به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست ...
نام کاربری: H7091M
پیام: ۸,۹۹۴
عضویت از: ۱۴ شهریور ۱۳۸۸
از: تهران
طرفدار:
- پدری گاوی یامال
- مسی ریوالدو ، رونالدینهو، پویول ، ژاوی، اینیستا، آلوز
- استقلال
- اسپانیا و فرانسه
- سامان قدوس
- گواردیولا ، فرگوسن ، کلوپ
- فرهاد مجیدی
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
قیامت بی حسین غوغا ندارد”شفاعت بی حسین معنا ندارد”حسینی باش که در محشر نگویند”چرا پرونده ات امضاء ندارد
———————
اس ام اس ماه محرم
آبروی حسین به کهکشان می ارزد ، یک موی حسین بر دو جهان می ارزد ، گفتم که بگو بهشت را قیمت چیست ، گفتا که حسین بیش از آن می ارزد
———————
ماه خون ماه اشک ماه ماتم شد ، بر دل فاطمه داغ عالم شد . فرا رسیدن ماه محرم را به عزادارن راستینش تسلیت عرض میکنم
———————
ای وجودت عشق را معنای حسین عالمی یک قطره تو دریا حسین فرا رسیدن ماه محرم را به تمامی مسلمانان جهان تسلیت می گم
———————
اس ام اس تاسوعا و عاشورا

پرسیدم:ازحلال ماه، چراقامتت خم است؟ آهی کشیدوگفت:که ماه محرم است.گفتم: که چیست محرم؟باناله گفت:ماه عزای اشرف اولادآدم است
———————
السلام علیکم یااباصالح المهدى (عج)السلام علیک یاامین الله فى ارض وحجته على عباده(یاصاحب الزمان آجرک الله)ماه محرم بر شما وعاشقان حسین تسلیت عرض مینمایم)
———————
اردوی محرم به دلم خیمه به پا کرد
دل را حرم و بارگه خون خدا کرد

———————
اس ام اس مخصوص محرم

محرم آمد و ماه عزا شد
مه جانبازی خون خدا شد
جوانمردان عالم را بگویید
دوباره شور عاشوار به پا شد
———————
حسین میا به کوفه ، کوفه وفا ندارد …

ای به دل بسته ، قدری آهسته
کن مدارا با ، زینب خسته …
یا حسین مظلوم …
———————
یه جائیه تو دنیا همه براش می میرن
تموم حاجتا رو همه از می گیرن
بین دو نهر آبه ، یه سرزمین خشکه
شمیم باغ و لاله اش خوشبو ز عط مُشکه
شبای جمعه زهرا زائر این زمینه
سینه زن حسینه ، یل ام البنینه …
———————
دوست دارم هر چی دارم بدم به راه تو حسین
تا که سینه خیز بیام میون بین الحرمین
———————
پیامک محرم
السلام ای وادی کرببلا
السلام ای سرزمین پر بلا
السلام ای جلوه گاه ذوالمنن
السلام ای کشته های بی کفن
———————
کاش بودیم آن زمان کاری کنیم
از تو و طفلان تو یاری کنیم
کاش ما هم کربلایی می شدیم
در رکاب تو فدایی می شدیم
السلام علیک یا ابا عبدالله …
———————
اس ام اس محرم
کربلا لبریز عطر یاس شد. . . .نوبت جانبازی عباس شد
———————
دیباچه ی عشق و عاشقی باز شود
دلها همه آماده ی پرواز شود
با بوی محرم الحرام تو حسین
ایام عزا و غصه آغاز شود
———————
نازم آن آموزگاری را که در یک نصف روز
دانش‌آموزان عالم را همه دانا کند
ابتدا قانون آزادی نویسد بر زمین
بعد از آن با خون هفتاد و دو تن امضا کند
———————
شهادت امام حسین
دل را اگر از حسین بگیرم چه کنم
بی عشق حسین اگر بمیرم چه کنم
فردا که کسی را به کسی کاری نیست
دامان حسین اگر نگیرم چه کنم
———————
sms mah moharam
گویند که در روز قیامت علمدار شفاعت زهراست . . . علم فاطمه دست قلم عباس است.
———————
پرسیدم از هلال چرا قامتت خم است ؟
آهی کشید و گفت ماه محرم است…
———————
باز محرم رسید، ماه عزای حسین
سینه‌ی ما می‌شود، کرب و بلای حسین
کاش که ترکم شود غفلت و جرم و گناه
تا که بگیرم صفا، من ز صفای حسین
———————
اس ام اس ویژه محرم
فرشته‌ها از امشب صبوی غم می‌نوشن
دوباره اهل جنت پیرهن سیاه می‌پوشن
———————
با آب طلا نام حسین قاب کنید
با نام حسین یادی از آب کنید
خواهید مه سربلند و جاوید شوید
تا آخر عمر تکیه بر ارباب کنید
فرا رسیدن ماه محرم تسلیت باد
———————
باز محرم شدو دلها شکست از غم زینب دل زهرا شکست
باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها شکست
آب در این تشنگی از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا شکست
قاسم ولیلا همه در خون شدند این چه غمی بود که دنیا شکست
محرم ماه غم نیست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسین است
———————
شعر های محرم
هر دم به گوش می رسد آوای زنگ قافله ، این قافله تا کربلا دیگر ندارد فاصله . حلول ماه محرم ، ماه پژمرده شدن گلستان فاطمه تسلیت باد . التماس دعا
———————
نام من سرباز کوی عترت است ، دوره آموزشی ام هیئت است . پــادگــانم چــادری شــد وصــله دار ، سر درش عکس علی با ذوالفقار . ارتش حیــدر محــل خدمتم ، بهر جانبازی پی هر فرصتم . نقش سردوشی من یا فاطمه است ، قمقمه ام پر ز آب علقمه است . رنــگ پیراهــن نه رنــگ خاکــی است ، زینب آن را دوخته پس مشکی است . اسـم رمز حمله ام یاس علــی ، افسر مافوقم عباس علی (ع)

