به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: مناسبت های مذهبی
نام کاربری: sea.sb
پیام: ۱,۶۵۱
عضویت از: ۲۹ آذر ۱۳۹۱
طرفدار:
- استقلال
- پپ گواردیولا
- قلعه نوعی
گروه:
- کاربران عضو
شهادت امام حسن مجتبی را به همه تسلیت میگم

۲۲ دی ۱۳۹۱
نام کاربری: khadije.messi
پیام: ۴,۲۲۴
عضویت از: ۱۹ بهمن ۱۳۸۹
از: -
طرفدار:
- leo messi
- -
- -
- ﺍﺳﭙﺎﻧﯿﺎ- ﺁﺭﮊﺍﻧﺘﯿﻦ
- -
- ﭘﭗ ﮔﻮﺍﺭﺩﻳﻮلا- تیتو ویلانووا
- -
گروه:
- کاربران عضو
سیرۀ امام رضا(ع) و شهادت آن حضرت

در سیرۀ امام رضا(ع):حضرت رضا(ع) در حمام بودند که شخصی وارد شد و آن حضرت را نشناخت و به ایشان گفت: پشت مرا کیسه بکش! امام(ع) به راحتی و بدون تکلّف قبول فرمود. در اثنای کار، آن مرد متوجه گردید که ایشان امام رضا(ع) هستند بنابر این فوراً با کمال شرمندگی عذرخواهی نمود و خواست که برخیزد، اما امام(ع) اجازه نداد و فرمود: تا کیسه کشیدن شما را تمام نکنم دست بر نمی دارم.

یک روز ایشان با صیادی مواجه شدند که آهویی اسیر کرده بود و به منزل می برد. آهو با دیدن علی بن موسی الرّضا(ع) بر قدوم حضرت نشست و لحظاتی بر آن حال باقی ماند. آن امام رئوف رو به صیاد کرده و فرمودند:این آهو می گوید که از تو بخواهم که او را رها کنی تا برود و بچگان گرسنۀ خود را شیر دهد و بازگردد. من نیز ضامن بازگشت او می گردم...

شهادت امام رضا(ع):سرانجام مأمون به این نتیجه رسید که سیاست نصب اجباری امام شیعیان به ولایتعهدی، به جای این که فایده ای برای او داشته باشد منجر به تقویت شیعیان و تزلزل حکومت غاصب عباسی گردیده است.

اقامت امام رضا(ع) در پایتخت عباسی در میان بازی ها و توطئه های سیاسی، آمیخته با درد و رنج بود. به طوری که در عیون الاخبار آمده است، خادم حضرت(ع) می گوید: ایشان روزهای جمعه که از مسجد باز می گشت، می فرمود:«پروردگارا، اگر گشایش کارم از آنچه که در آن هستم(سوء استفاده از وجود ایشان در جهت اغراض حکّام)مرگ است، هر چه زودتر آن را برسان».

در حین اقامت امام(ع) در خراسان، خبری ناراحت کننده به ایشان رسید که غم بر غم آن حضرت افزود؛ حضرت معصومه(س)، خواهر هجده سالۀ آن حضرت در راه دیدار برادر، در نزدیکی شهر قم بیمار شده و فوت می کند. مردم قم نیز ایشان را در شهر خویش به خاک می سپارند.

در هنگام اقامت امام(ع) در خراسان، روزی دعبل خزاعی بر آن حضرت وارد شد و به ایشان گفت: ای پسر رسول خدا، من برای شما قصیده ای سروده ام. امام(ع) از وی خواست تا آن را بخواند. دعبل در اشعارش به وقایع پس از رحلت پیامبر(ص)و واقعۀ سقیفه و ظلمهایی که پس از آن بر اهل بیت پیامبر(ص) رفته است می پردازد: «می بینم که حق آنها و غنیمت آنها میان دیگران بخش شده ولی دستشان از غنائم دیگران تهی است. هرگاه در حقّشان بی انصافی کنند، آنها به کسانی که بی انصافی کرده اند، دستانی به دور از هرگونه بی انصافی دراز می کنند. قبرهایی در کوفه و مدینه و مکه که درود من بر آنها باد. و قبری در بغداد که متعلق به نفس زکیه ایست و خداوند صاحب آن را در آسمان هفتمش جای داده است...».[671]

امام(ع)فرمود:«آیا می خواهی دو بیت بر قصیده ات بیافزایم؟».گفت: آری ای فرزند رسول خدا. امام(ع) چنین سرود:«و قبری در طوس که چه مصیبتی بر صاحبش رفت که دل و جگر را به درد می آورد،تا به حشر که خداوند قائمی را مبعوث فرماید که غم و اندوه ما را بر طرف سازد».

