به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
دوستان انقدر نگید با عرض معذرت از آقا حسام و این حرفا.
من منظورم از این ارسالم این بود که زیاد وارد حاشیه نشید و اگرم میخواید بحث کنید خیلی سازنده بحث کنید.
در ضمن همون طور که کمیل جان گفت به همدیگه تیکه هم نندازید تا بحث بدون حاشیه پیش بره، اینجا هیچکس با هیچکس لج نداره و اگر هم بخواید برای همچین بحثی در مورد هم قضاوت بد بکنید من ترجیح میدم علی رقم میل باطنیم این بحث خاتمه پیدا کنه.

پ.ن: اون قسمت علی رقمشم برا اینه که بدونید کلا از هر بحثی که یه موضوع و مشکل جالب روز رو بررسی میکنه استقبال میکنم.

۲۸ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: L.A-Messi
پیام: ۴,۶۳۲
عضویت از: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰
از: دامغان
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
صد در صد با اینکه بعضی مسائلش نه همشون در تضاده با باورهای ما موافقم،اما شما از هر چیزی خوبش رو بردار و بقیش رو بنداز دور(فقط با مطالعه و تحقیق)

خوب این حرف بهزاد درسته ، خودشم قبول داره این جور تضادها رو بین ما و هالیوود

اما نکته داره ، قرار نیست ما از این سریالها پیام اخلاقی یا تربیتی بگیریم که میگی بندازش دور
بحث سر حکم شرعی یک عمله و همچنین تاثیر روحیش بر معنویت انسان ، صحنه هایی مشابه این قضیه داخل فیلمها و محصولات خارجی ، بگونه ای نیست که بشه براش توجیه شرعی درست کرد تا مجوزی برای دیدنش بشه
بنظر میاد داره با این قضیه یکم با اغماض و چشم پوشی که البته اشتباه هست برخورد میشه
حکم دیدن این صحنه ها کاملا واضحه(دقت کنید صحنه هایی در این حد) و اصلا ربطی به درونیات و شخصیت فرد نداره
کسی میتونه ادعا بکنه که یه همچین صحنه ای رو میبنم و حتی احتمال نمیدم به گناه بیفتم؟ ، برای همین اگه حکم این قضیه رو با همین جزئیات صحنه از مراجع استفتاء کنید جواب روشن و قاطعی در این زمینه دریافت میکنید(من دریافت کردم)

نقل قول
ما از من عاشق سینما انتظار داری 60 ماه صبر کنم که آیا نسخه سانسور شده یه اثر بزرگ سینمایی ؛استاندارد شده با باورهای ما آیا بیاد به بازار یا نیاد.

من حق دخالت تو تصمیم گیری و زندگی شما و کسی رو ندارم ، ولی اگه بخوایم از جنبه کلی به این قضیه نگاه کنیم(منظورم دیگه شما نیستی) این صبر و تحمل برمیگرده به مقدار اهمیت و ارزشی که انسان برای دینش قائل میشه
وقتی دین حکم واضحی در این مورد داره ، دیگه تکلیف انسان مشخصه ، اینکه بین دینش و دلبستگی دیگش کدوم رو انتخاب کنه

من کم ندیدم افرادی که به واسطه ی اینکه همزمان با دین به چیز دیگری تعلق و دلبستگی خاصی داشتن ، تو این موارد که راه این دو از هم جدا میشد دچار سردرگمی می شدند و بعضا و یا شاید غالبا سراغ تعلق غیر دینیشون میرفتن و اونو ترجیح میدادن

یه نکته تو پرانتز هم اینکه علت تاکید اسلام بر اینکه انسان مراقب قلبش باشه همینه ، چون کوچکترین تعلق غیر الهی یک روزی به ضررش تموم میشه ، یکسری اینطرف معلوم میشه ، بعضیا هم اون دنیا روشن میشه و خود انسان پشیمون میشه از این اشتباه خودش.

پ.ن: حرفها کلی بود ، ده بار گفتم ، خواهشا کسی به خودش نگیره

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
BOROMIR نوشته:

اما نکته داره ، قرار نیست ما از این سریالها پیام اخلاقی یا تربیتی بگیریم که میگی بندازش دور
بحث سر حکم شرعی یک عمله و همچنین تاثیر روحیش بر معنویت انسان ، صحنه هایی مشابه این قضیه داخل فیلمها و محصولات خارجی ، بگونه ای نیست که بشه براش توجیه شرعی درست کرد تا مجوزی برای دیدنش بشه
بنظر میاد داره با این قضیه یکم با اغماض و چشم پوشی که البته اشتباه هست برخورد میشه
حکم دیدن این صحنه ها کاملا واضحه(دقت کنید صحنه هایی در این حد) و اصلا ربطی به درونیات و شخصیت فرد نداره
کسی میتونه ادعا بکنه که یه همچین صحنه ای رو میبنم و حتی احتمال نمیدم به گناه بیفتم؟ ، برای همین اگه حکم این قضیه رو با همین جزئیات صحنه از مراجع استفتاء کنید جواب روشن و قاطعی در این زمینه دریافت میکنید(من دریافت کردم)

