به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۸ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد در مورد بارسا
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
infinite iniesta نوشته:

نقل قول
mamadiiiiii نوشته:

نقل قول
یا لثارات الحسن نوشته:

متاسفانه هزاران بار اگه گفته بشه که بحث کیفیت بازی با بحث نتیجه مستقل از همن، تهش باز یه سری تمام تحلیلشون به «بردیم / باختیم» ختم میشه. اینکه «نتیجه خوبی گرفتیم ولی بازی خوبی نکردیم» کاش انقدر درکش سخت نبود برای عده‌ای.

من از روز اول می‌دونستم والورده گاوی بیش نیست و آخر مسیرش تیمو نابود می‌کنه. همچین حسی به کومان ندارم. کاملا مردد و ۵۰-۵۰ م در موردش و باید دید چه خواهد شد. ولی اینکه آدم با ۲ تا برد جوگیر بشه و حرف از تحول بزنه، چیزی که تو زمین بازی دیده نمیشه، همون اتفاقیه که زمان والورده هم افتاد.

وقتی بحث از تغییر میشه باید چیزی باشه که ملموس باشه، یعنی مصداق بیرونی داشته باشه، نه اینکه تو ذهن عده‌ای صرفا اتفاق بیافته. من اگر بخوام در مورد تاثیر تفکر تاکتیکی انریکه رو بازی اسپانیا صحبت کنم کاملا می‌تونم در مورد موارد مشخص و ملموس صحبت کنم. ولی اینکه ما پاس‌هامون بهتر شده این اسمش تحول نیست.

والورده می‌گفت توپ رو بدید مسی بازی رو در بیاره، ستین می‌گفت انقدر وسط زمین پاس بدید تا یه راهی باز شه. وقتی قرار باشه ما همچنان وسط زمین هی پاس بدیم، کومان چطوری کیفیت پاس‌ها رو ارتقا داده؟ تمرین پاس می‌کنه با بازیکنا؟ یا قبلا بازیکنامون پاس دادن بلد نبودن الان یاد گرفتن؟

متاسفانه یا خوشبختانه بحث تاکتیک و سبک بازی خیلی عمیق‌تر از این سطح تحلیل عمومیه که «بردیم پس خوب بودیم» یا «باختیم پس بد بودیم»!

وایییی خدا من😀اینکه میگید تو بازی تحولی دیده نمیشه میخوام برم از پشت بوم خودمو پرت کنم پایین😑
اخه چراااا چرااااا....چطور ما تحول نداشتیم؟!😑😑😑
اینهمه افزایش دوندگی کارای ترکیبی کارای بدون توپ خلق موقعیت های بهتر و بهتر شدن واضح بعصی مهره ها(بجز دفاع متاسفانه که هنوز گیج میزنه)تغییر نبیست؟!😀
من تنها چیزی ک میتونم تصئر کنم اینه که هنوز بوسکتس رو میبینید همه چیز برای شما تحت شعاع قرار میگیره😂حقم دارید منم حالم بهم میخئره ازش ولی واقعا اینکه میگید تغییری نبود نمیدونم چی بگم😀
پ ن:برای اولین بار پس از قرن ها دوندگی مون از حریف بیشتر بوده😀و سلطان بوسکتس در تیممون از همه بیشتر دوید😀😀😀

الکی دویدن بوسکتس فقط موجبات خنده منو فراهم کرد و یه آهنگ پت و مت میشد روش گذاشت! وسط زمین بود عین مرغ پر کنده میدوید چپ و راست و جالبه هیچ وقت هم نمیرسید...سرعت که نداره و برای این مصدوم نمیشه چون هیچ وقت درگیر نمیشه! از اون برچسب بازیسازی و نظم دادن به تیم هم الان فقط به مسی پاس دادنش مونده ازش!
داره سگ دو میزنه فیکس بودنش خراب نشه بگه منم هستم!

