به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل روز دین
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
آخه تفسیر آیه قران که کار ما نیست. این همه کتاب تفسیر معتبر داریم. می تونی از توی اونها مفصل و موثق مطالعه کنی.

نه اشتباه شد!!!!!!! جواب رو میدونم خودم خواستم به بحث بذارم اینو!!!! آخه خودم خیلی سطحی بهش توجه میکردم ولی وقتی منظور واقعی شو فهمیدم دیدم خیلیا رو همین آیه ساده چه اشتباهات فاحشی کردن. مثلا من شنیده بودم که آیه اول یعنی ما از خداییم و به سوی او بر میگردیم خیلی این جوری فکر میکردن ما جزئی از خداییم پس به سمت او بر میگردیم!!!! یا آیه دومی اونجا که میگه (من روحی) یعنی از روح من(خدا)!!!!! درصورتی که همش غلطه جنس خدا غیر قابل تصور برای انسانها است پس ما نمیتونیم جزئی از خدا باشیم یا روح خدا!!!( این شرکه به خاطر این که ما داریم خودمون رو با خدا هم اندازه میکنیم!!!!) منظور دقیق این آیات اینه که خداوند مالک همه ی ماست و هر چیزی که خلق شده!!! تو آیه دوم ( روحی) اون( ی )نسبت نیست بلکه (ی) مالکیته تو عربی داشتیم.....

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۷ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
کوثر نوشته:

نقل قول
آخه تفسیر آیه قران که کار ما نیست. این همه کتاب تفسیر معتبر داریم. می تونی از توی اونها مفصل و موثق مطالعه کنی.

نه اشتباه شد!!!!!!! جواب رو میدونم خودم خواستم به بحث بذارم اینو!!!! آخه خودم خیلی سطحی بهش توجه میکردم ولی وقتی منظور واقعی شو فهمیدم دیدم خیلیا رو همین آیه ساده چه اشتباهات فاحشی کردن. مثلا من شنیده بودم که آیه اول یعنی ما از خداییم و به سوی او بر میگردیم خیلی این جوری فکر میکردن ما جزئی از خداییم پس به سمت او بر میگردیم!!!! یا آیه دومی اونجا که میگه (من روحی) یعنی از روح من(خدا)!!!!! درصورتی که همش غلطه جنس خدا غیر قابل تصور برای انسانها است پس ما نمیتونیم جزئی از خدا باشیم یا روح خدا!!!( این شرکه به خاطر این که ما داریم خودمون رو با خدا هم اندازه میکنیم!!!!) منظور دقیق این آیات اینه که خداوند مالک همه ی ماست و هر چیزی که خلق شده!!! تو آیه دوم ( روحی) اون( ی )نسبت نیست بلکه (ی) مالکیته تو عربی داشتیم.....

جالب بود تا به حال بهش فكر نكرده بودم!
خودمم فكر ميكردم منظور اينه كه ما همه از خداييم و به سوي او برميگرديم درسته!
البته ما حتي اينجوري هم فكر كنيم منظورمون اين نيست كه هم شائن خداييم
فقط چون غلط جا افتاده اينجوري ميگيم و تكرار ميكنيم

۱۷ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
البته این تاپیک بخاطر نگه داشتن شأن و منزلت منطق تحریم بود
ولی چون دیدم داره برداشت اشتباه میشه اینو میگم:

ما از خداییم و به خدا باز می گردیم.
غیر این بود ملائکه مأمور به سجده نبودند چون سجده مختص ذات اقدس الهیه.

البته اینم بگم که تفاسیر قرآن در سطح بالاییه و از درک ما ها که علوم اسلامی مون کامل نیست بالا تره.
اون تفاسیر خودشون نیاز به تفسیر دارند یه چیز مثل تفسیر المیزان،البته اول تفسیر المیزان هم نوشته که کسانی که دارای معلومات کامل نیستند این کتاب رو نخونند‏‏!‏

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۱۸ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول

البته اینم بگم که تفاسیر قرآن در سطح بالاییه و از درک ما ها که علوم اسلامی مون کامل نیست بالا تره.
اون تفاسیر خودشون نیاز به تفسیر دارند یه چیز مثل تفسیر المیزان،البته اول تفسیر المیزان هم نوشته که کسانی که دارای معلومات کامل نیستند این کتاب رو نخونند‏‏!‏

خب اینایی که نوشتید یعنی چی؟؟ یعنی من اشتباه گفتم؟؟؟؟

۱۸ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
کوثر نوشته:

نقل قول

خب اینایی که نوشتید یعنی چی؟؟ یعنی من اشتباه گفتم؟؟؟؟

مشخص نیست؟
مثال نقض بود دیگه‏(‏خیلی رایجه این کار‏)‏
شما یک ادعا کردی من هم یه نمونه آوردم که ادعای شما رو نقض کرد

