به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۱ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: بيداري انديشه....!{فيلم ها و سريال ها}
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
اره ايرادي نداره!
كاربرن محدوديت ارسال لينك دارن تو ارسالاشون
ممنون مطالب خوبي بودن

۶ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
من اومدم درمورد سریال فرار از زندان یه نکته ای رو بگم البته بحث کارشناسی نیستا فقط نظر خودمه !!! من یکی دو سال پیش این سریالو دیدم . دی وی دی شو گرفته بودم بنابراین تمام قسمتا دستم بود! به شدت بهش وابسته شده بودم طوری که روزی 7 یا 8 قسمتو پشت سرهم میدیدم .. تمام روزم با این سریال میگذشت!! صبحونه ،ناهار و شامم رو جلو کامپیوتر صرف میکردم!!! خب چرا اینا رو گفتم؟ میخوام بگم 3یا4 ماه تموم زندگی من شده بود این سریال اتفاقی که این وسط می افتاد چی بود!! ذهنم تمام این مدت تعطیل!! به چیزی غیر ازین فکر نمیکردم!! تمام این مدت اضطراب و استرس روم بود!! فشار عصبی!!! کلا آدم عصبی ای شده بودم هرکی هرچی میگف دعوا داشتم !! بماند که از درس وزندگی هم موندم!!! اینا همه نبود مهمش این بود که من قدرت ذهنمو ازدست داده بودم!! به چیز دیگه ای فکر نمیکردم!!! اینا رو گفتم که بدونید قدرت رسانه و سینما و صنعت سینما تا کجاس!!! چقدر راحت میتونه ذهن آدما رو تو دستش بگیره!! هنوز از اثرات بلند مدتش چیزی نمیدونم و قطعا این نوع سریالا فقط واسه سرگرمی تولید نشده و نمیشه!!!
یکمم درمورد انیمیشن و کارتن ها بگم!! چقدر راحت میشه با صرف هزینه ای یه ذهن یه نسل رو کنترل کرد!! تمام کارتن ها و انیمیشن هایی که زیر نظر قدرتای بزرگ ساخته شده و میشه همه هدف داره!! از همین بچگی رو آدما کار میکنن و ذهنشون رو آماده میکنن تا وقتی بزرگ شدن با دیدگاه اونا بزرگ بشن!!! چند وقت پیش روزنامه همشهری نوشته بود این کارتن هایی که تو مهد کودکای ما داره واسه بچه ها نمایش داده میشه به شدت مخربه و به شدت ضدارزشهای ماست!! چرا باید کار به اینجا برسه!! اگه صدا وسیمای ما یکم توزمینه تولید انیمیشن هزینه بکنه و دست انیماتورا و کارگردانای مارو بگیره ماهم میتونیم تولیدات فاخر داشته باشیم.. ما این همه موضوع و قهرمان تو داستان هامون هست که استفاده نمیشه!! اونوقت دیگران بدون داشتن قهرمان واقعی میان قهرمان خلق میکنن!! (هری پاتر و اسپایدرمن و..!!) ماهم باداشتن اسطوره هامون هیچ کاری نمیکنیم !! و فرهنگ مون رو به نسل بعدی انتقال نمی دیم!! البته یکی دو مورد انیمیشن خوب ساخته شده ها مثل ( شکرستان یا دانشمندان بزرگ!) ولی هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی خیلی جای کار داره..

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۷ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
خوب مطلبي كه امي قرار داد بسيار كامل بود
فقط يكم لازم ديدم دباره نمادها توضيحاتي بدم
خوب ديگه فكر كنم اكثرتون متوجه شديد كه گروهي به اسم فراماسونري دارن اين بحثايي كه تا اينجا مطرح كرديم رو كنترل ميكنن!
لازمه يكم توضيحي دربارشون بدم تا وقتي چنين بحثايي پيش مياد همتون دقيق بدونيد موضوع چيه
خوب فراماسون ها فرقه اي هستند كه به صورت خيلي نامحسوس فعاليت ميكنن.
اونا زبون خاصي براي خودشون دارن
زبونشون هم نمادگراييه
تو برخوردهاشون و تو رفتاراشون از نمادها استفاده ميكنن و سعي بر گسترش دادن اين نماد ها ميكنن
خوب نماد اصلي رو كه همتون خبر داريد تك چشم و حرم هستش كه نماد اون افكار پليدي هست كه دارند.
اين نماد رو شما تو همه جا ميبينيد مثلا تو انيميشن كارخونه هيولاها شما با اين نماد سرو كله ميزنيد و از دو رنگ معروق سبز و آبي كه در اكثر هيولا ها به چشم ميخوره مخصوصا نقش هاي اصلي مثل اين
دقت كنيد رنگ سبز در اين عروسك كوچيكهيا تك چشمي كه در بالاي پيشاني و هست يا تك چشم نامزدش
يا تك چشمي كه در كلمه M نهفته شده همه نشون از افكار اين عده در اين انيمشين داره!
البته تنها بعضي از انيميشن ها نيستند.
ميشه گفت اكثر فيلمها و انيميشن ها به اين گونه ساخته شده!

بريم سراغ نماد بعدي يعني زمين شطرنجي:
درباره نماد زمين شطرنجي اينقدر ميدونم كه اين زمين شطرنجي نوعي مسخ شوندگي مياره و همچنين يكي از راه كارها براي احظار اجنه و شياطينه حتي تو دين ما هم فكر كنم شنيديد كه درباره شطرنج و صفحه شطرنجي نظر هاي داده شده ميتونه دليل عمدش اين باشه!

نماد دو ستون هم نماد بنايي هست كه به زودي در بيت المقدس ميسازن و اعتقاد صهيون و ماسون بر اينه كه سليمان از بين اين دو ستون وارد زمين ميشه.

البته سليماني كه اونا دنبالش با حضرت سليماني كه ما ميشناسيم متفاوته!

