به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱۷ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث آزاد در مورد بارسا
نام کاربری: recovery
پیام: ۲۷۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
از: b to che
طرفدار:
- موسی(mosi)
- خرس
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
یا لثارات الحسین نوشته:

اینکه مسی کم می‌دوه پس بده یعنی نداشتن درک درستی از فوتبال. دوندگی تو فوتبال لازمه اما انرژی بازیکنا باید بهینه و درست مصرف بشه.

یادمه من خودم یه زمانی نوک حمله بازی می‌کردم، مربی می‌گفت اصلا لازم نیست به دفاع کمک کنی. انرژیتو نگه دار برای حمله. من موقع دفاع قدم می‌زدم ولی موقع حمله بیشتر از همه مدافعای حریف انرژی داشتم.

اصلا قرار نیست همه بازیکنا یه اندازه بدون. تاثیرگذاری هر بازیکنی با دیگری فرق داره.

ببینید این که هر کس در حد خودش دوندگی داشته باشه صحیحه اما یک سری استاندارد وجود داره...بازیکنی که دو نیمه جمعا شیش کیلومتر میدوه واقعا فصله زیادی با استاندارد ها داره...مصرف بهینه انرژی رو قبول دارم اما نه این که توش تفریط بشه...به هر حال اون ادم ورزشکاره توان بدنیش باید مثل یه ورزشکار باشه درسته؟دیگه حداقل نه یا ده کیلومتر مینیمم چیزیه که میشه از یه فوتبالیست برای یه بازی کامل انتظار داشت...
اینهمه اینور اونور تو کانالای بارسایی بعضی وقتا میگردم به هزار چیز در مورد عامل افت اشاره میکنن که یه سریاشم(نه همش) مسخرس اما واقعا کسی نمیبینه تو این سالها یکی از عوامل مهم این باخت ها دوندگی و امادگی فیزیکی بهتر تیم حریف بوده؟!بایرن رم لیورپول نر سه رو برید ببینید...بدون استثنا تیمای حریف با سرعت بالا توپو به گردش در میاوردن و همچنین بازی بدون توپ و جایجایی بالا...
من دیگه نمیدونم چی بگم😀
هر ورزش به دو قسمت تبدیل میشه...یکیش توانایی فنی مخصوص اون رشته هست و یکی دیگه امادگی فیزیکی مخصوص اون رشته که به هر دوش زیاده...شما نمیتونی به یه بوکسور بگی چون همه فن ها رو بلدی برو تو دو وزن بالاتر خودت مسابقه بده😀یا برعکس یه ادم نود کیلویی با یه فیزیک عالی رو پیدا کنی بدون اینکه چیزی از بوکس بفهمه بگید بهش برو مسابقه بده.
تو فوتبالم استقامت لازمه!لازم!شما که فوتبالیستی حتما جلسه های اولتون یادتونه دویدن بعد چند دقیقه چه مصیبتی میشد و زانو و ساق به چه دردی میفتا و فقط شوق شما رو تو زمین نگه میداشت و کاراییتون چقد کم میشد؟!همون ادم بره باشگاه سر کوچه شون ثبت نام کنه تمرین پا رو جدی بگیره تمرینات هوازی برای استقامت تنفسی انجام بده سر یک ماه پاهاش و سیستم تنفسیش قوی میشه و حالا که درد کمتری حس میکنه میتونه استعدادشو بهتر نشون بده😀درسته؟!

۴ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: Greatest.Ever
پیام: ۱,۱۳۹
عضویت از: ۲۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- یوهان کرویف - پپ - ژاوی و مسی.
گروه:
- کاربران عضو
دوندگی پایین بازیکن های بارسا دقیقا موضوعی هست که تا حدودی بارسای والورده رو تبرئه میکنه.
اصلا «توتال فوتبال» بدون دوندگی وجود خارجی نمیتونست پیدا کنه.
اجرای شیوه بارسا احتیاج به دوندگی زیاد داره به خاطر تغییر پست های مداوم و پی در پی و بازیابی سریع توپ و پرسینگ شدید.
برای همین والورده رو میشه تا حدودی تبرئه کرد چون بارسایی که بهش رسید کمترین میزان دوندگی رو داشت. فصل اولش مصادف بود با آخرین فصل اینیستای پا به سن گذاشته و ... تقریبا شاکله اصلی بارسا مسن بودن و کُند.

