به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

تولد 10 سالگی FCBarcelona.ir مبارک!
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۹
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات

نوجوون که بودم، همیشه آرزو داشتم زود ازدواج کنم و زود بچه دار شم و اختلاف سنیم با بچه م کم باشه. افسوس که رویاهای آدمیزاد اکثرشون هیچ وقت به واقعیت تبدیل نمیشن.

به هر حال، لااقل این سایت همیشه مثل بچه م بوده. همیشه با همه توان ازش مراقبت کردم و با قدرت ادعا می کنم که بی شک هیچ کس جز من نمی تونست سر پا نگهش داره. با تمام روزهای تلخ و شیرین و سخت و دشواری که توی این یه دهه پشت سر گذاشته، با همه آدمای خوب و بدی که اومدن و رفتن و کمکی کردن یا زخمی زدن. حالا احساس می کنم بچه م 10 سالش شده. حس خیلی قشنگیه.

باورش برام سخته که 10 سال از اون روزها می گذره. زمانی که 21 سالم بود و یه اقیانوس هیجان و شور درونم وجود داشت، انقدر که به سختی می تونستم همه شو در خودم نگه دارم. اما هیچ چاره ای جز قبول کردن واقعیت های تلخ این دنیای بیرحم نیست. 10 سال گذشته، و هرچی من بزرگتر و زخم خورده تر شدم و هرچی از اون دریای شور و شوق که از بین رفته، اما این سایت بزرگتر شده و این طرف قشنگ ماجراست.

شاید اگر اوضاع جور دیگه ای پیش می رفت، شاید اگر تقریبا تمام این 10 سال، پر نبود از خاطرات تلخ، از دروغهای قشنگی که بهشون دل بستم و حتی هنوز هم صادقانه دلتنگشون میشم، شاید اگر نگاه کردن به گذشته هراس تیر کشیدن قلبم رو با خودش نداشت، امروز حس خیلی بهتری داشتم. وقتی بر می گردم و به دهه اخیر نگاه می کنم، انگار این آهنگ سیاوش قمیشی تو پس زمینه ذهنم پخش میشه:

اون روزا
ما دلی داشتیم
واسه رفتن
جونی داشتیم
واسه مردن
کسی بودیم
کاری داشتیم
پاییز و بهاری داشتیم

تو سرا ما سری داشتیم
عشقی و دلبری داشتیم

کسی آمد
که حرف عشقو با ما زد
دل ترسوی ما هم
دل به دریا زد...

کاش هرگز نزده بود
و کاش هرگز نزده بود...

اما بازم خوبم، به قدر کافی خوب و خوشحال، ایستاده سر پا، به اسقامت و استواری همون روز اول، و حتی خیلی محکم تر.

شاید داستان تاسیس این سایت رو خیلی ها بدونید.

تازه وارد دانشگاه شده بودم - حدود سال 82 - که تصمیم گرفتم یه وبلاگ بزنم و در مورد بارسا بنویسم. اون زمان وبلاگ ها خیلی رایج بودن و انقدر خبری از سایتهای هواداری و اینا نبود. چند روز بیشتر نبود که شروع کرده بودم که از یه وبلاگ هواداری دیگه - یادمه اسم وبلاگ من fc اول بارسلونا داشت اما مال اونا نداشت - برام پیام اومد که بیا به ما ملحق شو و تو نوشتن مطلب کمکمون کن. یه سری بچه های خوبی بودن که راجع به بارسا و نتایج بازیها و ... مطلب می نوشتن، چیزی که اون زمان سخت توی نت پیدا می شد. جمع خیلی دوستانه و خوبی بود و منم خیلی زود بهشون اضافه شدم. البته بیشتر نگارش عامیانه دور همی بود و کار حرفه ای انجام نمی شد، اما خیلی پر شور و نشاط بود و خیلی هم طرفدار داشت.

حدود یه سال که گذشت، بحث این مطرح شد که یه سایت بزنیم. حدود 8-9 نفری تا اون زمان اونجا اضافه شده بودن و مطلب می نوشتن. من گفتم با اینکه این همه آدم با هم بخوان چنین کاری رو بکنن و هرکس پولی بذاره و همه حقی برای خودشون قائل باشن و نظری بدن و ... موافق نیستم و می دونم نتیجه نمیده. از همون سالهای پیش از ورود به رشته مدیریت هم یه ایطور چیزایی تو خودم داشتم.

