به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: تیم ملی ایران
نام کاربری: Montazer_59
پیام: ۴,۲۷۷
عضویت از: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲
از: جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷
طرفدار:
- لیونل مسی
- کرایف، ریوالدو، رونالدینیو، پویول، ژاوی و اینیستا
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
- یحیی گل محمدی، برانکو، افشین قطبی
گروه:
- کاربران عضو

عمان دو – ایران صفر/ حذف ناباورانه تیم ملی امید از رقابتهای زیر ۲۳ سال آسیا

تیم ملی امید ایران در بیشکک قرقیزستان به مصاف تیم ملی امید عمان رفت. با توجه به اختلاف سنی ۳تا ۴ ساله بازیکنان تیم ملی امید عمان با تیم ملی امید ایران مشخص بود که ملی پوشان ایرانی امروز کار راحتی ندارند.

در هر حال برتری عمانی باعث شد تا در نیمه دوم و در دقایق ابتدایی به گل برسند. جمیل در دقیقه ۴۸ برای عمان گلزنی کرد. تلاش ملی پوشان تیم ملی امید هم برای زدن گل تساوی باعث شد تا آنها حسابی جلو بکشند اما روی یک ضد حلمه عمانی توسط محسن الغثانی به گل رسیدند.

عمانی ها نتیجه دو بر صفر را تا پایان حفظ کردند و تعویض های پی در پی امیرحسین پیروانی هم جواب نداد.

ایران برای صعود مستقیم حتما باید از سد عمان می گذشت یا اینکه حداقل با گرفتن تساوی شانسش را برای صعود زنده نگاه می داشت.

تیم ملی امید ایران که با امیدواری زیادی به رقابتهای مقدماتی زیر ۲۳ سال آسیا رفته بود پس از شکست دو بر صفر مقابل عمان نتوانست به مرحله نهایی رقابتهای زیر ۲۳ سال آسیا صعود کند. مرحله نهایی این رقابتها ژانویه امسال در چین برگزار می شود و به طور ناباورانه ای تیم ملی امید ایران در این رقابتها حضور نخواهد داشت.

ایران که با برد دو بر یک مقابل قرقیزستان میزبان پا به مسابقه دوم گذاشته بود با تساوی یا شکست دادن عمان به مرحله نهایی صعود می کرد. تساوی می توانست ایران را در جمع بهترین تیم های دوم مسابقات جای دهد. از گروههای ۱۰ گانه، ۱۰ تیم اول به مرحله نهایی صعود می کردند و ۶ تیم دوم که بهترین عملکرد را در میان گروههای ده گانه داشتند مجوز حضور در مرحله نهایی را دریافت می کردند اما در کمال ناباوری تیم امید ایران در میان ۱۰ تیم دوم رقابتها هفتم شد و از راهیابی به دور نهایی بازماند.

تیم ملی امید ایران در حالی از دور مقدماتی حذف شد که گروه سه تیمی اش باعث شده بود تا طبق قوانین تیم های چهارم ۹ گروه دیگر از جدول مسابقات حذف شوند. با توجه به تساوی بازی سوریه با قطر و شکست ترکمنستان مقابل هند، تیم سوریه هم به عنوان یکی از تیم های دوم صعود کرد تا ایران بختی برای صعود نداشته باشد. اگر تیم هند، ترکمنستان را شکست نمی داد، ایران می توانست یکی از تیم های صعود کننده باشد. سوریه هم اگر به قطر می باخت فرصت صعود را پیدا نمی کرد اما برد سه بر یک هند مقابل ترکمنستان باعث شد تا ایران در بین تیم های دوم گروههای ده گانه هفتم شود.

آنطور که امیرحسین پیروانی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی اعلام کرده تصمیم حضور تیم ملی زیر ۲۳ سال بازیکنان ۲۰ ساله تصمیمی بوده که فدراسیون فوتبال گرفته است. پیروانی در صحبتهایش تاکید کرده که مسئولیت شکست با اوست اما تصمیمی بوده که فدراسیون فوتبال پس از همفکری با کارلوس کی روش گرفته است. تصمیمی که باعث شد با تیم ملی جوانان با سه سال اختلاف سنی به رقابتهای مقدماتی زیر ۲۳ سال پا بگذارد. همان زمان برخی معتقد بودند که فدراسیون فوتبال می تواند بازیکنان بین رده سنی ۲۱ تا ۲۳ سال را به ترکیب تیم ملی جوانان اضافه کند تا حداقل تیم ملی امید از این مرحله صعود کند اما ظاهرا هم فدراسیون و هم کادرفنی تیم ملی امید تیم های قرقیزستان و عمان را هم دست کم گرفته بودند.البته این نکته را نباید فراموش کرد که تیم ملی امید با توجه به کمبود زمان بدون تدارکات مناسب، بازیهای دوستانه و در اختیار نداشتن چند بازیکن اصلی به بیشکک رفته بود.

به این ترتیب تیم های عمان، عراق، قطر، ازبکستان، فلسطین، استرالیا، کره شمالی، مالزی، کره جنوبی، چین به عنوان تیم های اول و تیم های تایلند، سوریه، ویتنام، اردن، ژاپن و عربستان سعودی به عنوان تیم های دوم به مرحله نهایی این رقابتها صعود کردند. رقابتهایی که در ژانویه ۲۰۱۸ بدون حضور تیم ملی امید ایران قرار است برگزار شود!

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج بِدَمِ المَقتُولِ بِکَربَلا
۱ مرداد ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

گفت و گوی مفصل کی‌روش با یک نشریه پرتغالی: ایران ضعیف ترین شرایط کاری جهان را دارد!

به نقل از نشریه پرتغالی bench، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از آن که چند روز را در پرتغال سپری کرد مدتی را به زادگاهش در قاره آفریقا رفت. او جزو مربیانی است که خیلی زود کارش را در انتخابی جام جهانی به سرانجام رساند و توانست ایران را به جام جهانی روسیه برساند. او حالا به حضوری موفق در جام جهانی فکر می‌کند؛ حضوری که الان همه انتظار دارند ایران بتواند به دور دوم جام جهانی راه یابد.

کارلوس کی‌روش در این مصاحبه مفصل درباره مسائل مختلفی از جمله تیم ملی پرتغال، کار در ایران و سرالکس فرگوسن و البته شرایط فوتبال در کشور پرتغال صحبت کرد.

