به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: اخبار و حواشی فوتبال ایران
نام کاربری: Lionel-Xaviesta
پیام: ۲,۷۱۲
عضویت از: ۶ مهر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
بي‌پولي تمرين تراكتورسازي را تعطيل كرد!

قرار بود بازيكنان تراكتورسازي طي ديروز و امروز 20 درصد از مبلغ قرارداد خود را دريافت كنند

سايت گل- مشكلات مالي باشگاه تراكتورسازي و پرداخت نشدن مطالبات بازيكنان، تمرين امروز اين تيم را تعطيل كرد.

به گزارش خبرنگار گل در تبريز، قرار بود بازيكنان تراكتورسازي طي ديروز و امروز 20 درصد از مبلغ قرارداد خود را دريافت كنند كه اين پرداخت‌ها انجام نشد. به همين دليل اعضاي تيم در تمرين حاضر نشدند و تمرين امروز تراكتورسازان تعطيل شد.

تراكتورسازي در چارچوب هفته بيست‌ويكم ليگ برتر عصر يكشنبه (پس‌فردا) به مصاف راه‌آهن تهران خواهد رفت

۲۳ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
مصدوميت بازيكن استقلال جدي نيست

معاينات پزشكي از پاي مصدوم محمدرضايي نشان مي‌دهد رباط صليبي و مينيسك اين بازيكن آسيب نديده و مصدوميت او شدت زيادي ندارد

سايت گل- مصدوميت عباس محمدرضايي و خروج او از تركيب استقلال در بازي مقابل ابومسلم، يكي از مهم‌ترين نگراني‌ آبي‌پوشان در اين روزهاست. اما به نظر مي‌رسد اين مصدوميت شدت زيادي نداشته و به زودي مي‌توان شاهد بازگشت بازيكن چپ‌پاي استقلال بود.

به گزارش سايت گل، معاينات پزشكي از پاي مصدوم محمدرضايي نشان مي‌دهد رباط صليبي و مينيسك اين بازيكن آسيب نديده و مصدوميت او شدت زيادي ندارد. تاريخ بازگشت او به ميدان هنوز دقيقا مشخص نشده اما دوري طولاني‌مدت اين بازيكن از ميادين منتفي است.

۲۳ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
مرفاوي: صبا را يحيي بسته اما صباي من با صباي او فرق مي‌كند/ خرابي زمين براي هر دو طرف است/ سهراب خيلي به ما كمك كرده

من دنبال امتیاز هستم هم از پرسپولیس هم از ملوان و پیکان. از من گذشته وارد حساسیت‌های این بازی شوم. چیزی که برای من از این بازی مهم است امتیاز است تا بتوانیم جایگاه تیم را بهتر کنیم

سايت گل- پرسپوليس بعد از تحولات نيم‌فصل و نتايج خوب اخيرش، اين هفته بايد در قم به ديدار صبا برود. اين در حالي است كه صبايي‌ها هم مثل پرسپوليس چند هفته‌اي است روي نوار موفقيت افتاده‌اند. صمد مرفاوي سرمربي صبا درباره اين بازي و ترفندهايش براي رويارويي با پرسپوليس، با سايت گل به گفتكو نشسته است.

روند دو تیم در نیم‌فصل دوم مثل هم بوده است. پرسپولیس با نتایج پرگل پيروز شده و شما هم نتایج خوبی به دست آوردید. به نظرتان کدام تیم بهتر بوده است؟

پرسپولیس نسبت به نیم‌فصل اول تیم متفاوتی شده و امتیاز‌های زیادی به دست آورده است. پرسپولیس تیم جدیدی شده که بسیار هجومی و خطرناک است. ما هم تیم خوبی شده‌ایم و امتیاز‌های خوبی گرفتیم. هر مربی به زمان نیاز دارد و من هم به این زمان رسیدم که تفکراتم را با بازیکنانم هماهنگ کنم. مشکلاتی هم داریم اما علی‌رغم همه این مشکلات توانستیم خوب نتیجه بگیریم. یحیی از پرسپولیس شناخت داشت چون یک نیم‌فصل دستیار ژوزه بوده است. او تیم را می‌شناخت و به خوبی پرسپولیس را احیا کرده است.

کدام تیم روند بهتری داشته؟ پرسپولیس یا صبا؟

هر دو به یک اندازه... پرسپولیس هواداران زیادی دارد که به آن‌ها کمک می‌کند اما ما این فاکتور را کمتر داشتیم.

شناخت یحیی از صبا زیاد است. این باعث کمک به او نمی‌شود؟

به هرحال صبا را یحیی بسته است و همه بازیکنان با نظر او آمده‌اند. او از صبا شناخت دارد ولی از تفکر من شناخت ندارد. صبای یحیی طور دیگری بازی می‌کرد و صبای من طور دیگری. فوتبال سلیقه‌ای است‌‌ همان طور که پرسپولیس یحیی با پرسپولیس خوزه زمین تا آسمان فرق می‌کند.

برای خودتان بازی با پرسپولیس چقدر مهم است؟

اهمیت چندانی ندارد... من دنبال امتیاز هستم هم از پرسپولیس هم از ملوان و پیکان. از من گذشته وارد حساسیت‌های این بازی شوم. چیزی که برای من از این بازی مهم است امتیاز است تا بتوانیم جایگاه تیم را بهتر کنیم.

