به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بال سبز مهدویت ...
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
اینا رو میدونم ببین من این قسمتشو میگم که هی میگفت مگه ما چی از قوم یونس کم داریم اگه اونا تونستن ما هم میتونیم انگار اصلا در نظر نگرفته الان شرایط فرق داره با اون زمان

باور کن تفاوتی نیست! اونا عذاب الهی رو دم دست میدیدن یهو همه برگشتن! ما نمی بینیم مساله اینجاست عذابی مثل داعش تا برای خودمون زن بچه خودمون والدین خودمون رخ نده کسی متوجه نیست! ما داریم به چشم همه ی این عذابا رو می بینیم باز ساکت نشستیم ! انقدر که رو مسائل سیاسی تو کشور ما وقت گذاشته شد اگر رو مساله اخر الزمان وقت گذاشته میشد الان سالها بود امام ظهور کرده بود.
نقل قول
والا تو کتاب دینی سوم دبیرستانمون نوشته بود برا ظهور امام زمان همه جهانیان باید از مکتب های غیر اسلامی نا امید بشن و احساس نیاز به کمک الهی بکنن فرضا ما مردم کشور خودمونو درست کردیم کل جهانو چیکار کنیم؟ به نظر نمیاد الان که مردم اروپا دارن از مسیحیت به سمت بی خدایی پیش میرن خیلیاشون حتی قبول ندارن خدا هست چه برسه بخوان احساس نیاز به مکتب الهی بکنن
یه تاپیک جدا باید بزنم درباره اشتباهات فاحشی که تو کتاب دینی های درسی ما وجود داره! خب بله دیگه اگه نویسنده کتاب به این امید نشستن که ایشالله روز قیامت همه ی مردم دنیا متوجه خواهند شد دین کامل اسلام هست و اون موقع میان سمت اسلام! اصلا این حرف با عقل جور در میاد؟؟ چند هزارسال لازمه برای این موضوع؟؟
نقل قول
خب منم که میگم همه دنبال سرگرمیای کاذبشونن از این قبیل حرکات خیلی زود پخش میشه و طرفدار پیدا میکنه ولی این متنی که تو نوشتی که اگه به ده نفر بدم مطمئنم 7 نفرشون دو خط اولشو میخونن میگن برو بابا کی حوصله داره من خودم داشتم با یکی از افراد فامیل بحث میکردم درباره ی امام زمان میگفت من الان زندگیم رو به راهه کار و زن و بچه دارم آخه امام زمان بیاد خون و خونریزی راه بندازه چه نفعی برا من داره؟

