به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: مباحث مرتبط با نظریه ولایت فقیه
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
سعی می کنم بعدا یه کم سطح پایین تر توضیح بدم که همه متوجه بشن!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۷ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: R.A.Lionel
پیام: ۷,۲۴۷
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۹
از: مشهد
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
ببینید نظریه ولایت فقیه بر این اساس که بین فقها یک جامعه یک مجلسی تشکیل میشه به نام مجلس خبرگان ( که توسط مردم انتخاب میشوند)، اینها وظیفشون انتصاب ولی فقیه، نه مشروعیت دادن به فقیه، من برای شما یک مثال بزنم، این مثال خودم شنیدم قشنگ موضوع واسم جا افتاد: وقتی به ما میگن اول ماه مبارک رمضان روزه بگیرید، ما میگیم از کجا بفهمیم اول ماه شده، میگن به آسمون نگاه کن ماه دیدی ماه رمضان، وقتی ما به اسمون نگاه میکنیم، مشروعیت میدیم به ماه، یعنی ماه میریم میذاریم سرجاش، یا پیداش میکنیم؟ ولایت فقیه هم همین، مجلس خبرگان میگرده ولی فقیه که تو سه فاکتور عدالت، تقوا و مدیریت از بقیه بالاتر پیدا میکنه میشه ولی فقیه! مشروعیتش از کجا اومد؟ مشروعیتش رو خدا داده، همونطور که مشروعیت به ولی معصوم داده! از کجا فهمیدی که خدا مشروعش کرده؟ چون از این بهتر نداریم دیگه! همونطور که برای جایزه نوبل فیزیک میرن سراغ فیزیکدانان بزرگ، نه همه مردم، برای انتصاب ولایت فقیه هم باید خبرگان انتخاب کنند، چون نیاز که طرف فقیه باشه، یک حدااقل هایی داره!

نکته کلیدی در مورد ولی فقیه این که اون چیزی که باعث مشروعیت فقیه میشه، رای نیست، مشروعیت فقیه از سمت خداست، مجلس خبرگان صرفا ولی فقیه رو پیدا میکنه!

حالا بحث اصل نظریه ولایت فقیه که اصلا از کجا اومده، محدوده اختبارات ولی فقیه چقدر، اصلا قانونی هست یا نه، یا بحث ولایت مطلقه فقیه، یا ایرادی که به رهبر فعلی گرفته میشه که توضیح کاملش تو کتاب "ابتذال مرجعیت" آقای کدیور، یا همین ایراد دور که شکل اینجوری: ولی فقیه ---> مشروعیت میبخشه به شورای نگهبان ------> مشروعیت میبخشد به مجلس خبرگان ------> مشروعیت میبخشد به ولی فقیه، یک بحث دیگه است که اگه خواستین توضیح میدم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۳
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
توضیح بده برادر من تا دوستان بفهمن این سوال دور اصلا خود سوالش غلطه! برای سوال غلطم کسی دنبال جواب نمی گرده!

از دید علمی در سلسله مراتب مدیریت هرمی، هر سطح رو سطح بالاتر نظارت می کنه. منطقعا به راس هرم که می رسی، بالاتری نیست، چون اگر باشه، اون باید بیاد بشینه راس هرم. پس این خودش یک تسلسل باطل ایجاد می کنه. حالا وقتی اون کسی که باید نشست در راس هرم، دیگه بالاتری نیست که بهش نظارت کنه. حالا یا باید نظارت باشه یا نباشه. اگر باشه باید از همون سطح پایین تر باشه. به این نمیگن دور. این یه مسئله اجتناب ناپذیر در راس هرم مدیریته. حالا چه در سطح یه کشور و در قالب ولی فقیه، یه در سطح مدیریت یه سازمان.

حالا شما بفرما خطبه عقیدتی رو قرائت کن.

