به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: مطالب خواندنی
نام کاربری: elguaje7
پیام: ۲,۳۴۸
عضویت از: ۱ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- داوید ویا، ژاوی، پویول
- یوهان کرایف، رونالدینیو
- استقلال
- اسپانیا، آرژانتین، ایتالیا
- پپ گواردیولا
- امیر قلعه نویی
گروه:
- کاربران عضو
چرا پشه ها برخی آدم ها را بیشتر میگزند؟!

حتما” این را متوجه شدید که پشه ها بعضیها را نیش میزنند و اصلا” با بعضی ها کاری ندارند! پشه ها به گاز آمونیاک و محیط قلیایی راغب بوده و از محیط ترش فرار میکنند. کسانی که پوست بدنشان قلیایی بوده و عرق بدنشان کمی بوی آمونیاک میدهد، بیشتر مورد هجوم این حشرات واقع میشوند و برعکس ، کسانی که پوست بدنشان ترشی بیشتری دارد ، این پشه ها کمتر به سراغشان می روند و چنانچه دسته اول کمی ترشی ، مثل آبلیمو به بدن خود بمالند ، مصونیت زیادتری پیدا خواهند کرد.

چرا نیش پشه خارش می آورد؟

بعضی از آدمهای خوش شانس هنگامی که پشه آنها را نیش میزند دچار خارش و برآمدگی پوست نمی شوند. شاید بیشتر ما این طور باشیم. پزشکان بر این عقیده اند که برآمدگی و خارش علامت حساسیت است.بعضی از انسانها به مایعی که پشه در پوست تزریق می کند، حساسیت دارند. اما جالب است بدانیم که تنها پشه های ماده اند که نیش میزنند! پشه ماده با نیش تیزش سوراخی در پوست ایجاد می کند و سپس دهان لوله ای شکل خود را در سوراخ فرو می برد و یک یا دو قطره خون از آن می مکد. به این گونه است که پشه غذایش را تامین می کند. پشه این کار را به تندی انجام می دهد تا خون به شکل لخته در نیاید و یا اینکه انسان فرصت خاراندن محل گزیدگی را پیدا نکند. البته مایعی در دهان پشه وجود دارد که مانع لخته شدن خون می شود و همین مایع است که سبب سوزش پوست بدن می شود. بیشتر مردم به این مایع حساسیت دارند. هنگامی که کمی از این مایع به زیر پوست نفوذ کند پوست متورم می شود و شروع به خارش می کند.

------------------------------------------------
فیل یا کاشف پنی سیلین؟؟؟

فیلها به بهداشت و پاکیزگی خویش علاقه فراوانی دارند و برای رفع آلودگی های خویش آب تنی می کنند. یکی از ناراحتی های فیل ها صدماتی است که موشهای جنگلی به ناخن های فیل ها وارد می کنند به این معنی که هر وقت فیلها خوابیده باشند موشهای جنگلی از فرصت استفاده می کنند و ناخن و دست و پای فیلها را می جوند. بر اثر این جویدگی جراحاتی در دست و پاهای فیلها ایجاد می شود که گاهی بر اثر آلوده شدن به آبهای کثیف و خاک وگل چرکی وعفونی می شوند.فیل ها بلافاصله درصدد معالجه و مداوای زخم خویش بر می آیند و به اعماق جنگل ها می روند و دست و پای خود را در میان خزه هایی که به واسطه رطوبت و عدم نفوذ آفتاب در جنگل روییده می گذارند و با کمک خرطوم خویش مقدار زیادی از این خزه ها را روی زخم جمع می کنند و مدتی در همان محل به استراحت می پردازند تا خزه ها اثر خود را بر روی جراحات بگذارد. دانشمندان حیوان شناس پس از سالها تفحص و تجسس بالاخره به این نتیجه رسیده اند که این نوع خزه های جنگلی محتوی پنی سیلین طبیعی است که خاصیت گند زدایی و ضد عفونی شدیدی دارد.

۲ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: ROMAK70
پیام: ۱۱,۸۶۵
عضویت از: ۳ خرداد ۱۳۸۹
طرفدار:
- مسی
- کرایوف-پویول
- نساجي مازندران
- هلند
گروه:
- کاربران عضو
ثروتمند تر از بیل گیتس!

از بیل گیتس پرسیدند از تو ثروتمند تر هم هست؟ در جواب گفت بله فقط یک نفر.
پرسیدند چه کسی است؟

در جواب گفت : من سالها پیش زمانی که از اداره اخراج شدم و به تازگی اندیشه های در حقیقت طراحی مایکروسافت را تو ذهنم داشتم پی ریزی میکردم، در فرودگاهی در نیویورک بودم که قبل از پرواز چشمم به نشریه ها و روزنامه ها افتاد. از تیتر یک روزنامه خیلی خوشم اومد، دست کردم توی جیبم که روزنامه رو بخرم دیدم که پول خرد ندارم برای همین اومدم منصرف بشم که دیدم یک پسر بچه سیاه پوست روزنامه فروش وقتی این نگاه پر توجه منو دید گفت این روزنامه مال خودت بخشیدمش به خودت بردار برای خودت گفتم آخه من پول خرد ندارم.

