به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: مولای متقیان، حضرت علی (علیه السلام)
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۰
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
بغض نشکفته

آه، علی... علی... علی..!

سایبان مهربانی بی بدیل دستانت کجاست تا جان پناه یتیمان کوفه باشد؟

شانه های کوهوار حیدری ات کو که هم بازی یتیمان غمگین شود؟

بازوان خیبرگشایت چه شد که حق مظلوم بستاند؟

آه، علی... علی... علی..!

دلتنگ دیدار فاطمه بودی، می دانم؛ اما زود بود سایه برگیری از سر زینب علیهاالسلام .

مشتاق روی پیامبر . . .

مشتاق روی پیامبر صلی الله علیه و آله بودی می دانم؛ اما زود بود تنهایی «دین»، بی استواری شانه هایت.

بی تاب و شیفته ملاقات پروردگار خویش بودی، باشد؛ اما هنوز انسان در ابتدای معرفت، سرگردان بود. می دانم چه به روزت گذشته.

می دانم هر روز و هر لحظه در آرزوی رفتن بودی، بعد از آن حادثه شوم نگفتنی. «انس تو به مرگ، از انس کودک به پستان مادر بیشتر بود.» «تو مانند پیامبرانی که در جوامع بشری مبعوث می شدند که گنجایش آن پیامبران را نداشتند، در زمانی ظهور کردی که زمان آنان نبود».

پسر ملجم، به ضربت شمشیری تو را رهایی داد از دنیای نامردمی ها و برای دنیا، ارمغان آورد، یتیمی و شوربختی را.

آه، مولا جان!

می روی و خون جگرت را به یادگار می گذاری در سینه شیعه تا هر روز و هر لحظه به یاد غربت خانه نشینی ات خون بگرید. می روی تا هر روز به یاد مظلومیت مطلق ـ شجاع ترین مرد عرب ـ ضجه بزند.

تا هر روز از بی وفایی کوفه بنالد. ای اندوهستان درد! تو را دیدند و انکار کردند؛ تو را حقیقت محض را. سلام هایت را شنیدند و جوابی ندادند.

غدیر را به فراموشی نشستند و ریسمان بر دستان خدایی ات نهادند.

آه، علی... علی... علی..!

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۲۹ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
گفت علی جان، همه سفارش ها یک طرف.
حسینم زود تشنه میشه!
نزار تشنگی بکشه.

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۳۰ مرداد ۱۳۹۰
پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: Amirhosein
پیام: ۱,۷۵۷
عضویت از: ۲۱ دی ۱۳۸۹
از: ESFAHAN
طرفدار:
- leo messi. david villa
- revaldo.maradona
- spain
- Pep
گروه:
- کاربران عضو
دلم گرفته
اعصابم خورده
سكوت تا به كي؟؟سكوت تا به كجا؟؟؟
تا كي صبر كنيم مقدساتو به بازي بگيرن بعد ما حرف نزنيم؟؟؟
من ديگه خسته شدم از اين وضعيت
اخه چرا ما اينقدر خاموش هستيم؟

راست میگه زمونه بد زمونه ای شده

من بعدا امضا میذارم
۳۰ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: khadije.messi
پیام: ۴,۲۲۴
عضویت از: ۱۹ بهمن ۱۳۸۹
از: -
طرفدار:
- leo messi
- -
- -
- ﺍﺳﭙﺎﻧﯿﺎ- ﺁﺭﮊﺍﻧﺘﯿﻦ
- -
- ﭘﭗ ﮔﻮﺍﺭﺩﻳﻮلا- تیتو ویلانووا
- -
گروه:
- کاربران عضو

ایا سحری به رنگ خون دیدی تو
محراب و تو منبری چنین دیدی تو
خون بر در و دیوار و جماعت سر و رو
فرقی که به سجده لاله گون دیدی تو
ان زاده کعبه و امین حرمین
افتاده میان خاک و خون دیدی تو
انکس که ستیز خیبر و بدر و احد
چون شیر بغرید چنین دیدی تو
ایا تو درون ظلمت شام سیاه
نان اور کودک یتیم دیدی تو
ایا دل پرز خون و گریان چشمی
از جور زمانه و زمان دیدی تو
او زخم تن و زبان که در طول زمان
با جان به خرید و دم نزد دیدی تو
ایا زمیان مردم کوفه و شام
مظلوم تر از علی کسی دیدی تو
التماس دعا