من حق دخالت تو تصمیم گیری و زندگی شما و کسی رو ندارم ، ولی اگه بخوایم از جنبه کلی به این قضیه نگاه کنیم(منظورم دیگه شما نیستی) این صبر و تحمل برمیگرده به مقدار اهمیت و ارزشی که انسان برای دینش قائل میشه
وقتی دین حکم واضحی در این مورد داره ، دیگه تکلیف انسان مشخصه ، اینکه بین دینش و دلبستگی دیگش کدوم رو انتخاب کنه

من کم ندیدم افرادی که به واسطه ی اینکه همزمان با دین به چیز دیگری تعلق و دلبستگی خاصی داشتن ، تو این موارد که راه این دو از هم جدا میشد دچار سردرگمی می شدند و بعضا و یا شاید غالبا سراغ تعلق غیر دینیشون میرفتن و اونو ترجیح میدادن

یه نکته تو پرانتز هم اینکه علت تاکید اسلام بر اینکه انسان مراقب قلبش باشه همینه ، چون کوچکترین تعلق غیر الهی یک روزی به ضررش تموم میشه ، یکسری اینطرف معلوم میشه ، بعضیا هم اون دنیا روشن میشه و خود انسان پشیمون میشه از این اشتباه خودش.

این بحث اساسا سلیقه ایه، شما یا هر کس دیگه ای میتونه برداشت خودش رو از سینما داشته باشه، همین تضاد رو در سطح بزرگتر میتونی توی اصناف سینما ببینی، هر کس داره بر طبل انا الحق خودش میکوبه.
از سینما هم میشه به خدا رسید،بر عکس گفته شما؛ میشه پیام اخلاقی گرفت به عکس ادعای شما، میشه روان جمعی رو تحت تاثیر قرار داد، میشه کسی رو از خواب غفلت بیدار کرد، میشه او رو در غفلت فرو برد، میشه یک فیلم شروئی باشه برای الهام یک نویسنده؛ برای الهام یک نقاش، برای آغاز یک پیروزی، برای پایان یک شکست و اگر اینچنین نبود امروز ما نباید ترسی از هالیوود میداشتیم،چرا، چون بنا به گفته شما هیچ کس پیام و تاثیری از سینما نمی گرفت،پس می بینی که امروز سینما بیش از هر زمان دیگری؛ ارکان زندگی ما رو تحت تاثیر خودش قرار داده.
اگر به اون شناختی و معرفتی که ماحصل تحقیق و مطالعه در هر موضوعی هست رسیده باشید و به قدرت تمیز مسائل دست یافته باشید، هرگز در معصیت نخواهید افتاد؛ حتی با تماشای چنین صحنه هایی، و اساسا دین و ایمانی که بخواد با تماشای چنین صحنه هایی از بین بره همون بهتر که از میان رفته باشه!!!!!!!!!!
کی گفته تعلق خاطر داشتن به سینما یعنی تعلق به غیر خدا،هر هنری جلوه ای از وجود خداونده، چه خوش گفت حافظ بزرگ:
گـر پـیـر مـغـان مـرشد مـن شد چـه تـفـاوت
در هیچ سری نیست که سّری ز خدا نیست

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: White.Witch
پیام: ۱,۲۸۱
عضویت از: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از: موزه نگه داری انسان
گروه:
- کاربران عضو
من چند تا سوال فلسفی داشتم ، برای پیدا کردن جوابشون از خیلیا پرسیدم ، تو ویکیپدیا گشتم و .. ولی بازم پاسخی پیدا نکردم چند وقته بد جور فکرمو مشغول کرده ...

1-ما که زمینا میریم به سمت بالا میرسیم به فضا اگه فضا رو بریم بالا میرسیم به خدا؟!چقدر باید بریم بالا بتونیم خدارو ببینیم؟!

2-خدا چندین و چند بار تو خیلی از آیه ها گفته تو نشانه های من تفکر کن ،ما با تفکر کردن قطعا یه سری سوال از خودمون میپرسیم ، کی به این سوالا جواب میده؟!

3-چرا کسی نمیتونه روح رو ببینیه؟روح مگه از چه جنسیه؟اصلا مگه ماها میدیمشون چی میشد؟!

4 - احتمال داره بعد از مردن ما و حسابو کتاب کردن روحمون و انتظارتو برزخ روحمون بیاد تو یه جسم دیگه ؟!یا اصلا روح یه نفر دیگه الان تو بدن ما باشه؟!یا هرکس روح جدا داره؟!آخه من خوندم دوبرابر جمعیتی که الان رو زمینن یر خاکها مدفونن اینجوری خیلی روح میشه که...

5 - تو بدن ما که این همه خون و استخوان و.... هست پس روح کجاش جا گرفته؟!

6 - چرا بدن هرجا میره روح رو با خودش میبره اما روح نمیتونه هرجا میره جسمو با خودش ببره؟!

7 - روح مغز داره؟!

