به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

عجیب اما واقعی؛ آیا فوتبال در حال ورود به عصر جدیدی است؟
نام کاربری: Carles.Luis.Suárez
پیام: ۱۱,۸۱۳
عضویت از: ۸ بهمن ۱۳۹۰
از: همدان
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

عجیب اما واقعی؛ آیا فوتبال در حال ورود به عصر جدیدی است؟

منتقدین رئیس باشگاه برنتفورد، متیو بنم، باید دقت کنند: ساختار قاره ای و رویکرد ریاضیاتی او همین حالا هم در اف‌سی میتیلاند، باشگاهی که او در دانمارک نجات اش داد، در حال جواب دادن است.
طرفداری- اتفاقی که در باشگاه برنتفورد رخ داد، به اندازه کافی تعجب آور بود تا مفسرینی که عاشق روزهای قدیمی هستند، به هنگام صرف غذای شان به سرفه بیوفتند. این باشگاه در بیانیه ای اعلام کرد که با مربی محترم خودش، مارک واربرتون، قطع همکاری خواهد کرد و سیستم خود را به یک ساختار قاره ای شامل یک سرمربی و یک مدیر ورزشی و استفاده از مدل سازی ریاضی برای جذب بازیکن، تغییر خواهد داد. واکنش یک بازیکن حرفه ای سابق به نام میکی کویین قابل پیش بینی بود: «آن ها یک سرمربی و مدل سازی ریاضی می خواهند... ها، ها، موفق باشید.»

شاید آنچه کویین درک نکرده این است که نقشه آینده برنتفورد همین حالا در فاصله 800 مایلی در باشگاه اف‌سی میتیلاند در حال تست شدن است؛ تیمی که با اختلاف شش امتیازی صدرنشین سوپرلیگای دانمارک است و در مسیر فتح اولین عنوان قهرمانی تاریخ خود در لیگ قرار دارد و بیش ترین سهام باشگاه را چه کسی در اختیار دارد؟ متیو بنم، یک مدیر خرید و فروشی تأمینی سابق و یک قمارباز حرفه ای که مالک برنتفورد نیز هست.

وقتی بنم در ماه جولای سال پیش 6/2 میلیون پوند در میتیلاند سرمایه گذاری کرد، رازموس انکرسن را به عنوان رئیس باشگاه برگزید؛ یک بازیکن 31 ساله بازنشسته، دارای مدرک مربی‌گری A یوفا، کارآفرین و نویسنده. انکرسن قول داد که شیوه های سنتی مدیریت یک باشگاه را به چالش کشیده و میتیلاند را به یک قدرت تبدیل کند. او در حال انجام وعده های اش است. وی می گوید: «وقتی می خواهم برانگیزنده باشم، به مردم می گویم که سرمربی مان، گلن ریدرشولم، هرگز به خاطر جایگاه مان در لیگ اخراج نخواهد شد.» به جای آن، انکرسن به او می گوید که بر اساس رسیدن یا نرسیدن به یک سری شاخص های عملکرد کلیدی (KPI) خاص قضاوت خواهد شد؛ شاخص هایی که باشگاه معتقد است در درازمدت در تعیین موفق بودن یا نبودن موثرتر خواهند بود.

انکرسن همه چیز را در مورد استفاده باشگاه از داده ها فاش نمی کند اما اعلام می کند که میتیلاند به آنچه «موقعیت های خطرناک» در بازی می خواند، توجه ویژه ای نشان می دهد. جالب است بدانید که آن ها مشتری E4talent هستند، که شوت های درون «منطقه خطر» را رصد می کند؛ منطقه ای که از شروع محوطه شش قدم تا لبه محوطه جریمه امتداد دارد و 77% گل های لیگ برتر در آن به ثمر می رسند.

