به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
نمیدونم گیر کارم از کجاست

من ميدونم گير كارت كجاست و چند بار هم بهت گفتم ولي نميخاي قبول كني تو داري ميگي ميخام فلسفه اينا رو بدونم!درسته؟؟
اگه بخواي بدوني اولين نيازت اگاهي كامل به علم فلسفه هستش!
چقدر از فلسفه سر در مياري؟؟بجز اون كتابي كه دوم و سوم به عنوان فلسفه كردن تو ذهن بچه ها ديگه چي ميدوني از فلسفه؟؟
بعد از اون بايد بري ببيني دلايلي كه ميگن حجاب خوبه چيا هستند!
بري دونه دونه رو روش تحقيق كني!مثلا ميگن حجاب باعث ميشه كه انسان از خطرات دور باشه ايا اين چنينه؟؟بايد بري مردا رو بشناسي روانشناسي مردا رو بلد باشي و كلي اطلاعات ميداني و علمي ديگه تا بتوني فقط و فقط يكي از دلايل حجابو درك كني
به نظرت اينقدر تلاش كردي كه چنين توقعي داري؟؟
راجب به مسيحيت اول بايد يكم اروم بحث كني ما هم تو سايت مسيحي داريم هم تو ايران در ضمن مسيحيت هم دين الهي هست و حضرت عيسي كسيه كه دوشا دوش امامي كه ميگي منتظرشم ميجنگه پس اين كه با اين لحن باهاش برخورد كني اصلا درست نيست!
مسيحيت هم اينگونه نبود مثل اسلام اول پاك بود ولي خوب به انحراف كشيده شد توسط يهودي هاي رومي! و هچنين اسلام خود ما مگه تحرف نشد؟؟اين همه فرقه وهابيت و علي الله هي و شيعه دو امامي سه امامي هفت امامي يازده امامي و كلي چيز ديگه كه ازش خارج شد مگه انحراف نيست؟؟
هست!
بري تو عقايدشون ميفهمي مسحيت خيلي بالاتر از اوناست!عقايدي كه ميگن شيعه رو بكش ميري بهشت!

تو ايراد كارت اينه كه اندازه عقلت فكر نميكني يعني منظورم اينه كه ميخاي بيشتر از ظرفيتت تفكر كني!
اين چيز بدي نيست ميخاي زياد بدوني ولي راه و چاهو گم كردي!
مثال برات ميارم
علم رياضي تا جمع و تفريق بلد نباشي كه بهت نميگن بيا ضربو تقسيم كن
ولي تو ضربو تقسيمو بلدي ميخاي راديگال بگيري و معادله دو مجهولي رو حل كني در حالي كه نه فرمول دستته و نا اندازه راديكال و مهعادله دو مجهولي اطلاعات داري
پس شك نكن جوابت بجز غلط چيزي نيست!
بايد از پپايه رياضي رو ياد بگيري يهو بري سراغ معادله چند مجهولي چيزي متوجه نميشي هيچ بلكه بدتر سر در گم ميشي
اين مثال تو هستش
چون دنبال فلسفه بودي و چند تا كتاب خوندني توقع داري بتوني اندازه يه عالم تفكر و نتيجه گيري كني!
اين به خودت برميگرده كه بايد اينو به خودت بقبولوني كه اطاعاتت كمه
خودت اعتراف ميكني كتابايي خوندي كه حتي چند صفحشو هم متوجه نشدي خوب چرا اين كارو كردي؟؟به نظرت ارزش ياد گيري اون دو خطي كه فهميدي بيشتر بود يا اينهمه شبهه بي پاسخ؟؟
اول بايد ميرفتي سراغ علم هاي پايه
مثال برات ميارم
تو سيستم دانشگاه درسا چند دسته هستند
پايه
عمومي
اختصاصي
اختياري
بعد تو درسا براي اينكه بتوني عمومي رو برداري بايد اول پايه رو پاس كني وگرنه اجازه خوندن درس عمومي بهت داده نميشه!بعد براي اختصاصي بايد عمومي رو پاس كني وگرنه درس اختصاصي رو نميتوني برداري(البته به نوع درس بستگي اره)
بعد تو درساي اختصاصي مثلا تا اصول حسابداري 1 رو پاس نكني بهت اجازه خوندن اصول حسابداري دو رو نميدن
حالا همون اصول يك پيش نياز درس اقتصاد خرد هستش كه اقتصاد خرد پيش نياز درس اقتصاد كلان هست!