8 - خدا چجوریه؟! مثلا پیامبرا از لحاظ جسم و تن مثل انسانها بودن اما از لحاظ درک معارف دینی و نفس و جوانب دیگر با انسانها فرق داشتن میخواهم بدونم خدا چجوریه؟

9 - بعد از مردنمون میتونیم خدا رو ببینیم؟!

10 - یه برنامه داشتم نگاه میکردم درباره ی منظومه شمسی ،گفت تو همین منظومه شمسی سیاراتای وجود دارن مثل زمین که احتمال حیات توش وجود داره ،این واقعیه؟یعنب میشه یه زمین دیگه هم باشه و توش حیات و ادم و پیامبر و.. باشه؟؟

مرسی

قصه ی گذشته های خوب من خیلی زود مثل یه خواب تموم شدن
حالا باید سر رو زانوم بذارم تا قیامت اشک حسرت ببارم...
۲۸ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
از سینما هم میشه به خدا رسید،بر عکس گفته شما؛ میشه پیام اخلاقی گرفت به عکس ادعای شما،

بهزاد جان منظور من رو متوجه نشدی شاید بد توضیح دادم ، من نگفتم که نمیشه از سینما تاثیر و پیام گرفت ، اینکه دیگه یک امر خیلی واضح و بدیهیه و غیر قابل انکار ، تاثیر سینما رو تو جامعه غربی و همچنین جامعه خودمون بوضوح میشه مشاهده کرد و حرفت صد در صد درسته

نقل قول
اگر به اون شناختی و معرفتی که ماحصل تحقیق و مطالعه در هر موضوعی هست رسیده باشید و به قدرت تمیز مسائل دست یافته باشید، هرگز در معصیت نخواهید افتاد؛ حتی با تماشای چنین صحنه هایی، و اساسا دین و ایمانی که بخواد با تماشای چنین صحنه هایی از بین بره همون بهتر که از میان رفته باشه!!!!!!!!!!

اما این حرفت اصلا درست نیست و هیچ پایه ی شرعیی نداره
شما یه قسمت از حرفهای من رو کنار گذاشتی تو جوابت، من دارم میگم حکم خدا و دین خدا در این مورد خیلی واضحه و حرام بودن دیدن ایم صحنه ها امری نیست که داخلش شکی باشه
این مطلب خودش اثبات میکنه که دیدن همچین صحنه هایی برای روح انسان چقدر مخرب و مضره و چقدر در سیری که قراره به سمت کمال الهی داشته باشه تاثیر منفی میزاره

در مورد قسمت دوم حرفت این جور تکلیف مشخص کردن برای دین و ایمان افراد اصلا درست نیست
شما رو چه پایه ای همچین حرفی میزنی که " این جور دینداری نباشه بهتره"

حدیث حضرت علی رو نخوندین که میگه "من از سلام کردن به زن جوان پرهیز میکنم زیرا خوف این رو دارم که از شنیدن صدای جواب سلامش به گناه بیفتم" ؟
این همه احادیث از ائمه داریم که انسان باید از محیط و شرایط گناه بشدت پرهیز کنه

این روایات رو بزارین کنار حرف خودتون ببینین چه تفاوت فاحشی داره!!

اتفاقا از نظر اسلام این جور دینداری خیلی خیلی هم مورد رضایت و خوشنودی خدا هست چون اصلا تعریف دینداری همینه ، یعنی بخاطر خدا از یکسری از اعمال و کارها پرهیز کنی و حتی طرفشون نری

یک مثال قرآنی دیگه هم خیلی تو این زمینه مرتبط و خوبه
آیه قرآنه که "لا تقربوا الزنا" ( ممکنه یکی دو حرفش فرق کنه ولی عین همینه)

اولا زنا که مشخصه فقط منظور زنای اعضای جنسی نیست و شامل چشم و گوش و دست و ... هم میشه ، بنابر روایات معتبر

مفسرین تو این زمینه گفتن که خدا در این آیه امر به ترک کردن زنا نمیکنه بلکه داره از نزدیک شدن به این عمل پرهیز میده
یعنی میگه اصلا اطراف و پیرامون این کار نگردین و باهاش فاصله داشته باشین نه اینکه صرفا نکنین بلکه نزدیکش هم نشین

اینم یک مثال صد در صد مرتبط که اصلا عین بحث ما بود که خدا در این موارد که بحث مسائل غریزی پیش میاد چه نظری داره
دیگه اگه این صحنه ها رو شامل این نزدیکی حساب نکنین که البته نزدیکی نیست بلکه خود عمله ، چه موردی رو میخواین به شمار بیارین

دیگه دلایل تو این زمینه انقدر هست که بشه با قاطعیت جواب داد

نقل قول
کی گفته تعلق خاطر داشتن به سینما یعنی تعلق به غیر خدا،هر هنری جلوه ای از وجود خداونده

عزیز دل ، من کی گفتم تعلق به هنر تعلق به غیر خداست، من میگم انسان باید در تصمیم گیریهای اساسی زندگیش بین جوانب و تعلقات مختلف ، دین خدا و حکمش رو برهمه مسائل ارجحیت بده که دقیقا منظورم توی دیدن همین صحنه ها بود
وگرنه بحث هنر کاملا مشخصه و جایگاهش معلوم و غیر قابل خدشه هست.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
آآقا بهزاد يكم تامل بيشتري رو كليت بحثت بكن شما با اينجور سخن گفتن خيلي چيزا رو زير سوال ميبري

نقل قول
اساسا دین و ایمانی که بخواد با تماشای چنین صحنه هایی از بین بره همون بهتر که از میان رفته باشه!!!!!!!!!!

