به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: فیلم و سریال
نام کاربری: Sack.Boy
پیام: ۱,۱۵۵
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
نامزدهاي جايزه بفتا معرفي شدند

جام جم آنلاين: اسامي نامزد هاي جايزه آکادمي فيلم بريتانيا ( بفتا ) اعلام شد.سه فيلم آواتار ، جعبه درد و تحصيلات پيشتاز نامزدهاي جايزه بفتاي امسال هستند.

به گزارش اسکرين ديلي، سه فيلم "آواتار"،"جعبه درد" و "تحصيلات"هر يک با هشت نامزدي در رشته هاي مختلف از جمله بهترين فيلم و بهترين کارگردان پيشتاز نامزدهاي جايزه بفتاي امسال هستند.

"تحصيلات"ساخته لون شرفيگ همچنين در رشته بهترين فيلم بريتانيايي نامزد جايزه است.

علاوه بر "تحصيلات" فيلم هاي "تنگ ماهي" ،"در سرازيري"،"ماه" و "پسري از ناکجا آباد" نامزد اين جايزه شده اند.

"ناحيه 9"ديگرفيلمي است که در هفت رشته از جمله بهترين کارگردان و بهترين فيلمنامه اقتباسي نامزد جايزه شده است.

در حالي که " لعنتي هاي بي آبرو" ساخته کوئنتين تارانتينو و " بالا در آسمان" ساخته جيسن ريتمن در شش رشته نامزد دريافت جايزه بفتا شده اند.

"استخوان هاي دوست داشتني"ساخته جديد پيتر جکسن نيز در دو رشته نامزد جايزه شده است.شگفتي جوايز امسال را فيلم پر سر و صداي "9"رقم زد که در هيچ رشته مهمي نامزد دريافت جايزه نشده است.

فهرست اسامي نامزد هاي جايزه بفتا به شرح زير است:

بهترين فيلم:

آواتار
تحصيلات
جعبه درد
پرشس
بالا در آسمان

بهترين کارگردان:
جيمز کمرون – آواتار
نيل بلومکمپ- ناحيه 9
لون شرفيگ- تحصيلات
کاترين بيگلو- جعبه درد
کوئنتين تارانتينو – لعنتي هاي بي آبرو

بهترين فيلمنامه:

خماري – جان لوکاس
جعبه درد- مارک بوال
لعنتي هاي بي آبرو- کوئنتين تارانتينو
مرد جدي – جوئل و ايتن کوئن
بالا- باب پيترسن و پيت داکتر

بهترين فيلمنامه اقتباسي:

ناحيه 9 – نيل بلومکمپ و تري تچل
تحصيلات – نيک هورن بي
در سرازيري – جسي آرمسترانگ
پرشس – جفري فلچر
بالا در آسمان- جيسن ريتمن

بهترين فيلم خارجي زبان:

آغوش هاي گسسته – پدرو آلمودووار
کوکو پيش از شنل – آن فونتن
بگذار آدم درست وارد شود-توماس آلفردسون
پيشگو – ژاک اوديار
روبان سفيد – ميشاييل هانکه

بهترين انيميشن:

کورالاين
آقاي فاکس شگفت انگيز
بالا

بازيگر مرد نقش اول:

جف بريجز – دل ديوانه
جورج کلوني – بالا در آسمان
کالين فرث – مرد مجرد
جرمي رنر – جعبه درد
اندي سرکيس – جنسيت ،مخدر و راک و رول

بازيگر نقش اول زن:

کري ماليگان – تحصيلات
سائويرس رونان- استخوان هاي دوست داشتني
گابوري سيديبه – پرشس
مريل استريپ – جولي و جوليا
اودري توتو – کوکو پيش از شنل

بازيگر نقش مکمل مرد:

الک بالدوين – پيچيده است
کريستين مک کي – من و اورسن ولز
آلفرد مولينا- تحصيلات
استنلي توچي – استخوان هاي دوست داشتني
کريستف والتس – لعنتي هاي بي آبرو