خبر مرگش بیاد نکبت.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: Greatest.Ever
پیام: ۱,۱۳۹
عضویت از: ۲۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- یوهان کرویف - پپ - ژاوی و مسی.
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
تاکید کومان هم روی اینکه ترینکائو و پدری بهتر از دمبله‌ن چون بیشتر به دفاع کمک می‌کنن یعنی از قضا توجهش به دفاع شاید حتی از والورده هم بیشتر باشه.

این نتیجه گیری بسیار سطحیست جناب آقای ایمنی. وظایف دفاعی وینگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست! و تاکید مربی به این امر به معنای رویکرد تدافعی نیست! با چنین نتیجه گیری کرویف دفاعی ترین مربی تاریخ باید قلمداد بشه چون تو سبک توتال فوتبال مهاجمان هم باید در دفاع شرکت کنند همونطور که مدافعان در حمله.
اگر وینگر نتونه تو وظایف دفاعیش خوب عمل کنه فشار روی خط هافبک و دفاع زیاد میشه! این دیگه دو دو تا چهار تای فوتبال محسوب میشه. اگر وینگر در وظایف دفاعیش خوب نباشه عمل بازپسگیری توپ از یک خط عقب تر شروع میشه و این یعنی فشار زیاد روی خط هافبک!
خب واضحه دمبله در این مورد خوب نیست. دمبله وینگری نیست که پرس سنگین از یک سوم دفاعی حریف جهت بازپسگیری توپ انجام بده. لازمه اینکار دوندگی بی امان جهت تحت فشار قرار دادن بازیکن صاحب توپ و بستن کانال های ارتباطی بازیکن دارنده توپ هست.
وظایف دفاعی وینگر در هر «سبکی» اهمیت بالا داره. تاکید میکنم در هر سبکی!

۱۱ مهر ۱۳۹۹
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Greatest Ever نوشته:

نقل قول
تاکید کومان هم روی اینکه ترینکائو و پدری بهتر از دمبله‌ن چون بیشتر به دفاع کمک می‌کنن یعنی از قضا توجهش به دفاع شاید حتی از والورده هم بیشتر باشه.

این نتیجه گیری بسیار سطحیست جناب آقای ایمنی. وظایف دفاعی وینگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست! و تاکید مربی به این امر به معنای رویکرد تدافعی نیست! با چنین نتیجه گیری کرویف دفاعی ترین مربی تاریخ باید قلمداد بشه چون تو سبک توتال فوتبال مهاجمان هم باید در دفاع شرکت کنند همونطور که مدافعان در حمله.
اگر وینگر نتونه تو وظایف دفاعیش خوب عمل کنه فشار روی خط هافبک و دفاع زیاد میشه! این دیگه دو دو تا چهار تای فوتبال محسوب میشه. اگر وینگر در وظایف دفاعیش خوب نباشه عمل بازپسگیری توپ از یک خط عقب تر شروع میشه و این یعنی فشار زیاد روی خط هافبک!
خب واضحه دمبله در این مورد خوب نیست. دمبله وینگری نیست که پرس سنگین از یک سوم دفاعی حریف جهت بازپسگیری توپ انجام بده. لازمه اینکار دوندگی بی امان جهت تحت فشار قرار دادن بازیکن صاحب توپ و بستن کانال های ارتباطی بازیکن دارنده توپ هست.
وظایف دفاعی وینگر در هر «سبکی» اهمیت بالا داره. تاکید میکنم در هر سبکی!

کلا نگرفتی من چی گفتم برا خودت بافتی رفتی.

یاد لوئیز فن خال لعنت الله افتادم که به ساویولا می‌گفت باید تو دفاع شرکت کنی!

بله همه وظیفه دفاعی دارن ولی به قول معروف این کجا و آن کجا...