ضربات آزاد یک مرکز توجه دیگر هستند. میتیلاند در 17 بازی 15 گل بر روی این ضربات زده؛ یعنی 0/88 گل در هر بازی. آن ها از این نظر در اروپا دوم هستند، چرا که اتلتیکو مادرید با میانگین 1/04 از آن ها دقیق تر عمل کرده است. بالاترین تیم از این نظر در لیگ برتر آرسنال است که در 26 بازی 15 گل به ثمر رسانده؛ یعنی 0/57 گل در هر بازی.

داده ها همچنین به مربی های میتیلاند می گویند که به بازیکنان و مطبوعات چه بگویند. انکرسن اینگونه توضیح می دهد که در بین دو نیمه، پیام هایی متنی به مربیان فرستاده می شوند که به آن ها خبر می دهند تیم از نظر یک سری شاخص های کلیدی در چه سطحی از عملکرد کیفی قرار دارد. او تأکید می کند: «این KPIهای موثر پیام دقیق تری به بازیکنان و مطبوعات می دهند.»

اغلب در فوتبال، این نتیجه است که روایت را برای مربیان، گزارشگران و هواداران تعیین می کند. انکرسن این مسئله را سهل انگارانه دانسته و رد می کند. وی می گوید: «به عنوان مثال، وقتی در خانه در برابر تیم قعرنشین بازی کردیم، 1-2 بردیم. اما مدل ما به شدت ما را کم ارزش نشان داد؛ زیرا بیش از حد خوش شانس بودیم. بسیاری از مردم آفرین گفتند اما عملکردمان افتضاح بود؛ این پیامی است که باید منتقل کنیم. هیچ کس پس از بردن نمی خواهد بگوید که خوش شانس بوده است. اما در فوتبال، موفقیت باعث تبدیل شدن شانس به نبوغ می شود.»

موفقیت میتیلاند تا حدی ناشی از آکادمی جوانان فوق العاده شان نیز هست، که انکرسن 10 سال پیش به روی پا آمدن اش کمک کرد: معمولاً پنج یا شش بازیکن از ترکیب اصلی بومی هستند. ظهور ملی پوش زیر 21 ساله دانمارکی، پیونه سیستو، که به باشگاه های طراز اول بسیاری در سرتاسر اروپا لینک شده است، یک فاکتور دیگر به شمار می رود. اما استفاده از مدل سازی ریاضی به همراه استعدادیابی سنتی به باشگاه کمک کرده تا بازیکنانی را جذب کند که به عقیده اش کم‌ارزش‌گزاری شده اند، از جمله کریس اولسون از آرسنال، مارکو اورنیا از کوبان کراسنودار و جیم لارسن از کلوب بروژ.

این ها مسائلی شگفت انگیز و عجیب هستند که از بنم نشأت گرفته اند. انکرسن به یاد دارد که در اولین ملاقات از او پرسید که آیا برنتفورد از لیگ یک صعود خواهد کرد یا خیر. وی می گوید: «از یک شخص فوتبالی انتظار یک بله یا خیر یا جوابی احساسی دارید. اما او فقط به من نگاه کرد و گفت: "42/3% شانس صعود داریم." آن موقع بود که فهمیدم او کاملاً متفاوت به فوتبال فکر می کند.»

صدالبته همینطور است. بنم به لطف شرط‌بندی در فوتبال پول بسیاری درآورده اما این کار را با برنامه انجام داده است نه با دل بستن به بخت و اقبال. او به درک عمیق تری از دلیل بردن تیم ها رسیده، مدل های آماری طراحی کرده و از آن ها برای بهره بردن از ضعف ها و خطاهای قیمت گذاری بر روی شروط، استفاده کرده است.

آیا واقعاً از یک چنین رویکرد داده-محوری می توان برای اداره یک باشگاه فوتبال استفاده کرد؟ به زودی خواهیم فهمید. اما کاملاً منطقی به نظر می رسد که انتظار داشته باشیم برنتفورد و میتیلاند بتوانند با بهره بردن از نقایص بازار نقل و انتقالات، اتخاذ بهترین کارهای باشگاه هایی مانند ساوتهمپتون و به خدمت گرفتن تحلیل گرهای داده بسیار باهوش بتوانند فراتر از توان شان عمل کنند. انکرسن هیچ شکی در این مورد ندارد. وی می گوید: «طی یک سال گذشته آموخته ام که خوش فکرترین افراد در فوتبال در صنعت شرط‌بندی شاغل هستند؛ زیرا منطقی تر بوده و تعصب کم تری دارند.»