بازيگر نقش مکمل زن:

آن ماري داف – پسري از ناکجا آباد
ورا فارميگا – بالا در آسمان
آنا کندريک – بالا در آسمان
مونيک – پرشس
کريستين اسکات تامس- پسري از نا کجا آباد

موسيقي متن:

جيمز هورنر – آواتار
تي بون برنت – دل ديوانه
آلکساندر دسپلا – آقاي فاکس شگفت انگيز
مايکل جاکينو – بالا

لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد!آه که عقل این ها را نمی فهمد!این حصار فکر تو اندازه ی من نیست
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۴ بهمن ۱۳۸۸
نام کاربری: Loyal.Boy
پیام: ۲,۷۰۲
عضویت از: ۵ مرداد ۱۳۸۶
از: تبریز
طرفدار:
- ژاوی - مسی - اینیستا
- مارادونا - ریوالدو
- اسپانیا - آرژانتین
- کریم باقری
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
کمتر از یک هفته مونده

بعد از این هم آشیانت هر کس است ، باش با او یاد تو ما را بس است .
۶ بهمن ۱۳۸۸
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۹
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
ارباب حلقه ها برترین فیلم تاریخه. نه فقط به خاطر ساخت قوی و جلوه های ویژه، بلکه به خاطر غنای داستانی که پشت سرشه.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۶ بهمن ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
نمیدونم منظورتون از غنای داستانیه این فیلم چیه؟!من که چیزه خاصی ندیدم توش؟!چرا هر کی میاد تو این تاپیک عاشق اربابه حلقه هاست!البته من هم مشکلی باهاش ندارم اما اونقدر که شما تعریف میکنین هم فوق العاده نیست...خداییش دیگه بهترین فیلم تاریخ که نیست!

لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد!آه که عقل این ها را نمی فهمد!این حصار فکر تو اندازه ی من نیست
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۷ بهمن ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
ايستوود محبوبترين‌ ستاره ‌سينما‌

جام جم آنلاين: کلينت ايستوود بازيگر و کارگردان کهنه کار آمريکايي بالاتر از جاني دپ و دنزل واشينگتن به عنوان محبوبترين ستاره حال حاضر سينماي جهان برگزيده شد.

به گزارش هاليوود ريپورتر، در جريان يک راي گيري سالانه که توسط موسسه هريس اينتر اکتيو انجام مي شود ايستوود به عنوان محبوب ترين ستاره حال حاضر سينما انتخاب شده‌است.در اين راي گيري اوپرا وينفري مجري پر سابقه تلويزيوني هم به عنوان محبوب ترين چهره تلويزيوني شناخته شد.

در بخش ستارگان سينما جاني دپ به عنوان دوم دست يافت و دنزل واشينگتن که سال گذشته رتبه نخست را در اختيار داشت، با دو پله سقوط در رده سوم ايستاد.

جان وين ستاره محبوب وسترن هاي کلاسيک تنها ستاره درگذشته اين فهرست است که در رده هفتم فهرست ياد شده قرار گرفته است.وين از سال 1994 تا کنون همه ساله در فهرست ده ستاره محبوب موسسه هريس اينتر اکتيو قرار داشته است.

ساندرا بولاک ،تام هنکس ،جورج کلوني ،مريل استريپ ، مورگان فريمن و جوليا رابرتس ديگر حاضران فهرست ده ستاره محبوب سال 2010 هستند.

ويل اسميت ، هريسون فورد و آنجلينا جولي از حاضران در فهرست سال گذشته هستند که امسال از جمع ده نفر برتر بيرون مانده‌اند.

باورم نمیشه ویل اسمیت تو 10 نفر اول نباشه!شاید بخاطر فعالیت کمش تو لیست قرار نگرفته...