اما مشکل فیزیکی بارسا ندویدن مسی نیست. بلکه ندویدن بقیه بازیکن هاست. مسی استثناست و مجازه به کم دویدن. در چنین شرایطی بقیه بازیکن ها باید با میزان بالای دوندگی سعی کنن منطقه خالی مسی هنگام از دست دادن توپ رو پُر کنن. اما مشکل کجاست؟ مشکل اینجاست هم تیمی های مسی هم کم میدوئن و نفس ندارن.
توان فیزیکی و دوندگی بقیه بازیکن های بارسا هم در زمان والورده پایین بود و این یه فکته!

بارسا بین تمام ۳۲ تیم اروپا پایین ترین میزان دوندگی رو طی فصل اول و دوم والورده داشت! و این صرفا به خاطر ۷.۵ کیلومتر دویدن مسی نیست.

و در آخر سرعت بازیکن های تیم در پایین ترین میزان ممکن بود وقتی والورده سرمربی بارسا شد.

اینا رو نگفتم بگم والورده تقصیری نداشت! بلکه از این بابت گفتم که به این موضوع اشاره کنم ما همونقدر که در روی نیمکت ضعف داشتیم در نفرات تیم هم ضعف داشتیم.

کومان متوجه این ضعف شده و فهمیده سرعت و دوندگی بارسا کمه و برای همین اولین درخواستش خروج سوارز بود! ولی والورده چنین شخصیتی نداشت که بخواد چهره به چهره اسطوره های تیم بشه. کاریزماش صفر بود.

۵ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: recovery
پیام: ۲۷۶
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
از: b to che
طرفدار:
- موسی(mosi)
- خرس
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Greatest Ever نوشته:

دوندگی پایین بازیکن های بارسا دقیقا موضوعی هست که تا حدودی بارسای والورده رو تبرئه میکنه.
اجرای شیوه بارسا احتیاج به دوندگی زیاد داره به خاطر تغییر پست های مداوم و پی در پی و بازیابی سریع توپ و پرسینگ شدید.
برای همین والورده رو میشه تا حدودی تبرئه کرد چون بارسایی که بهش رسید کمترین میزان دوندگی رو داشت. فصل اولش مصادف بود با آخرین فصل اینیستای پا به سن گذاشته و ... تقریبا شاکله اصلی بارسا مسن بودن و کُند.

اما مشکل فیزیکی بارسا ندویدن مسی نیست. بلکه ندویدن بقیه بازیکن هاست. مسی استثناست و مجازه به کم دویدن. در چنین شرایطی بقیه بازیکن ها باید با میزان بالای دوندگی سعی کنن منطقه خالی مسی هنگام از دست دادن توپ رو پُر کنن. اما مشکل کجاست؟ مشکل اینجاست هم تیمی های مسی هم کم میدوئن و نفس ندارن.
توان فیزیکی و دوندگی بقیه بازیکن های بارسا هم در زمان والورده پایین بود و این یه فکته!

بارسا بین تمام ۳۲ تیم اروپا پایین ترین میزان دوندگی رو طی فصل اول و دوم والورده داشت! و این صرفا به خاطر ۷.۵ کیلومتر دویدن مسی نیست.

و در آخر سرعت بازیکن های تیم در پایین ترین میزان ممکن بود وقتی والورده سرمربی بارسا شد.

اینا رو نگفتم بگم والورده تقصیری نداشت! بلکه از این بابت گفتم که به این موضوع اشاره کنم ما همونقدر که در روی نیمکت ضعف داشتیم در نفرات تیم هم ضعف داشتیم.