———————
عالم همه محو گل رخسار حسین است ، ذرات جهان درعجب از کار حسین است . دانی که چرا خانه ی حق گشته سیه پوش ، یعنی که خدای تو عزادار حسین است

———————
عالم همه قطره و دریاست حسین ، خوبان همه بنده و مولاست حسین ، ترسم که شفاعت کند از قاتل خویش ، از بس که کَرَم دارد و آقاست حسین

...
۲۸ آذر ۱۳۸۸
نام کاربری: lovebarcelona
پیام: ۱,۱۴۴
عضویت از: ۱۶ مرداد ۱۳۸۶
از: پيش شيطان تو سياره ي سرخ
گروه:
- كاربران بلاک شده
حسين ؛ بيشتر از آب , تشنه لبيك بود . اما افسوس كه به جاي افكارش زخم‌هاي تنش را نشانمان دادند و بزرگترين درد او را بي‌آبي معرفي كردند

دکتر علي شريعتي متفکر و انديشمندي بود که در يک دوره تاريخي، تاثير فزاينده‌اي بر انديشه‌هاي فرهنگي و اجتماعي گذاشت.

وي درباره برخي‌از حوادث تاريخي و مذهبي ازجمله حادثه کربلا ديدگاه‌هايي را عنوان کرده است.

برخي از سخنراني‌ها و نوشته‌هاي شريعتي در مورد شهادت امام حسين (ع) و حادثه کربلا، از جمله آثار خوب وي به شمار مي‌رود.

تاثير امام حسين (ع) بر انديشه‌هاي دکتر شريعتي و خلق روح حماسي و نگاه حسيني وي، در همه آثارش به وضوح ديده مي‌شود.

بازتاب حماسه حسيني در جولان فکر و روحيه وي بسيار گسترده، شورانگيز و عميق است به گونه‌اي که بسياري از جريانات سياسي و اجتماعي و رويدادهاي تاريخي را با رويکرد به حادثه کربلا تحليل و ارزيابي مي‌کند.

پرداختن به عاشوراي حسيني از منظر دکتر شريعتي بيشتر انعکاس يک قريحه قوي، احساس شورانگيز و ترجمان روح حماسي و بي‌تاب اوست.

* مفهوم شهيد در انديشه شريعتي
نوع فهم دکتر شريعتي از مفهوم عالي شهيد، برداشتي خالص، عميق و ناب از فرهنگ اصيل اسلامي است. وي در تعريف کلمه "شهيد" مي‌گويد: "شهيد در لغت، به معناي حاضر، ناظر، به معناي گواه و گواهي‌دهنده و خبردهنده راستين و امين و هم چنين به معني آگاه و نيز به معني محسوس و مشهود ، کسي که همه چشم‌ها به اوست و بالاخره به معني نمونه، الگو و سرمشق است."
"شهيد" زنده، جاويد، حماسه ساز، عارف، آگاه، انتخاب گر و روزي خوار نعم‌الهي است و اين اصيل‌ترين دريافت از متون و فرهنگ اسلامي به شمار مي‌رود ، چنانچه قرآن کريم نيز بدان اشاره مي‌کند.