می‌گویند کیفیت زمین قم مناسب نیست و در اين زمین براي رسيدن به گل باید به دنبال ضربات ایستگاهی بود؟

کیفیت زمین از خیلی از زمین‌های لیگ بهتر است. مقداری مشکل دارد اما این برای هر دو تیم است. ما هم در آن زمین تمرین نمی‌کنیم و شناخت‌مان بیشتر از پرسپولیس نیست. قبول دارم یک جاهایی از زمین خوب نیست.

این بی‌کیفیتی روی بازی تاثیر نمی‌گذارد؟

این‌ها می‌تواند بهانه باشد تا استادیوم عوض شود اما اگر استادیوم بازی عوض شود من روی نیمکت صبا نمی‌نشینم. زمین قم مثل آزادی نیست اما بد‌تر از زمین‌های دیگر لیگ نیست. این زمین قابل بازی کردن است و مشکلی هم ندارد.

چقدر امیدوار به برد هستید؟

امیدوارم. بازیکنان خوبی دارم که انگیزه‌شان برای این بازی زیاد است. ما دنبال امتیاز هستیم و تلاش می‌کنیم به این امتیاز برسیم.

اما پرسپولیس متحول شده؟

ما هم متحول شدیم. من به بازیکنانم ایمان دارم و به آن‌ها افتخار می‌کنم. پس دلیلی ندارد تا از متحول شدن پرسپولیس نگران باشیم. ما هم فوتبال خودمان بازی می‌کنیم و دنبال نتیجه هستیم.

نگران سکو‌ها نیستید؟

به فکر آرامش تیمم هستم. هیچ وقت نگران سکو‌ها نبودم نه در استقلال، نه در مس و نه حالا در صبا... من کار خودم را انجام می‌دهم. من بیشتر به فکر جدول هستم و امتیاز این بازی.

هدف‌تان برای تیمی مثل صبا کجای جدول است؟

وقتی شرایط مهیاست تا بالا‌تر برویم چرا این فرصت را از دست بدهیم. امتیاز‌ها نزدیک است و تیمی حاشیه امنیت ندارد.

می‌گویند صبا یکی از کم‌امکانات‌ترین تیم‌های لیگ است. این حرف درست است؟

مشکلاتی هست اما بازیکنانم انگیزه دارند. زیرساخت‌ها برای یک باشگاه خیلی مهم است. من کاری به مشکلات ندارم و تلاش می‌کنم آن‌ها را رفع کنم تا جایی که دست من است اما بخش بزرگی دست مسئولان است. این تیم صبا پتانسیل خوبی دارد اگر حمایت بیشتر شود

با توجه به نتایج پرسپولیس امکان دارد شما بازی بسته انجام دهید؟

بازی منطقی با احساسی فرق می‌کند. بسته نه اما منطقی بازی می‌کنیم. با توجه به توانایی‌هایمان بازی می‌کنیم. یک بازی منظم و دور از هر گونه شتابزدگی و احساسی.

پس يكشنبه می‌تواند برای پرسپولیس روز سختی باشد؟

همانقدر که برای ما سخت است برای پرسپولیس هم سخت خواهد بود.

از حرف‌تان این‌طور برداشت می‌شود كه بسته بازی می‌کنید؟

من گفتم منطقی نه بسته! این‌ها با هم فرق دارند. انگیزه و جوانی تیم ما می‌تواند کمک زیادی بکند.

مشکل حامد لک بعد از معذرت‌خواهی حل شد؟

بله. او در تمرین ما حاضر است و اگر لازم باشد از او هم می‌توانیم استفاده کنیم.

از آمدن بختیاری‌زاده راضی هستید؟

سهراب پیشنهاد خودم بود و راضی هم هستم. او خیلی به ما کمک کرده است و از تجربه او به خوبی استفاده کردیم. او از نظر فنی و اخلاقی خیلی به ما کمک کرد و بازیکن قابل احترامی است.

۲۳ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
داماش؛ غريبه‌اي آشنا در نيمه‌نهايي حذفي

اگر نتیجه معادلات حکم به میزبانى رشت دهد آن‌ها از حالا در تدارک فینال خواهند بود و با توجه به رفت و برگشت بودن مسابقه نهایى حتي احتمال قهرمانى داماش کم نخواهد بود

سایت گل – تيم داماش عصر چهارشنبه در شیراز توانست با غلبه بر فجرسپاسي به جمع چهار تیم جام‌حذفى راه پیدا کند.

رقیبان داماش پیش از فجر، تراکتورسازى و پارسه بودند که توسط رشتى‌ها حذف شدند. حالا آن‌ها خود را در جایگاهى می‌بینند که البته خیلى هم با آن غریبه نیستند، چرا که چند سال پیش تا فینال این جام هم پیش رفته بودند، اتفاقا سناریوى امسال هم خیلى به آن سال شبیه شده است، در آن دوره پسران شهر باران با پشت سر گذاشتن یک تیم لیگ یکى و سپس نماینده شیراز به مربیگرى محمودخان یاورى (برق) و بعد نماینده اصفهان (سپاهان) در فینال رویاروى استقلال قلعه‌نوعى قرار گرفتند، داستانى که احتمال تكرارش در امسال کم نخواهد بود.

کارستان داماش با دست خالى

اگر به نتایج داماش در جام حذفى نگاه کنیم شاید در نگاه نخست بگوییم آنچنان کار شاقى هم صورت نگرفته است. چرا که آن‌ها یک تیم دسته اولى را خانه‌اش شکست دادند و در رشت با تراکتور ٢-٢ کردند و با پنالتى پیروز شدند و شبیه همین نتیجه را در شیراز گرفتند. اما وقتى به بضاعت داماش دقیق مى‌شویم آنگاه درمی‌يابیم که کارى ساده در پیش نداشتند. داماش در بین تیم‌هاى لیگ برترى ابتداى امسال بیشترین خروجى را داشت؛ محمد غلامى، مهدوى‌کیا، محمد محمدى، جهانگیر عسگرى، حسینى، ابوذر رحیمى، میلاد زنیدپور و... و ورودى‌هایش با توجه به نیاز‌هایش تقریبا در حد صفر بود.