هیچ یک از ما نمی داند که اتفاق بعدی چه خواهد بود. اما این یک چیز را می توانیم بگوییم: برنتفورد و میتیلاند به وضوح در حال حرکت در مسیر درست هستند و قصه های شان طی سال های آتی جذاب خواهند بود و در حالی که بنم طی هفته های اخیر اندکی مورد انتقاد قرار گرفته است، تاریخ به ما آموخته که در درازمدت، شرط عقل نیست که رأی به ناکامی او بدهیم.

نوشته «شون اینگل» برای «نشریه The Guardian»

گاهی دلی برای تو دلتنگ می شود،
گاه رنگها برای تو بیرنگ می شود .
گاه خاطری به یاد تو خشنود و دلخوش است ،
گاهی لبی برای تو لبخند میزند .
گاهی نفس ز سینه نمی آید از غمت ،
گاهی ز شوق بودنت ، نفسی بند می شود
۹ اسفند ۱۳۹۳
پنج دلیلی که لیورپول را به لیگ قهرمانان می رساند
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

پنج دلیلی که لیورپول را به لیگ قهرمانان می رساند

با وجود حذف از لیگ اروپا با پنالتی از دست رفته دژان لوورن، به نظر می رسد لیورپول می تواند راه خود را در فصل جاری لیگ برتر انگلستان به سمت لیگ قهرمانان سال آینده هموار کند.
طرفداری- شاید حذف از اروپا خوراک مناسبی به بسیاری برای پیش بینی کردن وضعیت باشگاه بدهد، اما با وجود تکیه زدن در رتبه ششم جدول و فاصله دو امتیازی از رده چهارم که منچستریونایتد در آن حضور دارد، ثابت می شود آن ها توانایی های بیشتری از آنچه در آتاتورک نشان دادند، در چنته دارند. به این منظور پنج دلیلی که پتانسیل های آن ها را اثبات می کند گرد هم آورده ایم.

اول. خروج از مسابقات اروپایی

احتمالا هیچ چیز بیشتر از مسابقات اروپایی نمی تواند به اهداف تیم ها در لیگ برتر لطمه برساند. بردن جام اتفاق لذت بخشی است. لیگ اروپا شامل گروهی از تیم های کوچک می شود که به نظر برای حفظ زندگی شان می جنگند و گروهی دیگر که از لیگ قهرمانان حذف شده اند و به طور کل خود را در جایگاهی اشتباه می بینند.

همانطور که مارک لاورنسون در برنامه بازی روز شبکه BBC گفت نمی توان امید زیادی به بازی های آخر هفته ای داشت که تیم در روز پنج شنبه درگیر لیگ اروپا و در کشوری دور شده باشد. همیشه باشگاه ها در سطح خود و با توجه به بازیکنانی که دارند و با نسبتی متفاوت قربانی پخش تلویزونی این مسابقات می شوند.

پس این اتفاق خوبی بود که آن ها مقابل بشیکتاش حذف شدند و با استراحت در میان هفته -وقتی هنوز آرسنال باید نگران بردن موناکو در جایی دور از مرزهای انگلستان با حداقل دو گل اختلاف باشد- می توانند با خیالی راحت تر به لیگ برتر فکر کنند. منچستر سیتی هم مانند لیورپول در بازی آخر هفته دو تیم باید سعی کند از خیال شکست خانگی مقابل بارسلونا خارج شود.