حالا اگه منه دانشجو يهو برم اقتصاد كلان يا حتي خورد رو بخونم با اينكه حسابداري 1 و 2 رو پاس نكردم و حتي رياضي پيش دارمو پاس نكردم شايد بتونم چند مبحث اقتصادو بفهمم ولي شك نكن بدتر به شبهه ميوفتم چون هيچ سر رشته اي از حسابداري ندارم و وقتي بهم بگن براي بدست اوردن فلان مبحث اقتصاد نياز است تراز ازمايشي يه شركت بدست بياد(تراز ازمايشي مبحثي است در اصول حسابداري) اونوقت گير ميكنم و هنگ ميكنم بعد ميام ميگم برم دنبال تراز ازمايشي ميام كتاب اصول حسابداري دو رو باز ميكنم ميبينم مثلا اينا رو توضيح داده ولي تو توضيحش چيزي به نام حساب T وجود داره يه مقدار از بحث تراز ازمايشي رو ميفهمم ولي كلشو نميفهمم باز گيج ميشم چون حساب T رو بلد نيستم پس اگاهيم ناقص مونده
ميرم كتاب اصول يك رو باز ميكنم و بحث حساب T رو نگاه ميكنم ميبينم كه يه بحثي براي دوسنستنش وجود داره مثلا راديكال گرفتن!
حالا من راديكالو بلد نيستم بايد برم رياضي پيش و عمومي رو باز كنم تا بفهمم!
اين مثالي كه زدم دقيقا مثال تو هستش
تو به جاي اينكه بشيني و اول راديكال رو ياد بگيري بعد بروي سراغ حساب T بعد بعد از حساب T بري سراغ تراز ازمايشي كه همه لازمه درك اقتصاده مستقيم رفتي كتاب اقتصادو خوندي و با كلي نقص اگاهي توش گير كردي!

براي درك بعضي چيزا يه سري اطلاعات پايه رو اصلا نداري
تو شبهاتتت همشون مشهوده تو تعاريف مشكل داري
حالا من فقط پيشنهادم اينه بشين رو اين روش نتيجه گيريت فكر كن يكم فكر كن شايد تو داري راهي رو اشتبا ميري كه نتيجه غلط برات داره درست ميگم؟؟؟

نقل قول
پارسال کتاب کمدی الهی دانته
جلد برزخشو خوندم

ببين يك راست ميري سراغ چيزايي كه براي دركش نياز به دونستن خيلي چيزا ديگه هست
براي درك مسئله برزخ بايد تو بحث روح و خلقتش عالم باشي تا قدم دوم به سمت برزخ رو برداري!
ايا برداشتي؟؟
هرچي بيشتر شرايططتو ميگي بازم من فقط به اين نتيجه ميرسم تو داده هاي ذهنيتو نميتوني درست پردازش كني چون معادله و فرمول درستشو ياد نگرفتي

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: W.T.F.F.E
پیام: ۲,۲۷۲
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۹
از: سمنان
طرفدار:
- مسی پویول ژاوی
- ریوالدو
- هیچکدوم
- اسپانیا
- هیچ کس
- پپ- فرگوسن
- در یه حدن همشون
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
راجب به مسيحيت اول بايد يكم اروم بحث كني ما هم تو سايت مسيحي داريم هم تو ايران در ضمن مسيحيت هم دين الهي هست و حضرت عيسي كسيه كه دوشا دوش امامي كه ميگي منتظرشم ميجنگه پس اين كه با اين لحن باهاش برخورد كني اصلا درست نيست

این درست که تند حرف زدم
ولی ما خودمونم به حضرت مسیح اعتقاد داریم
ولی نه مسیحیت مسیحیای الان
اونا دینو کلا بر عکسش کردن و هیچ چیزش رو حساب دین خدا نیست وقتی کتابش تحریف شده تا تهش بخون
================================
نقل قول
کسی که اینقدر علاقه داره فلسفه دینشو بدونه باید مطالعشو زیاد کنه.