کومان متوجه این ضعف شده و فهمیده سرعت و دوندگی بارسا کمه و برای همین اولین درخواستش خروج سوارز بود! ولی والورده چنین شخصیتی نداشت که بخواد چهره به چهره اسطوره های تیم بشه. کاریزماش صفر بود.

دقیقا!دقیقا!
اما دو نکته....اولیش این که به جابجایی اشاره کردید بنظرم حتی مسی هم باید خودشو ارتقا بده چون اونم باید سعی کنه حابجا بشه بدون توپ تا بازیش قابل پیش بینی نباشه...حالا شاید مربی تشخیص بده کمتر از بقیه باید بدوه این مشکلی نیست منتهی اگر برنامه ای پشتش باشه😀نمن مطمئنم این کم دویدن ها هیچ برنامه ای پشتش نبوده تو این مدت
دوما یک ایراپی هست و اونم اینکه من نظر تقریبا همه طرفدارای بارسا رو هر جا میخونم حرفاشون اینطور القا میکنه که این بازیکنان که مثلا افت کردن یا دیگه نمیخوان بدوون و اینا...در صورتی که من حس میکنم این وظیفه مربیه و مربی مثل والورده یا ستین هم فکر نکنم تو این سالها از بازیکنا تحرک میخواست!در وهله بعد اگر مربی دید با تفکراتش جور در نمیاد و نمیتونه انتظاراتو براورده کنه بی تعارف باید سعی کنه عوضش کنه و اگر نشد کم کم عذر بازیکنو بخواد!نه مثل سوارزی که حداقل سه ساله اون امادگی فیزیکی و فنی کاملو نداره ولی فیکس ترکیبه...
خلاصه که ما مستقیم و غیر مستقیم چوب نداشتن مربی خوبو خوردیم😀بازیکن که دست خودش نیست دل بخواهی هر جور میخواد بازی کنه بدوه یا ندوه😀از ی خرف کومان لذت بردم اونم این که گفت تو تیم من باید اونجور که میخوام بازی کنه بازیکن...

۵ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: katalan.leo
نام تیم: دورتموند
پیام: ۲,۰۳۹
عضویت از: ۱۴ خرداد ۱۳۹۶
از: tehran
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- ریوالدو و رونالدینهو
- پرسپولیس
- ارژانتین
- امید عالیشاه
- دیگو سیمئونه
- رضا مهاجری
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
- لیگ فانتزی
ای مرده شور اون ریختتون رو ببرن فصل برای بارسا شروع شد هنوز تیمو نبستید
اگه میخواید تغییری بدید الان وقتشه نمیخواید که دیگه هیچی الان ما یه دفاع راست درست حسابی میخوایم خیلی واجبه
بعدش مدافع میانی و بعد مهاجم

۵ مهر ۱۳۹۹
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- ریوالدو و رونالدینهو
- پرسپولیس
- ارژانتین
- امید عالیشاه
- دیگو سیمئونه
- رضا مهاجری
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
- لیگ فانتزی
تیم ما حالا حالا ها کار داره
بذارید ببینم این لاشخورا یه دو سه تا بازیکن میگیرن یا نه
بعدش یواش یواش به هماهنگی برسیم
فعلا در عمل تغییری نکردیم جز تغییر سیستم
ببینیم کومان چی تحویل میده باید صبر کرد و بهش زمان داد فعلا

۵ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: coutinho7
پیام: ۱,۰۸۳
عضویت از: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
طرفدار:
- مسی و کوتینیو
- کرویف کبیر
- مگه ایرانم فوتبال داره؟ :/
- برزیل و هلند و آرژانتین به خاطر مسی
- علی کریمی( جادوگر)
- کلوپ و لوچو کبیر، و رایکارد
- صمد مرفاوی :))
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
forca barca نوشته:

احتمالا دوشنبه دست رسمی میشه ولی من بشخصه ارونز نوریچ رو قبول دارم، بازیکنی که با وجود بیگ 6 میشه پدیده یعنی ستاره 3 سال دیگه، احتمالا با پولی که ذخیره کردیم و از فروش صمد بدست آوردیم گارسیا رو هم بیارن با اینکه من میخوام با 48 تا اوپامکانو رو بگیریم.