خلاصه من اون زمان رفتم شدم مدیر انجمنهای پارس فوتبال و یه کمی از این فضا فاصله گرفتم. اون برهه حضور من تو پارس فوتبال بدون شک منجر شد به ساخته شدن انجمنی که مادر اکثر انجمن های فارسی فعلی محسوب میشه و اکثر سایتا برای ساختن انجمن از اون الگو استفاده کردن، یه چیزی تو مایه های کلاسای هنری که استیو جابز رفته بود و شد خالق فونت . خلاصه بعد از 7-8 ماه من برگشتم و دیدم دوستان هنوز تو همون مرحله ن و دارن سرش همون چونه ها رو می زنن.

گفتم آقا شماها این کاره نیستین. با اون تجربه پارس فوتبال، با انگیزه مضاعفی رفتم سراغ تاسیس سایت. یادمه حدود اردیبهشت بود که دامنه fcbarcelona.ir رو ثبت کردم و زمانی که با ریکارد برای اولین بار تو لالیگا قهرمان شدیم - اون زمان یه اتفاق وحشتناک بزرگ بود! - سایت رو برای اولین بار بالا آوردم. اما خب یه مشکلاتی داشت و افتتاح رسمیش کمی زمان برد و خیلی شیک و زیبا مقارن شد با روز تولد خودم، یعنی تولد پدر و پسر در یک روز.

از اون زمان تا به حال، هیچ کس هیچ ایده ای نداره که چقدر سر پا نگه داشتن این سایت سخت بوده. این 10 سال پر بوده از فراز و نشیب های سخت و شکننده و اتفاقات و فشارهای زیادی که کمتر کسی می تونسته زیرش دووم بیاره. قصد تعریف از خود دارم واقعا هرکس دیگه جای من بود، خیلی وقتها کم می آورد و می رفت. حتی گاهی انقدر بهم فشار می اومد که دلم می خواست همه چیزو رها کنم و برم. اما خب من هیچ وقت اینطوری نبودم، اهل تسلیم شدن نبودم، حتی در سخت ترین شرایط و بابتش خیلی خوشحالم. واقعا اداره کردن این مجموعه با دست خالی و بدون کمترین پشتوانه مالی کار کوچیکی نبوده. البته آدمهای خیلی خوب زیادی بودن که در طول این سالها خیلی کمک کردن. امیدوارم می شد اسم همه شون رو به خاطر بیارم و اینجا بنویسم، اما تصویری از همشون توی ذهنم هست.

برای همه آدمایی که کمترین سهمی در زنده نگه داشتن و رشد دادن این سایت داشتن، چه اونا که هستن و چه اونا که سالهاست رفتن، بهترین ها رو آرزو می کنم. امیدوارم هرجایی که هستن و کنار هر کسی که هستن، خوشحال و خوشبخت و در آرامش باشن.

تولدت مبارک پسرم. (بله پسره بچه )

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
پاسخ به: تولد 10 سالگی FCBarcelona.ir مبارک!
نام کاربری: alivo
پیام: ۳,۶۸۰
عضویت از: ۲۵ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
مبارک باشه:)

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
نام کاربری: Alireza17
پیام: ۱,۵۷۰
عضویت از: ۲۰ دی ۱۳۹۰
از: مازندران - قائم شهر
طرفدار:
- Iniesta & Messi
- Ronaldinho
- ★ Esteghlal ★
- Jürgen Klopp & Pep Guardiola
گروه:
- کاربران عضو
مبارکه

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
نام کاربری: CarlesAlenya
پیام: ۳۱,۲۸۰
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
مبارکه.

ادمین جان کاملآ حس الانت رو درک میکنم.

ایشالا زنده باشیم و سایت پا برجا باشه تا 10 سالگی خبرگزاری و 18 سالگی سایت رو جشن بگیریم.

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
خيلي خيلي مبارك باشه
ايشالا سال هاي سال سايه تون بالا سرش باشه
و اين سايت هرروز بهتر از ديروز ب كارش ادامه بده

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۱۲ مرداد ۱۳۹۴
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
ALONE نوشته:

مبارکه.

ادمین جان کاملآ حس الانت رو درک میکنم.

ایشالا زنده باشیم و سایت پا برجا باشه تا 10 سالگی خبرگزاری و 18 سالگی سایت رو جشن بگیریم.