من نمیدونم باید چکار کنم اقا حسام میگه باید مطالعتو زیاد کنی
بعد داداش کمیل میگه از بس خوندی انقد قاطی شده همه چی

all world is your foot...when u has a nice god...

THANKS GOODNESS FOR EVERY THINGS THAT NOT PRESENT FOR ME
۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول

هم حرف من درسته هم حرف حسام اين شمايي بايد درك كني
منظور حسام اينه كه بايد اطلاعات داشته باشي
منظور منم اينه از راه درست اطلاعات داشته باشي
از پايه اطلاعاتتو زياد كن هرچقدر دوست داري حتي اندازه علما كسي هم ايرادي ازت نميگيره!
ولي اگه واقعا ميخاي به اين شيوه كه الان پيش گرفتي اطلاعاتتو زياد كني من بهت پيشنهاد ميكنم بيخيالش بشي
بالا بردن اطلاعات و كتاب خوندن قائده و قانون داره و بايد از اين قانون تبعيت ككني تا به نتيجه برسي
اول اينو بگو ببينم قبول داري شيوه اطلاعات زياد كردنت غلطه؟؟قبول داري كه مثال هاي من براي روشن شدن نحوه بالا بردن درسته؟؟
حالا بگو از روشي كه بايد بري رفتي يا از روشي كه من گفتم اشتباهه؟؟
نقل قول

اونا دینو کلا بر عکسش کردن و هیچ چیزش رو حساب دین خدا نیست وقتی کتابش تحریف شده تا تهش بخون

خوب اينو نبايد به پاي مسيحيت بزاري اينو بايد به پاي انسان بزاري چون تو دين خودمون هم وجود داره مگه همين اعراب چه كردند؟؟ميبينيد چه بلايي سر دين اومده توسط همين اعراب عربستاني؟؟وگه منحرف نشدن؟؟مگه كتابو و احاديثو به نفع پادشاه تغيير ندادن؟؟
پس ايراد از انسانه و نه از دين!
همون مسيحيت هم اصلش اصلا بد نيست
ولي خوب منحرف شده
بعدشم درست بودن ادما فقط ملاكش دين نيست!
اگه تحقيق كرده باشي اون 313 نفري كه براي ظهور حضرت اماده ميشن يه عده اونا مسيحي هستند يه عده يهودي و از سراسر جهان با رنگها و پوستاي مختلف پس هيچ ربطي نداره

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
فائزه جون بحثتون خیلی طولانی و پیچیده شده من نفهمیدم میشه در چند سطر بگی کلا چیه مشکلت؟؟؟؟ البته ببخشیدا وسط حرف پارازیت میندازم؟؟؟؟؟!!!!!!!!

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
کوثر نوشته:

فائزه جون بحثتون خیلی طولانی و پیچیده شده من نفهمیدم میشه در چند سطر بگی کلا چیه مشکلت؟؟؟؟ البته ببخشیدا وسط حرف پارازیت میندازم؟؟؟؟؟!!!!!!!!

مشكلشون اينه كه تو بعضي از مسائل ديني نميتونن عقل و منطقشونو قانع كنند و به تضاد و تعارض ميرسن و كلا ردش ميكنن!
من هم ريشه يابي كردم و تو نستيم خيلي جلو بريم

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
مشكلشون اينه كه تو بعضي از مسائل ديني نميتونن عقل و منطقشونو قانع كنند و به تضاد و تعارض ميرسن و كلا ردش ميكنن!

خب بستگی داره چی مسئله ای باشه؟؟؟ بعضی مسائل هست خارج از عقل ودرک ماست و فقط خدا میدونه و اولیاش!!! ولی خدارو شکر که جلو رفتین... منم روخیلی چیزا مشکل داشتم ولی خداروشکر یه استاد خوب داریم که مباحثو با منطق وعقل جواب میده خیلی از مسیحی ها رو مسلمون کرده و چون مبناش عقله آدم هیجوره نمیتونه ردش کنه ... کاش میشد ازین دست آدما زیاد بودن و دردسترس.... ولی هرکی سوال به خصوصی داشته باشه من میتونم به ایشون برسونم .....