تازه‌وارد‌ها یا از ترس بدون تیم ماندن در دقایق آخر به داماش آمدند و یا به خاطر رقم پایین قراردادشان جذب داماش شدند، چراکه داماش در زمان نقل و انتقالات تیمى بود که نه پولى در بساط داشت و نه سرنوشتش براى ماندن معلوم بود. شاید تنها چیزى که آن روز‌ها در دست داشت یک مثلث جادویى بود، یک اتحاد و همدلى بین عابدینى در راس هرم و بازیکنان و هواداران. این اعتماد باعث شدن بازیکنان تسویه حساب قرارداد نگرفته سال گذشته را امضا کنند و عابدینى با دست خالى اما به پشتوانه حمایت ده‌ها هزار هوادار گیلانى به جنگ کسانى بروند که براى تصاحب تیم محبوب شمال دندان تیز کرده بودند، و البته این اتحاد به ثمر رسید.

در طول فصل هر دو مربى داماش هرگز از داشتن همین مهره‌ها هم دست‌شان پر نبود. همیشه یک لشکر مصدوم در گوشه زمین به انتظار بهبود مانده بودند تا دست کادر فنى همیشه در پوست گردو باشد. شما به لیست مصدومان داماش در همین بازى با فجر دقت کنید؛ چاوشى، رودباریان، بروش، کوشکى، حاجتى و مهدوى که با وجود مصدومیت دقایقی به زمین آمد.

درخشان به قولش عمل كرد

حالا بازیکنان و کادر فنى حسابى با هم اخت شده‌اند و هرچند داماش در لیگ بازى آخرش را واگذار کرده و با یک بازى کمتر در رتبه سیزدهم قرار دارد، اما روند رو به رشد این تیم در بازی‌هایش کاملا محسوس است و بازیکنان با اعتماد به نفس بالا جنگیدن تا دقایق آخر را آموخته‌اند و از قرار گرفتن در برابر هیچ حریفى ولو که سر‌تر باشد ترس به دل راه نمى‌دهند. نظم تاکتیکى در تیم محسوس است و بازیکنان به حداکثر بهره‌ورى رسیده‌اند و در این خصوص نباید از تاثیر آشکار حمید درخشان به سادگى گذشت.

درخشان روزى به رشت آمد که همه به دلیل اتفاقات بوشهر با شمشیرهاى از نیام بیرون آمده به استقبالش رفتند و سیل انتقادات بر علیه او از باران‌هاى موسمى پاییز رشت هم بیشتر بود. اما او در برابر همه آن جبهه‌گیرى‌هاى منفى ایستاد و تنها یک پاسخ داد: «روزى که از رشت بروم مطمئن باشید که بیشترین اثر مثبت را در تیم گذاشته‌ام و شما تا مدت‌ها از یادآورى آن لذت خواهید برد.» تا امروز هر چند داماش به همه خواسته‌هایش نرسیده اما قول حمیدخان کم‌کم دارد محقق مى‌شود. حتي در روزى که تیمش در خانه مى‌بازد همه از بازى شاگردانش به نیکى یاد مى‌کنند و دیگر کسى در شهر باران در مخیله‌اش هم به سقوط فکر نمى‌کند. آن‌ها مى‌خواهند براى سال آینده، طبق وعده عابدینى دنبال تمدید پاسپورت‌شان براى حضور در آسیا باشند.

شادمانى با فوتبال

قرار گرفتن داماش در جمع تیم‌هاى بزرگى به مانند استقلال و سپاهان و ذوب‌آهن یا پرسپولیس اتفاق خوبى است که خبر از فرا رسیدن بهار زودرس فوتبال این منطقه مى‌دهد و فوتبالدوستان شمالى را به داشتن روزهاى خوب امیدوار مى‌کند. روزهایى که مدت زیادى است انتظارش را مى‌کشیدند و براى آمدنش روزشمارى مى‌کردند، چرا که اگر از زاویه دوربین شمالى‌ها به فوتبال ایران در یک سال گذشته بنگریم آن‌ها تمام این مدت یا دلمشغولی‌شان پیگرى اخبار داستان اختلاس بود یا دنبال کردن خبر ماندگارى داماش در فوتبال. حتي پس از کسب رتبه قابل قبول هفتمى سال گذشته فرصتى براى شادمانى برایشان مهیا نشد، چراکه بلافاصله پس از آن خبر فروختن امتیاز این باشگاه به یک استان دیگر روى خروجى‌هاى خبرگزارى‌ها قرار گرفت و کام آن‌ها را تلخ كرد. اما حالا داماشى‌ها از همه حواشى فوتبال فارغ‌البال شده‌اند و مى‌توانند با شادمانى از موفقیت تیم‌شان لذت ببرند.

