به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: عصر ظهور
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
نه جسمی نیست ولی حرفم اینه همه که این قدرتو ندارن که با امام رابطه قلبی داشته باشن؟؟؟الان خودتون وقتی به مشکلی بر میخورین کمبود احساس نمیکنین؟ادم تو شرایط سخت حال نمازو روزه و نیایش نداره که پاشه با امامش رابطه عاطفی بر قرار کنه

خب رابطه جسمی که نیازی به رابطه قلبی نداره.
همون شمری ه شما مثال زدی رابطه جسمی داشت و امامو از نزدیک دید ولی آیا رابطه قلبی با امام بر قرار کرد؟؟؟
خیلیا هم بودن که بدون رابطه جسمی با امام و پیامبرشون رابطه قلبی برقرار کردن یه نمونش اویس قرنی که داستانش تو کتابای عربی هم هست.
نقل قول

این مسئله بر میگرده به انتظار که ادما باید برا همون چیزی تلاش کنن که اقا میخواد بیاد تحققش بده
من تو صحبتام گفتم منظورم حضور جسمی ایشون نیست خودم میدونم وجود جسمی هیچ ارزشی نداره ولی من خودم این قدرتو ندارم با امامم رابطه داشته باشم خیلیا بهم گفتن که مهم نیست که اقا نیستن مهم تویی که روحت میتونه باهاشون در ارتباط باشه من حرفم سر ادمایی مثل خودمه که نمیتونیم رابطه قلبی داشته باشیم

خب اون دیگه بر میگرده به من و شما.
خو آقا گفته شیعیانم وقتیگناه میکنن سیلی تو صورت من میزنن حالا ما با این همه سیلی که داریم میزنیم تو صورت آقا لابد انتظار داریم آقامونم ببینیم و باش رابطه قلبی داشته باشیم.
ولی بازم آقامون انقدر کریمه که نگو، منتظر یه حرکت از ماست.
مگه حر نبود؟؟؟

۲۲ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
نه جسمی نیست ولی حرفم اینه همه که این قدرتو ندارن که با امام رابطه قلبی داشته باشن؟؟؟

خداوند متعال همه رو با يه ميزان و يه طور خلق كرده فقط اين نحوه زندگي و اعتقادات و ايمانه كه بعضي ها رو خاص تر ميكنه!
همه توانايي اينو دارن كه ايت الله بهجت بشن يعني كشش و پتانسيلش در همه انسانها وجود داره فقط اون همته كه يه نفر رو ميكنه حر و يه نفر رو ميكنه خر!
اين بسته به رفتار ما ايمانمون داره وقتي كه نمازمون رو با شك بخونيم وقتي با جون و دل نباشه نبايد توقع داشته باشيم خدا چشم بصيرت بهمون بده
ولي اگه زهد و تقوا داشته باشيم اين امر ميسره!
حالا اين رو نبايد اينجوري تفسيبر كنيم كه تما بايد ايت الله بهجت باشيم ما در اندازه كارمون ميتونيم بهره من شيم
يعني اگه واقعا دو ركعت نماز خالصانه و بدون ريا و كامل و صحيح خونديم ميتونيم اندازه اون دو ركعت از امام و خدا بهره مند شيم
اين وعده الهيه و خدا فرموده وعده الهي حتميه پس اين موضوع ثابت شده هست!
نقل قول

الان خودتون وقتی به مشکلی بر میخورین کمبود احساس نمیکنین؟

بستگي داره چه كمبودي باشه
كمبود عاطفي رو با انسانا ميشه بر طرف كرد كمبود مالي رو ميشه ولي كمبود معنوي رو بايد تنها و تنها پيش خدا جستجو كرد نه پيش كس ديگه!
چون اينم شرك خفي ميشه و زماني كه به خدا نياز داري به خلق رو مياري وقتي خالق وجود داره چه نيازي به خلق؟؟وقتي سرچشمه وجود داره چرا از رود خونه اب برداريم؟؟
اولين راه برطرف كردن كمبود معنيت خداست حالا اين وسط ميشه از ائمه اطهار وجود پاك پيامبر و ايته الله ها و روحانيون براي كمك استفاده كرد ولي اينا هيچ كدوم جايگزين هالق براي بنده نيستند!

نقل قول
ادم تو شرایط سخت حال نمازو روزه و نیایش نداره که پاشه با امامش رابطه عاطفی بر قرار کنه

مثال نماز و روزه براي رابطه با خلق گفتم ولي خوب تو رابطه با ائمه هم تاثير داره ولي ملزوم نيست!
منظورم اينه كه دليل نميشه هر كي نماز نميخونه ائمه باهاشون رابطه ندارن!
طي تاريخ كم نبودن كسايي كه شراب خمر ميكردن فساد و فحشا ميكردن و مشرك بودن ولي ائمه ياريشون كردند و براي كمك بهشون قدم برداشتند!
پس دليل نميشه حالا يه روز نماز نخوندي پس رابطتت قطع شده!
مسئله خيلي عمق تر از اون چيزيه كه فكر ميكني!