يه نگاه به سيره اهل بيت و پيامبر بنداز

بين هميشه با اينكه معصومن و با تقوا و با اراده ولي هيچ وقت خودشونو در معرض بعضي چيزا قرار نميدادن و هميشه پرهيزاتي تو زندگيشون داشتن

اگه با منطق شما باشه كه استغفرالله...

لطفا بحث سليقه ايتون رو تعصبي نكنيد
تعصب فقط بر باوره(باور الهي و ماورايي) نه بر سليقه
درسته شما ميگي سينما جنبه هاي مثبتي هم داره، ولي حكم خدا با اين حرفا تغيير نميكنه

خوبه يه نگاهي به اين ايه بندازي

يَسْأَلُونَكَ عَنِ الْخَمْرِ وَالْمَيْسِرِ قُلْ فِيهِمَا إِثْمٌ كَبِيرٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَإِثْمُهُمَآ أَكْبَرُ مِن نَّفْعِهِمَا وَيَسْأَلُونَكَ مَاذَا يُنفِقُونَ قُلِ الْعَفْوَ كَذَلِكَ يُبيِّنُ اللّهُ لَكُمُ الآيَاتِ لَعَلَّكُمْ تَتَفَكَّرُونَ بقره(2)،ایه 219
از تو درباره شراب و قمار مى‏پرسند، بگو: در ارتكاب آن دو گناهى است بزرگ و سودهايى (مادى) براى مردم، و گناه آنها بزرگتر از سودشان است. و از تو مى‏پرسند كه چه چيز انفاق كنند؟ بگو: آنچه ميسور است. اين گونه خداوند براى شما آيات خود را روشن مى‏كند، شايد بينديشيد

اينجا صراحتا اعلام ميكنه شايد شراب براي شما سودهايي(مالي و جسمي) داشته باشه ولي ضرر اون بيشتره و حكم هم همونه

صحنه بد و غير اخلاقي حكم داره تو اسلام ديدنش براي هركسي حرامه، زن مرد و بچه جونو بالغ و غير بالغ نداره

اصولا بحث شما يه جورايي تعصبيه

درسته ميشه از سينما هم درست استفاده كرد

فيلمهاي خوب هم هست، همچنين فيلمهايي كه سانسور شدن هم هموون پ1يامهايي كه ازش دم زدي رو ميرسونن

ولي چرا اونا در كنار اين پيامهاي مثبتشون بحث شهوت رو تزريق ميكنن؟؟؟
چون عملا شهوت پرستي كلا انسانو به بيراهه ميبره حالا ممكنه يكي (اصلا منظورم جمع نيست) ادعا كنه من با ديدن اين صحنه ها هيچيم نميشه و خيلي قوي و با اراده هستم ولي حكم خدا درمورد اون هم ثابته

البته بهتره به مرجع مراجعه بشه و حكمش پرسيده بشه ولي اگه حكم مرجع برامون شير فهم شد ولي ما نظرمون خلاف نظر مرجع باشه اون وقت ديگه اسمش چيزي جز توجيه مسئله و ساده كردنش نيست

نقل قول
کی گفته تعلق خاطر داشتن به سینما یعنی تعلق به غیر خدا،هر هنری جلوه ای از وجود خداونده، چه خوش گفت حافظ بزرگ:

كسي كليت سينما رو زير سوال نبرده، ما داريم سر جزئش بحث ميكنيم يعني اينكه مجازيم هر صحنه اي رو كه ديديم توجيه كنيم و قبول كنيمو ببينيم؟؟

البته بگم سينما و رسانه فقط و فقط درگير كننده ذهن انسان و بازدارنده انسان محسوب ميشن
بريد زندگي نامه و نوع زندگي علماي بزرگ و كسايي كه به بالاترين درجه هاي عرفاني رسيدن رو مطالعه كنيد، مهمترين نكته اي كه بهش برميخوريد اينه كه هيچ كدوم اهل تي وي و رسانه و فيلم نيستند

حتي خيلياشون درمورد رسانه ميگن فقط باعث دوري از حقيقته

و منم بر اين باورم كه حرفشون درسته، و حقيقت غير قابل انكاريه

ولي خوب چون ميشه به طرق مختلف ازش استفاده كرد پس نميشه گفت كلا بده

ولي چيز بد بده، حالا هي بگيم هنر و فلان و بساط

برادر عزيز بهتره به جاي اينكه دم ايمان و باور ديني رو بچيني و بگي كه اگه اينجوريه نباشه بهتره يه خرده كوچيكي به اون هنر بگيري

