به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بيداري انديشه....!{فيلم ها و سريال ها}
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
وای یکم وحشتناک شد!!! یکم که چه عرض کنم!! خیلیی!!!!
ولی آقا کمیل طبق ارسال اولتون مگه قرار نبود یه سری بحثا جلو بره بعد به فراماسونری برسیم؟؟؟

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۸ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
کوثر نوشته:

وای یکم وحشتناک شد!!! یکم که چه عرض کنم!! خیلیی!!!!
ولی آقا کمیل طبق ارسال اولتون مگه قرار نبود یه سری بحثا جلو بره بعد به فراماسونری برسیم؟؟؟

اره ولي متاسفانه نميشه
البته ما الان بيشتر رو خود فراماسونري كار نميكنيم!
يعني داريم روي دستاوردهاشون كار ميكنيم!
الان حس ميكنم به علت شناخت كم از نمادها ممكنه بعضي چيزا جا بمونه واسه همين يه مقدارشو باز كردم!مقداري كه به همين بحث اصلي مربوط ميشه!

هركاري ميكنيم اينقدر اين فراماسون ها پيچيده شدن به هم كه نميشه ازشون فرار كرد

۸ شهریور ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
هركاري ميكنيم اينقدر اين فراماسون ها پيچيده شدن به هم كه نميشه ازشون فرار كرد
کل زندگی ما رو این فراماسونری ها گرفتن!!! نمیشه ازش فرار کرد!! از وقتی با این بحثا آشنا شدم دقتم رفته بالا هرچیو نگاه میکنم یه ردی ازین فراماسونری هاسه! با خواهرام میشینیم نمادارو درمیاریم! روی این عکسای تبلیغاتی!! هرفیلمی که پخش میشه (نمونه ش فیلم دوهفته پیش کانال یک!! همش صفحه شطرنج و ستاره و انواع مختلف نمادها بود!!) روی این بسته های کالاهامون!! هرچیو نگاه میکنم یه نمادی داره توش!!!

۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
درسته هست
البته اينم بگم تو ايران هم كمتره هم غرض كمتري توشون هست
مثلا من خيلي جاها ديدم به فيلم قهوه تلخ شديدا گير دادن
يا فيلم سنپترزبروگ ولي خودم اصلا قبول ندارم كه افكار شيطاني پشتش باشه
تو ايران هم يه جور تبعيت از عموميته!
يعني حس ميكنم چون اين چيزا مورد پسند تره تو جهان چنين چيزايي مد ميشه!
البته بعضي چيزا وجود داره ولي من تا جايي كه فهميدم ماسون ها سخت ترين فعاليتشون تو ايران بوده به خاطر اگاه بودن روحانيون و همچنين خصلت پاك ايراني ها

ولي خوب كم نبودن ماسون هايي كه تو دربار هاي و پست هاي حساس گذشته و حال نفوذ كردن
همين چند سال پيش چند تن از يهودي هايي كه تو كشور رخنه كرده بودن و پست هاي حساس گرفته بودن رو شناسايي كردن سرو صداشم خيلي درومد!

۸ شهریور ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
جهانی‌ کردن ‌اسطوره‌های ‌دروغین
هالیوود مرکز فیلمسازی آمریکا با سود خالص بیش از20 میلیارد دلار در سال، 78درصد سینماهای جهان را تغذیه می کند و اهداف خود را به زبان تصویر ترجمه و القا می کند. هالیوود اگر چه در جهان به عنوان یک صنعت سینمایی با تولید سالانه حدود 700 فیلم شناخته شده است ولی عملکرد آن اثبات کرده که این صنعت بیش از آنکه در خدمت هنر باشد در خدمت سیاستمداران آمریکایی و صهیونیسم و اهداف جنگ‌طلبانه آنهاست.

شاید به نظر برسد که قدرتمندان اصلی در هالیوود کارگردانها، ستارگان و یا حتی تهیه کنندگان هستند اما در این میان نباید سایه صهیونیست ها را بر پیکره صنعت فیلمسازی نادیده گرفت. سینمای آمریکا هر روزه مشغول ساخت فیلمهایی است که به حمایت آشکار از صهیونیست‌ها می پردازد.

پژوهش و تحقیقات نشان می دهد هالیوود از بدو پیدایش تا امروز، همواره برآورنده خواسته ها و نمایانگر سیاست ‌های جهانی صهیونیسم‌ بوده است.
بسیاری از افراد گمنام دیروز و مطرح امروز در عرصه سینما به دلیل برخورداری از حمایت صهیونیسم، یک شبه ره صد ساله پیمودند و در ردیف بزرگان سینما قرار گرفتند.
آنچه می‌خوانید تلا‌شی است برای ارائه تصویری از سیطره صهیونیست‌ها بر هالیوود.
با اینکه یهودیان تنها 3 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند، کاملا کنترل هالیوود را در دست دارند و با تمام نیرو فیلمهایی می سازند که هدف آن تخریب و تحقیر دیگر ملل است.

صهیونیسم که مدت‌هاست در هالیوود به عنوان مرکز قدرت سینمای جهان نفوذ کرده در سالهای اخیر مسیر دیگری را برای نفوذ در سینمای جهان و به خصوص در خاورمیانه دنبال می‌کند.

صهیونیست‌ها با نفوذ در پست‌های کلیدی هالیوود تلاش کردند تا در مسیر تولید جهانی به نفع خود بهره‌برداری کنند و کمتر به طور مستقیم در مجامع جهانی شرکت کنند. بزرگترین استودیوهای هالیوود از جمله کلمبیا، مترو گلدوین مایر، برادران وارنر، پارامونت، یونیورسال و فاکس قرن بیستم توسط یهودیان تاسیس شده‌اند و به واسطه یهودیان اروپای شرقی اداره می‌شوند.
تولید فیلم در هالیوود و توزیع آن در 50 سال نخست حیات هالیوود، تحت سلطه یهودیان مهاجر صورت می‌گرفته است و در حال حاضر نیز قسمت اعظم فیلمسازی در آمریکا تحت کنترل یهودیان است.

ادامه دارد...

پ ن : مطلب جالبی پیدا کردم که گفتنش خالی از لطف نیست برای همین سعی میکنم قسمت بندیش کنم با حجم کم که حوصله کنید وبخونید.
منبع:مردانی در لباس روباه
چقدر بابرنامه!!! بی سروصدا کنترل میکنن!!! مصداق واقعی با پنبه سر بریدن!!