او عنوان کرد: آن‌طور که همه می‌گویند آدم پیچیده‌ای نیست ولی بعضی مواقع قبول دارد که چنین شخصیتی پیدا می‌کند.

مصاحبه سرمربی تیم ملی ایران با مرجع bench را در زیر می‌خوانیم:

* شما در ایران چه کار می‌کنید در واقع مربی با رزومه و سابقه شما آن‌جا چطور فعالیت می‌کند؟

- من تلاش می‌کنم کارم را در ایران با کسب نتایج ثابت کنم. قبلا شرایط چندان خوبی در زمینه مربیگری برای من رخ نداد. بعد از اتفاقات دوپینگ، کمیته انضباطی در پرتغال من را جریمه کرد و همین باعث شد تا شرایط کار کردن برای من آن‌جا از بین برود. من اصلا با تصمیمی که گرفته شد موافق نبودم و به نظرم در کشوری مثل پرتغال این تصمیم به هیچ وجه درست نیست. من را هشت ماه از فعالیت محروم کردند. نگرانی من خیلی ساده بود. چرا اگر به خاطر دوپینگ من را جریمه کردند و قوانین آن را رعایت نکردم از نظر بین‌المللی من را جریمه کردند. من بعد از آن تلاش زیادی کردم که این محرومیت پاک شود و از بین برود. در آن برهه از زمان چند پیشنهاد از کشورهای مختلف داشتم و من می‌بایست خودم را اثبات می‌کردم. از واسکودوگاما پیشنهاد کار داشتم. وقتی به قطر رفتم پیشنهاد از ایران به دستم رسید. من به آن‌ها همان چیزی را گفتم که به بقیه می‌گفتم. به آن‌ها گفتم که منتظر رای دادگاه اروپا برای پرونده دوپینگ هستم. بعد از آن رییس فدراسیون ایران به من گفت تو مربی هستی که ما به دنبال آن هستیم. اگر رای به سود تو باشد خیلی خوب خواهد بود. اگر رای به سود تو نباشد باز هم خوب است. تو در روی نیمکت مربیگری می‌نشینی و ما کس دیگری را آن‌جا قرار خواهیم داد ولی در اصل خود تو سرمربی خواهی بود و فقط یک نفر به صورت صوری به عنوان مربی معرفی می‌شود. این جواب رییس فدراسیون فوتبال ایران یک نمونه بارز از ایجاد اعتماد به نفس بود. اگر چنین صحبتی با من نمی‌شد شاید اصلا قبول نمی‌کردم که به عنوان سرمربی به تیم ملی ایران بروم.

* موضوع همین است؟

- من قبلا با تیم جوانان پرتغال توانسته بودم در جام جهانی قهرمانی کسب کنم و خودم را به نوعی اثبات کرده بودم ولی برای من حضور در جام جهانی اهمیت بسیار زیادی داشت. به نظر من هیچ تورنمنتی با جام جهانی مقایسه نمی‌شود حتی لیگ قهرمانان هم نمی‌تواند با جام جهانی مقایسه شود چون لیگ قهرمانان هر سال برگزار می‌شود ولی جام جهانی هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. به ایران رفتم چون تنها پیشنهاد جدی کاری را آن زمان به من دادند و نمی‌خواستم در خانه کار کنم. انگیزه دومم رسیدن به جام جهانی بود. می‌خواستم خودم را بعد از آن تصمیم‌هایی که در کشورم علیه من گرفته شده بود اثبات کنم. خودم را برای جام جهانی برزیل آماده کردم البته قبلا در جام جهانی آفریقا این اتفاق برای من رخ داد و من از منچستریونایتد جدا شدم و به تیم ملی رفتم تا حضور در جام جهانی را با تیم ملی کشورم تجربه کنم. من قرارداد داشتم و می‌توانستم به عنوان دستیار فرگوسن در منچستریونایتد کار کنم ولی نمی‌توانستم این پیشنهاد را رد کنم که در جام جهانی سرمربی تیم ملی کشورم باشم. چهار سال بعد جام جهانی در برزیل بود و این بار من می‌توانستم با یک کشور دیگر در این جام حاضر باشم.

* شما دلیل رفتن به ایران را توضیح دادید ولی توضیح می‌دهید چرا هفت سال در این کشور مربیگری می‌کنید؟

- من بعد از آن که سه سال در ایران کار کردم بعد از جام جهانی برزیل تصمیم گرفتم که ایران را ترک کنم ولی به یک باره شرایط عوض شد. شرایط کاری در فدراسیون و البته بازیکن‌هایی که در اختیار داشتم تغییر کرد و من احساس کردم شرایط خوبی برای ادامه کار وجود دارد. بازیکنان جوان خیلی خوبی به تیم ملی معرفی شده بودند که من خوشحال بودم بتوانم با آن‌ها کار کنم. آن بازیکنان با وجود سن کمی که دارند بسیار باهوش و پخته بودند و این همان چیزی است که یک مربی می‌خواهد. البته حس دیگری که باعث شد به ادامه کار در تیم ملی ایران ترغیب شوم حس نتیجه گرفتن بود. وقتی اول به ایران رفتم فقط یک لژیونر در تیم ملی ایران بود ولی در ادامه این تعداد به چهارده بازیکن رسید. خیلی بازیکنان تیم ملی ایران با وجود این که لژیونر هستند سن کمی دارند و من آن‌ها را بچه صدا می‌کنم و خوشحالم که چنین بازیکنان خوبی در تیم ملی در اختیار دارم.