به نظر من هنري كه باعث سقوط هزاران نفر به اميال نفساني ميشه(حالا ممكنه يه عده چيزيشون نشه ولي تو جهان خيليا از يه فيلم تاثير منفي ميگيرن و خوب ميدوني هدف هم همين تاثيرات منفيه) به هيچ عنوان قابل دفاع نيست
اونم در مقابل دينو ايمان

انديشيدن در ذات خدا اشتباهه

لا تفكروا في الذات الله بل تفكروا في صنعه
در ذات خدا نيانديشيد ،بلكه در افرينشش تفكر كنيد(صدوق،توحيد،ص209)

وقتي پيامبر ها نتونستن خدا رو ببينن انسانهاي معمول به هيچ وقت نميتونن اينكارو بكنن
نقل قول

خدا چندین و چند بار تو خیلی از آیه ها گفته تو نشانه های من تفکر کن ،ما با تفکر کردن قطعا یه سری سوال از خودمون میپرسیم ، کی به این سوالا جواب میده؟!

علم، دانش ، اهل بيت(علم مطلق)

نقل قول
-چرا کسی نمیتونه روح رو ببینیه؟روح مگه از چه جنسیه؟اصلا مگه ماها میدیمشون چی میشد؟!

روح ماهيت خداست، اون چيزيه كه خدا ميگه من از وجود خودم در شما دميدم
پس وقتي وجود خدا قابل رويت نيست وجود روح هم همينطوره
ولي روح بحث خيلي بزرگ و پيچيده ايه

نقل قول
احتمال داره بعد از مردن ما و حسابو کتاب کردن روحمون و انتظارتو برزخ روحمون بیاد تو یه جسم دیگه ؟!یا اصلا روح یه نفر دیگه الان تو بدن ما باشه؟!یا هرکس روح جدا داره؟!آخه من خوندم دوبرابر جمعیتی که الان رو زمینن یر خاکها مدفونن اینجوری خیلی روح میشه که...

تناسخ از نظر اسلام رد شده و عالما بزرگي دلايل گسترده اي براش اوردن
بعد شما حساب كن زمين با اين عظمت و بزرگيش تو منظومه شمسي سوزنه
نسبت به خورشيد هيچه

منظومه شمسي خودش در كهكشان فقط يه منظومه كوچيكه
اون وقت اين تعداد روح نسبت به اين افرينش بزرگ جهان چي محسوب ميشن؟

نقل قول
- تو بدن ما که این همه خون و استخوان و.... هست پس روح کجاش جا گرفته؟!

روح خاصيت جسمي نداره يعني نميتوني بگي با شكافتن بخشي از بدن به عضوي به نام روح ميرسي
روح اون چيزيه كه در گل دميده شده تا جون بگيره
يادت نره انسان از لخته خوني افريده شده
پس لخته خون در نظر افرينش توانايي خليف الله شدن رو نداره

نقل قول
- چرا بدن هرجا میره روح رو با خودش میبره اما روح نمیتونه هرجا میره جسمو با خودش ببره؟

چون روح مثل جسم درگير بعدهايي به اسم زمان و مكان نيست
ولي جسم هست

نقل قول
روح مغز داره؟!

مغز روح داره
نقل قول

خدا چجوریه؟! مثلا پیامبرا از لحاظ جسم و تن مثل انسانها بودن اما از لحاظ درک معارف دینی و نفس و جوانب دیگر با انسانها فرق داشتن میخواهم بدونم خدا چجوریه؟

تو سوال اول جواب دادم

نقل قول
بعد از مردنمون میتونیم خدا رو ببینیم؟!

نه
نقل قول

ه برنامه داشتم نگاه میکردم درباره ی منظومه شمسی ،گفت تو همین منظومه شمسی سیاراتای وجود دارن مثل زمین که احتمال حیات توش وجود داره ،این واقعیه؟یعنب میشه یه زمین دیگه هم باشه و توش حیات و ادم و پیامبر و.. باشه؟؟

تو منظومه شمسي كراتي هستند كه پتانسيل بعضي چيزا رو دارن
ولي درمورد اينكه موجودات ديگه يا انسانهاي ديگه توشون باشن بايد عرض كنم خير

همزمان ما انسانهاي ديگه اي نيستند

ولي ممكنه تو خلقت خدا كه خيلي بزرگتر از هزاران منظومه ايه كه ما كشف كرديم موجوداتي باشن
امام صادق ميفرمايند به تعداد موهاي سرتون قيامت رخ داده
يعني موجوداتي بودن و دورشون تموم شده
شايدم شبيه به انسان بودن
ولي قران اينو رد ميكنه كه انسان باشن
چون ايه هست كه ميفرمايند
فتبارك الله احسن الخالقين
بعد از خلق انسان اين جمله از سمت خدا اورده شده
يعني خدا به خودش آفرين ميگه واسه خلق اين چنيني
و درمورد اون هم با خيلي از مخلوقاتش مثل شيطان فرشته ها بحث ميكنه ميگه فقط اين توانايي خليفه الله شدن رو داره و اسماي خدا رو تفسير ميكنه

۲۸ خرداد ۱۳۹۱
طرفدار:
- مسی
- کرایف،دی استفانو
- گواردیولا،گاس هیدینگ
- کلا قیدشو زدم
گروه:
- کاربران عضو
با اجازه کمیل من به یکی از پاسخ هایی که داد اشکال وارد کنم شرمنده داداش

نقل قول
-ما که زمینا میریم به سمت بالا میرسیم به فضا اگه فضا رو بریم بالا میرسیم به خدا؟!چقدر باید بریم بالا بتونیم خدارو ببینیم؟!