گفت برای خودت بخشیدمش برای خودت سه ماه بعد بر حسب تصادف توی همون فرودگاه و همون سالن پرواز داشتم دوباره چشمم به یه مجله خورد دست کردم تو جیبم باز دیدم پول خورد ندارم باز همون بچه بهم گفت
این مجله رو بردار برا خودت گفتم پسرجون چند وقت پیش باز من اومدم یه روزنامه بهم بخشیدی تو هر کسی میاد اینجا دچار این مسئله میشه بهش میبخشی؟!

پسره گفت آره من دلم میخواد ببخشم از سود خودمه که میبخشم به قدری این جمله پسر و این نگاه پسر تو ذهن من مونده که با خودم فکر کردم خدایا این بر مبنای چه احساسی اینا رو میگه
بعد از 19 سال زمانی که به اوج قدرت رسیدم تصمیم گرفتم این فرد رو پیدا کنم تا جبران گذشته رو بکنم.

اکیپی رو تشکیل دادم و گفتم برید و ببینید در فلان فرودگاه کی روزنامه میفروخته. یک ماه و نیم تحقيق کردند متوجه شدند یک فرد سیاه پوست مسلمانه که الان دربان یک سالن تئاتره خلاصه دعوتش کردن اداره ازش پرسیدم منو میشناسی؟
گفت بله جناب عالی آقای بیلگیتس معروف که دنیا میشناسدتون بهش گفتم سال ها قبل زمانی که تو پسر بچه بودی و روزنامه میفروختی دو بار چون پول خرد نداشتم به من روزنامه مجانی دادی، چرا اینکار رو کردی؟

گفت طبیعی است چون این حس و حال خودم بود حالا میدونی چه کارت دارم، میخوام اون محبتی که به من کردی رو جبران کنم.
جوان پرسید به چه صورت؟ هر چیزی که بخوای به تو میدهم. (بیل گیتس میگه خود این جوونه وقتی با من صحبت میکرد مرتب میخندید)

پسره سیاه پوست گفت: هر چی بخوام بهم میدی؟ هرچی که بخوای!
واقعاً هر چی بخوام؟

بیل گیتس گفت: آره هر چی که بخوای بهت میدم، من به 50 کشور آفریقایی وام داده ام به اندازه تمام اونا به تو میبخشم.
جوون گفت: آقای بیل گیتس نمیتونی جبران کنی گفتم: یعنی چی؟ نمیتونم یا نمیخوام؟

گفت: تواناییش رو داری اما نمیتونی جبران کنی. پرسیدم واسه چی نمیتونم جبران کنم؟
جوون سیاه پوست گفت: فرق من با تو در اینه که من در اوج نداشتنم به تو بخشیدم ولی تو در اوج داشتنت میخوای به من ببخشی و این چیزی رو جبران نمیکنه.

اصلا جبران نمیکنه. با این کار نمیتونی آروم بشی. تازه لطف شما از سر ما زیاد هم هست!
بیل گیتس میگه همواره احساس میکنم ثروتمند تر از من کسی نیست جز این جوان 32 ساله مسلمان سیاه پوست.

۷ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: sqwflol4
پیام: ۲,۱۹۴
عضویت از: ۱۸ دی ۱۳۸۹
از: my country-my city-my stree-in our house
طرفدار:
- Dear xavi-Pique-Pedro-valdez-pouyl-all of them
- ronaldiniho
- FCBarcelona
- Espain
- Xavi !
- pep guardiola
- Pep Guardiola
گروه:
- کاربران عضو
بخور و لاغر بمان!!!!