داماش میزبان است یا مهمان؟

این روز‌ها اهالي رشت در حال دو دوتا چهارتا کردن هستند تا ببینند که حریف‌شان در نیمه‌نهایى پرسپولیس مى‌شود یا ذوب‌آهن. و داماش در رشت میزبان مى‌شود یا در تهران و اصفهان مهمان خواهد بود. امرى که نتیجه‌اش را باید تا مشخص شدن قرعه‌کشى محل مسابقه پرسپولیس- ذوب‌آهن منتظر ماند، که اگر میزبان آن مسابقه برنده بازى شود به قطع داماش در رشت پذیراى حریفش خواهد بود و در غیر این صورت قرعه میزبان را معلوم خواهد کرد. این‌که شهر ميزبان بازي تا اين حد براي داماشى‌ها مهم است تنها یک دلیل واضح دارد: آن‌ها به ندرت در خانه خودشان مى‌بازند. داماش از زمستان سال گذشته که در رشت و در ورزشگاه خالى از تماشاگر عضدى در دقایق آخر با گل مشکوک به هند عماد رضا از سپاهان باخت تا دو هفته پیش که در ورزشگاه خانگی به آلومنیوم بازى را واگذار کرد ٣۴٠ روز بود که طلسم شکست ناپذیری در خانه را حفظ کرده بود. در این مدت تیم‌هایى مانند استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازى، نفت تهران و... به رشت رفتند و با شكست به خانه برگشتند.

بزرگ‌ترین برگ برنده داماش هواداران پرشور اين تيم هستند. هوادارانى که نام عضدى را جهنم سانتیاگو مهمان خطاب مى‌کنند و براى پیروزى تیمشان از هیچ کارى دریغ نخواهند کرد. رشتى‌ها از سال پیش که براى ماندگارى داماش در رشت و البته حفظ شریان حیاتى‌اش به عنوان یک باشگاه با چنگ و دندان جنگیدند و شب و روز با نامه‌نگارى و تحصن و طومارنویسى پیش این مقام مسئول و آن سرمایه‌دار توانستند به موفقیت برسند تاکنون که خیال‌شان تا حد زیادى از حواشى راحت شده است، نزدیکی‌شان به تیم چندبرابر شده و دیگر داماش براى آن‌ها از چهارچوب یک تیم فوتبال تبدیل شده به نماد صرف شدن فعل خواستن. سمبلى براى اتحاد مردم گیلک از غرب تا شرق گیلستان، از بلندى‌هاى داماش در دیلمان تا جلگه‌ى گیلان در رشت، از شالیزارهاى برنج در آستانه تا نیروگاه‌هاى بادى منجیل، از مزارع چاى لاهیجان تا کنارهاى دریاى کاسپین در رامسر. اتفاقى که هرگز پیش از آن نه براى پگاه رخ داده بود و نه استقلال رشت، شورى که فقط در زمان اوج رود خروشان شمال -سپیدرود- نمونه‌اش در این سرزمین دیده شده بود. همه این‌ها یعنى استفاده حداکثرى رشتى‌ها از میزبانى و سود جستن کامل از آن. یعنى اینکه اگر نتیجه معادلات حکم به میزبانى رشت دهد آن‌ها از حالا در تدارک فینال خواهند بود و با توجه به رفت و برگشت بودن مسابقه نهایى حتي احتمال قهرمانى داماش کم نخواهد بود.

حرف آخر

حالا در رشت همه دوست دارند به تیمشان دل ببندند و با بال‌هایش پرواز کنند، حضور در فینال و کسب رتبه‌اى قابل قبول در لیگ انتظارى است که هواداران داماش از تیمشان دارند و مردم دیار حاشیه کاسپین مى‌خواهند به رویاى آسیایى شدنشان رنگ واقعیت دهند. رویایى که شاید دور باشد اما محال نیست.

۲۳ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
رنسانس روی نیمکت شاهین و ایرانجوان/سنجری و پالیزدان رفتند

احمد سنجری و مسعود پالیزدان جای خود را به غلامرضا دلگرم و ایمان دشتی دادند

سایت گل- سرمربی دو تیم دسته اولی شاهین وایرانجوان بوشهر از تیم های خود جدا شدند. احمد سنجری از ایرانجوان بوشهر استعفا داد و غلامرضا دلگرم مربی بومی ها بوشهری ها جانشین او شد. مسعود پالیزدان سرمربی شاهین هم در اعتراض به تصمیماتی که به زعم خودش غیر حرفه ای بوده و در انتخاب دستیارانش اختیار تام نداشت، در تمرینات این تیم حاضر نشد. گفته می شود ایمان دشتی از مربیان بومی جانشین او خواهد شد. شاهین در این فصل تاکنون حمید کللی فر، مسعود پالیزدان، علی حنطه، علی آلوستانی و مجددا" مسعود پالیزدان را به عنوان سرمربی در اختیار داشته اند و انتخاب دشتی ششمین تغییر نیمکت این تیم به حساب می آید.

۲۳ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
شانس در خانه آبي‌ها را زد/ قرعه‌كشي جام حذفي: پرسپوليس مهمان شد، استقلال ميزبان

سرپرست پرسپوليس نسبت به اين قرعه‌كشي معترض است و اعتقاد دارد قرعه‌كشي به درستي انجام نشده است

سايت گل- قرعه‌كشي دو بازي مرحله نيمه‌نهايي و يك‌چهارم نهايي جام حذفي در محل سازمان ليگ برگزار شد و ميزبان‌هاي اين دو بازي شناخته شدند.

به گزارش گل، بازي استقلال و سپاهان در مرحله نيمه‌نهايي در شهر تهران برگزار خواهد شد و در بازي باقيمانده از مرحله يك‌چهارم نهايي هم ذوب‌آهن در اصفهان از پرسپوليس ميزباني خواهد كرد.

