به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۴ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: اخبار و حواشی ليگ برتر ايران
نام کاربری: mohammad_s
نام تیم: یوونتوس
پیام: ۳,۸۲۴
عضویت از: ۱ مرداد ۱۳۸۷
از: خونمون
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علی دایی
- پپ , فرگوسن
- !
گروه:
- کاربران عضو
راي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در خصوص تخلفات بازيکنان، باشگاه ها و مربيان اعلام شد.

به گزارش اين کميته به منظور رسيدگي به مشکلات مالي "جابا مشيري" بازيکن باشگاه فرهنگي - ورزشي سپاهان نشستي در تاريخ 28 آبان ماه در کميته استيناف با حضور مدير عامل يا نماينده تام الاختيار باشگاه برگزار مي کند.
همچنين در خصوص رسيدگي به مشکلات مالي بازيکنان باشگاه هما مبني بر مطالبه وجه، جلسه کميته استيناف در روز سه شنبه 28 آبان ماه ساعت 15:30 با حضور مدير عامل باشگاه برگزار مي شود.

** محروميت بازيکن تيم مقاومت سپاسي
به گزارش نماينده سازمان در مسابقه بين تيم هاي مقاومت سپاسي و ذوب آهن اصفهان که درتاريخ 30 آبان ماه در شيراز برگزار شد، جمال عباسي بازيکن تيم مقاومت پس از پايان مسابقه نسبت به تماشاگران منتسب به تيم خود حرکات زننده اي انجام داد.
بر همين اساس وي به پرداخت 2 ميليون ريال جريمه نقدي و 2 جلسه از مسابقات محروم شد.

** پرداخت جريمه باشگاه برق شيراز
با توجه به بروز تخلفات از سوي تماشاگران منتسب به تيم برق شيراز نسبت به بازيکنان تيم راه آهن ري، کميته انضباطي فدراسيون باشگاه فوق را به پرداخت 5 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.

**مسوولان راه‌آهن ري در کميته انضباطي
به منظور رسيدگي به مشروحه محسن قهرماني مبني بر شکايت از محمد انصاري فرد – مدير عامل و محمود ياوري – سرمربي باشگاه راه آهن، نشستي روز سه شنبه 28/8/87 راس ساعت 15:00 در کميته انضباطي برگزار مي شود.
منبع

۲۶ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علی دایی
- پپ , فرگوسن
- !
گروه:
- کاربران عضو
اخبار کميته انضباطي فدراسيون فوتبال

رسيدگي به غيبت غيرموجه "پير ليتبارسکي"

باشگاه سايپا از کميته انضباطي فدراسيون خواست تا به غيبت غيرموجه "پير ليتبارسکي" رسيدگي كند.

پير ليتبارسکي، سرمربي پيشين تيم فوتبال سايپا از 20 مهر بدون اطلاع قبلي و بدون هيچگونه دليل موجهي درتمرينات تيم خود حاضر نشده است.

بر همين اساس باشگاه سايپا از کميته انضباطي فدراسيون خواست تا اقدامات لازم درخصوص غيبت اين سرمربي صورت بگيرد.

ساعت 15 سه شنبه همين هفته سرمربي و مديرعامل باشگاه بايد در کميته انضباطي حضور داشته تا به مشکلات رسيدگي كنند.

**نشست رسيدگي به مشکلات مالي سرمربي سابق تيم فوتبال شوشک نوشهر برگزار مي شود.

جلسه رسيدگي به مشکلات مالي محمد علي فلاح دار، سرمربي سابق شموشک نوشهر روز يکشنبه سوم آذر ساعت 15:30 درمحل کميته انضباطي برگزار مي شود.

بر همين اساس مدير عامل يا نماينده تام الاختيار باشگاه براي رفع اين مسئله بايد در جلسه حضور داشته باشند.

** جريمه نقدي براي شيرين فراز کرمانشاه

مدير عامل باشگاه شيرين فراز کرمانشاه به پرداخت طلب ستار همداني به مبلغ 50 ميليون تومان محكوم شد.

۲۶ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علی دایی
- پپ , فرگوسن
- !
گروه:
- کاربران عضو
بوناچيچ:پرسپوليس بزرگ و هيجان انگيز است
سپاهان فقط لوكا نبود اما فقط ساكت هم نبود

--------------------------------------------------------------------------------

خبرگزاري فوتبال ايران - عده‌اي معتقدند باشگاه پرسپوليس در صورت ادامه ناكامي‌هاي افشين قطبي به طور جدي به لوكا بوناچيچ مي‌انديشيند اما سرمربي باشگاه النصر در گفت‌وگوي مفصل خود با خبرگزاري فوتبال ايران اين شايعه را رد مي‌كند. با اين حال لوكا مي گويد: هميشه منتظر تغييرات مثبت هستم.

- آقاي بوناچيچ! پيش از آمدن شما به ايران بسياري از رسانه‌ها حضور لوكا در تهران را به موضوع سرمربيگري پرسپوليس بي‌ارتباط ندانستند.

نه، من به خاطر انجام بخشي از كارهاي شخصي‌ام به تهران آمده‌ام. در واقع كارهايي در سفارت كرواسي دارم و از اين گذشته بايد برخي دوستان قديمي را نيز ملاقات كنم.

- نتايج قابل توجه شما همراه با النصر نيز همچنان مدنظر رسانه‌هاي اينجا قرار دارد.

بله، النصر موقعيت خوبي در ليگ امارات دارد. الشباب را شكست داديم. آنها قهرمان فصل پيش بودند و البته در حالي الشباب را شكست داديم كه به 4 بازيكن اصلي‌مان را در اختيار نداشتيم.

- از شرايط خودتان در ليگ امارات رضايت داريد؟

در ليگ امارات همه چيز خوب است. اما هيجاني در كار نيست. در نهايت 200 نفر دور هم جمع مي‌شوند و با بلندگو تيمشان را تشويق مي‌كنند. همه چيز به همين حالت پيش مي‌رود. اما من هميشه فوتبال را با هيجام دنبال كرده‌ام. هيجان فوتبال ايران هميشه همراه با من است. من علاقه خاصي به ايراني‌ها دارم و اين را با نفرات ايراني تيمم ثابت كرده‌ام. ما در ليگ امارات احترام خاصي مي‌بينيم. در مورد مسايل مالي نيز هيچ مشكلي وجود ندارد.

- خيلي‌ها مي‌گويند شما قصد داريد به سپاهان برگرديد. آيا اين موضوع صحت دارد؟

سپاهان تيم خوبي است. آنها را مي‌شناسم اما در حال حاضر به النصر تعلق دارم.

- وقتي از سپاهان جدا شديد آقاي ساكت در مصاحبه‌اي گفت: «ثابت مي‌كنيم كه سپاهان فقط لوكا نيست. اما در ادامه آنها نتوانستند اين موضوع را ثابت كنند. نظرتان چيست؟

فوتبال يك كار گروهي است. در سپاهان همه زحمت مي‌كشيدند. سپاهان نه لوكا بود نه ساكت. يك تيمي بود كه تلاش مي‌كرد و هر روز هم شرايط بهتري را به دست مي‌آورد. از رئيس كارخانه سيمان سپهان گرفته تا مديريت باشگاه و كادر فني، بازيكنان، تداركات تيم و هواداران همه تلاش مي‌كردند. اين حرف درست است كه سپاهان فقط لوكا نبود اما فقط ساكت هم نبود.