۳۰ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: mohamad.rs20
پیام: ۱,۵۹۹
عضویت از: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰
از: TIERRA
طرفدار:
- PUYOL
- RONALDINIHO_RIVALDO
- PERSPOLIS
- SPAIN
- ALI KARIMI_MEHDI MAHDAVIKIA
- JURGEN KLOPP
- HOSEIN FARAKI
گروه:
- کاربران عضو
بچه ها میگن این شبا تقدیر ادما رقم میخوره
خواستم ازتون بخواهم برای همه دعا کنید اگه دوست داشتید برای منم دعا کنید

برای شادی روح پدر بزرگ و بزرگوارم

صلوات
۳۰ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: Mclaren_F1
پیام: ۱,۳۰۹
عضویت از: ۳۰ آذر ۱۳۸۵
از: زنجان
طرفدار:
- پرسپولیس
- اسپانیا
- کریم باقری
- گاوس هیدینگ
گروه:
- کاربران عضو
دردناکه
به نظر من علتش در ضعف مسلموناست....
فک کنید اگه به مقدسات صهیونیست ها( البته تو نظر خودشون ) توهین میشد چه کارا که نمی کردن...

اگر مثل گاو گنده باشي،ميدوشنت، اگر مثل خر قوي باشي،بارت مي كنند، اگر مثل اسب دونده باشي،سوارت مي شوند.... فقط از فهميدن تو مي ترسند. دكتر شر...
۳۱ مرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: mohamad.rs20
پیام: ۱,۵۹۹
عضویت از: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰
از: TIERRA
طرفدار:
- PUYOL
- RONALDINIHO_RIVALDO
- PERSPOLIS
- SPAIN
- ALI KARIMI_MEHDI MAHDAVIKIA
- JURGEN KLOPP
- HOSEIN FARAKI
گروه:
- کاربران عضو
وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد
به جان خودم ایرانی ها بلایی سر این صهیون ها بیارن که اون موقع یکی بزن توسر خودشون یکی تو نماد گرایی افراطیشون که مثل عقب مونده ها میمانن

برای شادی روح پدر بزرگ و بزرگوارم

صلوات
۴ شهریور ۱۳۹۰
پاسخ به: چشم دل باز كن كه جان بينی ...
نام کاربری: xavisam
پیام: ۳,۲۵۴
عضویت از: ۲۴ خرداد ۱۳۸۹
از: Mashad
طرفدار:
- xavi
- spain
- pep
گروه:
- کاربران عضو
دختر بهایی زاده مسلمان شده

بعد از تشرف به دین اسلام از خانه طرد شدم و هیچ جایی را حتی برای یک شب خوابیدن نداشتم!هیچ کس از من حمایت نکرد! امیرالمونین(ع) پدر من است و فاطمه زهرا (س)برایم مادری می کند.اگر عنایات حضرت صاحب الزمان (عج) را به چشم نمی دیدم الان از من هیچ نمانده بود.

مصاحبه ای اختصاصی با خانم(س.م) كه توجه خوانندگان عزیز را به آن جلب می نماید...

يک معرفی کوتاه از خودتان بفرمایید:
(س.م) متولد 1364 در سال 82 در دفتر امام جمعه در سن 18 سالگی به دین مبین اسلام مشرف شدم. بهایی زاده هستم و در یک خانواده نسبتا مرفه شیرازی زندگی می کردم . خانواده ام اکنون در خارج از کشور به سر می برند و خودم در شیراز ساکن هستم.

دوری از خانواده برای شما سخت نیست؟
چرا سخت نباشد! اوایل خیلی اذیت شدم ! الان جوانها برای چند سال تحصیل یا سربازی هم دوری از خانواده برایشان سخت و دشوار است!خوب من هم سختم بود ولی به این فکر می کردم که حضرت علی(ع)می تواند پدر من باشد، امام زمان(عج) می توانند پدری کنند برایم و فاطمه زهرا(س) برایم مادری می کند. اینطور می توانستم ادامه دهم و استقامت کنم.