* این همه سال در ایران به نظر می‌رسد کمی عجیب باشد که شما به طور مداوم در هفت سال گذشته هدایت یک تیم ملی را به عهده داشتید، این را چطور توضیح می‌دهید؟

- ببینید من فرصت مربیگری در اروپا را داشتم. بعضی پیشنهادهایی که داشتم خیلی خوب بود. وقتی تصمیم گرفتم در ایران کار کنم هم‌زمان چهار پیشنهاد از تیم‌های خوب فوتبال دنیا به من رسید. از آفریقای جنوبی پیشنهاد جدی داشتم. همچنین تیم ملی الجزایر به سراغ من آمده بود و می‌توانستم به آن‌جا بروم. راستش را بخواهید تصمیم گرفته بودم در ایران مربیگری نکنم ولی شرایط کمی احساساتی شد. با رییس جدید فدراسیون فوتبال ایران ملاقات کردم. با آن‌ها ملاقات کردم و شرایطم را به آن‌ها توضیح دادم. تصمیم کمی برای من احساساتی شده بود. اولین باری که از اروپا جدا شدم صحبت‌های فرگوسن را به خوبی به یاد می‌آورم که به من گفت آن‌جا چکار می‌کنی؟ تو داری وقت و استعدادت را هدر می‌دهی و من به او گفتم که حضور در جام جهانی تا چقدر برای من اهمیت دارد. من از تیم تاتنهام هم برای مربیگری پیشنهاد داشتم که می‌توانستم پول خوبی آن‌جا به دست بیاورم. یک ماه قبل او به من گفت که وقت و استعدادم را در ایران هدر می‌دهم. من به او گفتم در سال ۲۰۰۸ قراردادی چهار ساله داشتم و می‌توانستم در منچستریونایتد باقی بمانم ولی فرصت کار در تیم ملی پرتغال باعث شد یونایتد را ترک کنم و در جام جهانی با تیم ملی‌ام حضور داشته باشم. این تصمیم‌ها، تصمیم‌های احساساتی هستند. شاید تصمیمی که آن‌جا گرفتم و یونایتد را ترک کردم تصمیم خیلی عاقلانه و خوبی نبود ولی بعد از سال‌ها این تصمیمی که گرفتم الان به نظرم نشان داده شده که تصمیم خوبی بوده و من از آن راضی هستم. فوتبال در همه جای دنیا شناخته شده است. خوب یا بد من مربیان معروفی را می‌بینم که آرزو دارند در چنین جایگاهی باشند. الان بازار مربیگری خیلی پیچیده شده است. بعد از تیم ملی پرتغال و اسپورتینگ من به مترواستارز رفتم. آیا در واقع باید بعد از این دو تجربه در اروپا به آمریکا می‌رفتم؟ بازار مربیگری باعث شده بود چنین تصمیمی بگیرم و به آمریکا بروم. یک چیز را در این مدت یاد گرفتم. ۳۵ سال است که مربیگری می‌کنم و به خوبی می‌دانم بازار مربیگری و تصمیم‌هایی که یک فرد باید بگیرد چطور باید باشد.

* شما به ما گفتید که ایرانی‌ها افرادی هستند که کمک می‌کنند و همکاری خوبی با شما دارند، به نظر می‌رسد آن‌جا هیچ مخالفی ندارید، آیا فشار مربیگری را در ایران احساس می‌کنید یا هستند کسانی که با شما به مخالفت بپردازند؟

- من یک اصولی دارم که همیشه تلاش می‌کنم آن را به بقیه تحمیل کنم و در مهم‌ترین و موفق‌ترین تجربه‌ها به این نتیجه رسیدم که من درست عمل کردم. برای آن که آن‌جا در ایران بخواهید موفق شوید باید قدرت مدیریت و ریاست داشته باشید. شما باید آن‌جا بهترین تصمیم‌های ممکن را خودتان بگیرید. نمی‌توانید فقط به مربیگری فکر کنید و تصمیمی نگیرید.

* من فکر می‌کنم بیش‌تر همکاران شما چنین فکر و برداشتی نکنند ...

- من نمی‌دانم آنان چطور فکر می‌کنند ولی اگر یک رییس فدراسیون به من مسوولیت رسیدن به اهداف خاصی را بدهد خودم را در قالب یک مدیر و رهبر احساس می‌کنم که باید اصول رسیدن به موفقیت را خودم پایه‌ریزی کنم. این به این معنا نیست که همه تصمیم‌های درست را من می‌گیرم و البته به این معنا نیست که بقیه بهتر از من فکر نمی‌کنند. اگر من ۱۰۰ درصد وفاداریم را نشان بدهم انتظار دارم که ۱۰۰ درصد وفاداری از طرف مقابل احساس کنم. باید احساس کنم که من و رییس فدراسیون در یک جهت و یک نگرش هستیم. من اصلا آدم عجیب و غریبی نیستم. من می‌خواهم با کسانی صحبت کنم که ایده مشخصی دارند. هر فرد ممکن است ایده مختلفی داشته باشد. دوست ندارم جلوی من حرفی بزنند و پشت سر من حرف دیگری بزنند. نمی‌خواهم دلقک فرض شوم. من با چنین شرایطی مشکل دارم و نمی‌توانم این‌ها را بربتابم. اگر با چنین شرایطی برخورد کنم بله آدم پیچیده‌ای می‌شوم.

* آیا در رئال مادرید هم چنین اتفاقاتی رخ داد؟

- در رئال مادرید شرایط خیلی واضح بود. فلورنتینو پرس و خورخه والدانو همه چیزها را مشخص می‌کردند و دلیل آن را به من می‌گفتند و ما باید می‌گفتیم بله؛ اگر جور دیگری می‌گفتیم شرایط خوب پیش نمی‌رفت. آن‌ها من را انتخاب کردند چون این توانایی را در من دیدند که می‌توانم با ستاره‌ها فعالیت کنم و بتوانم چارچوب کاری برای موفقیت رئال ماردید بنا کنم. من هیچ وقت شرایط بهتر از این نمی‌توانستم پیدا کنم. با این حال چیزی که بود باید همه چیز را با رییس در میان می‌گذاشتید. باید به او می‌گفتید چرا یک بازیکن را در برنامه کاری‌تان دارید و یک بازیکن دیگر را ندارید، فرقی نمی‌کند آن بازیکن رونالدو باشد یا پاوون. ابتدا در رئال مشکلات خیلی زیادی داشتم چرا که درست است که من آن‌جا بودم تا به آن‌ها بگویم که جلوی مشکلات خم نمی‌شوم بلکه مشکلات خیلی زیادی آن‌جا بود. بازیکنی مثل رونالدو و زیدان به من نگاه می‌کردند که دارم افکار پرس را در تمرینات و تیم پیاده می‌کنم. امروز این‌طور فکر می‌کنم که اگر می‌توانستم همین‌طور با این شرایط مربیگری کنم ممکن بود همین الان هم سرمربی رئال بودم ولی اخلاق من چنین شرایطی را قبول نمی‌کند.