توي بخش اول ارسال هاي امي به نماد موش اشاره شد
ميخوام يه توضيح مختصر از موش براتون بدم!
وقتي حضرت عيسي توسط يهوديان كافر رومي مورد شكنجه و بعدا مورد هجوم قرار گرفته شد(!) مسيحيان لغب موش رو به يهوديان پس فطرتي دادن كه ذاتا با خيلي از صفات موش ها همخوني داشت.
مسيحيان معتقد بودن اونها مثل موش وارد آبادي ها و كاشانه ها ميشدند و بسيار زيركانه به تخريب ميپرداختند(نقل قول از خودم والله عين حقيقت رو اعتقاد داشتن مسيحيان)
بعد يهودي ها براي اينكه اين چهره بد رو از اذهان عمومي پاك كنن شروع كردن به تطهير دادن موش .
الان شما ميبيني كه ميكي موس بهت ميدن يكي از محبوب ترين شخصيت هاي عروسكي و كارتونيه. يا تو تام و جري موش رو خيلي دوست داشتني نشون ميدن !! يا مثلا اون كارتون اشپزي كه بود موش سراشپز اين.
الان ديگه هيچ كس با ديدن موش ياد بدي هاي موش و صفات موش نميوفته همه اون نظر زيبا و دوست داشتني رو ميبينن كه همش كار همين صنعت سينماست!
نماد بعدي دستكش سفيد!
دستكش سفيد خيلي معروفه و داستانش زياده ترجيح ميدم خيلي خلاصه بگم!
يه تهمتي زده شد به بنُاها(نماد بنُا براي فراماسون هاست) كه با خون ريزي پله ها رو طي كردن
اونا براي اينكه خودشونو از اين اتهام دور كنند نماد دستكش سفيد رو كه عدم خونريزي هست رو رو كردند و خيلي مقدسه براشون.
الان شما ميبيني ميكي موس دستكش سفيد داره
يا سونيك دستكش سفيد داره
ماريو و يا قارچ خور دستكش سفيد داره
براي اثبات حرفم يه اين عكسا توجه كنيد
ماريو
سونيك
مايكل جكسون و دستكش سفيد
ماسون هاي ايراني و دست كش سفيد
نماد پرگار بر روي دستكش سفيد يا همون بنايي
دستكش سفيد
در شخصيت هاي مختلف كارتوني
هزاران عكس ديگه هم وجود داره.
ولي يه چيز بسيار جالب دوست دارم بهتون نشون بدم
اميدوارم بهش فكر كنيد!
اين عكس براي ماها كه اهل فوتبال دنبال كردنيم بايد خيلي آشنا باشه
منظورم دستكش به اين سبك شكل هستش.
البته منظور من اين نيست كه هركي اين دست كش رو ميپوشه چنين فكري داره ها!
منظورم اينه كه كسايي كه اين دستكش رو به اين شكل توليد ميكنن چنين افرادي هستند.

خوب درباره نماد دستكش توضيحات كامل خواستيد من در خدمت هستم.

نقل قول
تحلیلی که درباره ی نشان دادن بسیار زیاد موجودات خوب آبی در فیلم ها میشود این است که آنان در حال آماده کردن تدریجی ذهن ها برای پروژه علنی کردن دین واحد شیطانی جهانی است . بدین ترتیب که قرار است موجودات دورغین فضایی (جن ها) که به رنگ آبی اند با انسان ها همکاری کنند. (همکاری مستقیم و علنی جن ها با انسان ها ) که این همان آغاز دوباره جن و جن پرستی باستان به شکل نوین، در پوسته ی جدید است .

خوب درباره اين ميتونم يكم گسترده تر بگم كه اونا به خداياني كه ما اعتقاد داريم مطلقا اعتقادي ندارن!
خدايان آنها اجنه و شياطين هستند (براي ادعام هم مستند دارم اگه دوست داشتيد اپلود كنم ببينيد) خداياني كه جن هستند و قدرت كامل در دست ندارن و نيازمند انسنها(ماسون ها) هستند كه اين افراد دستوراتشون رو از اينا ميگيرن
شايد به ظاهر براتون خرافه بياد ولي من به شخصه اعتقاد دارم چون بارها و بارها در قران ديدم كه نوشته كساني كه شيطان را خدا ميدادند و ازش تبعيت ميكنن!
بعد براي اينكه خداشونو خوب جلوه بدن مجبورن چهرشو در سينما تطهير بدن.
واسه همين ميان به ما كارتن ها و فيلمهايي ميدن كه اين خدايان قدرت هاي برتنرن و توانايي ارتقاء بخشيدن به انسان رو دارن.
مثال ميزنم:
علاءالدين نمونه اي از اينه كه رنگش آبيه و اگه كارتنشو يادتون باشه مياد و به اربابش ميگه آرزو كن تا من اجابت كنم!
دقت كرديد؟؟اينجاش اشنا نيست؟؟آره آشناست همون تفكري كه اونها دارن مبني بر اينكه خدايانشون اجابتشون ميكنن براي قدرت گرفتن!

نقل قول

خدای هندی ها همان خدایی که در کابالا پرستش میشود

براي كابالا نيازه يه توضيحي بدم
كابالا اولين فرقه شيطان پرستي هست كه در زمين رخ داده كه به زمان مصر باستان برميگرده و افكار خاصي دارن.
نمونه بارز كابلاييست نوين رو براتون مثال ميزنم:

اين شخص براتون اشنا نيست؟
بله درسته مدونا خواننده معروف.
من مصاحبه كه داشته تصويري رو دارم كه رسما اعلام ميكنه من به كابالا اعتقاد دارم.
يعني تو مستند ظهور هم هست كه انشالله در بحث بعدي يعني صنعت موسيقي بهش كامل ميپردازم.
تو همين عكس به نماد حرم و چشم دقت كنيد كه يكي از نماد هاي كابالا هم هست(!)