۵ مهر ۱۳۹۹
طرفدار:
- مسی و اینیستا
- ریوالدو و رونالدینهو
- پرسپولیس
- ارژانتین
- امید عالیشاه
- دیگو سیمئونه
- رضا مهاجری
گروه:
- کاربران عضو
- ناظرين انجمن
- لیگ فانتزی
نقل قول
cotinho7 نوشته:

نقل قول
forca barca نوشته:

احتمالا دوشنبه دست رسمی میشه ولی من بشخصه ارونز نوریچ رو قبول دارم، بازیکنی که با وجود بیگ 6 میشه پدیده یعنی ستاره 3 سال دیگه، احتمالا با پولی که ذخیره کردیم و از فروش صمد بدست آوردیم گارسیا رو هم بیارن با اینکه من میخوام با 48 تا اوپامکانو رو بگیریم.

بارسا به مدافعی نیاز داره که علاوه بر اینکه مدافع خوبی باشه توانایی حمل توپشم خوب باشه
یعنی یه چیزی مثل پیکه خودمون یا بونوچی

اوپامنکو خوب داره پیشرفت میکنه گارسیا فیزیکش که معمولیه حالا باید دید چی میشه

۵ مهر ۱۳۹۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
mamadiiiiii نوشته:

نقل قول
یا لثارات الحسین نوشته:

اینکه مسی کم می‌دوه پس بده یعنی نداشتن درک درستی از فوتبال. دوندگی تو فوتبال لازمه اما انرژی بازیکنا باید بهینه و درست مصرف بشه.

یادمه من خودم یه زمانی نوک حمله بازی می‌کردم، مربی می‌گفت اصلا لازم نیست به دفاع کمک کنی. انرژیتو نگه دار برای حمله. من موقع دفاع قدم می‌زدم ولی موقع حمله بیشتر از همه مدافعای حریف انرژی داشتم.

اصلا قرار نیست همه بازیکنا یه اندازه بدون. تاثیرگذاری هر بازیکنی با دیگری فرق داره.

ببینید این که هر کس در حد خودش دوندگی داشته باشه صحیحه اما یک سری استاندارد وجود داره...بازیکنی که دو نیمه جمعا شیش کیلومتر میدوه واقعا فصله زیادی با استاندارد ها داره...مصرف بهینه انرژی رو قبول دارم اما نه این که توش تفریط بشه...به هر حال اون ادم ورزشکاره توان بدنیش باید مثل یه ورزشکار باشه درسته؟دیگه حداقل نه یا ده کیلومتر مینیمم چیزیه که میشه از یه فوتبالیست برای یه بازی کامل انتظار داشت...
اینهمه اینور اونور تو کانالای بارسایی بعضی وقتا میگردم به هزار چیز در مورد عامل افت اشاره میکنن که یه سریاشم(نه همش) مسخرس اما واقعا کسی نمیبینه تو این سالها یکی از عوامل مهم این باخت ها دوندگی و امادگی فیزیکی بهتر تیم حریف بوده؟!بایرن رم لیورپول نر سه رو برید ببینید...بدون استثنا تیمای حریف با سرعت بالا توپو به گردش در میاوردن و همچنین بازی بدون توپ و جایجایی بالا...
من دیگه نمیدونم چی بگم😀
هر ورزش به دو قسمت تبدیل میشه...یکیش توانایی فنی مخصوص اون رشته هست و یکی دیگه امادگی فیزیکی مخصوص اون رشته که به هر دوش زیاده...شما نمیتونی به یه بوکسور بگی چون همه فن ها رو بلدی برو تو دو وزن بالاتر خودت مسابقه بده😀یا برعکس یه ادم نود کیلویی با یه فیزیک عالی رو پیدا کنی بدون اینکه چیزی از بوکس بفهمه بگید بهش برو مسابقه بده.
تو فوتبالم استقامت لازمه!لازم!شما که فوتبالیستی حتما جلسه های اولتون یادتونه دویدن بعد چند دقیقه چه مصیبتی میشد و زانو و ساق به چه دردی میفتا و فقط شوق شما رو تو زمین نگه میداشت و کاراییتون چقد کم میشد؟!همون ادم بره باشگاه سر کوچه شون ثبت نام کنه تمرین پا رو جدی بگیره تمرینات هوازی برای استقامت تنفسی انجام بده سر یک ماه پاهاش و سیستم تنفسیش قوی میشه و حالا که درد کمتری حس میکنه میتونه استعدادشو بهتر نشون بده😀درسته؟!