* آیا برای بیان ایده‌های‌تان بهتر است سرمربی باشید یا مربی، کدام یک آسان‌تر است؟

- ببینید خود الکس فرگوسن در اسکاتلند با جک استاین کار کرد و تجربه بدی داشت ولی من از تجربه کاری که با فرگوسن داشتم راضی بودم. او دوست داشت من به عنوان دستیار او باقی بمانم حتی به من گفت که قبلا در آفریقای جنوبی بودم و بهتر است که هدایت این تیم را به عهده نگیرم چون مربیگری در آفریقای جنوبی یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن است ولی من بعد از آن که در مربیگری تجربه خوبی با سرالکسن فرگوسن داشتم تصمیم گرفتم به رده ملی بروم و به عنوان سرمربی هم فعالیت کنم. خوب یا بد من فکر می‌کنم مهم‌ترین اصل همکاری و توافق بین مربی و سرمربی است. من شخصی هستم که بعضی مواقع دوست ندارم هیچ آلترناتیوی داشته باشم و دوست دارم خودم ریاست کنم. باید به مردم این فرصت را بدهید تا تغییر کنند ولی وقتی مردم نمی‌خواهند تغییر کنند شما باید مردم را تغییر دهید و این موقعی است که تداخل و درگیری‌ها ایجاد می‌شود. ما در باشگاه مسوول تغییر هستیم و این کاری بود که در یونایتد انجام می‌دادیم.

* کار در رده باشگاهی با کار در رده ملی چه تفاوتی دارد؟

- باشگاه‌ها محدود هستند ولی در تیم‌های ملی اگر یک درگیری جزئی پیدا کنید آن درگیری هیچ وقت از بین نمی‌رود و بزرگ‌تر می‌شود. ولی باشگاه مثل یک خانواده محدودتر است که همه مسائل تحت نظر خودتان قرار دارد. شما در باشگاه می‌توانید خیلی راحت ترکیب مورد نظر خودتان را بسازید و ایجاد کنید ولی در تیم ملی این‌طور نیست. من فکر می‌کنم که کار در رده ملی سخت‌تر باشد.

* کدام تجربه مربیگری‌تان را بهتر می‌پسندید؟

- طبیعی است که کار در تیم ملی پرتغال برای من لذت و اهمیت دوچندانی نسبت به جاهای دیگر داشته باشد. من در تیم ملی پرتغال بودم و جام جهانی را در پیش داشتیم و این رویای هر کسی است که در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی کشورش بنشیند و این اتفاق برای من فراهم شد. قبلا در تیم جوانان مربیگری کرده بودم و حالا این فرصت برای من ایجاد شد که در تیم ملی فعالیت کنم. در جام جهانی هم در گروه سختی قرار گرفته بودیم. جانشین اسکولاری شده بودم و بعد از خداحافظی چند بازیکن از تیم ملی به نوعی دوران تغییر و تحول را در تیم ملی شروع کرده بودم. در سه ماه اول حضورم شرایط بسیار سختی داشتم ولی بازی‌های خوبی با قبرس و دانمارک برگزار کردیم.

* همان جا بود که ترکیب مورد نظر خود را پیدا کردید؟

- بله، بعد از بازی با برزیل ما ۲۰ بازی برگزار کردیم و فقط یک بازی را با شکست به پایان رساندیم که برابر اسپانیا در جام جهانی آن هم با گل آفساید بود. در شرایطی به میدان رفتیم که در خیلی از بازی‌ها کریستیانو رونالدو مصدوم بود و او را در اختیار نداشتیم. من فکر می‌کنم شرایط پرتغال را تغییر دادم و ما نتایج خیلی خوبی کسب کردیم ولی متاسفانه شرایطی ایجاد شد که نمی‌توانستیم به ادامه همکاری ادامه دهیم.

* شما با کریستیانو رونالدو کار کردید و در جام جهانی او را در تیم خودتان داشتید ولی الان ما یک رونالدوی دیگر را می‌بینیم، رونالدویی که بیش‌تر به بازی گروهی روی می‌آورد. نظر شما چیست؟

- من می‌توانم نظر شما را این‌طور بدهم که همه ما یک مرحله و دوران را پشت سر می‌گذاریم. خود من وقتی ۲۰ ساله بودم با الان که ۶۴ ساله هستم طبیعتا خیلی فرق می‌کنم و برای رونالدو هم شرایط همین‌طور است. او پخته‌تر شده و الان طبیعی است که متفاوت بازی کند. قطعا بازیکنی که ۳۱ سال سن دارد و برای تیم ملی بازی می‌کند چیزهایی را می‌بیند و رفتارهایی انجام می‌دهد که وقتی ۲۱ سال سن دارد آن‌ها را انجام نمی‌دهد. خیلی از بازیکنان این‌طور هستند. این خیلی است که شما تیمی را تربیت بدهید که یک بازیکن نسبت به بقیه خودش را متفاوت فرض کند و جدا ببیند و کم‌تر در کارهای دفاعی شرکت کند. برای بازیکنانی مثل کریستیانو رونالدو و لیونل مسی این اتفاق که به نوعی ترس از کارهای دفاعی یا چیزهای دیگر یا از جمله مصدومیت است وجود دارد ولی در رونالدوی برزیلی اصلا چنین چیزی را ندیدم. بگذارید صادق باشیم در جام جهانی ۲۰۱۰ ما چنین کریستیانو رونالدویی را می‌دیدیم، این انتقاد از رونالدو نیست بلکه حقیقت دارد. او البته با مصدومیت قبل از جام جهانی مواجه شده بود. وقتی به رئال آمد مصدوم بود و در بهترین شرایط خودش قرار نداشت. شما از مسی و رونالدو چه انتظاری دارید، این که سرنوشت بازی را تغییر دهند و مشخص کنند ولی او در آن سال و در جام جهانی بازیکنی نبود که این تغییر شرایط را ایجاد کند و این یک حقیقت محض است.

* این همان چیزی بود که بعد از جام جهانی رخ داد، یک درگیری لفظی بین شما و کریستیانو رونالدو، او دلیل افت پرتغال و حذف از جام جهانی را این‌طور گفت که بروید از کارلوس بپرسید و شما گفتید که او باید بزرگ‌تر شود تا پیراهن تیم ملی پرتغال را به تن کند، نظرتان درباره این موضوع چیست؟

- من نمی‌توانم چیزی را اعتراف کنم، من حرفم را مستقیم زدم. من خیلی مستقیم و رک حرفم را درباره او زدم. مربی خیلی بهتر مسائل را درک می‌کند و خیلی چیزها را می‌بیند که بازیکن خود در آن شرایط آگاه نیست. کریستیانو آن موقع ۲۵ سال سن داشت. شاید اگر او الان به آن زمان برگردد چنین صحبتی نکند و جور دیگری حرف بزند با این حال این بحث تمام شده است. کارنامه من با کارنامه رونالدو جداست. کریستیانو خود به شرایط آگاه است.