ولی بیشتر منظورم این بود که لزوما یک آیه یک تفسیر نداره و میتونه دهها تفسیر داشته باشه و اون نکته ای که شما اشاره کردند میتونه یکی از تفاسیرش باشه
ولی دلیل بر این نیست که معنی دیگه آیه سطحی و نادرست باشه

۱۸ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
مشخص نیست؟
مثال نقض بود دیگه‏(‏خیلی رایجه این کار‏)‏
شما یک ادعا کردی من هم یه نمونه آوردم که ادعای شما رو نقض کرد

ولی بیشتر منظورم این بود که لزوما یک آیه یک تفسیر نداره و میتونه دهها تفسیر داشته باشه و اون نکته ای که شما اشاره کردند میتونه یکی از تفاسیرش باشه
ولی دلیل بر این نیست که معنی دیگه آیه سطحی و نادرست باشه

ببینید اگه ملائکه به انسان سجده کردن معنیش این نیست که انسان لیاقت سجده کردنو داشته!!!! اون موضوع برمیگرده به اینکه خدا میخواست فرشته ها مخصوصا شیطان رو امتحان کنه!! میخواست بگه اگر تو بنده واقعی منی وهزار سال عبادت کردی حالا باید اون عبادتی که من ازت میخوام رو انجام بدی تا بشی بنده واقعی من!! درواقع سجده کردن بر انسان درجهت عبادت خدا بوده نه ازروی اینکه انسان موجودیه که مثل خدا میشه بهش سجده کرد چون اگه اینطوری بود چرا انقدر تعظیم کردن جلو پادشاها مورد نکوهش واقع میشد!!!!
من منکر مقام ومنزلت انسان به واسطه عقل واختیارشون (ائمه و پیامبران)نیستم با این حرف که انسان هم سان خداست مشکل دارم!!!! و این طور معنی کردن این آیات این منظور رو میرسونه! با اون حرفتون موافقم که هر آیه چن تا تفسیر داره اما این که میگید شاید اون معنی سطحی غلط نباشه موافق نیستم چون واقعا این حرف خیلی سطحیه!!!! چیز دیگه ای که میخواستم بگم اینه: شما ارزش و اعتبار14 معصوم رو که میدونید از حیطه عقل ما خارجه میخوام یه چیزی رو بگم که شاید جواب حرفتونم یه جورایی بشه!
زمانی که نور 14 معصوم رو خداوند آفرید فرشتگان بسیار حیرت کردن تا میخواستند بگن چقدر شما بزرگ هستید(منظور از نظر مقام) سریع فرمودن(الله اکبر) تا فرشته ها خواستند ایشان رو تسبیح کنند فرمودن(سبحان الله) تا فرشته ها خواستند ایشان را سپاس گویند فرمودند (الحمدلله)!! یعنی خداوند بزرگتراست از ما وسزاوارتر است ازما برای تسبیح و سپاس!! پس وقتی 14 معصوم این رو مفرمایند ما نمیتونیم بگیم انسان سزاوار سجده است چون عقل و اختیار داشته!!! اون ماجرا هم باعث شد که تسبیحات حضرت زهرا (س) شکل بگیره که بعد داستانش رو میدونید....

۲۱ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
نقل قول
ببینید اگه ملائکه به انسان سجده کردن معنیش این نیست که انسان لیاقت سجده کردنو داشته!!!! اون موضوع برمیگرده به اینکه خدا میخواست فرشته ها مخصوصا شیطان رو امتحان کنه!! میخواست بگه اگر تو بنده واقعی منی وهزار سال عبادت کردی حالا باید اون عبادتی که من ازت میخوام رو انجام بدی تا بشی بنده واقعی من!! درواقع سجده کردن بر انسان درجهت عبادت خدا بوده نه ازروی اینکه انسان موجودیه که مثل خدا میشه بهش سجده کرد چون اگه اینطوری بود چرا انقدر تعظیم کردن جلو پادشاها مورد نکوهش واقع میشد!!!!

این حرفتون منبعی هم داره؟

من نمی گم ایاذبالله انسان در حد خداست
انسان خلیفه خداست بر روی زمین(آیه قران)
انسان (حضرت آدم) نمادی از خداست پس شایسته سجده کردن از طرف ملائکه بود
و فکر کنم یکی از آیات قرن باشه که میگه ما نور خودمون رو در آدم دمیدیم

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
نام کاربری: W.T.F.F.E
پیام: ۲,۲۷۲
عضویت از: ۱۹ مرداد ۱۳۸۹
از: سمنان
طرفدار:
- مسی پویول ژاوی
- ریوالدو
- هیچکدوم
- اسپانیا
- هیچ کس
- پپ- فرگوسن
- در یه حدن همشون
گروه:
- کاربران عضو
خوب اومدم

all world is your foot...when u has a nice god...