محققان علوم تغذيه با پژوهش هايي كه بر روي وعده هاي غذايي انجام دادند، به اين نتيجه دست يافتند كه مي توان با مصرف تمامي موادغذايي و نوشيدني ها هم از اين غذاها لذت برد و هم لاغر ماند.
روزانه از كنار فروشگاه هاي موادغذايي عبور مي كنيم و براي آن كه رژيم غذايي و تناسب اندام خود را از دست ندهيم، مجبوريم از كنار آن ها رد شويم. حسرت بر دل مي ماند و ما نمي توانيم غذاي مورد علاقه خود را صرف كنيم، اما براساس يك پژوهش جديد، اين موضوع مشخص شد كه مي توان با مصرف انواع موادغذايي به تناسب، هم لاغر ماند و هم از خوردن و نوشيدن لذت برد.
اولين راهكار اين است كه كم بخوريم؛ چرا كه كم خوردن و متعادل خوردن هميشه باعث تناسب وزن و جلوگيري از بروز بيماري هاي گوناگون مي شود.
دومين راهكار اين است كه از غذاهاي كم كالري در وعده هاي غذايي خود استفاده كنيم. به عنوان مثال به جاي استفاده از پودرهاي آماده نوشيدني ها بهتر است از آب ميوه هاي طبيعي استفاده كنيم. البته با اين تفاوت كه بايد اين آب ميوه هاي طبيعي را در كمتر از 72 ساعت مصرف كرد؛ چرا كه داراي مواد نگهدارنده نيستند.
سومين راهكار از نظر پژوهشگران تغذيه، جايگزين كردن موادغذايي چرب، داراي كالري بالا و يا كربوهيدرات در وعده هاي سه يا چهارگانه در روز است.
راهكار ديگري هم وجود دارد كه همان منظور و هدف فرد از مصرف موادغذايي است. اگر به اين موضوع آگاه هستيد كه نبايد ماده غذايي همانند كلوچه را مصرف كنيد چون تناسب وزن را به هم مي زند، بهتر اين است كه از چند قدمي غرفه هاي فروش اين محصولات در فروشگاه ها خودداري كنيد و پنجمين راهكار حذف 500 واحد كالري از يكهزار و 500 كالري است كه شما در روز مصرف مي كنيد. اين ميزان مي تواند حدود يك كيلوگرم در هفته از وزن شما كم كند.
براساس پژوهش هاي صورت گرفته، وعده هاي غذايي صبحانه، ناهار، شام و ميان وعده ها را مي توان با مصرف موادغذايي مناسب لذت بخش تر كرد. در وعده صبحانه استفاده از يك دو ورقه گوشت يا كالباس سرخ شده در يك قاشق غذاخوري كره، يك ورق پنير و نان تست با يك ليوان شير كم چرب مي تواند باعث تناسب اندام شود. البته مشاهده شده كه برخي به جاي شير از شكلات و يا پن كيك استفاده مي كنند. افزودن مقداري دارچين به شير نيز اين وعده غذايي را لذيذتر مي كند.
در وعده غذايي ناهار، غذاي دلخواه شما شايد يك ساندويچ ماهي تن با سس فراوان و سالاد باشد، اما بهتر است سس را از اين وعده حذف كرده و به جاي آن از سركه استفاده كنيد. سس ها به دليل داشتن چربي هاي فراوان و كالري بالا در هر حال بايد از رژيم هاي غذايي حذف شوند. البته مصرف بسيار كم اين ماده غذايي ضرري ندارد.
وعده غذايي شام را نيز مي توان با يك نان سير و كلم بروكلي و مقداري كره به پايان رساند. برخي از افراد نيز دوست دارند در وعده شام از استيك يا مرغ كبابي استفاده كنند. در اين صورت بهتر است هنگامي كه قصد آماده كردن گوشت و يا مرغ را داريد به جاي خامه از كره به همراه اسفناج استفاده كنند. براي دسر هم بهتر است از يك كيك شكلاتي كوچك به جاي ژله و خامه استفاده كنيد.
به گزارش ايسنا، پژوهشگران معتقدند كه بهتر است براي لاغر شدن از موادغذايي با كالري 200 واحد و يا كمتر استفاده شود. انواع مواد قندي و شيريني جات، مواد شور، خامه ها و تنقلات از جمله اين مواد داراي كالري بالا هستند كه مي توان با تعيين ميزان مصرف، از آن ها استفاده كرد و دچار اضافه وزن نشد.
ميوه هاي خشك، عسل، سيب زميني سرخ كرده تازه، تخم كدو يا آفتابگردان، سوياي بو داده، خيار، سوپ قارچ، ماست هاي ميوه اي، غلات و كراكرها از جمله اين موادغذايي داراي كالري بالاي 200 واحد هستند كه مي توان با مصرف يك و يا نصف فنجان از آن ها در رژيم غذايي، تناسب اندام را حفظ كرد و از خوردن و نوشيدن آن ها لذت برد.

پپ
۱۲ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: sqwflol4
پیام: ۲,۱۹۴
عضویت از: ۱۸ دی ۱۳۸۹
از: my country-my city-my stree-in our house
طرفدار:
- Dear xavi-Pique-Pedro-valdez-pouyl-all of them
- ronaldiniho
- FCBarcelona
- Espain
- Xavi !
- pep guardiola
- Pep Guardiola
گروه:
- کاربران عضو
پیاز داغ نه خوی هست نه بد!!