رابطه عاطفي فقط با قلب برقرار ميشه و شك نكن اين رابطه دو طرفه هستش
مثلا وقتي بين انسانا يكي رو دوست داري با اينكه پيشت نيست ولي اون مهر قلبيت هميشه باعث ميشه ارامش خاطر كني نسبت بهش!
پس سعي كن اول رابطه قلبي برقرار كني!
اگه قلب بپذيره درك شرايط براي ذهن اسونتره!
نقل قول

این مسئله بر میگرده به انتظار که ادما باید برا همون چیزی تلاش کنن که اقا میخواد بیاد تحققش بده

ببينيد،شما اول بايد درك كنيد تو چه زماني زندگي ميكنيد!
اينو قبول داريد دوره اخر الزماني هستيد ديگه؟؟؟
اگه اينو قبول داريد پس بايد با توجه به روايات عمل كنيد و توجه كنيد!روايات چي ميگن؟؟ميگن در دوره اخر الزمان بايد نمازو تو خوه و پنهاي بخوني
دم از خدا بزني محكوم خاهي شد!اوضاع فساد انچنان بالاست كه هيچ راهي بجز ظهور وجود نداره!ارزش ها ي زمان ائمه و پيامبر به ضد ارزش تبديل ميشن و ضد ارزش ها به هدف و ارزش!
اين ميشه كه زمينه ظهور ميشه!

حالا ما تو زماني زندگي ميكنيم كه عملا خيلي چيزا غير ممكنه!
شما يه نگاه به وضعيت جهان بنداز!
مردم مصر ليبي تونس عربستان و كويت و خيلي كشور هاي ديگه ميخان اونجوري زندگي كنن كه اومه و اماما گفتن ولي ميتونن؟؟نه چون با گلوله و فشنگ پاسخ درخاستشونو ميشنون!
اين به اين معني نيست اين مردم ادمهاي بدي هستند!فقط شرايط طوري نيست اونا بتونن اوني باشن كه خدا و امام ميخاد!
تو خيلي كشور هاي امريكايي و اروپايي چادر رو از سر زنا ميشكنن و حق چادر سر كردن بهشون نميدن اين به اين معني اين افراد ادمهاي بدي هستند؟؟نه فقط شرايط شرايط بدي شده!
تو. خود ايران من از خيلي دخترا شنيدم (حتي دختراي اين سايت) كه وقتي چادر سر ميكنيم مسخرمون ميكنن و رفتارشون با ما عوض ميشه و ما رو تو جمعشون نميپزيرن!
اين يعني چي؟؟؟
يعني شرايطي كه انسانو مجبور ميكنه از اون هدفي كه خدا و ائمه تايين كردن فاصله بگيره!البته نميتونيم ضعف ايمانمونو به پاي شرايط بنيسيم ولي خوب نميشه شرايطو ناديده گرفت چون اين شرايط يكي يكي در احاديث وجود دارن!

ذاجب به هدايت عام و هدايت خاص شما تو تعريف دچار مشكل شدي!
هدايت خاص به اين معني نيست كه امام بالا سر ادم باشه و بگه چي كار بكن و چه كار نكن!
اگه اينو قبول داشته باشي پس عدل الهي رو زير سوال بردي!
چون قبل از اسلام و حتي در زمان ظهور ائمه همه ادما شرايط برخورد فيزيكي با ائمه رو نداشتن پس بايد بگيم اين افراد از هدايت خاص منع شدن؟؟؟يا حتي بعد از به شهادت رسيدن امام زمان انسانهاي بعدي كه هيچ حجتي رو نديدن پس از نعمت هدايت خاص منع ميشن؟؟اين يعني شما اصل موضوع عدل الهي كه همه انسانها رو تو يه شرايط براي رشد قرار داده رو زير سوال بردي!
هدايت خاص درسته بعضي وقتا به دست ائمه بوده ولي هميشه اينگونه نبوده!
قبل از ظهور اسلام هيچ كس هدايت خاص نداشته؟؟چرا داشته!
چطوري؟؟اينو شما بادي تحقيق كني!
هدايت عام هم شرايط عمومي هست كه براي همه تغريبا يكسانه!
ولي به نظرم هدايت خاص فقط توسط خود خدا صورت ميپذيره نه توسط كس ديگه حالا بعضي ها به وسيله ائمه بعضي ها به وسيله خواب و الهام و بعضي ها به وسيله تلنگر در زندگي و حتي انسان هاي معمولي!
اين جا خواب الهام تلنگر ئمه وسيله اي براي هدايت هستند! و قرار نيست همه با يه وسيله مورد هدايت خاص قرار بگيرن!
حالا سوال پيش مياد كه را بعضي ها هدايت ميشن و بعضي ها نميشن
ايا اين به دان معنيه كه بعضي ها استعداد ندارن؟؟نه اين برميگرده به لقمه حلال،خون و پاك بودن نژاد،شرايط تربيتي، طرز تفكر و اعتقادات و شرايط زندگي!كه باعث ميشه بعضي ها به اين هدايت پاسخ مثبت بدن و بعضي ها منفي
اگه واقع بين باشيم همين كه نفس ميكشيم و ميخابيم و بيدار ميشيم و خيلي چيزا ديگه نشونه كرم و لطف خداست فقط اين ما هستيم كه اينو درك ميكنيم يا نميكنيم!پس از اين بابت نبايد از خدا يا امامي خرده بگيريم!

