به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا و جام حذفی
نام کاربری: Leo.My.Life♥
پیام: ۲,۸۰۶
عضویت از: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰
از: اینترنت!:|
طرفدار:
- Lionel Messi
- رونالدینیو،پپ،کرایـــــــف
- تیراختـــــــــــور
- برزیل،اسپانیارم دوس دارم
- :|
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
یادداشت ویژه:جای پای فلسفه بارسا بر دستان مادرید

احتمالا همگان اتفاق نظر خواهند داشت اگر کسی دیگری بجز پپ - حتی با توانایی و دانش فنی بالاتر - در جایش قرار داشت نمیتوانست به این دستاوردهای عظیم چند سال گذشته برسد

نمای آخر از دیدار رفت کوپا دل ری .بوسکتس دوان دوان خودش را به کاسیاس می رساند .ایکر با خوشرویی و بی حوصلگی با او دست میدهد .تصویر تلویزیونی فید میشود در تبلیغ پپسی کولا .شخص جوانی قوطی پپسی را جرعه جرعه بالا میکشد
برخی از نظریه پردازان دنیای فوتبال عقیده دارند ورای تمام عوامل درون زمین ، یکی از دلایل برتری پی در پی بارسا بر رقیب دیرینه اش را فلسفه بارسا و لاماسیا میدانند .در طول چند سال اخیر بارها و بارها ترجیع بند فلسفه بارسا بارها و بارها شنیده شده اما واقعا معنای آن چیست ؟
فلسفه بارسا ، فیلسوف ها وارد میدان میشوند
سر بابی رابسون مربی سابق بارسا جمله پر معنایی دارد " کاتالانها یک ملت هستند و بارسا ارتش آن است " . فلسفه بارسا مبتنی بر یک کنش اجتماعی نسبت به سالها نادیده گرفته شدن ، تحقیر شدن و همچنین کم رنگ کردن هویت جمعی آنها ست .یکی از راههای بازیابی این هویت تاریخی از راه بارسا گذشته " من فوتبال بازی میکنم پس هستم ".
داستایوسکی میگوید انسان برای رنج کشیدن بدنیا می آید .نیچه کاملش میکند و میگوید انسان برای مردن بدنیا می آید .کاتالانها میگویند انسان برای مبارزه کردن بدنیا می آید .مکان مبارزه هر کجا که امکانش باشد یکی از آن مکانها میتواند مستطیل سبز باشد .در آن مکان است که میتوان قدرت و برتری خود را نشان داده و هویتتت را فریاد کنی .
همه ساله نونهالان و نوجوانان بسیاری از گوشه و کنار ایالت کاتالونیا با انگیزه های فراوان جذب پروژه بارسا میشوند در آنجا قبل از هر آموزش اولیه فوتبال به این پرسش اساسی پاسخ داده میشود چرا فوتبال ،چرا بارسا ؟ آنها این کشش های انگیزشی را تا پایان دوران فوتبالشان با خود حمل میکنند.
دهه شصت میلادی وقتی مادریدی ها سر مست از قهرمانی ها ی پی در پی در اروپا بودند اولین خشت های این فلسفه نوین در بارسلونا پی ریزی میشد .تلفیقی از انگیزه های اجتماعی /سیاسی با فوتبال مدرن اروپایی .
فوتبال بارسا پلی شد برای آمیزشی از هنر فوتبال آمریکای جنوبی با تاکتیک های مدرن اروپایی چیزی که اسپانیا به آن شهره شده : برزیل اروپا .
حاصل این ترکیب را میتوان در فوتبال این سالهای بارسا دید : تلفیقی از هنر متعالی و صنعت جدید .
کاتالانها ذاتا انسانهای هنرمندی هستند بسیاری از برجسته ترین هنرمندان قرن اخیراروپا ، خاستگاه شان آنجاست .هنر و آفرینش الهی که سالواتوره دالی با دستهایش خلق میکند را میتوان در پاهای ژاوی جستجو کرد .زایش نوین این فلسفه مدرن بارسا فوتبال هزاره سوم را تحت تاثیر خود قرار داده.