درست میگی، ولی مسی مسی ه. فرق داره. خیلیم فرق داره. مسی هر کالری انرژیش به اندازه عمر ورزشی چند تا فوتبالیست می‌ارزه. اصلا نباید انرژیشو تلف کرد.

اونچه میگی قائده و استاندارده و درسته، ولی مسی همیشه استثنا بوده.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۵ مهر ۱۳۹۹
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۸
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Greatest Ever نوشته:

اصلا مشکل تنبل شدن بارسا دقیقا اصلی‌ترین بی‌کفایتی والورده نفهم بود و خودش توش مقصر شماره یک! و گرنه لوچو پوست بازیکنا رو می‌کند.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۵ مهر ۱۳۹۹
نام کاربری: Greatest.Ever
پیام: ۱,۱۳۹
عضویت از: ۲۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- یوهان کرویف - پپ - ژاوی و مسی.
گروه:
- کاربران عضو
خب خرید سرجینیو دست هم قطعی شد و فقط اعلام رسمیش مونده. فقط میتونم بگم خدایا شکرت.
خیلی برای این انتقال حرص و جوش خوردم. به مدت چندین هفته اخبار نقل و انتقالات رو هر ۵ دقیقه یک بار رفرش میزدم. چندین هفته استرس و دلشوره مداوم! از کار و زندگی افتاده بودم. زمانی هم که خواب بودم هر سه چهار ساعت از خواب میپریدم و اخبار رو چک میکردم و مجدد می خوابیدم.
روزها به بایرن نزدیک میشد شب ها به بارسا.
آخرش این نبرد نقل و انتقالاتی نفس گیر رو از بایرن بردیم.
خرید سرجینیو دست جُدا از اینکه خرید یه تلنتِ در مرز ستاره شدن هست، رسما آغاز شروع پوست اندازی برای رسیدن به بارسای مدرن هست.
خیلی خوشحالم به خاطر این انتقال فوق العاده و «آینده بخش» برای بارسا. به پاس این عشق وصف ناپذیری که نه فقط برای من بلکه برای همه طرفداران فهیم و عاشق بارسا جاریست این خبر عالی از دل اینهمه سیاهی و تاریکی زبانه کشید و خانواده بزرگ بارسا رو مسرور کرد.
تاکید میکنم خرید دست بیش از اونکه در کوتاه مدت برای بارسا ارزش داشته باشه یک لحظه کلیدی برای تحول و آغازی بر دگردیسی بارسای بزرگ هست.

همچنان ضعف زیاد داریم. اهداف میان مدت بارسا باید
یک دفاع چپ باشه و دو دفاع آخر - یک هافبک هجومی با میزان دوندگی بسیار بالا یه چیزی تو سبک و سیاق برناردو سیلوا و فن ده بیک. یعنی هافبکی که هم خلاق و بازیساز باشه هم بسیار دونده!
وینگر چپ و مهاجم نوک
این خرید ها جزو اهداف میان مدت باید باشن تا از فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ دوباره یگانه تیم قدرتمند جهان بشیم.
تنها راه کاهش حماقت های نقل و انتقالاتی و انتخاب های درست و به جا با بررسی جمیع جهات!

۶ مهر ۱۳۹۹

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۷
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۰
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۲,۷۸۳ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۸۰۷ بازدید
۱۵ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۴,۸۹۴ بازدید
۱۶ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۵,۸۸۸ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۴۲۴ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۵۱۳ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۱۳۱ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۰۵ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۱۵ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۵۷ کاربر آنلاین است. (۱۱۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۵۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!