۸ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
داري دم از يه خداي ديگه ميزني!
منم منظورم اين بود از خداي يگانه يادي نشده!

مخالفم، خدای یگانه این دنیا ارو نام داره.
ضمن اینکه هر نویسنده ای حق داره دنیایی بدون دین، با دین، یا با دینی متفاوت خلق کنه.
اینکه مردم این دنیا به خدای دیگری جز خدای واقعی اعتقاد دارن، دلیل خوبی نیست بنظرم.

نقل قول
الان ميگي اينور براي هدايت مردم گاندولف و سارومان رو فرستاد (من در جريان اين چيزايي كه ميگي نيستم اين كتابي هم كه گفتي رو نخوندم ولي بند به بند و ثانيه به ثانيه فيلم رو حفظ هستم حتي تمام ديالوگ هاي فيلمو) سارومان و گاندولف دوتا جادوگر بودن ولي خوب ذات خوبي داشتند به خاطر همين ذاتش هم بعد از جدايي از هم و شكست سارومان به دست انت ها(درختان) گاندولف سارومان رو مجازات نميكنه) ولي اين نكته رو در نظر بگير كه جادو گري يه امري هست كه وجود داره و عين حقيقته و نيروي از طرف شيطانه و خدا بارها و بارها در جاهاي مختلف باهاش مبارزه كرده و نمونه بارز مبارزه با جادوگري و سحر حضرت موسي و حضرت سليمانه

از روی تلفظ هات حدس میزنم نسخه فارسی رو دیدی، و مطمئنم نسخه کامل فیلم رو ندیدی که صحنه های خیلی بیشتری نسبت به اونی که تلوزیون نشون داد داره.
در کتاب و نسخه کامل فیلم، گندالف عصای سارومان رو میشکنه(قدرتش رو ازش میگیره، بعد از اون دیگه سارومان خطری نداره) و در آخر داستان هم بدست گریما کشته میشه.
خود هابیت ها میخوان بکشننش، که میگن خونش رو هرجا بریزیم نحسی میاره، ناگهان گریما سرش رو میبره.
گندالف و سارومان هم تنها ایستاری ها نبودند، اون هایی بودند که نقش مهمی در داستان داشتند، بقیه هم در جاهای دیگه ماثر بودن که در فیلم حذف شده.
پس، ایستاری جادوگر نیستند. قدرت های ماوراء الطبیعه دارند، چون مایار هستند، مثل سائرون(شاید ندونید اینرو، ولی سائرون از نظر نژاد همسطح گندالفه، از نظر رتبه خاندان ولی پایینتره).
علت اینکه ما بهشون میگیم جادوگر اینه که صدا و سیمای ایران واژه بهتری نداشته که بذاره جاش، حق هم داشته!
جمله معروف من: Do not take me for some conjurer of cheap ticks
این رو گندالف به بیلبو میگه. ترجمه ش این نیست، ولی صدا و سیمای ایران اینطوری ترجه کرد: بیلبو بگینز! خیال نکن من یک جادوگرم که جادوهای پیش پا افتاده بلده!

نقل قول
ولي تو اين فيلم عملا جادو گري ترويج داده شده!
مثال ميزنم!خود اراگورن هم عمر زيادي داشت و مقداري از قدرت جادو و سحر الف ها رو داشت!يعني نيمي انسان و نيمي الف بود!
الف ها كه عمرهاي 1هزار ساله داشتند با شيوه هاي مختلف از سحر و جادو استفاده ميكردند(درسته به راه درست استفاده ميكردند ولي سحر و جادو يه انرژي شيطانيه)

آراگورن نسبتی با الف ها نداره گلم
نسل انسان های برین(مراجعه شود به سیلماریلیون) عمر طولانی دارن. پس اینهمه "خون نومنور" که تو فیلم میگن چیه؟!
برای الف ها هم محدودیتی در عمر ذکر نشده.
الف ها از والیمار اومدن، وقتی اینجا کارشون تموم میشه برمیگردن تو همون والیمار.
این هم بگم بد نیست؛ الف ها اول در سرزمین میانه چشم باز کردند. همون آینور فرمان دادند تا به والیمار برگردند، اما بعضی هاشون گوش نکردند و موندند. اگر بخواین اسامی دقیقشون رو از روی کتاب مینویسم براتون.
جادوگری اما، در این دنیا به اون معنی که تو میگی نیست. اولا تایید نمیشه، چون مثلا ویچ کینگ جادوگر بوده که نماد پلیدیه. ثانیا بقیه هم قدرت هایی دارن، مثل معجزه. به نوعی میشه گفت ایستاری نقش پیامبران رو دارن.

نقل قول
كوتوله ها در تالار هاي زير زميني كه كندن يه چيزي رو بيدار كردن يادته؟؟
يه بالروگ به گفته گاندولف كه توان و نيرو گاندولف براي مبارزه باهاش كافي نبود!
بالروگ رو خود گاندولف تو فيلم ازش به عنوان اهريمن ياد ميكنه!كه ظاهرش هم مشخصه از اتش تشكيل شده بود و در جاهاي عميق زمين زندگي ميكنه

اولا اونا گابلین بودن که بالروگ رو بیدار کردن. ثانیا گندالف در کتاب میگه من در بدن زمینی قدرت مبارزه باهاش رو ندارم.
همین که قدرتش رو هم نداشت آخر زد کشتش. پس قدرتش رو داشت در واقع!
بالروگ در جاهای عمیق زمین زندگی نمی کنه.
اون بالروگ، تنها بالروگ باقی مونده بود که به اونجا پناه آورده بود. بعد از نابودی ملکور(سائرون از نوچه های ایشون بودن) این بالروگ با سائرون از سرزمین میانه فرار میکنن، و تو یه جزیره در شمال غرب سرزمین میانه پنهان میشن، بعد که سرزمین میانه فعلی از آب بیرون میاد برمیگرن. بعد از جداشدن حلقه از دست سائرون، بالروگ اونجا پنهان میشه و به خواب فرو میره.
بالروگ رو هم سارومان بیدار کرد.

نقل قول
سائرون براي اينكه لشكر تشكيل بده الف هاي رو ميگرفت و روح پاك اونها رو تسخير ميكرد و تبديل به موجودات كريح و زشت و خشن ميكرد به نام ارگ!