انقلابیون آرمانگرا و رفرمیستهای محافظه کار
در طرف دیگر قضیه فلسفه مادریدی ها را میتوان بر پایه ارزشهای ناسیونالیستی دولت -ملت تعریف کرد .فلسفه ای که بوسیله سیاسیون -نظامیان توتالیتر در دهه سی و چهل میلادی بنا شد و هدف آن یکپارچگی کشور با تاکتیک سکوت بود .
این روش اگر چه در عرصه باشگاهی سبب چند قهرمانی پایتخت نشینان در دهه پنجه و شصت در اروپا شد اما در پهنه ملی با شکست مواجه شده بود فلسفه آنها بعد از تغییرات سیاسی در دهه هفتاد رو به ضعف نهاد.
امروزه اگر چه از نظر آموزش و بعد فنی در آکادمی های خود از شرایط برابری نسبت به حریف خود قرار دارند اما از جنبه انسانی در نقطه حضیض رفته اند .هر چقدر بچه های روستایی و شهر های کوچک کاتالانیا به لاماسیا روی خوش نشان میدهند اما در پایتخت اینگونه نیست .واقعیت اینست که سطح تمدن ، سواد و شهرنشینی در مادرید بالا رفته .
حالا خانواده های مادریدی یک یا حد اکثر دو بچه دارند دوست دارند بچه هایشان تحصیلات دانشگاهی و عالیه داشته باشند.آنها بیشتر خود را با روشنفکری جوامع اروپایی غربی مقایسه میکنند و نمیخواهند از آنها عقب بیافتند .خیلی که اهل ورزش باشند ترجیح میدهند فرزندانشان ورزشهای تمیز و لوکسی مانند تنیس ، اتومبیل رانی و دوچرخه سواری را دنبال کنند .
با قوانین سخت مهاجرت خبری از حاشیه نشینان شهرها و شهروندان درجه دوم نیست که برای زندگی بهتر و دستیابی به ثروت و قدرت جذب فوتبال شوند امری که باعث تولد و احیا دوباره فوتبال آلمان شد. در آکادمی مادردید کمتر شاهد حضور مادریدی های اصیل هستید اکثر آنها را بازیکنان شهرهای دیگر تشکیل میدهند که عرق پیراهن مادرید را نمیتوانند درک کنند حتی با این وجود سالهاست که هیچ بازیکن بزرگی از آنجا بیرون نیامده .حالا تیم مادرید تشکیل شده از کامینیوتی ملتهای مختلف که بظاهر در قالب یک تیم اما در گروههای منفک از هم تمرین میکنند .
باند پرتقالی ها ، مافیای اسپانیایی ها ، اکیپ آلمانها ، گروه ترکها ، جمع برزیلی ها ، گروه فرانسوی ها و ....و دریغ از یک مادریدی اصیل .آنها کمتر سنخیتی با یکدیگر احساس میکنند و حتی از نظر زبانی قادر به ارتباط برقرار کردن کامل نیستند .

بچه دهاتی های مزرعه انار!
در نقطه مقابل آن لاماسیا قرار دارد: لاماسیا.هفتاد تا هشتاد درصد ترکیب فعلی تیم از آنجا می آید .
بچه هایی که با هم و در کنار هم بزرگ میشوند و دوستی های عمیقی را که با یکدیگر بوجود می آورند.تا سالهای سال پا برجا خواهد ماند تعداد زیادی از آنها خاستگاه ، نژاد و زبان مشترکی دارند .این مشترکات سبب اتحاد درون تیمی میشود که در شرایط نامطلوب به کمک آنها میاید .
بسیاری اذعان دارند وقتی آنها در برابر حریف سنتی شان قرار میگیرند نسبت به مسابقات دیگر از سطح انگیزشی ، روانی ، جسمی و فنی بالاتری استفاده میکنند گویی از چند جهت دوپینگ کرده اند و این در نقطه مقابل رقیبشان است که در جهت معکوس از تمام نقطه نظرات یاد شده نزول میکنند میگویند مادریدی ها با فکر و جسم خود بازی میکنند اما کاتالانها با قلب و روح خود .
این تفاوت در روی نیمکت دو تیم نیز دیده میشود جایی که اولین مربی بومی پرورش یافته در مکتب و فلسفه نوین باشگاه که به تیمش عشق و تعصب میورزد قرار گرفته او که خود معلول و مولود یک پروسه مدرن باشگاه بوده حالا علت و تولید آن گشته و بهره برداری از آن پروسه را بعهده گرفته. احتمالا همگان اتفاق نظر خواهند داشت اگر کسی دیگری بجز او - حتی با توانایی و دانش فنی بالاتر - در جایش قرار داشت نمیتوانست به این دستاوردهای عظیم چند سال گذشته برسد.
در مقابل ، تیم حریف اگر چه یکی از بهترین و فنی ترین مربیان دنیا در روی نیمکت آن قرار دارد اما برخی از مادریسیموها او را یک مادریدی نمیدانند .کسی که پیراهن باشگاه را نپوشیده و با ارزشهای والای باشگاه آشنا نیست و نسبت به تیم تعصب ندارد .حرف های نابجا میزند ، اسپانیایی ها را به تمسخر میگرد و در دفاع از هموطنان پرتغالی تیم سنگ تمام گذاشته و سبب اختلاف در تیم شده .برخی منتقدان ، خارج از تاکتیک های درون مستطیل سبز این تفاوت ها را باعث ایجاد تفاوت نتایج دو تیم در چند بازی گذشته می دانند.