دوم. سرانجام یک ترکیب هجومی کامل

تمرکز ها این روزها روی عملکرد خط دفاعی لیورپول -بالاخص پس از عملکرد ضعیف در ابتدای فصل- معطوف شده است. این در شرایطی است که مشکلات خط دفاعی در دوره راجرز همواره مرسوم بوده است و عملکرد عالی فصل گذشته در بسیاری از روزها از سوی خط حمله آغاز و از سوی خط دفاعی بر باد رفت.

آن ها فصل گذشته بیش از 100 گل به ثمر رساندند اما در این فصل با تنها 38 گل، بدترین آمار را در جمع هشت تیم بالای جدول دارند. آماری بسیاری ضعیف با معیارهای لیورپول که نمی توان تمام آن را با مصدومیت های دنیل استوریج نسبت داد.

به هر حال، سر انجام لیورپول یک ترکیب کامل در خط حمله در اختیار دارد. استوریج به ترکیب بازگشته است و با وجود او ترکیب 3-4-2-1 روز به روز موثر تر عمل می کند. رحیم استرلینگ و فلیپه کوتینیو حالا با اعتماد به نفس بیشتری رو به جلو حرکت می کنند و حتی ماریو بالوتلی 16 میلیون پوندی این روزها بهتر عمل می کند. او دو بار در چهار بازی اخیر گلزنی کرده است و سازنده گل سه امتیازی دیگری بوده است.

سوم. بهترین فرم در مهم ترین زمان ممکن

آن ها مانند تیم های بزرگ جزیره در فصل های درخشانشان، در بهترین زمان ممکن به پیک کیفی خود رسیده اند. آن ها از دسامبر گذشته در لیگ شکست نخورده اند و تنها دو شکستی که در 19 بازی اخیر دریافت متحمل شده اند، در جام اتحادیه مقابل چلسی در وقت اضافه و بازی برگشت مقابل بشیکتاش در لیگ اروپا بوده است.

این شامل رکورد کلین شیت خارج از خانه می شود. آن ها در پنج بازی اخیر خارج از خانه گلی دریافت نکرده اند. این آمار در لیگ برتر و تمام مسابقات، شش از هشت می باشد. اگر قرمزها بتوانند این فرم را در هفته های آینده ادامه دهند می توانند دو امتیاز اختلاف با یونایتد را جبران کنند و به سر منزل مقصود برسند.

چهارم. یونایتد و ساوتهمپتون دور از روزهای خوب خود

نبرد اصلی در لیگ برتر در سال جاری، به نبرد برای کسب رتبه های سوم و چهارم بدل گشته است و این برای تیم هایی که برای این مهم می جنگند اتفاق خوشایندی نیست. با وجود اینکه لیورپول، آرسنال و تاتنهام از فرم خوب خود در هفته های اخیر و سال جاری میلادی لذت می برند، منچستر یونایتد و ساوتهمپتون در سراشیبی افتاده اند.

این دو تیم که در اواخر سال 2014 بیشتر از سایرین به رده های اروپایی به نظر می رسیدند؛ حالا و این روزها حال و روز چندان خوبی ندارند. ساوتهمپتون در چهار بازی اخیر تنها یک گل به ثمر رسانده است و مهاجم اصلی این تیم گرازیانو پله تنها سه گل از ماه نوامبر به ثمر رسانده است. یونایتد هم اگرچه در 20 بازی اخیر تنها دو شکست داشته، با توجه به سبک بازی هفته های اخیر مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است. بسیاری اعتقاد دارند سبک بازی فنخال چیزی نیست که شیاطین سرخ را در انتهای فصل در رده های بالای جدول نگاه دارد.

پنجم. و سرنوشت که در درستان آن هاست

در حالی که تک تک بازی ها برای هدف لیورپول از بازی فردا مقابل منچستر سیتی تا انتهای فصل، به مشابه یک فینال خواهد بود، بازی های آن ها مقابل رقیب های مستقیم وضعیت مناسبی را شامل خواهد شد. آن ها باید در دیدارهای شش امتیازی مقابل منچستریونایتد و آرسنال صف آرایی کنند. این یعنی سرنوشت را در دست دارند و اگر برنده شوند راهشان را به لیگ قهرمانان هموار می کنند.