این کار رو هم سائرون نکرده. به چیزی که سارومان میگه توجه نکن زیاد.
ملکور اینکار رو کرد، تازه این هم تو کتاب تایید نشده، بشکل شایعه از دهن شخصیت های داستان نقل میشه.

حلقه:
من حلقه رو موافقم، تقریبا. چون اینجا همه چیز مسخر سائرون نمی شه.
نیروهای آزاد هم وجود دارن که تحت امر سائرون نیستند.
حلقه ی سلیمان به اذن خدا همه چیز رو تحت کنترلش در میاورد، حلقه سائرون رو خودش ساخته، و فقط مثل شیطان قدرت وسوسه داره. ایسیلدور رو وسوسه کرد که حلقه رو نابود نکنه، بیلبو، فرودو، سم، گالوم. اینها همه صاحبان حلقه بودن که توسطش وسوسه شدن.
این نکته رو هم فراموش نکنیم که سائرون بی رحمی و قدرت باطنیش رو در حلقه جا داده. چه، سائرون هیچوقت خدا نبوده.

نقل قول
اینکه گاندولف رو دوبار یادم هست که نکته داره:
اول اینکه وقتی تازه با چهره سفید نشونش می ده نورانی هست ولی چند لحظه بعد معلوم می شه که گاندولف هست کمی جلو می اد و جلوی نور رو می گیره که معلوم می شه این خورشید بود که داشت از پشت سر گاندولف می تابید نه اینکه خودش می تابید
و یه جای دیگه هم همین حالت پیش می یاد و اون زمانی هست که گاندولف می ره که پس از پنج پگاه با سواره نظام بیاد و لحظه اومدنش این حالت به وجود می اد و این نشانگر حمایت خورشید از گاندولف هست
حتی جایی هست که گاندولف می گه که من نماینده آتش روشنایی هستم (وقتی با اون غوله می خواد بنجنگه توی قسمت اول)

در کتاب اینطوری اومده که نور از خود گاندولفه. الان PDF فارسی ندارم که نقل قول کنم برات، تو کتاب پیدا کردم میگم.
بالاخره این اقتضای سینمایی اثره که باید یه طوری نمود پیدا کنه. تو صحنه اول هم اگر دقت کنی، اینطور نیست. چیزی که من دیدم ازش اینطوری برداشت نکردم.
مریادوک و پیپین در همون زمان داخل جنگل فنگهورن هستند. از بالای درختان نوری رو میبینن، و فکر میکنن کسی چراغی روشن کرده. این تو فیلم نیست البته.
پس چیزی که درباره خورشید میگی از نظر من منتفیه.
Look at the east, at the first dawn of the fifth day
این رو گندالف میگه، خورشید هم از شرق طلوع میکنه. از نظر من این فقط برای زمانبندی گفته شده، چون کتاب رو هم نخوندی، برداشتت محدود به فیلم میشه.
اما با نکاتی که درباره خورشید در فرهنگ غرب گفتی موافقم.
با این حساب سریال پنجمین خورشید خودمون هم به نوعی یهود زدگی داره.

نقل قول
و نکته دیگه اینه که گاندولف سوار بر اسب سفیدی هست که سرور همه اسب ها هست و این اسب یاد آور اسب سفیدی هست که قاتلان ماسونی که برای رسیدن به اهدافشان از کشتن دریغ ندارند سوار بر اسب سفید متصور می شوند که خود را به اصطلاح سواران اسب سفید یا Pale Horse می نامند

فکر میکنم درست باشه حرفت، ولی باز میشه جور دیگه ای هم استنباط کرد. این بنظر من نشانه زدگیه که بعضی ها دچارش میشن. و همه چیز رو ربط میدن، ولی این نکته، نکته خوبیه.

نقل قول
تو قسمت دوم آراگورن موقع اومدن به هلمزدیپ خبر میده که لشکر سارومان ده هزار نفره
تو یکی از روایات خونده بودم که امام زمان در زمان ظهورشون در مکه منتظر میمونند تا لشکرشون به ده هزار نفر برسه

این هم نکته خوبیه، الان که دنبال این تیکه میگشتم تو فیلم این قسمت رو هم پیدا کردم:
همون جایی که آراگورن برمیگرده به هلمزدیپ، گیملی میاد بهش میگه: میکشمت، بذارید بکشمش و .... در آخر میگه Ero Bless You
اینکه میگی اعتقاد به خدای یگانه توش نیست.

نقل قول
و مورد دیگه اینکه تاحالا دقت کردید که چهره ی شخصیت سارومان چقدر شبیه به شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و ریاست مجمع اسلامی غزه هست ؟!

من یه جستجویی کردم، میدونیم فیلم مال سال 2001-2003 هست. این عکس ها بنظر بعد از اون رمان رو نت پخش شدن.
اون زمان یکمقدار قیافه شخ احمد یاسین فرق میکرده با این.

نقل قول
توجه کردید لشگر سایرون چگونه بوجود می آید !؟ اورک ها آنها را از مواد پست بوجود می آوردند و این در ضمیر ناخودآگاه این را الغا میکند که نیرو های پست ( که خود مخلوق محسوب می شوند مظاف بر اینکه نیروی شر داستان هم میباشند ) قادر به خلق کردن موجودی دیگر می باشند ! که این از اساس اصل توحید را در ذهن می شکند ( مخصوصا غشر کم سن و سال )

خلق کردن رو موافقم، ولی از خاک بوجود میارن اونارو.
بله، توحید رو نشانه رفته این قسمت.

نقل قول
این فیلم برای سطح عام ساخته شده تا همه مبهوت ( جلوه های ویژه ی مبارزات خیر و شر ) شوند
که مطمعنا هدف اصلی نیست و پوسته فیلم است . و در بطن آن تمامی اصول دین پایمال می شود .
در حالی که مهمترین و پرنگ ترین عنصر زندگی بشری ( پروردگار جهانیان ) در این فیلم وجود ندارد !

دو خط اول رو موافقم، بقیه ش رو نه ولی.
پروردگار جهانیان هست توی این فیلم، ولی من این حق رو مجاز میدونم برای هر نویسنده ای که دنیایی متفاوت از دنیای عادی خلق کنه.
تو فرهنگ خودمون هم زیاد داریم از این موارد. تو فرهنگ غرب هم زیادن کتاب هایی که خداشون جز خدای یگانه ست.
کتاب های ایلیاد و اودیسه رو هم بخون حتما. فرهنگ قدیم یونان هم به چند خدا اعتقاد داشته، این دلیل نمی شه به هومر حق ندیم برای نوشتن این کتاب.