برنده ديدار پرسپوليس و ذوب‌آهن در مرحله نيمه‌نهايي با داماش گيلان روبه‌رو خواهد شد. اگر تيم صعودكننده ذوب‌آهن باشد بازي نيمه‌نهايي در شهر رشت انجام مي‌شود اما اگر پرسپوليس به نيمه‌نهايي برسد ميزبان بازي داماش- پرسپوليس را قرعه مشخص خواهد كرد.

سعيد شيريني سرپرست پرسپوليس كه به عنوان نماينده اين باشگاه در جلسه حاضر بود، نسبت به اين قرعه‌كشي معترض شد و معتقد بود قرعه‌كشي به درستي انجام نشده است. او به كميته مسابقات رفته تا اعتراض خودش را اعلام كند.

به نقل از فارس، شيريني در توضيح اعتراضش گفت: «با توجه به اینکه نماینده ذوب‌آهن کاغذها را دیده بود ما معترض شدیم که چرا قرعه‌کشی اینطور انجام شد. البته ما تابع سازمان لیگ هستیم اما یک بار نماینده ذوب‌آهن به خاطر همین کار وقتی که طبقه بالا بود اعتراض‌هایی داشت و وقتی طبقه پایین برای قرعه‌کشی آمدیم او اول کاغذها را دید و بعد برداشت که ما به این موضوع به شدت اعتراض داشتیم.»

سرپرست پرسپوليس در پايان مي‌گويد: «ما تابع سازمان لیگ هستیم و باید ببینیم چه می‌شود.»

با اين قرعه، ممكن است پرسپوليس براي رسيدن به فينال مجبور به انجام دو بازي بيرون از خانه در اصفهان و رشت باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
اول فصل مربي ايراني مي‌گذاشتند پرسپوليس قهرمان مي‌شد/ دايي: دردسر خوزه گريبان مدير بعدي را مي‌گيرد/ هر وقت پروين آمد من را گذاشتند كنار!

پرسپوليس با كادر جديدش حتما موفق مي‌شود. این پرسپولیس یک تیم ملی است و در هیچ پستی کم ندارد. اگر اول فصل درست تصمیم‌گیری می‌شد و چند بازیکن در هافبك دفاعي مي‌گرفتند...

سايت گل- علي دايي معمولا در مصاحبه‌هايش از حرف زدن درباره پرسپوليس امتناع مي‌كند، اما امروز مصاحبه‌اي انجام داده كه بيشترين بخش آن درباره وضعيت پرسپوليس است. او در اين گفتگوي مفصل يك بار ديگر از روزهاي شروع فوتبال و اولين دعوت به تيم‌ملي و... صحبت كرده و به نبش قبر از اختلافات معروفش با علي پروين پرداخته است. بخشي از حرف‌هاي او درباره ماجراهاي گذشته،‌ ديگر براي فوتبالي‌ها تكراري شده اما ديدگاهش درباره وضعيت حال حاضر پرسپوليس، يحيي، خوزه و رويانيان خواندني است. گزيده‌اي از حرف‌هاي دايي در اين گفتگو را به نقل از روزنامه گل بخوانيد.

دوست داشتم در پرسپوليس باشم اما...

قطعا اگر در راه‌آهن نبودم و اگر خودم تصمیم می‌گرفتم، دوست داشتم در پرسپولیس باشم اما نه به هر قیمتی و نه با هر مدیری... من در پرسپولیس آقای گل لیگ شدم اما علی پروین و خطیب گفتند دایی را نمی‌خواهیم. من چه کاری از دستم برمی‌آمد؟ به ناچار از این تیم رفتم. آن موقع اطرافیان علی پروین به خانواده من بی‌احترامی کردند و به ناچار جواب‌شان را دادم. بعد هم که آن اتفاقات افتاد، محمد دادکان با من تماس گرفت و گفت بیا دفترم. وقتی رفتم آنجا علی پروین هم بود. من حرف‌هایم را رودررو گفتم و قرار شد دیگر در آن باره چیزی نگوییم.

توپ به هر جايم مي‌خورد مي‌رفت توي گل

وقتی برای اولین‌بار به تیم ملی دعوت شدم، زمانی بود که برای مقدماتی جام‌ ملت‌های آسیا تیم عازم هندوستان بود. پرسپولیس نرفتنم عامل خط خوردنم از تیم ملی بود. به‌نظر خودم آن زمان خیلی آماده بودم. چون در تمام تمرینات به اشکال مختلف گل می‌زدم. خدا می‌خواست توپ به زانویم می‌خورد، گل می‌شد. به پشتم می‌خورد گل می‌شد. یکی از نزدیکان آن زمان علی پروین آمد و درباره پیشنهاد پرسپولیس با من صحبت کرد، اما صحبتی که کرد به هیچ‌وجه به درد من نمی‌خورد. چون مثل خیلی‌ها نبودم که... علی پروین درست شب عید من را خط زد. هیچ وقت یادم نمی‌رود که با اتوبوس به اردبیل برگشتم.

300هزار دلار مي‌دادند برايشان راه بروم!