- آيا لوكا بوناچيج در فوتبال ايران كار نيمه تمامي دارد؟

در فوتبال ايران خاطرات خوبي دارم. اما قرار است يك چيزهايي محرمانه باقي بماند.

- مثل مذاكره با پرسپوليس يا سپاهان؟

ببنيد، من و مدير برنامه‌هايم با همديگر مشورت مي‌كنيم و بهترين تصميم را مي‌گيريم. از برخي باشگاه‌هاي ايران پيشنهاداتي دارم. اما هنوز نمي‌توانم راجع به آن حرف بزنم.

- چرا سال گذشته سپاهان را در ميانه فصل رها كرديد؟

من طبق قراردادم اين حق را داشتم كه در ميانه فصل از سپاهان جدا شو. حتي از ژاپن نيز پيشنهادهايي داشتم كه به آقاي ساكت هم گفتم. او گفت در سپاهان بمان.. من قبول كردم. ما با هم دست داديم و دوباره شروع كرديم اما در ادامه مشكلاتي پيش آمد.

- چه مشكلاتي؟

5 امتياز از سپاهان كسر شد. از بازي‌هاي خانگي نيز محروم شديم. در ايران يك سري توقع دارند كه هر اتفاقي مي‌افتد مربي واكنش نشان ندهد. من نمي‌توانسم از كنار اين مشكلات به سادگي عبور كنم. چون براي موفقيت تيم زحمت كشيده بودم. من يك مربي هستم نه يك آدم اداري كه پشت ميز بنشيم و ...
همه‌جاي دنيا محروميت‌هايي را براي تيم‌هاي خاطي در نظر مي‌گيرند اما حكمي كه درباره سپاهان اجرا شد واقعا عجيب بود. هيچكس هم براي حل آن دست به اقدام جدي نزد.

- آقاي بوناچيچ چرا سپاهان سال گذشته به قهرماني نرسيد؟

اولين مشكل اين بود كه همه فكر مي‌كردند چون در فينال آسيا حاضر شده‌اند پس بهترين تيم هستند و ديگر هيچ ضعفي ندارند. از اين گذشته بازيكنان مثل مديريت باشگاه دچار سوء تفاهم شده بودند.

- چه سوء تفاهمي؟

اينكه هر كسي فكر مي‌كرد خودش به تنهايي سپاهان را به فينال آسيا رسانده است. البته آنها تيم خوبي بودند. اما يكي از مشكلات اين بود كه مهره‌هاي تاثيرگذار سپاهان سال گذشته عملكرد معكوسي داشتند.

- آيا اين مشكل به توانايي مربيان سپاهان مربوط نمي‌شد؟

بله، من فكر مي‌كنم مربيان از بازيكنان كوچكتر بودند. مربي به بازيكن احترام زيادي مي‌گذاشت اما بازيكنان نه.

- آيا با پرسپوليس مذاكره‌اي داشته‌ايد؟

نه، آنها هيچ تماس مستقيمي با من نداشته‌اند.

- البته عضو هيات‌مديره باشگاه پرسپوليس در مصاحبه‌اي گفته كه اگر هم قرار به جذب مربي خارجي باشد آن شخص لوكا نيست. نظرتان چيست؟

ببينيد، اينطور هم نيست كه من چشم‌بسته به هر پيشنهادي پاسخ مثبت بدهم. اولا پرسپوليس مربي دارد. او موفق يا ناموفق كارش را ادامه مي‌دهد. از اين گذشته اگر مسئولان باشگاه پرسپوليس پيشنهادي بدهند من به آن فكر مي‌كنم و شرط و شروطم را خواهم گفت.

- اما هميشه درباره لوكا بوناچيچ عده‌اي معتقدند او پتانسيل بالايي براي ايجاد دردسر دارد. نظرتان چيست؟

خوشخبتانه طي چند سالي كه در فوتبال ايران كار كردم. موفق شدم اين موضوع را با رفتارم ثابت كنم كه لوكا مربي بداخلاقي نيست. آيا از من بداخلاقي ديديد؟ آيا به كميته انضباطي رفته‌ام آيا با كسي درگير شده‌ام؟ فقط يكبار در نيمه نهايي جام‌حذفي مقابل پرسپوليس اعتراض كردم و اخراج شدم. همه ديدند كه به صورت عجيبي به دنبال كارت قرمز داور بازي بودم. مي‌خواستم به تيمم شوك وارد كنم. اين كار را انجام دادم و نتيجه مثبتي هم گرفتم. سپاهان در آن بازي پرسپوليس را چهار بر صفر شكست داد.

- آقاي بوناچيچ! پرسپوليس در ذهن شما چگونه تيمي است؟

يك تيم بزرگ با هواداراني كه هيجان‌انگيز به نظر مي‌رسند. پرسپوليس براي من و هر مربي كه هيجان را دوست دارد يك چالش جذاب است.استقلال و پرسپوليس در فوتبال ايران مثل ديناموزاگرب و هايدوك در فوتبال كرواسي هستند.

- پرسپوليس در حال حاضر مشكل دفاعي دارد. عده‌اي معتقدند لوكا درست در همين بخش تبحر دارد. موافقيد؟

هميشه در درجه نخست بايد تيم را مهياي گل نخوردن كنيد. سپاهان تيم ساختارمندي بود. در دفاع خوب بوديم. اما با اين حال خط حمله خطرناكي هم داشتيم. الان هم باالنصر سومين تيم هجومي ليگ امارات را ساخته‌ام.

- پرسپوليس چطور مي‌تواند مشكلات دفاعي‌اش را حل كند؟

راه ساده‌اي وجود دارد، زياد كار كنيد و كم حرف بزنيد. متاسفانه وقتي با جديت تمام قرار است كارتان را انجام بدهيد عده‌اي مي‌گويند ديكتاتور است، ديوانه است.

- راستي بازي‌هاي تيم‌ملي را دنبال مي‌كنيد. نظرتان راجع به علي دايي چيست؟

دايي گزينه خوبي براي تيم‌ملي است. عده‌اي گفتند دايي تجربه ندارد. اما او نشان داد كه كارش را بلد است. تجربه يعني آرامش. دايي اين آرامش را دارد و در تيم‌ملي تصميمات مناسبي گرفته است.
او بازيكني بزرگي بوده و شخصيت جالبي هم دارد. تجربه را به مرور به دست مي‌آورد اما شخصيت و بزرگي را هر كسي ندارد. بالاخره بايد به مربيان داخلي خودتان شانس مي‌داديد و به نظر من شخصي بهتر از دايي وجود ندارد كه اين مسئوليت بزرگ را برعهده بگيرد. دنيا به جوان‌ها تعلق دارد نه پيرمردها.