در آخر من موضع خودم رو واضح مشخص میکنم:
من موافق این هستم که زندگی ما تحت حجوم فرهنگ فراماسون و یهودگراست. خیلی هم تاکید دارم روی این که ما داریم مظلوم واقع میشیم و قدرت غالب دنیا که غرب رو کاملا در اختیار داره(و معتقدم یهود در بطن این ماجراست) سعی داره از طریق ضمیرناخودآگاه ما مارو از اعتقاداتمون دور کنه، که موفق هم بوده.
ولی من معتقدم تو این مسیر نباید دچار نمادزدگی و نشانه زدگی بشیم و هرچیزی رو که دیدیم، بسیار ناشیانه بیایم تفسیر کنیم به اون چیزایی که خودمون میخوایم.
من اصلا دیدن فیلم با هدف پیدا کردن نشانه رو محکوم میکنم.

فکر میکنم نشانه شناسی میسر نیست، مگر با خوندن و شناخت نشانه ها. نه اینکه بر اساس اطلاعات یکطرفه مون بیایم نشانه استخراج کنیم.
این باعث میشه اون ها به هدفشون برسن، چون ما فقط نشانه های سطحی رو میبینیم.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
حالا چون بحث يكم تخصيصي شد يكم هم از نمادهاي ديگه پنهان اين فيلم براتون ميگم

اینقدر دوست دارم از این بحثای تخصصی

نقل قول
با مردور شروع ميكنيم
محلي كه سايئرون توش فرمانروايي ميكنه
اين اسم براي من اشناي داره البته نه به اين شكل
دقت كنيد مردور تقریبا همان نام موردوک است که در میان یهود استعمال می شود
از جمله رابرت موردوک غول رسانه ای غرب. اصل این نام هم موردوخ است که ظاهرا یکی از بت های بابل باستان است
به همین خاطر یهودیان زیاد ازین نام استفاده می کنند.
ضمنا در قسمت دوم سارومان در جایی که از نظم نوین حرف می زنه کلمه مشت اهنین ارکها روهم می گه که این
واژه رو نتانیاهو و شارون واسرائیل با نام سیاست مشت اهنین بکار می بردند.

یکم باید تو ادبیات انگلیسی دقیق بشیم اینجا.
موردور اینجوری نوشته میشه: Mordor: بمعنی سرزمین سیاه، ونیز سرزمین سایه ها.
این نشانه بنظر درست میاد، اما: من تو نت گشتم، موردوخ رو اونطوری پیدا نکردم، اما یکجا اینطوری برخورد کردم که املاش به این شکله: Murduj.
این هم از نظر زبانشناسی هیچ جوره نمی تونه شکل دیگه ای بشکل موردور داشته باشه. از اساس با هم فرق دارن.
باز اینجا با حرف تو موافقم، ولی فکر میکنم داریم دچار نشانه زدگی میشیم.

نقل قول
اما توضیحات راجع به حلقه راوی در فیلم :

ولی همه ی ان ها فریب خورده بودن زیرا حلقه ی دیگری نیز ساخته شده بود در سرزمین موردور در اتش کوه نابودی فرمانروای تاریکی سایرون حلقه ی دیگری ساخت تا با ان بقیه را کنترل کند و در این حلقه تمامی بیرحمی باطنی اش را برای برای غلبه کردن بر همه ی موجودات را قرار داد یک حلقه برای حکومت بر انها

اين تيكه اون جالبه كه بر تمام زمين حكومت ميكنه مثل حضرت سليمان به اعتقاد يهودي ها!

در تمام طول تاریخ ما فقط یک حلقه رو میشناسیم که به این شکل ساخته شده اونم حلقه ی سلیمان نبی (علیه السلام) است ... برای اینکه این حرف فقط متکی بر یک جمله نباشه این رو هم اضافه کنم که اگر دقت کرده باشید تمام موجودات افسانه ای همراه با انسان ها متحد میشن تا نظم نوینی که سایرون قراره اون رو بیاره رو جلوشو بگیرن ...سایرون میاد که اتحاد بین انسان ها و بقیه موجودات رو بهم بزنه کاری که سلیمان نبی انجام داد .(به اعتقاد يهودي ها)

خوب اين جالب نيست براتون؟؟
چي رو ميگم؟؟اين كه ما اعتقاد داريم انگشتري حضرت سليمان و عصي حضرت موسي دست حرضت مهدي (ع) هستش
تو اين فيلم به دوره دوم تاريكي اشاره ميكنه!
درسته تو فيلم طوري نمايان شده كه دوره اول تاريكي رو هم سائرون اورده
ولي اعتقاد يهوديان اينه كه دوره اول تاريكي رو زماني كه حضرت سليمان حلقه رو با شيوه هاي ناجوانمردانه بدست مياره و به عبارت خودموني ميدزده و بعد بر زمين حكومت ميكنه!
حالا دروه دوم هم طوري القا ميشه كه حضرت مهدي اين كارو خواهد كرد!
پيام هاي اين فيلم خيلي ريز و جزئيه

در قسمتی از فیلم گاندولف اشاره میکنه که : سایرون فقط به این حلقه نیاز داره تا ...
سائرون تنها به اين حبقه نياز داره تا دوره دوم تاريكي رو به زمين بياره

همان طور که میدونیم اولین دوره ی تاریک فراماسون ها زمان سلیمان نبی بود که همه ی جنیان رو به اسارت گرفته بود ... دوباره قراره این اتفاق بیفته و این بار هم سایرون باز به حلقه برای حکومتش نیاز داره همان طور که اشاره شد حلقه ی سلیمان نبی به دست مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهد رسید .

این هم که گفتم خالفتی ندارم، ولی باز نشانه زدگی تو بعضی جاهاش دیده میشه.

درباره درخت:
نکاتی که گفتی به انت ها ربط نداشت بنظرم، ولی این رو نمی دونستم درباره کابالا.
حالا این رو هم اضافه میکنم به حرف هات که اگر درباره بازی های رایانه ای بحثی داشتیم حتما استفاده کنیم ازش؛ Prince of Persia از بازی های معروفیه که بحث روش زیاده و توهین های زیادی به مملکت ما کرده.
در ورژن 2008 این بازی که خیلی هم گرافیک جالب توجهی داشت، نماد زندگی و حیاتشون این درخت ذکر شده، جالبه که تو این نسخه اسامی شباهت زیادی به اسامی سالامی و پیامبران داره.