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: Hossein.hadi.Moghadam
پیام: ۵۱۲
عضویت از: ۱۰ تیر ۱۳۹۹
از: Rasht
طرفدار:
- Pep
- Messi
- سپیدرود
- آرژانتین
- علی کریمی
- کلوپ و مارچلو بیلسا
- حجازی
گروه:
- کاربران عضو
دوستان چقدر بحث های شما جذابه و این خوبه ولی در آخر ما همه طرفدارهای دوآتشه بارسلونا هستیم و هممون امیدوار به بازگشت به روزهای طلایی

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: AmirHo$$ein
پیام: ۵۲
عضویت از: ۲۱ دی ۱۳۹۶
از: tehran
طرفدار:
- Messi
- Ronaldinho
- پرسپولیس
- آرژانتین
- علی دایی
- گواردیولا
- برانکو
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
یا لثارات الحسن نوشته:

نقل قول
AmirHossein نوشته:

در مورد وابستگی به مسی من منظورم فقط این بازی نبود. بازی قبل هم منظورم بود و شما اینو مقایسه کن با زمان والورده و ستین که بازیکنا فقط دنبال این بودن که توپ رو برسونن به مسی که هنوزم آثارش تا حدی مونده بازیکنایی مثل بوسکتس و روبرتو و گاهی آلبا انگار به جز مسی کسی تو تیم نیست. به نظرم کومان داره به سمتی میره که از مسی به عنوان یه نیروی کمکی فوق العاده استفاده کنه نه مثل والورده و ستین کل تیم رو بر پایه مسی ببندن.

اگر اینطور باشه خوبه. البته اینو در نظر بگیریم که امسال بازیکنایی که بشه روشون حساب کرد بیشتر داریم، گرچه زمان والورده هم امثال کوتینیو و دمبله بودن ولی با حماقت مربی نابود شدن.

به شخصه همچنان عقیده دارم تیم باید حول محور مسی حرکت کنه اما اگه بازیکنای مستعد مثل فاتی و ترینکائو و کوتینیو رو کومان بتونه حسابی راه بندازه، دیگه اون بار فشار کشنده روی مسی نمیاد و می‌تونه خیلی موثرتر باشه.

اتفاقا این بزرگترین اشتباست که تیم بخواد حول مسی بچرخه. نمونش رو تو آرژانتین و بارسای ستین و والورده دیدیم که تیم اگه حول بازیکن بچرخه به مشکل میخوره. اکثر بازی هایی که تیم حریف ۲-۳ نفر رو برای مهار مسی گذاشته بودن بارسا جلوی این تیما به شدت کم آورده و شاید تو ضربات ایستگاهی مسی تونسته کمک کنه. ولی الان به نظرم یه فرصته خوبه که بازیکنایی که داریم رو هم به کار بگیریم و این یعنی دو جنبه برای حمله. یکی مسی یکی هم بقیه بازیکنا. که اگه مسی آزاد باشه مهارنشدنیه و اگه مسی مهار شده باشه بازیکنایی مثل کوتینیو و فاتی و ترینکائو و حتی دمبله به کمک تیم بیان. من حس میکنم تو این دو بازی به این مسئله داریم میرسیم و به نظرم این باعث میشه تیم بتونه حمله های مکرری داشته باشه و مسی هم انرژی کمتری بزاره و ۹۰ دقه یه مسی ای داریم که هر لحظه خطرناک میتونه باشه.

البته اینم باید اضافه کنم که منظور شما یه چی مثل بارسای ۲۰۱۰ هستش که خلق موقعیت برای مسی بود و مسی با مهارت تموم کنندگیش باعث گل زنی و برد میشد. و من حس میکنم امسال اگه پیانیچ هم فیکس بشه با وجود پیانیچ و دیانگ و کوتینیو بتونیم خلق موقعیت های خوب نه فقط برای مسی بلکه برای فاتی هم بکنن.

۱۱ مهر ۱۳۹۹
The Emperor
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
AmirHossein نوشته:

نقل قول
یا لثارات الحسن نوشته:

نقل قول
AmirHossein نوشته:

در مورد وابستگی به مسی من منظورم فقط این بازی نبود. بازی قبل هم منظورم بود و شما اینو مقایسه کن با زمان والورده و ستین که بازیکنا فقط دنبال این بودن که توپ رو برسونن به مسی که هنوزم آثارش تا حدی مونده بازیکنایی مثل بوسکتس و روبرتو و گاهی آلبا انگار به جز مسی کسی تو تیم نیست. به نظرم کومان داره به سمتی میره که از مسی به عنوان یه نیروی کمکی فوق العاده استفاده کنه نه مثل والورده و ستین کل تیم رو بر پایه مسی ببندن.