- اماعده‌اي منتظر اشتباه علي دايي هستند و از اين گذشته مدام مي‌گويند سرمربيگري در تيم‌ملي كار چندان دشواري نيست. نظرتان چيست؟

من اين حرف را قبول دارم اماعلي دايي سايپا را در اولين سال مربيگري‌اش به قهرماني رساند. به همين دليل است كه از او دفاع مي‌كنم. بايد قدر دايي را بدانيد. او سرمايه فوتبال ايران است.

- بالاخره نگفتيد. آيا در نيم فصل دوم شما را در فوتبال ايران ملاقات خواهيم كرد؟

من مربي حرفه‌اي هستم. هميشه منتظر تغييرات مثبت هستم. بهتر است كمي صبر كنيد. راستي بازي تيم‌ملي شما با امارات در زمين النصر برگزار خواهد شد. اميدوارم زمين النصر براي دايي و تيمش خو‌ش‌ يمن باشد. ايران مي‌تواند امارات را شكست دهد. براي تيم‌ملي شما آرزوي موفقيت دارم.

- گفته مي‌شود مسئولان فدراسيون فوتبال در نظر دارند از شما در سطح مربيگري رده‌هاي پايه استفاده كنند. آيا اين مسئله صحت دارد؟

تيم‌هاي ملي ايران در آسيا جزو قدرتمندترين‌ها به شمار مي‌آيند. تيم‌ملي اميد از نظر كيفي قابليت‌هاي بالايي دارد. هرچند كه من عادت كرده‌ام در تيم‌هاي باشگاهي كار كنم اما با اين حال در صورت پيشنهاد مسئولان فدراسيون اين مورد را نيز بررسي خواهم كرد
منبع

۲۶ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علی دایی
- پپ , فرگوسن
- !
گروه:
- کاربران عضو

عقيلي از هفته آينده استارت مي‌زند

--------------------------------------------------------------------------------

خبرگزاري فوتبال ايران - هادي عقيلي مدافع ملي‌پوش سپاهان كه چند روز پيش مينيسك پايش را مورد عمل جراحي قرار داد، از هفته‌هاي آينده مراحل درماني‌ پس از عمل را آغاز خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران، عقيلي در حال حاضر دوران نقاهت را پشت‌سر مي‌گذارد و هنوز بخيه‌هايش را باز نكرده است. طبق تشخيص پزشك معالج عقيلي، اين بازيكن از هفته آينده مراحل درماني كه شامل فيزيوتراپي و آب‌درماني مي‌شود را آغاز مي‌كند. با اين شرايط بعيد به نظر مي‌رسد كه عقيلي زودتر از 50 روز ديگر به ميادين فوتبال بازگردد
منبع

۲۶ آبان ۱۳۸۷
نام کاربری: کاتالونیا
پیام: ۶,۲۲۲
عضویت از: ۱۳ شهریور ۱۳۸۷
از: 021
طرفدار:
- مارکو رویس
- یه پرسپولیس، یه ایران!
- اسپانيا - آلمان - آرژانتين
- كریم باقری
- فرانک رايكارد - یورگن کلوپ
گروه:
- کاربران عضو
مصاحبه ای متفاوت و عجیب و غریب با عادل فردوسی پور:پرچم سفید تكان می دهم !عادل فردوسی پور از دقیقه یك تا نود!

خبرگزاری پارس فوتبال

عادل فردوسی پور:بعضی اوقات بال بال می زنم!

1-فوتبال بود و جواد خیابانی.حالا فوتبال فوتبال هم كه نه,همه هفته چشم انتظار می ماندیم تا جمعه شب بیاید و یك برنامه ((حهان فوتبال)) پخش شود.ان وقت مثلا اگر انگلیس با ایتالیا شنبه شب بازی كرده بودند و ایتالیا با گل فرانكو زولا برده بود,ما یك هفته بعد می دیدیم كه چطور برده بود.بگذریم.نقل صدا و گزارش بود.جوا دخیابانی 90 دقیقه حرف می زد و ان وسط مگر می خواست گلویی تازه كند كه صدایی دیگر به گوش برسد؟ هر وقت كه قرار بود باشگاه سابق,وضعیت خانوادگی,زندگی نامه,مصیبت ها و خوشی های كسی را بدانیم,این صدای تازه به گوش می رسید.عادل فردوسی پور بود كه می گفت,... و چقدر طول كشید تا ببینیم چه قیافه ای دارد.
2-حالا سال ها بعد است.چه كسی عادل فردوسی پور را نمی شناسد؟چند دقیقه خودنمایی میان ان نود دقیقه ها كافی بود كه خودش حالا یك ((نود)) داشته باشد.یك ((حالا)) می گوییم و یك ((حالا)) می شنوید.همین هم به سال ها پیش بر می گرددكه انگار فوتبال ایران چیزی كم داشت و نمی دانستیم.برنامه های تحلیلی و تخصصی فوتبال,چند دهه است كه از شبكه های مختلف تلویزیونی پخش می شوند.لیگ های ایتالیا,اسپانیا,آلمان و...خیلی وقت است كه پس از پایان رقابت های هر هفته,جماعت را پای گیرنده ها می نشانند.عادل فردوسی پور اما اولین كسی بود كه هم زمان با اغاز لیگ برتر ایران,به فكر رفع این كمبود تلویزیونی افتاد.((نود)) فرصتی بود برای رهایی از شر شایعات مكتوب و دیدن هر چه از فوتبال ندیده بودیم.بپرسید((یعنی كسی قبل از عادل به فكر این كار نیافتاده بود؟)) پاسخ بماند,اما شاید به اندازه او عاشق فوتبال نبود!
3-((برنامه ((نود)) كه پخش شود,همه چیز مشخص می شود))...این جمله یا چیزی كم و بیش شبیه به آن را بارها از زبان اهالی فوتبال شنیده ایم.برای نشان دادن میزان تاثیر گزاری و مرجع بودن برنامه ((نود)) بر فوتبال ایران همین بس.گرچه میزان تماس های متن و حاشیه با تلفن همراه عادل فردوسی پور را باید از خود او سراغ گرفت تا به عمق ماجرا رسید!
4-فرصتی برای تكذیب نیست و این مهم ترین ویژگی برنامه ((نود)) است.در واقع عادل فردوسی پور به خوبی از تفاوت رسانه شفاهی و مكتوب استفاده كرد.هر هفته چهره های خبرساز فوتبال مقابل سوال هایی قرار می گیرند كه گریزی از پاسخ دادن به آن ها نیست.این جا دیگر بحث برداشت اشتباه نویسنده, نقل قول متفاوت و غیره در بین نیست.ادم ها مسئول حرف های خودشان هستند و مخاطب بی واسطه در جریان اتفاق قرار می گیرد.در این مسیر برنامه ((نود)) خیلی زود تبدیل به یكی از موفق ترین برنامه های تلویزیونی شد.حالا برنامه ((نود)) یكی از مهم ترین اتفاقات هفته برای اهالی فوتبال است.درست مثل مسابقه هایی حاضر نیستند به هیچ قیمت تماشایشان را از دست بدهند.
5-همه چیز خوب است و همین نگرانمان می كند.عادل فردوسی پور را خوب می شناسیم.او از كلیشه شدن برنامه اش كلافه می شود و به فكر تغییر می افتد.با این همه نگرانی ما تمام نمی شود.حكایت,حكایت عشقی است به مرور زمان تبدیل به عادت می شود.رقبا از راه رسیده اند.ایده اولیه عادل فردوسی پور در ساخت برنامه ای با موضوع فوتبال, حالا تبدیل به یك الگو برای دیگران شده است.((نود)) دیگر تنها برنامه ای نیست كه هواداران فوتبال را پای گیرنده ها می نشاند.ان ها ((نود)) را با سایر برنامه ها مقایسه می كنند.معیار مقایسه را اگر بر مبنای میهمانان برنامه, تماس های تلفنی و پخش تصاویر قرار دهیم,عادل فردوسی پور باید حق بدهد كه نگرانش باشیم.((نود)) برای بهترین ماندن میان برنامه های موازی نیاز به اتفاقی تازه دارد و كاش عادل مانند مطلبی که با عنوان (( راه اندازی 90 و مقایسه آن با نمونه های مشابه خارجی(به قلم عادل فردوسی پور):غبطه می خورم )) در پارس فوتبال نوشته و در ان از چگونگی تولد ۹۰ گفته مثل همیشه كلافه باشد.