نقل قول
چرا کسی نمیتونه روح رو ببینیه؟روح مگه از چه جنسیه؟اصلا مگه ماها میدیمشون چی میشد؟!

نقل قول
روح ماهيت خداست، اون چيزيه كه خدا ميگه من از وجود خودم در شما دميدم پس وقتي وجود خدا قابل رويت نيست وجود روح هم همينطوره ولي روح بحث خيلي بزرگ و پيچيده ايه

کلا بحث روی وجود و شناخت خداست و چیستی روح

خدا ، وجودی نیست که جسم داشته باشه و محدود به مکان و زمان معینی باشه که این حرف دیگه خیلی اثبات شده و ساده است و همه میدونن ، پس نتیجه ساده ی این حرف اینه که خدا بالاتر یا پایینتر از جایی نیست، خدا همه جا حضور داره در تک تک فضاهای عالمه چون نامحدوده
اما در مورد اون جواب کمیل بگم که خداوند یک ویژگی منحصر به فرد داره و که فقط در عالم هستی و کائنات فقط او همچین ویژگی داره و اون عدم ماهیت و چیستی هست

خدا اصلا چیستی نداره، یعنی قابل تعریف و بخش برداری و اندازه گیری نیست، یعنی سوال چگونه هست و چی هست بطور دقیق برای خدا باطله چون او اصلا ماهیت نداره
در مورد روح هم که خدا گفته ، یادمه یکی از دوستان همینجا این مطلب رو حل کرده بود که طبق نظر مفسرین وقتی خدا میگه من از روح خودم در انسان دمیدم ، منظور روح خدا نیست، چون خدا اصلا ماهیت نداره که بشه براش روحی تعریف کرد ، بلکه ایم واژه ی " روحی" نتیجه انتساب اون روح مقدس به ذات الهی بوده ، مثل اینکه میگیم خانه خدا ، یعنی این خانه انقدر شریفه که خدا اون رو به خودش نسبت داده، حالا در مورد روح هم همینه ، منظور این بوده که خدا از روح بسیار مقدسی که به او منتسب بوده در انسان قرار داده

خود روح هم تنها چیزی که مشخصه اینه که یک امر مجرد یعنی غیر مادی و متافیزیکی هست
پس خیلی مشخصه که چیزی که ماده نیست رو نمیشه دید ، این هم در مورد خداوند و هم در مورد روح برقراره
نتیجه اینکه یک امر غیر مادی نمیتونه در فضای خاصی از بدن محبوس باشه که بشه اون رو پیدا کرد
پس وقتی میگیم جسم روح داره منظور تعلق یک امر مجرد مثل روح به جسم مشخصی مثل جسم من و شماست نه اینکه روح داخل بدن ما گیر کرده که حالا بگیم تو کدوم قسمت بدن ماست

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۱
پاسخ به: چشم دل باز كن كه جان بينی ...
نام کاربری: kosars
پیام: ۵۲۴
عضویت از: ۱۷ آبان ۱۳۹۰
از: ▫̲̲͡͡ ̲ ̲̲͡|̡̡̡ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡
طرفدار:
- ژاوی-مسی-پیکه-فاب
- ...
- هیشکدوم یه موقعی تیمای اصفهانی خوب بودن:4:
- اسپانیا
- هیشکدوم
- معلومه دیگه پپ
- هیشکدوم
گروه:
- کاربران عضو
فرمایشات خداوند