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ بهمن ۱۳۸۸
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
فرشید نوشته:

نمیدونم منظورتون از غنای داستانیه این فیلم چیه؟!من که چیزه خاصی ندیدم توش؟!چرا هر کی میاد تو این تاپیک عاشق اربابه حلقه هاست!البته من هم مشکلی باهاش ندارم اما اونقدر که شما تعریف میکنین هم فوق العاده نیست...خداییش دیگه بهترین فیلم تاریخ که نیست!

بنده ی خدا تو از دنیای تالکین چی می دونی؟
پشت هر شخصیت و داستانو اتفاق و مکان و...توی ارباب حلقه ها یک ماجرای شگفت انگیز و پیشینه ی عمیق خوابیده.
نمی دونم کتاب های دیگه ی استاد تالکینو خوندی یا نه، مثل هابیت و سیلماریلیون و داستان فرزندان تورین.
اینها پیشینه ی این فیلمه که خیلی عمیقه و جای بحث زیادی داره.

۸ بهمن ۱۳۸۸
نام کاربری: Inner_Fighter
نام تیم: منچستر یونایتد
پیام: ۴,۳۸۱
عضویت از: ۲۹ تیر ۱۳۸۶
طرفدار:
- مسی، ژاوی، پویول
- رونالدینیو
- هلند، اسپانیا
- گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران گالری
افتخارات
فیلم BRAVE HEART به نظر من فوق العادس ! اولین بار 7-8 سال پیش دیدمش !
فیلم Shakespeare In Love رو کسی دیده ؟ من با زیر نویس انگلیسی دیدم! با اینکه مطمئنم خیلی از جاهای دیالوگ ها رو کامل متوجه نشدم ولی واقعا از فیلم لذت بردم! متوجه شدن معنای واقعی دیالوگ ها توی این فیلم نیاز به مطالعه ی عمیق در ادبیات گذشته ی انگلیس داره ! مثل نمایشنامه هاش ( مثل مکبث ! )
تصویر سازی های شکسپیر به وسیله ی کلمات واقعا بدیع و زیباست...

.The main obstacles are within you
.The key is within you

MCKS
۹ بهمن ۱۳۸۸
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۰۹
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Battailous Boy نوشته:

فیلم Shakespeare In Love رو کسی دیده ؟ من با زیر نویس انگلیسی دیدم! با اینکه مطمئنم خیلی از جاهای دیالوگ ها رو کامل متوجه نشدم ولی واقعا از فیلم لذت بردم! متوجه شدن معنای واقعی دیالوگ ها توی این فیلم نیاز به مطالعه ی عمیق در ادبیات گذشته ی انگلیس داره ! مثل نمایشنامه هاش ( مثل مکبث ! )

صرف نظر از اینکه به سبک اکثر فیلمای غربی، عشق رو با مسائل جنسی یکی و در هم گره خورده نشون میدن، و این خیلی به نظرم چندش آوره، کلا فیلم قشنگی بود.

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۹ بهمن ۱۳۸۸
مهمان_مهمان
البته باید تاکید کنم که این فیلم شاید چند درصد اندک به شکسپیر ربط داشته باشه و بیشتر تخیلی بود! در کل این که زندگی شکسپیر این جوری نبود.

نقل قول
متوجه شدن معنای واقعی دیالوگ ها توی این فیلم نیاز به مطالعه ی عمیق در ادبیات گذشته ی انگلیس داره ! مثل نمایشنامه هاش ( مثل مکبث ! )

نه اون قدرا! کلا خیلی امروزی اش کرده بودن؛ وگرنه شما فیلم خود کارای ویلی رو ببینید، متوجه می شید که چه قدر زبونش فرق داره.

نقل قول

موافقم؛ البته اینو از رو این فیلم خیلی کم می شه متوجه شد؛ حتی فیلم کارای شکسپیر مثلا هملت، تاجر ونیزی و ... به جز یکی دو تا بخش معروف، بقیه اش ساده شده.

ولی از بین این فیلما پیشنهاد می کنم هملت مل گیبسون رو ببینید.