خب همین دیگه تازمانی که ما خودمون به خاطر اینکه شاید متن مون خونده نشه از اشاعه این مدل پیام ها امتناع کنیم توقع چی باید داشته باشیم؟ این موضوعی که تو میگی راه کار داره مثلا میشه امثال این متن ها رو بخش بخش کرد گذاشت . خلاصه ش کرد. درباره ش بابقیه حرف زد . تو دورهمی های دوستانه وفامیلی و...
دوتا نکته واسه بخش اخر حرفت! اول اگه بناست هدف از زندگی مون کار کردن و تولید نسل باشه ما انسان ها چه تفاوتی با بقیه حیوانات و موجودات داریم؟؟ اونام تولید نسل میکنن و اخرش می میرن! خب کسی که هدف زندگیش همینه یعنی براش فرقی نمیکنه دیگه دنیاش چه مدلی باشه فقط میخواد پول داشته باشه و بچه دار بشه. این نتیجه تربیت غلط خانواده های ماست که بچه ها رو تو یه سیکلی انداختن خودشونم نمیدونن هدف شون از افرینش چیه! اگه این ادم تو عراق و سوریه بود بازم میگفت امام زمان بیاد که چی بشه؟؟ چرا ما فقط خودمون رو می بینیم و بقیه رو ادم حساب نمی کنیم؟ فرق ما با اون یهودی های صهیونیسم چیه که میگن همه ی ادم های دنیا برای این افریده شدن که برای ما کار کنن و کشته بشن؟؟
نقل قول
کوثر شاید ما اصلا 70 میلیونو جمع کردیم اون جمع کردنه نیست که سخته قسمت سخت کار اینه که مردم باید از درون به قول خودت احساس درد فقدان امامو بکنن ...با این وضعی که من میبینم بیشتریا دنبال مد و لباس و دوستی با جنس مخالفو اینا هستن کار خیلی سختی به نظر میاد
حرفت درست ولی میدونی ادما خیلی وقتا انقدر دررگیر روزمرگی هستن یادشون رفته کلا که بابا یه امامی دارند یه موعودی هست. همین ادما اولین مشکل که براشون پیش میاد چیکار میکنن؟ دخیل می بندن به پنجره فولاد! دعای توسل می خونن! فلان دعا رو میخونن نذر میکنن ! چرا؟ چون بسهو یادشون میفته که بابا برای حل هر مشکلی متخصص لازمه!
خیلی از جوونای ما که درگیر مد و دوستی و... هستند واقعا نمیدونن چرا رفتن! الگو شون تغییر کرده امام زمان رو به عنوان یه پدر نمیشناسن برعکس کسی میشناسن که قرار بیاد خون و خون ریزی راه بندازه هرکی پاشو کج گذاشت گردنشو بزنه همه رو بکشه یه نسل تازه راه بندازه! چهره ای که امام مون درست کردیم که شمشیر به دسته قراربیاد همه رو بکشه! بابا امام رئوفه ! یه دون از اهل بیت رو معرفی کن که شمشیر گرفت دستش رفت همه رو کشت! هیچ جنگی رو اهل بیت راه ننداختن و همیشه برای دفاع از حمله ای که بهشون شد اونم بعد کلی مرحله و جلوگیری از جنگ رفتن جلو! رحمه اللعالمین یعنی چی؟؟ یا خدا نعوذبالله دروغ گوئه یا اینا چرت و پرت میگن دیگه! که قطعا حالت دومه!
واسه همینه که ما باید چهره واقعی امام رو نشون بدیم .... اهل بیت ما هیچ مکارم اخلاقی نداشتن؟؟ هیچ سیره عملی خوبی نداشتن که ما زوم کردیم رو شمشیرشون؟ این همه موضوع برای معرفت و شناساندنشون برای مردم وجود داره بعد ما اومدیم رو چیا تمرکز کردیم؟
نقل قول
1-وقتی امام ظهور کردن دقیقا چه اتفاقی میفته که جهان پر از عدل و داد و گل و بلبل میشه؟ ینی یه معجزه ای میکنن که خصلتای بد انسانا همه نابود میشه و یهو همه متحول میشن و خوب میشن؟

بیا یه نگاه کنیم به اون چند سالی که امام علی هم در راس حکومت بودن هم در راس رهبری دینی ؟! چه اتفاقی افتاد که تو حوزه حکومتی حضرت علی هیچ فقری وجود نداشت و هیچ کسی حق کسی رو به ظلم از کسی نگرفت؟! ایا معجزه ای رخ داد؟ نه اولین مورد این بود افراد کاردان و با تقوا رو گذاشت در راس حکومتش افرادی مثل مالک و ... اینا تربیت یافته اهل بیت بودن میدونستن که درهر کاری فقط خدا رو ببینن دوم بیت المال رو برای همه تقسیم کرد پول قرار نبود دست یک نفر باشه ... تو حوزه امنیتی و دفاع از مرزها هم افراد مدیر و کاربلد در راس بودن هم همه چی در نظم بود همه هم باید کار میکردن. برای معاش مردم خودش دست به کار میشد نه که بالا بشینه دستور بده چاه ها کند و باغ ها و نخلستان ها به وجود اورد با دستای خودش و اونو به مردم فقیر داد بدون اینکه ازشون پولی بگیره! تو حوزه تربیت افراد خودش در راس بود و علم و دانش رو و سواد رو توسعه میداد. اینا معجزه نبود فقط همه ی این کارا دست کسی بود که کاربلده و میتونه و میخواد که انجام بده. دوران امام زمان هم قراره همه ی اینا درست بشه . قرار نیست معجزه ای رخ بده! چون لزومی نداره ... اگه همین تبلت رو به ادمای 1000سال قبل نشون بدیم نمیگن این معجزه ست؟! مطمئن باش وقتی با ظهور امام زمان که دریای علم هست حروف علم بشر تکمیل بشه و همه ی علومی که خداوند دراختیار بشر قرار داده به راحتی مورد استفاده قرار بگیره دیگه نیازی نیست بگیم اینا معجزه ست! خوشبختانه ما برای هر موردی یه مثال از اهل بیت قبلی داریم ادما در نتیجه غفلت و تربیت بد رفتار بد میکنن وقتی امام زمان نتیجه رفتارهای بد رو نشون بده دیگه کسی نمیره سراغشون وقتی دلیل علمی اورده بشه که چرا این کار بده و فلان کار چه اثری میزاره دیگه کسی سراغ کار بد نمیره . اون تعداد ادم هایی که واقعا خودشون می دونن که بد چیه و باز انجامش میدن خب نتیجه ش رو هم خواهند دید. مثلا همین اوباما و سران اروپا فکر میکنی نمیدونن که ادم کشتن بده؟؟ میدونن و برای رسیدن به اون اهداف شوم لازم می بینن که کمک کنن به گروه های تروریستی و ادم تربیت کنن واسه این کار... اهل بیت ما قرار نیست چیزی رو به زور به مردم به قبولونن! راه اینه چاه اینه هر کسی خواست میاد اونایی که سوال دارن میان می پرسن مثل مناظراتی که امام رضا با علمای ادیان دیگه داشت کاملا مشخصه ولی اگه کسی متوجه شد که عاقبت یه رفتار چیه و باز خواست بره همون سمت به نظرت اینکه طرف نتیجه عملش رو ببینه و زندگیش تباه شه به دلیل اینه که امام زمان اومده یا نتیجه جهالت خودشه؟ کی این وسط مقصره؟ ایا ما میتونیم بگیم که امام زمان باعث شد طرف سیاه بخت بشه؟ دیدن نتیجه رفتار با عدالت و حکمت و عقل کاملا همخونی داره وگرنه اگه بنا باشه هرکی هر کاری دوست داره بکنه و هییچیش هم نشه میشه همین مواردی که الان تو کشور می بینیم که بعضیا با لابی گری و رفاقت هر غلطی خواستن میکنن و کسی هم چیزی نمیگه! نمونه بزرگش اسرائیل و سازمان ملل!
نقل قول
کوثر اینکه گفتی امام زمان شیطونو نابود میکنن من تا حالا نشنیده بودم منبعی چیزی داری؟ تازه فقط شیطان نیست که نفس اماره هم هست ینی اونم نابود میکنن؟