دکتر شريعتي در جاي ديگر مي‌نويسد: "شهيد، قلب تاريخ است هم چنان که قلب به رگ‌هاي خشک اندام، خون، حيات و زندگي مي‌دهد، جامعه‌اي که رو به مردن مي‌رود، جامعه‌اي که فرزندانش ايمان خويش را به خويش، از دست داده‌اند و جامعه‌اي که به مرگ تدريجي گرفتار است، جامعه‌اي که تسليم را تمکين کرده است، جامعه‌اي که احساس مسئوليت را از ياد برده است و جامعه‌اي که اعتقاد به انسان بودن را در خود باخته است و تاريخي که از حيات و جنبش و حرکت و زايش بازمانده است.

شهيد همچون قلبي، به اندامهاي خشک مرده بي‌رمق اين جامعه، خون خويش را مي‌رساند و بزرگترين معجزه شهادتش اين است که به يک نسل، ايمان جديد به خويشتن را مي‌بخشد."
شهادت، برنده‌ترين سلاحي است که هيچ دشمني را ياراي مقاومت در برابر آن نيست. مرحوم شريعتي در اين‌باره مي‌نويسد:"يکي از بهترين و حيات بخش‌ترين سرمايه‌هايي که در تاريخ تشيع وجود دارد، شهادت است."
"در فرهنگ ما شهادت، مرگي نيست که دشمن ما بر مجاهد تحميل کند.

* مفهوم شهادت در انديشه شريعتي
از نظر شريعتي "شهادت" مرگ دلخواهي است که مجاهد با همه آگاهي و همه منطق و شعور و بيداري و بينايي خويش، آن را انتخاب مي‌کند.

شهادت، در يک کلمه برخلاف تاريخ‌هاي ديگر که حادثه‌اي، درگيري و مرگ تحميل شده بر قهرمان و در نهايت يک تراژدي است،در فرهنگ ما، يک درجه است، وسيله نيست، خود هدف است، اصالت است، خود يک تکامل، يک علو است، خود يک مسئوليت بزرگ است، خود يک راه نيم بر به طرف صعود به قله معراج بشريت است و يک فرهنگ است."

* شهادت امام حسين (ع) در نظر شريعتي
دکتر شريعتي همچنين مي‌نويسد:"امام حسين (ع) يک شهيد است که حتي پيش از کشته‌شدن خويش به شهادت رسيده است نه در گودي قتلگاه،بلکه در درون خانه خويش، از آن لحظه که به دعوت وليد حاکم مدينه که از او بيعت مطالبه مي‌کرد ، "نه" گفت، اين، "نه" طرد و نفي چيزي بود که در قبال آن، شهادت انتخاب شده است و از آن لحظه، حسين شهيد است."
او همچنين مي‌نويسد: "شهادت حسيني شرايط ويژه خود را مي‌طلبد وقتي ظلم، انحطاط و انحراف همه‌گير مي‌شود و ارزشهاي والاي اسلامي مسخ مي‌گردد و موعظه‌ها بر گوشه‌اي سنگين کارگر نمي‌افتد، حسين باهمه دانايي به عدم توانايي خود در پيروزي ظاهري بر دشمن، علنا به پيشواز مرگ مي‌رود و با انتخاب شهادت، بزرگترين کاري را که مي‌شد کرد، انجام مي‌دهد."

* شرايط نهضت امام حسين (ع)
شريعتي پيرامون شرايط نهضت امام حسين (ع) مي‌نويسد: "شکل مبارزه‌اي که حسين انتخاب کرده، قابل فهميدن نيست مگر اين که اوضاع وشرايطي که حسين در آن شرايط، قيام خاص خودش را آغاز کرد، فهميده شود.