بین تمام دیدارهای مستقیم با رقبا بر سر رتبه های سوم و چهارم؛ قرمزها تنها مغلوب منچستریونایتد شده اند. لیورپول دو بار تاتنهام و ساوتهپتون را شکست داده است. همچنین آن ها در خانه مقابل آرسنال به تساوی دست یافته اند.

نوشته فوق به قلم Christy Malyan در سایت footballfancast به رشته تحریر در آمده است.

۹ اسفند ۱۳۹۳
پیگرینی: سیتی باید برای کسب جام بجنگد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

پیگرینی: سیتی باید برای کسب جام بجنگد

مانوئل پیگرینی سرمربی تیم منچستر سیتی می گوید که آن ها برای قهرمانی در لیگ برتر باید بجنگند.
طرفداری - به گزارش bbc-sport تیم منچستر سیتی روز یکشنبه به مصاف لیورپول می رود و پیروزی در این دیدار آن ها را به 2 امتیازی تیم چلسی می رساند. پیگرینی درباره این بازی می گوید :"پیروزی برابر لیورپول برای رقابت ما در راه قهرمانی بسیار مهم است. ما باید تا آخرین لحظه برای قهرمانی مبارزه کنیم. اگر اختلاف خود با صدر جدول را زودتر کاهش دهیم برای ما بهتر است."

او درباره اختلاف با چلسی در صدر جدول گفت :"این اختلاف بسیار مهم است هم از نظر ریاضی و هم از نظر روانی برای تیم ما بسیار مهم است. اگر سه امتیاز دیگر کسب کنیم به فاصله دو امتیازی چلسی می رسیم."

پیگرینی درباره شرایط آماده سازی ناقص لیورپول برای این دیدار به دلیل بازی با تیم بشیکتاش در روز پنجشنبه گفت :"این یک امتیاز برای تیم ما است. البته مسئله قطعی نیست و مسئله مهم شرایط روز مسابقه است. اگر بگوییم چون لیورپول روز جمعه به انگلستان بازگشته است و ما به راحتی آن ها را شکست می دهیم دلیل خوبی نیست. اما من سابقه بازی های اروپایی را دارم و می دانم که اگر روز جمعه به شهر خود برسید نمی توانید برنامه کاملی برای آماده سازی برای بازی در روز یکشنبه داشته باشید."

او درباره عملکرد تیم های انگلیسی در اروپا گفت :"فکر نمی کنم این مسئله به خاطر سطح فوتبال انگلیس باشد. مسائل زیادی بر روی این عملکرد تاثیر دارند. رقابت در لیگ انگلیس بسیار شدید است و در تمامی بازی ها باید تقریبا در حالت صد در صد آماده باشیم. در لیگ های دیگر رقابت در این حد شدید نیست. در ماه دسامبر و ژانویه بازی ها بسیار زیاد می شوند. مخصوصا در ماه دسامبر باید 9 مسابقه داشته باشید. سال گذشته ما در دو ماه 18 مسابقه انجام دادیم. این روش بهترین راه برای آماده سازی برای مرحله حذفی لیگ قهرمانان نیست."

۹ اسفند ۱۳۹۳
داگلاس کوستا: می توانستم به چلسی بروم
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

داگلاس کوستا: می توانستم به چلسی بروم

مهاجم برزیلی تیم شاختاد دونتسک می گوید که در ژانویه با تیم چلسی در ارتباط بوده است.
طرفداری - به گزارش goal.com داگلاس کوستا می گوید که در ژانویه برای پیوستن به چلسی با این تیم در ارتباط بوده است. این مهاجم برزیلی از اهداف مورینیو برای خط حمله چلسی بوده است اما شاختار برای فروش او مبلغ 30 را در نظر گرفته بود که این مسئله سبب شد چلسی خوان کوادرادو را جذب کند. کوستا پیوستن به چلسی را مانند رویایی می داند که به حقیقت پیوسته است و با وجود به نتیجه نرسیدن مذاکرات از علاقه آن ها بسیار خوشحال است.