درباره میناس تریث: جالبه که بدونید میناس تریث هم در هفت طبقه طراحی شده.

درخت میناس تیریث رو هم موافقم. قبلا هم گفته بودم اینو یه جا تو سایت.

این نکته رو هم الان یادم اومد درباره سرزمین میانه که اضافه میکنم:
بحث خورشید رو کردین، تو سیلماریلیون نوشته خورشید و ماه از دو میوه سیمگون و زرگون تالارهای ایلوواتار درست شدن و مانوه سولیمو، والار برتر اون هارو در آسمان سرزمین میانه قرار داد.
در دوره ای که ملکور بعد از شکستش دوباره قدرتمند شد، روی ماه و خورشید رو پوشوند تا سرزمین میانه رو تاریک کنه، البته در یک دوره هم با دود سیاه آسمان رو تاریک کرد.

خیلی دوست دارم درباره کتاب ها هم بحث کنیم. نکات زیادی دارم که بگم.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
عشق است بحثاي تخصصي

خوب حسين جان من يه توضيحي بدم از اين حرفت
نقل قول
ضمن اینکه هر نویسنده ای حق داره دنیایی بدون دین، با دین، یا با دینی متفاوت خلق کنه.

هدف ما از مطرح كردن اين بحثا تلاش براي محدود كردن نويسنده و فيلمنامه نيست!ما داريم تلاش ميكنيم مردم ذهنيت خودشونو نسبت به چيزايي كه بهشون تزريق ميشه عوض نكنن!
مثل فيلم 2012 كه من خودم چنديدن نمونه ديدم كه به اين فيلم ايمان اوردن و فكر ميكنن حقيقته در حالي كه تمام مصاديق اين فيلم رو برنامه ريختن تا به صورت عملي ايجاد كنن و به صورت دست ساز ايجاد كنن تا مردم به دروغ هايي كه اونا ميگن تو فيلماشون باور پيدا كنن و براي نجات خود نظم نوين جهاني رو بپذيرن!
در مورد ابو هوا و بلاهاي طبيعي و انساني كه تو اين فيلم 2012 پخش شده قسمت بلاهاي طبيعيشو راحت ميشه با پروژه هارپ كه من تو قسمت علمي كاربردي تاپيكشو راه اندازي كردم پاسخ اين شبه رو داد!
واسه مشكلات انساني هم كه برنامه ريزي خودشونه!
من خودم اين فيلمو نديدم ولي نقد هاي مختلفي ازش خوندم!
و همچنين تاثيراتي كه روي اطرافيانم گذاشته رو با چشم ديدم!

من نظرم اين نيست كه نويسنده حق نوشتن فيلم نداره
حتي ميتونه فيلم بدون خدا يا با خداي متفاوت درست كنه!
من دارم ميگم حق القاي عقيده خودشو نداره اونم به اين شيوه زيركانه!
يه وقت ميان ميگن فيلم درباره اسلام خوب همه ميفهمن اين فيلم طرفدار اسلام يا يه دين ديگه ايه. ولي اينكه با نشونه ها افكار رو به سمت عقايد خودشون به صورت ناجوانمردانه جلب كنن عين نامرديه

و من اصلا قبول ندارم واسه همين نظر من اينه كه بايد يه چهارچوبي براي نوع عقيده باشه تا چنين تعارضاتي ايجاد نشه!
اين نميشه كه به خاطر ازادي بيايم به گروهي توهين كنيم يا با استفاده از نماد ها عقيده يه عده رو مسموم كنيم يا عقيده يه سري ديگه رو هم تمسخر!

نقل قول
از روی تلفظ هات حدس میزنم نسخه فارسی رو دیدی، و مطمئنم نسخه کامل فیلم رو ندیدی که صحنه های خیلی بیشتری نسبت به اونی که تلوزیون نشون داد داره.

نسخه اصليشم دارم و چند بار ديدم ولي چون يكم مشكل تره من نسخه فارسيشو ترجيح ميدم چون جذابيت فيلم بيشتره!
نقل قول

پس، ایستاری جادوگر نیستند. قدرت های ماوراء الطبیعه دارند، چون مایار هستند، مثل سائرون(شاید ندونید اینرو، ولی سائرون از نظر نژاد همسطح گندالفه، از نظر رتبه خاندان ولی پایینتره).

همون طور كه گفتم اين فيلم براي عوام تهيه شده!
كمتر از يك درصد مخاطب هاش شايد اين اسامي كه ميگي رو شنيدن!
و اين چيزا رو ميدونن!ولي اكثر غريب به يقين مخاطب هاش كه عمده اونا رو جوون ها تشكيل ميدن هيچ سررشته اي در فيلم نامه و عقايد اصلي اون ندارند!

پس نميشه گفت اين حركت يه حركت درست باشه!
اينم يه حربه حساب ميشه كه از بي اطلاعاتي ديگرون نهايت استفاده رو بكنن!

نقل قول
آراگورن نسبتی با الف ها نداره گلم

ميدونم با الف ها نسبتي نداره منظورم اينه كه اراگورن هم عمر طولاني داشت ولي فاني بود!
واسه همين هم پدر اروون مخالف ازدواجش اروون با اراگورن بود چون با ازدواج اونا اول از باقي بودن اروون كاسته ميشه دوم اينكه اون بايد سالهاي زيادي رو بعد از مرگ اراگورن بمونه و بسوزه
نقل قول
برای الف ها هم محدودیتی در عمر ذکر نشده.

اينم ميدونم

نقل قول
اولا تایید نمیشه، چون مثلا ویچ کینگ جادوگر بوده که نماد پلیدیه. ثانیا بقیه هم قدرت هایی دارن، مثل معجزه. به نوعی میشه گفت ایستاری نقش پیامبران رو دارن.

اين چيزايي كه داري ميگي براي من تازگي و جذابيت داره
لازم شد حتما اين رو پيدا كنم و بخونم!
فقط يه نكته اي من هنوز نفهميدم اين كتابي كه داري ازش حرف ميزني ساخته دست انسانه يا يه كتابيه كه عده اي بهش ايمان دارن!؟

نقل قول
ثانیا گندالف در کتاب میگه من در بدن زمینی قدرت مبارزه باهاش رو ندارم.
همین که قدرتش رو هم نداشت آخر زد کشتش. پس قدرتش رو داشت در واقع!