پ مثل پپ مثل پیروزی ، م مثل مورینیو مثل مادرید مثل مساوی و شکست
مورینیو در برابر بارسا مستاصل تر از همیشه است .شبی را بیاد می آورد که به همراه اینتر در نیو کمپ فریاد پیروزی سر داد اما برخی میگویند مورینیوی اینتر یک مورینیوی شجاع بود که حالا نشانی از آن شجاعت در او دیده نمی شود .
آدرسی که از مورینیوی روی نیمکت بازی با بارسا میدهند مربی است که مرتب تیک های عصبی میزند و واکنش مناسبی در قبال جریان بازی ندارد.فوتبال برشی از زندگی است .باید دوید و جنگید و مبارزه کرد .او که انواع تاکتیک های مختلف را در مقابل بارسا امتحان کرده احتمالا یادش رفته که فوتبال قبل از اینکه یک بازی بر اساس تاکتیک های متفاوت باشد به نقش زندگی نزدیک تر است .
چرا از آمادگی ذهنی و روانی تیمهای مورینیو در بازیهای مقابل بارسا خبری نیست ؟ در همین لالیگا سه تیم با یک ایده در مقابل بارسا قرار گرفتند و بارسا را تا حد مرگ عذاب دادند .ختافه ، اسپانول و بتیس .آنها در تیمهایشان خبری از ستارگان بزرگ مادریدی ها نداشتند .
رمز بازی آنها این بود : شجاعت ، جنگیدن ، دویدن تا بینهایت .بازی پر عمق و استفاده از فضای خالی .سه نتیجه متفاوت هم بدست آمد .برد ، مساوی و شکست اما همگان لب به تحسین آنها گشادند .حتی آنها از فوتبال دفاعی و اتوبوسی سویا که در نوکمپ یک امتیاز از بارسا گرفت هم استفاده نکردند.
مورینیو میگوید در خلوت خودش گریه کرده .گریه برای آدمهای معتقد یکی از راههای رسیدن به رستگاری است .اما چه کسی نسخه دعای شکست بارسا را برای او خواهد نوشت؟
کاتولیک های شهر ستوبال مدتهاست در کلیسای مرکزی شهر دخیل بسته اند. راموس به او گفته اگر در جوانیش فوتبال بازی میکرد میتوانست شرایط و تفاوت های درون زمین را حس کند و مربی در خلوتش استاد نادیده اش هررا را بیاد می آورد که هرگز فوتبال بازی نکرد اما تاریخ دو دهه از فوتبال اروپا را نوشت.
در سوی دیگر گواردیلا در این چهار سال هر چقدر که از موهایش را در راه بارسا از دست داده اما پخته و پخته تر شد او از نقطه فنی هم همراه با تیمش قد کشید و بزرگ شد مردی که با تکیه بر ارزشهای بومی و انگیزه های والا حالا یک نقطه دست نیافتنی برای رقیب سنتی به حساب می آید .
شجاعت و عملکرد او در برنابئو قابل تحسین و ارنج های متفاوت و کوچینگ کنار زمینش قابل توجه است .بازی به بازی سعی در آزمایش و طرحهای جدید دارد.
در چند بازی آخر برای فرار از سی متر فشرده میانی زمین رو به پاس های بلند مستقیم و قطری آورده و مانند بازی والیبال یاران درون زمین را به چرخش در می آورد .
انقلاب آرمانگرایانه فلسفه بارسا اگر حتی هیچ جام دیگری را برای آنها به ارمغان نیاورد و باعث شهادت آنها شود اما باید پذیرفت آنها تاریخ فوتبال را ورق زدند، آن را به جلو هل دادند و سبب پیوند فوتبال دیروز با فردا شدند آیندگانی که خواهند آمد یقینا از آنها یاد خواهند کرد.