خوب يكم بيشتر درباره نماد تك چشم توضيح بدم يعني اعمال اون در سينما(!)
من خودم به شخصه كسي هستم كه عاشق فيلم ارباب حلقه ها هستم و بالاي 60 بار اين فيلم 9 قسمتي رو ديدم!
تو اين فيلم ما يه نماد تك چشم دارم كه بالاي يه برج هستش
يعني برجي كه در اين عكس وجود داره سمت چپ هموني هست كه چشم سائرون روش قرار داره
فكر كنم همتون يكبار اين فيلم رو ديده باشيد!
تو اين فيلم سائرون قدرت همه رو در يه حلقه خلاصه ميكنه كه اون حلقه رو هم براي خودش اختصاص ميده و براي هيچ كس جواب نميده!
ي لحظه صبر كنيد اين براتون اشنا نيست؟؟
چرا اشناست.
اين به اعتقاد يهودي هاي كافر برميگرده كه اعتقاد داشتند حضرت سليمان قدرتشو در يه حلقه قرار ميده و اون حلقه باعث قدرتش ميشد يعني عملا اونو به پيامبري قبول نداشتند و مي گفتن حلقش باعث قدرتشه كه كلي هم داستان سر همون حلقه هست كه توضيح بدم زياد ميشه.

خلاصه سائرون براي نابودي زمين دست به كار ميشه ولي تو اخرين مراحل جنگ عليه انسانها ايزيل دور(پادشاه گاندور) با شمشير شكسته انگشتان سائرون رو قطع ميكنه و حلقه رو از دستش در مياره.
بعد هم قدرت حلقه تسخيرش ميكنه تا نابودش نكنه و براي خودش برداره حلقه رو!
بعد از اون سائرون به صورت نامرئي يعني جسم نداره روح خودشو قدرت مند ميكنه و افرادي رو تسخير ميكنه و دوباره به برپايي يه قدرت و سپاه ميپردازه!
اخ اينجاشم خيلي اشناست براتون درسته؟؟تسخير كردن يه روح بر انسانها و بهره كشي براي رسيدن به اهداف اون روح كه انسانها اونو خدا ميدونن!
بعد از قدرت مند شدنش و تسخير كردن ارگها با سارومان جادوگر پير ديگه اي هم پيمان ميشن و اتحاد دوبرج رو تشكيل ميدن.
كه دو برج تو عكس بالا ميبينيد كه شبيه دو ستون هستند
بازم اينجا براتون اشنا نيست؟؟دوبرج يا دو ستون؟؟
همون دو ستون معروف براي معبد سليمان نيست؟؟
اره درسته همونه
بعد هم ساءرون بايد حلقشو بدست بياره تا قدرت بگيره و انسانها رو بكشه.
خيلي نمادهاي ديگه تو اين فيلم هست ولي من بيشتر روي اون تك چشم كار دارم نمادي كه توي يه سكانس (گالم موجود تسخير شده توسط حلقه كه قبلا هابيت بوده) ميگه دودهاي سياه و هواي مسموم و ارگهاي پست و پست و منحوس و هميشه چشم بزرگ مراقبه.
اره درسته اونا عقايدشونو به ما تحميل ميكنن
براي من كه اين فيلم رو 60 بار ديدم حلقه نماد قدرته و تو ضمير ناخداگاه من ثبت ميشه.
و بقيه نمادها كه تو اين فيلم هست مثل جادوگري و غيره!

داستان تعريف نميكنما اينجوري ميخونيد جدي بگيريد
توي فيلم مرلين هم همين چيزا هست.
و تو هزاران فيلم ديگه شما ميتونيد نماد ها رو ببينيد
سوال

مثلا ما اين نمادها رو ديدم تو اين فيلما چه سودي براي اونا داره؟؟؟؟
جواب :شما مغزتون و ضمير ناخداگاهتون تسليم ميشه
تسليم اين افكرا شما خودتونو مديون و تسليم دربرابرشون ميدونيد!
مثال ميزنم.
من خودم فيلم 2012 رو نديدم!ولي يكي از اطرافيان داشت ميگفت كميل اين فيلم 2012 چقدر واقعيه! گفتم چطور؟؟
گفت كه تمام اتفاقاتي كه پيش بيني شده الان داره ميوفته و اين فيلم عين حقيقته!
اره دقت كرديد؟؟؟
اونا شما رو براي وقايعي كه خودشون برنامه ريزي كردن اماده كردن!
براي پذيرفتنش.
براي قبول كردنش براي اينكه قبول كنيد اونا برتر از شما هستند و شما جلوي اونها مهجور و درمانده هستيد!
الان داريم به سال 2012 نزديك ميشيم
فكر ميكنيد اين طوفان آمريكا الكيه؟؟فكر ميكنيد همه اينا دستكاري شده نيست؟؟
چرا هست.
بايد اين اتفاقات بيوفته تا ما بپذيريم!
براي چي؟؟
نظم نوين جهاني
براي افكار اونا
فكر ميكنيد چرا آمريكا داره سقوط ميكنه؟
از نظر اقتصاد از نظر صنعت و ارتش و از نظر حوادث طبيعي داره افت ميكنه؟؟
اونا بايد حكومت رو عوض كنن و بفرستن به اون جايگاه اصلي
بله جايگاه اصلي يعني اسراييل
يعني سركردگي جهان ميره سمت اسراييل
فكر ميكنيد اينا همش اتفاقيه؟فكر ميكنيد اين اتفاقيه كه اكثر ريس جمهوري هاي امريكا يهودي هستند؟؟مثل اين چند تاي اخر؟؟فكر ميكنيد الكيه كه ريس جمهور آمريكا براي شهادت دادن نسبت به كارش در رياست جمهور مجبوره قسم بخوره حافظ منافع اسراييل باشه؟؟
نه ما به بازي گرفته شديم.
هيچ كدوم از اينا الكي نيست.
بايد منتظر سقوط آمريكا باشيد مثل سقوط بريتانيا.
بعد شكل گيري سركرده جهان و يا كدخداي دهكده جهاني با طرز تفكر سكولار