برای خیلی ها جالب است بدانند این اسم ((عادل)) از كجا امد.می گویند در این رابطه بین روانشناسی اسم ها و شخصیت های صاحبانشان یك حكمتی هست لابد!

-راستش نمی دانم.این را باید از پدر و مادرم بپرسید كه چنین اسمی را برایم انتخاب كردند!راجع به ارتباط این اسم با روان شناسی اسم ها و شخصیت ها هم تا به حال به طور جدی فكر نكرده بودم.امیدوارم در كارم بتوانم ((عادل)) باشم.مطمئن باشید تمام تلاشم را در این راستا به كار خواهم بست.

--- تو را خدا از این جمله های كلیشه ای به كار نبر!

- به خدا غیر از این بلد نیستم!حتما سوال های دیگر را غیر كلیشه ای جواب خواهم داد!

--- بیا یك گریزی به كودكی بزنیم..نوستالژی عادل چیست؟هیچ وقت مثلا مثانه یك گاو را پر از پارچه های كهنه كرده ای كه باهاش بازی كنی؟كوچه های كودكی را می گویم.

-كارهای عجیب و غریب زیاد می كردم.با خودكارهایم یك دروازه درست می كردم و با یك تیله لیگ منظمی برگزار می كردم.تمام تیمهای بزرگ در ان لیگ حضور داشتند و بازیكنان خودكارها بودند و توپ هم تیله بود.از همان موقع ده,یازده سالگی كاری می كردم لیورپول همیشه قهرمان شود...و اینجوری بود كه طرفدار لیورپول شدم.كلا بچه ارامی بودم و ان طور كه می گویند خیلی ازارم به كسی نمی رسید.

--- چقدر سینمایی!خیلی از ما هم عاشق تیله بودیم.خب, داشتی می گفتی...نوجوانی و جوانی را به یاد اور.

- در دوران نوجوانی در عین این كه بچه درسخوانی بودم,عشق و علاقه ام به فوتبال بیش تر و بیشتر شد.تمام امید و ارزویم مجله ((دنیای ورزش)) یا ((كیهان ورزشی)) بود كه هر هفته برای بدست اوردنش كلی تلاش می كردم.با توجه به این كه در خانواده ای كاملا غیر فوتبالی بزرگ شدم,هضم این قضایا برای والدینم كمی دشوار بود.چندین بار با التماس های زیاد,استادیوم رفتن با پدرم را تجربه كردم ولی به هر حال نكته عجیب علاقه بی حد و حصر من به فوتبال بود در خانواده ای كه اصلا فوتبالی به نظر نمی رسید
در دبیرستان با بالاتر رفتن سنم اوضاع كمی بهتر شد و با ورود به دانشگاه راه و مسیری كاملا متفاوت را انتخاب كردم.

---چرا از زادگاه و ((محله)) تولدت هیچ چیز نمی گویی؟به این چیز ها تعصب نداری؟نكند توی بندر لیورپول به دنیا آمده ای!

-جالب این كه چنین شایعه ای را دست كرده اند,ان هم در حالی كه من تا كنون انگلستان نرفته ام.پدر و مادرم رفسنجانی هستند و متولد و بزرگ شده تهران.هنوز هم اكثر اقوام من ساكن كرمان و رفسنجان هستند.

---چرا كتت را در می اوری؟دعوا داری؟

-نه بابا,اصلا اهل دعوا نیستم.گرم بود,گفتم اینجوری راحت تر است.

---راستی در دوران نوجوانی و جوانی,اهل رادیو و تلویزیون هم بودی؟

-شدیدا.به هر حال در ان دوران كه همسایه ها ماهواره نداشتند و خبری از اینترنت و... نبود تنها دلخوشی نسل جوان تلویزیون دیدن بود و برای ما فوتبالی ها ((ورزش و مردم)) و همان چند دقیقه فوتبالی كه نشان می داد كاملا خاطره انگیز بود.همین زیاد فوتبال تماشا كردن انگیزه زیادی برای حضور تلویزیون و فعالیت در این عرصه برایم ایجاد كرد.

---برای دل خودت هم ((گزارش خصوصی)) داشتی؟مثلا ادای بهمنش را در بیاوری یا...

- راستش سن من بیشتر به سن اقایان وارث,كوثری,شفیع و صالح نیا می خورد.در خلوت خودم بارها فوتبال گزارش می كردم.روی نوار ضبط صوت بازی را گزارش می كردم و بعد به ان گوش می دادم.وقتی در اولین روزها برای تست به تلویزیون مراجعه كردم,تعداد این ضبط كردن و گوش دادن ها به اوج رسید.چون خیلی به این كار علاقه داشتم,تلاش فوق العاده ای در این راستا انجام دادم.بعد ها كه گزارش های اقای بهمنش را شنیدم و افتخار ملاقات ایشان را پیدا كردم,سعی كردم از این بزرگوار هم چیزهای زیادی یاد بگیرم.همان طور كه بقیه دوستان همیشه در این ارتباط به من و همكاران جوان و تازه كار لطف داشته اند.

--- باز این جا هم شد كلیشه!مطمئنیم كه نسبت به ان ها و كاركردهای رسانه ای شان نقد داری,ولی رویت نمی شود این جابگویی.

- همان طور كه مربیان می گویند كه نباید كار همكارشان را نقد كنند,من هم معتقدم در صنف خودمان باید حامی یكدیگر باشیم.همه ما ایرادهایی داریم,در این قضیه تردیدی وجود ندارد.ولی مطرح كردن ایرادهای یكدیگر به زعم من كار درستی نیست.جدا سعی كرده ام از همه ان ها چیز یاد بگیرم,از وارث,شفیع,كوتی و بهروان گرفته تا جواد خیابانی كه خیلی به من كمك كرد, و حتی همكاران نسل جدید مثل اقای علیفر,مزدك,پیمان و بقیه.

