در اون پنجشنبه ی لعنتی از دست داده بودمو جبران کنم...
هر چند فرداش در قالب یه برنامه ی انتحاری خاله بازی آب رفته به جوی بازگشت و اغلب خوراکی ها رو من که پسر عروسک خواهرم بودم ، خوردم!!!
اون دوره من مجبور بودم اغلب بازی های بارسا رو با صدای بسته و نور کم ببینم ...
تماشای بازی بارسای ریکارد به نور زیادی احتیاج نداشت ...میشد به راحتی اغلب بازیکنا رو از هم تشخیص داد ...
سال ها بعد من بازهم بازی های بارسا رو با صدای بسته نگاه می کردم در حالی که مجبور نبودم به کسی باج بدم.
فروغ یه شعری داره که میگه ای هفت سالگی ای لحظه ی شگفت عزیمت بعد از تو هر چه رفت در انبوهی از سیاهی و جهالت رفت ...من برای هر آنچه که از دست دادم جایگزینی پیدا نکردم ...
و من چه قدر دلم برای خواهرم،شاعر و ریکارد تنگ شده ...
و آدم چه قدر در تاریکی میتونه به وجد بیاد در حالی که سالها بعد در روشنایی مطلق در به در بدنبال نشانه هایی از ظهور و تکامل باشه و پیدا نکنه ...
هر سال نزدیکای جولای با شروع فصل نقل و انتقالات من یاد این سکانس از فیلم اگه میتونی منو بگیر میفتم ...
جایی که دختره به لئوناردو میگه برای یه شب خوب چه قدر خرج میکنی ؟
لئو از 500تا شروع میکنه در انتها با یه چک تقلبی در حالی که با هزار تا طرفو راضی کرده و 400دلار هم پول نقد به خاطر مابه التفاوت مبلغ چک و رقم درخواستی از دختره میگیره ...
این روزا همه به بارسا لینک میشن و ناز میکنن ، کلی مفت خور هم رو دست باشگاهه که به ضرر هم نمیرن ...
شاید حال و روز این رازهای بارسا خیلی بی ربط به آخر شاهنمامه استاد مهدی اخوان ثالث نباشه ...
ما
فاتحان شهرهای رفته بربادیم، با صدایی ناتوانتر زانکه بیرون آید از سینه،
راویان قصه‌های رفته از یادیم،کس به چیزی، یا پشیزی، برنگیرد سکه‌هامان را.
گویی از شاهی‌ست بیگانه، یا ز میری دودمانش منقرض گشته
...
لیک بی‌مرگ‌ست دقیانوس.
وای، وای، افسوس..

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳۱ تیر ۱۳۹۷
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Gholam14 نوشته:

نقل قول
صبغه الله... نوشته:

پپ فقط بلده تیم منتخب جهان بگیره قهرمان کنه. که این کارو علی داییم بلده.

بقول سرهنگ علیفرآبدارچی سازمان صداوسیماهم میتونه اینکاروکنه

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۳۱ تیر ۱۳۹۷
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Pentragon نوشته:

دیشب همراه خواهر زاده ی 5 سالم فیلم مکانی آرام رو نگاه میکردم ... البته میخواستم یه جوری از سر خودم بازش کنم و به نوعی بترسونمش که به نظر میومد اون از من خیره تره ...
یکی از کم دیالوگ ترین فیلم هایی بود که دیدم و بیشتر از اینکه ترسناک باشه یه درام عاشقانه بود ... من که کلی گریه کردم ...
وسطای فیلم که خواهر زادم خوابید صداشو بستم ناخداگاه یاد دورانی افتادم که منو خواهرم مجبورم بودیم تو حال بخوابیم چون خونه ی ما یه اتاق بیشتر نداشت و اونم در تصرف پدرم بود ...
برای همین من مجبور بودم برای تماشای بازیهای بارسا و گاها تماشای مفاخر سینمای جهان که هر هفته پنج شنبه شب ها در قالب برنامه ی سینما یک روی آنتن میرفت در طول هفته کلی باج به مادر و خواهرم بدم ...
یادمه آخرین باری که با مادرم بحث جدی شد هم سر دیدن ادامه ی فیلم افسانه ی پیانیست اقیانوس ها بود فیلمی که اون دوره ناتمام ماند و اگه اشتباه نکنم سال 85 بود که میخواستم با کارت اینترنت آفتاب از تورنت در حالی که پتورو دور کیس کشیده بودم تا صدای قیژو ویژش مامانمو بیدار نکنه و کلی هم خوراکی برای عروسک خواهرم خریده بودم که مبادا منو لو بده ... آنچه که در اون پنجشنبه ی لعنتی از دست داده بودمو جبران کنم...
هر چند فرداش در قالب یه برنامه ی انتحاری خاله بازی آب رفته به جوی بازگشت و اغلب خوراکی ها رو من که پسر عروسک خواهرم بودم ، خوردم!!!
اون دوره من مجبور بودم اغلب بازی های بارسا رو با صدای بسته و نور کم ببینم ...
تماشای بازی بارسای ریکارد به نور زیادی احتیاج نداشت ...میشد به راحتی اغلب بازیکنا رو از هم تشخیص داد ...
سال ها بعد من بازهم بازی های بارسا رو با صدای بسته نگاه می کردم در حالی که مجبور نبودم به کسی باج بدم.
فروغ یه شعری داره که میگه ای هفت سالگی ای لحظه ی شگفت عزیمت بعد از تو هر چه رفت در انبوهی از سیاهی و جهالت رفت ...من برای هر آنچه که از دست دادم جایگزینی پیدا نکردم ...
و من چه قدر دلم برای خواهرم،شاعر و ریکارد تنگ شده ...
و آدم چه قدر در تاریکی میتونه به وجد بیاد در حالی که سالها بعد در روشنایی مطلق در به در بدنبال نشانه هایی از ظهور و تکامل باشه و پیدا نکنه ...
هر سال نزدیکای جولای با شروع فصل نقل و انتقالات من یاد این سکانس از فیلم اگه میتونی منو بگیر میفتم ...
جایی که دختره به لئوناردو میگه برای یه شب خوب چه قدر خرج میکنی ؟
لئو از 500تا شروع میکنه در انتها با یه چک تقلبی در حالی که با هزار تا طرفو راضی کرده و 400دلار هم پول نقد به خاطر مابه التفاوت مبلغ چک و رقم درخواستی از دختره میگیره ...
این روزا همه به بارسا لینک میشن و ناز میکنن ، کلی مفت خور هم رو دست باشگاهه که به ضرر هم نمیرن ...
شاید حال و روز این رازهای بارسا خیلی بی ربط به آخر شاهنمامه استاد مهدی اخوان ثالث نباشه ...
ما
...
لیک بی‌مرگ‌ست دقیانوس.
وای، وای، افسوس..

خيلي قشنگ بود...

فكر كنم همه كم و بيش چنين دورانى رو تجربه كرديم.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۳۱ تیر ۱۳۹۷
نام کاربری: gholam14
پیام: ۷۴۶
عضویت از: ۱۲ مرداد ۱۳۸۵
از: SHIRAZ
طرفدار:
- مسی
- ژاوی-پپ گواردیولا
- پرسپولیس
- اسپانیا-برزیل
- جلال حسینی
- پپ گواردیولا
- برانکوایوانکوویچ
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
sʏᴍʙᴏʟ ᴏғ ʟᴏʏᴀʟᴛʏ نوشته:

نقل قول
infinite iniesta نوشته:

یه نکته خیلی جالب در مورد ویلیان...ببینید ما میگیم ترکیب بدک نیست حالا گیریم ویلیان رو هم بخرن به هرحال ذخیره خوب و با تجربه هستش...
ولی هدف اصلی خرید ویلیان اینه که دمبله بچسبه به نیمکت! چون به وضوح این والورده خوش ندارتش و فقط بازیهای معمولی لیگ فیکسش میکنه! و این والورده نه تواناییش رو داره و نه کاریزماش رو که از پتانسیل دمبله استفاده کنه و به اوج برسونتش.!
مطمئن باشین هیچ دلیل دیگه ای نداره برای یه بازیکن مثل ویلیان سه بار پیشنهاد بدن و برسونن تا 53 میلیون پوند! در حد همون دغدغه ها و مغز کوچیک والورده است ویلیان و کاملن آرمانی و ایده آله براش!

اگه این فصل هم دمبله رو نیمکت نشین کنه، خودم میرم سر از تن این مردک جدا میکنم!

نمیدونم این والورده چرااینقدرروی ویلیان اصرارداره چی توفکراین مردمیگذره بااین همه هافبک خوب توبازار.شایدازچهره های سوخته مثل پائولینیووویلیان خوشش میاد

دوستدارحیوانات عاشق سگها
۱ مرداد ۱۳۹۷
نام کاربری: gholam14
پیام: ۷۴۶
عضویت از: ۱۲ مرداد ۱۳۸۵
از: SHIRAZ
طرفدار:
- مسی
- ژاوی-پپ گواردیولا
- پرسپولیس
- اسپانیا-برزیل
- جلال حسینی
- پپ گواردیولا
- برانکوایوانکوویچ
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Pentragon نوشته:
ما
...
لیک بی‌مرگ‌ست دقیانوس.
وای، وای، افسوس..

یک شب تاصبح طول میکشه تااین داستان بلندراخواند

دوستدارحیوانات عاشق سگها
۱ مرداد ۱۳۹۷
نام کاربری: Nima.Kanani
پیام: ۶۵۲
عضویت از: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
از: آبادان
طرفدار:
- Messi, Iniesta, Umtiti
- Ronaldinho, Enrique, Puyol, Xavi
- صنعت نفت آبادان
- اسپانیا
- علیرضا جهانبخش
- لوییز انریکه، یوهان کرایوف
گروه:
- کاربران عضو
- مترجمین اخبار
این ویلیان هم مث اینکه باید رسمی بدونیمش
بر خلاف شما من بهش امیدوارم، چون بازیاشو تو چلسی دیدم، هر وقت اومده تو زمین چلسی بهتر بازی میکنه. ولی خب اگه قراره استعداد دمبله رو از بین ببرن که مفت نمی ارزه.
کاشکی یه مدیریت خوب بالا تیم بود الان به جای ویلیان و آلکاسر، هالیلوویچ و بویان داشتیم

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱ مرداد ۱۳۹۷
نام کاربری: sepazz
پیام: ۳,۷۴۹
عضویت از: ۶ شهریور ۱۳۹۰
از: اردبیل
طرفدار:
- هربازیکنی که تو بارسا باشه یا بیاد
- کرایف کبیر
- ...
- اسپانیا-آرژانتین
- ...
- ...
- دایی
گروه:
- کاربران عضو
والا بویان که کم فرصت بهش نرسید...نسبتا هم خوب بود ولی هیچوقت در سطح یک ستاره نبود و کسان دیگری بهش ترجیح داده شدند و به نظرم چیز خاصی ازش ندیدیم
الن هم. یه چیزی شد مثل سمپر...هر جفت اینا استعدادای بزرگی بودن که عدم اعتماد مربیها و بعدش مصدومیت بدبختشون.کرد...الانم رفت میلان..صد حیف....
سمپر.....