* پس به نظر شما الان رونالدو نسبت به قبل خیلی متفاوت رفتار می‌کند و بهتر شده است؟

- من الان نمی‌دانم شرایط چطور است باید از فرناندو سانتوس سرمربی تیم سوال را بپرسید. الان بازیکنان باتجربه‌ای در تیم ملی پرتغال مثل تیاگو و البته رونالدو حضور دارند که مسوولیت بیش‌تری در تیم دارند مسوولیتی که قبلا روی شانه فیگو بود. آن‌ها الان وظیفه هدایت بازیکنان جوان تیم را بر عهده دارند. قطعا تیم ملی پرتغال نسبت به قبل متفاوت‌تر شده و این به این برمی‌گردد که بازیکنان در طول سال‌ها تجربه زیادی به دست آورده‌اند.

* ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ از نظر شما چه عملکردی خواهد داشت؟

- به نظر من از الان نمی‌توانیم با احتمالات صحبت کنیم. من خیلی به آینده تیم ملی ایران و حضور در جام جهانی روسیه با این ۱۴ تا ۱۵ بازیکنی که در اروپا بازی می‌کنند دارم. من فکر می‌کنم می‌توانیم نسبت به دوره قبل آرزوهای بزرگ‌تری کنیم و بیشتر جاه‌طلب شویم و این می‌تواند یک رکورد تاریخی برای ما باشد. فراموش نکنید برای اولین‌بار در تاریخ ایران توانستیم به دو صعود پیاپی به جام جهانی برسیم. الان ایران در چهار دوره قبلی خود در جام جهانی هیچ‌گاه از مرحله گروهی پا را فراتر نگذاشته و ما می‌خواهیم تاریخ‌سازی کنیم و از دور گروهی صعود کنیم. این اصلا قابل قبول نیست که ایران فقط برای حضور داشتن در جام جهانی به روسیه برود بلکه باید بتوانیم عملکرد قابل قبول و خوبی در جام جهانی داشته باشیم. باید با هدف به جام جهانی برویم. تیم الان به این پختگی لازم رسیده چون بعضی از بازیکنان قبلا در جام جهانی بودند. نسبت به جام جهانی برزیل تیم بهتری در اختیار دارم. فکر می‌کنم تفاوت این دو تیم مثل تفاوت روز و شب باشد. الان در هر پست دو بازیکن آماده دارم. با این حال موفقیت در جام جهانی به عواملی بستگی دارد اول از همه آمادگی و نحوه حضور در جام جهانی اهمیت زیادی دارد. اگر ما می‌خواهیم در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم باید تمرین‌های خیلی بهتر داشته باشیم و آمادگی خیلی بیش‌تری پیدا کنیم و البته دومی عامل موفقیت ما در جام جهانی مساله قرعه‌کشی است که امیدوارم خوش‌شانس باشیم. چه قبول کنیم و چه نکنیم ما می‌توانیم این دو عامل را به عنوان دو عامل موفقیت‌آمیز برای خودمان در نظر بگیریم. اگر شانس داشته باشیم و در یک گروه متعادل قرار بگیریم قطعا می‌توانیم به دور دوم جام جهانی هم برسیم.

* شرایط کاری در ایران به نظر می‌رسد آسان نباشد؟

- ایران از نظر شرایط کاری ضعیف‌ترین شرایط را در جهان دارد و اصلا نباید به رده‌بندی فیفا در این مورد توجه کرد. فکر نمی‌کنم کشوری در دنیا وجود داشته باشد که شرایط ضعیف ما را داشته باشد. زمین تمرین‌های نامساعد، مشکلات اقتصادی و مشکلاتی از قبیل مراکز تمرینی که اصلا مساعد نیستند. همه این‌ها به خاطر تحریم‌هایی است که علیه ایران صورت گرفته است و به جامعه ایران هم سرایت کرده و در ورزش نیز اجتناب‌ناپذیر نبوده و این بحران را حس کرده است ولی نکته مقابل همه این‌ها این است که شور، شوق و علاقه زیادی به فوتبال وجود دارد. برای فوتبال در بین علاقه‌مندان در ایران دیوانگی وجود دارد و این علاقه بسیار زیاد است و همه از تیم نتیجه می‌خواهند. در چنین کشورهایی بازار مالی وجود ندارد، اسپانسری وجود ندارد به همین خاطر برای تیم زیر ۲۰ سال بدون حمایت دولت امکان‌پذیر نیست که به جام جهانی برود. در آفریقا و آسیا فوتبال خیلی به ساختار دولت وابسته نیست و شما کمبود منابع مالی را به خوبی احساس می‌کنید. بگذارید یک نکته را کاملا مشخص کنم من اصلا رابطه مستقیمی با سران قدرت در ایران ندارم و در مورد این سطح نمی‌توانم صحبتی کنم.

* در هر سال چه مدت در ایران هستید و فعالیت می‌کنید؟

- تقریبا نصف سال، خیلی از کارهای تیم ملی به من بستگی دارد و من در باقی زمان‌هایی که در ایران نیستم به آنالیز تیم‌ها و حریفان می‌پردازم و این نیست که من کار را تعطیل کنم. در دو سال گذشته زمان کمی در ایران بودم چون بازیکنان بیش‌تری خارج از ایران داشتم و باید آن‌ها را بررسی کنم. من مثل مربی باشگاه نیستم که کامل در ایران فعالیت کنم.

* وقتی در ایران هستید مانند فیلم «آرگو» و آن اتفاقات احساس نگرانی نمی‌کنید؟

خیر، جامعه و کشور ایران شرایط و ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی دارد. ولی وقتی آن‌جا باشید به خوبی می‌فهمید ایران آن‌طور که مردم فکر می‌کنند نیست. ایران جهنم نیست، ما خودمان جهنم‌ها را درست می‌کنیم. من در عربستان کار کردم و باید بگویم که کار در ایران و زندگی در این کشور احساس بهتری به من داده تا عربستان.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

جدید‌ترین رده‌بندی فیفا اعلام شد/ ایران یک پله سقوط کرد

وب‌سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) امروز ۱۹ مردادماه ۱۳۹۶ برابر با دهم آگست ۲۰۱۷ آخرین رده‌بندی برترین‌ تیم‌های ملی دنیا و طبقه‌بندی امتیازی فوتبال جهان را اعلام کرد.