او در مصاحبه خود گفت :"بله من با تیم چلسی در ارتباط بوده ام. شانس کار کردن با مربی بزرگی مانند مورینیو هر بازیکنی را شاد می کند. از علا قه ای که به من نشان داد تشکر می کنم. او مربی بسیار باهوشی است و در هر تیمی که حضور داشته جام های زیادی کسب کرده است."

بحران در شرق اوکراین سبب شده است که تیم شاختار زمین مسابقات خود را تغییر دهد. کوستا می گوید که این بحران برای بازیکنان بسیار سخت بوده است و از مسئولین تیم تشکر می کند که با تغییر کمپ تیم آرامش تیم را فراهم کردند.

او درباره بحران در اوکراین گفت :"در ابتدا بسیار سخت بود. همه بازیکنان ترسیده بودند اما مسئولان تیم آرامش را به تیم بازگرداندند. البته ما دوست داریم در استادیوم خودمان و در حضور هواداران خود بازی کنیم زیرا در این صورت بسیار قوی تر خواهیم بود اما اکنون نیز در هر بازی بهتر می شویم."

۹ اسفند ۱۳۹۳
راجرز: برای به دست آوردن هرچیزی که در دسترس باشد می جنگیم
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

راجرز: برای به دست آوردن هرچیزی که در دسترس باشد می جنگیم

گرچه به نظر می رسد برنامه ای خلوت تر در بازی های پیش روی لیورپول، راه این تیم را به رده های بالایی جدول هموار سازد؛ برندان راجرز حاضر نشد این مطلب را تائید کند.
طرفداری- برندان راجرز اذعان کرده است از بازیکنانش خواسته است که با عبور از فکر بازی های لیگ اروپا و شکست مقابل بشیکتاش در ضربات پنالتی، به بازی های پیش رو فکر کنند.

راجرز در صحبت با FourFourTwo و در خصوص منفعت حذف از لیگ اروپا گفت: "در پایان فصل می بینیم که چطور پیش رفته است. برای جایگاه لیگ قهرمانان و می جنگیم و تا یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرده ایم. هدف ما همچنان تلاش برای به دست آوردن هر چیزی است که قابل به دست آوردن است."

۹ اسفند ۱۳۹۳
سویج: آرسنال تن به کامیکازه داد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

سویج: آرسنال تن به کامیکازه داد

رابی سویج هافبک اسبق تیم های لستر و دربی در صحبت های خود با میرر به انتقاد از پر مرتساکر مدافع آرسنال پرداخت.
طرفداری- مرتساکر که در فصل اخیر نتوانسته است به فرم ایده آل خود نزدیک شود، در شکست اخیر لیگ قهرمانان مقابل موناکو بی اشتباه ظاهر نشد. مدافع بلند قامت و سی ساله آلمانی در قلب خط دفاعی ای حضور داشت که سه شنبه سه گل از موناکو در ورزشگاه امارات دریافت کرد.

سویج نوشت: "فقدان قدرت رهبری اتفاقی بود که پس از گل اکسلید چمبرلین در آرسنال اتفاق افتاد و این واقعا شوک آور بود. راهی که آرسنال پیش از دریافت گل سوم در پیش گرفته بود یک کامیکازه -خودکشی هواپیماهای ژاپنی در جنگ جهانی دوم- تمام عیار بود و من را به فکر فرو برد که چیزهایی هست که این بازیکنان هرگز یاد نمی گیرند. چه کسی اجازه شوت زدن را داد؟ چه کسی مسئولیت خود را به درستی ایفا نکرد؟ من پر مرتساکر را مقصر می دانم. همچنین دیوید اوسپینا را که می توانست روی گل سوم بهتر کار کند."