طبق این ایه قران که شیطان از خدا وقت خواست برای اینکه مردم رو گمراه کنه و گفت به من تا قیامت فرصت بده و خداوند فرمود الی یوم المعلوم (تا زمان مشخص) این زمان مشخص تو روایات همون روز ظهور هست. احادیثش زیاده و اتفاقا معتبر من میگردم پیدا میکنم برات میزارم ولی فکر میکنم تو بحار ذکر شده ولی باز دقیقشو باید سرچ کنم . گردن شیطان توسط امام زمان زده خواهد و این طوری دیگه وسوسه کننده ی بیرونی ای مردم رو به سمت گناه نمی بره. نمونه ش مثل چی؟ حدیث داریم تو ماه رمضون شیاطین در غل و زنجیر هستند . اگه دقت کنی جرایم تو ماه رمضان خیلی کمه .. گناه کمتر میشه نسبت به بقیه سال نمیگم کلا نیستا هست ولی خیلی کمتره. زمان ظهور هم همین طوره شیطان نیست اما نفس اماره سرجاشه و این نفس باید باشه که بازم خالص ترین ادما رو از بقیه جدا کنه . ولی مهم ترین وسوسه کننده به بدی ها دیگه نیست .

اهان یافتم : وهب بن جمیع می گوید که از حضرت صادق(ع) پرسیدم این که خداوند به شیطان فرمود: «فإنک من المنظرین إلی یوم الوقت المعلوم» ـ یعنی تو تا روز وقت معلوم از مهلت داده شدگانی.(حجر/38) ـ این وقت معلوم چه زمانی است؟ فرمود: آیا پنداشته ای این روز، روز قیامت است؟ خداوند تا روز قیام قائم ما، به شیطان مهلت داده است. وقتی خداوند حضرتش را مبعوث می کند، حضرت به مسجد کوفه می رود، در آن هنگام شیطان در حالی که با زانوان خود راه می رود، به آنجا می آید و می گوید: ای وای بر من از امروز! پس حضرت مهدی(ع) موی پیشانی او را می گیرد، و گردنش را می زند، و آن هنگام، روز وقت معلوم است که مهلت شیطان به پایان می رسد.("تفسیر عیاشی"، ج2، ص243)

نقل قول
- اینکه میگن امام با شمشیر ذوالفقار حمله میکنن راسته؟الان چجوری با شمشیرشون آمریکا و اسرائیلی که بمب اتم دارن نابود میکنن؟