خوب ، بد ، زشت
پای په په دست مسی را نشانه رفت اما جای پای فلسفه بارسا روی دست همه مادریدی ها و در جای جای چمن برنابئو دیده می شود .مادریدیسموها با همان حس آشنایی شکست ورزشگاه را ترک کردند حسی که دیگر تبدیل به یک عادت همیشگی برایشان شده.یک مادریسموی قدیمی گفته باختن اشکالی ندارد چه ما بارها قبلا برد و باخت را در مقابل آنها تجربه کرده ایم .
اما از دست دادن ارزشهای اصیل مادریدی ها یک گناه نابخشودنی ست .ما سالها آنها (کاتالانها ) را متهم به بی فرهنگی و عدم رعایت اصول اخلاقی متهم میکردیم اما حالا داستان بر عکس شده .دفاع بی چون و چرای مربی از په په اصلا درست نبود و فاجعه تر آن خواهد بود که بخواهد او را در نو کمپ برای رسیدن به نتیجه به میدان بفرستد .
مربی دارد خودش را به در و دیوار میزند که در مقابل بارسا نتیجه بگیرد اما نمیداند چگونه .اگر په په بازی کند ، احتمالا بازی به جنجال خواهد کشید و این قبل از هر چیز دودش به چشم تیم ملی اسپانیا خواهد رفت

۴ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
مورینیو و رسیدن به رکورد 250 گل در رئال مادرید

در لالیگا ، مورینیو در 57 بازی به 45 برد ، شش تساوی و شش شکست رسیده است . 169 گل زده و 51 گل خورده با تفاضل 118+

سایت گل - ژوزه مورینیو ، دیروز به رکورد 250 گل در 91 بازی رسمی در رئال مادرید رسید . مربی پرتغالی 70 بازی را برده ، یازده تا را مساوی کرده و نه تا را باخته است ، 73 گل خورده و به تفاضل گل 177+ رسیده است .
به گزارش گل به نقل از مرجع خبري رئال مادريد در لالیگا ، تیم در 57 بازی به 45 برد ، شش تساوی و شش شکست رسیده است . 169 گل زده و 51 گل خورده با تفاضل 118+ . آمار مورینیو در این فصل رویایی بوده اند چرا که تیمش در لالیگا 67 گل زده است .
با این روند ، رئال مادرید می تواند فصل را با 134 گل به اتمام برساند که بالاتر از بهترین رکورد گلزنی تاریخ در فصل 90-1989 است . تیم توشاک به 107 گل رسید و هوگو سانچز ، با 38 گل زده کفش طلا را برد و با رکورد زارا ، برابری کرد .
در چمپیونزلیگ ، مورینیو در 18 بازی به 13 برد ، سه تساوی و یک شکست رسیده است . 44 گل زده و هشت گل خورده . در کوپا هم در 14 بازی ، 11 برد ، یک تساوی و دو شکست . 33 گل زده و نه گل خورده .
در نهایت ، آمار سوپرکاپ هم بدین شرح بوده است : یک تساوی ، یک شکست ، چهار گل زده و پنج گل خورده .
با این آمار خیره کننده آیا جدایی مورینیو به ضرر مادرید نیست؟

۴ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
جلسه اضطراری در کمپ کهکشانی ها؛ مورینیو در فکر شناسایی جاسوس رئال

مورینیو از شاگردانش خواسته تا در یک گردهمایی درمورد انتشار اخباری درمورد اختلاف در رختکن رئال به صحبت بپردازند