اگر اینطور باشه خوبه. البته اینو در نظر بگیریم که امسال بازیکنایی که بشه روشون حساب کرد بیشتر داریم، گرچه زمان والورده هم امثال کوتینیو و دمبله بودن ولی با حماقت مربی نابود شدن.

به شخصه همچنان عقیده دارم تیم باید حول محور مسی حرکت کنه اما اگه بازیکنای مستعد مثل فاتی و ترینکائو و کوتینیو رو کومان بتونه حسابی راه بندازه، دیگه اون بار فشار کشنده روی مسی نمیاد و می‌تونه خیلی موثرتر باشه.

اتفاقا این بزرگترین اشتباست که تیم بخواد حول مسی بچرخه. نمونش رو تو آرژانتین و بارسای ستین و والورده دیدیم که تیم اگه حول بازیکن بچرخه به مشکل میخوره. اکثر بازی هایی که تیم حریف ۲-۳ نفر رو برای مهار مسی گذاشته بودن بارسا جلوی این تیما به شدت کم آورده و شاید تو ضربات ایستگاهی مسی تونسته کمک کنه. ولی الان به نظرم یه فرصته خوبه که بازیکنایی که داریم رو هم به کار بگیریم و این یعنی دو جنبه برای حمله. یکی مسی یکی هم بقیه بازیکنا. که اگه مسی آزاد باشه مهارنشدنیه و اگه مسی مهار شده باشه بازیکنایی مثل کوتینیو و فاتی و ترینکائو و حتی دمبله به کمک تیم بیان. من حس میکنم تو این دو بازی به این مسئله داریم میرسیم و به نظرم این باعث میشه تیم بتونه حمله های مکرری داشته باشه و مسی هم انرژی کمتری بزاره و ۹۰ دقه یه مسی ای داریم که هر لحظه خطرناک میتونه باشه.

البته اینم باید اضافه کنم که منظور شما یه چی مثل بارسای ۲۰۱۰ هستش که خلق موقعیت برای مسی بود و مسی با مهارت تموم کنندگیش باعث گل زنی و برد میشد. و من حس میکنم امسال اگه پیانیچ هم فیکس بشه با وجود پیانیچ و دیانگ و کوتینیو بتونیم خلق موقعیت های خوب نه فقط برای مسی بلکه برای فاتی هم بکنن.

نه اشتباه می‌کنی. حول محور مسی چرخیدن معنیش تیم والورده نیست.

یادمه انریکه می‌گفت مسی بهترین بازیکن تاریخه و وابسته بودن به مسی اجتناب ناپذیره. اما تیم انریکه تیم‌ترین بارسای هزاره جدید بود و یادمه حتی آمارش تو دورانی که مسی مصدوم بود بهتر هم بود. حتی تو بازیای بزرگ مثل رمونتادا هم کاملا تیم بود که بازی می‌کرد نه مسی.

منظورم از محوریت مسی اینه که مسی رهبر تیم باشه و بقیه رو هدایت کنه. نبوغ و دانش مسی اینطور باید به بقیه منتقل بشه. رفتنش مثل فصل قبل که می‌خواست بره یا کنار گذاشتنش اینطوری قرنی رو نابود خواهد کرد.

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: CarlesAlenya
پیام: ۳۱,۲۸۰
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
من متظرم بازی با سویا امتیاز بدیم بعد بیام بکوبم ..

مربی که الماسی مثل ریکی رو داره و میگه بهت بازی نمیرسه بهتره بری .. باید بهش شک کرد !

الان کل بار هافبک رو دوش دیانگ ه .. کنارش یه مکملی مثل ریکی یا پیانیچ احتیاج داره .. بوسکتس مگه چقد تو دفاع تاثیر داره که این همه بازی میکنه؟! اگه بگم تاثیرش تو دفاع مثل دمبلس، دروغ نگفتم ..