--- همیشه از خدا می خواهیم به ما ((ظرفیت شهرت)) بدهد.عادل فردوسی پور وقتی از رفسنجان بیرون امد و یكدفعه به یك چهره معروف تبدیل شد كه همه با انگشت نشانش می دادند یعنی در عرض یكی,دو سال از دكتر حسابی و اخوان ثالث و دانشمندان بزرگ معروف تر شد-این ظرفیت را چگونه برای خودش ساخت تا از تلفات شهرت در امان بماند؟

- امیدوارم چنین باشد.شهرت می تواند كاملا آسیب رسان هم باشد.همان طور كه خیلی ها در اوج شهرت به حضیض رفتند.همیشه از خدا خواسته ام كه ظرفیت شهرت را به من بدهد. به هر حال یك ادم مشهور باید در بین مردم همیشه خوش برخورد باشد,حتی در بدترین شرایط روحی.این كار سختی است كه باید از عهده ان بر اییم,چون مخاطبی كه در یك ان یك آدم مشهور را می بیند,كار به اتفاقات زندگی شخصی ان فرد ندارد,چون هر هفته او را می بیند احساس قرابت خاصی با ان شخص دارد و دوست دارد این صمیمیت دو طرفه باشد.
اگر كسی بخواهد از شهرتش سو استفاده كند یا جنبه و ظرفیت شهرت را نداشته باشد,شك ندارم كه در سراشیبی سقوط قرار می گیرد.تجربه,این فرضیه را برایم به اثبات رسانده و نمونه های این چنینی در جامعه ما كم نیستند.

--- بیا برای گریز از گنده گویی(!)یك وله پخش كنیم!فرق بین رخت اویز و علی دایی, آویشن و قلعه نویی و قزل آلا و حاج رضایی چیست؟!

- علی دایی را واقعا قبول دارم.خیلی ها اینجوری تصور می كنند كه من و دایی دشمن خونی هم هستیم,اما لااقل من چنین احساسی ندارم.به عنوان یك هم داشنگاهی احترام فوق العاده ای برایش قایل هستم.بدون تردید او را در تمام كشورها به عنوان مظهر و سمبل فوتبال ایران می شناسند.درست است كه به نظر من این توهم را دارد كه همه دشمنش هستند مگر ان كه خلافش ثابت شود(!) اما شخصیتی قوی و محكم دارد و با اراده و انگیزه و خواست بالایش توانست به این مدارج برسد.بازیكنانی به مراتب با استعداد تر از او به گر پای موفقیت هایش نرسیدند.

امیر قلعه نویی را به لحاظ فنی یكی از بهترین مربیان ایرانی می دانم.همین اظهار نظر من كافی است!
امیر حاج رضایی را همچون پدرم دوست دارم.واژه های شخصیت,متانت,پاكی و بزرگ منشی را می توان با این شخص معنا كرد.این قدر دوست داشتنی است كه واقعا نمی توان او را با كسی مقایسه كرد.راستش نمی دانم اویشن چیست(!)

--- خب,برای این كه در این هوای دلگیر بارانی و این مصاحبه فلسفی مكتوب دچار شیزوفرنی نشویم,بیا لطفا دو تا خاطره شیرین برای ما بگو.یکی حس و حال اولین گزارش تلویزیونی ات و دیگری اولین شب اجرای برنامه((نود)).از دلواپسی ها و گاف ها و چه می دانم قره قروت بگو!

- اولین بار كه صدایم از تلویزیون پخش شد,بازی فوتسال جام رمضان بود,سال 1374.این قدر هول شده بودم كه سرژیك عیوضی دروازه بان آرارات را عیوضی(Ayuzi) تلفظ كردم.به هر حال حس و حال عجیبی بود,به خصوص برای یك جوان حدودا ۲۰ ساله.اولین اجراهای برنامه ((نود)) هم هنوز در ذهنم وجود دارد.خامی,بی تجربگی,عشق,علاقه,تلاش,انگیره,رویاپردازی,جاه طلبی,كمال خواهی,همه این ها در وجودم متبلور شده بود.

--- یكی از خروجی های جالب ((نود)) این است كه باعث آشتی روشنفكران با فوتبال شد.من روشنفكران بسیاری را می شناسم كه همیشه می گفتند((فوتبال افیون جامعه است)) اما در خلوت خود,بدون پلك زدن دوشنبه های خود را با ((90)) كشتند!خب,چه چیزی ان ها را میخكوب می كند؟:1-چكش؟ 2-دایره واژگانی ((90))؟ 3- عشق جنجال پروری كه عشق ویژه هزاره سوم است؟یا چه؟

- فكر كنم صداقت این برنامه باشد.در فوتبال ما تابوهایی وجود داشت كه با این برنامه شكسته شد.یك دهه قبل انتقاد از پروین و حجازی جرم محسوب می شد,ان ها خود را قدیس می پنداشتند.اما در این برنامه در كنار حفظ حرمت ها,هركس,هر مسئول و هر مقامی مورد نقد قرار گرفت,نقدی كه سعی شد عادلانه باشد و عدالت محور.در این برنامه همه اهالی فوتبال متوجه شدند یك جایی هست كه تمام اعمال و رفتار ان ها را زیر ذره بین قرار می دهد و بدون كوچكترین واهمه ای ان ها را به نقد می كشد.و چون برنامه سالم بوده است,هیچ انگی نتوانسته اند به ان بزنند راز ماندگاری برنامه ((90)) به نظر من در همین سلامت و البته صداقت ان است.

--- برگردیم سر ((90)) برنامه شما وقتی گل كرد كه هیچ رقیب درست و حسابی نداشت اما توی این چند ماه اخیر با اوج گیری برنامه كوثری در شبكه دو و این خانه تكانی های موجود در برنامه شفیع (شبكه یك),به نظر می رسد مخاطبان ((90)) كمی ریزش كرده اند.خب,حالا وقت زایش و نو اوری است.چرا آیتم های جدیدی به ((90)) اضافه نمی كنی؟چه فكر های جدیدی در سر داری؟گاهی فكر می كردم در حاشیه بعضی جنجال ها می توان از روان شناس ها جامعه شناس های بزرگ مملكت هم تظر خواهی كرد تا پای نخبگان هم به ((90)) باز شود...گاهی خیلی فكر می كردم,خودت همفكر می كنی گاهی؟

- صد در صد.اتفاقا حضور رقبا,انگیزه ما را بیشتر كرده است.ماهیت برنامه((90))نقد و بررسی بازی های لیگ و اتفاقات پیرامون فوتبال است.نمی توان اصل ان را تغییر داد.اما این كه شكل و وسایل و ظاهر برنامه را تغییر بدهیم مدام راجع به ان فكر می كنیم.حذف بخش كارشناسی و تند كردن ریتم برنامه با توجه به این كه با حضور میهمانان در برنامه های شبكه های دیگر حضور ان ها دیگر جذابیت سابق را ندارد,در همین راستا انجام شده است.دوستان و مشاوران بسیار خوب و صادقی دارم كه همیشه از نظراتشان برای بهبود برنامه استفاده می كنم و حتما به همین روند ادامه خواهم داد.