سایت گل- طبق گزارش منتشره در «لاسکستا»، آقای خاص امروز از بازیکنانش خواسته تا بعد از جلسه تمرینی رئال در هتل محل برگزاری اردوهای رئال جلسه ای تشکیل دهند
این جلسه بادرنظر داشتن جلد شماره روز گذشته روزنامه مارکا برگزار می شود.در جلد شماره دیروز مارکا، با انتشار تصاویری از راموس و مورینیو به وجود اختلاف در رختکن مادریدی ها اشاره شده؛ نکته ای که اکثر بازیکنان رئال درمصاحبه های یکشنبه شبشان( بعد از بازی با اتلتیک بیلبائو) با اصرار فراوان ان را تکذیب کرده اند.

این گزارش دقایقی پیش روی وب سایت خبری روزنامه مارکا قرار گرفته و به نظر می رسد که مورینیو دراین جلسه به شاگردانش اعلام کرده که عاملی که این خبر را به رسانه ها درز داده شناسایی خواهد کرد. آقای خاص اعلام کرده که اگر این فرد را قبل از بازی با بارسا شناسایی کند، او را از حضور در بازی بعدی تیمش محروم خواهد کرد. آقای خاص به شاگردانش گفته که این رفتارها به نفع تیم نیستند

۴ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
بوتراگنیو: په په آدم خوبی است

په په در دیدار هفته گذشته مقابل بارسا در کوپا دل ری تعمدا روی دست مسی لگد کرد و همین مسئله موجب شد تا انتقادهای زیادی از او شود.

سایت گل- املیانو بوتراگنیو، مدیر بخش ارتباطات ساختاری باشگاه رئال، از په په، مدافع پرتغالی این باشگاه حمایت کرد.
په په در دیدار هفته گذشته مقابل بارسا در کوپا دل ری تعمدا روی دست مسی لگد کرد و همین مسئله موجب شد تا انتقادهای زیادی از او شود.
با این وجود بوتراگنیو تاکید کرد که په په آدم بدی نیست.
او در گفتگو با نشریه اسپورت گفت:" په په آدم خوبی است و بسیار دوست داشتنی. او از اتفاقات اخیر ناراحت است زیرا ورزشکار خوبی است."
این مهاجم سابق باشگاه رئال از اظهار نظر در مورد جریمه احتمالی په په توسط باشگاه رئال خودداری کرد.
" ما یک سیستم داخلی داریم. صحبت های زیادی در مورد او شده است و ما قصد نداریم وارد این بحث ها شویم. این چیزی است که باید در داخل باشگاه حل و فصل شود."
او همچنین در مورد دیدار برگشت کوپا دل ری مقابل بارسا و احتمال صعودرئال گفت:" کار هنوز تمام نشده است. خواهید دید که ما برای پیروزی خواهیم جنگید."