با حضور بوسکتس و دی یانگ تو هافبک، مسی باز باید بیاد عقب بازی سازی کنه .. که همین به وابستگی تیم به مسی منجر میشه ..

کومان هم از اون دست مربیاس که ترکیب ثابتش رو پیدا کنه، سخت بهش دست میزنه .. یعنی کاملا احتمالش هست همین پیانیچ تعویضی بوسکتس بیاد تو زمین .. نه اینکه جاشو بگیره ..

این که تیم تغییرات مثبتی داشه درسته .. هیشکی نمیتونه منکرش بشه .. به عنوان مثال پرسینگ خوب شده .. دوندگی زیاد شده .. سرعت بازی بیشتر شده و ...

اما اینا در مقابل تیم والورده و ستین تغییر محسوب میشه و هنوز با استانداردا فاصله داره که البته به مرور زمان به نظر میتونه خیلی بهتر بشه ..

اما اینکه با این همه ستاره و با یکی دو بازی نسبتا خوب بیایم بگیم کومان معجزه کرده و مهره ی گمشده ی بارساس و فلان و ..

زوده ..

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: recovery
پیام: ۲۷۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
از: b to che
طرفدار:
- موسی(mosi)
- خرس
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Carles Aleñá نوشته:

مربی که الماسی مثل ریکی رو داره و میگه بهت بازی نمیرسه بهتره بری .. باید بهش شک کرد !

الان کل بار هافبک رو دوش دیانگ ه .. کنارش یه مکملی مثل ریکی یا پیانیچ احتیاج داره .. بوسکتس مگه چقد تو دفاع تاثیر داره که این همه بازی میکنه؟! اگه بگم تاثیرش تو دفاع مثل دمبلس، دروغ نگفتم ..

با حضور بوسکتس و دی یانگ تو هافبک، مسی باز باید بیاد عقب بازی سازی کنه .. که همین به وابستگی تیم به مسی منجر میشه ..

کومان هم از اون دست مربیاس که ترکیب ثابتش رو پیدا کنه، سخت بهش دست میزنه .. یعنی کاملا احتمالش هست همین پیانیچ تعویضی بوسکتس بیاد تو زمین .. نه اینکه جاشو بگیره ..

این که تیم تغییرات مثبتی داشه درسته .. هیشکی نمیتونه منکرش بشه .. به عنوان مثال پرسینگ خوب شده .. دوندگی زیاد شده .. سرعت بازی بیشتر شده و ...

اما اینا در مقابل تیم والورده و ستین تغییر محسوب میشه و هنوز با استانداردا فاصله داره که البته به مرور زمان به نظر میتونه خیلی بهتر بشه ..

اما اینکه با این همه ستاره و با یکی دو بازی نسبتا خوب بیایم بگیم کومان معجزه کرده و مهره ی گمشده ی بارساس و فلان و ..

زوده ..

منتظرم تیم برنده بشه بازی با سویا...بیام نظرانو بخونم😀

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: you.are.barcelona
پیام: ۱,۰۰۶
عضویت از: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
از: مازندران
طرفدار:
- مسی
- یوهان کرایف
- استقلال
- المان
- امید نورافکن
- لوچو
- شفر
گروه:
- کاربران عضو
ایشالله تا اخر عمرت نتونی بکوبی و ما راحت باشیم .

۱۱ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: iman_khatar
پیام: ۲,۸۲۱
عضویت از: ۳ بهمن ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
- تیم گالری
- مدیران گالری
نقل قول
Carles Aleñá نوشته:

زوده ..

کاملا حق داری بوسکتس چرا توی ترکیبه عجیبه پیانیچ فیکس بشه بوسکتس هم کلا بشینه نیمکت بلکه فصل بعد خدافظی کنه راحت شیم ازش

۱۱ مهر ۱۳۹۹

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۵,۹۸۸ بازدید
۲ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۹۴۹ بازدید
۱۶ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۹۰۵ بازدید
۱۷ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۹,۱۹۳ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۵۳۰ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۸۸۴ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۲۱۷ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۱۰ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۵۵ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۸۳ کاربر آنلاین است. (۱۶۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۸۳

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!