به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بيداري انديشه [ ولايت ]
نام کاربری: Elnino/v
پیام: ۱,۶۷۵
عضویت از: ۶ مرداد ۱۳۸۹
از: همه جای ایران سرای من است...
طرفدار:
- Pique,Puyol,Messi,Xavi,Villa,iniesta
- مارادونا
- ما مگه تیمم داریم؟
- SPAIN
- مگه بازیکن داریم؟؟؟
- pep joonam
- فکرشو نمیکردم مربی هم داشته باشم...
گروه:
- كاربران بلاک شده
همه اینا به خاطر پایین بودن سطح درک و فهم مردم اون زمونه بود..چون هرچیزی رو باور میکردن...و اونایی هم که تو دین مسیحیت یا اصن همون احادیثی که پیامبر میگفتن رو تحریف میکردن از سادگی مردم سوء استفاده میکردن...به ظاهر نشون میدادن متدین شدن ولی فقط سعی در تحریف داشتن...
اسم اون مرد رو یادم نمیاد که میخواست به یه شاهی ثابت کنه که مردم زود باورن و رفت در ملاعام گفت هرکی نوک زبونش رو به نوک بینیش بزنه میره بهشت و این یه حدیث از پیامبره و همه اینکارو کردن و وقتی اون مرد برگشت به شاه بگه که دیدی همه احمقند ،دید خود شاه هم داره اینکارو انجام میده...گمونم کعب الاحبار بود دقیق یادم نیست الان روزه فشار آورده

یادمان باشد که تشبیه امام زمان(عج) به آفتاب است.
اگر با آمادن آفتاب بیدار شویم نمازمان قضاست.
۶ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سولماز نوشته:

خوب من یه سوال داشتم با اجازه

بله

نقل قول
خوب چیزی که تو همه این موارد درباره ولایت و ولی به چشم میخوره میگه که ولی کسی بوده که حتما یه رابطه ای با اولیا داشته عنی حتما ولی باید کسی میبوده که همچین رابطه ی نزدیکی با اولیا داشته باشه ؟

البته نسبت خوني بوده ولي دليل اصلي نبوده،
اينو نميشه انكار كرد كه سلاله و نسل ذريه و پاك براي خدا خيلي مهم بوده،مثلا شما دقت كني تو سير انبيا يه نسل خاصي وجود داره تو سير ائمه هم همينطور

نقل قول
خوب چرا نمیشده که کسی که هیچ رابطه ای نداشته انتخاب شه؟
اینطوری انگار به نظر میرسه از قبل همه چیز مشخص بوده.
پس دیگه رای مردمو قبول داشتن و نداشتنشون چه تاثیری داشته؟

همه چيز مشخص بوده ولي قدرت انتخاب بين مردم وجود داشته، يعني همون طور كه شما شاهد هستيد بعد از ظهور ولي مردم مختار بودن و اجباري از طرف خدا نبود كه تبعيت كنن، اين يه حقيقت افرينشه كه خدا ماها رو مختار خلق كرده و در كنارش راه درست رو هم بهمون نشون داده
اين ما هستيم كه راهمون رو انتخاب ميكنيم
پس نميشه نتيجه گرفت كه همه چيز از قبل مشخص بوده

نقل قول
مشکل مردم چی بوده که راحت گول میخوردن؟ با اینکه میدونستن پیامبرشون چه کسی رو وصی خودش قرار داده و زمان زیادی هم از ماجرا نگذشته بوده، چجوری همه چی رو فراموش میکردن؟

من همه اينچيزا رو در نبود بصيرت و قدرت تحليل خلاصه ميكنم

دقت كنيد درمورد سامري، سامري كسي بود كه تمام حركات حضرت موسي رو ثبت ميكرد، سامري كسي بود كه نزديك ترين فرد بود به حضرت موسي و مردم اونو اينقدر قبول داشتن كه حتي به ذهنشون هم خطور نميكرد كه اون از راه درست منحرف باشه

بعد استفاده اين افراد از نقاط ضعف مردم
سامرا چرا گوساله رو علم كرد؟ چون روزي يكي از مردم بني اسراييل خدمت حضرت موسي رسيد و گفت يا موسي، ميشه در كنار خدا يه نگاهي هم به گوساله داشته باشيم ولي اونو مشرك خدا ندونيم؟(گوساله پرستي به خاطر ايين هاي شيطاني در ذات يهوديان در طي تاريخ ريشه انداخته بود)
حضرت موسي هم با اون فرد برخورد كرد
ولي سامري اونجا نكته رو گرفت كه اينا از چي خوششون مياد