زمانی که آسیب‌دیدگی در هیروشیمای 1994 برایم پیش آمد، ولیعهد کویت که رییس کمیته المپیک آسیا هم بود آن روز هنگام عمل جراحی بالای سرم بود. خوب است از آن زمان یاد کنم. باشگاه پرسپولیس تمام حق و حقوقم را قطع کرد. تازه داشتم راه می‌رفتم، همه فکر کردند که دیگر نمی‌توانم فوتبال بازی کنم. کاپیتان سابق تیم ملی کویت، سعد حوطی به منزلم آمد. گفت شیخ گفته باید به تیم نادی الکویت بیایی. گفتم من هنوز نمی‌توانم راه بروم. گفت شیخ گفته دوست دارد که بیایی و فقط راه بروی. آن زمان به من 300 هزار دلار می‌دادند که بروم در باشگاه نادی الکویت راه بروم، اما متاسفانه در مملکت خودم در باشگاهی که برایش کار می‌کردم و عرق ریخته بودم، با من چنین رفتاری شد.

دادكان را طور ديگري دوست دارم

خیلی‌ها برای من در این فوتبال محترم هستند، اما من دکتر دادکان را طور دیگری دوست دارم. با اینکه بعد فوت مادرشان ایشان را ندیده‌ام؛ دکتر حرف و عملش یکی بود.... در ایران صفایی فراهانی و دکتر دادکان. شما مدیران باشگاه‌های خارجی که بودم را به هیچ عنوان نمی‌توانید با مدیران خودمان مقایسه کنید. چون سیستم مدیریتی و نگاه‌شان به فوتبال همه جوره با ما متفاوت است.... هر موقع مالک یک باشگاه شدم، شاید هم از خارج مدیر بیاورم. قبل از اینکه مالک باشگاهی بشوم و چنین فکری را عملی کنم، مدیر باشگاه را هم انتخاب می‌کنم. خدا را شکر چنین استطاعت مالی ندارم که باشگاهداری کنم.

يحيي را من به صبا پيشنهاد كردم

با یحیی در صبا و پرسپولیس همبازی بودم و هنوز ارتباط خوبی با هم داریم. زماني كه بازيكن صباباتری بودم اين تيم يك مدافع می‌خواست و من یحیی را که پرسپولیس او را نخواسته بود به باشگاه صباباتری پیشنهاد کردم. فصل قبل در راه‌آهن با هم کار کردیم. براي او آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم یحیی با پرسپولیس موفق باشد.

چون جوابگو نيستند كميته فني درست مي‌كنند

متاسفانه در فوتبال ما باب شده مدیرانی که نمی‌توانند جوابگوی مردم باشند و از مردم می‌ترسند، سریع می‌روند کمیته فنی تشکیل می‌دهند. متاسفانه پرسپولیس در این چند ساله با چنین مساله‌ای مواجه بود. مدیری که خودش نمی‌توانست تصمیم بگیرد و قصد شانه خالی کردن از مسئولیتش داشت، کمیته فنی تشکیل داد. سوالی که دارم این است، این مربیانی که به کمیته فنی معرفی می‌شوند را چه کسی انتخاب می‌کند و چرا کمیته فنی نباید مربی دلخواه خود را انتخاب کند و باید از بین چند گزینه‌ای که معلوم نیست چه کسانی انتخاب می‌کنند یکی را انتخاب کند.

سرپرست پرسپوليس فقط خوردبين

براي سرپرستي در پرسپوليس کسی که خیلی خوب جواب داده آقای خوردبین است و انتخاب من بی‌شک محمودخان خواهد بود. آدم اگر درست کار کند و وظایفش را بداند همه چیز حل است. زمانی که پرسپولیس بودم حتی یک بار هم با محمود خوردبین به مشکل برنخوردم. تازه محمودخان نسبت به من دیدگاه دیگری داشت.

هر وقت گروه پروين آمد من را كنار گذاشتند

زمانی که علی پروین به پرسپوليس آمد من را کنار گذاشتند. شما نگاه کنید در تمام سال‌هایی که این گروه به پرسپولیس آمدند، علی دایی از پرسپولیس دور مانده است. شاید علی‌آقا از این صحبت من ناراحت شود، اما من حقیقت را می‌گویم... پرسپولیس متعلق به مردم است و همه این‌ آدم‌ها می‌آیند و می‌روند. این‌هایی که الان در بوق و کرنا می‌کنند پرسپولیسی‌اند به امثال ما که حداقل در پرسپولیس بازی کرده‌ایم حرف‌های و تهمت‌هایی می‌زنند که خلاف واقع است در حالی که همه اینها رفتنی‌اند.

از اول مربي ايراني مي‌آمد پرسپوليس قهرمان مي‌شد

به طور حتم پرسپوليس با كادر جديدش موفق خواهد شد. شما اگر دقت کنید این پرسپولیس یک تیم ملی است و در هیچ پستی کم ندارد. اگر اول فصل درست درباره این تیم تصمیم‌گیری می‌شد چند بازیکن در پست هافبک‌ دفاعی گرفته می‌شد و به جای تشکیل این کمیته‌های فنی یک نفر را انتخاب می‌کردند. هر مربی ایرانی در این تیم بود، الان راحت می‌توانست تیم را به قهرمانی برساند.

پرسپوليس هنوز شانس قهرماني دارد

براي پرسپوليس هنوز فرصت قهرمانی وجود دارد، اما خیلی سخت است. این امر غیرمنطقی نیست. در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. اگر بدشانسی و مصدومیت گریبانگیر پرسپولیس نشود خیلی کارها می‌شود کرد. الان پرسپولیس و استقلال پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستند. اگر این همه هجمه وجود نداشت، اگر این همه هزینه نمی‌کردند، این همه پول بیت‌المال به هدر نمی‌رفت، یک پرونده دیگر به پرونده‌های باشگاه پرسپولیس در فیفا اضافه نمی‌شد.