بر این اساس فوتبال ایران با داشتن ۸۹۳ امتیاز در رتبه ۲۴ جدول جهانی فیفا آرام گرفت.

بر طبق این رده بندی، برزیل با ۱۶۰۴ امتیاز در رتبه اول ماندگار شد و آلمان با کسب ۱۵۴۹ امتیاز در رتبه دوم قرار گفت.

پیش از این و در آخرین رده بندی اعلام شده به تاریخ میلادی ششم جولای ۲۰۱۷ آلمان با ۱۶۰۹ امتیاز در صدر بود و برزیل با ۱۶۰۳ امتیاز در رتبه دوم ایستاده بود.

ایران نیز با ۷ پله صعود به رتبه ۲۳ جهان رسیده بود و پشت سر فوتبال کشورهایی چون ایرلند شمالی، اسلواکی، ولز، ایسلند، سوئد، اروگوئه، مکزیک و کرواسی برای حضور در جمع بزرگان فوتبال جهان در نوبت ایستاده بود.

فاصله ایران با رقبای آسیایی نیز در رده بندی قبلی بسیار فاحش بود، استرالیا با ۳ پله صعود به رتبه ۴۵ رسیده بود و ژاپن، کره جنوبی و عربستان صعودی در رتبه‌های بعدی خواب رسیدن به رتبه با ارزش فوتبال ایران را نیز نمی‌دیدند.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

توافقنامه دیدار ایران و روسیه بسته شد/ شاگردان کی‌روش در کشور میزبان جام جهانی به میدان می‌روند

تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با برتری مقابل ازبکستان صعود خود را به عنوان دومین تیم ملی در جهان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قطعی کند.

از همان زمان برنامه‌های کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران برای آماده‌سازی این تیم به منظور حضور پرقدرت در رقابت‌های روسیه آغاز شده و مربیان تیم ملی اقدامات لازم را آغاز کردند.

در این میان کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی کشورمان بلافاصله بعد از قطعی شدن صعود، در نشست خبری پس از دیدار با ازبکستان اعلام کرد تیم‌های ملی فوتبال ایران و روسیه (میزبان جام جهانی ۲۰۱۸) در دیداری تدارکاتی در تاریخ ۱۸ مهرماه به مصاف هم خواهند رفت.

در این خصوص تمام برنامه‌ها به صورت کلی پیش رفته و خبری از جزئیات برگزاری این دیدار نبود چراکه توافقنامه برگزاری این دیدار هنوز بسته نشده بود و حتی مشخص نبود این دیدار در کدام کشور برگزار می‌شود.

در همین راستا گویا فدراسیون‌های دو کشور به تازگی و طی روزهای گذشته توافقنامه برگزاری این دیدار را امضا کرده و به طور حتم این دیدار در تاریخ ۱۸ مهرماه در کشور روسیه برگزار خواهد شد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
The Emperor
نام کاربری: Lucho.The.Great
نام تیم: بارسلونا
پیام: ۶۱,۶۱۳
عضویت از: ۱۴ مرداد ۱۳۸۴
از: تهران
طرفدار:
- بویان کرکیچ
- یوهان کرویف
- پرسپولیس
- اسپانیا، آرژانتین
- احمد عابدزاده، کریم باقری
- فرانک ریکارد
- افشین امپراطور
گروه:
- لیگ فانتزی
- کاربران عضو
- مدیران کل
افتخارات
نقل قول
Montazer_59 نوشته:

باید جواب بدن به تو چه! عوضیا هرجا به نفعشونه تو همه چی دخالت می کنن، هرجا به نفعشون نیست میگن اینا خارج از حوزه فوتباله!

عمری است دخیلم به ضریحی که نداری...

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

پاسخ فدراسیون ایران به فیفا: شجاعی و حاج‌صفی را محروم نکرده‌ایم

فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به نامه‌ای که فیفا شب گذشته (شنبه) ارسال کرده و خواستار توضیح درباره خبر محرومیت مسعود شجاعی و حاج‌صفی شده بود، اعلام کرد که این دو بازیکن محروم نشده‌اند.

نامه فیفا شب گذشته به فدراسیون فوتبال ایران رسید و طی آن سؤال شده بود که آیا شجاعی و حاج‌صفی محروم شده‌اند یا نه. فدراسیون جهانی فوتبال حتی در این خصوص از فدراسیون کشورمان خواستار توضیح شده بود. فدراسیون فوتبال هم در پاسخ به این نامه اعلام کرده است که این دو بازیکن را محروم نکرده است و خبرهای مربوط به این موضوع درست نیست.

اظهارات محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه شجاعی و حاج‌صفی، دو بازیکن ایرانی تیم پانیونیوس یونان به دلیل بازی مقابل مکابی رژیم صهیونیستی دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌شوند، بازتابی جهانی داشت. همین مسئله باعث حساسیت فیفا نیز شده بود و آنها به همین دلیل از فدراسیون فوتبال خواستار توضیحاتی در این باره شدند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

کی‌روش با ۱۱ نفر اسامی تیم ملی را اعلام کرد

به نقل از سایت رسمی فدراسیون، اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال از بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در تهران آغاز می شود که کارلوس کی روش ، سرمربی تیم ملی فوتبال اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو را به شرح زیر اعلام کرد:

حامد لک از فولاد خوزستان، علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، محمد انصاری، وحید امیری و مهدی طارمی از پرسپولیس، امید نورافکن، وریا غفوری، روزبه چشمی از استقلال تهران، سعید آقایی از سپاهان، مهدی ترابی از سایپا.

لازم به ذکر است، اسامی بازیکنان لژیونر نیز روز ۵ شهریور ماه از سوی سرمربی تیم ملی اعلام خواهد شد.شاید دلیل تاخیر در اعلام اسامی لژیونرها بررسی وضعیت احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی باشد.

ملی‌پوشان دعوت شده به اردوی تدارکاتی باید راس ساعت ۱۶ امروز (چهارشنبه) در هتل آزادی خود را به کادر فنی معرفی کنند.

پژمان منتظری غایب بزرگ است.