اینو میدونم که تمام سلاح های کشتار جمعی به دلیل اینکه با عقل و فطرت کاملا در تضاد از بین خواهد رفت . ولی برای جواب سوال تو یه لینک میزارم که به طور کامل جواب داده :
جواب

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۵ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: R.A.Lionel
پیام: ۷,۲۴۷
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۹
از: مشهد
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
کی میدونه فرق حکومت امام زمان و دیکتاتوری چه تفاوتی وجود داره؟ مگه اینکه یک نفر بر صدر حکومت باشه و دیگران مجبور به اطاعت از اون باشن دیکتاتوری نیست؟ شاید یکی دوست نداشته باشه حاکمش امام زمان باشه.

۱۶ شهریور ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
سیــدنــا الــقائـــده نوشته:

کی میدونه فرق حکومت امام زمان و دیکتاتوری چه تفاوتی وجود داره؟ مگه اینکه یک نفر بر صدر حکومت باشه و دیگران مجبور به اطاعت از اون باشن دیکتاتوری نیست؟ شاید یکی دوست نداشته باشه حاکمش امام زمان باشه.

قبل اینکه سوال رو جواب بدم یه مقدمه لازم داره .
باید اول دید معنی دیکتاتور چی هست ؟ خب من تعریف دقیق رو عینا میارم :
دیکتاتور (Dictateur) واژه فرانسوی است که به زبان فارسی راه یافته است،‌ و در لغت به معنای کسی است که دیکته می کند که بار معنوی مثبت و منفی دارد اما جنبه منفی آن به معنای خود رأی و مطلق العنان است.(معجم معین بخش دال) و در اصطلاح به کسی گویند که از طریق شورش یا کودتا قدرت را به دست آورده و خودسرانه و خودکامه بر مردم حکمرانی نماید.

از نظر قرانی هم بررسیش کنیم:
می توان به کلماتی مثل طغیان خود برتر بینی و تکبر و استکبار اشاره نمود، همه این کلمات درباره فرعون به کار رفته است،‌ در مورد خودبزرگ بینی فرعون فرمود:
إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلا فِي الْأَرْضِ وَ جَعَلَ أَهْلَها شِيَعاً يَسْتَضْعِفُ طائِفَةً مِنْهُمْ يُذَبِّحُ أَبْناءَهُمْ وَ يَسْتَحْيي‏ نِساءَهُمْ إِنَّهُ كانَ مِنَ الْمُفْسِدينَ، فرعون در زمين برترى‏جويى كرد، و اهل آن را به گروه‏هاى مختلفى تقسيم نمود گروهى را به ضعف و ناتوانى مى‏كشاند، پسرانشان را سر مى‏بريد و زنانشان را (براى كنيزى و خدمت) زنده نگه مى‏داشت او به يقين از مفسدان بود!(2)
و درباره استکبار فرعون و قومش می فرماید:
وَ قارُونَ وَ فِرْعَوْنَ وَ هامانَ وَ لَقَدْ جاءَهُمْ مُوسى‏ بِالْبَيِّناتِ فَاسْتَكْبَرُوا فِي الْأَرْضِ وَ ما كانُوا سابِقينَ، و «قارون» و «فرعون» و «هامان» را نيز هلاك كرديم موسى با دلايل روشن به سراغشان آمد، امّا آنان در زمين برترى جويى كردند، ولى نتوانستند بر خدا پيشى گيرند!(3)
همچنین در مورد طغیان فرعون، خطاب به حضرت موسی آمده است:
اذْهَبْ إِلى‏ فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغى‏، اينك به سوى فرعون برو، كه او طغيان كرده است.»(4)

حال اگر دیکتاتوری در قرآن به همان سه معنا (تکبر، طغیان، برتری جوئی) باشد، پاسخ سؤال شما طبق سه آیه فوق اینچنین است:
دیکتاتورها مردم را عقب مانده نگه داشته و از هیچ نوع جنایتی نسبت به جان و ناموس مردم دریغ ندارند.
دیکتاتورها نمی توانند بر خداوند پیشی گیرند.
دیکتاتورها مورد وعظ و ارشاد و مقابله جدی پیامبران و ایاء الهی هستند.
(2)سوره قصص آیه 5.
(3) سوره عنکبوت آیه 39.
(4) سوره طه آیه 24 و 43 و سوره نازعات آیه 17.