نقل قول
تو قران نوشته بعضی چیزارو انسان میتونه با عقلش تشخیص بده ولی بقیه رو که از قدرت تشخیصش خارجه باید از امامش هدایت بگیره

اين شكلي نيست كه شما ميگي!
تو قران هست بعضي چيزا رو ميشه با عقل محدود و كممون درك كنيم بعضي چيزا رو نميتونيم!
نميتونيم يعني انسان نميوتونه!يعني امام و پيامبر هم انسان هستند و از درك خيلي مسائل عاجز هستند!
درسته رتبه علمي و ديني ائمه بيشتر از انسان هاست ولي اينو بايد قبول كنيم كه اونها هم انسانند پس محدويت هاي انساني شامل حالشون ميشه(ولي به اذن خدا بعضي از محدوديت ها براشون برداشته ميشه تا اين افراد خاص بشن)
بازم ميگم شما بزرگترين مشكلت اينه كه در درجه اول ميخاي همه چي رو از امام عصرت كه ولايتشو فعلا به دست انسانها پاك سرشت داده تا زمان ظهور طلب كني!در حالي كه نبايد اينجور باشه
ميگه مقصود تويي كعبه و بت خانه بهانست
يعني تو مهمي و نه اين حخج من!من اين حجو انجام ميدم تا به تو برسم!اين يعني كعبه وسيله هست(وسيله خيلي مهم(!) ولي اصل موضوع نيست) يا امام حسين رفت و شهيد شد به دبترين شكل ممكن چرا خدا اين شرايطو برامون فراهم كرد؟؟ايا اين كارو كرد تا ما عاشق امام حسين باشيم كه همه چي رو از اون طلب كنيم؟؟نه امام حينو سر راه ما قرار داد تا بفهميم انسانيت يعني چي!پس امام حسين هم وسيليه ايست براي رسيدن به حق تعالي(!)

نقل قول
خوب تو عصر ما اماممون که نمیتونه با ما ارتباط مستقیم داشته باشه پس باید بریم سراغ مراجع که وظیفه ی اونام فقط تبیین مسائل و احکام دینه

اصلا اينطور نيست!
وظيفه مراجع و روحانيون درسته كه بزرگترينش اينه ولي همش اين نيست!
اونا يكي از مهمترين اركان تشكيل دهنده زمينه ظهور هستند!
و خيلي وظيفشون بيشتر از اين چند قلمه!

نقل قول
پس هدایت خاص ما چی میشه منی که نمیتونم با امام رابطه قلبی داشته باشم
زمان بقیه ائمه کسانی بودن که هوش و هواس نداشتن یا کیسایی که از نظر ایمان خیلی ضعیف بودن ولی با وجود امامشون راه درستو پیدا کردن مثل بشر حافی

اين حرفت تصديق دهنده حرف من بود كه گفتم تو براي هدايت خاصت فقط دست به دامن امام شدي و اصل موضوع كه خداست رو در درجه بعدي قرار دادي!
اينكه ما خودمونو با افراد زمان ائمه و پيامبر مقايسه كنيم روش حل مسئله تو نيست!
روش تو فقط چنگ زدن به ريسمان الهيه!
به اين نكته توجه كن
پيامبر صلي علي و اله و سلم فرمودند:اي امت من اگه ميخاهيد بعد از من گنمراه نشويد به كتاب خدا و اهل بيت من رو بيارين!و از اونا طلب كمك كنيد!
تو قسمت اول رو ناديده گرفتي و قسمت رو اوردن به قران و ائمه رو برجسته كردي!
اولش چي گفت؟؟گفت اگه ميخايد تو راه خدا باشيد و به خدا برسيد
اين يعني چي؟؟يعني قران و ائمه پل ارتباطي و وسيله اي براي رسيدن به حق تعالي هستند ولي خودش كه نيستند!
حالا واقعا اگه مايلي به ريسمان الهي چنگ بزني بايد بري سراغ كتاب خدا و بعد سراغ ائمه!كه فقط شامل امام زمان نيست
ميدوني كه هنوز ما داريم از بركات وجود ساير ائمه بهره ميبريم!مثل امام حسين و امام رضا!مگه ما كم كسايي رو داشتيم كه شفا گرفتند؟؟از امام عصر گرفتند يا از سايرين هم بوده؟؟
اين نشون ميده اهل بيت پيامبر همونيه كه بايد بريم سراغش ولي نبايد اونا رو ملاك مطلق قرار بديم چون اونا پل ارتباطي هستند!
يه مثال هم راجب به هدايت خاص!كم كسايي بودن كه با ديدن ظريح يا شنيدن داستان امام حسين مسلمون شدن و جزء بهترين مسلمونا؟؟با اينكه سالها از شهادت امام حسين ميگزره و اونا مثل هاني ابن عروه يا مسلم ابن عقيل با امام حسين رابطه نداشتن!