اکنون حسين مسئول نگاهباني انقلابي است که آخرين پايگاههاي مقاومتش از دست رفته است واز قدرت جدش و پدر و برادرش، يعني حکومت اسلام و جبهه حقيقت و عدالت، يک شمشير برايش نمانده و حتي يک سرباز! سال‌هايي است که بني‌اميه همه پايگاه‌هاي اجتماعي را فتح کرده است."
اسلام در اين زمان، چون پوستين وارونه شده،ارزش‌هاي اسلامي رنگ باخته و دين با حاکميت افراد فاسد و غاصب، رو به انحطاط و انحراف مي‌رود.

امام حسين (ع) در چنين شرايطي براي اصلاح دين جدش قيام مي‌کند و از يک سو، نيرويي براي تغيير وضع موجود ندارد و از ديگر سو، در سکوت خود مشعل اميدي نمي‌بيند.

* امام حسين (ع) مسئوليت جهاد در راه عقيده را دارد
دکتر شريعتي همچنين مي‌نويسد: "فتواي حسين اين است: آري! در نتوانستن نيز بايستن هست براي او زندگي، عقيده و جهاد است. بنابراين، اگر او زنده است وبه دليل اين که زنده است، مسئوليت جهاد در راه عقيده را دارد. انسان زنده، مسئول است و نه فقط انسان توانا. و از حسين، زنده‌تر کيست در تاريخ ما، کيست که به اندازه او حق داشته باشد که زندگي کند؟ و شايسته باشد که زنده بماند.

نفس انسان بودن، آگاه بودن، ايمان داشتن، زندگي کردن، آدمي را مسئول جهاد مي‌کند و حسين مثل اعلاي انسانيت زنده، عاشق و آگاه است. توانستن يا نتوانستن، ضعف يا قدرت، تنهايي يا جمعيت، فقط شکل انجام رسالت و چگونگي تحقق مسئوليت را تعيين مي‌کند نه وجود آن را."

* هنر خوب مردن
شريعتي در اين‌باره نيز معتقد است: "امام حسين (ع) فرزند خانواده‌اي است که هنر خوب مردن را در مکتب حيات، خوب آموخته است.

آموزگار بزرگ شهادت اکنون برخاسته است تا به‌همه آنها که جهاد را تنها در توانستن مي‌فهمند و به همه آنها که پيروزي بر خصم را تنها در غلبه، بياموزد که شهادت نه يک باختن، که يک انتخاب است انتخابي که در آن، مجاهد با قرباني کردن خويش در آستانه معبد آزادي و محراب عشق، پيروز مي‌شود و حسين وارث آدم - که به بني‌آدم زيستن داد - و وارث پيامبران بزرگ - که به انسان چگونه بايد زيست را آموختند - اکنون آمده است تا در اين روزگار به فرزندان آدم چگونه بايد مردن را بياموزند."

* آثار شهادت امام حسين (ع)
شريعتي مي‌نويسد: "برخي درباره آثار شهادت حسيني ترديد کردند و آن را قيامي خوانده‌اند که شکست خورده است شگفتا! کدام جهاد و کدام جنگ پيروزي بوده است که دامنه فتوحاتش در سطح جامعه در عمق انديشه و احساس و در طول زمان و ادوار تاريخ ، اين همه گسترده و عميق و بارآور باشد.

حسين با شهادت "يد بيضاء" کرد ، از خون شهيدان "دم مسيحايي" ساخت که کور را بينا مي‌کند و مرده را حيات مي‌بخشد... اما نه تنها در عصر خويش و در سرزمين خويش، که شهادت جنگ نيست، رسالت است، سلاح نيست، پيام است، کلمه‌اي است که با خون تلفظ مي‌شود."

* شهدا زنده جاويد
شريعتي در اين خصوص نيز معتقد است: "آنها که تن به هر ذلتي مي‌دهند تا زنده بمانند، مرده‌هاي خاموش و پليد تاريخند و ببينيد آيا کساني که سخاوتمندانه با حسين به قتلگاه خويش آمده‌اند ومرگ خويش را انتخاب کرده‌اند درحالي که صدها گريزگاه آبرومندانه براي ماندنشان بود و صدها توجيه شرعي و ديني براي زنده ماندن شان بود توجيه و تاويل نکرده‌اند و مرده‌اند، اينها زنده هستند.