۱۷ شهریور ۱۳۹۳
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
خواهش میکنیم استاد، درس پس میدیم

نکته کلیدی این ایراد برمیگرده به مبانی نظری ما! شیعه معتقد اون چیزی که مشروعیت میبخشه به حاکم دینی فقط نظر خداست، چرا که مالک حقیقی انسان خداست ( این برمیگرده به مبانی فلسفی اسلامی )! یعنی حاکم دینی مشروعیتش رو از خدا میگیره، نه از مردم! این ایرادی دوری که جناب کدیور مطرح کرده اصلا دور نیست! که اون قسمت آخرش که میگه خبرگان مشروعیت میبخشه به ولی فقیه اشتباه! ولی فقیه از بین فقها انتخاب میشه چون از بین مثلا 300 تا فقیه فقط همون حق حکومت داره، چرا؟ چون نزدیکترین گزینه به امام معصوم و مادامی که امام معصوم در بین ما نیست، ایشون مشروع هستند!

من نمیدونم اینجا از اهل سنت هم کسی هست یا نه، اهل سنت معتقد به خلیفه الله نه ولایت فقیه و از نظر اونها کسی حق داره حکومت کنه که مردم انتخابش کرده باشند و کاری هم به این ندارن که مشروع هست یا نه! یکی از اختلاف نظرهای بنیادی ما با اهل سنت سر همین قضیه است که این نظرشون رو با همین اصل که چون ما مالک حقیقی نیستیم پس حق مشروعیت نداریم، و زمانی هم که امام معصوم نیست، نزدیک ترین شخص به ایشون مشروع، میبریم زیر سوال! منتها چون من با برادران اهل سنت سر این قضیه هنوز بحثی نکردم، نمیدونم دفاع اونها از این قضیه چی.

۱۷ شهریور ۱۳۹۳
Queen of Gallerion
نام کاربری: RAMONA
نام تیم: آژاکس
پیام: ۱۲,۷۱۷
عضویت از: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰
از: همين حوالى...
طرفدار:
- همه ی بازیکنای بارسا + فابرگاس
- استقلال♥
- اسپانیا
- خسرو حیدری
- گواردیولا و انریکه
گروه:
- کاربران عضو
- لیگ فانتزی
- مدیران گالری
- ناظرين انجمن
- شورای نخبگان سایت
- مدیران نظرات
افتخارات
چند نکته رو بگم:
اول:من نگفتم که رهبر مستقیما با رای مردم انتخاب بشه اینجوری که فاتحه کشور خوندس از سوال منم اصلا چنین چیزی برداشت نمیشه
دوم:من در صحبتم گفتم تشخیص مشروعیت. تمام حرفای شما آقا ابوالفضل (اگه اشتباه نکنم) درست و کامله من میدونم خبرگان به ولی فقیه مشروعیت نمیده بلکه تشخیص میده فرد موردنظر مشروعیت از طرف خدا رو داره یا نه
سوم:حرف من این بود که مجلس خبرگان ما مثل اینه که رهبر به قول آقای مدیر یارگیری کرده و این اعضا هوای رءیس رو دارن
نقل قول
The Dark Heir نوشته:

توضیح بده برادر من تا دوستان بفهمن این سوال دور اصلا خود سوالش غلطه! برای سوال غلطم کسی دنبال جواب نمی گرده!

از دید علمی در سلسله مراتب مدیریت هرمی، هر سطح رو سطح بالاتر نظارت می کنه. منطقعا به راس هرم که می رسی، بالاتری نیست، چون اگر باشه، اون باید بیاد بشینه راس هرم. پس این خودم یک تسلسل باطل ایجاد می کنه. حالا وقتی اون کسی که باید نشست در راس هرم، دیگه بالاتری نیست که بهش نظارت کنه. حالا یا باید نظارت باشه یا نباشه. اگر باشه باید از همون سطح پایین تر باشه. به این نمیگن دور. این یه مسئله اجتناب ناپذیر در راس هرم مدیریته. حالا چه در سطح یه کشور و در قالب ولی فقیه، یه در سطح مدیریت یه سازمان.