نقل قول
من قانع نشدم

به نظرم شديدا تو تعريف ها مشكل داري
بايد بشيني تعاريفو براي خودت باز كني مصاديق رو جدا كني و اندازه هر مصداق توقع داشته باشي نه بيشتر!

۲۲ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: W.T.F.F.E
پیام: ۲,۲۷۲
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۹
از: سمنان
طرفدار:
- مسی پویول ژاوی
- ریوالدو
- هیچکدوم
- اسپانیا
- هیچ کس
- پپ- فرگوسن
- در یه حدن همشون
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
همون شمری ه شما مثال زدی رابطه جسمی داشت و امامو از نزدیک دید ولی آیا رابطه قلبی با امام بر قرار کرد؟؟؟ خیلیا هم بودن که بدون رابطه جسمی با امام و پیامبرشون رابطه قلبی برقرار کردن یه نمونش اویس قرنی که داستانش تو کتابای عربی هم هست.

فک میکنم اینجا منظورم خوب جا نیفتاده
من نمیگم مهم اینه که امامو ببینیم
این درست که شمر امامو دید و مهم دیدن نیستو اخر و عاقبتش اون شد که امامو بکشه ولی تو جبهه ی مخالف امام شمر بوده و حر و داریم که امام قبل از شروع جنگ شروع میکنه دشمنو موعظه کردن که با حرفای امام حر بر میگرده و شمر ادم نمیشه من همیشه خودمو حر فرض میکنم میگم منم شاید استعداد بهترین شدنو داشته باشم(حر)ولی چون تو گناه غرق شدم مثل حر خودم نمیتونم راه درستو تشخیص بدم و نیاز به هدایت امام داشته باشم که دیگه به خودم بستگی داره که با راهنمایی های امام بخوام راه درستو برم(حر)یا نه خودمو گول بزنمو راهو عوضی برم(شمر)

نقل قول
اولين راه برطرف كردن كمبود معنيت خداست حالا اين وسط ميشه از ائمه اطهار وجود پاك پيامبر و ايته الله ها و روحانيون براي كمك استفاده كرد ولي اينا هيچ كدوم جايگزين هالق براي بنده نيستند!

خدا خودش میگه امامارو برای هدایتتون فرستادم از اونا برای قرب به من استفاده کنین یعنی یجور واسطه که خدا خودش نشونمون داده
نقل قول
رابطه عاطفي فقط با قلب برقرار ميشه و شك نكن اين رابطه دو طرفه هستش

امتحانش کردم که رابطه درونی باهاش برقرار کنم ولی هر دفعه که چیزی خواستم ازش نه حاجت یچیز تو مایه های اینکه درخواست برا هدایت کلیم یا عوض کردن راه زندگیم ....ولی هیچوقت این رابطه دو طرفه نبوده
اون دعا و خواسته است که میگن اگه خدا به ادم نده در عوض اون دنیا بش پاداش میده و...ولی اینجور کمک خواستنا فک نکنم به ضرر انسان باشه که خدا موکولش کنه به اخرت چیزیه که باید تو همین دنیا بهش رسیدگی بشه بعدشم حالا 4-6 خواسته ی ادم هرچند معنوی به ضرر ادم باشه دیگه همش که بد نیست اخه خدا میگه چیزایی که بنده هام میخوان ازم بنظر خودشون بصلاحشونه ولی درواقع عین ضرره
نقل قول
ولي به نظرم هدايت خاص فقط توسط خود خدا صورت ميپذيره نه توسط كس ديگه حالا بعضي ها به وسيله ائمه بعضي ها به وسيله خواب و الهام و بعضي ها به وسيله تلنگر در زندگي و حتي انسان هاي معمولي!

این جمله ارومم کرد
ولی منظورم این نیست که امام بالاسر ادم باشه نه این فکر احمقانه است ولی سر راه هر ادمی کلی دو راهی وجود داره کلی مجهول و خیلی چیزای دیگه که ادم نمیتونه تشخیص بده من نمیگم اگه به یه چیز بزرگ تو زندگیم برخورد کردم که باهمه ی منطقای دینی و عقلیو ..تضاد داشت
ادم نمیتونه بره سراغ قران و کتابو.. چون اونا باعث تضاد تو ذهنش شدن و نیاز به هدایت امام پیدا میشه که حتما نباید حضوری باشه من تو زندگیم به اینچیزا زیاد برخورد میکنم ولی چون نمیتونم براشون جواب پیدا کنم بدون علم مجبورم قبولشون کنم چون به این معتقدم که هیچ دینی از اسلام کاملتر نیست

all world is your foot...when u has a nice god...