آيا آنها که براي ماندنشان تن به ذلت و پستي، رها کردن حسين و تحمل کردن يزيد دادند، کدام هنوز زنده‌اند هر کس زنده بودن را فقط در يک لش متحرک نمي‌بيند، زنده بودن و شاهد بودن حسين را با همه وجودش مي‌بيند، حس مي‌کند و مرگ کساني را که به ذلتها تن داده‌اند تا زنده بمانند، مي‌بيند."
* مسئوليت ما
"اين که حسين فرياد مي‌زند پس از اين که همه عزيزانش را در خون مي‌بيند و جز دشمن کينه توز و غارتگر در برابرش نمي‌بيند فرياد مي‌زند که: "آيا کسي هست که مرا ياري کند و انتقام کشد" مگر نمي‌داند که کسي نيست که او را ياري کند و انتقام گيرد؟ اين سئوال، سئوال از تاريخ فرداي بشري است و اين پرسش، از آينده است و از همه ماست و اين سئوال،انتظار حسين را از عاشقانش بيان مي‌کند و دعوت شهادت او را به همه کساني که براي شهيدان حرمت و عظمت قائلند، اعلام مي‌نمايد."

* حضرت زينب (ع)
نمي‌توان از کربلاي حسين نوشت و در آن، از کار بزرگ زينبي يادي نکرد، زيرا حادثه کربلا با نقش مکمل و بي‌بديل حضرت زينب (س) کامل مي‌شود.

مرحوم شريعتي در اين مورد مي‌گويد: "رسالت پيام از امروز عصر، آغاز مي‌شود. اين رسالت بر دوش‌هاي ظريف يک زن، "زينب" زني که مردانگي در رکاب او جوانمردي آموخته است و رسالت زينب دشوارتر و سنگين‌تر از رسالت برادرش.

آنهايي که گستاخي آن را دارند که مرگ خويش را انتخاب کنند، تنها به يک انتخاب بزرگ دست زده‌اند اما کار آنها که از آن پس زنده مي‌مانند، دشوار است و سنگين.

و زينب مانده است، کاروان اسيران در پي‌اش، و صف‌هاي دشمن تا افق در پيش راهش، و رسالت رساندن پيام برادر بر دوشش. وارد شهر مي‌شود، از صحنه بر مي‌گردد.

آن باغهاي سرخ شهادت را پشت سر گذاشته و از پيراهنش بوي گل‌هاي سرخ به مشام مي‌رسد. وارد شهر جنايت!، پايتخت قدرت، پايتخت ستم و جلادي شده است، آرام و پيروز، سراپا افتخار بر سر قدرت و قساوت، بر سر بردگان مزدور و جلادان و بردگان استعمار و استبداد فرياد مي‌زند: (سپاس خداوند را که اين همه کرامت و اين همه عزت به خاندان ما عطا کرد، افتخار نبوت، افتخار شهادت...)
"اگر زينب پيام کربلا را به تاريخ باز نگويد، کربلا در تاريخ مي‌ماند." امام حسين (ع) مظهر و سمبل حق است که در همه عصرها، چون نمادي زنده و خروشان، ظهور پيدا مي‌کند و همه کساني را که از پاسداري حقيقت زمان خود طفره مي‌روند، به ياري مي‌طلبد و در واقع ياري طلبيدن امام عشق در کربلا، انعکاس موج انديشه اسلامي براي کمک به حق در همه زمانهاست.

به واقع سيدالشهدا زنده‌ترين شهيد تاريخ است،نام او، ياد او، خاطره او و داستان شگرف کربلاي او، همه و همه در طول تاريخ براي همه نسلها نيروبخش، حيات آفرين، اميد زا و انقلاب گستر است.

خون حسين، مايه حيات بخشي است که در گذر زمان بر کالبد ملت‌ها دميده مي‌شود و آنها را به زندگي فرا مي‌خواند و حسين (ع) زنده جاويدي است که هر سال، دوباره شهيد مي‌شود وهمگان را به ياري جبهه حق زمان خود، دعوت مي‌کند.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۹ آذر ۱۳۸۸
نام کاربری: lovemebarca
پیام: ۱,۱۱۰
عضویت از: ۶ مرداد ۱۳۸۸
از: آستارا
گروه:
- كاربران بلاک شده
اين شعري كه مي خواهم بنويسم به زبان آذري و به آذرهاي سايت تقديم مكنم