چه شد که به اسلام و تشیع رو آوردید؟
در سن 15 سالگی وقتی یک بهایی زاده باید «تسجیل» شده و رسما یک بهایی بشود، من به پدرم گفتم که نمی خواهم و بهانه ام هم این بود که می خواهم ادامه تحصیل دهم و بهاییان را در دانشگاه راه نمی دهند! بعلاوه یکی از تعالیم دوازده گانه بهاء« تحری حقیقت» است؛ یعنی یک نوجوان بهایی می تواند بدنبال حقیقت بگردد و اگر آن را پذیرفت و بهاییت را ارضا کننده روح خویش دید می پذیردش وگرنه اجباری در آن نیست اما در عمل اینگونه نبوده و نیست و هر نوجوان 15 ساله مجبور است به «تسجیل» تن در بدهد وگرنه از خانواده طرد می شود و هر اتفاقی ممکن است برای او بیافتد!! هر اتفاقی! من که می خواستم «تحری حقیقت» کنم مورد شماتت پدر قرار گرفتم و حریف پدر نشدم و با وعده و وعید و تشویق و تنبیه ، بالاخره «تسجیل» شدم .

از آن زمان به طور پنهانی با دوستان شیعه ام ارتباط برقرار کردم و کتب نهج البلاغه و زندگانی امام حسین(ع)، زندگینامه حضرت اباالفضل(ع) و واقعه عاشورا را مطالعه کردم و البته گاهی هم قرآن! چون من عربی قرآن را نمی فهمیدم بیشتر معانی آنرا می خوندم تا ببینم چه می گوید!

بهایت اصلا من را ارضا نمی کرد و اصلا اختیاری از خودم نداشتم، هرکاری را باید با اجازه «محفل» انجام میدادم. مسئله بی حجابیش خیلی آزارم می داد؛ اینکه باید به هرکس و ناکسی که در خانه می آمد دست می دادم . عدم وجود حجاب هم یکی دیگر از تعالیم دوزاده گانه بهاییان است که آنرا هم به حساب تساوی حقوق نساء و رجال گذاشته اند، در حالیکه در عمل ثابت کرده اند چنین نیست. در تمام این مدت که انتخابات بیت العدل انجام شده است، حتی یک زن هم در میان اعضای بیت العدل وجود نداشته و ندارد! بعلاوه نه تنها بین زن و مرد بلکه بین زنان هم تفاوت قایل می شوند، به عنوان مثال مهریه زن روستایی از زن شهری کمتر است! این اصطلاحا تعالیم بهاییت، نه از باب تساوی حقوق است که برای ترویج بی بند و باری است و برای جذب کسانی که می خواهند از محدودیت های اسلام در مورد ارتباط با نامحرم فرار کنند.

اما این موضوع من را آزار می داد و حس می کردم که خودم را در معرض دید یک سری آدم بی ارزش قرار می دهم و این برایم آزار دهنده بود . ارتباطاتم با دوستان شیعه ام بیشتر شد و در واقع این خداوند بود که حال مرا دگر گون ساخت و مرا که دختر 18 ساله ای بیش نبودم در راه نجات قرار داد. یکباره به دفتر امام جمعه رفتم و بعد از چند روز صحبت با ایشان، به دین اسلام مشرف شدم.

به حقانیت اهل بیت چگونه پی بردید؟
از زمانی که من کتاب نهج البلاغه را خواندم با تمام علاقه ام به دیگر ائمه، امیرالمونین برای من یک چیز دیگری شد و احساس می کنم ایشان در این مدت برای من پدری کرده اند و خیلی مواقع حضورشان را حس کرده ام.امام عصر هم که یک چیز جدا هست و ایشان هم در خیلی مواقع همراه من بودند و اگر وجود ایشان را به طور ملموس حس نمی کردم و کمکهای ایشان را نمی دیدم، الان باید هیچی از من نمانده باشد

در مورد حضرت موعود(عج) سخن گفتید؛ آیا در بهاییت سخنی از موعود آخر الزمان جود دارد؟
اینها اینطور عنوان می کنند که امام زمان ظهور کرده و علی محمد باب همان است که بشارت ظهورش را حضرت رسول داده اند. او ظهور کرده و دیگر امام زمان و عصر آخر الزمانی وجود ندارد.