این پاراگراف ب نظرم میتونه ج سوالم باشه ب هرحال کسایی که بر یک فرد نظارت میکنن نبایدمستقیما توسط اون فرد انتخاب شده باشن

نکته آخر: از طرز حرفام برداشت اشتباه نشه من از طرفدارای رهبر عزیزمون هستم

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن

که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
۱۷ شهریور ۱۳۹۳
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
نقل قول
نکته آخر: از طرز حرفام برداشت اشتباه نشه من از طرفدارای رهبر عزیزمون هستم

اگه کسی این سوالها رو داشته و باشه و جایی مطرح نکنه و دنبال جواب نباشه که نمیتونه ادعا کنه که ولایت فقیه دوست داره

۱۸ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
دو تا مطلب اینجا اشتباه برداشت شده ؛ اول در جواب ابوالفضل:

این اشکالی که شما میگی کدیور مطرح کرده بحثش جداست، چیزی که من نوشتم بحث صلاحیت حقوقی نظام حاکم بر یک کشوره که عقلی هم هست... بحث مشروعیت دادن به رهبری نیست.

اینکه یک نهاد نباید در انتخاب و ممیزی نهادِ ناظر خودش دخالت داشته باشه ، یک اصل ساده حقوقی هست و البته منطقی... دلیلش هم اظهر من الشمسه. اشکالی که به شورای نگهبان در مورد خبرگان وارد میشه به این صورته برادر (به همون صورتی که توضیح دادم توی ارسالم)... و البته جدی تر از این حرفهاست که ساده از کنارش بگذریم یا جواب راحتی داشته باشه مثل جواب شما...

در جواب آقا سعید هم؛ مطلب به این پیچیدگی و دشواری نیست که نشه از این دور خلاص شد... مصداقی که بحث کنیم در مورد شورای نگهبان، کافیه به جای این نهاد که کاملا زیر نظر رهبری هست ، نهادی که وابستگی به ایشون نداره ، ممیزی خبرگان باشه... کاملا با همین ترکیب فعلی ، ولی - بطور مثال - فقها به انتخاب روحانیون و مراجع و جامعه روحانیت برجسته کشور و حقوقدان ها توسط نهاد مشابه از طرف جامعه حقوقی و نخبگان این رشته معرفی بشن... دیگه این اشکال فعلی پیش نمیاد

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۸ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۰
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
مشاهده لینک
درد ودل رهبری با امام زمان

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۷ آبان ۱۳۹۳
نام کاربری: Zahra.Argentina
پیام: ۱,۲۵۷
عضویت از: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- پرسپولیس
- aRgEnTiNa
گروه:
- کاربران عضو
یه سوال فنی برام پیش اومده

اینکه میگن رهبر نایب امام زمان هست ، این الان روایت خاص داره یا صرفا همون بحث ولایت هستش ؟

۱ بهمن ۱۳۹۳
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
SiLence نوشته:

یه سوال فنی برام پیش اومده

اینکه میگن رهبر نایب امام زمان هست ، این الان روایت خاص داره یا صرفا همون بحث ولایت هستش ؟

شخص حقوقی "ولی فقیه" به عنوان نائب امام زمان شناخته میشه، چون ولی فقیه در حقیقت تعریف همون عالم حدیث قابل اتکایی که امام زمان شیعیان رو در زمان غیبت بهش ارجاع دادن. حالا بحث اینکه حضرت آیت الله خامنه ای دارای چنین شانی هستند یا نه بحث مجزایی است که خیلی حرف در موردش زده شده و میشه زد.

۱ بهمن ۱۳۹۳
< ۱ ... ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۳,۹۴۵ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۸۶۹ بازدید
۱۵ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۳۱۶ بازدید
۱۶ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۷,۰۸۳ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۴۶۴ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۶۷۷ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۱۶۰ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۰۸ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۳۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۲ کاربر آنلاین است. (۱۳۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!