این روزها فروش پیازداغ‌ های آماده بسیار متداول شده است. این که این نوع از پیاز داغ‌ ها مشکلی ایجاد می ‌کنند یا خیر بسته به نحوه تولیدشان دارد. اگر تولید با روش مناسب و استاندارد انجام شده باشد، قاعدتا مشکلی ایجاد نمی ‌کنند.
كلاً در فرآیند صنعتی برای مواد غذایی تولید شده یک مجوز تولید و بسته ‌بندی از اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت داده می ‌شود. اگر ماده غذایی کنترل شده و شماره بهره ‌برداری تولید، داشته باشد به معنی آن است که فرآیند توسط کارشناس سازمان بهداشت مواد غذایی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و مشکلی از نظر فرآوری، تهیه، بهداشت و سلامت آن وجود نداشته و قابل مصرف است. این موضوع در مورد تمامی مواد غذایی صنعتی مصداق دارد.

پیازداغ
نکته قابل توجه این است که عوامل مختلفی بر ارزش تغذیه ای مواد غذایی تازه اثر می ‌گذارد. قبلا هم بارها اشاره کرده‌ ام که هرچه بیشتر از غذاهای تازه به سمت غذاهای فرآوری‌ شده می ‌رویم و هرچه آن غذاها برای مدتی طولانی‌ تر و در شکلی غیر طبیعی ‌تر نگهداری می ‌شوند، ارزش غذایی آن ها کمتر خواهد شد؛ مثلا پیاز خام، ویتامین C بالایی دارد اما پیاز داغ تقریبا ویتامین C ندارد و وقتی برای مدت زیادی نیز بخواهیم آن را به شکل آماده نگهداری کنیم، سایر مواد مغذی‌ اش نیز تغییر ظرفیت داده و از ارزش غذایی آن بیشتر کاسته می ‌شود.
البته ما بسیاری از غذاها را به خاطر ارزش غذایی ‌شان نمی ‌خوریم، بلکه به خاطر طعم، بو، مزه، رنگ و شکل ظاهری مصرف می ‌کنیم. پیاز داغ هم اساسا بیشتر به عنوان یک چاشنی مصرف می‌ شود. مصرف متعادل‌ این دسته از غذاها نه مشکلی برای سلامت دارد؛ نه ارزش غذایی خاصی دارد که بخواهیم آن ها را برجسته کنیم. اما باز هم بویی که پیازداغ تازه دارد با بوی پیاز داغ آماده چند روز مانده قابل مقایسه نیست. پس چه بهتر که آن را تازه به تازه تهیه و میل كنید

پپ
۱۵ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- داوید ویا، ژاوی، پویول
- استقلال
- پپ گواردیولا
- امیر قلعه نویی
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
البته ما بسیاری از غذاها را به خاطر ارزش غذایی ‌شان نمی ‌خوریم، بلکه به خاطر طعم، بو، مزه، رنگ و شکل ظاهری مصرف می ‌کنیم.

حتما شنیدین که میگن غذاها به دو دسته تقسیم میشن:
1.سالم
2.خوشمزه

پلاستیکهای خودشو، حذف صابونهای ظرفشویی !

صابون‌های ظرفشویی با تحقیقات اخیر محققان در زمینه تولید پلاستیک‌های خودشو به زودی مشتریان خود را از دست خواهند داد.
محققان به تازگی به روش سریع و کم هزینه برای ساخت نوع جدیدی از پلاستیک دست یافته اند که از ویژگی‌ها و خصوصیات برگ نیلوفر آبی تقلید می‌کند که برگ این گیاه سطح نچسب قابل توجهی دارد.
با این تکنیک نه تنها یک سطح خودشو و دافع آب تولید می‌شود بلکه هم چنین کیسه‌های هوایی میکروسکوپی در سطح این ماده به وجود می‌آید که به آن حالت نرم و ابریشمی می‌دهد.
خاصیت خودشو و دافع آب بودن این سطح کاربردهای بسیاری از تولید شیشه‌های ضد یخ و بدنه‌های کشتی گرفته تا تولید صفحات انرژی خورشیدی دارد.
ماکس گروئنندیگ، دانشجوی دکتری از دانشگاه توئنت در هلند در این باره گفت: با این پلاستیک شما تماس کمتری با پلاستیک و تماس بیشتری با هوا دارید و به همین دلیل بیشتر این سطح حالت ابریشمی و نرم دارد.

منبع:خبرگزاری دانشجویان ایران

ساخت خون پلاستیکی!!!
دانشمندان دانشگاه شفیلد انگلیس موفق به ساخت نوعی خون ترکیبی مصنوعی موسوم به «خون پلاستیکی» شدند.
این خون که با استفاده از مولکول‌های پلاستیکی حول یک هسته اتم آهن ساخته شده‌ بیشتر مخصوص استفاده در جنگ‌ها است.
این خون می‌تواند در بدن انسان هموگلوبین تولید کند و اکسیژن را به تمامی نقاط بدن برساند؛ همچنین ذخیره‌سازی و جابه‌جایی خون پلاستیکی از خون طبیعی راحت‌تر است.
به گفته دانشمندان، ساخت چنین خونی مستلزم برخورداری از وجوه مالی زیادی است و بهتر آن است تا در مراحل اولیه بر انسان آزمایش شود!