باتوجه به تعریف ما نمیتونیم به حکومت امام زمان و اهل بیت دیکتاتوری بگیم. چون حکومت انیبیا و اهل بیت و فرستاده های خدا هیچ وقت همراه ظلم و ستم نبوده و برعکس اینا دنبال احقاق حق مردم بودن و تاریخ شاهده که تو این راه از جون خودشون و خانواده شون هم گذشتن. اما اگر کسی بیاد بگه من کلا مخالف این هستم کسی بر من فرمان روایی کنه یا من نیازی به رهبر نمی بینم اینو باید از منظر عقل جواب داد که هر مجموعه ای برای پیش بردن اهداف کلی و جزییش نیازمند اعضایی داره و اون اعضا برای اینکه بتونن کاملا باهم هماهنگ و مکمل هم باشند نیاز به یک سرپرست دارند که رو کارشون نظارت داشته باشه وگرن هر کسی ساز خودش رو میزنه و هیچ عضوی با اون یکی هماهنگ نمیشه. درست مثل اینکه بگیم من نیازی به مغز ندارم ! این طوری اعضای مختلف بدن هر کاری دلشون بخواد میکنن و چیزی به نام حیات برای انسان رخ نمیده . حالا با توجه به اینکه مغز یا فرمانده برای هر مجموعه ای لازم هست می تونیم بررسی کنیم که چه نوع فرمانده ای ؟ چه کسی ؟ چه کسی باید اون رو انتخاب کنه. تو کل دنیا رو که بگردیم دوتا فرمانده بیشتر وجود نداره . فرمانده ای که به بدی ها امر میکنه و فرمانده ای که به خوبی ها امر مکنه. ( حق و باطل) ما تو جهان در این موضوع حد وسط نداریم . و این جبر نیست چون باید کاملا راه همه ی انسان ها مشخص باشه . هر کسی حق انتخاب داره که کدوم فرمانده رو میتونه انتخاب کنه و نتیجه ش هم پای خودشه . از اون جایی که همه ی ادم های دنیا خدا رو به صورت فطری می شناسن و میدونن که خدایی وجود داره ( حالا این وسط بعضیا خودشونو می زنن به کوچه علی چپ اون داستانش فرق داره) وقتی میدونن خدایی هست که همه ی این جهان و ادماشو و... افریده با منطق و عقلشون جوره که همون خدا به همه چی احاطه کامل داره و داناست مدبره و حکیم. میدونه که برای اینکه مجموعه ای که راه انداخته و هدفی براش تعیین کرده اولا به یک راهبر و جانشین در زمین نیازمنده ثانیا اون جانشین چه نوع ویژگی هایی باید داشته باشه که بتونه این همه موجود رو اولا تک تک به سمت کمال خودشون ببره درثانی کل مجموعه رو هم به هدف خودش برسونه. حالا با عقل جوره که خدا خودش باید کسی رو بفرسته و جانشین اون فرستاده هاش رو هم باید خودش انتخاب کنه. چون در مردم چیزهایی مثل عقل ، تجربه ، علم و حتی دانش، محدوده درثانی امیال و نفسی در مردم وجود داره که میتونه یه جایی کار رو خراب کنه.
و این نکته که شاید یکی دوست نداشته باشه امام زمان براش حکومت کنه . شاید که نه قطعا هستند ادم هایی که ولایت امام زمان رو دوست ندارند. چه امام زمان ما یعنی حضرت مهدی چه امامان قبلی. مگه مردم زمان حضرت علی دوست داشتن که حضرت علی براشون حکومت کنه؟ یا تک تک ائمه بعدی؟ مگه الان این همه ادمی که غرق تو گناه و سرگرمی های دنیایی هستند دوست دارن امام زمان بیاد؟ پس هستند. خداوند اینجور وقتا این موضوع رو یاداوری میکنه که خیلی خب باشه چیزی که من برای شما تعیین کردم رو نخوایید و نپسندید حالا برید ولایت شیطان رو برگردن بگیرید. ولی اگه حالتون بد شد اگه زندگی تون تباه شد اگر هزاران بیماری جسمانی و روحی داشتید گله نکنید . (چیزی که الان خیلی زیاد می بینیم) . ولایت به معنی دوستی نیست. کاملا به معنی سرپرستی هست. از لفظ ولایت استفاده شده برای این که مردم بدونن این یک امر الهیه که تو باید انتخاب کنی ولایت چه کسی رو میخوای؟ اگر امام زمان بود خوش به سعادتت اگر نه منتظر باش که توهم مثل خیلی از گذشته گان جزو گروه خاسران باشی. و این وعده الهیه. به معنای دوستی نیست چون عشق و دوستی یک امر درونیه و نمیتونیم به زور کسی رو وادار کنیم که کسی رو دوست داشته باشه. نمی تونیم بهش بگیم تو باید اینو دوست داشته باشی . ولی ما می تونیم دوتا راه بهش نشون بدیم که خودش انتخاب کنه سرپرستی کدوم رو میخوای؟؟ ضمن اینکه سرپرستی خودش بعدها میتونه دوستی و عشق رو هم بیاره . پس مهم ترین نکته این شد که دیکتاتوری یعنی اون حکومتی که مردم نمیخوان و با ستم و از بین رفتن حقوق مردم رخ میده. درحالیکه حکومت امام زمان حکومتیه که مردم میخوان چون از ستم قبلی ها خسته ن و اینکه هیچ جاییش قرار نیست ظلمی رخ بده. ( برای این حرفم استناد میکنم به اون چند سالی که امام علی هم رهبر حکومتی بودن هم دینی و تو سیطره حکومتی ایشون هر کسی با هر دینی از حقوق خودش بهره مند بود و ستمی به کسی نشد).