بعد از جلب اعتماد از طرف مردم، اونا رو به سمت چيزايي كه خواستارش بودن دعوت كرد

يهوديان قوم خواصي بودن مخصوصا تو بحث هاي عقيدتي و رفتاري ، همون طوري كه خيلي معجزاتو ديدن ولي ايمان نياوردن و اين نشون ميده ايمانشون بسيار ضعيف بوده
بعد هم عدم بصيرت و پيروي از هواي نفس باعث ميشده كه ولي فقيه رو كنار بزارن

همون طور كه درمورد حضرت علي عليه السلام كه امروز به طور كامل بهش خواهم پرداخت توضيح خواهم داد

مردم زمان امام علي هم بصيرت نداشتند

۶ مرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
خوب بريم سراغ ادامه بحث

ميخوام بحث ولايت حضرت علي عليه السلام رو اغاز كنيم

جمله اول رو با حديث معروف پيامبر اكرم شروع ميكنم(نكته عجيبي تو اين حديث وجود داره)

انت منی بمنزلة هارون من موسی الا انه لا نبی بعدی. یعنی : تو برای من در مقام و منزلت هارون از موسی هستی جز اینکه بعد از من پیغمبری نخواهد بود

منابع اين حديث عبارت اند از:(صحیح ترمذی، 2/301؛ مسند، ابن حنبل، 1/179 و 3/338؛ مناقب، ابن حنبل، حلیة الاولیاء، حافظ ابو نعیم اصفهانی، 7/195؛ تاریخ بغداد، خطیب بغدادی، 1/324، 4/204، 9/292؛ کنز العمال فی سنن الاقوال و الافعال، متقی هندی، 12/1155 به بعد) .

نكته خاص اين حديث اشاره زيركانه حضرت رسول به ماجراي هارون و ولايت ايشون است.

پيامبر اكرم در خيلي جاها به منزلت حضرت علي به صحابه و مهاجرين و انصار گفته بود، و همچنين در روز غدير خم رسما حضرت علي رو به عنوان مولا انتخاب كرده بود.

من کنتم مولا فھذا علی مولا
هركس من مولاي او هستم علي مولاي اوست.

جالب ترين نكته در اين بحث اينه كه بعد از بالا رفتن دست حضرت علي عليه السلام در واقعه غدير اولين فردي كه با حضرت امير بيعت كرد جناب ابوبكر بود.

واقعه غدير خودش زاويه هاي بسيار پيچيده اي داره ولي يه كي از مهم ترين نكاتش اينه كه ايه اي در خصوص اين موضوع نازل شده.

يا أيها الرسول بلغْ ما أنزل إليْك من ربك وإن لمْ تفْعلْ فما بلغْت رسالته والله يعْصمك من الناس إن الله لا يهْدي الْقوْم الْكافرين
سوره مائده ايه 67
اى فرستاده ما آنچه را از ناحيه پروردگار بتو نازل شده برسان و اگر نكنى (نرسانى) اصلا پيغام پروردگار را نرساندى و خدا تو را از (شر) مردم نگه مى‏دارد زيرا خدا كافران را هدايت نمى‏فرمايد (به مقاصدشان نمى‏رساند).

نكات اين ايه كه به گفته خيلي از مورخين شيعه و سني در وصف واقعه غدير نازل شده اينه
1.اگه پيامبر اين موضوع رو نگه به مردم رسالتش كامل نشده و پيغام خدا را نرسانده
2.ولايت حضرت امير يه امر كاملا الهي بوده
3.حضرت رسول براي مستقيم اعلام كردن اين موضوع ترسي داشته از كافران، كه ايه اخرش اين موضوع رو اشاره ميكنه كه تو بگو خدا از شر كافرين تو را حفظ خواهد نمود.

ميشه گفت تمام مسلمين آن سال حج اين واقعه رو به چشم ديدن.

ولي بعد از وفات پيامبر اكرم نقش سامري ها و شائول هاي اسلام پر رنگ شد و به جنب و جوش افتادن

ما همه اين موضوع رو شنيديم كه بعد از وفات حضرت رسول امير المونين حضرت علي سه روز مشغول كفن و دفن پيامبر بود و در اين سه روز بود كه خلافت رو به نام ديگران كردند.