THANKS GOODNESS FOR EVERY THINGS THAT NOT PRESENT FOR ME
۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
ادامه بحث!

فائزه خانم مشكل شما اينه كهتوقع داري همه احكام و شرايط با عقلي جور در بيان كه درگير مسائل دنيويه!
مثلا بحث زن رو مطرح كردي و اينكه چرا بايد تابع مرد باشه و اين موضوع رو رد ميكني(ميدونم حل شده دارم مثال ميزنم)
اين مسائل قديم نبوده چون زمان پيامبر و ائمه تو عرف و فرهنگ قديمي ها اين موضوع اصلا به جز دين يه چيز عادي بوده ولي ما الان داريم تو زماني زندگي ميكنيم كه فمنيست غربي مياد ميگه زن بالا ترين جنسيت و يچ نيازي به مرد نداره
زن ها بالا هستند و بايد حقوق اول رو داشته باشن و كلي حرفاي به ظاهر زيبا ولي در اصل فريبنده(!)
شما منطقت منطق دنيويه يعني درگير مسائل و حاسيه هاي انسانيه!و بعد اين منطق با احكام الهي در تضاد ميشن چون اصولا دنيا و اخرت و هواي نفس و حقيقت با هم تضاد دارن!

حالا براتون بيشتر بازش ميكنم!
نقل قول

حالا این موضوع مهم برام حل شد ولی من خیلی چیزا هرچی روش فک میکنم درست در نمیاد خیلی چیزا حالا من اینجا امام زمانو مثال زدم ولی این تنها مجهول ذهنی من نیست

اولين پيشنهاد من اينه تمام مجهولاتتون رو يكي يكي مطرح كنيد و بعد روش بحث كنيم
ولي اصل موضوع اينه مجهولات ذهني شما نشات گرفته از علم انسانيه!يعني تمام منطق و علم شما اكتساب شده از ساير انسان هاست ولي احكام و شرايط الهي نشات گرفته از خالقه و اوست بالاترين منطق!
فقط چون شما يه سري چيزا رو نميتوني بهش ثابت كني توش به شك ميوفتي!
مثال زن رو براتون ميگم!
براي مثال چرا زن بايد نصف ارث ببره؟؟
من مادرم ليسانس الهياته!يه بار سر اين موضع باهاش بحث ميكردم با اينكه خودش زنه يه حرفي زد منو تو فكر فرو برد!
گفت يه سوال ميپرسم برو تحقيق كن بعد اگه به جواب نرسيدي بيا پيش خودم برات توضيح بدم!
گفت تو اسلام حق برابر در همه چي بين زن و مرد عين ظلم به زنه!
من گفتم چرا؟؟گفت برو ببين چرا!
چند وقت پيش بودم ولي نفهميدم!
بعد برگشت گفت شايد ظاهر مسئله اينه كه زن نصف ارث ميبره ولي زنها از چهار تا مرد حمايت ميشن!
اول پدر!دوم برادر!سوم شوهر!چهارم پسر!
گفت زنا از اين سه جبهه شديدا حمايت مالي و معنوي و عاطفي ميشن ولي در حالي كه اصلا مردا اينجور نيستند!و بايد روي پاي خودشون بياستند گفت ولي براي زن تو كل عمرش اين چهار نفر هميشه حامي زن ميشن!ولي مرد فقط دوران نياز كودكي و خردسالي و جواني از پدر حمايت ميشن!
و چند مثال بزرگ ديگه كه من به اين رسيدم كه چرا زن ها تحت حمايت مرد قرار ميگيرن!چرا مادر من اين موضوع رو با جون و دل قبول كرده؟؟مگه خودش زن نيست؟؟مگه خودش ازادي بيان ازادي رفتار نميخاد؟؟مگه اونم دوست نداره اذن شوهر نباشه و خودش تصميم گيرنده اصلي باشه و تابع نباشه؟؟
چون ذهنشو درگير مسائل دنيوي نكرده!
هيچ وقت يادم نمياد با منطق دنيوي و با عقايدي كه انسانها ايجادش كردن با من حرف بزنه!