۴ بهمن ۱۳۹۰
نام کاربری: fcb123
پیام: ۵۱
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۹۰
از: paveh
طرفدار:
- ژاوی
- رونالدو
- اسقلال
- برزیل
- مجیدی
- مورینیو
- مظلومی
گروه:
- كاربران بلاک شده
صحبت های ژوزه مورینیو قبل از باری با بارسلونا در کمپ نو در یک چهارم کوپا در ری.
سایت گل- ژوزه مورینیو ،مربی پرتغالی رئال مادرید در کنفرانس خبری پیش از بازی 4شنبه شب شرکت کرد. شاید این کنفرانس خبری جدی ترین کنفرانس آقای خاص بود.
او بدون آنکه توضیحی ارائه دهد، ترجیح داد تا زیاد به جنجال ها نپردازد و از ترکیب اصلی تیمش هم خبر نداد اولین سوال مطرح شده در موردانتشار اخباری راجع به احتمال جدایی او از رئال در پایان رقابتهای این فصل لالیگا بود. مورینیو این گونه پاسخ داد:« من این را گفته ام؟ از همکارتان سوال کنید.» او این پاسخ را درحالی ارائه داد که چهره اش کاملا خشن و سرد بود.
مورینیو در پاسخ به سوالی که او را ناراحت می کرد، با پاسخی یک کلمه ای :« نمی دانم» جوابگوی خبرنگاران می شد.
مورینیو در پاسخ به سوالی درمورد سوتهای انتقادی یکشنبه شب گفت:« نمی دانم. از هواداران بپرسید و نه از من.» حضور په په در نوکمپ ، تصمیمی است که باید با توجه به شرایط فیزیکی این بازیکن گرفته شود. ولی با توجه به صحبتهای مورینیو بعید است که په په دربازی برگشت 4شنبه حضور داشته باشد:« اگر په په شرایط فیزیکی خوبی داشت، بازی می کرد. ولی اکنون شک و شبهات زیادی وارد است. چه او و چه گرانرو و چه لاس.این بازیکنان مشکل دارند و روز 4شنبه درموردشان تصمیم می گیریم.»
او سرنخی درمورد ترکیب یازده نفره تیمش در بازی فردا شب نداد و گفت:« نظری ندارم.شک و شبهات زیادی درمورد بازیکنانم دارم. سه بازیکن هستند که صد درصد آماده نیستند.باید تا آخرین لحظه صبر کرد.» مورینیو با اعلام اینکه تیمش هنوز می تواند بارسلونا را حذف کند، پنجره امیدی باز کرد:« تیم من شانس حضور در نیمه نهایی را دارد ولی می دانیم که مقابل چه تیمی بازی می کنیم و نتیجه بازی رفت به چه ترتیبی بوده.»
سوال دیگری که از مورینیو پرسیده شد این بود که آیا این برهه، بدترین برهه دوران مربیگری اش در رئال بوده و آیا از حمایت پرس برخوردار است یا نه و پاسخ مورینیو خیلی کوتاه بود:« من در دوران خوبی هستم.»
او تنها به یادآوری این نکته پرداخت که از زمان روی کار آمدن او در رئال این تیم به چه موفقیتهایی دست یافته:« ما می توانستیم امتیاز و برتری بیشتری در لالیگا داشته باشیم. الان 5 امتیاز بیشتر از تیمی داریم که همه می گویند که بهترین تیم دنیاست.این گویای آن است که ما کارمان را بد انجام نداده ایم.این یعنی آنکه که تیم ما آنقدرها که می گویند مشکل ندارد. زمانی که من اینجا به رئال آمده بودم، تیم ما معمولا به دست تیمهای کوچکتر حذف می شد. ما در کوپا دل ری به قهرمانی رسیدیم. وقتی من آمده بودم، رئال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا صدرنشین گروهش نبود. ولی الان درمرحله گروهی را با رکورد خوبی به اتمام بردیم و برترین تیم مرحله گروهی بودیم.در لالیگا هم صدرنشین هستیم.به نظرم ما عملکرد چندان بدی نداشته ایم.»
بحث مطرح شده بعدی درمورد دودستگی در رختکن رئال بود:« من قوم و قبلیه ها را تحریک نمی کنم.»
مورینیو درمورد تیم گواردیولا گفت:« بارسلونا بازی خودش و اصول و روشهای خودش را دارد و با وجود تغییر بازیکنان هم بارسا به این اصول پایبند است.بازی 4شنبه بازی سختی است.»
او ازارائه آنالیز درمورد بازی تیمش سرباز زد،چرا که از نظر آقای خاص بازیکنانش عملکرد خارق العاده ای مقابل رئال نداشتند. مورینیو درمورد احتمال گره و ناامیدی روانی شاگردانش گفت:« از بازیکنان بپرسید.» آخرین سوال مطرح شده این بود که آیا بازی 4شنبه شب به منزله نقطه عطف و یک «قبل وبعد»بزرگ درکارنامه ورزشی او خواهد بود یا خیر. که پاسخ مورینیو به این سوال، یک «نه قاطع بود .

۵ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- ژاوی
- رونالدو
- اسقلال
- برزیل
- مجیدی
- مورینیو
- مظلومی
گروه:
- كاربران بلاک شده
پينتو با بارسلونا تمديد کرد