۹ اسفند ۱۳۹۳
هازارد: مورینیو من را تغییر نداد; او باعث پیشرفت من شد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

هازارد: مورینیو من را تغییر نداد; او باعث پیشرفت من شد

مهاجم بلژیکی معتقد است مربی چلسی به او کمک کرده تا در کارش حرفه ای تر شود و در زمین تاثیرگذار باشد و فاش کرده است که آن ها از یک رابطه خاص لذت می برند.
طرفداری- به نقل از سایت goal ، ادین هازارد تاکید می کند که ژوزه مورینیو بازی او را به طور اساسی تغییر نداده اما می گوید مربی پرتقالی از او بازیکن بهتری ساخته است. به هر حال هازارد در این فصل به بهترین نحو ممکن ظاهر شده و چلسی با پنج امتیاز اختلاف در لیگ برتر صدرنشین است. در اویل ماه فوریه هازارد قرارداد جدیدی با چلسی امضا کرد که برطبق آن قرار است او تا سال 2020 در استمفورد بریج بماند. همچنین مورینیو در گفتگو با The Independent صحبت های علاقه خود به هازارد را تکرار کرده و این بازیکن 24 ساله هم مشتاق است تا تاثیرات مثبت مربی برروی عملکرد خود را جبران کند.

بازیکن بلژیکی گفته است:" حقیقت دارد که من رابطه خاصی با او دارم. چیز خوبی که مربی دارد این است که به ما اجازه بازی کردن می دهد. به من اجازه بازی کردن می دهد. تمام نگاهش به من نیست و من واقعا از او تشکر می کنم. اگر کاری خوب نباشد او می گوید و اگر خوب باشد باز هم می گوید. او همیشه یک مدیر است. اما من فکر نمی کنم او من را تغییر داده باشد. او به من آموزش داد تا حرفه ای تر کار کنم و در زمین بهتر کار کنم. فکر نمی کنم روحیاتم را تغییر داده باشم. کسی نمی تواند آن را تغییر دهد. من شخصی هستم که هستم. او همیشه به من یاد می دهد تا بهترین باشم."

۹ اسفند ۱۳۹۳
پوچتینو: در دیدار فینال برابر چلسی باید شبیه به همان پیروزی 5-3 بازی کنیم
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

پوچتینو: در دیدار فینال برابر چلسی باید شبیه به همان پیروزی 5-3 بازی کنیم

سرمربی آرژانتینی به بازی تیمش برابر تیم چلسی امیدوار است.
طرفداری- به گزارش fourfourtwo، مائوروتسیو پوچتینو سرمربی آرژانتینی تیم تاتنهام پیش از دیدار نهایی لیگ کاپ برابر چلسی که یکشنبه شب برگزار می شود، در کنفرانس خبری خود گفت:

"شما بازی 5-3 برابر چلسی را دیدید، بازی که ما کردیم چیزی نزدیک به عالی بود. من فکر می کنم که ما یک عملکرد بسیار خوب داشتیم و باید در بازی فینال هم همان بازی را تکرار کنیم تا قهرمان شویم. من فکر می کنم برای فینال به صورت خود به خود انگیزه وجود دارد و نیازی به آمادگی بیشتر نیست. فقط یک مسائل جزئی کوچک است که تعیین کننده است چون هم ما چلسی را می شناسیم و هم چلسی ما را."

وی ادامه داد: "ما کاملا آماده ایم و من فکر می کنم نه تنها برای من بلکه برای دیگر بازیکنانم این اولین فینالمان باشد و برای همین انگیزه خیلی خوبی داریم."