منبع:ایسنا

۱۶ خرداد ۱۳۹۰
پاسخ به: جهان هستی
طرفدار:
- داوید ویا، ژاوی، پویول
- استقلال
- پپ گواردیولا
- امیر قلعه نویی
گروه:
- کاربران عضو
جهان در فضايي فرا ابعادي (قسمت دهم)

(قوانين طبيعت موقع بيان در ابعاد بالاتر ساده تر مي شوند)

ريمان سرانجام، علي رغم بيماريهاي مكرر خود، تصوير تازه و تكان دهنده اي از مفهوم نيرو ارائه كرد. او موجوداتي دوبعدي به نام كرم هاي كتاب را كه بر روي يك صفحه كاغذ مچاله شده زندگي مي كنند در نظر گرفت. اين موجودات چه تصوري از دنياي اطراف خود داشتند؟ دريافت ريمان اين بود كه از نظر آنها دنيايشان كاملا تخت مي نمايد و بخاطر اينكه بدنهايشان نيزهمراه با صفحه كاغذ، مچاله شده است، هرگز متوجه انحناي دنياي خود نمي شوند. به اين ترتيب اگر اين موجودات سعي در حركت روي اين صفحه كاغذ مچاله شده بكنند، نيرويي نامرئي و اسرار آميز را احساس مي كنند كه مانع از حركت آن ها در يك خط مستقيم مي شود بطوريكه هر دفعه كه اين موجودات از روي چين و چروك هاي صفحه حركت كنند بدنهايشان به چپ و راست كشيده مي شود. بدين ترتيب، ريمان با رد كردن اصل كنش از فاصله، بعد از 200 سال، اولين تكان اساسي را به فيزيك نيوتوني وارد نمود و بيان كرد: نيرو، نتيجه اي از هندسه است .
در ادامه، ريمان بجاي صفحه كاغذ دو بعدي كه در جهان سه بعدي ما پيچيده شده بود، جهان سه بعدي ما را كه در بعد چهارم پيچيد شده، جايگزين كرد. بطوريكه درهم پيچيدگي جهان براي ما روشن و واضح نيست. ريمان به اين نتيجه رسيد كه نيرو هاي الكتريسيته، مغناطيس و گرانش ناشي از درهم مچاله شدن جهان سه بعدي ما در بعد نامرئي چهارم است. بنابراين نيرو موجوديت مستقلي ندارد بلكه فقط اثري ظاهري است كه بخاطر تغيير شكل هندسي ايجاد مي شود.

جهان در فضايي فرا ابعادي (قسمت یازدهم)

(قوانين طبيعت موقع بيان در ابعاد بالاتر ساده تر مي شوند)

كاربرد ديگر اين اصل، اينكه طبيعت وقتي در ابعاد بالاتر بيان مي شود، ساده تر مي شود را مي توان در ايده اصلي نهفته در تئوري نسبيت خاص اينشتين جستجو كرد. اينشتين، زمان را به عنوان بعد چهارم در نظر گرفت و نشان داد كه فضا و زمان مي توانند به نحو مناسبي در يك تئوري چهار بعدي يكي شوند. اين موضوع به نوبه خود منجر به اتحاد تمام كميت هاي فيزيكي اندازه گيري شده توسط فضا–زمان مثل ماده و انرژي گرديد.
وي در دنباله كار، عبارت دقيق و رياضي اين اتحاد بين ماده و انرژي را يافت:
E=mc2،كه شايد بدون اغراق، مشهورترين معادله بين تمام معادلات علمي باشد.
به اين ترتيب مي توان گفت، تئوري ابعاد بالاتر صرفا يك تئوري آكادميك نيست، زيرا ساده ترين نتيجه تئوري اينشتين، بمب اتمي است كه سرنوشت بشريت را دستخوش تغييرات كرده است.با اين حساب، معرفي ابعاد بالاتر يكي از محوري ترين كشفيات علمي در تاريخ دانش بشري است.
ادامه دارد...

۱۶ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: AMiRh03EiN72N
پیام: ۸,۰۳۲
عضویت از: ۲۹ فروردین ۱۳۸۶
از: مازندران - چالوس
طرفدار:
- لئو مسی
- هندریک یوهانز کرایوف
- استقلال تهران
- آرژانتین
- فرهاد مجیدی
- گاس هیدینگ . پپ گواردیولا
- امیر قلعه نویی
گروه:
- کاربران عضو
چطور سلامت عاطفی خود را حفظ كنيم؟