--- هیچوقت دوست نداشتیم این سوال را از كسی بپرسیم,اما ظاهرا چاره ای نداریم.توی این چند هفته اخیر كه صفحه ای برای sms خوانندگان باز شده,خیلی ها در مورد تعلقات رنگی شما پیام فرستاده اند,یكی می گوید استقلالی هستی,یكی دیگر می گوید پرسپولیسی.اساسا می دانمی كه این سوال هیج دردی را دوا نمی كند,اما به خاطر دل ان خواننده ها بگو اهل كجا(كدام تیم)هستی!

- جوابش معلوم است دیگر.هیچ فرقی نمی كند.یعنی نباید هم فرقی بكند.اگر تعصبی به تیمی وجود داشته باشد در برنامه ها و گزارش ها كاملا خودش را نشان می دهد و من خوشحالم كه به شكل پریودیك به استقلالی یا پرسپولیسی بودن متهم می شوم.اما انصافا هیچ كدام برایم فرق نمی كند و به طور مساوی ضد هر دو هستم!!

--- وقتی تو برنامه ((90)), صحبت های برخی از حاضران به حوالی خط قرمز ها می رسد,چگونه به ان ها اشاره می كنی كه مواظب باشند؟1-چشمك می زنی؟2-كاغذ روی میز را نشان می دهی.3-سرفه یا عطسه می كنی؟4-می خوابانی توی گوششان؟5-((من بمیرم تو بمیری)) می زنی؟

- یك چیزی بین همه این ها!وسط حرفشان می پرم,چشمك می زنم,بال بال می زنم,و خلاصه به یك نحوی به ان ها می فهمانم كه از خط قرمز ها دارند رد می شوند, اما بعضی مواقع كاری نمی شود كرد.به هر حال ماهیت برنامه زنده است دیگر.

--- بال بال,چجوری می زنی؟

- رنگم می پرد,این ور و ان ور را نگاه می كنم,پرچم سفید تكان می دهم و...

--- بعضی از منتقدان ((90)) می گویند لیست شركت كنندگان برنامه شما خیلی محدود است.مگر اسامی دعوت شده ها را با جایی ((چك)) می كنی؟ایرانی ها معمولا از چهره های تكراری خوششان نمی اید.جامعه اماری شركت كنندگان بر برنامه ((90)) واقعا كم تعداد است؟

- قبلا كه كارشناس می اوردیم به شیوه سعی و خطا,از چهره های جوان هم استفاده می كردیم,اما واقعا جواب نداد.ما واقعا فقر كارشناس فوتبال داریم.در این قضیه شك نكنید.قبول دارم كه مردم تنوع طلب هستند,اما برنامه های مشابه اروپایی فقط و تنها فقط از دو كارشناس ثابت بهره می برند,نه به ان شوری شور نه به این بی نمكی.
اگر كارشناس خوب چه داوری و چه فنی داشته باشیم,من از استفاده چرخشی از ان ها استقبال می كنم,اما واقعا نداریم.

--- دوست داشتی با كدام چهره ایرانی یا جهانی در ((90)) مصاحبه كنی؟

- كاریزمای علی پروین را دوست دارم.فكر كنم مصاحبه ام با او چیز جالبی از اب در بیاید!در بین خارجی ها گزینه خاصی مدنظرم نیست,اما مارادونا اگر بیاید چه شود!

--- ((عباس سیاه)) چه؟!

-نمی شناسم!

--- خب,این یك گاف است برادر!شما مگر درباره نسل اول فوتبال ایران تحقیق نداری؟عباس سیاه همان عباس تنیده گرد,اسطوره و اعجوبه دوران پیدایش فوتبال ایران است.تا همین ده سال پیش هم زنده بود.هیچ كس یادی ازش نكرد.طفلكی.شوت می زد توپ می تركید اقا!قرار می گذاشت از ان ور زمین به این ور زمین,مثلا توپ را شوت كند به فلان نقطه از دیرك دروازه.خب هم نسل حسین صدقیانی بود.مرد,توی گمنامی هم مرد.

- بله,این نقطه ضعف من است كه درباره نسل اول حتی نسل دوم اطلاعات كافی ندارم.سعی می كنم این نقیصه را به مرور برطرف كنم.قبول دارم ان ها نسل سوخته بودند.به لحاظ مالی و موقعیت اجتماعی در حق ان ها اجحاف شد.

--- به اصول زبان فارسی پایبند هستی؟مثلا وسواس داری كه واژگان لاتین و عربی كم تری قاطی دایره لغات برنامه((90)) كنی؟یانه,مثل نسل امروز این چیزها برایت مهم نیست؟اصلا كاركرد ((90)) را در حوزه ((زبان شناسی)) ارزیابی كرده ای؟

- زبان برایم مهم است اما شاید نه به طور كامل و ان طور كه شایسته است.هر از چند كاهی از واژه های بیگانه استفاده می كنم كه غیر ارادی است,مثل پارادوكس كه می توانستم از تناقض استفاده كنم.سعی میكنم تواتر استفاده از لغات غیر فارسی را كمتر كنم.

--- مثلا نوشته های سهراب سپهری را درباره واژگان فوتبالی خوانده ای؟ان جا كه به استفاده از گلر و كرنر اعتراض دارد و می گوید ما هم بهتر است مثل عرب ها و تركیه ای ها,جای گزین های مناسبی برای واژه های فوتبالی مان داشته باشیم.

- مطلب سهراب سپهری را در ((كیهان ورزشی)) خوانده ام.راستی اگر سهراب سپهری زنده بود,می توانست در برنامه ((90)) به عنوان یك كارشناس حاضر باشد.حیف شد!زبان فارسی مثل زبان عربی از هجوم لغات بیگانه در امان نمانده است.فكر می كنم ما هم نباید مثل عرب ها اصرار داشته باشیم تا برای هر لغتی معادل پیدا كنیم.كرنر را هر كاری كنیم كرنر است,همان طور كه هلی كوپتر,هلی كوپتر است و نه چرخبال و بالگرد و كامپیوتر هم كامپیوتر است نه رایانه.لغتی كه جا افتاده راه به زعم من نمی توان معادل سازی كرد.

--- راستی خانمنت هم ((90)) را نقد می كند؟

- بالطبع از نظرهای او هم استفاده می كنم.

--- تصور كن عادل فردوسی پور را در 60 سالگی.

- امیدوارم اگر خداوند این همه به من عمر داد,عشق و علاقه ام به فوتبال را از من نگیرد.فوتبال دیدن بهترین تفریح من است و از كارم واقعا لذت می برم.امیدوام در ان سن بتوانم همین قدر از زندگی كاری ام لذت ببرم.

--- یازده عضو تیم ملی رویای تاریخ فوتبال ایران از نگاه عادل:

- دروازه بان:احمدرضا عابدزاده.
دفاع:اندرانیك اسكندریان,محمد پنجعلی,جواد زرینچه,مجتبی محرمی.
هافبك:علی پروین,پرویز قلیچ خانی,كریم باقری.
مهاجم:علی دایی,فرشاد پیوس,ناصر محمدخانی.
مربی:مرحوم دهداری.

--- باز هم كه نسل اولی ها و نسل دومی ها فراموش شد!