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
نقل قول

ببین تو به قسمت دوم حرف من توجه نکردی.
این حرف من بود:

نقل قول
من نمیگم همه سوالا ولی حد اقل برای 90% سوالاتون تو کتاب ها جواب پیدا میشه.
ولی خب همین جوری هم نمیشه سراغ هر کتابی رفت به قول خود شما بعضی کتاب ها بدتر آدمو به شک میندازه.

که قسمت دومش تقریبا میشه همون حرفی که کمیل میزنه.
منظور من از اون قسمت دوم همین بود که باید از پایه شروع کنی.
راه یک صد ساله رو نمیشه یک شبه رفت.
باید پله پله پیش بری.
من خودم که کلا زیاد کتاب نمیخونم ولی همون یه ذره رو هم اگر احیانا بخوام بخونم قبلش کلی در موردش تحقیق میکنم.

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: W.T.F.F.E
پیام: ۲,۲۷۲
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۹
از: سمنان
طرفدار:
- مسی پویول ژاوی
- ریوالدو
- هیچکدوم
- اسپانیا
- هیچ کس
- پپ- فرگوسن
- در یه حدن همشون
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول

تونستیم جلو بریم ولی نه خیلی
الان مشکلم تقریبا حل شد که هدایت و رستگاریم بخودم مربوطه ونباید عقب موندگی تو دینمو بزار پا اینکه امامم نیست
ولی یجای کارم میلنگه اینکه میتونم هر چیو که نمیفهممو بزارم پا اینکه از قدرت عقلم ساقطه؟؟؟

خوب اینجوری تکلیفی برا من نیست؟؟؟
منظورم اینه که بنظرم ادم نمیتونه هرچیو که نمیدونه بدون علم ازش پیروی کنه بعد بگه خوب من که عقلم بش نمیرسه بیخیال مهم اینه که راهش درسته و این همه ادم دارن از این راه میرن...
ولی بنظرم این دین دیگه ارزشی نداره
دینی که بدون اگاهی باشه و بخاطر اینکه بقیه رفتن منم برم باشه بنظرم هیچ ارزشی نداره

all world is your foot...when u has a nice god...

THANKS GOODNESS FOR EVERY THINGS THAT NOT PRESENT FOR ME
۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نه نه بد برداشت كردي!
ببين ما ميگيم بفهم و فلسفه رو درك كن ولي از راهش!
عقل ناكارامد تو درك اكثر مسائل نيست و اكثرشو ميتونه بفهمه به شرطي كه داده هاي ورودي مغزت درست و با برنامه بشه!
براي علمامه شدن و اگاه شدن بايد يه طي طريقي داشته باشي و فقط از راه درست نه از غلط
و ما هم هيچ وقت نگفتيم نريد دنبال دينتون چون واقعا اينطوري دين ارزش نداره
ما گفتيم برو دنبالش ولي از راهش
اول وقتي ميري اينو قبول كردي كه عقلت و اگاهيت ناقصه و داري ميري دنبالش تا كاملش كني درست؟؟؟
پس وقتي ميري دنبال يه چيزي به اين موضوع كه عقلت از دركش تو زمان حالت عاجزه اعتراف كردي!و رتي كه اين نقصو برطرف كني!
ولي زماني ميتوني اينو برطرف كني كه بتون روش درستو پيش بگيري و از راه درست بري!
راه درست هم اسون نيست و مجاهدت ميخاد!
تو الان يه ساختموني ساختي و كج ساختي به نظرم بايد ساختمونو خراب كني و اكثر اطلاعاتتو فعلا ازش استفاده نكني يا بزاريش كنار و دوباره از پايه شروع كني!
بازم ميگم خيلي از تعاريفت مشكل دار بود و من برات چند تاشو باز كردم!