سوالت درباره تمام ادعاهامو حاظرم با دليل پاسخ بدم

۷ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: .......
پیام: ۸۴۴
عضویت از: ۲ دی ۱۳۸۹
از: Tehran
طرفدار:
- Puyol_Xavi_Messi_Iniesta_Villa
- Ronaldinho_Guardiola
- Spain_England
- sir Alex_pep guardiola_carlo anceloti
گروه:
- کاربران عضو
به نکات خیلی جالبی اشاره کرده بودین. مخصوصا راجع به فیلم ارباب حلقه ها البته من فکر میکنم توی این فیلم خیلی نمادها و منظورهای دیگه ای هم گنجونده شده بود چند سال پیش هم آقای بلخاری نکات جالبی درباره اش میگفتند.

راستی کسی راجع به فیلمهای والت دیسنی به خصوص دیو و دلبر مطلبی داره بذاره؟؟ ممنون

۷ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
. مخصوصا راجع به فیلم ارباب حلقه ها البته من فکر میکنم توی این فیلم خیلی نمادها و منظورهای دیگه ای هم گنجونده شده بود.

اون كه صد در صد
تو اين فيلم خيلي نمادهاي ديگه هم بود
و حرفاي ناگفته زيادي درش هست
مثلا اينكه توي اين فيلم به اين گستردگي مطلقا از خدا يادي نشده بود يعني سپاه حق هم هيچگونه اعتقادي به خدا و نقشش تو زندگي انسانها نداشتند!
بعد اينكه اين فيلم سعي بر القاي نقش جادو در زندگي انسانها داره!سعي ميكنه جادو گري رو يه چيز هادي و گاهي خوب جلوه بده در حالي كه اصل موضوع اين نيست!

نقل قول
راستی کسی راجع به فیلمهای والت دیسنی به خصوص دیو و دلبر مطلبی داره بذاره؟؟ ممنون

راجب به والت ديسني يه مطلبي خوندم خودم ولي مناسب جو سايت خودمون نديدم چون واقعا شرم اور بود!
با اين حال لينكشو ميزارم براي بقيه
اينجا

البته يه مطلب خوب هم زيرش هست كه براتون قرار ميدم!

خلاصه ای کوتاه درباره ی داستان این کارتون : علاءالدین ولگردی خیابانی است که با میمونش ( که نامش ابو می باشد ) در شهر زندگی می کند ، پس از رخ دادن حوادثی علاءالدین با غولی ( یا بهتر بگویم جنی ) آشنا می شود که نامش ((geni)) می باشد. جنی به علاءالدین می فهماند که اگر در جستجوی راحتی و آسایش و بزرگی است باید با او همراه گردد تا آرزوهایش بر آورده شود . بدین ترتیب علاءالدین با کمک جنی تبدیل به شاهزاده ی بزرگی می شود .

در این کارتون نام برخی شخصیت ها مفاهیمی را به ما می رساند که دانستن آن جالب است.

1_ ابو ( نام میمون علاءالدین ) : واژه ی ((ابو)) در عربی به معنای ((پدر)) می باشد ، خیلی جالب است که نام یک میمون را اینگونه انتخاب کرده اند . به نظر می رسد که این نام به طور غیر مستقیم اشاره به نظریه ((تکامل)) داروین دارد و والت دیزنی به حمایت از این نظریه پرداخته است .

2- geni ( غول چراغ جادو ) : geni در عربی به معنای ((جن)) می باشد ، که در این کارتون نشان داده می شود که اگر شما بدنبال خوشبختی هستید باید با این جن همراه شوید.

3-علاءالدین ( شخصیت اصلی کارتون ) : در عربی ((علاء)) به معنی بزرگی و شرف می باشد و (( دین )) به معنای راه و روش می باشد ، بنابراین ((علاءالدین)) به معنای (( بزرگی و شرف دین )) می باشد که اگر آن را به طور بخواهیم به نوعی ترجمه کنیم که به ما مفهومی را برساند باید آن را بدین شکل معنا کنیم تا بتوانیم در درکی از شباهت میان نام علاءالدین و شخصیتش در فیلم داشته باشیم :

علاءالدین = کسی که راه شرافت و بزرگی را یافته است

جالب است که در این کارتون علاءالدین کسی است که با کمک جنی توانست به مقام و بزرگی برسد .

حال می توانید به شباهت میان نام علاءالدین و شخصیتش در این کارتون پی ببرید؟ حال می توانید بفهمید که والت دیزنی چگونه کودکان را سرگرم می کند در حالی که حتی در مورد نام شخصیت های کارتونش کوتاهی نکرده است ؟

۷ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
مثلا اينكه توي اين فيلم به اين گستردگي مطلقا از خدا يادي نشده بود يعني سپاه حق هم هيچگونه اعتقادي به خدا و نقشش تو زندگي انسانها نداشتند!
بعد اينكه اين فيلم سعي بر القاي نقش جادو در زندگي انسانها داره!سعي ميكنه جادو گري رو يه چيز هادي و گاهي خوب جلوه بده در حالي كه اصل موضوع اين نيست!

کتاب سیلماریلیون جواب این حرفته.

دنیای تالکین این شکلیه:
There was Eru, the One, who in Arda is called Ilúvatar; and he made first the Ainur, the Holy Ones,
that were the offspring of his thought, and they were with him before aught else was made

دیگه خودتون ترجمه کنید، میگه ارو بود، آن یکتا و... مخلص کلوم اینکه ایلوواتار خدای این دنیاست. آینور رو اون آفریده، آینور هم سرزمین میانه رو. خود آینور در غرب ساکن هستن، همون جایی که یاران حلقه آخر فیلم میرن اونجا.
گندالف و سارومان رو میشناسید دیگه.
اون ها تحت سمت ایستاری به سرزمین میانه اومدن. مامورین مستقیم آینور برای هدایت مردم هستن.
تو فیلم زبان اصلی به گندالف میگن ایستاری، چندین بار هم اسم ایلوواتار رو میارن و ازش کمک میخوان.