- گفتم كه این نقطه ضعف من است!

همیشه از ان ها می خواستیم محتوای جیب ها و كیفشان را بریزند روی میز.برای مردم جالب است بدانند توی جیب شخصیت ها چه چیزهایی هست.البته ان ها انتظار ندارند یك سوسك از جیب مصاحبه شونده ها بیرون بیاید.مثلا اگر فیش حقوقی یا دارایی حساب بانكی عادل این جا باشد شاید برای تیفوسی هایی كه شعار ((فردوسی پور پولكی)) می دهند جالب باشد!موافقی بریزیم روی میز؟

- اره.اصلا موردی ندارد.این شعاری كه اخیرا در تمرین استقلال علیه من داده اند را یكی از لیدرهای شناخته شده در حضور خبرنگاران سامان دهی كرده است!ان هم بعد از اتفاقات اخیر باشگاه استقلال!
اهالی تلویزیون می دانند كه براورد برنامه های ورزشی در چه حد است.خدارا شكر اصلا ادم پولكی نبوده ام و عشق و انگیزه ای كه به كار دارم مرا فارغ از مسائل مادی به سمت جلو هل می دهد.

--- محتوای جیب ها و كیف عادل :

- حدود 800 هزار تومان تنخواد برنامه ((90))(برای تهیه بلیط هواپیمای گروه ارسالی ۹۰ به خارج از تهران و ... )
50 هزار تومان بن شهروند كه همسرم را خیلی خوشحال می كند!
189۰0 تومان پول نقد.
كارت ماشین زانتیا نوك مدادی
عابر بانك
كارت بنزین
گواهینامه
كارت ورود به تلویزیون
كارت ورود و خروج داشنگاه صنعتی شریف
مجله ورلدساكر
تقویم
دفتر تلفن
دفتر یادداشت
مدارك مربوط به برنامه

۲۷ آبان ۱۳۸۷
نام کاربری: Sepehr
پیام: ۲,۸۰۶
عضویت از: ۲۲ مرداد ۱۳۸۶
از: Esfahan & Dubai
طرفدار:
- Xavi
- Johan Cruyff
- Spain & Brazil
گروه:
- کاربران عضو
فوتبال ایران صاحب حق پخش تلویزیونی شد

مسوولان فدراسيون فوتبال ايران از به دست آمدن توافق بين اين فدراسيون و سازمان صدا و سيما بر سر حق پخش مسابقات ليگ برتر خبر دادند و عنوان كردند كه به زودى قراداد حق پخش بين دو طرف امضا مى شود و نسخه اى از آن به كنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال خواهد شد.

على كفاشيان ، رئيس فدراسيون فوتبال در اين باره به خبرگزارى ايسنا گفت:" براساس همان توافقى كه از قبل انجام گرفته بود، به زودى قرارداد سه ساله‌اى ميان فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت بدنى منعقد خواهد شد. هنوز اين قرارداد منعقد نشده و ما اميدواريم تا پيش از پنجم آذر و اجلاس شانگ‌هاى اين كار انجام گيرد تا بتوانيم نسخه‌اى از آن را براى Afc ارسال كنيم."

البته به گفته عزيز محمدى، رئيس سازمان ليگ، قرارداد مالى تنظيم شده يك ساله خواهد بود و نهايتا تا روز سه شنبه، بيست و هشتم آبان ماه ۱۳۸۷ منعقد مى شود.

بر طبق اين قرارداد ، صدا و سيما ۱۰ ميليارد تومان به فدراسيون پرداخت خواهد كرد كه ۴ ميليارد آن براى حق پخش تلويزيونى و ۶ ميليارد هم از بابت تبليغات محيطى ورزشگاه هاست.

طبق توافق صورت گرفته بين سازمان صدا و سيميا و فدراسيون فوتبال از اين به بعد امتياز تبليغات محيطى ورزشگاه ها در اختيار صدا و سيما قرار مى گيرد و صدا وسيما نيز در كنار پرداخت حق پخش مبلغى هم از اين بابت به فدراسيون مى پردازد.

از آنجا كه تبليغات محيطى ليگ ۸۸-۸۷ با قراردادى ۶ ميلياردى به صندوق حمايت از پيشكسوتان واگذار شده بود، صدا و سيما با پرداخت اين مبلغ به فدراسيون امتياز تبليغات محيطى را از صندوق پس خواهد گرفت.

به گفته مسوولان فدراسيون در سالهاى آينده ميزان قرارداد همين ارقام امسال نخواهد بود و قرارداد مالى امضا شده تنها براى ليگ ۸۸-۸۷ معتبر است.

مهدى تاج ، نايب رئيس اول فدراسيون هم در گفتگو با خبرگزارى فارس اين مورد را تاكيد كرد و گفت:" براى ۲ سال آينده طبق توافقاتى كه با مسئولين صورت مى گيرد، قرار داد بسته مى شود."

همچنين آقاى محمدى در گفتگو با ايسنا درباره نحوه گرفتن مبلغ مورد توافق شده و تقسيم آن بين باشگاه هاى ليگ برترى گفت:" پولى كه صداوسيما بابت حق پخش پرداخت مى‌كند، به صورت يك جا نخواهد بود. و هر زمان پول حق پخش به حساب فدراسيون فوتبال واريز شود ما آن را براساس فرمولى كه در اختيار داريم به باشگاه‌ها پرداخت خواهيم كرد."

نايب رئيس دوم فدراسيون درباره فرمول سازمان ليگ براى پرداخت سهم باشگاه‌ها توضيح داد: "براساس اين فرمول ۱۰ درصد سهم فدراسيون فوتبال، ۱۰ درصد سهم سازمان ليگ و هيات‌هايى كه در ليگ برتر تيم دارند و ۸۰ درصد باقى بين باشگا‌ه‌ها تقسيم خواهد شد."

"ما ۴۰ درصد از اين درصد۸۰ به صورت مساوى ت بين ۱۸ تيم ليگ برترتقسيم مى‌كنيم. اما ۴۰ درصد بقيه براساس رتبه باشگاه‌ها و تعداد پخش مستقيم بازى‌ها كه در پايان فصل حساب مى‌شود بين باشگاه‌ها تقسيم مى‌شود."

در جلسه اى كه شنبه شب ( بيست و پنجم آبان) بين على كفاشيان، مهدى تاج ، عزيز محمدى با حسن تقدس نژاد، معاون ادارى و مالى و على اصغر پورمحمدى مدير شبكه سوم سيما برگزار شد، طرفين به اين توافقات رسيدند و قرار است تا روز سه شنبه قرارداد نهايى بين عزيز محمدى و حسن تقدس نژاد امضا شود.

اين در حالى است كه پيش از اين عنوان مى شد كه فدراسيون خواهان دريافت ۵ ميليارد تومان براى حق پخش تلويزيونى است.

عزيز محمدى معتقد است میزان اين مبلغ، بالا نيست ولى براى سال اول و منعقد شدن قرارداد مبلغی "راضی کننده" محسوب می شود.