اينها به فكر خودشان هستند نه فكر پرسپوليس

متاسفانه خیلی راحت می‌گویند مانوئل خوزه برود بدود تا چند سال دیگر به پولش برسد. این ضعف مدیریت را می‌رساند. این عدم آگاهی مدیر را می‌رساند که چنین صحبت‌هایی می‌کنند چون می‌دانند فردا خودشان نیستند، 3 سال دیگر مدیری که می‌‌آید، این مشکلات گریبان‌گیرش می‌شود. اینها فقط فکر مدیریت خودشان هستند و فکر پرسپولیس نیستند. اگر کسی به فکر پرسپولیس باشد، فکر 5 سال و 10 سال دیگر تیم را هم می‌کند. هیچ‌کس به این مساله اشاره نمی‌کند. چون دنبال شعار دادن هستیم.

قرارداد خوزه را نشان مردم بدهند

مگر کسی که سال‌های آخر مربیگری‌اش را طی می‌کند و خیلی جاها مربیگری کرده، می‌آید قراردادی ببندد که برای خودش مشکل‌ساز شود؟! چرا به جای این همه حرف زدن نیامدند یک بار قرارداد آقای خوزه را نشان مردم بدهند؟! اینها که می‌گویند ما به خاطر مردم و 30 میلیون هوادار می‌خواهیم سالی 1000 تومان خرج کنیم، بیایند قرارداد سرمربی پرتغالی را نشان بدهند تا مدیر بعدی که می‌آ‌ید و زیر بار این بدهی‌ها می‌رود، بداند چقدر باید پول پرداخت کند.

۲۸ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
ميزباني سايپا از سرخابي‌ها در كرج/ تاج: سهميه سقوط تغيير نمي‌كند، همان 4.5

اعتقاد دارم باید به درخواست‌های کی‌روش احترام گذاشت اما این درخواست‌ها نباید باعث شود که لیگ ضربه خورده یا آن را برگزار نکنیم زیرا این مسئله ما را دچار مشکلات دیگری خواهد کرد.

سايت گل- مهدي تاج با استعفا از هيات‌مديره پرسپوليس، كار خود را به عنوان سرپرست جديد سازمان ليگ رسما آغاز كرده است. در اولين نشست خبري‌ او كه امروز برگزار شد و از ميان برنامه‌هايي كه براي آينده اعلام كرد دو نكته از همه مهم‌تر مي‌نمود؛ تاكيد بر سقوط 4.5 تيم از ليگ برتر، و اراده سازمان ليگ براي اين‌كه سايپا از اين پس در كرج ميزبان پرسپوليس و استقلال باشد.

به گزارش گل و به نقل از مهر سرپرست جدید سازمان لیگ ضمن تاكيد بر اين‌كه با لابی به این سمت نرسیده است گفت: طی روزهای آینده یک نفر را به عنوان سخنگوی سازمان لیگ انتخاب می ‌کنم تا بنده و ایشان به سوالات مطرح شده در خصوص اقدامات سازمان لیگ از کانال مشخص آن جواب دهیم.

مهدي تاج در مورد تیم‌های سقوط‌کننده از لیگ برتر اظهار داشت: تعداد تیم‌های سقوط کننده از لیگ برتر فرقی نمی‌کند و همان 5/4 تیم در پایان لیگ امسال به دست اول سقوط می‌کنند. تیم‌ها بهتر است به دنبال تدارک بهتر تیم خود باشند نه اینکه آخر فصل فشار آورده تا این این تصمیم تغییر کند که قطعا این اتفاق رخ نخواهد داد.

سرپرست سازمان لیگ از تشکیل 2 هیات آسیب شناسی برای بررسی مشکلات لیگ‌های برتر و دسته اول خبر داد و افزود: هر کدام از این تشکیلات به صورت جداگانه مشکلات لیگ‌های برتر و دسته اول را بررسی می‌کنند و دلیلی ندارد افراد این مجموعه‌ها، جزو مجموعه سازمان لیگ باشند.

وی از تغییر نکردن برنامه‌های لیگ برتر تا ششم اسفندماه خبر داد و تاکید کرد: مسابقات جام حذفی هم طبق برنامه اعلام شده پیگیری می‌شود و نه تنها در این دوره در ادوار دیگر هم جام حذفی را برگزار خواهیم کرد.

وی در مورد هماهنگی برنامه‌های لیگ با برنامه‌های تیم ملی تصریح کرد: امروز نخستین مسئله‌ای که در اختیار من قرار داده‌اند فهرست برنامه‌های کارلوس کی‌روش بود. اعتقاد دارم باید به درخواست‌های کی‌روش احترام گذاشت اما این درخواست‌ها نباید باعث شود که لیگ ضربه خورده یا آن را برگزار نکنیم زیرا این مسئله ما را دچار مشکلات دیگری خواهد کرد.

سرپرست جدید سازمان لیگ ادامه داد: تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا با تعامل بیشتر با مسئولان شورای تامین استان تهران شرایط برگزاری مسابقات لیگ (بازی‌های سرخابی‌ها) در ورزشگاه تختی را فراهم کنیم. همچنین از مسئولان استان البرز می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنند تا دیدارهای سایپا با تمام تیم‌های لیگ برتری خصوصا استقلال و پرسپولیس در شهر کرج برگزار شود.