۱۶ شهریور ۱۳۹۳
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
این تعاریف شما درست ولی این حرفها وقتی درست که حکومت امام زمان مشروع باشه، وقتی مردم یک جامعه دوست ندارند امام زمان براونا حکومت کنه چی؟ وقتی مقبولیتی نداره امام زمان چی؟

حالا اگه اکثریت رای دادند و مشروع هم شد، شما فرض کن امام زمان ظهور کردند، در حکومتشون 60% خواهان حکومتن مابقی دوست ندارم جامعه اسلامی با رهبری ایشون داشته باشند، اون 40% چه گناهی کردن؟

تو دنیای غرب تعریف آزادی این هرکس آزاد هرکار و هردینی دلش میخواد داشته باشه، تحت نظر یک قانون مشترک که همه قبولش دارند، این مدل حکومت مگه چه عیبی داره؟

۱۶ شهریور ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو
مشروع یعنی چی؟
اگر به فرض مثال امام زمان بیاد مردم کشورهای اروپا و امریکا بگن که اقا با این چیزایی که ما از دنیا میخوایم مثلا صلح ثروت برای همه اموزش رایگان برای همه و.... امام زمانی که میاد مخالفتی نداره پس ما قبولش داریم بعد سردمدارانشون بیان بگن نه ما نمیخوایم چون منافع ما داره به خطر میفته به نظر شما کدوم درسته؟ ایا باید رضایت اونا رو هم درنظر گرفت؟ اگر بنا باشه هر کسی هر نوع ازادی ای که خودش تعریف کرده برای خودش رو داشته باشه و نخواد از دست بده خب همینی میشه که الان هست یه عده زورشون بیشتره میتونن حق دیگرانو هم بخورن ازادی بیشتری هم داشته باشن اما اگه بناست هر کسی در حد و مرز خودش حق و حقوقی داشته باشه و به اونا هم برسه اشکالش چیه؟؟ ببینید بنا نیست امام زمان بیاد مرزها و حد حدود رو برداره هر کسی هر کاری دلش خواست بکنه یه عده هم این وسط ناراحت باشن! خب بله تو زمان امام علی هم طلحه زبیر از این که امام اومد تمام اموال مردم رو به خودشون برگردوند و اموالی که اینا جمع کرده بودن و به ناحق بود رو از دست شون گرفت ناراحت شدن! ایا ما الان میتونیم بگیم چون طلحه وزبیر از حکومت امام ناراحت بودن حکومتش شرعی نبود؟؟ شرع اصلا به این معنا نیست که مردم چی دوست دارن! شرع یعنی اون قوانینی که خدا تعیین کرده رعایت بشه . حتی اگه بناست کسی ناراحت بشه که چه بسا چیزهایی که ما دوست نداریم و به نفع ماست و چیزهایی که دوست داریم و به نفع ما نیست. ضمن این که حکومت امام زمان این مدلی نیست که کسی توش حق اعتراضی نداره همه باید ساکت باشن وبه فرمان! هرکسی هر مساله ای داره می تونه بگه و براش جواب هست این دموکراسیه ! ولی منطقی نه که طرف بیاد لجبازی کنه و هرچی هم بهش بگن قانع نشه. خب قانع نشدن اون طرف که هیچ مبنای عقلی نداره یه چیزیه که تحت اختیار خودشه و میتونه انتخابش کنه جامعه اسلامی هم کاری باهاش نداره تا زمانی که به حقوق دیگران تجاوز نکنه . من یه صحبتی شنیدم از اقای رائفی پور درباره نحوه قضاوت کردن و حق گرفتن : تو اون زمان مثلا طرف میاد میگه فلانی اومده مالی از من رو دزدیده اولا که به شکایت اون رسیدگی میشه وقتی تموم شد میگن خب حالا خودت هم باید حقی که از مثلا بهمانی ضایع کردی برگردونی ! این نیست که هر کی بیاد حرفی بزنه و فقط حق خودشون بگیره هرجایی هر ظلمی ولو کوچیک رخ بده باید برگرده . یک نمونه از قیامت رو زمین باید رخ بده که چطور خدا این همه ادم رو قراره داوری کنه و این اتفاق فقط به دست حجت خدا میتونه رخ بده. مطئمن باشید حکومت امام زمان حکومتیه که اکثریت جامعه دوستدارش هستن مثل حکومت سلیمان نبی یا حضرت داوود. بعد هم تو زمان حکومت امام زمان عقل بشر (عقل با مغز و تفکر و دانش و... تفاوت داره) به شدت زیاد خواهد شد . میتونه تشخیص بده چی خوبه چی بده و به واسطه این که وسوسه کننده بیرونی ای به اسم شیطان نیست خیلی از جرایم و گناه ها کم میشه درصدشون میاد پایین و به همین خاطر مردم در تشخیص خوبی و بدی مشکلی ندارن. فقط درصد پایینی از مردم می مونن که واقعا نمیخوان اختیارا نمیخوان این مدلی زندگی کنن و غرق گناه میخوان باشن که خب تکلیف اونا مشخصه.