من فکر نمی کنم هیچکدوم از منتقدینی که این فیلم رو نقد کردن فهمیده باشن این اسما یعنی چی؟!

چند روز پیش یه جا دیدم درباره فیلم Soloman Kane نوشته بودن فیلم ضد اسلامی و ...
ازلاعی داری در این زمینه؟ من خودم فیلم رو دیدم، بنظرم چیزی نداشت که مربوط به اسلام باشه.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ شهریور ۱۳۹۰
نام کاربری: HO3INR
نام تیم: والنسیا
پیام: ۴,۳۹۱
عضویت از: ۱۱ بهمن ۱۳۸۷
از: Winterfell
طرفدار:
- Carles Puyol
گروه:
- کاربران عضو
این رو هم اضافه بکنم که از منظورم برداشتی خلاف اون چیزی که هست نداشته باشین.

من نمی گم ارباب حلقه ها از نماد استفاده نمی کنه، یا فراموسونری توش نمود نداره. خودم سر این قضیه خیلی بحث دارم!
منظور من شناخت اشتباه نمادهاست. الان این ها که کمیل گفت کاملا غلطه. در فیلم بارها اشاره شده که بعد از شکست به غرب پناه ببرن، یعنی پیش خدایانشون.
البته این هم هست که غرب جای موجودات برینه، یعنی جایی برای انسان ها نیست، ولی تو داستان های دیگه ی این دنیا، زمانی که پیش از بوجود آمدن سرزمین میانه مردم(شامل انسان ها و الف ها) از ملکور شکست میخورن به غرب پناه میبرن و خدایان هم میپذیرندشون. بعد دنیا از حالت اولیه ش خارج میشه و بزیر آب میره، در نهایت به شکل سرزمین میانه از آب بیرون میاد.

چشم در هنر غرب عموما نماد فراماسونریه، میبینیم که سائرون بشکل چشم نشون داده میشه، که با پیروزی سپاه خیر نابود میشه. هرمی که سرش جدا شده نماد دیگه ست، که اصلا استفاده نشده تو فیلم.
خیلی دنبال این نشانه هایی که میگن گشتم تو فیلم، ولی چیزی ندیدم. یا خیلی مخفی کار شدن، که در اون صورت شک دارم اصلا تاثیری روی ضمیر ناخودآگاه داشته باشن -چون در این زمینه هم خیلی کار کردم-، یا اصلا وجود ندارن و منتقدین دارن گیر الکی میدن.

مجددا یادآوری: نقدی اگر از Soloman Kane پیدا کردین حتما بدین به من.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
خوب حسين جان من منظورم از خدا همون خدايي بود كه ما مسلمونا و مسيحيا و يهودي هاي واقعي(!) بهش اعتقاد داريم خداي يكتا و يا همون الله
ولي تو تو اينجا :

نقل قول
گندالف و سارومان رو میشناسید دیگه.
اون ها تحت سمت ایستاری به سرزمین میانه اومدن. مامورین مستقیم آینور برای هدایت مردم هستن.
تو فیلم زبان اصلی به گندالف میگن ایستاری، چندین بار هم اسم ایلوواتار رو میارن و ازش کمک میخوان.

داري دم از يه خداي ديگه ميزني!
منم منظورم اين بود از خداي يگانه يادي نشده!
الان ميگي اينور براي هدايت مردم گاندولف و سارومان رو فرستاد (من در جريان اين چيزايي كه ميگي نيستم اين كتابي هم كه گفتي رو نخوندم ولي بند به بند و ثانيه به ثانيه فيلم رو حفظ هستم حتي تمام ديالوگ هاي فيلمو) سارومان و گاندولف دوتا جادوگر بودن ولي خوب ذات خوبي داشتند به خاطر همين ذاتش هم بعد از جدايي از هم و شكست سارومان به دست انت ها(درختان) گاندولف سارومان رو مجازات نميكنه) ولي اين نكته رو در نظر بگير كه جادو گري يه امري هست كه وجود داره و عين حقيقته و نيروي از طرف شيطانه و خدا بارها و بارها در جاهاي مختلف باهاش مبارزه كرده و نمونه بارز مبارزه با جادوگري و سحر حضرت موسي و حضرت سليمانه

ولي تو اين فيلم عملا جادو گري ترويج داده شده!
مثال ميزنم!خود اراگورن هم عمر زيادي داشت و مقداري از قدرت جادو و سحر الف ها رو داشت!يعني نيمي انسان و نيمي الف بود!
الف ها كه عمرهاي 1هزار ساله داشتند با شيوه هاي مختلف از سحر و جادو استفاده ميكردند(درسته به راه درست استفاده ميكردند ولي سحر و جادو يه انرژي شيطانيه)

كوتوله ها در تالار هاي زير زميني كه كندن يه چيزي رو بيدار كردن يادته؟؟
يه بالروگ به گفته گاندولف كه توان و نيرو گاندولف براي مبارزه باهاش كافي نبود!
بالروگ رو خود گاندولف تو فيلم ازش به عنوان اهريمن ياد ميكنه!كه ظاهرش هم مشخصه از اتش تشكيل شده بود و در جاهاي عميق زمين زندگي ميكنه

سائرون براي اينكه لشكر تشكيل بده الف هاي رو ميگرفت و روح پاك اونها رو تسخير ميكرد و تبديل به موجودات كريح و زشت و خشن ميكرد به نام ارگ!