محمدرضا اخباری، رشید مظاهری، عزت پورقاز، پژمان منتظری و حسین ماهینی دیگر بازیکنانی اند که در اردوهای اخیر تیم ملی حضور داشتند اما دعوت نشده‌اند

احسان پهلوان، مرتضی تبریزی، داریوش شجاعیان، کمال کامیابی‌نیا و چند بازیکن دیگر هم در گذشته جسته و گریخته دعوت می شدند.

این بازیکنان خط خورده در شروع لیگ چندان درخشان نبودند اما در آنسو باید به دعوت نشدن چند ستاره این فصل مثل علی قلی زاده، صادق محرمی و .. هم اشاره کرد.

به نظر می رسد اولویت کی‌روش دعوت از لژیونرهاست.

با توجه به اینکه دو دروازه‌بان از لیگ دعوت شده علیرضا حقیقی یکی از ملی پوشان خواهد بود.

مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، علی کریمی، سعید عزت اللهی، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، کریم انصاری فرد و رضا قوچان نژاد هم به احتمال فراوان در لیست کی‌روش قرار می گیرند.

بازیکنانی مثل علی کریمی، اشکان دژاگه و سعید عزت اللهی در این فصل بازی نکردند. دژاگه و کریمی فعلا تیم ندارند.

باید دید سخت گیری کی روش فقط شامل حال بازیکنان لیگ برتری شده یا دژاگه و کریمی هم این دو بازی را از دست می دهند.

اگر در فهرست پنجم شهریور نام علی کریمی و دژاگه دیده شود مشخص خواهد شد چرا حاج صفی و رضاییان اصرار می کردند لژیونر شوند.

۱ شهریور ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

اسامی تیم ملی فوتبال اعلام شد/ دعوت از حاج‌صفی و قدوس

کارلوس‌ کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اسامی بازیکنان تیم ملی را برای دیدار با تیم‌های ملی فوتبال کره‌جنوبی و سوریه به شرح زیر اعلام کرد:

دروازه‌بانان:
علیرضا بیرانوند، حامد لک، علیرضا حقیقی

مدافعان:
وریا غفوری، روزبه چشمی، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، سعید آقایی، رامین رضائیان، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی

هافبک‌ها:
امید نورافکن، سعید عزت اللهی ، احسان حاج صفی، سامان قدوس، علی کریمی، اشکان دژاگه

مهاجمان:
مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان نژاد، کریم انصاری‌فرد، سردار آزمون

از نکات مهم دعوت سامان قدوس بازیکن ایرانی شاغل در سوئد است که برای اولین بار به اردوی تیم ملی دعوت شده است.

تیم ملی فوتبال ایران روزهای ۹ و ۱۴ شهریور در دو بازی پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ به ترتیب میهمان و میزبان کره‌جنوبی و سوریه خواهد بود.

در ادامه صحبت های کارلوس کیروش در باره بازی های پیش رو و افراد دعوت شده به تیم ملی میخوانید:
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران با اشاره به دعوت از بازیکنان جدید در اردوی تیم‌ ‌ملی، گفت‌: ما بازیکنان جدیدی را به تیم‌ ‌ملی دعوت کرده‌ایم و خود را برای جام جهانی آماده می‌کنیم. دیدار برابر کره جنوبی و سوریه، دو مسابقه تیم‌ ‌ملی ایران جهت صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند و از آن جایی که تیم‌ ‌ملی، پیش این دو بازی، به جام جهانی صعود کرده، تمرکز خود را بر روی اهدافی که پیش رو داریم گذاشته و استانداردها و رکوردهای یوزهای ایرانی (بدون شکست و گل خورده)، را حفظ می‌کنیم. از سوی دیگر به فکر آینده تیم‌ ‌ملی هستیم و برنامه ریزی دقیقی را برای آماده سازی ملی‌پوشان جهت شرکت در جام جهانی روسیه، آغاز کرده‌ایم.

وی در ادامه بیان‌ کرد: با مسابقه مقابل کره جنوبی و سوریه و برگزاری اردوهای تدارکاتی می‌توانیم فرصت مناسبی را به دست آوریم و آماده سازی خوبی را برای جام جهانی آغاز کنیم تا بازیکنان در بازی‌ها و کمپ‌های تدارکاتی تجارب مهمی را کسب کنند.

سرمربی تیم‌ ‌ملی ادامه‌ داد: این مسابقات را با همان انگیزه و استانداردی که داشته‌ایم، انجام می‌دهیم و با توجه به اهدافی که برای آینده داریم، برنامه‌های خود را اجرا می‌کنیم. ما یک گروه ۳۷ نفره از بازیکنان نخبه را برای آماده سازی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در اختیار داریم و اکنون با این مسابقات سعی می‌کنیم از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

کارلوس کی‌روش در پایان درباره لیست اسامی بازیکنان دعوت شده، گفت‌: برای آماده سازی جام جهانی روسیه از بازیکنانی همچون روزبه چشمی (دفاع) امید نورافکن (هافبک) و سامان قدوس (مهاجم) استفاده کرده‌ایم. همان طور که هنگام ورود به کره جنوبی اعلام کردم، باید بگویم که زمانی می‌آموزیم که با بهترین تیم‌ها مسابقه دهیم. بنابراین، لیست دعوت شده، استراتژی ما را برای کار با گروهی از ۳۷ بازیکن نخبه منعکس می‌کند. ضمن این که این لیست و تفکرات بدان معنی نیست که بازیکنان با تجربه‌ای که برای همیشه با خود داشتیم، کنار بگذاریم. بازیکنانی مانند پژمان منتظری، مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری به کار خود در لیست ۳۷ نفره بازیکنان نخبه به عنوان گزینه‌های مهم برای تیم‌ ‌ملی ادامه می‌دهند.

۵ شهریور ۱۳۹۶
طرفدار:
- لیونل مسی
- پرسپولیس
- آلمان
- انریکه، یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو

کی‌روش: اگر ببازیم، بازیکنانم را سرزنش نمی‌کنم/ بازی فردا می‌تواند تاریخ‌ساز باشد

دیدار تیم‌های کره‌جنوبی و ایران در چارچوب بازی‌های انتخابی جام‌جهانی در منطقه آسیا فردا (پنج‌شنبه) ساعت ۱۶:۳۰ در سئول برگزار می‌شود. کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از این بازی اظهار کرد: به همه خبرنگاران خیر مقدم می‌گویم. مایه خرسندی و افتخار است که در جمع شما حضور دارم. به حضور این تعداد خبرنگار تبریک می‌گویم. حضور تعداد زیاد خبرنگاران نشان می‌دهد که بازی فردا بسیار مهم است و رسانه‌های ایرانی و کره‌ای به شدت به بازی فردا اهمیت می‌دهند.