مأمون عباسی که خشم و حسدش نسبت به امام(ع) به نهایت رسیده بود نیز سرانجام به شیوۀ پیشینیانش، راهی جز قتل ایشان پیش روی خویش ندید( در این هنگام شورش ها فرو خفته بود و مأمون آغاز به تبعید و زندانی کردن و کشتن افرادی کرد که چند سال پیش برای مهار شورشها، ایشان را همانند حضرت ثامن الحجج(ع) به طوس فرا خوانده بود). مأمون امام(ع) را دعوت نموده و خود انگور آغشته به زهر را به دست آن حضرت داد و گفت: انگوری نیکوتر از این نیست. میل کنید ای فرزند رسول خدا. امام(ع) فرمود:«شاید انگور بهشت از این نیکوتر باشد».امام(ع) با اصرار مأمون، چند حبه انگور در دهان نهاد. حال امام(ع) پس از خوردن انگور، اندکی دگرگون گردید و برخاست تا آنجا را ترک نماید. مأمون با دورویی و وقاحت از ایشان پرسید: ای پسرعمو،کجا می روید؟ آن حضرت(ع) نیز پاسخ فرمود:«به همان جایی که مرا فرستادی».

* انگور به وسیلۀ عبور دادن سوزن زهرآلود، مسموم گردیده بود و مأمون برای فریب اطرافیان، قسمتهای فوقانی هر خوشه را سالم گذارده بود تا خود از آن استفاده کند.

امام(ع) پس از رسیدن به منزل در بستر می افتد. اباصلت که از یاران امام(ع) است، می گوید: در حالی که دربارۀ وضعیت امام(ع) بسیار ناراحت و نگران بودم، ناگهان صدای پا شنیدم. به سوی حیاط رفتم و نوجوانی با موهای سیاه و آراسته دیدم که وی را تا کنون ندیده بودم. از او پرسیدم: شما چگونه وارد خانه شدید، من که تمامی درها را بسته بودم؟ نوجوان با اندوه فراوان پاسخ می دهد:«ای اباصلت، آن خدایی که مرا در یک چشم بر هم زدن از مدینه به طوس آورده است، قدرت دارد که درهای بسته را نیز بر من بگشاید».اباصلت می پرسد: اما، شما که هستید؟ نوجوان می گوید:«من حجت خداوند بر مؤمنان، محمد بن علی هستم و آمده ام که پدر غریب و معصوم خویش را ببینم و با او وداع کنم».

و بدین ترتیب پس از تسلیم میراث امامت به امام جواد(ع)، روح مقدّس حضرت علی بن موسی الرّضا(ع) در سن پنجاه و پنج سالگی، پس از بیست سال امامت تشیّع، به ملکوت اعلی پر کشید.

لازم به ذکر است که مأمون که از سوی خداوند متعال در لوح فاطمۀ زهرا(س)، «عفریت متکبّر» نامیده شده، پس از قتل امام(ع) برای برائت جویی از جنایت خویش در انظار عمومی و فریب شیعیان، سینه چاک کرده و از خود ناراحتی فراوان نشان داد.

از سخنان آن حضرت:

«مثَل ما چون خورشید است که دست مردم از آن کوتاه است، اما از آن نور می گیرند».

«هر کس قادر بر جبران گناهان خود نمی باشد، پس بسیار صلوات فرستد که هیچ چیز چون صلوات، گناهان را هدم و نابود نمی سازد».

*صلوات از روی محبت بر پیامبر(ص) و خاندان معصوم ایشان، بالا برندۀ انسان در درجات معنوی بوده و همچنین حلّال بسیاری از مشکلات دنیا و آخرت است. بانویی عابده و مجتهده که از دنیا رفته بود را به خواب دیدند که می گفت: اگر به دنیا باز می گشتم، یک لحظه از ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) باز نمی ماندم و اگر شما از ارزش و پاداش آن آگاهی یابید یک لحظه آن را ترک نخواهید کرد. در روایت است که در دوران حاکمیت حضرت بقیه الله(عج) که دری از ملکوت بر مردم باز شده و ارزش ذکر و صلوات مکشوف می گردد، کلیه معاملات با ذکر و صلوات خواهد بود و طلا و نقره ارزشی معادل خاک و سنگ را خواهد یافت. شرح فضیلت صلوات بر محمد و آل محمد(ص) خود نگارش مجلدی مجزا می طلبد. به مؤمنان توصیۀ مؤکد شده است که خود را از فیض حداقل یکصد صلوات در روز محروم ننمایند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شهادت حضرت امام رضا (ع) رو تسلیت میگم.
التماس دعا.