۹ بهمن ۱۳۸۸
نام کاربری: Inner_Fighter
نام تیم: منچستر یونایتد
پیام: ۴,۳۸۱
عضویت از: ۲۹ تیر ۱۳۸۶
طرفدار:
- مسی، ژاوی، پویول
- رونالدینیو
- هلند، اسپانیا
- گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
- مدیران گالری
افتخارات
نقل قول
The Queen Of Hearts نوشته:

البته باید تاکید کنم که این فیلم شاید چند درصد اندک به شکسپیر ربط داشته باشه و بیشتر تخیلی بود! در کل این که زندگی شکسپیر این جوری نبود.

نقل قول
متوجه شدن معنای واقعی دیالوگ ها توی این فیلم نیاز به مطالعه ی عمیق در ادبیات گذشته ی انگلیس داره ! مثل نمایشنامه هاش ( مثل مکبث ! )

نه اون قدرا! کلا خیلی امروزی اش کرده بودن؛ وگرنه شما فیلم خود کارای ویلی رو ببینید، متوجه می شید که چه قدر زبونش فرق داره.

نقل قول

موافقم؛ البته اینو از رو این فیلم خیلی کم می شه متوجه شد؛ حتی فیلم کارای شکسپیر مثلا هملت، تاجر ونیزی و ... به جز یکی دو تا بخش معروف، بقیه اش ساده شده.

ولی از بین این فیلما پیشنهاد می کنم هملت مل گیبسون رو ببینید.

من کتاب مکبث رو همراه با متن اصلیش دارم. درسته این فیلم دیالوگ ها رو امروزی تر کرده ! آخه اگه این کارو نمی کردن واقعا کمتر کسی متوجه میشد!
راستی من تصویر سازی ها رو بیشتر در مورد کتاب هاش گفتم. همونطور که اشاره کردم معانی دیالوگ ها رو کامل متوجه نشدم.
کوریولانوس هم دارم ولی نخوندم. البته فقط ترجمشو.
مکبث ترجمه ی یک خانم بود که کلا روی کار های شکسپیر کار می کردند! در پاورقی ها و آخر کتاب اصطلاحات نمایشنامه ها رو بررسی کرده که کاملا آموزشی هست و به درک بیشتر کمک می کنه. البته چاپش قدیمیه و امروز دیگه فکر نکنم چاپ بشه. اسم مترجمش رو هم فراموش کردم. ولی کاملا مشخصه که خیلی عمیق روی کار های شکسپیر کار کرده بود!
این فیلم رو هم اگه گیر آوردم می بینم.
------
چند سال پیش یه جا کلاس زبان می رفتم یه استاد داشتیم به اسم بهرام حسین. لیسانس ادبیات انگلیسی داشت و خودش ادامه تحصیل نداده بود در صورتی که اگه می خواست راحت می تونست ادامه بده ( اینو افراد مختلف که نزدیکش بودند گفتند ) فوق العاده مطالعه داشت و خیلی روی اثر های شکسپیر کار می کرد! همیشه 30 دقیقه ی آخر رو به این بحث ها اختصاص می داد. به قدری زیبا و جذاب بود که دوست نداشتیم کلاس تموم بشه !
امیدوارم هر جا که هست سعادتمند باشه !

.The main obstacles are within you
.The key is within you

MCKS
۹ بهمن ۱۳۸۸

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۷ پاسخ
۸,۳۳۰,۶۹۱ بازدید
۲۳ ساعت قبل
Salehm
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۹ پاسخ
۱۱,۵۹۳,۶۳۰ بازدید
۴ روز قبل
Greatest Ever
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۳ پاسخ
۵۴۵,۹۹۰ بازدید
۹ روز قبل
Greatest Ever
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۳,۲۷۶ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۱۹۸,۴۳۱ بازدید
۱۶ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۵,۵۰۴ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۲۸,۱۶۲ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۳۳۸ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۰۲ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۶۲۰ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۴ کاربر آنلاین است. (۱۲۰ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۴

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!