اينجا ها براي من اشناست چون خيلي به اين موضوعات پرداخته شده!
ولي چيزي كه براي من از همه چيز مهم تره حلقه هستش كه تو اين فيلم نماد قدرته

موقع دعوا بر سر حلقه تو فيلم اول شورا كه تشكيل ميشه يه عده ميگن از اين حلقه براي قدرت مند شدن خودمون استفاده كنيم!

اينا هيچي
ولي چيزي كه منو به وجد مياره اينه كه چطور داستان خيالي كه يهوديان از حضرت سليمان ساختن و اون رو به پادشاهي كه قدرتش در حلقش نهفتس معرفي كردن در اين فيلم نهفتس

اين فيلم يكي از شاهكار هاي تاريخ سينماي جهانه
و مخاطب بسياري داره حتي الان كه سالها از اكرانش ميگزره براي خيلي از جمله خود من جذابيت داره!

بريم سراغ حلقه اين فيلم با حلقه سليمان به اعتقاد يهودي ها و سخنان قران در ارتباط با سحر و جادوگري كه تو اين فيلم ترويج داده شده!

الحجر/ قرآن کریم / آیه ی 39
شیطان گفت: ای خدای من ، چون تو مرا گمراه کردی من نیز در زمین (باطل ) را در نظرشان زیبا جلوه میدهم وهمه را به سمت گمراهی میکشانم به جز بندگان پاک و (مخلص ) و برگزیده ی تورا .

سوره ی بقره / آیه ی 102
و پیروی کردن سخنانی را که (دیوان) و شیاطین در ملک سلیمان (به افسون و جادوگری) میخواندند ، و هرگز سلیمان (با به کار بردن سحر به خدا ) کافر نگشت و لکن شیاطین کافر شدند که سحر به مردم می آموختند و آنچه را که بر دو فرشته ی هاروت و ماروت در بابل نازل شده بود پیروی کردند. در صورتی که آن دو ملک به هیچ کس چیزی نمی آموختند مگر آنکه به او می گفتند که کار ما فتنه و امتحان است ، مبادا کافر شوی. اما مردم از ان دو ملک چیزی را که ما بین زن و شوهر جدایی افکند می اموختند . البته به کسی زیان نمی رساندند مگر انکه خدا بخواهد . و چیزی که می آموختند به خلق زیان میرسانید و سود نمی بخشید و محققا می دانستند که هر که چنین کند ، در عالم آخرت هرگز بهره ای نخواهد یافت و آنها به بهای بدی خود را فروختند ، اگر میدانستند.

در فرهنگ معین آمده است: انگشتری سلیمان (علیه السلام)، همان انگشتر و مُهرِ حضرت سلیمان است که گویند اسم اعظم الهی بر آن نقش بسته بود [و سلطنت وی بر انس و جن، وابسته آن بود دیوی به شکل حضرت سلیمان (علیه السلام)، آن انگشتری را به دست آورد و چندی سلطنت کرد تا بار دیگر، انگشتری به دست حضرت سلیمان افتاد و سلطنت خود را باز یافت. نام های دیگر آن «خاتم جم»، «خاتم جمشید»، «انگشتری جم» و «انگشتری جمشید» است.
در روایتی آمده که حضرت سلیمان هنگامی که آن انگشتر را با خود بر می داشت، خداوند پرنده و باد و فرشتگان را مسخر او می ساخت.

جالب نيست اين برات؟؟

حالا بريم سراغ جاهايي كه من ميگم ضمير ناخوداگاه ادم رو تحت تاثير قرار ميده!

اینکه گاندولف رو دوبار یادم هست که نکته داره:
اول اینکه وقتی تازه با چهره سفید نشونش می ده نورانی هست ولی چند لحظه بعد معلوم می شه که گاندولف هست کمی جلو می اد و جلوی نور رو می گیره که معلوم می شه این خورشید بود که داشت از پشت سر گاندولف می تابید نه اینکه خودش می تابید
و یه جای دیگه هم همین حالت پیش می یاد و اون زمانی هست که گاندولف می ره که پس از پنج پگاه با سواره نظام بیاد و لحظه اومدنش این حالت به وجود می اد و این نشانگر حمایت خورشید از گاندولف هست
حتی جایی هست که گاندولف می گه که من نماینده آتش روشنایی هستم (وقتی با اون غوله می خواد بنجنگه توی قسمت اول)
و یه جای دیگه هم هست که با نور از عصاش اژدها ها رو دور می کنه

خوب حسين اين چه مفهومي داره به نظرت؟؟
از نظر من مفهوم اينه كه خورشيد ازش حمايت ميكرده!خوب خورشيد نماد چيه؟؟نماد قدرت براي كساني كه خورشيد رو ميپرسند
من چند تا مقاله مهم خوندم درمورد خورشيد كه يهوديان تونستند در زمان كنستانيتين مسيحيت رو منحرف كنن به اين شكل كه خورشيد رو به صورت نمادين با حضرت عيسي ادغام كردند و جاهاي مختلف طوري تصوير گرايي كردند كه خوردشيد حامي حضرت عيسي بوده!
براي ادعام هم دليل دارم و ميتونم ارائه بدم كه چطوري الان توي اكثر كليساهاي اروپايي نماد خورشيد يكي از مهم ترين و مقدس ترينه در حالي كه واقعيت اينه كه خورشيد بدون اراده خدا هيچ نيست!

و نکته دیگه اینه که گاندولف سوار بر اسب سفیدی هست که سرور همه اسب ها هست و این اسب یاد آور اسب سفیدی هست که قاتلان ماسونی که برای رسیدن به اهدافشان از کشتن دریغ ندارند سوار بر اسب سفید متصور می شوند که خود را به اصطلاح سواران اسب سفید یا Pale Horse می نامند

حسين جون يه نكته ديگه ميگم بهت ببين جالب هست يا نه؟
تو قسمت دوم آراگورن موقع اومدن به هلمزدیپ خبر میده که لشکر سارومان ده هزار نفره
تو یکی از روایات خونده بودم که امام زمان در زمان ظهورشون در مکه منتظر میمونند تا لشکرشون به ده هزار نفر برسه

و مورد دیگه اینکه تاحالا دقت کردید که چهره ی شخصیت سارومان چقدر شبیه به شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و ریاست مجمع اسلامی غزه هست ؟!