THANKS GOODNESS FOR EVERY THINGS THAT NOT PRESENT FOR ME
۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
منم شاید استعداد بهترین شدنو داشته باشم(حر)ولی چون تو گناه غرق شدم مثل حر خودم نمیتونم راه درستو تشخیص بدم و نیاز به هدایت امام داشته باشم که دیگه به خودم بستگی داره که با راهنمایی های امام بخوام راه درستو برم(حر)یا نه خودمو گول بزنمو راهو عوضی برم(شمر)

يه تعريفو براي خودت باز كني اين موضوع كاملا برات حل ميشه
ببين قرار نيست كه خدا براي تك تك بنده هاش امام بفرسته و همه بشينن ببينن امام چي ميگه و بعد ازش پيروي كنن!
تعريفي كه يادت رفت بگي اينه كه انسان موجودي است مختار و تنها خصوصيتي كه انسانو با فرشتگان و ملائك و ساير موجودات تميز ميده اختيار در تصميم هستش!تماميه ملائك همه چي رو از روي قريضه و ذاتشون انجام ميدن و هيچ گونه اختياري از خودشون ندارن ولي انسان اينگونه نيست!
خدا ميگه من انسانو مختار افريده ام يا مرا ميپذيرد و در راه من قدم برميدارد يا شيطان رو ميپذيره و در راه باطل قدم برميداره
خوب با تعريف تو كي ميگي امام باشه و منو راهنمايي كنه كه تو دوراهي هاي زندگي يكي رو انتخاب كنم داري عملا خصلت مختار بودن رو از انسان صلب ميكني!چون ديگه انسان هيچ اختياري از خودش نداره و اومه همه اختيارو دارن!و اونوقت شما از قدم برداشتن تو راه خدا هيچ منفعتي نسيبت نميشه!

بايد اينو درك كني خدا يه عده رو به صورت محسوس و عيني برات سر به راه ميكنه تو موقعيت هاي مختلف تا اگه تو هم روزي در اين موقعيت بودي با توجه به اين اتفاقات تصميم بگيري ولي ايني كه امام بشينه و تصميم جاي امتش بگيره اصلا با عقل جور در نمياد!

نقل قول
خدا خودش میگه امامارو برای هدایتتون فرستادم از اونا برای قرب به من استفاده کنین یعنی یجور واسطه که خدا خودش نشونمون داده

اولا هدايت فقط وظيفه پيامبران الهيه
و از صفات اوليه پيامبران هدايته!پس ميشه گفت هدايت اصلي فقط بر دوش پيامبرانه
ولي خوب اين رو بعد از خاتم پيامبران حضرت محمد (ص) ائمه و بعد از اونها پيشوايان ديني بر عهده گرفتند.

نقل قول
امتحانش کردم که رابطه درونی باهاش برقرار کنم ولی هر دفعه که چیزی خواستم ازش نه حاجت یچیز تو مایه های اینکه درخواست برا هدایت کلیم یا عوض کردن راه زندگیم ....ولی هیچوقت این رابطه دو طرفه نبوده

خوب فكر ميكني!در حالي كه اينگونه نيست!اولا بايد به خودت ثابت كني همه شرايطو راي رابطه داشتي و از همه نظر براي تغيير روش خودت اماده بودي(منظورم اينه كه تا خودت نخاي نميشه اول بايد بخاي) بعد فقط در خواست كردن راه چاه نيست يعني ما بشينيم تو خونه بگيم يا امام ما رو هدايت كن و بعد خودمون هيچ قديمي برنداريم؟؟تا به حال دست چند نفرو تو زندگيت گرفتي؟؟چند تا فقير رو سير كردي؟؟چقدر حق ناس رو پرداخت كردي و چقدر براي مردم ارزش قائل بودي؟؟چقدر تونستي براي ديگران مفيد باشي؟؟چند نفر رو از گمراهي نجات دادي؟ چقدر اوني بودي كه والدينت كه تو دين گفته شده ارج و قربش و حرفش بايد اندازه حرف پيامبر شمرده بشه بودي و ازت راضي بودن؟؟چند نفر رو امر به معروف كردي و نهي از منكر؟؟چقدر از محرمات پرهيز كردي و مستحباتو انجام دادي؟؟اينا وظيفه تو بوده بايد انجامشون بدي بعد توقع داشته باشي كه امام به درخواستت پاسخ بده!اينكه ما هرجور دوست داريم رفتار كنيم و بعد بگيم اقا مارو سر به راه كن كه درست نيست نه عقلي و نه شرعي!اون وقت فرق شما با كسي كه چقدر تو راه دين جهاد نفسي و ديني انجام ميده چيه؟؟يعني منظورم اينه كه در حق اوني كه كلي تاش كرده ظلم نميشه؟؟
نه اول نيست بعد عمل بعد درخواست!بعدش باز هم هيچ تضميني نيست كه پاسختو به صورت محسوس بگيري شايد پاسخت داده بشه ولي تا مدتها ازش با خبر نشي يا حتي تو اين دنيا متوجه نشي!
پس منتظر نباش كه هرچي خواستي بهش برسي!