FORCA BARCA
۱ مرداد ۱۳۹۷
نام کاربری: sepazz
پیام: ۳,۷۴۹
عضویت از: ۶ شهریور ۱۳۹۰
از: اردبیل
طرفدار:
- هربازیکنی که تو بارسا باشه یا بیاد
- کرایف کبیر
- ...
- اسپانیا-آرژانتین
- ...
- ...
- دایی
گروه:
- کاربران عضو
ویلیان اگر با قیمیتی زیر40باشه خرید خیلی خوبیه
اما با قیمتهایی که رسانه ها میگن یه خرید غلط و کوتاه مدت و مسخره دیگه است.

FORCA BARCA
۱ مرداد ۱۳۹۷
Lord of Newsfell
نام کاربری: Hidden_Glance
پیام: ۱,۸۴۷
عضویت از: ۷ خرداد ۱۳۹۴
از: قزوین
طرفدار:
- MESSI/De Jong/Ter Stegen
- XAVI/PUYOL
- PERSPOLIS
- ARGENTINA
- PEP/ENRIQUE/KLOPP
گروه:
- کاربران عضو
نمیدونم این حماقت مدیرای بارسا تا کجا ادامه داره!!!!! این همه بازیکن مزخرف گرفتیم تو این سال ها و هیچ کدوم نه تنها دردی از بارسا دوا نکردن که سربار تیم هم شدن!

اگه سیلسن فروخته نشه، واسه دروازه مشکلی نداریم. واسه دفاع راست سمدو عالیه و دیگه این فصل باید فیکس بشه تو ترکیب اصلی. واسه جایگزین دفاع راست هم ویدال بد نیست و حتی میشه در موارد ضروری به همون روبرتو هم اعتماد کرد.
دینیه شاید فروخته بشه. اگه با مبلغی که گفتن، این اتفاق بیفته، از فروشش استقبال میکنم و میتونیم از تیم دوم برای آلبا جایگزین بیاریم. تو دفاع وسط در حال حاضر 5 تا بازیکن داریم که یکیشون باید فروخته بشه و من پیشنهاد فرمائلن ه. مینا و مارلون رو باید نگه داریم. جفتشون هم جوون ترن و هم پتانسیل خوبی نشون دادن.
واسه هافبک دفاعی که بوسکتس همچنان انتخاب اوله ولی در مورد جانشینش نظری ندارم. تکلیف سمپر معلوم نیست و بازی دادن به لرد گومز تو پست بوسکتس هم خودکشیه. فصل قبل گاهی مواقع پائو اونجا بازی میکرد که بازیش قابل قبول بود. چیزی که مشخصه به احتمال زیاد، کوتینیو جانشین آندرس میشه تو سیستم 3-3-4 و کنارش هم مثل سابق راکیتیچ رو می بینیم. اگه دیگه هیچ هافبکی نخریم، با وجود آرتور و روبرتو و گومز قطعا به مشکل میخوریم تو طول فصل. گومز رو که امیدوارم دیگه نبینم تو ترکیب بارسا. مشکل اصلی تیم اصلا وینگر نیست. نمیدونم اینا چرا حالیشون نمیشه این قضیه رو که با این ارقام سرسام آور افتادم دنبال ویلیان!! تو خط حمله هم به نظر میرسه که با وجود مسی، سوارز، دمبله و آلکاسر خریدی نداشته باشیم که خودم هم شخصا با خرید مهاجم تو شرایط فعلی موافق نیستم. در حال حاضر اصلی ترین دغدغه من در مورد بارسای فصل آینده، بازی کردن یا نکردن دمبله ست.

ختم کلام این که اگه یه هافبک درجه یک بخریم، ترکیب عالی میشه و من حتی با وجود استاد والورده هم میتونم قول سه گانه بدم بهتون!

خیلی وقته تو مجلس شما نمی رقصم
آخه منم دیگه از سَرای بُریده می ترسم...
۱ مرداد ۱۳۹۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۵,۳۸۸ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۹۱۶ بازدید
۱۶ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۸۰۱ بازدید
۱۷ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۸,۳۴۷ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۵۰۵ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۸۲۰ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۲۱۰ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۱۰ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۴۷ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۵۹ کاربر آنلاین است. (۱۳۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۵۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!