خوب ديگه بدتر
عملا دعوت مردم به بالا بردن قدرت روح
ميدونيد كه اين چيزا وجود داره و با رياضت هاي و غيره ميشه انرژي هايي بدست اورد ولي عملا اين انرژي هيچ منشاء الهي نداره . تنها راه سلوك معنوي و گرفتن قدرت هاي ماوراء براي روح انسان تذكيه نفسه كه خيلي از علماي ما بهش دست يافتن!

نقل قول
این کار رو هم سائرون نکرده. به چیزی که سارومان میگه توجه نکن زیاد.
ملکور اینکار رو کرد، تازه این هم تو کتاب تایید نشده، بشکل شایعه از دهن شخصیت های داستان نقل میشه.

من با چيزي كه نويسنده از روش اثر خلق ميكنه كاري ندارم. من با پيامي كه براي عوام داره كار دارم!
توي فيلم مخاطب فقط حرف سارومان رو ميشنوه نه منابع نويسنده رو

نقل قول
لقه سائرون رو خودش ساخته، و فقط مثل شیطان قدرت وسوسه داره. ایسیلدور رو وسوسه کرد که حلقه رو نابود نکنه، بیلبو، فرودو، سم، گالوم. اینها همه صاحبان حلقه بودن که توسطش وسوسه شدن.

درسته حلقه رو سائرون خودش در اتش كوه نابودي ايجاد كرد و حلقهاي كه داشت خيلي قوي تر از حقه هايي بود كه اون نه سوار داشتند!
و همه اونها جذب قدرت حلقه شدند
تنها يه نكته اي اين وسط ميمونه ما داريم ميگيم خدايان ماسون ها جن و شيطان ها هستند براي اين حرفم هم مستندات تصويري و مقالات زيادي از منابع معتبر دارم!
خودمم اينو باور قلبي دارم كه عده اي روي زمين تحت كنترل شيطان هستند چون توي قران هم ذكر شده اين موضوع.
سائرون رو ميشه خدايي همنام با خداي ماسون ها دانست.
نقل قول

پس چیزی که درباره خورشید میگی از نظر من منتفیه.

عملا من هيچ وقت نگفتم كه فيلم سعي بر نشر عقيده خورشيد پرستي داره من دارم ميگم نمادهاي قدرت خورشيد رو بزرگ ميكنه كه اينم به همون داستان پروبال دادن به انحرافيه كه تو كليسا انداختن و الانم سعي بر تقويتش دارن!

نقل قول
با این حساب سریال پنجمین خورشید خودمون هم به نوعی یهود زدگی داره

يهود زدگي نداره از نظر من بلكه تمايل به يهود زدگي داره!
به اين موضوع دقت كن سليقه مردم تحت صنعت هاليوود پيش ميره
وقتي هاليوود فيلم هايي مثل اواتار و ارباب حلقه ها و هزاران فيلمي كه پايه اساس تصورات دارن با جلوه هاي خيلي زيبا شك نكن تمام صنعت فيلمسازي جهان بايد ذائقشونو تو فيلمسازي عوض كنن تا بتونن فروش داشته باشن!
چون سليقه مردم عوض ميشه
وقتي مردم ميشينن پاي اين فيلما ديگه نميان يه فيلم ابكي ايراني كه فاقد اين چيزاست رو با علاقه اي كه به اين فيلما دارن ببين!

من عقيدم اينه كه سينماي خودمون هم تحت تاثير هاليووده خيلي جاهاش يعني نوع انتخاب موضوعات رو ميگم!
ولي تو مصاديق خيلي توفير دارن چون سعي بر تزريق عقيده ندارن يعني تو سعي بر برگشتن يه زمان گذشته نمميكني ولي اگه بدوني ميشه روحتو تقويت كني با راهاي مختلف خيلي ها به فكرش ميوفتن و خواستگاهش در ذهنشون ايجاد ميشه

نقل قول
من یه جستجویی کردم، میدونیم فیلم مال سال 2001-2003 هست. این عکس ها بنظر بعد از اون رمان رو نت پخش شدن.
اون زمان یکمقدار قیافه شخ احمد یاسین فرق میکرده با این.

حرفت درسته كه فيلم و عكسا يه تاريخ رو نداره ولي به نظر من بعضي چيزا دستور وار گونه هست
مثلا:به اين توجه كردي كه همه متحدان روشنايي تو فيلم ارباب حلقه ها نوع لباس پوشيدنشون شبيه مسيحي هاست ولي متحدين سارومان يه قسمتي از فيلم نشون ميده چهره شبيه مسلمونا دارن
مثلا به اين عكس دقت كن

اين عكس متحيدين سائرون هست كه خانه و كاشانه خودشونو براي رسيدن به سائرون ترك كردن!
چقدر شبيه مسلمونا طراحي شده؟؟
دقيقا شبيه اعراب نمايش داده شده!
نقل قول

کتاب های ایلیاد و اودیسه رو هم بخون حتما. فرهنگ قدیم یونان هم به چند خدا اعتقاد داشته، این دلیل نمی شه به هومر حق ندیم برای نوشتن این کتاب.

فكر كنم يكم برداشت غلطي از حرفاي من داري
من نميگم محدودشون كنيم و ازادي نوشتن رو ازشون بگيريم
من ميگم يه چارچوبي باشه تا عقايد مختلف جهان انگولك نشه
هركسي تو اين جهان ازاده هرجور دوست داره فكر كنه و هر عقيده اي داشته باشه و تو دين اسلام هم هيچ اجباري از تبعيت از دين اسلام نيست و خدا هم گفته من راه رو براي انان روشن كردم خواه به راه راست هدايت شوند و خواه نشوند!
ولي خيلي جاها هم حد و مرزي براي كسايي قرار داده تا به توهين به عقايد نپردازن و مجازات هايي كه ازش خبر داري

نقل قول
ولی من معتقدم تو این مسیر نباید دچار نمادزدگی و نشانه زدگی بشیم و هرچیزی رو که دیدیم، بسیار ناشیانه بیایم تفسیر کنیم به اون چیزایی که خودمون میخوایم.