افرادی که از لحاظ عاطفی سالم هستند، به خوبی از پس استرس برمی‌آیند، دارای خودانگاره مثبت هستند و می‌توانند روابطی سالم با دیگران برقرار کنند
رعایت این توصیه‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا از لحاظ عاطفی سالم بمانید:
آنچه را احساس می‌کنید و آنچه باعث ایجاد این احساسات شده است برای خودتان مشخص کنید.
به جای اینکه آنچه باعث استرس و اضطراب شما شده است، در ذهن‌تان پنهان کنید، نسبت به خودتان و دیگران درباره عواطف‌تان گشوده باشید.
به جای اینکه بر جنبه‌های منفی زندگی تاکید کنید،بر چیزهای مثبت زندگی تمرکز کنید. با چیزی که باعث آزار عاطفی شما می‌شود، روبه رو شوید، اما نگذارید بر شما غلبه کند.
از روش‌های آرامش‌بخشی از جمله مراقبه، یا تمرین‌های تنفس عمیق استفاده کنید.
با رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و برنامه خوب از جسم‌تان مراقبت کنید.

۱۹ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- داوید ویا، ژاوی، پویول
- استقلال
- پپ گواردیولا
- امیر قلعه نویی
گروه:
- کاربران عضو
8 اتاق مخفی مشهور جهان

1- اهرام ثلاثه مصر

شاید بتوان گفت اولین و هوشمندانه ترین راه ها و اتاق های مخفی را مصریان باستان طراحی کرده اند . اهرام ثلاثه مصر ، پر از راه هایی است که در صورت خوش شانس بودن ، به هیچ جایی ختم نمی شوند و در سایر موارد به اتاق هایی که در آنها تله هایی کارگذاشته شده است می رسند . مصریان باستان این کار را برای محافظت از جسد مومیایی شده فرعون و وسایلی که با آن ، مومیایی را دفن می کرده اند ، از شر دزدان انجام می داده اند . ولی یکی از تفاوت هایی که این نوع اتاق ها با دیگر اتاق های مخفی دارد ، این نکته است که مصریان باستان ، این اتاق ها را برای این نمی ساخته اند که دوباره به آن رجوع کنند ؛ به عبارت دیگر آنها این اتاق ها را برای همیشه مخفی می کرده اند و راز این اتاق همراه با سازنده آن دفن می شد .

2 - گودال کشیشان

در انگلستان ، هنگام حکومت الیزابت اول ، انجام مراسم مذهبی کاتولیک ها ، مجازات های بسیار سنگینی داشت . در این زمان ، گروهی از کشیشان ، برای انجام این اعمال مذهبی ، دست به ساخت اتاق های زیرزمینی ای کردند که بعد ها به priest holes معروف شد . این محل بسیار ساده و مناسب برای عبادات یک کشیش کاتولیک طراحی شده بود و راه هایی برای فرار کشیش در مواقع خطر و هجوم پیش بینی شده بود . کشیش ها در این محل مطالعات و تحقیقات شان را هم انجام می دادند که گاهی این مطالعات به هفته ها کشیده می شد و کشیشان مجبور بودند گرسنگی و کمبود هوا را در طول این مدت تحمل کنند .

3 - راه های مخفی King Charles II

حتی در زمان های قبل از آزار و اذیت کاتولیک ها در انگلیس ، ساخت اتاق ها و راه های مخفی برای مخفی کردن یا مخفی شدن از شر افراد مهاجم ، انجام می شده است . در زمان شاه چارلز دوم و در طی جنگ های داخلی انگلستان ، تعداد زیادی از این اتاق ها و راه ها ساخته شد که حتی امروزه هم بسیاری از آنها ناشناخته است و گه گاه به صورت اتفاقی در خانه های باستانی انگلیس یافت می شود .

4 - Murder Castle

شاید مخوف ترین اتاق ها و راه های مخفی ، مربوط به اولین قاتل سریالی آمریکا ، H.H. Holmes باشد . در اواخر سال ۱۸۰۰ ، یک ساختمان عظیم در شیکاگو بنا کرده ، پول ساخت آن را از کلاهبرداری ای که از شرکت بیمه کرده بود و همجنین از قتل های گاه و بیگاهش به دست آورده بود . طبقه آخر این ساختمان ۳ طبقه ، مملو از عناصر عجیب معماری است . راه پله های مخفی ، در هایی که تنها از بیرون باز می شدند ، و در های مخفی ای که در اتاق ها وجود داشت و Holmes می توانست از آنها وارد اتاق قربانیان خود شود . تا مدت ها ، Holmes به کسی اجازه شروع ساخت این بنا را نمی داد ، زیرا قصد داشت تا فقط خودش از اسرار این خانه مطلع باشد . بسیاری عقیده دارند Holmes ، تا وقتی که راز خانه اش بر ملا شود ، صد ها نفر را در این خانه به قتل رسانده . جسد قربانیان به اتاقی مخفی برده میشده که در آن با استفاده از یک کوره ، بقایای قربانی از بین می رفته ، بدون اینکه اطرافین متوجه دود ناشی از این احتراق شوند . این خانه در سال ۱۸۹۵ سوزانده شد و هم اکنون به جای آن ساختمان پست قرار دارد .