۹ اسفند ۱۳۹۳
فن خال: یونایتد به یک مهاجم گلزن نیاز دارد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

فن خال: یونایتد به یک مهاجم گلزن نیاز دارد

لوئیس فن خال سرمربی شیاطین سرخ باور دارد که کمبود یونایتد در خط حمله یک مهاجم تمام کننده است.
طرفداری- به گزارش سرویس بین الملل سایت گل، منچستریونایتد با لوئیس فن خال عملکردی پر فراز و نشیب داشته است و نتوانسته آنطور که انتظار می رفت نتایج را کسب کند با این وجود نسبت به فصل گذشته هواداران به آینده باشگاه خوشبین تر هستند. با وجود حضور فن پرسی، فالکائو و فالکائو یونایتدی ها همچنان در گلزنی مشکل دارند و فن خال نیز این مشکل را در مورد تیمش قبول دارد. وی در این مورد گفت:

"این درست است زیرا من نمی توانم آن را رد کنم. رابین فن پرسی و فالکائو هم نمی توانند آن را رد کنند، رونی هم با وجود آنکه زیاد به عنوان مهاجم بازی نکرده است، نمی تواند آن را رد کند. در این لحظه ما به مهاجمی نیاز داریم که در هر فصل 20 گل بزند."

سرمربی هلندی همچنین باور دارد که بازیکنان نیز باید اندکی از مسئولیت این نتایج را به عهده گیرند. وی ادامه می دهد:

"وقتی یک بازیکن عملکرد مطلوب خود را ارائه نمی دهد همیشه همه چیز تقصیر مربی نیست. می توانم این را به شما بگویم. نه تنها در مورد دی ماریا بلکه در مورد تمام بازیکنان این صحبت وجود دارد. باور من و باور تیم مدیریتی به شما زمانی است که با تمام وجود بازی کنید، بعد از آن اوضاع می تواند بهتر شود ولی در پایان، هر بازیکنی باید وظیفه اش را انجام دهد و درک مستقیمی از عملکردش داشته باشد.

دی ماریا نیاز به این پروسه دارد و در پایان می تواند بهتر شود. به عنوان یک مربی می دانم که او یک بازیکن فوق العاده خلاق است و این را شما می تواند از آمار و فرم او دریابید. به زمان نیاز دارد و من به او این زمان را می دهم ولی او همچنین نیاز دارد تا از لحاظ ذهنی آماده تر شود و چیزهایی یاد بگیرد، نه تنها دی ماریا بلکه تمام بازیکنان تیم من با اینگونه باشند."

۹ اسفند ۱۳۹۳
اسطوره آرسنال: لیورپول، سیتی را شکست می دهد
طرفدار:
- همه ****
- ronaldinho
- هیچ کدام
- آرژانتين -اسپانيا
- آرش برهاني
- آرسن ونگر
گروه:
- کاربران عضو

اسطوره آرسنال: لیورپول، سیتی را شکست می دهد

فصل گذشته بود که لیورپول با گل دیدنی فلیپه کوتینیو در دقایق پایانی توانست سیتی را در آنفیلد شکست دهد و خود را یک قدم به قهرمانی نزدیک تر کند.
طرفداری- در چارچوب رقابت های لیگ برتر، فردا دوباره این دو تیم در آنفیلد مقابل هم قرار می گیرند. این بازی از آن جهت اهمیت دارد که سیتی برای قهرمان شدن و لیورپول برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی دارند.

پل مرسون بازیکن اسبق آرسنال و کارشناس فعلی اسکای اسپورت در این خصوص در استودیو اسکای گفت: "من شانس لیورپول را بیشتر می دانم. راجرز به چند بازیکن اصلی در بازی با بشیکتاش استراحت داد تا نشان دهد این بازی تا چه اندازه برای آن ها مهم است. سیتی هنوز تحت تاثیر شکست روز سه شنبه مقابل بارسلونا است. من فکر می کنم لیورپول در خانه و در شرایطی خوب می تواند سیتی را با نتیجه 2-1 شکست دهد."

۹ اسفند ۱۳۹۳

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۹۲,۰۴۰ بازدید
۱ روز قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۷,۰۵۷ بازدید
۳ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۵۳۰ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۹,۱۰۰ بازدید
۷ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۵۸۹ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۶,۲۰۱ بازدید
۱ ماه قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۹,۴۵۳ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۶,۱۰۰ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۹۵ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۴۵۹ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۴۹ کاربر آنلاین است. (۱۳۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۴۹

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!