منم با اين موافقم
الان يه جوي راه افتاده ملت همه هرچيزي رو به نماد ربط ميدن مثلا خيلي پيله كردن به فيلم قهوه تلخ و يا فيلم سنپترزبورگ كه اصلا واقعا خيلي برخردانه اين كار انجام ميشه!
نبايد بزاريم افراط و تفريط تو كار وجود داشته باشه.هرجا افراط و تفريط وارد ميشه حقيقت گم ميشه.

نقل قول
من اصلا دیدن فیلم با هدف پیدا کردن نشانه رو محکوم میکنم.

همچنين من
منم اصلا برام مهم نيست چه نمادي در فيلمي نهفتست و اين اطلاعاتي كه دارم حتي باعث نشده يه ذره از علاقم به فيلم ارباب كم بشه و هنوز هم برام جذابيت اول رو داره

من فقط عقيدم اينه كه ما بايد بعضي چيزا رو بدونيم تا اسيرش نشيم يعني يه خود اگاهي عمومي نسبت به اينا

اينم دقت كنيم كه ماسون ها طرحشون رو خيلي زيركانه پيش بردن يعني اول با نشانه بعد حرفو حديث بعد شايعه و الانم مستقيم حرف ميزنن تو فيلم
نقل قول

این باعث میشه اون ها به هدفشون برسن، چون ما فقط نشانه های سطحی رو میبینیم.

ما اينجا قصدمون نشونه شناسي نيست
من هدفم از ايجاد اين تاپيك تنها اينه كه بتونيم يه اگاهي عمومي ايجاد كنيم كه مردم هرچيزي رو كه ديدن و هرچيزي رو كه خوندن و شنيدن و جلومون گذاشتن نپذيريم!بحثاي قبلي رو دنبال ككرده باشي مطالب مفيدي دستگيرت ميشد.البته شايد دنبال كرده باشي اينكه تو غذاها و لباسها چه طرز فكري خوابيده بود و غيره

نقل قول
یکم باید تو ادبیات انگلیسی دقیق بشیم اینجا.
موردور اینجوری نوشته میشه: Mordor: بمعنی سرزمین سیاه، ونیز سرزمین سایه ها.
این نشانه بنظر درست میاد، اما: من تو نت گشتم، موردوخ رو اونطوری پیدا نکردم، اما یکجا اینطوری برخورد کردم که املاش به این شکله: Murduj.

حرفتو قبول دارم
ولي تا جايي كه من درباره نحوه نشونه گذاري و نمادگذاري فهميدم اينه كه بايد هميشه حقايق رو با كمي دستكاري تحويل بديم
مثل مورينيو پست فطرت كه يه كلمه رو جابه جا ميگه و بعد با مقطله فراوان از زيرش در ميره ولي در عمل حرف خودشو ميزنه
اين تيكه شوخي رو بزاريم كنار ولي نماد ها رو برسي ميكنيم ميبيني با يكم تغير ميشن نماد
مثلا نماد 666 چرا شد 666؟؟بري دنبالش به اين نتيجه ميرسي كه مسيحي ها به عدد 999 خيلي اعتقاد دارن چون تو اين سال جضرت عيسي به زمين برميگرده و براي مخالفت با اين عقيده ميان چنين نمادي رو رو ميكنن

نقل قول
درباره درخت

درباره درخت من منظورم انتها نيست منظورم اون درخت سفيده كه وقتي پپين بود يا مري دست به گوي ميزنه اون درختو ميبينه همون تك درخت سفيد توي ميناس تيريث
نقل قول

حالا این رو هم اضافه میکنم به حرف هات که اگر درباره بازی های رایانه ای بحثی داشتیم حتما استفاده کنیم ازش؛ Prince of Persia از بازی های معروفیه که بحث روش زیاده و توهین های زیادی به مملکت ما کرده.

درباره بازي هاي رايانه اي هم دراينده جدا بحث خواهيم داشت!

نقل قول
حث خورشید رو کردین، تو سیلماریلیون نوشته خورشید و ماه از دو میوه سیمگون و زرگون تالارهای ایلوواتار درست شدن و مانوه سولیمو، والار برتر اون هارو در آسمان سرزمین میانه قرار داد.
در دوره ای که ملکور بعد از شکستش دوباره قدرتمند شد، روی ماه و خورشید رو پوشوند تا سرزمین میانه رو تاریک کنه، البته در یک دوره هم با دود سیاه آسمان رو تاریک کرد.

منم تو عقايد كابلا و مصريان باستان به اين ميرسم كه يه ماري درو تا دور خورشيد رو ميگيره و باعث تاريكي اون ميشه بر روي زمين و اين مار بارها و بارها بالاي تاج سر فراعنه وجود داره و ميشه مشاهده كرد كه يه خورشيدي تحت كنترل مار وجود داره!
اين عقيده رو خيلي زيركانه در كليسا هم گنجوندن!

نقل قول
خیلی دوست دارم درباره کتاب ها هم بحث کنیم. نکات زیادی دارم که بگم.

تو ليبست موضوعات قرارش ميدم!براي بحث هاي اينده ولي خودم چون اهل كتاب نيستم سررشته اي ندارم خودت بايد بياي بحثو گرمش كني

۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
هدف ما از مطرح كردن اين بحثا تلاش براي محدود كردن نويسنده و فيلمنامه نيست!ما داريم تلاش ميكنيم مردم ذهنيت خودشونو نسبت به چيزايي كه بهشون تزريق ميشه عوض نكنن!
مثل فيلم 2012 كه من خودم چنديدن نمونه ديدم كه به اين فيلم ايمان اوردن و فكر ميكنن حقيقته در حالي كه تمام مصاديق اين فيلم رو برنامه ريختن تا به صورت عملي ايجاد كنن و به صورت دست ساز ايجاد كنن تا مردم به دروغ هايي كه اونا ميگن تو فيلماشون باور پيدا كنن و براي نجات خود نظم نوين جهاني رو بپذيرن!
در مورد ابو هوا و بلاهاي طبيعي و انساني كه تو اين فيلم 2012 پخش شده قسمت بلاهاي طبيعيشو راحت ميشه با پروژه هارپ كه من تو قسمت علمي كاربردي تاپيكشو راه اندازي كردم پاسخ اين شبه رو داد!
واسه مشكلات انساني هم كه برنامه ريزي خودشونه!
من خودم اين فيلمو نديدم ولي نقد هاي مختلفي ازش خوندم!
و همچنين تاثيراتي كه روي اطرافيانم گذاشته رو با چشم ديدم!

2012 به گفته خود ناسا ظعیفترین فیلم علمی تخیلی و مزخرفترین فیلم سال 2010 بود.