هیچ وقت از توسل به بها، حاجتی گرفتید؟
واقعا خنده دار است! همیشه اینرا گفته ام : یک فرد عادی که هیچی ندارد، یک آدم دروغگو که ادعای خدایی و پیامبری میکند، چگونه باید از او حاجت بگیرم؟متاسفانه این چیزی است که خودشان می گویند. آن وقتها، اینها عکس بهاء الله را به ما نشان نمی دادند و می گفتند بهاء الله آنقدر نورانی بوده که وقتی جلوی دوربین قرار می گرفته، لنز دوربین خُرد می شده و می ریخته است!خوب اگه کسی کمی به عقلش مراجعه کند متوجه می شود که این خیلی مسخره است!!

در میان آداب و رسوم بهایت، کدام را جاذب جوانان می بینید؟
برای من جالب نبود چون من در خانواده بهایی بزرگ شده بودم. این چیزهایی که الان برای جوانانی که جذب می شوند جذاب است برای من عادی بود. اینکه می توانند بی حجاب باشند! اینکه می توانند راحت به همه جای جهان مسافرت کنند؛ این عادی شده بود ولی متاسفانه برای خیلی ها جذاب است

متاسفم که جوانان شیعه ای هستند که این بی بند و باری و زندگی در خارج از کشو ر را می پسندند.شاید کسی قلبا نخواهد بهایی بشود ولی برای زندگی در خارج از کشور یا فرار از محدودیت های ظاهری اسلام، به همین بهانه ها به بهاییت بپیوندند و بهاییها به شدت مهربانانه و جذاب رفتار می کنند. کسی که به دین آنها بپیوندد، به شدت حمایت می شود و لی امروز اگر یک دختر بهایی از من بپرسد که چه بکنم؟، به او خواهم گفت که اصلا این کار را نکند. چون اگر من به او بگویم الان این کار را بکن، تا آخر عمر برای خودم نفرین خریده ام!! چون من همین بلا سرم آمد! اگر من یک مسلمان بوده و بهایی میشدم خیلی از مشکلاتم حل می شد ولی حالا که بهایی بوده و مسلمان شده ام، هیچ حمایت قضایی از من نمی شود. اگر از همان اول به من می گفتند که هیچ حمایتی از من انجام نخواهند داد، من با برنامه ریزی از خانه پدرم خارج می شدم و یا اگر مثل الان که دارند تقیه کردن را به من یاد می دهند، آن موقع به من تقیه کردن را می آموختند، همان وقت تقیه می کردم و به این مشکلات امروزی نمی افتادم. خیلی ظلم به من شد
جوانان ما اگر عاقل باشند هیچ وقت بدنبال بهاییت که اصلا سر و تهش معلوم نیست نمی روند ولی متاسفانه فقط به دنبال ظاهر گول زننده و زیبا و مهربانیها و احترامها و و عده ها و ... هستند

از کدام سنت شیعیان بیشتر خوشتان آمد و جذب آن شدید؟
من حس می کردم که در اسلام هرکسی بخواهد هر راهی برود آزاد است ولی در بهاییت اگر کسی مثلا بخواهد حتی در یک برنامه ساده مثل جشن مدرسه شرکت کند، پدر و مادرش باید بروند و از «محفل» اجازه بگیرند که آیا بچه آنها اجازه دارد برود یا نه! در هر کاری «محفل» باید نظر می داد و نقش خیلی مستقیمی در زندگی ما داشت وقتی می دیدیم که جوانهای شیعه آزادانه فکر می کنند و کسی نیست که مدام به جایشان تصمیم گیری کند، به همکلاسیهای شیعه ام حسودی ام می شد! که راحت می توانند ابراز احساسات بکنند و اینکه ما میترسیدیم که بگوییم بهایی هستیم زیرا همه از آن منزجر بودند. من می اندیشیدم که امام حسین آنقدر شجاع بوده که خود و خانواده اش را در راه عقیده فدا کرده چقدر شجاعت داشته است؛ ولی وقتی علی محمد باب را برای اعدام می برند، چندین بار فرار می کند!!