سوگند به روز وقتی نور می گیرد و به شب وقتی آرام می گیرد که من نه تو را رها کرد ه ام و نه با تو دشمنی کرده ام. (ضحی 1-2) افسوس که هر کس را به تو فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم او را ،که مرا به سخره گرفتی. (یس 30) و هیچ پیامی از پیام هایم به تو مرسید مگر از آن روی گردانیدی. (انعام 4)
و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام (انبیا 87)
و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری. (یونس 24) و این در حالی بود که حتی مگسی را نمی توانستی و نمی توانی بیافرینی و اگر مگسی از تو چیزی بگیرد نمی توانی از او پس بگیری (حج 73) پس چون مشکلات از بالا و پایین آمدند و چشمهایت از وحشت فرورفتند، و جانها به گلو رسید و تمام وجودت لرزید چه لرزشی، گفتم کمک هایم در راه است و چشم دوختم ببینم که باورم میکنی اما به من گمان بردی چه گمان هایی. ( احزاب 10) تا زمین با آن فراخی بر تو تنگ آمد پس حتی از خودت هم به تنگ آمدی و یقین کردی که هیچ پناهی جز من نداری، پس من به سوی تو بازگشتم تا تو نیز به سوی من بازگردی ، که من مهربان ترینم در بازگشتن. (توبه(118- وقتی در تاریکی ها مرا بزاری خواندی که اگر تو را برهانم با من می مانی، تو را از اندوه رهانیدم اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی. (انعام63-64) این عادت دیرینه ات بوده است، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شده ای. (اسرا 83) آیا من برنداشتم از دوشت باری که می شکست پشتت؟ (سوره شرح 2-3) غیر از من خدایی برایت خدایی کرده است ؟ (اعراف 59) پس کجا می روی؟ (تکویر(26پس از این سخن دیگر به کدام سخن می خواهی ایمان بیاوری؟ (مرسلات 50) ای انسان چه باعث شدکه به خدای کریم بزرگوار خود مغرور گشتی؟(انفطار 6) مرا به یاد می آوری ؟ من همانم که بادها را می فرستم تا ابرها را در آسمان پهن کنندو ابرها را پاره پاره به هم فشرده می کنم تا قطره ای باران از خلال آن ها بیرون آید و به خواست من به تو اصابت کند تا تو فقط لبخند بزنی، و این در حالی بود که پیش از فرو افتادن آن قطره باران، ناامیدی تو را پوشانده بود (روم (48 من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمیستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم. (انعام 60) من همانم که وقتی می ترسی به تو امنیت می دهم (قریش3 )
برگرد،

مطمئن برگرد،

امروز باز آی که پروردگارت راضی از توست و به صف بندگان خاص من درآی (فجر 28-29) تا یک بار دیگه دوست داشتن همدیگر را تجربه کنیم. (مائده 54)

مطمئن برگرد
۲۸ خرداد ۱۳۹۱
پاسخ به: چشم دل باز كن كه جان بينی ...
نام کاربری: khadije.messi
پیام: ۴,۲۲۴
عضویت از: ۱۹ بهمن ۱۳۸۹
از: -
طرفدار:
- leo messi
- -
- -
- ﺍﺳﭙﺎﻧﯿﺎ- ﺁﺭﮊﺍﻧﺘﯿﻦ
- -
- ﭘﭗ ﮔﻮﺍﺭﺩﻳﻮلا- تیتو ویلانووا
- -
گروه:
- کاربران عضو
مبعث ختم رسل

" مبعث " پیام آور عدالت و کرامت انسانی

آن روز که در غار حرا ندا بر پیامبر (ص)آمد که بخوان ؛ رسالت نبوی با پیام خروج انسان از ظلمات و حرکت به سوی نور اغاز شد.

بعثت پیامبر اکرم (ص)سرآغاز راهی شد تا انسان از شرک ؛ بی عدالتی ؛ تبعیض ؛ جهل و فساد بیرون آمده و به سوی توحید ؛ معنویت ؛ عدالت و کرامت حرکت کند.

مبعث نبوی با نهضت معنوی شروع شد و انقلابی در عالم بشری ایجاد کرد که هنوز دامنه آن ادامه دارد .این تحول روحی ؛ مردم مادی بت پرست را به مبدا آفرینش راهنمایی کرد و از کردار زشت برحذر ساخت و به نیکویی دعوت نمود . پیامبر (ص) پیروان خود را به این منقبت ستود که شما بهترین امت من هستید و می توانید دنیای بشریت را با اجرای قانون متین قرآن به سعادت مطلوب برسانید.

رسول خدا (ص) در روز 27رجب در مکه مکرمه دعوت به خدا را آغاز کرد و سالها بعد در مدینه حکومت اسلامی را تشکیل داد.

حضرت محمد(ص)دین مبین اسلام را به مردمی عرضه کرد که جملگی در آتش جهل می سوختند و دعوت او چنان دلنشین بود که به سرعت دیوارهای جهل و خرافات را فرو ریخت و مردم موج موج به اسلام گرویدند.

رسول خدا در مدینه منشور حکومتی اسلام را پایه ریزی و همه مردم را در اداره حکومت شریک کرد.
حضرت محمد (ص) سالها به صورت پنهانی مردم مکه را به سوی خدا دعوت کرد و آن زمان ندا آمد که دعوت آشکار کن ؛ دشمنان چنان عرصه را بر او تنگ کردند که به دستور خدا هجرت آغاز کرد . پیامبر گرامی اسلام پس از 13سال توقف در مکه در اثر فشار و اذیت و آزار قریش از طرف خداوند مامورشد به مدینه هجرت کند ؛ هجرت پیامبر و مسلمانان به مدینه ؛ فصل تازه ای در زندگی پیغمبر اکرم (ص)و اسلام گشود ؛ همچون کسی که از محیط آلوده و خفقان آور به هوای آزاد و سالم پناه برد .هجرت پیامبر (ص)و مسلمانان از مکه به مدینه برای پی ریزی زندگی اجتماعی اسلام ؛ نخستین گام بلند در پیروزی و گسترش اسلام و جهانی شدن آن بود .مبعث نبی اکرم اسلام در سراسر ایران اسلامی با شکوه خاصی گرامی داشته می شود.
شهروندان تهرانی نیز همه ساله به همین مناسبت مراسم و جشن هایی را در اماکن مذهبی مساجد و حسینیه ها برگزار می کنند و سالروز بعثت پیامبر بزرگوار اسلام را گرامی می دارند .مردم با آذین بندی و چراغانی خیابانها ؛ معابر؛ مساجد و شرکت در مراسم جشن ارادت خالصانه خود را به خاتم الانبیا حضرت محمد بن عبدالله (ص)نشان می دهند.