عشق اينسانين برجسته استعداديدي

عشقي اورگشمخ محالدي عشق مادر زاديدي

تاپمازسان عشقين يولين مجنون كيمين اوسون دلي

دنيا دا بير عشق وار عشق حسين بن علي

تنها يك رونالدو وجود دارد و آن پرتغالي نيست
۳۰ آذر ۱۳۸۸
نام کاربری: Loyal.Boy
پیام: ۲,۷۰۲
عضویت از: ۵ مرداد ۱۳۸۶
از: تبریز
طرفدار:
- ژاوی - مسی - اینیستا
- مارادونا - ریوالدو
- اسپانیا - آرژانتین
- کریم باقری
- پپ گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
دانلود آلبوم غریبانه 2 کویتی پور

دانلود آلبوم غریبانه 1 کویتی پور

و این هم آلبوم استثنایی محمد اصفهانی
این آلبوم که اسمش گلچین هست در مورد محرم خونده شده که خیلی ها از این آلبوم بی خبرند !

بعد از این هم آشیانت هر کس است ، باش با او یاد تو ما را بس است .
۱ دی ۱۳۸۸
مهمان_مهمان
شخصی از بزرگان هند به قصد مجاورت کربلای معلّی به این شهر آمد و مدت شش ماه در آنجا ساکن شد و در این مدت داخل حرم مطهر نشده بود و هر وقت زیارت حضرت امام حسین علیه السلام را اراده می‌کرد، بر بام منزل خود رفته، به آن حضرت سلام می کرد و او را زیارت می‌نمود؛ تا این که سرگذشت او را به «سید مرتضی»که از بزرگان آن عصر و مرسوم به «نقیب الاشراف» بود رساندند.

سید مرتضی به منزل او رفت و در این خصوص او را سرزنش نمود و گفت: «از آداب زیارت در مذهب اهل‌بیت علیه السلام این است که داخل حرم شوی و عقبه و ضریح را ببوسی. این روشی را که تو داری، برای کسانی است که در شهرهای دور می‌باشند و دستشان به حرم مطهر نمی‌رسد.»

آن مرد چون این سخن را شنید گفت: «ای نقیب الاشرف» از مال دنیا هر چه بخواهی از من بگیر و مرا از رفتن معذور دار.

هنگامی که سید مرتضی سخن او را شنید بسیار ناراحت شد و گفت: «من که برای مال دنیا این سخن را نگفتم؛ بلکه این روش را بدعت و زشت می‌دانم و نهی از منکر واجب است.»

وقتی آن مرد این سخن را شنید، آه سردی از جگر پر دردش کشید. سپس از جا برخاست و غسل زیارت کرد و بهترین لباسش را پوشید و پا برهنه و با وقار از خانه خارج شد و با خشوع و خضوع تمام، نالان و گریان متوجه حرم حسینی گردید تا این که به در صحن مطهر رسید .

نخست سجده شکر کرد و عتبه صحن شریف را بوسید. سپس برخاست و لرزان، مانند جوجه گنجشکی که آن را در هوای سرد در آب انداخته باشند، بر خود می‌لرزید و با رنگ و روی زرد، همانند کسی که یک سوم روحش خارج گشته باشد، حرکت می‌کرد تا این که وارد کفش کن شد. دوباره سجده شکر به جا آورد و زمین را بوسید و برخاست و مانند کسی که در حال احتضار باشد داخل ایوان مقدس گردید و با سختی تمام خود را به در رواق رسانید.

چون چشمش به قبر مطهر افتاد، نفسی اندوهناک بر آورد و مانند زن بچه مرده، ناله جانسوزی کشید. سپس به آوازی دلگداز گفت: «اَهَذا مَصرَعُِِِ سیدُالشهداء؟ اَهَذا مَقتَلُ سیدُالشهداء؟ ؛ آیا اینجا جای افتادن امام حسین علیه السلام است؟ آیا اینجا جای کشته شدن حضرت سیدالشهداء است؟»

پس فریاد کشید و نقش زمین شد و جان به جان آفرین تسلیم نمود و به شهیدان راه حق پیوست.»

منبع:

داستان‌های علوی، ج4، ص210/ دارالسلام عراقی، ص301.