ایشالله ۸۰ سالگی خبرگزاری و ۸۸ سالگی سایت.

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
تولدت مبارک پسر پدر:)
حالا چرا پسر؟
تولد خودتونم مبارک باشه.
من پیشنهاد می کنم اعضا تبریک که می گن نحوه آشنایی شون با سایت رو هم بگن یه خاطره هم بگن یکم دور همی خوش بگذره .
البته اینجا میشه گف تو ادبیات میشه گفت تو مباحث ازاد هم میشه گفت:)

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۲ مرداد ۱۳۹۴
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
کوثر نوشته:

حالا چرا پسر؟
تولد خودتونم مبارک باشه.
من پیشنهاد می کنم اعضا تبریک که می گن نحوه آشنایی شون با سایت رو هم بگن یه خاطره هم بگن یکم دور همی خوش بگذره .

مرسی. پسر باید باشه که ابهت امپراتور رو به ارث ببره دیگه. و گرنه من خودم عاشق دخترم. ولی یه پسر برای ولی عهدی لازم دارن.

ایده خیلی خوبیه. از خودت شروع کن.

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
نام کاربری: San.Andres
پیام: ۷,۵۵۸
عضویت از: ۲۹ آذر ۱۳۸۹
از: بابل
طرفدار:
- آندرس اینیستا
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
خیلی مبارک باشه. بی اغراق، این سایت تنها جایی تو دنیای مجازیه که من همیشه دوست داشتم توش بمونم و فعالیت کنم. نمی دونم چه چیز خاصی توش هست، ولی مسلما هیچ جا، اینجا نمیشه! تولد شما هم مبارک باشه. :)

اما من استارت بزنم و نحوه آشنا شدنم با سایت رو بگم. یادمه پیش دانشگاهی بودم و تازه با اینترنت آشنا شده بودم (اونم دیال آپ!) و از اونجایی که بارسا مهمترین دغدغه من تو اون سال ها بود (حتی مهمتر از کنکور )، به شدت در پی سرچ کردن بودم و به غیر حرفه ای ترین شکل ممکن این کار رو انجام می دادم. داستان های خنده داری از این غیر حرفه ای بودن دارم که چون برای جذبه م تو سایت خطرناکه، نمیگم.

به هر حال فکر می کنم مراسم توپ طلای 2010 بود و من که نمی دونستم کی بالاخره توپ طلا رو برده، به شدت تو اینترنت دنبال خبری با این مضمون بودم. یادم نیست کلمه های کلیدیم برای سرچ چی بود، اما اواسط صفحه دومِ سرچ گوگل، این سایت رو پیدا کردم و واردش شدم. یادمه اون زمان ها یه لوگو از برد 5-0 جلو مادرید، بالا سمت راستِ صفحه سایت قرار داشت که خیلی دلچسب بود. یادم نیست که اون موقع فهمیدم مسی توپ طلا رو برده یا نه، ولی باز هم به سایت برگشتم و جالبه دفعات بعدی که می خواستم برگردم، همون جمله رو سرچ می کردم، به صفحه دوم می رفتم و بعد وارد سایت می شدم. همچین دانش ناقصی از اینترنت داشتم من.

بعد از چند بار سر زدن به بخش اخبار، تصمیم به ثبت نام گرفتم و مدتی رو در سایه تو سایت فعالیت کردم تا اینکه با تالار گفتمان آشنا شدم. کلا هم دوره حضور من تو سایت به قبل از آشنایی با تالار گفتمان، و بعدش تقسیم می شد. اون زمان ها به دلیل مسائل موجود تو زندگیم اعتماد به نفس خیلی بالایی نداشتم و دوست رفیق خاصی هم نداشتم، اما اینجا پر بود از آدمای جالب، صمیمی و پایه که آدم می تونست واقعا رو لذت همصحبتی باهاشون حساب کنه. افرادی که دایره اتحادشون منو به اینجا معتاد کرد و با اینکه دوره های مختلفی، آدمای مختلفی رفتن و نقاط این دایره رو تغییر دادن، ماهیت دایره تغییر نکرد و این سایت اون حس خالص و Pure رو همچنان داره.

در کل، تولدت مبارک!

پ.ن: تو هرچه می خواهد هم این ارسال رو می زنم!