نقل قول
رو هرچی که گیر دارم یکی بیاد برام توضیح بده که بخواد اثبات کنه که همچین چیزی تو دین درسته خوب طبیعیه من ردش کنمو قانع نشم باهاش چون توضیحات اون منو بیشتر بد بین میکنه من وقتی کلا یچیزو تو دین قبول ندارم مفهومی نداره یکی بیاد برام بشینه اثباتش کنه

خوب تو كليتو قبول داري درسته؟؟؟
ولي نبايد بگي جزئيتو رد ميكنم و قبول ندارم!
چون جز قسمتي از كله و وقتي چند جزء رو رد كني و كلا قبول نداشته باشي شك نكن اصلا اون كليت معنا ي خودشو از دست ميده!
هيچ وقت نگو من جزئي رو قبول ندارم بگو برام جا نميوفته و نميتونن بفهمم و دركش كنم ولي هيچ وقت به عقلت كه پر از مسائل و علمهاي انساني و بشريه اجازه نده احكام و شرايط ديني رو رد كنن!چون اين اطلاعات انساني و علم انسان ها اينقدر ضعيف و كمه كه اصلا حق اظهار نظر در چيزايي به اين بزرگي رو نداره!

نقل قول
نمیگم همشو قبول دارم

خوب جاهاي كه قبول نكردي رو بگو شايد ما بد توضيح داديم يا اينكه جاي بحث بيشتر داشته و ما كم كاري كرديم!

۲۳ خرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
من این دینو پذیرفتم پس باید همه چیشو بفهمم حد اقل اون دسته هم که از عقل انسان برنمیاد که درکش کنه مگه چقده زیاد نیستن بعضی چیزارو خدا گفته نرین سمتش چون نمیفهمینش ولی خوب این درست نیست ادم هرچیو درک نکرد بگه خوب اینم از اون دسته استو یه عمر با شک به احکامو قواعد دینش زیندگی کنه
فک نمیکنم اسلام بخواد مسلمونا کورکورانه از احکام پیروی کنن

دقيقا دقيقا دقيقا مشكلت همين جاست!
خانم من چند بار تو كامنت هاي قبلي از شما چند سوال پرسيدم ولي پاسخي نگرفتم!
درسته عقل ميتونه به اكثر مسائل ديني پاسخ بده و دركشون كنه ولي كدوم عقل؟؟منظورم اينه همه عقل ها؟؟
فعاليت ذهني چگونه صورت ميگيره؟؟
اول داده ها وارد ذهن ميشين!عوامل ديگه با داده ها ادغام ميشن!بعد ذهن پردازش ميكنه و در اخر هم نتيجه ميگيره!
حالا يه سوال پيش مياد اگه داده ها غلط باشه يا كم باشه و ناقص باشه نتيجه گيري صحيحه؟؟؟
شما كه توقع نداري با خوندن دو تا كتاب و گوش كردن دو تا سخننراني اندازه بالاترين مراجع ذهنت تصميم گيري كنه!
يه ذهن بايد تو علم منطق فلسفه بيان بلاغت مساول ديني و علمي تسلط كامل داشته باشه و همچنين تجربه ديگرانو بزاره كنارش بعد بياد تصميم گيري بزرگ كنه!
واقعا شما اطلاعاتتون چقدره؟؟؟؟؟
يعني چقدر علم داريد و چقدر از فسلسفه و منطق سر رشته داريد؟؟چقدر از دين سر رشته داريد؟؟؟چقدر از تجربيات بزرگان استفاده ميكننيد؟؟چقدر اگاهي علميتون نسبت به مسائل و شرايط بالاست؟؟؟
اگه شما در همه اين موارد عالم كل باشيد صد در صد به جواب ميرسيد ولي اگه نباشيد نميتونيد!
ما علمايي داشتيم كه تو خيلي مسائل گير بودنو نميتونستن پاسخ بدن با اينكه با همه احكام قهي و ديني اشنا بودن ولي با فهميدن يه علم جديد تر مثل منطق و فسلفه يا علم انساني مثل رياضي شيمي تونستن به اين مسائل پاسخ بدن!پس نشون ميده به هر كسي نميگن علامه و فقط كار علامه هاست پاسخ گويي به تمام كجهولات!و اگه شما واقع ميخاي خودت تنهايي به همه مجهولات ذهنيت جواب بدي(طبق گفته خودت كه ميگي همه دارن تقليد ميكنن و من نميخام تقليد كنم و ميخام درك كنم) بايد تو همه علم ها عالم باشيد بعد صاحب نظر

۲۳ خرداد ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۵
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۰۸
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۰,۲۱۱ بازدید
۱۶ ساعت قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۰۶,۴۳۷ بازدید
۱ روز قبل
Galaxy Alpha
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۵ پاسخ
۸,۴۴۵,۹۱۹ بازدید
۹ روز قبل
Salehm
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۵۰,۱۸۹ بازدید
۱۱ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۰۷۰ بازدید
۱۱ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۱۰۱ بازدید
۱۲ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۴,۹۵۰ بازدید
۱۳ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۹,۳۳۰ بازدید
۲۰ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۰,۳۲۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۱۴,۵۹۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۷۸۱ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۸,۴۴۲ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۳۸ کاربر آنلاین است. (۸۵ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۳۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!