۳ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: lemof
پیام: ۶۰۹
عضویت از: ۲۲ شهریور ۱۳۸۸
از: تهران
طرفدار:
- مسي، والدس، اينيستا، پويول و ...
- مارادونا
- پرسپوليس
- آرژانتين
- مهدي رحمتي
- گوارديولا
- علي دايي
گروه:
- کاربران عضو
فرمانده عشاق دل آگاه حسين است
بيراهه مروساده ترين راه حسين است
ازمردم گمراه جهان راه مجوييد
نزديک ترين راه به الله حسين است

نام من سرباز کوي عترت است
دوره آموزشي ام هيئت است

پــادگــانم چــادري شــد وصــله دار
سر درش عکس علي با ذوالفقار

ارتش حيــدر محــل خدمتم
بهر جانبازي پي هر فرصتم

نقش سردوشي من يا فاطمه است
قمقمه ام پر ز آب علقمه است

رنــگ پيراهــن نه رنــگ خاکــي است
زينب آن را دوخته پس مشکي است

اسـم رمز حمله ام ياس علــي
افسر مافوقم عباس

السلام علَي الحسين و علي عباس الحسين

۴ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: lovebarcelona
پیام: ۱,۱۴۴
عضویت از: ۱۶ مرداد ۱۳۸۶
از: پيش شيطان تو سياره ي سرخ
گروه:
- كاربران بلاک شده
به نام خدا

امروز روز عاشورا بود بعد از مدت ها دوري امروز و ديشب سینه زني كردم! فكر نمي كردم اين كارو بكنم ، نمي دونم چه حسي بود منو به خودش ميكشد ؛ ولي سینه زدم! (البته ديشب پذيرايي براي مهمانان هيئت هاي ديگه بود من تو قسمت تداركات بودم ، آخرش يه سينه زني مختصري كرديم.)

نمي دونم چه حسي بود وقتي پسر عمه ي من (البته از روي شوخي) گفتش كه بايد ساعت 8:30 بايد حركت كنيم ، با اينكه تقريبا تا ساعت 2 مشغول پذيرايي بوديم و مراسمات خاص و... تا ساعت حدودا 2 طول كشيد؛ بعدش يكي با موبايلش فيلمبرداري كرده بود من رو انداختم بهش تا ساعت 3 ازش بلوتوث گرفتم؛( با اينكه منو نمي شناخت ولي عجب مرامي ريخت به پاي من)

نميخوام به حاشيه بكشونم ساعت 3:30 اومديم خونه تا بخوابيم ساعت 5 صبح شد خوابيدم تا ساعت 8:22 دقيقه بيدار شدم ، هر دفعه پسر عمه ي خودمو بيدار ميكردم ميگفت شوخي كردمو ساعت 9:30 يا 10 بايد بريم ، ديگه خوابم نبرد و...

ساعت 10:30 پياده رفتيم وقتي رسيديم شروع به سينه زني كرديم ؛ نميدونم با اينكه بعد از مدت ها سينه زني كردم ولي بازم حسو حال قديمو داشتم ، انقدر سينه زدم كه هنوز سينه ي من سرخه و درد ميكنه ، نميدونم مني كه اينهمه مدت سينه زدنو قبول نداشتم و... چرا يه دفعه اينجوري شدم و چه حسيه كه منو ميكشيد خدا ميدونه!

هر دفعه با خودم فكر ميكنم ، چي جوري ممكنه كسي انقدر فداكار باشه ، فكر ميكردم شايد بحث قدرت طلبي بوده باشه ، باز ميگم تو قدرت طلبي آدم ديگه خودشو خانوادشو فدا نميكنه و...

هر چي فكر ميكنم به خودم ميگم مگه ميشه ، مني كه انقدر نسبت به سينه زني حس بدي داشتم ، اينجوري سينه زني كنم.

بعد از ظهر تعذيه به پا شد تعذيه هم بعد از حدود 10 سال ديدم ، يعني وقتي كه 11 سالم بود؛ نماد تعذيه : نمایشٍ يك واقعه ي حماسي اونم به صورت اغراق آميز (البته از ديد من) . نمادي كه شمرو يه آدم بد ذات كه حتي به كودكان كوچك هم رحم نميكنه و...

ميمونم از خودم ، از خودمون كه هر سال داريم يه مراسمي رو به عنوان سوگواري برگزار مي كنيم ولي در حقيقت اين مراسم بيشتر شبيه يه جشن ميمونه ، جشني كه هر ساله برگزار ميشه ؛ ما امام حسينو با غذاهاش و... مي شناسيم!