نظر شما در مورد شیعیان چگونه است؟
من بخاطر اسلام و فقط بخاطر ائمه و پیامبر شیعه شدم من از دست شیعیان خیلی سختی کشیدم. که در این اتفاقات زندگی ام، بی تقصیر نیستند و اگر می خواستم بخاطر شیعیان به این دین فکر کنم باید تا بحال برگشته باشم و واقعا از شیعیان دل خوشی ندارم و فقط وقتی بیاد گذشته می افتم به خودم می گویم: منکه بخاطر اینها شیعه نشدم. من توی یه خانواده بهایی بزرگ شدم ولی این چیزهایی که از شیعیان دیدم را در هیچ کجا ندیدم.

وضعیت فعلی شما چگونه است؟
متاسفانه بعد از شیعه شدن من، بخاطر عدم همکاری و مساعدت و عمل نکردن به و وعده های قبل از شیعه شدن، بعد از شیعه شدن مجبور شدم با آقایی ازدواج کنم که 30 سال از من بزرگتر است و از هیچ لحاظی بامن تناسب نداشت! ولی من آن زمان هیچ جا و مکانی نداشتم و مجبور شدم این کار را انجام دهم؛آن موقع عقل الانم را نداشتم و بعد از 7سال زندگی متوجه شدم که خیلی کارهایم و ازدواجم اشتباه بوده و الان تقاضای طلاق دادم و در دادگاه پیگیر طلاق هستم.

آنچه می خواهد دل تنگتان بفرمایید:
فقط اینرا می گویم برای کسانیکه این مطالب را می خوانند و در جامعه مسئولیت و نقشی دارند بدانند که کسانیکه به اسلام می گروند باید مورد حمایت واقع بشوند.میدانم خیلی افراد هستند که دوست دارند به آغوش اسلام بیایند اما جامعه اسلامی چه جایی برای آنها فراهم کرده است؟اگر یک دختر تنها در جامعه رها بشود خودتان می دانید چه مشکلاتی برایش ممکن است پیش بیاید! خدا خیلی من را دوست داشت که آن اتفاقها برام نیافتاد. به من می گویند برو فلان دبیرستان سخنرانی کن ولی من نمی روم! بروم چه بگویم؟ اگه دختری بلند شد از من پرسید می خوام مسلمان بشوم چکار کنم، چه بگویم ؟ چه امیدواری به او بدهم؟این مسئله حتما باید ساماندهی بشود! نه فقط از نظر مالی که البته جای تامل دارد. پدر من وضع مالی عالی داشتند ولی من از یک جایگاه مرفه آمدم و یک دختر بودم و برای یک دختر خیلی این شرایط سخت است! و آنونقت ممکن است برای فرار از این شرایط به کاری دست بزند که بد از بدتر می شود! یا یک ازواج ناموفق زندگی اش را تباه می کند .هم اکنون من کارم در دادگاه گیر کرده است و یک حمایت حقوقی از من نمی شود. قاضی به من می گوید: برای من مهم نیست که تو چه بودی و الان چه هستی! مثل یک شهروند عادی با تو رفتار می کنیم .

باید مسئولین بدانند که وقتی به یک دختری قول می دهند و وعده می دهند که تو بیا و ما حمایتت می کنیم و حتی یک شب جای خواب براش محیا نمی کنند چه اتفاقی ممکن است براش بیافتد! من اگر کمی بی عقلی کرده بودم معلوم نبود الان چه بودم.