5 - قدغن شدن الکل و ... ، آمریکا

در زمان ممنوعیت استفاده از الکل در اوایل قرن بیستم در آمریکا ، تمامی کاباره ها ( و به طبع آن ، قمارخانه ها و فاحشه خانه ها ) به زیر زمین انتقال پیدا کرد ! این مکان ها که در سرتاسر آمریکا به وجود آمده بود ، خود الکل را برای مشتریانش تهیه نمی کرد ، بلکه تنها به عنوان محلی بود که مشتریان در آن جا به نوشیدن می پرداختند و بعد از آن به سراغ کار های دیگری می رفتند ... بعضی از طرح هایی که برای این گونه محل ها داده شده بسیار خلاقانه و هوشمندانه بوده ، به طوری که بسیاری از این کاباره ها و قمارخانه ها و فاحشه خانه ها ، به طور خیلی واضح در محله های تجاری قرار دارند ، بدون آنکه کسی اندکی شک به آنها ببرد . ورودی آنها از دیوار های ساده و خالی ، به همراه راه پله هایی بسیار ساده و بتنی و یا صندوقچه هایی خالی و به ظاهر بدون استفاده تشکیل میشده .

6 -اتاق های مخفی دوران هولوکاست

اتاق های مخفی زیادی در دوران هولوکاست ، توسط افرادی شجاع ساخته شد که توانست جان افراد بیشماری را در آن دوران نجات بدهد . یکی از این خانواده های شجاع که دست به این کار زد ، خانواده ten Boom family ، در هلند بود . این خانواده در هلند ، صاحب یک مغازه ساعت فروشی بود و در بالای این مغازه ، اتاق های مسکونی آنها وجود داشت . وقتی که کوچکترین عضو این خانواده چهار نفره ، Corrie ten Boom ، درگیر منازعات آن زمان در سال ۱۹۴۰ شد ، معماری برای آن یک اتاق مخفی در آن خانه درست کرد که تا چهار سال بعد ، که خانه مورد هجوم نیرو های پلیس قرار گرفت ، نه تنها جان او ، که جان صد ها یهودی تحت تعقیب را نجات داد . این خانه اکنون تبدیل به موزه شده است .

7 - اتاق های مخفی قلعه coltids ، جنگ جهانی دوم

برای کسانی که زندانی می شوند ، فکر کردن اصلا کار سخت و پیچیده ای نیست ، زیرا شما به اندازه کافی وقت برای این کار دارید . این تفکرات گاهی اوقات باعث به وجود آمدن شاهکار هایی می شود که نمونه ای از آن را در معماری هم می توان دید ! راه ها و نقشه هایی که توسط زندانیان برای فرار از زندان طرح می شود . در زمان جنگ جهانی دوم ، صد ها نقشه فرار توسط سربازان فرانسوی و انگلیسی زندانی در قلعه coltids در آلمان کشیده شد . آنها برای مخفی ماندن نقشه های خود ، تنها با استفاده از ستون های چوبی و گل ، اتاق های مخفی ای در آن قلعه درست کردند که بدون دانستن محل آنها ، یافتن شان در قلعه تقریبا غیر ممکن بود . در یکی از این اتاق ها ، یک هواپیمای بی موتور ، با زحمت زیادی سر هم شده بود و در اتاقی دیگر ، یک ایستگاه رادیویی برای ارتباط با بیرون برپا شده بود . ولی در نهایت ، قبل از اینکه زندانیان بتوانند با آن هواپیمای بی موتور از آن قلعه فرار کنند ، جنگ پایان یافته بود .

8 - یتیم خانه ، نرماندی

در اوایل سال ۲۰۰۸ ، در سواحل نرماندی ، در داخل یک یتیم خانه قدیمی ، اتاق های زیادی در طبقه هم کف ساختمان پیدا شد که در طی سال های ۱۹۶۰ تا اواخر ۱۹۸۰ ، برای شکنجه و احتمالا تنبیه کودکان به کار میرفته است . گود برداری هایی که منجر به کشف این اتاق ها شد ، بسیاری از این اتاق که در بسیاری از آنها اجساد کودکان و نوجوانان قرار داشت را خراب کرد .

۲۲ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
برترين های دنيا

مرتفع ترین پایتخت جهان
مرتفع ترین پایتخت جهان، شهر لاپاز، در بولیوی است.
این شهر 12 هزار پا از سطح دریا ارتفاع دارد.

بلندترین صدای جهان
بلندترین صدای جهان، صدای گردش زمین به دور خودش می باشد
و آنقدر شدید است که اگر ما بشنویم فورآ خواهیم مرد.

زیباترین و بلندترین ساختمانها
ساختمان های شهر نیویورک در کشور آمریکا،
زیباترین و بلندترین ساختمان های جهان معرفی شده اند.