سارومان
شيخ احمد ياسين

توجه کردید لشگر سایرون چگونه بوجود می آید !؟ اورک ها آنها را از مواد پست بوجود می آوردند و این در ضمیر ناخودآگاه این را الغا میکند که نیرو های پست ( که خود مخلوق محسوب می شوند مظاف بر اینکه نیروی شر داستان هم میباشند ) قادر به خلق کردن موجودی دیگر می باشند ! که این از اساس اصل توحید را در ذهن می شکند ( مخصوصا غشر کم سن و سال )

این فیلم برای سطح عام ساخته شده تا همه مبهوت ( جلوه های ویژه ی مبارزات خیر و شر ) شوند
که مطمعنا هدف اصلی نیست و پوسته فیلم است . و در بطن آن تمامی اصول دین پایمال می شود .
در حالی که مهمترین و پرنگ ترین عنصر زندگی بشری ( پروردگار جهانیان ) در این فیلم وجود ندارد !

۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
واسه تصديق حرفم نسبت به اينكه يهوديان بر حضرت سليمان تهمت هاي نارواي زيادي ميزنن از جمله حلقه ميتونيم به تورات تحريف شده سري بزنيم

تورات

اينم معني همين لينك بالاييه

اونا گفتند شيطان به مدت سه روز بر حضرت سليمان غلبه كرد به اين شكل كه حلقه رو ازش دزديد و سه روز بر زمين حكومت كرد!
جالب نيست برات؟؟
كسي كه حلقه رو داره حاكم زمينه يعني قدرت در حلقه نهفتست نه در پيامبري سليمان و هر كس حلقه رو بدست بياره حاكم ميشه
نبرد براي بدست اوردن حلقه بين شيطان و حضرت سليمان(به اعتقاد يهوديان) براي شما جالب نيست؟؟

توي فيلم ارباب دقت كردي اول فيلم كه گالم و دوستش حلقه رو پيدا ميكنن براي بدست اوردنش گالم دوستشو ميكشه يعني حلقه قدرت مسخ شوندگي مياورد و وقتي به حلقه خيره ميشدن چهره شيطاني در انها بروز ميكرد.

۸ شهریور ۱۳۹۰
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
حالا چون بحث يكم تخصيصي شد يكم هم از نمادهاي ديگه پنهان اين فيلم براتون ميگم
با مردور شروع ميكنيم
محلي كه سايئرون توش فرمانروايي ميكنه
اين اسم براي من اشناي داره البته نه به اين شكل
دقت كنيد مردور تقریبا همان نام موردوک است که در میان یهود استعمال می شود
از جمله رابرت موردوک غول رسانه ای غرب. اصل این نام هم موردوخ است که ظاهرا یکی از بت های بابل باستان است
به همین خاطر یهودیان زیاد ازین نام استفاده می کنند.
ضمنا در قسمت دوم سارومان در جایی که از نظم نوین حرف می زنه کلمه مشت اهنین ارکها روهم می گه که این
واژه رو نتانیاهو و شارون واسرائیل با نام سیاست مشت اهنین بکار می بردند.

در ابتدای این بررسی بهتره که با قومیت های مختلف توی این فیلم اشنا بشیم در کل توی این فیلم 5 دسته موجود هستن به غیر از اورک ها

1.انسان ها
2. الف ها
3.کوتوله ها
4.هابیت ها

اما توضیحات راجع به حلقه راوی در فیلم :

ولی همه ی ان ها فریب خورده بودن زیرا حلقه ی دیگری نیز ساخته شده بود در سرزمین موردور در اتش کوه نابودی فرمانروای تاریکی سایرون حلقه ی دیگری ساخت تا با ان بقیه را کنترل کند و در این حلقه تمامی بیرحمی باطنی اش را برای برای غلبه کردن بر همه ی موجودات را قرار داد یک حلقه برای حکومت بر انها

اين تيكه اون جالبه كه بر تمام زمين حكومت ميكنه مثل حضرت سليمان به اعتقاد يهودي ها!

در تمام طول تاریخ ما فقط یک حلقه رو میشناسیم که به این شکل ساخته شده اونم حلقه ی سلیمان نبی (علیه السلام) است ... برای اینکه این حرف فقط متکی بر یک جمله نباشه این رو هم اضافه کنم که اگر دقت کرده باشید تمام موجودات افسانه ای همراه با انسان ها متحد میشن تا نظم نوینی که سایرون قراره اون رو بیاره رو جلوشو بگیرن ...سایرون میاد که اتحاد بین انسان ها و بقیه موجودات رو بهم بزنه کاری که سلیمان نبی انجام داد .(به اعتقاد يهودي ها)

خوب اين جالب نيست براتون؟؟
چي رو ميگم؟؟اين كه ما اعتقاد داريم انگشتري حضرت سليمان و عصي حضرت موسي دست حرضت مهدي (ع) هستش
تو اين فيلم به دوره دوم تاريكي اشاره ميكنه!
درسته تو فيلم طوري نمايان شده كه دوره اول تاريكي رو هم سائرون اورده
ولي اعتقاد يهوديان اينه كه دوره اول تاريكي رو زماني كه حضرت سليمان حلقه رو با شيوه هاي ناجوانمردانه بدست مياره و به عبارت خودموني ميدزده و بعد بر زمين حكومت ميكنه!
حالا دروه دوم هم طوري القا ميشه كه حضرت مهدي اين كارو خواهد كرد!
پيام هاي اين فيلم خيلي ريز و جزئيه

در قسمتی از فیلم گاندولف اشاره میکنه که : سایرون فقط به این حلقه نیاز داره تا ...
سائرون تنها به اين حبقه نياز داره تا دوره دوم تاريكي رو به زمين بياره

همان طور که میدونیم اولین دوره ی تاریک فراماسون ها زمان سلیمان نبی بود که همه ی جنیان رو به اسارت گرفته بود ... دوباره قراره این اتفاق بیفته و این بار هم سایرون باز به حلقه برای حکومتش نیاز داره همان طور که اشاره شد حلقه ی سلیمان نبی به دست مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهد رسید .