بله، تاثیراتش رو دیدم. یکی از بچه های همین سایت اون موقع به من گفت اینایی که میگن راسته؟
من خیلی ساده گفتم، ما حداقل به این ایمان داریم که حضرت مهدی تا ظهور نکنه دنیا به پایان نمی رسه، و دوران امامتشون بعد از ظهور هم طولانیه. فعلا هم که ظهور نکردن، پس مزخرف نگو!

نقل قول
من نظرم اين نيست كه نويسنده حق نوشتن فيلم نداره
حتي ميتونه فيلم بدون خدا يا با خداي متفاوت درست كنه!
من دارم ميگم حق القاي عقيده خودشو نداره اونم به اين شيوه زيركانه!

مخالفم، چون اینجا بحث القا مطرح نیست.
نویسنده تصورات خودش رو نوشته، و فیلمساز اون هارو ساخته. این که چیزی نشون داده میشه دلیل بر القاش نیست.
اینجوری اگر من مثلا بگم "ماست سیاهه"، شما کم کم باور میکنی که سیاهه؟ من صرفا یک جمله گفتم. آیا دارم به تو تزریق میکنم که ماست سیاهه؟
اینجور دیدن بنظرم سادگیه.
این مفاهیم چیزایی نیستن که تابلو بیان بشن. با -بقول خودت- زیرکی در بطن فیلم گنجانده میشن، مثل همون درخت که گفتی. در دید اول خیلی تو چشم نمیاد.

نقل قول
نسخه اصليشم دارم و چند بار ديدم ولي چون يكم مشكل تره من نسخه فارسيشو ترجيح ميدم چون جذابيت فيلم بيشتره!

خوب ببین، عوام وقتی میشنون ایستاری، فکر نمی کنن این جادوگره، میرن که بفهمن ایستاری چیه!

نقل قول
همون طور كه گفتم اين فيلم براي عوام تهيه شده!
كمتر از يك درصد مخاطب هاش شايد اين اسامي كه ميگي رو شنيدن!
و اين چيزا رو ميدونن!ولي اكثر غريب به يقين مخاطب هاش كه عمده اونا رو جوون ها تشكيل ميدن هيچ سررشته اي در فيلم نامه و عقايد اصلي اون ندارند!

"قریب" به یقین البته

تو اروپا اکثر جوونا تو دوران بین 14-20 سالگی این کتاب رو خوندن.
اون ها میدونن، ما نمی دونیم. ضمن اینکه تو نسخه های ویژه ای که بعد از اکران رسمی عرضه میشه این کلمات ناآشنا رو توضیح میدن.

این هم از شاهکارهای صدا و سیمای ماست. جای اینکه حرف فیلم روبزنه، حرف اونهایی که نباید رو میزنه.

نقل قول
ميدونم با الف ها نسبتي نداره منظورم اينه كه اراگورن هم عمر طولاني داشت ولي فاني بود!
واسه همين هم پدر اروون مخالف ازدواجش اروون با اراگورن بود چون با ازدواج اونا اول از باقي بودن اروون كاسته ميشه دوم اينكه اون بايد سالهاي زيادي رو بعد از مرگ اراگورن بمونه و بسوزه

آفرین البته آرون از عمر جاودانش گذشت برای زندگی با آراگورن، 20 سال بعد از آراگورن هم مرد.

نقل قول
فقط يه نكته اي من هنوز نفهميدم اين كتابي كه داري ازش حرف ميزني ساخته دست انسانه يا يه كتابيه كه عده اي بهش ايمان دارن!؟

ایمان کجا بود؟
این فقط یه رمانه!
ولی تالکین این رمان رو خیلی کامل نوشته، یعنی بجز سه گانه ارباب حلقه ها(که داستان دوران سوم رو نقل میکنه) کتاب هایی بر دوران اول و دوم هم نوشته. داستان دوران اول The Silmarillion ـه که به فارسی هم ترجمه شده. نشر روزنه، ترجمه رضا علیزاده.

نقل قول
خوب ديگه بدتر
عملا دعوت مردم به بالا بردن قدرت روح
ميدونيد كه اين چيزا وجود داره و با رياضت هاي و غيره ميشه انرژي هايي بدست اورد ولي عملا اين انرژي هيچ منشاء الهي نداره . تنها راه سلوك معنوي و گرفتن قدرت هاي ماوراء براي روح انسان تذكيه نفسه كه خيلي از علماي ما بهش دست يافتن!

این هم من فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.
بزرگان دین مارو هم که حساب کنی در مقابل آسیب جسمی مصون نبودن، ولی در مقابل آسیب روحی مصون بودن. حضرت علی با اون روح بزرگش، با ضربه شمشیر به شهادت رسید.
نعوذ بالله قصد مقایسه ندارم، ولی گندالف هم بعد از کشتن بالروگ میمیره ولی روحش دوباره در کالبد جدید به دنیا برمیگرده.
باز تاکید میکنم، اساسا منشا قدرت روحی و جسمی گندالف مانوه ست. کسی که مامورش کرده به سرزمین میانه بیاد.

با بقیه ش هم کم و بیش موافقم. نکته خاصی نبود.

درباره کتاب، من بحث رو شروع نمی کنم، ولی اگر شروع کردین توششرکت میکنم حتما.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
در این بحث من از این کتاب ها نقل مطلب کردم:

به ترتیب از بالا:
1-هابیت، آنجا و بازگشت دوباره، نوشته جی.آر.آر تالکین
2-دو برج، نوشته همان
3-بازگشت شاه، نوشته همان
4-فرزندان هورین، نوشته همان
5-سیلماریلیون، نوشته همان
6-یاران حلقه، نوشته همان
7-اطلس سرزمین میانه، نوشته کارن وین. فونستاد

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ شهریور ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۷
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۰
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۴۶۱,۳۱۴ بازدید
۱ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۱,۶۲۰ بازدید
۶ روز قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۲۱,۳۱۹ بازدید
۷ روز قبل
Galaxy Alpha
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۵۳,۴۵۴ بازدید
۱۷ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۱۱۰ بازدید
۱۷ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۱۳۹ بازدید
۱۸ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۶,۶۸۰ بازدید
۱۹ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۹,۹۰۲ بازدید
۲۶ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۰,۹۴۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۲۲,۳۵۴ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۹۹۸ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۲۸ کاربر آنلاین است. (۲۱ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!