کارلوس کی‌روش درباره بازی فردا (پنج‌شنبه) با تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی، گفت‌: من از اهمیت این مسابقه به خاطر توجه رسانه‌ها آگاهی دارم. کره تیم خوب و قدرتمندی است. آنها تیمی هستند که برنز المپیک را در اختیار دارند. در جام جهانی نتایج خوبی کسب کرده‌اند و نایب قهرمان جام ملت‌های آسیا هستند. به همین خاطر بازی با آنها برای ما فرصتی است که بتوانیم از حریف چیزهای زیادی یاد بگیریم. این بازی قطعا بازی سخت و دشواری خواهد بود.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در ادامه‌ ‌اضافه کرد: دوست دارم روند بدون شکست تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران ادامه‌ پیدا کند. هر چند که می‌دانم این بار شاید شرایط دشواری در انتظار ما باشد.

سرمربی تیم ملی افزود: بهترین تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم کره جنوبی را شکست دهیم. ما از این تیم شناخت کامل داریم و می‌دانیم که تا الان ۱۱ گل زده‌اند که ۹ گل آن در ۴ بازی اخیر بوده است و در تمام بازی‌های خانگی هم پیروز شده‌اند اما ما هم ایران هستیم و رکوردهای خودمان را داریم. امیدواریم با ارائه فوتبالی خوب و برتر کره را شکست دهیم. در واقع وظیفه داریم فردا پیروز شویم. مطمئنا کارمان آسان نیست اما به عنوان تیمی که حضورمان در جام جهانی قطعی شده، وظیفه داریم تمام سعی خود را انجام دهیم تا فردا پیروز شویم. امیدوارم پس از پیروزی در بازی فردا هواداران فوتبال ایران باشند که خوشحالی می‌کنند.

او در ادامه گفت: سعی کردم تمام اطلاعاتی که مربوط به سرمربی کره و تیم او بود را به دست آورم اما متاسفانه اطلاعات کافی در سطح ملی از او ندارم. البته اطلاعات سرمربی کره را در حوزه باشگاهی به دست آوردم و آن را آنالیز کردم و با استراتژی او آشنا شدم. اطلاعات ما بسیار محدود بود اما نقاط ضعف و قوت این تیم را به خوبی می‌شناسیم. از این رو بهترین عملکرد را مقابل این تیم خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که ترجیح می‌دهید کدام تیم همراه ایران به جام جهانی برود، افزود: در فوتبال خوب نیست احساسات‌مان را مطرح کنیم چون این حرکت غیرمحترمانه است. امیدوارم بهترین تیم به همراه ایران به جام‌جهانی صعود کند چون این موضوع به افزایش سطح فنی در فوتبال آسیا خواهد کرد.

کارلوس کی‌روش درباره شش سال شکست نخوردن ایران برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی، گفت‌: من به این رکورد افتخار می‌کنم ولی گذشته هیچ وقت پیروزی نمی‌آورد. می‌دانم که باید فردا چه کار کنیم تا پیروز شویم. نه تنها من بلکه بازیکنان هم این را می‌دانند. از نظر من دفاع کردن یک مساله تیمی است. مهاجم خوب، مهاجمی است که بتواند دفاع کند و دفاع فقط به مدافعان خلاصه نمی‌شود. من بازیکنانی در اختیار دارم که متحد هستند و می‌خواهند برای تیم فداکاری کنند. من مربی‌ای هستم که وقتی هم تیمم ببازد هیچ وقت بازیکنانم را سرزنش نمی‌کنم. این فلسفه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است چون همه متحد هستیم تا کارمان را انجام دهیم.

کی‌روش ادامه داد: واقعیت شفاف این است که ما هم در دفاع و هم در حمله باید بهترین عملکرد را داشته باشیم. این یک اصل است که برای بهتر حمله کردن باید خوب دفاع کنید و برای بهتر دفاع کردن باید خوب حمله کنید. ما می‌دانیم که بازیکنان‌مان درون زمین برای یکدیگر از جان گذشتگی می‌کنند و این روحیه تیمی ما است. ما وقتی گل می‌زنیم از بازیکن اصلی تا نیمکت نشین در آن سهیم هستند و وقتی گل می‌خوریم انگشت اتهام به سمت کسی دراز نمی‌کنیم.

سرمربی تیم ملی درباره رکورد ایران در گل نخوردن در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیان کرد: این رکورد یک افتخار برای ما است اما باعث نمی‌شود که بازی فردا را جدی نگیریم. اتفاقا وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. ما برای کره احترام زیادی قائل هستیم. این تیم بازی‌های خانگی‌اش را برده و ما مثل بازی‌های گذشته، مسابقه فردا را جدی می‌گیریم و می‌دانیم که این بازی برای حریف، بازی مرگ و زندگی است. بازی فردا برای ما می‌تواند تاریخ ساز باشد.

مربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال خبرنگار کره‌ای که گفته بود چرا ایران با پیروزی‌های یک بر صفر بازی خود را به پایان می‌برد، اظهار کرد: اگر من این شانس را داشته باشم که تمام بازی‌ها را با نتیجه ۱۰ بر صفر شروع کنم، این کار را انجام می‌دهم ولی از این که تیمم بتواند یک بر صفر پیروز میدان شود هم خوشحال می‌شوم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پایان و در پاسخ به این سوال که دلیل غیبت مسعود شجاعی چیست؟ گفت‌: داستان ‌های زیادی درباره این موضوع در رسانه‌ها منتشر شده است. سوال من این است که آیا من تصمیمی میگیرم که به ضرر تیم خودم باشد؟

۸ شهریور ۱۳۹۶

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۵۳۳ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۴,۱۲۶ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۵۰,۵۳۸ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۴,۱۳۲ بازدید
۲۳ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۰,۸۹۴ بازدید
۲۳ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۰۰۰ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۳,۲۱۳ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۶۱۶ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۲۸ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۹۴۲ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۵۶ کاربر آنلاین است. (۸۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۵۶

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!