در پارت دوم فیلم شاهد زنده بودن درختان هستیم و اینکه دارای زندگی و روح هستن درست مثله انسان ها اما این اعتقاد از کجا سرچشمه میگیره ؟

در ایدئولوژی کابالا ( نوعی فرقه صهیونیستی) همه قوای خالق را در توالی لایه های یک درخت تصویر می کنند که شرح آن را در کتاب "باهر" از مکتوبات این فرقه می توانید ملاحظه نمایید.در کتاب "زهر" از دیگر کتاب های کابالا نیز در این باره نوشته شده :

"... سفیرات یا چهره های متعدد خالق در درختی عرفانی بنا شده که هر یک شاخه ای از ریشه مرسوم آن را نشان می دهد که البته ناشناخته و غیرقابل شناخت نیز هست. اما "ان سوف" تنها ریشه مکنون همه ریشه ها نیست بلکه افزون بر اینها ، شیره این درخت نیز به شمار می رود. هر شاخه نوعی صفت را نشان می دهد و در خود و از خود وجودی ندارد بلکه به فضیلت خدای مکنون یا "ان سوف" ، هستی می پذیرد. این درخت خالق نیز همان قسم که نشان می دهد ، اسکلت عالم خلقت نیز می باشد ، این درخت در تمامی خلقت رشد می کند و شاخه های خویش را برهمه شبکه ها و شاخه ها و عواقب آن می گستراند. همه اشیاء موجود و دنیوی تنها به لطف امری مربوط به قدرت سفیرات وجود دارند که در تمامی آنها زنده و عمل می کند..."
تاکید شرک آمیز برربوبیت درخت در فرقه کابالا در مکتوبات مختلف پیامبران آن به چشم می آید . از جمله در بخش "حسیدیسم ، آخرین مرحله " از کتاب "جریانات بزرگ در عرفان یهودی" نوشته گرشوم شولوم آمده است:

"...در اینجا یک نوع آیین کابالای ...درخشید که هواخواهان و مشتاقان بسیاری یافت. این همان عصر کلاوس به معنای قریب در برودی بود نه گوشه عزلتی که به نظر می آمد. این عالم عرضه می دارد بلکه حجره محقری به شمار می رفت که پیروان کابالا در آن به مطالعه و دعا مشغول می شدند. قریب خیلی زود ، آن طور که آرون مارکوس ، آن را عرضه می داشت ، بخشی از منزل پرشور بهشت آسایی را تشکیل می داد که در آن شجره حیات یا درخت زندگی بالیده و به ثمر رسیده بود. ولی نماینده کلاسیک این گرایش را باید ربی شالوم شعرابی دانست که یک کابالایی اهل یمن بود که در اواسط قرن هجدهم در اورشلیم می زیست و در آنجا مرکزی برای پیروان کابالا بنا نهاد که تا امروز نیز وجود دارد..."

همین نهضت "حسیدیسم" است که سرانجام به تفکرات آخرالزمانی راه می یابد و می تواند دلیلی بر آرماگدون گرایی کابالیست ها باشد. در همان بخش از کتاب "جریانات بزرگ در عرفان یهودی" در این باب آمده است :

"...افتخار آن (حسیدیسم) است که با این روح اشتیاق وافر تشخص می یابد که تشریح گشت و در عین حال با اظهار آراء کهن در خصوص فطرت خالق که در همه اشیاء موجود است ، به توجیه خویش مبادرت ورزید. ولی این اشتیاق چیزی نبود مگر اشتیاق به مسیح گرایی مبتنی بر مسیح منجی..."

اما ایا داستان این درخت در همین جا ختم میشه ؟
نماد سرزمین روحان چیه ؟

اسب سفیدی که در پرچم ها مشاهده میکنید نماد روحان است اما چه ربطی به بحث ما دارد ؟
جالب اینجاست که گاندولف سفید که برای نجات روحان نیز امده سوار بر اسبی سفید است

بعد از نجات شهر روحان توسط گاندولف نجات شهر میناس تریس موضوعیت پیدا میکند شهری که به طرز عجیبی شبیه بابل شهر شیطانی یهودیان بود شهری که یهودیان بر اساس تورات بر این باورند که خدا بر اثر ترس(نعوذبالله) از اتحاد انسان بر علیه خودش انجا رو نابود ساخت و مردم را با زبان های مختلف در سراسر زمین پراکنده کرد شاید تاره متوجه بشویم که چرا معروفترین برنامه ی ترجمه زبان با اسم Babylon ساخته شد .
ميناستيريس
بنا معروف شهر بابل
اما نماد این بابل یا همان میناس تریس چیست ؟

چیزی نیست جز همان درخت منحوس کابالا

منبع

۸ شهریور ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۷
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۰
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۴۶۳,۲۳۴ بازدید
۲ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۱,۶۷۸ بازدید
۷ روز قبل
مهدی
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۵ پاسخ
۱۱,۷۲۳,۰۱۴ بازدید
۸ روز قبل
Galaxy Alpha
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۵۳,۷۲۷ بازدید
۱۸ روز قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۱۲۲ بازدید
۱۸ روز قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۱۴۹ بازدید
۱۹ روز قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۲۶,۷۸۶ بازدید
۲۰ روز قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۹,۹۶۶ بازدید
۲۷ روز قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۱,۰۰۸ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۲۲,۵۴۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۷,۰۱۹ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۶۹ کاربر آنلاین است. (۱۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۶۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!