بلندترین کوه های جهان
عموما فکر می شود که بلندترین کوه های جهان در تبت قرار دارد . ولی اگر خاطرات مسافران به قطب جنوب بررسی شود، آنان از کوه هایی صحبت کرده اند که بسیار بلندتر از اورست است .

بلندترین بادگیر

بلندترین بادگیر در ایران در شهرستان ابرکوه در استان یزد قرار دارد. این بادگیر زیبا به صورت یک بادگیر بزرگ در پایین و یک بادگیر کوچکتر برروی آن می باشد.
این بادگیر در خانه آقازاده قرار دارد و مربوط به عصر قاجار می باشد.

بلندترین جرثقیل سیار

جرثقیل 810 تنی مارک "روزن کرانزک 10001" بلندترین جرثقیل سیار در جهان است.
قدرت بالابری ( حداکثر وزن بار ) آن 984 تن و طول بازوی متحرک آن 202 متر است.

بلندترین طناب
برای مسابقات طناب کشی که در جشنواره سالانه ناهاسیتی (در اوکیناوای ژاپن) در اکتبر 1995 برگزار شد، طنابی به طول 172 متر و قطر 1/54 متر از الیاف گیاه برنج تهیه گردید. وزن این طناب عظیم الجثه 26/73 تن بود.

بلندترین مجتمع آپارتمانی

ساختمان 100 طبقه موسوم به جان هنکاک سنتر در شهر شیکاگو، با 343/5 متر ارتفاع، بلندترین مجتمع آپارتمانی در جهان به شمار می رود.

بلندترین ساختمان بانک
ساختمان 72 طبقه فرست بانک تاور (First Bank Tower)
بانک مونترال در شهر تورنتو در کانادا با 284/98 متر ارتفاع، بلندترین ساختمان بانک در دنیا است.

بلندترین شمع
بلندترین شمع جهان در نمایشگاه استکهلم در سال 1897 به نمایش گذاشته شد
که ارتفاعش 24/38 متر و قطرش 2/59 متر بود.

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۲۸ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
دانستنی های جالب از تاریخ ایران

آیا می‌دانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

آیا می‌دانید: کمبوجبه فرزند کورش بدلیل کشته شدن 12 ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با 250 هزار سرباز ایرانی در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و به دلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد. اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان می دهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

آیا می‌دانید: داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالت‌های ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار 520 قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران را بر سر نهاد و برای همین مناسبت 2 نوع سکه طرح دار با نام داریک (طلا) و سیکو (نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج‌ترین پول‌های جهان شد.

آیا می‌دانید: داریوش کبیر طرح تعلمیات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می‌بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت.

آیا می‌دانید: داریوش در پایئز و زمستان 518 - 519 قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغد آورد.

آیا می‌دانید: کورش بعد از تصرف بابل 25 هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد.
آیا می‌دانید: داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین می رفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت.

آیا می‌دانید: اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه‌سازی شده باشد و فقط ساخت ماکت کاخ پرسپولیس 3 سال طول کشید و کل ساخت کاخ 80 سال به طول انجامید.

آیا می‌دانید: داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده 25 هزار کارگر را به صورت 10 ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر 5 روز یک بار یک سکه طلا (داریک) می‌داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن، کره، عسل و پنیر می‌داده است و آنها هر 10 روز یک بار استراحت داشتند.

آیا می‌دانید: داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می‌داده است که به گفته مورخان گرانترین کاخ دنیا محسوب می‌شده. این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است.

آیا می‌دانید: تقویم کنونی (ماه 30 روز) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیئتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی «دنی تون» بسیج کرده بود. بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای 5 عید مذهبی و 31 روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است.

آیا می‌دانید: داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گذاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند.

آیا می‌دانید: داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه، وزارت آب، سازمان املاک، سازمان اطلاعات، سازمان پست و تلگراف (چاپارخانه) را بنیان نهاد.

آیا می‌دانید: اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.

آیا می‌دانید: داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد.

آیا می‌دانید: فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد.

آیا می‌دانید: در طول سلطنت داریوش کبیر 242 حکمران بر علیه او شورش کرده بودند و او پادشاهی بوده که با 242 مورد شورش مقابله کرد و همه را بر جای خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ایران بسط داد. او در سال آخر پادشاهی به اندازه 10 میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جای گذاشت.

داریوش در سال 521 قبل از میلاد گفت: من عدالت را دوست دارم، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پایین اجتماع خشنود نیستم.

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۲۸ خرداد ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۷ پاسخ
۸,۳۳۲,۹۷۸ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۹۴,۸۹۱ بازدید
۴ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۶,۰۵۳ بازدید
۹ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۳۷۴ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۸,۷۲۴ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۵۴۲ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۸,۴۴۱ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۳۵۸ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۰۵ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۶۴۰ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۱۵ کاربر آنلاین است. (۱۶۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۱۵

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!