۱۶ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Ali.Rezaei
پیام: ۳,۸۴۱
عضویت از: ۱۳ آذر ۱۳۸۹
از: Behshahr
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایوف
- یه زمانی جوون بودیم، جوونی کردیم : پرسپولیس!!
- spain
- داداشم که تو زمین های خاکی بازی می کنه!!!
- pep
- افشین امپراتور
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
تو رو خدا یکمی خلاصه تر بنویسید اگر ممکنه نیست من با موبایل میام یکی دو روزه، خوندنش خیلی سخته

در جواب ابوالفضل جانه خودم زمانی حضرت ظهور میکنه که کل جامعه جهانی خواهان اومدنشون بشن.. این یعنی هم مقبولیت و هم مشروعیت... باید کار دنیا به جایی برسه که همه یکصدا منجی رو صدا کنند.

دنیا به جایی میرسه که همه خواهان اسلام فرهنگی میشن... نه اسلام اعتقادی. یعنی همه میدونن که دروغ بده و انجامش نمیدن... کمک کردن خوبه و انجامش میدن... مسایلی از این دست. گمون نکنم اینطور باشه که وقتی حضرت ظهور کنن یه نماز جماعت برپا میکنن و کل دنیا به ایشون اقتدا میکنن. اسلام فرهنگی بین همه مردم دنیا رواج پیدا میکنه... کما اینکه مسایل اعتقادی هم پابرجا خواهد بود. این روند که گفتم معقول تر به نظر میرسه... اینطوری میشه سیر گسترش اسلام رو بهتر دید.

مستان سلامت می کنند
۱۶ شهریور ۱۳۹۳
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
تو رو خدا یکمی خلاصه تر بنویسید اگر ممکنه نیست من با موبایل میام یکی دو روزه، خوندنش خیلی سخته

چشم سعی خودمو میکنم

۱۶ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Ali.Rezaei
پیام: ۳,۸۴۱
عضویت از: ۱۳ آذر ۱۳۸۹
از: Behshahr
طرفدار:
- messi
- یوهان کرایوف
- یه زمانی جوون بودیم، جوونی کردیم : پرسپولیس!!
- spain
- داداشم که تو زمین های خاکی بازی می کنه!!!
- pep
- افشین امپراتور
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
KOSAR نوشته:

نقل قول

چشم سعی خودمو میکنم

فکر می کنم اگر تو این زمینه کتابی بنویسید بالغ بر 26 جلد بشه

مستان سلامت می کنند
۱۶ شهریور ۱۳۹۳
نام کاربری: Ice.Girl
پیام: ۴,۳۰۴
عضویت از: ۸ شهریور ۱۳۸۹
از: mashhad
طرفدار:
- همه به خصوص فابرگاس
- رونالدينيو
- پرسپوليس
- آلمان و اسپانيا
- فقط علی کریمی
- پپ گواریولا و یورگن کلوپ
- قطبی-ابراهیم زاده
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
خیلی از جوونای ما که درگیر مد و دوستی و... هستند واقعا نمیدونن چرا رفتن! الگو شون تغییر کرده امام زمان رو به عنوان یه پدر نمیشناسن برعکس کسی میشناسن که قرار بیاد خون و خون ریزی راه بندازه هرکی پاشو کج گذاشت گردنشو بزنه همه رو بکشه یه نسل تازه راه بندازه!

آره متاسفانه الان خیلیا اینجوری فکر میکنن به نظر اول باید دید مردم به امام عوض شه
خیلیا واقعا دوست دارن امام ظهور کنه دعا هم میکنن که بیاد ولی طوری که اونا تو خونشون راحت بشینن امام با شمشیرش بره خون همه آدم بدا رو بریزه بعدم در جهان عدل و داد برقرار شه اونا هم استفاده کنن اصلا فکر نمیکنن برا این که امام ظهور کنه اول مردم باید خودشونو آماده کنن نمیشه که پاتو بندازی بالا پات منتظر باشی که یه منجی بیاد همه چی رو درست کنه و تو هم بدون هیچ دردسری استفاده کنی ولی کوثر به قول خودت تا بلایی مثل داعش سرما نیاد هیچوقت اون احساس نیازی که باید بکنیمو نمیکنیم

مرسی کوثر جون بابت جوابات

نقل قول
تو رو خدا یکمی خلاصه تر بنویسید اگر ممکنه

کوثر اینقدر زیاد مینویسه منو یاد یه بنده خدای بلاکی میندازه
ولی اطلاعاتت خیلی خوبه آفرین ایشالا جز 313 یار امام بشی

۱۶ شهریور ۱۳۹۳
طرفدار:
- مسی
- آنری
- پرسپولیس
- ایران
- گواردیولا، فرگوسن
گروه:
- كاربران بلاک شده
افتخارات
جوابهای شما کامل و کافی نیست چون فکر میکنم صورت سوال درست مطرح نکردم! ببینید الان نظام حاکم بر غرب چی؟ جدایی دین از سیاست، قوانین هم طوری وضع شده که هرکس آزاد هرکار دلش میخواد بکنه تاجایی که به آزادی دیگران لطمه ای وارد نشده! بنظر شما این مدل حکومت ایرادش چی؟

شما اول باید به طرف ثابت کنی که مدل حکومتت مشکل داره، بعد بخوای بهش یک نمونه اصلاح شده بدی، وقتی طرف مدل حکومتش قبول داره و راضی و داره زندگیشو میکنه امام زمان چی این وسط؟! به شما میگه ما داریم زندگیمونو میکنیم، شما برید منتظر بشید یکی بیاد تا نجاتتون بده! این جوابی که میدن، شما تا زمانی که بهش ثایت نکردی بابا مدلت مشکل داره، از چی میخوای دفاع کنی؟

حالا بیاین هرتعداد خط میخواین جواب بدین اینجا آزادی .

در مورد مشروعیت هم که گفتم، اعتقاد اونها بر این که این سرزمین مال خودمون، مالک ما هستیم، خودمون باید تصمیم بگیریم کی برما حکومت کنه! مثلا زمینی که مشاء مال 30 نفر، برای انتخاب کسی که حرف آخر بزن خود مالکین باید تصمیم بگیرن، نه خدا! لطفا به این هم جواب بدین

۱۶ شهریور ۱۳۹۳

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۳۹۰ بازدید
۳۵ دقیقه قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۰۹,۸۸۲ بازدید
۳۸ دقیقه قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۴۳,۵۹۳ بازدید
۴۱ دقیقه قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۹۶۲ بازدید
۲۲ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۰,۲۹۸ بازدید
۲۲ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۹۰۵ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۱,۸۱۵ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۵۶۷ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۲۶ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۸۵۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۳۰ کاربر آنلاین است. (۱۵۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۳۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!