نكته اي كه خيلي كم بهش پرداخته شده اينه كه چرا سه روز طول كشيده؟ يه مراسم كفن و دفن فقط يك روز نهايت دو روز طول ميكشه.

دليلش اولين نفاقي بود كه انداختن و يه عمر به مردم گفت كه پيامبران نميميرند و بعد از سه روز زنده ميشوند

براي همين خيلي از مسلمين با دفن كردن پيامبر مخالفت ميكردن و حضرت امير مجبور بود از پيكر پيامبر مراقبت كنند كه بعد از سه روز با وساطتت جمعي از صحابه عمر نسبت به حرفش مردد شد و پيامبر دفن شد

به هر حال در اين سه روز خلافت از امير المومنين غصب شد و جناب ابوبكر با اين شعار كه يا مردم علي براي خلافت خيلي جوان است مردم رو به سمت خودش كشيد

نكته خيلي جالب درمورد جناب ابوبكر اينه كه يكي از اولين تجرا و ثروتمنداني بود كه به اسلام گرويد و كنار پيامبر پا به پاي حضرت حركت ميكرد و بيشترين خدمات مالي رو ايشون به اسلام كردن
مثلا بلال حبشي رو با پول ايشون ازاد كردند و اينكه چون ايشون سن زيادي داشتند و ميان مردم اعتبار بسيار بالايي داشتند در بين مردم بعد از رسول اكرم ايشون مطرح بودند. و كسي باور نداشت كه ايشون قصد رسيدن به خلافت رو داشته باشه.

و همچنين چون جناب ابوبكر از ضعف اعتقادي كه اعراب درمورد عشيره و همچنين سنو سال و اعتبار افراد داشتند خبر داشت و با شعار اينكه علي جوان است بلوا را آغاز نمود

درحالي كه اولين فردي كه با حضرت امير در غدير بيعت كرد همين فرد بود. و يكي از زيركي كه ابوبكر كرد همين بود كه جوري القا كنه كه علي رو قبول داره و بعد از اينكه پيامبر نبود كه روشن گري كنه مردم رو به سمت خودش بكشه

حضرت امير در يكي از خطبه هاي نهج البلاغه يه حرف جالبي داره كه در دوران تحسن سياسي در خانه حضرت زهرا به نظرم ياد شده كه فرموند اين قوم مرا ضعيف پنداشتند (!)

ولايت از حضرت علي عليه السلام غصب شد.
و اولين روگرداني نسبت به ولايت امير مومنان صورت گرفت

تا اينجا اگه سوالي هست در خدمتم

۷ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: The.Gladiator
پیام: ۱,۸۲۸
عضویت از: ۶ تیر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
حرف های کمیل رو میتونید به صورت تکمیلی با دانلود این لینک گوش بدید.
این سخنرانی خیلی از مسائل رو روشن میکنه که ابوبکر چه طور قاپ مردم رو دزدید و جای شک و شبهه ای برای مردم نزاشت.