خود دين ميگه بايد بري دنبالش تا بفهمي حق چيه
ولي اينو بدون كه اگه اشتباه بري و به مغلطه بيوفتي اون وقت بايد جواب پس بدي پس راه ساده اي نيس به همين خاطره خيلي ها ترجيح ميدن زياد دنبالش نرن و از كسايي كه دنبلاش بودن تبعيت كنن!

نقل قول
دینی که بدون اگاهی باشه و بخاطر اینکه بقیه رفتن منم برم باشه بنظرم هیچ ارزشی نداره

.لي به نظر من كسي كه بدون اگاهي از اين روش تبعيت ميكنه جلو تر از كسانيه كه با اگاهي اشتباه از دين زده ميشن!
ميدوني كه شوخي بردار نيست و خيلي ها چپه شدن از بزرگترين فيلسوفاي جهان نمومنش همين سروش
پس بايد دقت و احتياط داشته باشي و همين جوري هرچي به عقلت رسيدو به زبون نياري و اونو براي خودت ملاك قرار ندي

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
ولی یجای کارم میلنگه اینکه میتونم هر چیو که نمیفهممو بزارم پا اینکه از قدرت عقلم ساقطه؟؟؟

خوب اینجوری تکلیفی برا من نیست؟؟؟
منظورم اینه که بنظرم ادم نمیتونه هرچیو که نمیدونه بدون علم ازش پیروی کنه بعد بگه خوب من که عقلم بش نمیرسه بیخیال مهم اینه که راهش درسته و این همه ادم دارن از این راه میرن...
ولی بنظرم این دین دیگه ارزشی نداره

اینی که گفتم نه اینکه پس ولش کنید ما نمیدونیم ائمه که میدونن!!! شما اگه مریض بشی خدانکرده پیش متخصصش میری واسه اینجور مسائلم باید بری پیش متخصصش که ائمه هستن اگه میخوای بگی که من که با اونا در ارتباط نیستم و دروباره بحث امام زمان پیش بیاد یه مثال از خودم میزنم: ماه رمضون پارسال بعد نمازم نشستم به خدا گفتم خدایا من تو رو و امامتو درست وحسابی نمیشناسم بین این همه کتاب و آدم هم نمی دونم کی درست میگه خودت منو راهنمایی کن!!! بعد که دانشگاهها باز شد یه واحدی داشتیم به نام قران در خانواده که من از طریق استادش با خیلی چیزا آشنا شدم اینو گفتم که بدونی این همون هدایت خاصه!! من نه بشر حافی ام نه کس دیگخ فقط از خدا خواستم... یه چیز دیگه هم میگم یه پسر مسیحی بود یه تو خیلی مباحث مسیحی اشکال داشت هیچکسم راهنماییش نمیکردن یه روز به خدا گفت( خدایا آیا تو هدایتگر زنده ای روی زمین داری که مرا هدایت کنی؟؟؟) اون امام زمانو نمی شناخت ولی درواقع داشت ایشونو صدا میزد بالاخره بعد مدتها اومد ایرانو توسط استادما راهنمایی شد... به همه جواباشم رسید ... نمیخوام استادمونو تبلیغ کنم ها چون ایشونم دوس نداره !!!ولی ازین حرفا میخوام به این نتیجه برسی که اگه تو مسئله ای داری باید از خود ائمه بخوای و این معنیش این نیست که اونا خودشون بیان و جوابو بذارن کف دستت .. مطمئن باش یه راهی جلو پات قرار میدن از هر طریقی!!! به شرط اینکه توهم بعدش دنبالش بری...

۲۳ خرداد ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۵
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۲ پاسخ
۸,۴۰۸,۶۱۱ بازدید
۷ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۴ پاسخ
۱۱,۶۷۱,۲۴۶ بازدید
۷ ساعت قبل
یا لثارات الحسن
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۴۳,۳۱۰ بازدید
۱۶ ساعت قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۴,۹۱۹ بازدید
۱۷ ساعت قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۰۷۷ بازدید
۱ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۲,۲۸۷ بازدید
۲ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۷۹۱ بازدید
۹ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۸,۱۳۴ بازدید
۱۳ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۸,۶۸۹ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۸,۳۴۵ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۴۱۱ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۷۹۱ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۴۹ کاربر آنلاین است. (۱۶۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۴۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!