خدا را بابت اتفاقهای بدی که می توانست بیافتد و نیافتاد شکر می کنم.من با این ازدواج فکر کردم این خیلی بهتر از اتفاقهای بد دیگریست که می توانست بیافتد! البته شوهر من خودش را اینجوری نشان نداد البته از لحاظ مالی و فرهنگی سطح پایین بودند ولی خودش را اینطور نشان نداد تا بعد از یکسال!!
بعضی وقتها خسته می شوم و می گویم: خدایا بس است 7سال امتحانم کردی و فکر می کنم خوب امتحان پس دادم!
سال پیش همین موقع ها قم آمدم و رادیو معارف برنامه داشتم و با مراجع تقلید دیدار داشتم، بزرگترین سعادتی که نصیب من شد دیدار با مراجع بود و آرامش خوبی گرفتم و مخصوصا دیدار با آیت الله وحید خیلی برای من موثر بود اما توفیقی در حل مشکلاتم حاصل نشد

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۶ شهریور ۱۳۹۰
پاسخ به: چشم دل باز كن كه جان بينی ...
گروه:
- کاربران عضو
سمیرا واقعا مطلب عالی ای بود خیلی ممنون. واقعا ما به چه حقی اسم مون رو گذاشتیم شیعه؟؟!! از دست خودم و امثال خودم عصبانی بودم عصبانی تر شدم!! واقعا ما بارفتارامون داریم اسلام و شیعه رو نابود میکنیم. این دختره خیلی عاقل بوده که فقط به سرچشمه دین و شیعه اتکا کرده وگرنه تا حالا صدبار برگشته بوده. وقتی یه بهایی میاد از مهربونی امام زمان و امام علی اینطوری میگه باید بفهمیم که چقد این عزیزان مهربونن دریغ که ما حتی یک درصدش رو هم نمیفهمیم ... جالبه وقتی امام علی تمام توصیه ش این بوده که (الله الله فی الایتام..) یه بخش کوچیکیش مربوط به یتیمایی که پدر سببی شونو ازدست دادن ولی اگه عمیق فکر کنیم منظور حضرت یتیمای معنوی امام زمان هستن که پدر واقعیشون امام زمان رو ازدست دادن و گمش کردن. وقتی انقدر تاکید شده یعنی باید بیاییم اونارو دریابیم. اونوقت ما چیکار کردیم..... خدایا هدایت مون کن..

۶ شهریور ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
جبران جليل

به عقيده من على بن ابيطالب(عليه‎السلام) نخستين مرد از قوم عرب است كه وجودش جامع همه فضائل كامله بوده، و روح فضيلت را در قوم خويش دميد و آهنگ آن را به گوش مردم رسانيد كه پيش از آن مانند آن را نشنيده بودند، به گونه‎اى كه آنها در بين تاريكى‎هاى جاهليّت از روش روشن او متحيّر ماندند، آن كس كه طريقه امام على(عليه‎السلام) را پسنديد به فطرت سليم بازگشت و از نهاد پاك خود راى گرفت، و آنكه از درِ خصومت وارد شد، جاهليّت را ترجيح داد، چه او فرزند جاهليّت بود.

جبران خليل معتقد بود كه: دو طايفه شيفته روش على بودند؛

يكى خردمندان پاك دل،

و ديگرى نيكو سرشتان با ذوق.

على بن ابيطالب(عليه‎السلام) شهيد عظمت خويش گشت، او از دنيا رفت در حالى كه نماز بر زبانش جارى و دلش از شوق خدا لبريز بود، مردم عرب حقيقت مقام او را درك نكردند، تا گروهى از مردم كشور همسايه آنها "ايران" برخاسته اين گوهر گرانبها را از سنگ تشخيص داده و او را شناختند.

جبران خليل اضافه مى كند كه:

على(عليه‎السلام) مانند پيامبران درگذشت، مقام و شان او در بصيرت و بينائى مانند پيامبران بود، و اختصاص به شهر و بلد و قوم و زمان و مكان خاصّى نبوده است، بلكه شخصيت او بين المللى بود.

جبران هميشه نامِ على(عليه‎السلام) را در مجالس خاصّ و عامّ به زبان مى‎آورد و تعظيم مى‎كرد و مى‎گفت على از جهان رفت، اما هنوز رسالت خويش را، به كمال تبليغ نكرده بود.(1

1-صوت العدالة الانسانيه، ج 1، ص 416، ترجمه شعرانى

۶ شهریور ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۵,۶۷۳ بازدید
۲ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۹۲۸ بازدید
۱۶ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۸۳۹ بازدید
۱۷ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۸,۸۱۷ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۵۱۰ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۸۴۰ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۲۱۲ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۱۰ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۴۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۳۱ کاربر آنلاین است. (۱۳۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۳۱

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!