۲۳ دی ۱۳۹۱
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
مناسبت های مدهبی شهادت امام حسن عسگری علیه السلام.
عرض تسلیت به پیشگاه امام عصر عج. و امروز روز یتیمی امام زمانه... برای کم کردن غم ایشون قران تلاوت کنیم..

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱ بهمن ۱۳۹۱
پاسخ به: مناسبت های مذهبی (آغاز امامت امام زمان(عج))
نام کاربری: Barcelona_Winner
پیام: ۵,۲۴۰
عضویت از: ۱۱ آبان ۱۳۸۷
از: زیر آسمان
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
بیا دو باره پاک کن زجاده ها غبار را ..... به عاشقان نوید ده رسیدن بهار را!

تمام لحظه های من فدای یک نگاه تو ..... بیا و پاک کن زدل حدیث انتظار را!

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا وَ سِرِّالمُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
۲ بهمن ۱۳۹۱
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
آغاز امامت امام زمان رو تبریک میگم.

امروز یه رویداد تاریخی دیگه هم هست.
اون رو توی لفافه به تمام محبین امیرالمومنین تبریک میگم.

یکی از دلاوری های ایرانی ها در تاریخ اسلام.

حرب لمن حاربکم.

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۲ بهمن ۱۳۹۱
نام کاربری: RoYa_LeO
پیام: ۵۸
عضویت از: ۳ دی ۱۳۹۱
از: طهران
طرفدار:
- LeO
- Rivaldo
گروه:
- کاربران عضو
منم هر 2 تاشو تبریک میگم.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۳ بهمن ۱۳۹۱
نام کاربری: MRZ94
پیام: ۴,۸۵۷
عضویت از: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
از: TEHRAN
طرفدار:
- LIONEL MESSI
- Rivaldo - Ronaldinho
- Perspolis
- Argentina - Spain
- PEP
گروه:
- كاربران بلاک شده
تبریک

۳ بهمن ۱۳۹۱
نام کاربری: BRAIN
پیام: ۵,۵۱۳
عضویت از: ۸ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- LEO MESSI
- PEP
- SPAIN-ARGENTINA
- PEP-FERGUSEN
گروه:
- کاربران عضو
منم تبریک میگم.

فراتر از یک باشگاه

GOODBY PEP GUARDIOLA THANKS FOR ALL THINGS..
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۴ بهمن ۱۳۹۱
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ولادت دو نور آسماني پيامبر خوبي ها و امام مهرباني ها و صداقت بر همه دوستان و دوستداران اهل بيت مبارك

پ ن: يكي بياد اسم تاپيكو عوض كنه مدير انجمن محترم

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۰ بهمن ۱۳۹۱
پاسخ به: مناسبت های مذهبی (ميلاد رسول اكرم (صلی الله علیه و آله) و امام جعفر صادق (ع...
نام کاربری: Barcelona_Winner
پیام: ۵,۲۴۰
عضویت از: ۱۱ آبان ۱۳۸۷
از: زیر آسمان
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
امشب سخن از جان جهان باید گفت

توصیف رسول انس و جان باید گفت

در شام ولادت دو قطب عالم

تبریک به صاحب الزمان باید گفت

طلوع دو خورشید زیبای هستی، از افق اسلام، بر همگان مبارک باد.

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا وَ سِرِّالمُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
۱۰ بهمن ۱۳۹۱
< ۱ ... ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ... ۶۱ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۵
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۸
پیام‌های جدید
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۱,۷۴۸ بازدید
۵ ساعت قبل
Activated soft
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۰ پاسخ
۸,۴۰۱,۷۶۳ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۵۶۹ بازدید
۶ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۹۵۴ بازدید
۱۰ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۶۵,۴۳۱ بازدید
۱۰ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۸,۲۷۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۷,۶۱۹ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۴۱,۹۲۱ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۲۸۵ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۲,۰۱۱ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۶۹۱ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۲۲ کاربر آنلاین است. (۷۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۲۲

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!