۲۸ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
قرعه تيم‌ها را خود شيريني برداشت!/ نماينده سازمان ليگ: سرپرست پرسپوليس اعتراض داشت، قانعش كرديم

وی افزود: ابتدا عسگری قرعه مربوط به میزبان و میهمان بودن را برداشت و سپس شیرینی قرعه تیم‌هایی که به ترتیب میزبان و میهمان می‌شوند را تعیین کرد

سايت گل- بعد از اين‌كه سرپرست پرسپوليس به قرعه‌كشي براي ميزباني جام حذفي اعتراض كرد، نماینده سازمان لیگ برتر گفت: ايشان در ابتدا نسبت به قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی بین تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن معترض بود اما وی را قانع کردیم.

صادق صدیقی در خصوص قرعه‌کشی صورت گرفته دو بازی از مرحله یک‌چهارم و نیمه‌نهایی جام حذفی ضمن بیان مطلب فوق گفت: ابتدا قرعه‌کشی برای تعیین میزبان دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و پرسپولیس صورت گرفت که در آن عسگری مدیر اجرایی تیم ذوب‌آهن و سعید شیرینی سرپرست تیم پرسپولیس حضور داشتند.

وی افزود: ابتدا عسگری قرعه مربوط به میزبان و میهمان بودن را برداشت و سپس شیرینی قرعه تیم‌هایی که به ترتیب میزبان و میهمان می‌شوند را تعیین کرد که بر اساس این انتخاب‌ها ذوب‌آهن به عنوان تیم میزبان و پرسپولیس به عنوان تیم میهمان انتخاب شدند.

نماینده سازمان لیگ در خصوص اعتراض سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: سرپرست پرسپولیس معترض بود که باید شاهد نوشته شدن قرعه‌ها بودیم که ما نیز وی را در این خصوص توجیه کردیم تا سوء تفاهمی که برایش ایجاد شده بود برطرف شود.

وی در خصوص قرعه تعیین میزبان دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان از مرحله نیمه‌نهایی رقابت های جام حذفی نیز تصریح کرد: آقایان فتاحی و امینی به عنوان نمایندگان باشگاه سپاهان و آقایان نظری جویباری و ماجدی به عنوان نماینده‌های باشگاه استقلال در تعیین این قرعه حضور داشتند که در نهایت تیم استقلال به عنوان میزبان سپاهان انتخاب شد که خوشبختانه هیچ یک از طرفین حتی سپاهانی‌ها نسبت به قرعه‌کشی صورت گرفته اعتراضی نداشتند.

به نظر مي‌رسد ريشه اعتراض شيريني، بي‌اطلاعي او از روند اين قرعه‌كشي بوده است.

۲۸ دی ۱۳۹۱
گروه:
- کاربران عضو
نبايد كار را نيمه‌كاره گذاشت/ گل‌محمدي: اميدوارم رويانيان منصرف شود

خبر استعفاي رويانيان مرا غافلگیر کرد. يك روز قبل با هم جلسه‌ خوبي داشتيم و مسائل تیم را مورد بررسی قرار دادیم

سايت گل- گفته بود خيلي خوشبختم كه با مديرعاملي مثل رويانيان كار مي‌كنم. و حالا استعفاي مديرعامل، دلايل خوشبختي يحيي را به خطر انداخته است. سرمربی جوان پرسپولیس مي‌گويد: خبر استعفاي رويانيان مرا غافلگیر کرد. يك روز قبل با هم جلسه‌ خوبي داشتيم و مسائل تیم را مورد بررسی قرار دادیم.

به گزارش گل و به نقل از مهر، يحيي گل‌محمدي با ابراز امیدواری از این‌که رویانیان از تصمیمش منصرف شود خاطرنشان کرد: آقای رویانیان در این مدت تلاش زیادی کرده‌اند تا باشگاه پرسپولیس را به سمت حرفه‌ای شدن پیش ببرند و به همین خاطر نباید کار را نیمه‌کاره رها کنند و بروند.

وی افزود: اقدامات خوبی در بحث زیرساخت‌های باشگاه صورت گرفته که گرفتن مجوز فعالیت آکادمی فوتبال برای باشگاه یکی از این اقدامات است که قطعا تاثیراتش در آینده مشخص خواهد شد. ضمن این‌که از نظر درآمدزایی و راه‌اندازی مراکز و نمایندگی‌های باشگاه و همچنین دانشگاه پرسپولیس هم موفق بوده‌اند.

وی در ادامه گفت: کارهایی که آقای رویانیان در این مدت برای پرسپولیس انجام داده‌اند بسیار ارزشمند است و امیدوارم با ماندنشان در این باشگاه این اقدامات را تا رسیدن به هدف نهایی پیگیری کنند. همه عوامل باشگاه هم باید کمک کنند که آقای رویانیان بتواند تفکراتش را در باشگاه پیاده کند.

یحیی گل‌محمدی در مورد دیدار روز جمعه تیمش برابر داماش گیلان در هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر نیز گفت: می‌دانیم که بازی سختی داریم اما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که سه امتیاز این دیدار را از داماش بگیریم.

۲۸ دی ۱۳۹۱

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۲ پاسخ
۸,۴۰۷,۵۱۰ بازدید
۳۸ دقیقه قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۷۰,۵۵۵ بازدید
۴۳ دقیقه قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۲,۹۷۰ بازدید
۹ ساعت قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۴,۹۱۹ بازدید
۱۰ ساعت قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۷۵ بازدید
۱ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۲,۲۳۳ بازدید
۲ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۷۵۵ بازدید
۸ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۸,۱۱۴ بازدید
۱۲ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۸,۶۴۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۸,۲۲۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۳۸۷ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۷۸۵ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۴۰ کاربر آنلاین است. (۹۳ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۴۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!