گفتنى است پيش از اين مسوولان Afc به فدراسيون فوتبال ايران مهلت داده بودند تا براى اينكه باشگاه هاى ايرانى از حضور در ليگ حرفه اى آسيا محروم نشوند بايد بين فدراسيون فوتبال و تلويزيون ايران قرارداد حق پخش امضا شود و تا پنجم آذرماه اين قرارداد به كنفدراسيون فوتبال آسيا ارائه گردد.

۲۷ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- مارکو رویس
- یه پرسپولیس، یه ایران!
- كریم باقری
گروه:
- کاربران عضو
دست‌نشان:‌درصدد جذب الونگ و خيرخواه هستيم
با استيل‌آذين قرارداد دارم،به پگاه فكر نمي‌كنم

خبرگزاري فوتبال ايران - استيل‌آذين در ديداري دوستانه مقابل پرسپوليس با نتيجه يك بر صفر شكست خورد.

نادر دست‌نشان سرمربي اين تيم در گفت‌وگويي با خبرگزاري فوتبال ايران درخصوص ديدار با پرسپوليس گفت: «با وجود شكست برابر پرسپوليس من از بازي بازيكنانم راضي هستم و معتقدم بازيكنان ما فوتبال پاياپايي را با تيم مدعي پرسپوليس ارايه دادند و حق ما باخت نبود اما جدا از نتيجه، اين ديدار به لحاظ نتيجه تاثير خوبي بر روي بازيكنان تيم ما داشت.
وي در ادامه درخصوص حضور در تيم داماش گفت: «چون با استيل آذين قرارداد دارم به داماش فكر نمي‌كنم همانطور كه زماني كه در پگاه بودم به پيشنهاد مسئولان تراكتور نيز پاسخ مثبت ندادم. در مورد تيم پگاه نيز مهندس عابديني با من صحبت‌هايي داشتند. اما من ضمن تشكر از ايشان به وي گفتم كه به‌دليل تعهد به استيل‌آذين نمي‌توانم در پگاه حضور يابم هرچند كه خاطرات خوبي از كار در تيم پگاه دارم.
سرمربي استيل آذين در پايان در رابطه با جذب بازيكن جديد از پرسپوليس خاطرنشان ساخت: «درصدد جذب الونگ و خيرخواه از پرسپوليس هستيم و درهمين رابطه به مديريت تيم نيز اعلام كرديم زمينه حضور اين دو بازيكن را در تيم ما فراهم سازند ضمن آن كه بايد بگويم جاي شش بازيكن در ليست ما خالي است

منبع : فوتبال ایران

۲۷ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- مارکو رویس
- یه پرسپولیس، یه ایران!
- كریم باقری
گروه:
- کاربران عضو
با امضاي قراردادي يك ساله
نويدكيا به سپاهان پيوست

خبرگزاري فوتبال ايران – محرم نويدكيا كاپيتان باشگاه سپاهان اصفهان كه گفته مي شد در آستانه پيوستن به باشگاه استقلال تهران قرار دارد صبح روز دوشنبه با سپاهاني ها به توافق رسيد و در ادامه رقابت هاي ليگ اين تيم را همراهي مي كند.

به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران نويدكيا به تازگي مصدوميت سختي را پشت سر گذاشته و آماده بازگشت به رقابت هاي ليگ است. اين بازيكن بر سر مسائل مالي با سپاهاني ها به توافق رسيد و با امضاي قراردادي يك ساله باز هم مي تواند زردپوشان را همراهي كند. قرارداد نويدكيا صبح امروز به ثبت رسيد و اين بازيكن به زودي مي تواند باز هم براي تيم اصفهاني بازي كند

منبع : فوتبال ایران

۲۷ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علی دایی
- پپ , فرگوسن
- !
گروه:
- کاربران عضو
ملی پوش پیشین کشورمان پس از عقد قرارداد با باشگاه سپاهان اصفهان عصر امروز در تمرینات گروهی این تیم شرکت کرد.

محرم نویدکیا امروز در محل دفتر محمدرضا ساکت حاضر شد و پس از مذاکره ای 90 دقیقه با وی، قراردادش را با این تیم به مدت یک فصل تمدید کرد.

این بازیکن پس از تمدید قرارداد با باشگاه سپاهان عصر امروز پس از یک هفته دوری مجددا در تمرین این تیم حاضر شد و در تمرینات گروهی شرکت کرد.

از سوی دیگر پورسینا رئیس هیئت مدیره و ساکت مدیر عامل باشگاه سپاهان با حضور در زمین آرارات تمرین عصر امروز تیم فوتبال این باشگاه را تماشا کردند.

مسعود تابش گفت: در نشست شب گذشته باشگاه سپاهان اصفهان که با حضور پورسینا، ساکت، مسعودی، احمدی و هلاکویی برگزار شد، حاضرین با اکثریت آرا به ادامه همکاری حسین چرخابی با این تیم رای دادند و به همین دلیل مربی فصل پیش تیم فوتبال سپاهان نوین هدایت زردپوشان اصفهانی را در فصل جاری برعهده خواهد گرفت.
منبع

۲۷ آبان ۱۳۸۷
طرفدار:
- ژاوی
- مارادونا
- پرسپولیس
- اسپانیا
- علی دایی
- پپ , فرگوسن
- !
گروه:
- کاربران عضو
مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی استان تهران برگزار شد/ قلعه نویی و قطبی مربیان برتر
مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی استان تهران امشب با حضور استاندار تهران و رئیس سازمان تربیت‌بدنی در مرکز همایش های سازمان صداوسیما برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم علاوه بر محمد علی آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی، مرتضی تمدن استاندار تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا مددی مدیرکل تربیت‌بدنی استان تهران، کیومرث هاشمی رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی و روسای برخی فدراسیونها ، هیئت ها و مدیران باشگاههای تهرانی حضور داشتند.

اداره کل تربیت بدنی استان تهران با همکاری استانداری تهران در این مراسم که از ساعت 18 امروز در تالار خواجه نصیرمرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، از نزدیک به 950 قهرمان برتر استان در رویدادهای بین‌المللی، آسیایی، جهانی، المپیک و پارالمپیک تجلیل کرد.

همچنین در این مراسم و در حضور داریوش مصطفوی مدیرعامل باشگاه پرسولیس و امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل باشگاه استقلال، از افشین قطبی و امیر قلعه نویی به عنوان مربیان برتر استان تهران تقدیر شد.

منبع

۲۷ آبان ۱۳۸۷

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۲۸
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۱
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۴ پاسخ
۸,۲۵۴,۴۷۹ بازدید
۱ روز قبل
forca barca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۶ پاسخ
۷۳۸,۸۸۷ بازدید
۱۵ روز قبل
dr-peymanzandi
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۷ پاسخ
۲,۱۶۵,۵۳۳ بازدید
۱۶ روز قبل
FC BARCELONA
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۸۴ پاسخ
۱۱,۴۸۷,۵۶۰ بازدید
۱۷ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۳,۴۷۲ بازدید
۱ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۱۷,۷۳۴ بازدید
۵ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۴,۱۷۱ بازدید
۵ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۸۰۸ بازدید
۹ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۳,۹۳۶ بازدید
۱۰ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۵۰ کاربر آنلاین است. (۱۴۶ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۵۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!