جالبه ما به يزدي آنچنان لعنت مي فرستيم كه شراب خواري مي كرد ، عامل اصلي به شهادت رسيدن امام حسين شدو ... ولي به معاويه اي كه پايه ي اسلامي كه حضرت محمد با شرافت و زيبايي اونو بنا كرد ، به سستي بكشه ، همون حالتهاي جهالت عربو دوباره رواج دادو چندين كارهايي كه يزيد به صورت ظاهر انجام ميداد ولي معايه براي حفظ ظاهر اونو مخفيانه انجام ميداد ، ما انسان ها هميشه دنبال ظاهر گرايي بوديم!

به هر حال ، نبايد به حال حسين گريست ، بلكه به حال خود بايد گريست كه اگر خود من تو همون دوره بودم ،‌ كاري بدتر از يزيدو شمرو... انجام ميدادم.

اي خدا اونا آزادانه زيستند ، من چي ، كسي كه به هر دليلي تو مسجد نزديك بود پايه گذار يه دعوا بشمو تورو نديدم چي ، تو اون زمان ميخواست از حقت دفاع كنم ، نه تقريبا مطمئنم كه بنده ي مخلصت نبودم ، همين جوري كه الان نيستم و...........................

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۷ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: Sack.Boy
پیام: ۱,۱۵۵
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
به هر حال ، نبايد به حال حسين گريست ، بلكه به حال خود بايد گريست كه اگر خود من تو همون دوره بودم ،‌ كاري بدتر از يزيدو شمرو... انجام ميدادم. اي خدا اونا آزادانه زيستند ، من چي ، كسي كه به هر دليلي تو مسجد نزديك بود پايه گذار يه دعوا بشمو تورو نديدم چي ، تو اون زمان ميخواست از حقت دفاع كنم ، نه تقريبا مطمئنم كه بنده ي مخلصت نبودم ، همين جوري كه الان نيستم و...........................

واقعا دستت دردنکنه...خیلی زیبا بود...کاملا باهات موافقم...این کج رویها رو میشه این روزها دید...مثل نوع نوحه خونی های امروزه که بیشتر شبیه آهنگ های ترنس میمونه تا نوحه!وقتی با ریتم ترانه های سیمابینا نوحه میخونن!وقتی میبینم تو 4 سال دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی بی اخلاق ترین دانش آموزا مشتاقترین برای شرکت در عزاداری ها هستن...دیگه آدم چی میتونه بگه؟وقتی فکر میکنی این همه سال پیش با 72 نفر برای عقایدش جنگید...و اون جمله ای که همیشه منو دیوونه میکنه:حتی اگه دیندار نیستید آزاده باشید...

لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد!آه که عقل این ها را نمی فهمد!این حصار فکر تو اندازه ی من نیست
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۷ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: aiira
پیام: ۱,۱۳۵
عضویت از: ۲۹ آذر ۱۳۸۸
از: از سرزمين باران براي مردان كاتالان
طرفدار:
- کاپیتان پویول
- ملوان - داماش
- تیم ملی کاتالونیا
- پژمان نوی
- فرانک ریکارد- گواردیولا
گروه:
- کاربران عضو
عالم گريان تويند اي حسين. آيا تو نيز بر عالم گرياني كه فساد مي كنند و توبه نمي كنند.

درود بر كاتالان
۱۱ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: messi--xavi
پیام: ۱,۱۷۴
عضویت از: ۵ آبان ۱۳۸۸
از: اصفهان
طرفدار:
- مسی - ژاوی
- یوهان کرایوف-مارادونا
- استقلال
- آرژانتین - اسپانیا(منظورم همون بارسلونا)
- مجتبی جباری- خسرو حیدری
- گواردیولا - رایکارد - کرایوف - ون گال
- منصور ابراهیم زاده - غلامحسین پیروانی-مجید جلالی
گروه:
- کاربران عضو

« آیین »

این خاک،به خون عاشقــان آذین است

این است در این قبیله آیین ، این است

زاین روست که بی سوار برمی گردد

اسب تو که زین و یال آن خونین است

« آن حادثه »

خود را چو ز نسل نور می نامیدند

رفتند و به کوی دوست آرامیــدند

سیراب شدند زان که در اوج عطش

آن حادثـه را ، به شـوق آشامیــدند

مرحوم قیصر امین پور

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۴ اسفند ۱۳۸۸
< ۱ ... ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ... ۷۲ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۳,۹۹۶ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۸۶۹ بازدید
۱۵ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۳۴۹ بازدید
۱۶ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۷,۱۴۴ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۴۶۵ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۶۸۳ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۱۶۰ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۰۸ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۳۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۸۲ کاربر آنلاین است. (۱۲۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۸۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!