باشگاه بارسلونا اعلام کرد ژوزه مانوئل پینتو، دروازه دوم این باشگاه، قراردادش را با این باشگاه تمدید کرد.
این دروازه بان 36 ساله که در ژانویه 2008 از سلتاویگو به بارسا پیوست، در این مدت تنها در 11 بازی در لالیگا برای آبی و اناری ها به میدان رفته است اما اکنون قراردادش را تا ژوئن 2013 با بارسا تمید کرد.
او در گفتگو با سایت اختصاصی باشگاه بارسا گفت:" فوق العاده است که می توانم همچنان در این باشگاه باشم. این برای من بهترین هدیه است.
من در ابتدا تنها برای 6 ماه به اینجا آمده بودم و دوران فوق العاده ای را سپری کردم. در باشگاهی بودم که از حضور در آن لذت می بردم.
این لحظه بسیار ویژه ای برای من است زیرا هم من و هم خانواده ام از بودن در اینجا لذت می بریم."
گواردیولا معمولا از پینتو در رقابت های کوپا دل ری استفاده می کند و در دیدار فردا شب مقابل رئال نیز مطمئنا او درون دروازه کاتالان ها قرار خواهد گرفت.

۵ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- ژاوی
- رونالدو
- اسقلال
- برزیل
- مجیدی
- مورینیو
- مظلومی
گروه:
- كاربران بلاک شده
ال‌کلاسيکودربي 218 در نيوکمپ

ال‌کلاسیکودربی شماره ۲۱۸ (رسمی) و ۲۴۹ (غیر رسمی) ۳۰ دقیقه بامداد پنج‌شنبه در نیوکمپ بین دو تیم بارسلونا و رئال مادرید کلید می‌خورد.
دوئل رونالدو و مسی، تقابل گواردیولا و مورینیو، حضور مبهم په‌په، درخشش وعده داده شده سانچس، نگاه داوید ویا به زمین از جایگاه ویژه، تهدید جدایی‌طلبان کاتالونیا به شورش خیابانی و هیاهوی مهارنشدنی مردم مادرید پس از موفقیت احتمالی رئال مادرید در نیوکمپ نکاتی است که به بهانه این مصاف سنگین و دیدنی رقم می‌خورد.
مورینیو به خوبی می‌داند که حریف در دقایق ابتدایی بازی تدافعی اما منطقی از خود به نمایش خواهد گذاشت و پیش‌بینی کارشناسان این است که مادرید نیز در دقایق ابتدایی بیهوده خود را خسته نکند و به مهار حملات نامنظم حریف بپردازد.
دو تیم به صورت رسمی در ۲۱۸ بازی برگزار شده به ۸۶ پیروزی دست یافته و پیروز میدان نیوکمپ در این عرصه نیز پیش خواهد افتاد.
در صورت برتری شاگردان گواردیولا که تا حدودی محتمل به‌نظر می‌رسد بارسا از نظر تعداد برد از رئال پیش خواهد افتاد و به نوعی این طلسم شکسته می‌شود.

۵ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
سوارس:مورينيو در‌ حال تدارک جدايي‌از رئال‌ است

لوئيس سوارس، بازيکن سابق بارسلونا و اينتر، و تنها بازيکن اسپانيايي دارنده توپ طلا در حال حاضر به عنوان يکي از اعضاي کادر فني اينتر مشغول به کار است.

او دوشنبه شب در گفت و گو با برنامه «پریمر توکه» به این نکته اشاره کرد که مورینیو درحال آماده سازی شرایط برای جدایی از رئال است.

سوارس با بررسی شرایط کنونی دنیای فوتبال، بااشاره به اوضاع کنونی مورینیو گفت:« مورینیو یک شیوه خاص و رفتار و صحبتهای خاص دارد . او به نحوی مسائل را مطرح می کند که یا 100% از او حمایت می کنی و یا200% مخالف او هستی. این بخشی از ویژگی شخصیتی اوست.با شناختی که از او و شیوه شروع کاری اش در اینتر به یاد دارم، الان احساس می کنم که او درحال آماده سازی شرایط برای جدایی از رئال است.نمی دانم به چه ترتیبی و یا چطور؛ چون این به خود مورینیو بستگی دارد ولی احساس می کنم که این هوا، هوای تغییر است.»

سوارس در مورد دیدار برگشت رئال و بارسا در جام حذفی اسپانیا که روز چهارشنبه برگزار می شود، به این نکته اشاره کرد که بارسا برتری دارد ولی در دیدار حذفی هراتفاقی ممکن است رخ دهد:« نمی توانی هیچ وقت به هیچ کسی اعتماد کنی. به ویژه به یک تیم بزرگ مثل رئال؛ ولی بارسلونا برتری بیشتری دارد. آنها درکسب مالکیت توپ با اطمینان بازی می کنند. راهکارهای زیادی دارند و مهمترین راهکار آنها مسی است.»