نقل قول
ولی اینجور کمک خواستنا فک نکنم به ضرر انسان باشه که خدا موکولش کنه به اخرت چیزیه که باید تو همین دنیا بهش رسیدگی بشه

اينو ديگه خدا تشخيص ميده و به قول شاعر «كار ما نيست شناسايي راز گل سرخ * كار ما شايد اينست كه در افسون گل سرخ شناور باشيم»
اين وظيفه خداست و ما با عقلمون نميتونيم تشخيص بديم چي خوبه چي بده!شما از كجا ميدوني اون چيزي كه قراره بهش برسي باعث غرور نميشه يا باعث بدر شدن از راه نميشه؟؟
بهتره بيشتر رو اينچيزا تعمل كنيم چون واقعا خداست كه داناي كل هست و از اشكار و پنهان خبر دارد و ما كه حتي نميدونيم 5 دقيقه ديگه زنده هستيم يا نه نميتونيم اينو درك كنيم

نقل قول
ولی منظورم این نیست که امام بالاسر ادم باشه نه این فکر احمقانه است ولی سر راه هر ادمی کلی دو راهی وجود داره کلی مجهول و خیلی چیزای دیگه که ادم نمیتونه تشخیص بده

اين هم باز برميگرده به مصداق مختار بودن انسانها اگه قرار باشه خدا و ائمه تصميم هاي اينجوري بگيرن پس صفت مختار چيه به موجود دو پا داده شده؟؟
براي تشخيص فقط بايد از سيره پيامبران الهي و ائمه اطهار تبعيت كني!
شك نكن هر چي دوراهي تو زندگيت بوده قبلا هم براي خيلي از انسانها بوده و حتي در زمان حيات ائمه امتش داشتن و ائمه براي اينكه امروز ما هم بتونيم از وجودشون بهره مند شيم به اونها پاسخ دادن تا ما بريم و بفهميم راه درست چيه و غلط چيه!
هر راهي بزاري بايد معيار هاي كه خدا گفته ازش بپرهيزيد رو در نظر بگيري
مثل معيار خودبيني معيار هواي نفس شكم پرستي ظلم فساد و خيلي چيزا ديگه هر كدوم از راها كه اين مصاديق درش بود درسته و اينجاست كه ميگن:
در راه خير حاجت هيچ استخاره نيست
اگه ديدي بين دو راهت يكي از اونا فاقد مصاديقي بود كه ازش به عنوان محرمات نام برده شده و پر از چيزايي بود كه باعث خير و نيكيه ديگه انتخاب كردن از اب خوردن هم اسون تره
فقط وظيفته بري تحقيق كني ببيني چي خوبه و چي بد و بتوني تشخصي بدي چي ضرر داره چي نداره و تو اين كار هم نبايد تعلل كني!

نقل قول
چون اونا باعث تضاد تو ذهنش شدن و نیاز به هدایت امام پیدا میشه

من اينو از بيخو بن رد ميكنم!
شما يكم دقيق تر توجه كن داري ميگي كه كتاب و قران و سيره ائمه باعث تضاد شدن؟؟
يعني يه موضوعي وجود داره كتاب گفته اين كارو بكن و پيامبر گفته يه كار ديگه بكن و امام گفته فلان كارو بكن اون وقت شما اين وسط دچار تضاد و سر درگمي شدي؟؟؟
اصلا اينجور نيست من تو دينم چيزي نديم كه باعث تضاد و تناقض در محسوسات و معقولات و منقولات باشه
شايد يه سري چياز باشه كه از درك خارجه كه بيشتر تو زمينه خدا شناسي و روح اول هستش ولي تو اين مسائل و زندگي شخصي به هيچ عنوان!
در ضمن بازم ميگم هميشه هر دوراهي شما درش قرار گرفتي بدون قبل از شما هزاران نفر گرفتارش شدن!و اين ها تو زمان ائمه به صورت محسوس مورد برسي قرار گرفته و ائمه تونستن اينا رو روشن كنن تا بعد از خودشون بتونيد از اونها استفاده كنيد!فقط كافيه شما بتونيد اگاهيتون رو نسبت به ساير ائمه و اتفاقات زندگي اين بزرگواران و سخنان و پندهاشون بيشتر كنيد و با توجه به اونا تصميم بگيري!
نقل قول

من تو زندگیم به اینچیزا زیاد برخورد میکنم ولی چون نمیتونم براشون جواب پیدا کنم بدون علم مجبورم قبولشون کنم چون به این معتقدم که هیچ دینی از اسلام کاملتر نیست

شما اول يه كليتيو قبول كردي كه اسلام دين كامليه ولي نميتوني بعضي چيزاشو قبول كني درسته؟؟يعني تو مصاديقش مشكل داري
خوب چرا اول خودتو نمينگري؟؟منظورم اينه كه عقلت رو چرا زير سوال نميبري؟؟اگاهيت چرا زير سوال نميبري؟؟
سوالم اينه چقدر شناخت رو دين داريد كه توقع داريد به تنهايي به بزرگترين سوالاتش پاسخگو باشيد؟؟
پس اينجا ميشه ثابت كرد اولين مشكل كمبود اگاهي انسانهاست!