۲۸ خرداد ۱۳۹۱
نام کاربری: HEYHAT
پیام: ۴,۲۰۲
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۹۰
از: هیچستان
طرفدار:
- ژاوی
- کرایف
- ?
- اسپانیا منهای خوکها_به امید استقلال
- ?
- پپ کبیر
- ?
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Dark_Rider نوشته:

البته بهتره به مرجع مراجعه بشه و حكمش پرسيده بشه ولي اگه حكم مرجع برامون شير فهم شد ولي ما نظرمون خلاف نظر مرجع باشه اون وقت ديگه اسمش چيزي جز توجيه مسئله و ساده كردنش نيست

كسي كليت سينما رو زير سوال نبرده، ما داريم سر جزئش بحث ميكنيم يعني اينكه مجازيم هر صحنه اي رو كه ديديم توجيه كنيم و قبول كنيمو ببينيم؟؟

البته بگم سينما و رسانه فقط و فقط درگير كننده ذهن انسان و بازدارنده انسان محسوب ميشن
بريد زندگي نامه و نوع زندگي علماي بزرگ و كسايي كه به بالاترين درجه هاي عرفاني رسيدن رو مطالعه كنيد، مهمترين نكته اي كه بهش برميخوريد اينه كه هيچ كدوم اهل تي وي و رسانه و فيلم نيستند

حتي خيلياشون درمورد رسانه ميگن فقط باعث دوري از حقيقته

و منم بر اين باورم كه حرفشون درسته، و حقيقت غير قابل انكاريه

ولي خوب چون ميشه به طرق مختلف ازش استفاده كرد پس نميشه گفت كلا بده

ولي چيز بد بده، حالا هي بگيم هنر و فلان و بساط

به نظر من هنري كه باعث سقوط هزاران نفر به اميال نفساني ميشه(حالا ممكنه يه عده چيزيشون نشه ولي تو جهان خيليا از يه فيلم تاثير منفي ميگيرن و خوب ميدوني هدف هم همين تاثيرات منفيه) به هيچ عنوان قابل دفاع نيست
اونم در مقابل دينو ايمان

کمیل عزیز اول داری میگی کسی کلیت سینما رو زیر سوال نبرده، و بحث سر جزئیاته، منم همون اول گفتم که میشه جزئیات خوبش رو برداشت و بقیه رو از ذهن بیرون انداخت، که فقط با آگاهی قابل امکانه.
بعد در یک تغییر موضع 360 درجه ای میگی سینما و رسانه درگیر کننده ذهنه و بازدارنده انسان از مسیر کمال؟؟؟؟
و مثال میارید از علمایی که ترک تی وی و ماهواره و سینما و در یک کلام تکنولوژی کردن؟؟؟ برای خدا جویی؟؟؟؟ فکر میکنی در قرن حاضر چنین تفکری مقدوره و قابل دفاع؟؟؟؟
بعد میگی میشه به طرق مختلف ازش استفاده کرد، پس نمیشه گفت کلا بده؛ بعد باز در یک تغییر موضع و دوگانگی دیگه میگی چیز بد بده،هر چقدر هم بشه اسم هنر روش گذاشت.
وقتی میگم این بحث کاملا سلیقه ایه و بسته است به ظرفیت افراد واقعا اینجوریه شما همین اختلاف دیدگاه ها رو در فتاوی مراجع هم میتونی ببینی.
و در پایان سینما رو هنری تلقی میکنی که باعث سقوط هزاران نفر در امیال نفسانی میشه؟؟؟؟و این هنر رو غیر قابل دفاع میدونی؟؟؟؟
به نظرت این یکی به نعل و یکی به میخ زدن ها منطقیه؟؟؟آیا مواضع خودت رو درست و غیر متعصبانه میدونی؟؟؟؟

همیشه چهره ات را به سوی آفتاب نگه دار
سایه ها پشت سرت خواهند افتاد ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۱
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۴
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۷ پاسخ
۸,۳۲۹,۳۰۴ بازدید
۹ ساعت قبل
Salehm
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۹۱,۶۴۵ بازدید
۳ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۵,۹۳۶ بازدید
۸ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۲۱۰ بازدید
۱۵ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۸,۱۸۴ بازدید
۱۵ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۴۷۴ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۷,۹۵۳ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۳۲۴ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۹۲ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۵۸۰ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۴۷ کاربر آنلاین است. (۸۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۴۷

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!