۵ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
جانشين مورينيو مشخص شد

آرسن ونگر يکي از دو گزينه جانشيني خوزه مورينيو سرمربي رئال مادريد است.

به گزارش دیلی میل،''یوآخیم لو'' سرمربی تیم ملی آلمان از دیگر نامزدهای جانشینی مورینیو است، آن هم در شرایطی که به نظر می رسد روابط این سرمربی 48 ساله با باشگاه و بازیکنان رئال مادرید خدشه دار شده است.

سرمربی پرتغالی رئال مادرید روز سه شنبه گفته بود: نمی دانم فصل آینده در رئال خواهم بود یا نه.

ونگر در سال 2009 حاضر نشد به مادرید برود ولی صدرنشین لالیگا در این اندیشه است که اکنون بهترین زمان برای این سرمربی فرانسوی است که شمال لندن را ترک کند.

توپچی های لندن سه دیدار اخیر خود در لیگ برتر انگلیس را باخته اند و پنج امتیاز با چلسی که در رده چهارم است فاصله دارند. این یعنی دور ماندن از رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا که ونگر هم به تازگی آن را '' فاجعه'' خوانده بود.

تردیدها نسبت به آینده حضور ''رابین فان پرسی'' در آرسنال و امتناع او تا این زمان از تمدید قرار داد شاید یکی دیگر از انگیزه های ونگر برای ترک این باشگاه باشد.

ادامه حضور مورینیو در رئال مادرید در جریان دیدار روز چهارشنبه این تیم با بارسلونا که به شکست دو بر یک برابر کاتالان ها انجامید، با تردید هایی روبرو شد.

هرچند که تیم مورینیو هنوز هم از تیم گواردیولا پنج امتیاز جلوتر است ولی فشارها بر او افزایش یافته و گفته می شود دررختکن نیز میان او و برخی از بازیکنان بحثهایی درگرفته است.

۵ بهمن ۱۳۹۰
طرفدار:
- Lionel Messi
- تیراختـــــــــــور
- پپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
بازيکن سابق بارسا: به رونالدينيو راي مي‌دهم

بازيکن سابق تيم بارسلونا مي‌گويد اگر قرار به انتخاب باشد از بين مسي و رونالدينيو به ستاره برزيلي راي مي‌دهد.

بلتي که در سال‌هاي 2004 تا 2007 در بارسلونا حضور داشت و سال گذشته با پيراهن چلسي از فوتبال خداحافظي کرد، با مقايسه بارسلونا فعلي با اين تيم در گذشته گفت: فکر مي‌کنم تيمي که ما داشتيم در سطح بالاتري از تيم کنوني بازي مي‌کرد. ما مقابل رئال مادريدي بازي مي‌کرديم که زيدان، رونالدو و لوئيس فيگو را داشت، با ميلاني روبرو مي‌شديم که کاکا را در ترکيب مي‌ديد و به مصاف ليورپولي مي‌رفتيم که با پيشرفت بزرگي روبرو شده بود. ما با سيستمي ابداعي و متفاوت از آن چيزي که امروز شاهدش هستيم، بازي مي‌کرديم اما شما نمي‌دانيد تيم فعلي چطور بازي مي‌کند.

زننده گل قهرماني بارسلونا در سال 2007 در اروپا همچنين در پاسخ به اين سوال که رونالدينيو بهتر است يا مسي گفت: رونالدو رقبايي مانند زيدان و فيگو را داشت. من هم از او چيزهاي زيادي آموختم. البته مسي هم به بارسلونا کمک‌هاي زيادي کرده است، اما اگر قرار باشد بين رونالدينيو و مسي يکي را انتخاب کنم، انتخاب من رونالدينيو خواهد بود.

۵ بهمن ۱۳۹۰

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۸,۹۱۲ بازدید
۲ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۹۷۷ بازدید
۱۶ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۹۷۷ بازدید
۱۷ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۹,۵۵۸ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۵۵۰ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۹۴۸ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۲۲۴ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۱۱ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۷۵ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۰۸ کاربر آنلاین است. (۱۵۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۰۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!