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- مسی پویول ژاوی
- ریوالدو
- هیچکدوم
- اسپانیا
- هیچ کس
- پپ- فرگوسن
- در یه حدن همشون
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
من اينو از بيخو بن رد ميكنم! شما يكم دقيق تر توجه كن داري ميگي كه كتاب و قران و سيره ائمه باعث تضاد شدن؟؟ يعني يه موضوعي وجود داره كتاب گفته اين كارو بكن و پيامبر گفته يه كار ديگه بكن و امام گفته فلان كارو بكن اون وقت شما اين وسط دچار تضاد و سر درگمي شدي؟؟؟

lمنظورم این نیست که قواعد تو دین تضاد دارن
اصلا همچین چیزی وجود نداره
مثلا من به یچیزی تو دین شک میکنم مثل اینکه چند ماهی درگیر این بودم که چرا تو اسلام انقد زن باید تابع مرد باشه تو خیلی از احکام مشخصه(عقبتر از مرد باید نماز بخونه.زن بدون اجازه شوهرش نمیتونه کاری کنه.دیه زن نصف مرده و...)که بحمدالله با خوندن کتاب اخلاق ایت الله مکارم کلا این مشکلم حل شد
من همچین تضاداییو میگم
یعنی اون موقع هرچی نگاه میکردم تو ایه قران روایت و حدیثو بقیه چیزا با نتیجه گیری عقلی من ناسازگار بود یعنی من درکل این اصلو قبول نداشتم و وقتی این روایاتو میخوندم درباب احترام زن به شوهرشو دیه و... بین منطق خودم و قواعد دین تو ذهنم تضاد ایجاد میشد نه اینکه بگم من یچیز از پیامبر خوندم که یه امام دیگه نقضش کرده باشه
حالا این موضوع مهم برام حل شد ولی من خیلی چیزا هرچی روش فک میکنم درست در نمیاد خیلی چیزا حالا من اینجا امام زمانو مثال زدم ولی این تنها مجهول ذهنی من نیست
رو هرچی که گیر دارم یکی بیاد برام توضیح بده که بخواد اثبات کنه که همچین چیزی تو دین درسته خوب طبیعیه من ردش کنمو قانع نشم باهاش چون توضیحات اون منو بیشتر بد بین میکنه من وقتی کلا یچیزو تو دین قبول ندارم مفهومی نداره یکی بیاد برام بشینه اثباتش کنه

ممنون از جواباتون
نمیگم همشو قبول دارم ولی خوب به چیزایی اشاره میکنین که بهشون توجه نکرده بودم
اگه کتابی چیزی تو این موارد بهم معرفی کنین برم بخونمش دیگه انقد مزاحم شما نمیشم

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
فکر کنم این بحث باید بره بحث و تبادل نظر
متوجه یه مسئله ای نشدم این وسط

الان دقیقا مشکل شما اینه که چرا یه سری چیز هائی تو دین هست که با عقل در تناقضه؟

جوابش اینه:
عقل ما با دین در تناقضه!

در قرآن یه آیه داریم که میگه یه سری از انسان ها برن دنبال یاد گرفتن مفاهیم دینی (تفقه).
قرار نیست همه ما در درک مسائل دینی توانا باشیم.
ما مامور به تقلیدیم و در مسائلی که در موردش ابهام داریم به همون آدمی که رفته مسائل رو یاد گرفته مراجعه می کنیم
نقل قول
بحمدالله با خوندن کتاب اخلاق ایت الله مکارم کلا این مشکلم حل شد

مثل همین.

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول
این درست که شمر امامو دید و مهم دیدن نیستو اخر و عاقبتش اون شد که امامو بکشه ولی تو جبهه ی مخالف امام شمر بوده و حر و داریم که امام قبل از شروع جنگ شروع میکنه دشمنو موعظه کردن که با حرفای امام حر بر میگرده و شمر ادم نمیشه من همیشه خودمو حر فرض میکنم میگم منم شاید استعداد بهترین شدنو داشته باشم(حر)ولی چون تو گناه غرق شدم مثل حر خودم نمیتونم راه درستو تشخیص بدم و نیاز به هدایت امام داشته باشم که دیگه به خودم بستگی داره که با راهنمایی های امام بخوام راه درستو برم(حر)یا نه خودمو گول بزنمو راهو عوضی برم(شمر)

ببینید خدا گفته تو یه قدم سمت من بردار من صد قدم سمت تو میام.
حر اون یه قدم رو با احترام گذاشتن به حضرت زهرا(س) برداشت. ما باید ببینیم اون یه قدمه رو برداشتیم یا نه؟؟؟ همین جوری که نمیشه.