۷ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۰
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
منم اومدم تا در ادامه صحبت های اقا کمیل یه بخش هایی رو اضافه کنم چون دیدم بحث روز غدیر و روز ولایت هستش گفتم نکاتی رو عرض کنم.
درمورد روز غدیر اول این نکته خیلی مهمه که پیامبر از تمام هزاران نفری که اونجا جمع بودن تک تک بیعت گرفتن.. این خیلی مهمه... یعنی خطبه ای که 4ساعت طول کشید و و بین اون جمعیت هزاران نفری چند نفر مسئولیت داشتن تا چند متر به چند متر بایستن و جمله به جمله صحبت های پیامبر رو به مردم منتقل کنن و هیچکس نمی تونه بگه که جملات پیامبر رو نشنیده یا صدا کم بوده.... دوم طرز بیعت گرفتن از مردم بود که به نظرم من خیلی جالبه... تک تک افراد باید جلو میومدن و با حضرت علی دست میدادن و بیعت خودشون رو اعلام میکردن ... تمام افراد اعم از کودک و بزرگ و پیر وجوان و زن و مرد!!! برای اعلام بیعت از طرف زن ها پیامبر دستور دادن که ظرف آبی اورده بشه.. یک طرف ظرف حضرت علی و طرف دیگر خانمی که میخواست بیعت کنه... بعد دست هارو در اب حرکت میدادن و امواج آب بهم برخورد میکردن و اینطوری از تک تک خانم ها هم بیعت گرفته شد تا بعدها جای انکاری باقی نمونه... مساله بعدی این بود که پیامبر تک تک امامان رو تا اخرین شون نام میبرن و برای تک تک شون از مردم بیعت میگیرن... این نبوده که فقط نام امام علی برده بشه... تک تک ائمه باید نام برده میشدن تا بعدها مردم ولی خودشون رو بشناسن... و نکته جالب اینجا بود که در زمانی که جمعیت جهان خیلی نسبت به الان کم بوده پیامبر هزاران نفر رو از سرتاسر زمین جمع میکنه و بعد هم تاکید میکنن که حاضران به غایبان و پدران به فرزندان و نسل به نسل باید پیام غدیر گفته بشه.. تا کید داشتن که باید گفته بشه و همه ی مردمی که اونجا بودن و هرکس که این پیام رو شنیده وظیفه داره که اون رو انتقال بده!
نکته بعدی که میخواستم بگم درباره نحوه به خلافت رسیدن ابوبکر بود...
هر حاکم جامعه ای برای حکومت کردن نیاز به سه فاکتور مهم داره! قدرت... ثروت... علم..
این موضوع برای امام علی هم صدق میکرد.. قدرتی که خدا و پیامبرش به ا او داده بودن... ثروتی که همسر امام علی داشتن (فدک) که همه ی اون ثروت جز درراه خدا و کمک به نیازمندان جامعه خرج شد( سودی که فقط باغ فدک داشت 183000هزار سکه طلا بود) که تا اخرین سکه اون امام در نیمه های شب به فقیران میدادن..
و علم هم که علم الهی داشتن و همون جمله انا مدینه العلم و علی بابها.. فکر میکنم کاملا این قضیه رو روشن بکنه..
مساله ای که اینجا پیش میاد اینه که باید این سه فاکتور رو از امام علی میگرفتن تا بتونن حکومت کنن...فاکتور اول قدرت بود...زمانی که امام مشغول کفن و دفن پیامبر بودن شورایی تشکیل میشه و به راحتی قدرت منتقل میشه با وعده های پول و رشوه به سران قبایل....
ثروت: فدک هم به زور صاحبان قدرت از فاطمه زهرا گرفته میشه... جالبه... یکی از جیره خورای ابوبکر به حضرت فاطمه گفته بود که پیامبران که وارث ندارن و همه ثروتشون به مردم میرسه!!! که حضرت هم ایه ی قرانی رو میخونن که درمورد پیامبران بود و وارثان به حق انها... بعد هم با یه جمله ای مرد رو ساکت میکنن که فدک هدیه ی پدرم بود به من نه ارث او!
علم: برای اینکه ذهن مردم رو از سمت ائمه دور کنن و توجه اونها رو به ائمه کم کنن ابوبکر دستور میده تا همه ی مردم هرانچه از حدیث را که از پیامبر دارن درمیدان شهر جمع کنن... همه به خیال اینکه قراره جمع اوری بشه و مکتوب بشه هرحدیثی داشتن میاوردن خود عایشه نقل کرده بود که کوهی از حدیث درست شد!
و بعد هم دستور میدن تا روغن روی انها ریخته و همه رو اتش زدن!!
و هرکسی که حدیثی نقل بکنه دهانش دوخته میشد! و در همین زمان بود که نهضت جعل حدیث و حدیث سازی رونق میگیره و هرکسی بیشتر حدیث میساخت پول بیشتری میگرفت...
تو همین احادیث بود که هر دروغی خواستن به امام نسبت دادن !
به این ترتیب ولی مردم به جای اینکه در راس باشه تا همین الانش هم در گوشه های شهر و خانه خودش مونده تا یوما وقت المعلوم....

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۷ مرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نكات بسيار مهمي رو مطرح كرديد
خيلي ممنون

۷ مرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
تا اينجاي كار ولايت معصومين و ولايت هاي خاص بعد از پيامبران رو برسي كرديم.
سوال پيش مياد ، خوب در زمان پيامبران و ائمه هميشه ولي زمان براي مردم حاضر بوده، و اونا قادر بودن ولايت معصومين و اصحاب خاص رو به چشم ببينن. ولي الان ما تو شرايطي هستيم كه ولي خاص و معصوم در غيبت به سر ميبره و پيامبر آخر الزمان و امام اخرالزمان حاضر نيستند.