۱۲ مرداد ۱۳۹۴
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
The Phantom of the Opera نوشته:

نقل قول
کوثر نوشته:

حالا چرا پسر؟
تولد خودتونم مبارک باشه.

مرسی. پسر باید باشه که ابهت امپراتور رو به ارث ببره دیگه. و گرنه من خودم عاشق دخترم. ولی یه پسر برای ولی عهدی لازم دارن.

ایده خیلی خوبیه. از خودت شروع کن.

اهان از اون لاحاظ
خب یک ملکه هم می تونه یک جامعه رو بچرخونه
بله بله چشم میگم
راستش قبلا گفتم ولی بازم میگم داستان هواداری من از زمان جام جهانی 2010 بود بعد از جام جهانی اومدم تو اینترنت سرچ کردم لیونل مسی اصلا کی هست
هیچ گونه نگرشی نسبت به بارسا و رئال نداشتم و بازی هر دو تیم رو تماشا میکردم. تا اینکه بازی معروف 5-0 اتفاق افتاد اومدم رو سایت ها که نظرات ملت رو بخونم. رو یه وبلاگی بودم این سایت رو معرفی کرده بود و ادرس گذاشته بود. دو سه روز به صورت مهمان اومدم و بعد تصمیم گرفتم عضو سایت بشم اولین سایتی بود که عضوش می شدم تا حالا عضو هیچ سایتی نبودم. ولی انقدر جو خوبی حاکم بود که منو مشتاق می کرد هر روز سر بزنم. اوایل فقط اخبار رو پیگیری میکردم تا اینکه وارد انجمن شدم و عرفانی مذهبی چشمم رو گرفت خیلی بیشتر از قبل خوشحال شدم که میشه اینجا بحث کرد و مطلب گذاشت کم کم وارد بحث ها شدم اوایل فکر می کردم برای هر صحبتی که میخوام بکنم باید با مسئولین هماهنگ کنم) تا این حد من بچه مثبت بودم خلاصه از مدیرارشد وقت اجازه گرفتم تو انجمن مذهبی کامنت بزارم. و ایشونم من رو به ناظرین وقت ارجاع داد و از اون موقع فعالیت اصلی من شکل گرفت.
من اینجا بهترین دوستای زندگی مو پیدا کردم که همین الان خیلی هاشون دیگه نیستن . ولی هنوز باهاشون در ارتباطم. و خیلی همکاریهای دیگه داریم باهم. بخوام مثال بزنم زینب . ریحانه و...
اتفاقات شیرین زیاد بودن و اتفاقات تلخ هم وجود داشتن.
شاید میتونم بگم از اعتمادی که به این سایت کردم ضرر نکردم . یه چیزی هم بگم بخندید اون اوایل عضویت من خیلی اینترنت همه گیر نبود تو خونه ما هم یه کامپیوتر بود. من یه ساعت های خاصی میتونستم بیام . وقتی میومدم کسی نبود ولی با گوشی میومدم رو سایت تو دانشگاه و مسیرش تا خونه با گوشی بودم ، برای کسی که منبع درامدی نداشت و پول تو جیبی می گرفت و دخل و خرجش با باباش بود ، تصور کنید اخر ماه 40 هزارتومن قبض تلفن میومد وای چه استرس ها که نمی کشیدم که یه وقت تلفنم قطع نشه
خلاصه که بساطی داشتیم. ولی باید این طور بگم هواداری من از تیم بارسا فقط به خاطر این سایت شدید شد . شاید اگر سایت رو نمی دیدیم دیگه فوتبال رو دنبال نمی کردم.
ممنون از تلاش ها و زحمت هاتون . ممنون از همه تون. خوشحالم که عضوی از این سایت و جمعش هستم. این سایت اتفاق خوبی تو زندگی بود. چون تجربه و کمک هایی که اعضاش بهم کردن باعث شد اعتماد به نفس کسب کنم که تو فضا مجازی کسب و کار داشته باشم. کار فرهنگی کنم. و....
ممنون

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۲ مرداد ۱۳۹۴

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما می‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۷ پاسخ
۸,۳۳۱,۱۲۲ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۹۳,۹۴۹ بازدید
۴ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۶,۰۰۵ بازدید
۹ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۲۹۶ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۸,۵۲۳ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۵۱۴ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۸,۲۱۷ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۳۴۴ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۰۳ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۶۲۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۰ کاربر آنلاین است. (۱۲۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!