نقل قول
بحمدالله با خوندن کتاب اخلاق ایت الله مکارم کلا این مشکلم حل شد
من همچین تضاداییو میگم
یعنی اون موقع هرچی نگاه میکردم تو ایه قران روایت و حدیثو بقیه چیزا با نتیجه گیری عقلی من ناسازگار بود یعنی من درکل این اصلو قبول نداشتم و وقتی این روایاتو میخوندم درباب احترام زن به شوهرشو دیه و... بین منطق خودم و قواعد دین تو ذهنم تضاد ایجاد میشد نه اینکه بگم من یچیز از پیامبر خوندم که یه امام دیگه نقضش کرده باشه

خب خودتون دارید میگید با خوندن کتاب یه عالم مشکلتون حل شد.
ما قرار نیست همه علم ها رو داشته باشیم.
مثلا شما میگی من با خوندن قرآن و روایات و ... بد تر گیج شدم.
خب تفسیر آیات قرآن و تفسیر روایات کار هر کسی نیست.
خیلیا هستن که با خوندن بعضی خطبه های نهج البلاغه نعوذ بالله به عدالت امام علی(ع) شک میکنن ولی تفسیر کلام امام علی(ع) کار هر کسی نیست.
حتی بعضی وقتا تفسیر تفاسیر قرآن هم برای ما سخته.
پس در نتیجه ما باید بریم سراغ منابعی که سبک تر باشه.

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
خوب بحث داره جالب ميشه ولي چون ديگه از بحث امام زمان خارج شده ادامه بحثو بياريد تو قسمت بحث و تبادل نظر در مسائل ديني
من ميدونم فائزه خانم مشكل اصليتون كجاست اميدوارم بتونيم با كمك هم حلش كنيم

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- مسی پویول ژاوی
- ریوالدو
- هیچکدوم
- اسپانیا
- هیچ کس
- پپ- فرگوسن
- در یه حدن همشون
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
خب خودتون دارید میگید با خوندن کتاب یه عالم مشکلتون حل شد. ما قرار نیست همه علم ها رو داشته باشیم. مثلا شما میگی من با خوندن قرآن و روایات و ... بد تر گیج شدم. خب تفسیر آیات قرآن و تفسیر روایات کار هر کسی نیست. خیلیا هستن که با خوندن بعضی خطبه های نهج البلاغه نعوذ بالله به عدالت امام علی(ع) شک میکنن ولی تفسیر کلام امام علی(ع) کار هر کسی نیست. حتی بعضی وقتا تفسیر تفاسیر قرآن هم برای ما سخته. پس در نتیجه ما باید بریم سراغ منابعی که سبک تر باشه.

من این دینو پذیرفتم پس باید همه چیشو بفهمم حد اقل اون دسته هم که از عقل انسان برنمیاد که درکش کنه مگه چقده زیاد نیستن بعضی چیزارو خدا گفته نرین سمتش چون نمیفهمینش ولی خوب این درست نیست ادم هرچیو درک نکرد بگه خوب اینم از اون دسته استو یه عمر با شک به احکامو قواعد دینش زیندگی کنه
فک نمیکنم اسلام بخواد مسلمونا کورکورانه از احکام پیروی کنن
ا

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
سلام
اون عده از بچه هايي كه مستند هاي ظهور و چندين لينك كه در ارتباط با ظهور و ظهور دجال و شيطان رو قرار دادم و دنبال كردند براتون يه لينك اوردم تا بتونيد فعالانه در سايت بيداري انديشه فعاليت كنيد و هر روز اطلاعاتتون رو بيشتر و بيشتر كنيد و حضور فعالانه داشته باشيد!
باشد كه منم نقش و وظيفمو در اين راه به نحو احسن يفا كرده باشم

سايت اصلي براي دانلود و دريافت مستند هاي مربوطه!

تالار هاي گفتمان سايت بيداري انديشه
واقعا بحث هاي خوب و رشن گرانه اي در بعضي جاهاش انجام ميشه و شايد با دنبال كردن اين بحث ها ما هم به فكر افتاديم كه خبر امد خبري در راه است........

۹ تیر ۱۳۹۰
< ۱ ... ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ... ۸۹ >

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۳۲,۰۳۲ بازدید
۵ روز قبل
Salehm
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۵ پاسخ
۵۴۹,۸۰۴ بازدید
۶ روز قبل
ali
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۹۳,۱۳۹ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۷,۴۸۲ بازدید
۷ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۱۹ بازدید
۷ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۹۵ بازدید
۸ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۴,۰۴۵ بازدید
۹ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۸,۵۳۵ بازدید
۱۶ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۹,۹۸۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۳,۱۴۰ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۶۲۶ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۱۸۰ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۸۹ کاربر آنلاین است. (۱۲۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۸۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!