ما بايد چيكار كنيم؟

خوب بعد از غيبت صغري امام زمان ، در دوران غيبت صغري ، اولين چهره از ولايت غير معصومين مطرح شد به نام ولايت خاص يا نايب خاص
فردي كه نيابت رسوندن احكام و فرامين امام زمان رو داشته باشه و رسما زير نظر امام زمان باشه و توسط امام انتخاب شده.

اين چهار بزرگوار به شرح زير هستند

نواب اربعه چه کسانی بودند :

درزمان غیبت صغری میان امام زمان (عج) ومردم افرادی به عنوان رابط وجود داشتند در صدر آنها نایبان خاصه قرار داشتند که نقش رابط اصلی وریاست سازمان سری وکالت را برعهده داشتند

نایبان خاص حضرت مهدى در دوران غیبت صغرى، چهار تن از اصحاب با سابقه امامان پیشین و از علماى پارسا و بزرگ شیعه بودند که «نواب اربعه‏» نامیده شده‏اند. اینان به ترتیب زمانى عبارت بودند از:

1-ابو عمرو عثمان بن سعید عمرى، 2-ابو جعفر محمد بن عثمان بن سعید عمرى، 3-ابو القاسم حسین بن روح نوبختى، 4-ابو الحسن على بن محمد سمرى.

وظيفه اين چهار تن پايه ريزي كلوني شيعه به صورت خيلي مخفي بود، با توجه به فشار زمان و نوع برخورد با شيعيان وقت ، و همچنين نفوذ يهود در غالب اسلام و مخفي بودن چهره واقعي دشمن اسلام يعني يهود ، تشيع مجبور شد كه سازمانشو به صورت مخفي اداره كنه و پايه ريزي كنه و اين سازمان تا 30 سال پيش كاملا مخفي بود.

پايه گذاري اين سيستم رو اول نواب اربعه برعهده گرفتند
اين بزرگواران تونستند با كمك و ياري افراد زير نظر خودشون كلوني رو بزرگتر و بهتر كنند

همانطور که میدانیم امام زمان-علیه السلام-وکلاى دیگرى نیز در مناطق مختلف مانند: بغداد، کوفه، اهواز، همدان، قم، رى، آذربایجان، نیشابور و... داشت که یا به وسیله این چهار نفر، که در راس سلسله مراتب وکلاى امام قرار داشتند، امور مردم را به عرض حضرت مى‏رساندند . و از سوى امام در مورد آنان «توقیع‏» هایى صادر مى‏شده است. و یا-آن گونه که بعضى از محققان احتمال داده‏اند-سفارت و وکالت این چهار نفر، وکالتى عام و مطلق بوده ولى دیگران در موارد خاصى وکالت و نیابت داشته‏اند مانند:

محمد بن جعفر اسدى، احمد بن اسحاق اشعرى قمى، ابراهیم بن محمد همدانى، احمد بن حمزة بن الیسع .، محمد بن ابراهیم بن مهزیار ، حاجز بن یزید، محمد بن صالح .، ابو هاشم داود بن قاسم جعفرى، محمد بن على بن بلال، عمر اهوازى، و ابو محمد وجنائى.

نكته قابل توجه درمورد ولي هاي خاص و عام بعد از غيبت اينه كه در هيچ دوره اي همزمان دو ولي وجود نداشته، و فقط يك ولي زمان مطرح ميشده كه يا به صورت خاص زير نظر خود امام بودن يا اينكه زير نظر الطاف و كمك هاي معنوي ايشون بودند.

براي اشنايي بيشتر با نايبين خاص و عام كليك كنيد

۸ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Mahi_kocholoo
پیام: ۳,۰۶۶
عضویت از: ۸ اسفند ۱۳۸۷
از: تهران
طرفدار:
- xavi...... ژاوی
- یوهان کرایوف
- استقلال
- اسپانیا
- پپ
گروه:
- کاربران عضو
یه سوال.

خوب گفته شد که تو یه زمان همزمان دو تا ولی وجود نداشته سوالم اینه که اگه تو اون برحه از زمان برای اون ولی اتفاقی می افتاد چی؟
اصلا دلیل اینکه دو تا ولی یا چند تا ولی انتخاب نمیشده چیه؟ چه اشکالی داشته؟

باز سوالام زیاد شد

سکوت همیشه به معنای رضایت نیست. گاهی یعنی خسته ام از اینکه مدام به کسانی که هیچ اهمیتی برای فهمیدن نمی دهند، توضیح دهم.
۸ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Elnino/v
پیام: ۱,۶۷۵
عضویت از: ۶ مرداد ۱۳۸۹
از: همه جای ایران سرای من است...
طرفدار:
- Pique,Puyol,Messi,Xavi,Villa,iniesta
- مارادونا
- ما مگه تیمم داریم؟
- SPAIN
- مگه بازیکن داریم؟؟؟
- pep joonam
- فکرشو نمیکردم مربی هم داشته باشم...
گروه:
- كاربران بلاک شده
من اصن عاشق یه دونه سوالای سولمازم

منم یه سوال:چرا تو این غیبت کبری هیچ ولی رو انتخاب نکردن؟؟؟

یادمان باشد که تشبیه امام زمان(عج) به آفتاب است.
اگر با آمادن آفتاب بیدار شویم نمازمان قضاست.
۸ مرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۰
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سولماز نوشته:

یه سوال.

خوب گفته شد که تو یه زمان همزمان دو تا ولی وجود نداشته سوالم اینه که اگه تو اون برحه از زمان برای اون ولی اتفاقی می افتاد چی؟
اصلا دلیل اینکه دو تا ولی یا چند تا ولی انتخاب نمیشده چیه؟ چه اشکالی داشته؟

باز سوالام زیاد شد

با اجازه من به اندازه خودم جواب این سوال رو میدم کسی کامل تر و دقیقترش رو میدونه بگه.
به خاطر ایکه جان حضرت درخطربود.. برای حفظ جان ایشون باید تعداد نفراتی که رابطه داشتن بسیار کم می بودن... درضمن هر بار فقط یک نفر این مسئولیت رو داشت تا مردم تنها وکیل حضرت رو بشناسن و فقط به او مراجعه کنن و اینطوری افراد سوجو و دروغگو معلوم میشدن.
درضمن کسی که این افراد رو برای این ماموریت بزرگ انتخاب میکنه خودش از هرگونه حادثه ای اون هارو حفظ میکنه.

نقل قول
الناز نوشته:

من اصن عاشق یه دونه سوالای سولمازم

منم یه سوال:چرا تو این غیبت کبری هیچ ولی رو انتخاب نکردن؟؟؟

انتخاب نکردن مسئول در زمان غیبت کبری هم به همون دلیل حفظ جان حضرت بود ... چون امام زمان به حکم الهی نباید با هیچکدوم از حاکمان زمان خودشون بیعت کنن یا درصلح باشن... دقیقا مثل امام حسین...
اینجا دوتا مساله هست: اول اینکه بهتره به جای واژه نائب امام زمان برای اون 4بزرگوار از واژه وکیل استفاده کنیم ... چون تو یه کتابی خونده بودم که نائب زمانی به کار برده میشه که فرد اصلی از دنیا رفته باشه و دیگه حضور نداشته باشه و جانشین داشته باشه درصورتی که امام زنده ن و به جانشین نیازی ندارن!
مساله دوم: تو زمان پیامبر هم خیلی ها پیامبر رو ندیده بودن یا تو شهر های دور بودن و امکان ملاقات حضوری براشون وجود نداشت اما به خاطر بعد معنوی قوی ای که پیامبر و ائمه دارن مردم همیشه با این عزیزان در ارتباط بودن و فاصله و نبود امکانات هیچوقت مانع برقرار نکردن ارتباط نمیشده! والان هم همین طوره! تنها مساله ای که مانع میشه فقط غفلت و توجه نکردن ماست+ گناهانمون.
خدا حضرت رو در غیبت قرار داده چون انسان ها با13معصوم قبلی به همراه همه پیامبران و فرستاده هاش ناجوانمردانه برخورد کردن و همه رو کشتن... حالا جزای همه ی ادم ها اینه که از نعمت بزرگ دور باشن تا به فلاکت بیفتن و قدر امام شون رو بدونن و اونوقت از خدا بخوان!

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۹ مرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۴,۱۵۴ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۸۷۵ بازدید
۱۵ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۳۹۹ بازدید
۱۶ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۷,۲۶۰ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۴۶۶ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۶۹۵ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۱۶۴ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۰۸ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۳۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۶۵ کاربر آنلاین است. (۳۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۶۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!